Jak stworzyć zdywersyfikowany portfel kryptowaluty – Przewodnik 2021

Bitcoin jest uważany za jedno z najlepiej prosperujących aktywów dekady, nawet bijąc na głowę tradycyjne instrumenty finansowe, takie jak złoto, akcje i obligacje. W ciągu nieco ponad dekady Bitcoin przyniósł inwestorom ogromne zyski. Wielu inwestorów instytucjonalnych zaczęło włączać pewien procent swoich portfeli inwestycyjnych; składających się z obligacji, indeksów, akcji; do wiodących aktywów cyfrowych Bitcoin i Ethereum.

Przyjmuje się, że znane żetony kryptowalutowe, takie jak Bitcoin i Ethereum, przynosiły w przeszłości inwestorom ogromne zyski. Jednak rynki kryptowalutowe rozwinęły się znacznie poza listę dziesięciu największych aktywów cyfrowych. Rynki kryptowalutowe obejmują obecnie wiele rodzajów tokenów użytkowych, tokenów zabezpieczających, tokenów DeFi, tokenów prywatności, tokenów stakingowych i innych.

Ponadto budowanie portfela kryptowalutowego wyłącznie z wykorzystaniem Bitcoin i Ethereum nie wystarczy. Aby wykorzystać maksymalne korzyści płynące z tego powstania przy jednoczesnym ograniczeniu czynnika ryzyka, konieczne jest zdywersyfikowanie portfela zawierającego wiele kryptowalut. W tym przewodniku, badamy potrzebę dywersyfikacji portfela poza Bitcoin, a także jedną ze strategii dywersyfikacji dla lepszej perspektywy.

Czym jest dywersyfikacja portfela kryptowalutowego?

Dywersyfikacja portfela produktów kryptograficznych to proces uruchamiania funduszy inwestycyjnych na różne projekty kryptowalutowe w celu zmniejszenia czynnika ryzyka w przypadku, gdy jeden lub więcej projektów nie zostanie zrealizowanych. Celem jest stworzenie dywersyfikacji z inwestycjami w różnych obszarach/niszach w celu zmniejszenia ogólnego ryzyka inwestycji. Na przykład, inwestorzy inwestujący w Bitcoin w 2017 roku przeszli to doświadczenie na własnej skórze, gdy cena Bitcoinu gwałtownie spadła w 2018 roku.

Podstawową ideą jest ograniczenie czynnika negatywnych zdarzeń. Można to zrobić, inwestując w wiele żetonów, aby nie stracić ogólnej wartości inwestycji. Z tym poglądem, bystry inwestor uznaje, że bezpiecznie jest nie wrzucać wszystkich swoich jajek do jednego koszyka, jak na przykład może być z Bitcoinem.

Ważne jest, aby zarządzać swoimi operacjami handlowymi na niezawodnej i godnej zaufania platformie wymiany kryptowalut. Ułatwia to inwestorowi podniesienie ogólnego doświadczenia.

Jak zacząć dywersyfikację portfela

Istnieją różne strategie dywersyfikacji portfela kryptowalutowego. Może to obejmować budowanie portfela z uwzględnieniem różnych czynników w zależności od inwestora. Omówiliśmy jedną ze strategii, którą inwestor może zastosować, aby zbudować portfel uwzględniający różne właściwości żetonów, w tym limit rynkowy, płynność, stabilność i funkcjonalność.

Bitcoin

Podczas gdy portfel nie powinien składać się w całości z Bitcoin, wiodąca waluta kryptograficzna powinna posiadać znaczny procent Twoich inwestycji. Jednym z czynników jest rosnący trend inwestycji w Bitcoin ze strony funduszy hedgingowych, korporacji, instytucji i inwestorów. Ponadto, wiodące firmy finansowe również zaczęły oferować różne usługi związane z Bitcoinem.

Aktywa Bitcoin przyciągają uwagę również inwestorów detalicznych, napędzając tym samym jego popularność. W 2020 roku Bitcoin nadal przewyższa konwencjonalne opcje inwestycyjne, takie jak złoto. Przypisanie do Bitcoin pewnej części kryptowalutowego portfela granicza ryzyko, działając jako bezpieczne aktywa.

