Tarnobrzeg: Zima zaskoczyła miejskie służby? Lodowisko na Wisłostradzie, nieodśnieżone chodniki

Czy zima jak co roku zaskoczyła miejskie służby? Internauta zaalarmował nas o warstwie lodu, którą pokryta jest Wisłostrada, z kolei były prezydent Tarnobrzega zamieścił w internecie zdjęcia nieodśnieżonych chodników. Utrzymaniem dróg w Tarnobrzegu zajmuje się spółka Rejon Dróg Miejskich.

Dzisiejszy śnieżny poranek. Chodniki należące do miasta nieodśnieżone. Blado to wygląda przy chodnikach Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Widocznie w urzędzie jeszcze śpią – napisał na Facebooku Grzegorz Kiełb. (zdjęcia powyżej)

 

Dzisiejszy śnieżny poranek. Chodniki należące do miasta nieodśnieżone. Blado to wygląda przy chodnikach Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Widocznie w urzędzie jeszcze śpią.

Opublikowany przez Grzegorza Kiełba Wtorek, 12 stycznia 2021

WISŁOSTRADA

– Wisłostrada jest jak lodowisko – denerwuje się internauta, który skontaktował się z naszym portalem – Pod śniegiem jest warstwa lodu, można zapomnieć o używaniu hamulców. W mieście sytuacja jest już znacznie lepsza, asfalt na głównych drogach jest czarny. Co ciekawe wczoraj wieczorem, ok.godziny 19 jadąc drogą krajową nr 9, jechałem za pługopiaskarką posypującą asfalt solą. Widać można się przygotować – dodaje.

***************************************************************************************************************

A JAK WAM SIĘ DZISIAJ JECHAŁO LUB SZŁO DO PRACY, SKLEPU itp? CZEKAMY NA

WASZE OPINIE W KOMENTARZACH

Subskrybuj
Powiadom o
75 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec Tbg
4 miesięcy temu

Rok temu śniegu nie było, w tym roku w połowie stycznia spadł pierwszy śnieg i służby nie przygotowane. Dawniej gdy zima i śnieg były z nami ze dwa miesiące jakoś dawaliśmy radę.
Rok temu chroniliśmy nasadzenia już w listopadzie a nie zanosiło się na zimę i opady śniegu a plandeki były. Dziś mamy śnieg i lód a rośliny nie są zabezpieczone więc się nie dziwcie, że nie sypią solą bo będzie po roślinach.

Jaś
3 miesięcy temu

Wszystkie łapki w dół to dają te miernoty, z UM tbg, co to do pracy się dziś spóźniły, bo śniegu napadało…

Zybi
4 miesięcy temu

W Tarnobrzegu nikt nie wierzy w prognozę pogody 😀 Ci od krajówki przygotowali się i sypali wcześniej zgodnie ze sztuką a nasi może oszczędzają, może jeszcze raz czy dwa spaść śnieg i kasy im nie starczy 😀

Mieszkaniec
4 miesięcy temu
Reply to  Zybi

Nasi prxyhotowywali się do sesji budżetowej i zapomnieli o obowiązkach

Młody
3 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Na szczęście już jutro piątek, odliczają godziny do 15.00, i bum szybciutko do domku i wolne, weekend nie pracujemy, zima od poniedziałku, ma się rozpocząć…

adi
4 miesięcy temu
Reply to  Zybi

Droga do Sandomierza plus ronda w Tarnobrzegu dzisiaj rano to samo , przymarznięty lód pod śniegiem lub piaskiem ze śniegiem . Osoby odpowiedzialne za utrzymanie dróg w naszym mieście bez wyobraźni PANOWIE i PANIE PREZYDENCIE akcję trzeba w takiej sytuacji zaczynać już wczoraj po 21:00 tak jak to zrobili w Sandomierzu , od Wielowsi do Sandomierza droga czarna zero lodu a u nas dramat . MOŻNA nie narażać zdrowia mieszkańców MOŻNA . po prostu WSTYD .

Kierowca tira
4 miesięcy temu
Reply to  adi

Można tylko trzeba umiec to robic i szanowac ludzi

Młody
3 miesięcy temu
Reply to  adi

Tbg, ma ze wszystkim problem ze wszystkim, inne okoliczne miasta mają takie tematy jak zima, już dawno opanowane i zabezpieczone, a tu jak zwykle dziadostwo i tyle, wstyd ,,,,,dalej wybierajcie takich przedstawicieli to będzie tak dalej

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Zybi

A tym bardziej burmistrzowi i urzędasom !

Skunks
4 miesięcy temu

Na Miechocinie o 7 rano sam lód na drodze nawet grama piasku. Wydaje mi się ze DB mówił ostatnio że na zimę są przygotowani.

