Tarnobrzeg: Nasadzenia nie potrzebują już ochrony z agrowłókniny. D. Bożek: Szczególnie, że zapowiadany jest raptem ten śnieg i tyle (video HD)

W bieżącym sezonie zimowym władze Tarnobrzega zrezygnowały z montażu agrowłókniny, która ubiegłej zimy miała chronić rośliny zasadzone wzdłuż głównych ulic miasta, przed zgubnym działaniem soli.

O powody zmiany decyzji zapytaliśmy prezydenta Dariusza Bożka 19 stycznia, przy okazji odbioru ul. Mickiewicza.

– Uważamy, że w tej chwili te rośliny się już na tyle ukorzeniły, że powinny wytrzymać. Szczególnie, że zapowiadany jest raptem ten śnieg przez kilka dni i tyle – tłumaczył w minionym tygodniu prezydent Tarnobrzega.

Wbrew słowom prezydenta o braku opadów, śnieg znów sypie a drogowcy przy odśnieżaniu używają soli.

– Czynnikiem decydującym ( o zaniechaniu montażu agrowłókniny – przyp.red) było zapewnienie RDM Sp. z o.o, iż przy odśnieżaniu na pas środkowy będzie narzucany śnieg tzw. czysty, natomiast tzw. breja pośniegowa zawierająca sól będzie zrzucona po zewnętrznej stronie jezdni – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Ponadto obecnie rośliny są już ukorzenione, dlatego minimalna ilość soli, która znajdzie się na pasie środkowym w związku z odpryskiem spod kół samochodów nie zaszkodzi nasadzeniom – dodaje.

Zgodnie z informacją którą uzyskaliśmy do rzecznika W.Lisa, brak montażu agrowłókniny to oszczędności dla miasta rzędu 100 tys. zł.

–  Miasto zaoszczędzi także ok. 100 000 zł, które będzie można przeznaczyć na pielęgnacje zieleni – napisał rzecznik UM Tarnobrzeg odpowiadając na nasze pytania. Tymczasem w styczniu ubiegłego roku pisząc o kosztach zakupu agrowłókniny, palików i montażu, rzecznik odpowiedział nam w następujący sposób:

„Koszt 89 576,28 zł brutto, przy czym w skład tej kwoty weszły koszty robocizny, ale także zakupu agrotkaniny i drewnianych palików, które będą wykorzystywane ponownie w przyszłych latach, co znacznie obniży koszty montażu. Łączna długość osłon wynosi ponad 7,5 km (7615 metrów bieżących)”

Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
eleonora
1 miesiąc temu

Drogi w Tarnobrzegu nie potrzebują już odśnieżania, Nasadzenia nie potrzebują już ochrony z agrowłókniny, Tarnobrzeg nie potrzebuje już prezydenta !!!

przedsiębiorca
1 miesiąc temu

Przez plac też się nie da przejść, po co odśnieżać… A wielmożny włodarz sobie jakby gdyby nigdy nic chodzi bez maseczki po mieście, chyba gorszego to nigdy nie było….

Bozo
1 miesiąc temu

Władze tego miasta to stan umysłu

Sebcio
1 miesiąc temu

Rzecznika : „Breja…”

michal
1 miesiąc temu

już nie mogę z tego Bożka. Na każdą sytuację ma takie wytłumaczenie, że ręce opadają. Mam nadzieję, że dojdzie do tego referendum i pożegnamy tego statystę ze stołka prezydenta…

Cycu
1 miesiąc temu

Niech moze ta sol wypali te koszmarne nasadzenia…

orzeł
1 miesiąc temu

szkoda, że rok temu nie sprawdzali tak pogody, bo chyba nawet pług nie wyjechał. Paliki i plandeka miały służyć lata a ślak je trafił. Nie było znajomego chętnego na taką robote? Czy może bez sprzedaży palików i płachty się już nie opłaca? Przecież jeszcze jakiś miesiąc temu prezydento mówił, że będą grodzić… Jak to się wszystko zmienia. Jak były minister zdrowia o maskach początkowo wyśmiewał twierdząc, że nic nie dają, pare dni później już chroniły i były obowiązkowe

Referendum
1 miesiąc temu

Kto jest za odwołaniem Prezydenta Bożka – łapka w górę!
Kto jest przeciwko referendum (popiera Prezydenta) – łapka w dół!

Zazenowany bozkiem
1 miesiąc temu

Tym sie wlasnie roznimy od miast sasiedzkich. W tarnobrzegu glowny temat to temat roslinek, drogi nieodsniezone ? A komu to przeszkadza …. panie Bozek prawda jest taka ze ludzie Pana wybrali „na ladne oczy” ale pan nie ma kompletnie pojecia o polityce i zarzadzaniu miastem. Jesli jest pan lokalnym patriota i szanuje nasze spoleczenstwo to prosze zrezygnowac.. zostanie pan bardziej doceniony niz jesli pan zatopi do konca ten okret… na prawde ma pan szanse jeszcze by chodzic ulicami tego miasteczka i zeby pana ludzie potem nie wytykali palcami, ale trzeba ustapic bardzo szybko komus kto sie na tym zna i tym zyje.

