Tarnobrzeg: Uwaga, zła jakość powietrza!

Uwaga na złą jakość powietrza w Tarnobrzegu. Podobna sytuacja jest w dużej części Polski, według danych Głównego Inspektoratu Środowiska we wtorek najgorsze powietrze jest w północnej, centralnej, wschodniej i południowej części kraju. Sytuacja lepiej wygląda na zachodzie Polski.

W chwili gdy zamieszczamy tę informację, tj. około godziny 10 , wskaźniki zanieczyszczeń w całym mieście pokazują przekroczenia norm stężenia pyłów PM10 i PM 2,5. Najgorsza sytuacja smogowa występuje rano, wieczorem oraz w nocy.

W ciągu dnia stężenia pyłów maleją, jednak często ich normy nadal są przekroczone, dlatego też odradza się zbyt długie przebywanie na zewnątrz.

SYSTEM MONITORINGU JAKOŚCI POWIETRZA

O jakości powietrza w Tarnobrzegu informuje system monitoringu. Umieszczone czujniki podają aktualne dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Przy sprawdzaniu stężenia smogu brane są pod uwagę dwa pomiary – PM 10 i PM 2,5.

Na stronie https://airly.eu/map/pl/#50.57353,21.67164,i2327 można sprawdzić aktualną jakość powietrza w Tarnobrzegu, mapa wskazuje również temperaturę, wilgotność i ciśnienie powietrza.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Helka
1 miesiąc temu

Zapraszamy na CZADOWE osiedle PIASTOW
Wieczorami snierdzaca mgła wypala oczy i gryzie w nos I nie ma mądrego kto by nałożył kary na tych którzy pala śmieci i nie płacą za ich wywóz!!!!

Tom
1 miesiąc temu

Zakazać używania kopciuchów podobnie jak w Krakowie i po sprawie. Ludzie mają syf we łbach zamiast rozumu i muszą palić śmieci i plastik aby zaoszczędzić kilka bryłek węgla. Później się dziwią skąd ten rak u nich lub ich dzieci. Inna sprawą jest ich bezkarność. Palą syf bo sąsiedzi nie mają odwagi zadzwonić na Straż Wiejską

henryk tarnobrzeski
1 miesiąc temu

tarnobrzeg slynie ze swoich wiejskich osiedli hehe

Manka
1 miesiąc temu

Osiedle piastow nie jest wiejskim osiedlem Jest jeszcze bliżej centrum niż osiedle dzikow

Teresa
1 miesiąc temu

To wszystko przez globalne ocieplenie oraz zbyt niskie podatki na walkę z klimatem.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x