Mieszkaniec II
4 miesięcy temu
Reply to  Skunks

Ale tylko mówił

odp
4 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec II

ale prezydent nie ma swojego samochodu tylko go do pracy limuzyna przywiozą to nie musi się martwić odśnieżaniem bo szlachta WYMAGA ZA CO PŁACI dlatego go chodniki i asfalt nie interesuje że jest biało czy czarno…..

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  odp

Zawsze zaoszczędzi – wszyscy mogą za swoje dojeżdżać a tu proszę – Panisko Burmistrz – miasto zadłużone a po lenia samochód wysyłają !!!!!!!!!!

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Skunks

Kto jeszcze temu cwaniakowi wierzy ????????????????????????? Przecież on w kampanii prawdy nie mówił to teraz może mówić ( kto ma kłamstwo we krwi i genach – to ma – żaden cud tego nie zmieni)

Ewelina
4 miesięcy temu
Reply to  Skunks

Na tym zakręcie to już trzeba 10 na godzinę jechać.

Mieszkanka Tbg
4 miesięcy temu

Jechałam Wisłostradą przed 7 rano. Było lodowisko. Najgorzej na światłach. Większość kierowców miała problemy nie tylko z hamowaniem, ale i ruszaniem z miejsca i skręcaniem. Na środku skrzyżowania była szklanka! Na prawdę nikt za służb nie przewidział śniegu i lodu? Padało od nocy, więc można było coś zrobić. Przecież tamtędy rano setki samochodów przejeżdża, bo ludzie jadą do pracy. Aż dziw że się nic nie stało.

Ewelina
4 miesięcy temu
Reply to  Mieszkanka Tbg

Tak jak na N.Dębe

zło
4 miesięcy temu

nie bądźcie tacy surowi bo dariusz z krosna strzeli focha

Kierowca
4 miesięcy temu
Reply to  zło

Juz strzelił W wywiadzie z Pintalem powiedział ze super dziala i nie ma sobie mic do zarzucenia A sposób w jaki to mowil przypomona bajkę pt Król jest nagi.

Kako
4 miesięcy temu
Reply to  zło

Albo sweet focię

Mar
4 miesięcy temu

Co prawda to prawda – milionów na dzieła sztuki nie czuć tak jak śniegu i lodu.

Bolek
4 miesięcy temu

Zima zaskoczyła jak co roku również kierowców których wielu nie zmieniło opon albo wielkośc bieżnika eliminuje je z ruchu drogowego.Zapomnieli że w takich warunkach jest inna technika jazdy ale co tam winni są inni .Co do wpisu byłego Prezydenta na temat odśnieżania to proszę cofnąć się kilka lat do tyłu i co za jego rządów pisali internauci na temat zimowego utrzymania dróg.Krzyczeli z zachwytu jak wszystko wzorowo funkcjonuje?A może komentarze były podobne jak dziś Krótka pamięć i amnezja to zdaje się nasz cecha narodowa

henryk tarnobrzeski
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

szedłem do roboty do spółdzielni i widziałem śnieg,ale ludzie mnie nie widzieli.buhahahaha

obywatel
4 miesięcy temu

Zapewne ze wstydu – kasę bierze spółdzielnia i opłaca takich paj…. a odśnieżać nie ma kto – ludzie do roboty po śniegu i lodzie !!!!!!!!

Mar
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Ale to Pan Bożek miał zarządzać miastem lepiej, gorzej, czy porównywalnie do poprzednich prezydentów?

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Mar

Ha Ha Ha – śnieg i lód ma to do siebie ,że wraz z ociepleniem wcześniej czy później zniknie – po co pakować kasę w coś zbędnie – skoro i tak natura zrobi swoje!!!!

Mar
4 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ale, jak widać w komentarzach, nieuprzątnięcie dróg ze śniegu i lodu drażni ludzi znacznie bardziej, niż przeznaczenie milionów na dzieła sztuki. Milionów, za które możnaby sfinansować np. więcej ciągników z pługami i posypywarkami.

grej
4 miesięcy temu
Reply to  Mar

a po co ci więcej pługów i posypywarek ,żeby było więcej operatorów a tak by spali wszyscy, bo nie miał kto ich postawić na baczność.

Mar
3 miesięcy temu
Reply to  grej

Po pierwsze użyłem skrótu „np.”. Po drugie dlaczego więcej operatorów? Załoga ta sama, najwyżej trzeba przerwać inne prace jak sypie, żeby skierować do odśnieżania odpowiednią liczbę osób. Po trzecie jak taka inwestycja się nie podoba, to za 3,65 mln możnaby np. wyremontować ul. Moniuszki, może nawet by jeszcze zostało trochę pieniędzy. Pasowałby Ci taki remont, czy ul. Moniuszki w dobrym stanie i nie trzeba jej remontować?

cdn
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

po czwarte; indywidualne zachcianki inwestycyjne można sobie schować i nie ośmieszać się a oceniać te które i jak je wykonują władze U.M .