Ethereum i Tokeny ERC-20

Ethereum nadal utrzymuje drugą pozycję na rynkach kryptowalut. Ponadto, rzeczywista wartość Ethereum leży w jego zdolności do ułatwiania tworzenia inteligentnych kontraktów smart i zdecentralizowanych aplikacji. Jego nieodłączna użyteczność ułatwia następnie solidne podstawy dla wyceny jego rodzimego tokena ETH. Chociaż istnieje wiele innych sieci typu blockchain, Ethereum nadal dominuje w branży.

Protokoły ERC-20 są tokenami użytkowymi uruchomionymi w sieci Blockchain Ethereum. Żetony te pełnią funkcję użytkową w krajobrazie obejmującym rzeczywiste użytkowanie przemysłowe. Wiele z tych altcoinów odniosło sukces w swoich projektach kryptwalutowych. Na przykład OmiseGo (OMG) to token ERC-20, który w 2020 roku przyniósł pięciokrotne zyski. Innymi słowy, inwestycja o wartości 1 USD w styczniu 2020 roku jest wyceniona w wysokości prawie 5 USD w listopadzie 2020 roku.

Inwestowanie w altcoiny ułatwia inwestorowi wykorzystanie wykładniczego wzrostu w stosunkowo krótkim okresie. Jednocześnie stwarza ona zagrożenie oszustwami, niepowodzeniami projektów i hakami. Ale to ryzyko jest równoważone przez bezpieczne aktywa, takie jak Bitcoin. Aby uzyskać więcej informacji na temat ceny Bitcoin i jak kupić Bitcoin, kliknij tutaj.

Tokeny z biernym dochodem

Podobnie jak w przypadku dywidend, niektóre waluty kryptograficzne oferują odsetki dla posiadaczy tokentów. Stawka jest zjawiskiem ułatwiającym wypłacanie nagród w zamian za trzymanie kryptowalut w portfelu. Oprócz dywersyfikacji, taryfa służy również umożliwieniu pasywnego dochodu z tytułu posiadania krypto tokenów.

Cosmos (ATOM) jest tokenem kryptowalutowym, który daje odsetki w wysokości 8-10% w zamian za trzymanie kryptoflady w portfelu. Dash (DASH) jest kolejnym tokenem kryptowalutowym, który przynosi roczne wynagrodzenie w wysokości 5-6%.

Stabilne kryptowaluty

Kryptowaluty są znane z ich zmiennego charakteru. Podczas gdy zmienność może przynieść dodatkowe korzyści, jeśli transakcje są realizowane prawidłowo, to jednak stanowi ona również czynnik ryzyka. Stablecoins, czy też stabilne monety, są kryptowalutami, które są wykorzystywane do ograniczania ryzyka związanego z innymi tokenami. Monety te są powiązane z wartością aktywów takich jak tradycyjna waluta fiat jak USD.

Tether (USDT) jest jednym z najbardziej popularnych stabilcoinów, który jest powiązany z wartością USD. Zaleca się zabezpieczyć pewien procent portfela dla stabilcoinów. Eliminuje to w pewnym stopniu czynnik ryzyka.

Podsumowanie

Dywersyfikacja jest strategią, do której dostęp mają bystrzy inwestorzy, aby ograniczyć swoje ryzyko na tradycyjnych rynkach. Korzyści płynące z dywersyfikacji są równie istotne dla branży kryptowalutowej. Co więcej, dywersyfikacja może odgrywać strategiczną rolę w inwestycjach w kryptowalutę, gdy branża ta znajduje się w początkowej fazie rozwoju. Nie wyeliminuje ona wprawdzie zagrożeń ani nie podwoi wartości portfela, ale jest ważnym narzędziem, gdy na rynkach następuje nagły spadek.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
11 dni temu

Kto to promuje?Zastanawia mnie skąd w takim grajdołku,rosyjska propaganda,polegająca na promocji Konfederacji czy teraz bitkona.

tępić to
11 dni temu
Reply to  Jan

Ukociło się tu parę „mędrców” co to dla nich nie ma pandemii ,nie potrzeba masek nosić, ani szczepić się tylko bitkony propagują i wolność bez konsekwencji ,Stawiają zwierzęta ponad człowieka i ekologię ponad rozwój gospodarczy.

Odyseusz
11 dni temu

Bitcoin to kolejna piramida finansowa, nie dajcie się oszukać nna kłamlia propagandę !

Alf
9 dni temu

Promowanie kryptowalut nawet za pieniądze to już lekka przesada. Jest coś takiego jak etyka i moralność. Skończy się to najpewniej jak z Amber czy Get . Przecież to jest wirtualny pieniądz bez pokrycia i gwarancji .

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x