Rząd zmienia decyzję: W ferie dzieci mogą wychodzić bez opieki dorosłych

Rząd zmienia decyzję w sprawie zakazu wychodzenia z domu przez dzieci w godz. 8-16. – Chcemy dopuścić możliwość przebywania dzieci na wolnym powietrzu bez konieczności opieki osób starszych w godzinach od 8 do 16 – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Dotąd obowiązywał zakaz samodzielnego wychodzenia z domu przez osoby do 16. roku życia w godz. 8-16.

– Mieliśmy bardzo dużo wniosków dotyczących właśnie tej sytuacji, że mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Dlatego chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – powiedział A. Niedzielski.

Minister zdrowia dodał, że odpowiednie rozporządzenie powinno się pojawić już w poniedziałek, 4 stycznia, mogłoby więc wejść w życie kolejnego dnia, czyli we wtorek 5 stycznia br.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
9 miesięcy temu

Ja pie***le. W końcu jakiś dobry krok – dzięki wielebny pinokio. To uratuje gospodarkę tego kraju! Ręce morawieckiemu całować!

Dorian
9 miesięcy temu

Covidianie nie stosujcie się do tej nieodpowiedzialnej decyzji, trzymajcie dzieci nadal w zamknięciu. Przypominam, że smiercionośna pandemia zbiera wielkie żniwa , tak nie można.

Robert
9 miesięcy temu
Reply to  Dorian

wygrałes w konkursie jak być głupszym od bardzo głupiego?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content