Mar
3 miesięcy temu
Reply to  cdn

Remont ul. Moniuszki to indywidualna zachcianka? To tak, przez analogię, jak np. 1000 osób zagłosuje w wyborach na danego radnego, to ma on poparcie społeczne czy 1000 sympatii indywidualnych?

cdn
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

Twoja anologia to propagowanie alternatywnej władzy bo ta panująca nie ma takich planów(remont ul.Moniuszki) a ty nie jesteś radnym tylko uzurpatorem.

Mar
3 miesięcy temu
Reply to  cdn

Gdzie ja napisałem, że jestem radnym? 🙂 Analogia to nie sugestia. A co do planów remontu ul. Moniuszki, to nie wiem czy są już takowe, ale potrzeba modernizacji tej ulicy jest oczywista i to od lat i nawet było o tym mówione na którejś sesji rady miejskiej w tej kadencji. Wypadałoby przyznać jak jest, a nie krążyć dookoła wątku.

cdn
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

Wydzielenie pasów pieszo-rowerowych też jest oczywista dla ciebie ale nie dla U.M. więc ośmieszaj się dalej nawet analogiczne (bo radnym nigdy nie będziesz)

Mar
3 miesięcy temu
Reply to  cdn

Nie wiem skąd wyniosłeś naukę, że mówienie / pisanie prawdy to ośmieszanie się, ale jeśli tak uznać, to mogę ośmieszać się codziennie 🙂

cdn
3 miesięcy temu
Reply to  Mar

Cytat Bożka ;”to jest mój budżet i ja odpowiadam za jego wykonanie” no to powodzenia możesz ten nawyk stosować do ściany(będzie mniej śmiesznie)

Mar
3 miesięcy temu
Reply to  cdn

Nie martw się, następnym razem o wiele szybciej zakończę ewentualną polemikę, bo szkoda na to czasu.

Alek
4 miesięcy temu

CICHO !!! Spia nie budzić ich!!! Zaraz się wszystko roztopi

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Alek

Obudzą się jak będą podwyżki i premie !!!!! Mają czas

henryk tarnobrzeski
4 miesięcy temu

gdzie są plandeki? pytam sie?

olga
4 miesięcy temu

W ubiegłym roku plandeki były krytykowane, teraz nagle okazuje się, że ich bardzo brakuje. Byle się czepić, a śnieg może poleży trzy dni. Po co zatem rozstawiać, jak od kilku lat zimy nie ma.

Mar
4 miesięcy temu
Reply to  olga

Po co zatem było kupować?

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Mar

Film zrobiony – zrobiony – po co teraz plandeki – proste – teraz to już nikogo nasadzenia nie interesują – film jest – jest —– o to chodziło!

henryk tarnobrzeski
4 miesięcy temu
Reply to  olga

3 dni to cie robiły ,snieg będzie ze 2 tyg min bo ida mrozy ciemna maso

Bozo
4 miesięcy temu

Dobrze że kiełb napisał. Przecież ludzie są ślepi i nic nie widzą….

Tropiciel idiotologii
4 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Ten pan to niech lepiej zamilknie. Aż dziw że łapówkarz ma czelność coś ćwierkać na temat miasta.

Jedynie spółdzielnia Siarkowiec stanęła na wysokości zadania. Można? Mozna

odp
4 miesięcy temu

raczej to troche przesadziłeś że siarkowiec był idealnie odśnieżony bo nawet piasku i soli na śniegu nie widziałem…………

obywatel
4 miesięcy temu

Co ty bredzisz pracusiu spółdzielczy – nie kłam bezczelnie !!!!

Mieszkanka
4 miesięcy temu

Koło Bułgara ślisko jak cholera tak na osiedlowych uliczkach jak i na chodnikach a mieszkam koło Bułgara

grzesio
3 miesięcy temu
Reply to  Mieszkanka

tam mieszkają bułgarzy i cygani,tam tak ma być i już

Zosia
4 miesięcy temu

Nie krytykujecie prezydenta Bożka, bo przyjdzie siostra i was pogoni 😉

Alek
4 miesięcy temu
Reply to  Zosia

Hehehe Trafione w punkt

Hit
4 miesięcy temu
Reply to  Zosia

Kiedyś widziałem jej wpisy na portalu społecznościowym. Mi by było wstyd. Czyżby to kolejna władza która sama się zaora? A i dodam że najlepsze wtórowanie ze strony chyba pani pielęgniarki. Żenada.

Zosia
4 miesięcy temu
Reply to  Hit

Dokładnie, przy wtórze nauczyciela z Sandomierza. Wpisy siostry są mega żenujące, z każdej porażki zrobi sukces ;D

Helka
4 miesięcy temu
Reply to  Zosia

Nauczyciel to kuzyn

Zosia
3 miesięcy temu
Reply to  Helka

I wszystko jasne

Włóczykij
4 miesięcy temu
Reply to  Zosia

Panowie i Panie… przecież gość był całe życie nauczycielem, pedagogiem, co on może wiedzieć o zarządzaniu miastem?
Dajcie spokój, czego wy od niego wymagacie? Zejdźcie na ziemię.

CoWySiemZnata
4 miesięcy temu

Ludzie, opanujcie się z tym hejtem i dajta spokojnie popracować 😀

Bolek
4 miesięcy temu
Reply to  CoWySiemZnata

Trzeba postawić fundamentalne pytanie.Kogo zima nie zaskoczyła?Otóż nie zaskoczyła naszych kochanych hejterów.Doniesiono mi że oni już ponoć w lipcu dokonali epokowego odkrycia ,że nadejdzie zima i jak można się po wpisach zorientować bardzo dobrze się do tego orzygotowali.Normalnie geniusie i to w takim cichym mieście jak nasze.Normalnie szok

odp
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

no za to widocznie darmowa kasę dostają a miastu się płaci i się wymaga……
premie sobie umja przyznać a z resztą widać efekty ……

henryk tarnobrzeski
4 miesięcy temu
Reply to  Bolek

ćwoku od tygodnia mówią że nadchodzi zima,czyli śnieg i mróz

porażka
4 miesięcy temu
Reply to  CoWySiemZnata

No własnie .Nie przeszkadzać Trwa sesja budżetowa .Trwa walka o rozwój miasta, bez głosu krytycznego ze strony radnych co do projektu budżetu. Jest i będzie dobrze w naszym mieście.
A siostra to rzeczywiście niech nie ociepla wizerunku brata.

ługi -bugi-wygibaski
4 miesięcy temu
Reply to  CoWySiemZnata

robota to ma fruwać – k***a, a nie bumelka

Odyseusz
4 miesięcy temu

Grzesiu Koperciarz ty to się już więcej nie odzywaj i nie ośmieszaj ze swoimi radami. Sam byłeś nieudolnym włodarzem na dodatek skorumpowanym. A koperty pewnie dalej śnią się nocami ?

Darek
4 miesięcy temu
Reply to  Odyseusz

Spoko Adasiu.

obywatel
4 miesięcy temu

Zima to zaskoczyła tylko burmistrza Bożka i urzędasów – mimo szumnej zapowiedzi ani słupków, ani plandek , ani nie ma nic oprócz śniegu – nasadzeń i chwastów nie widać ??

eleonora
4 miesięcy temu

No dobra panie Bożek – teraz czas na dymisję – ma pan do wyboru: Idzik, Anioł lub Pawlik – kogo pan wybiera ???

Kierowca
4 miesięcy temu
Reply to  eleonora

Pawlika nie bo pół rady będzie krzyczeć

Ewelina
4 miesięcy temu

Droga od granicy miasta do Chmielowa nie posypana i bardzo ślisko.

Rowerzysta
4 miesięcy temu

Na Sienkiewicza po 15:00 pod śniegiem było kilkaset metrów ścieżki rowerowej od południa tej jednokierunkowej, a ciągi pieszo-rowerowe były odśnieżone na ok. 1,5 m.

Kosa
4 miesięcy temu

Od kiedy to można używać telefonu jadąc autem ??:/

pikolo
4 miesięcy temu
Reply to  Kosa

kamerki się teraz montuje!!

Zosia
3 miesięcy temu

No dobra, siostra może i jest magikiem i potrafi zaklinać rzeczywistość… Ale spadł śnieg i Bożek poległ na całej linii… No ludzie chyba to widzą
A kolejny wpis siostry będzie pewnie taki, że to specjalnie nie odśnieżane, żeby dzieci miały frajdę… W końcu mają ferie

mach
3 miesięcy temu

spadnie śnieg a już wyłażą malkontenci co zapomnieli jak bywało kilka/kilkanaście lat temu, było tak samo ze śniegiem na ulicach i chodnikach.. wstanę o 6tej rano i strzelę fotkę jak to na chodniku leży śnieg i pomarudzę, że nie odsnieżone

grzesio
3 miesięcy temu
Reply to  mach

to z braku zajęcia

75
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content