Cycata
1 miesiąc temu

Niech w…….la do Krosna!

jest zaj......
1 miesiąc temu

szef naszej parafii nie zainstaluje bo nie ma z czego przesunąć pieniędzy bo zamiast rondo przygotowywać to sobie kupił obrazki tylko jestem ciekawy czy do jego domowej kolekcji jakiś nie wpadł a po drugie nie ma teraz z jakieś innej inwestycji przełożyć na odśnieżanie bo to co widać po chodnikach to tylko o pdb woła
ps dobrze że po drogach jest dwie odśnieżarki a do chodników traktorów brakuje za mało kasy dostał rdm na nowy sprzęt i to jest widoczne i rąk do roboty nie ma bo szef jest sknera…….

eleonora
1 miesiąc temu
Reply to  jest zaj......

sknera i scyzor ze staszowa

łukasz
1 miesiąc temu
Reply to  jest zaj......

Jaki tam sknera.Woli dać zarobić grubemu z Zakrzowa a obryw zostanie w kieszeni u niego.Czy tego nikt nie widzi co się tam dzieje?

hello
1 miesiąc temu

hahahahahahahahaha

Merrry
1 miesiąc temu

Błagam zróbmy zrzutkę żeby któreś miasto odkupiło od nas tego prezydenta i sobie go zabrało. Albo lepiej zbudujmy rakietę i wyślijmy go w kosmos.

Daro
1 miesiąc temu
Reply to  Merrry

Najlepiej na doradcę do Stalowej Woli .Ile będzie na tym stołku . Kto zgadnie?

bolek z ub
1 miesiąc temu
Reply to  Daro

stalową rzadzi pis ,a nie peło

NaNa
1 miesiąc temu

A ten po prawej to kto? Jakiś ochroniarz? Nie znam gościa

Cycata
1 miesiąc temu
Reply to  NaNa

WAZELINIARZ!!

Wróżka
1 miesiąc temu

Jeżeli prezydent nie potrafi odczytać prognozy pogody na tydzień do przodu to polecam usługi wróżki lub może jakieś fusy, karty, Tarot itp Drogowcom również przydał by się jakiś wróżbita na etacie bo co opad śniegu to zaskoczeni i paraliż miasta. To już k. przestaje być śmieszne.

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Wróżka

Trzeba sie brac za odsnieżanie a nie szukać żony na instagramie…moze jakis kasting zrobimy…

kiełp
1 miesiąc temu

Rano niepoodsnieżane chodniki spółdzielni

prezydent ogrodnik
1 miesiąc temu

W ogóle żenada że prezydent dużego miasta wypowiada się na takie tematy, może powinien zostać ogrodnikiem a nie prezydentem, bo tak chętnie udziela się w mediach na te tematy?

MaXx
1 miesiąc temu

Droga powiatowa 1110R „jedna z najbardziej uczęszczanych w powiecie” Chcę poznać buraka który odpowiada/ zarządza tą drogą .Słuchaj BARANIE – ludzie jeżdżą tą drogą do pracy! Cały ten powiat to jakaś porażka i nieporozumienie. W Nowej Dębie-nauczyciel, w Tarnobrzegu-nauczyciel, starosta-nauczyciel. I tak to wygląda

Poinformowany
1 miesiąc temu
Reply to  MaXx

Dokładnie tak

ewa
1 miesiąc temu
Reply to  MaXx

W gminie Grębów strażacy pomagają w odśnieżaniu dróg wiejskich ale to już inny powiat

Cycata
1 miesiąc temu
Reply to  ewa

Ale przyklad godny nasladowania!

bolo
1 miesiąc temu
Reply to  MaXx

szukaj pracy u siebie na wsi

orzeł
1 miesiąc temu

Parę lat temu, w Mielcu bodajże, sypali solą główne drogi już przed spodziewanymi, dużymi opadami śniegu. Nie wiem czy to się często stosuje w kraju ale wydaje się dosyć sensowne. Tym bardziej jak niema za dużo sprzętu. No ale jak nasz meteorlog mówi, że śnieg miał być tylko raz to i ten pomysł by nie wypalił

Janwdupowkręt
1 miesiąc temu

kiedy REFERENDUM?

Obiektywnie
1 miesiąc temu
Reply to  Janwdupowkręt

Jak Zychy zmienią pieluchę w zbroi.

jatutylkośpię
1 miesiąc temu

Większej miernoty Tarnobrzeg nie miał za Prezydenta. Ten bije wszystkich.

As
1 miesiąc temu

To jeszcze może mleczarz i maly fiat był lepszy ciemniaku ?

MY SOM PANY
1 miesiąc temu

Miasto powinno pomyśleć o nowych szlaku komunikacyjnym do obwodnicy od strony Chmielowa – wlot rondem za cmentarzem na zakręcie następnie wzdłuż torów do Kamionki włączyć rondem do obwodnicy tylko droga o dobrych parametrach 2 pasy po 3,5. TARNOBRZEG BYŁBY LEPIEJ SKOMUNIKOWANY.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  MY SOM PANY

Raczej droga tylko dla pojazdów do 3,5 t, bo po ul. Orląt Lwowskich tiry nie jeżdżą, poza tym służyłaby głównie objeżdżającym śródmieście do/z okolic stacji kolejowej. Także koszt niewspółmierny do korzyści jeszcze bardziej, niż w przypadku drogi obwodowej.

wąski tunel Mickiewicza
1 miesiąc temu

To może niech jeszcze posadzi parę krzaków na Mickiewicza na przeciwko szpitala, tyle parkingów pobudowanych ,to może jeszcze nasadzenia się zmieszczą ,będzie ładniej i ekologiczniej?
Ciekawe jak ludzie mają teraz się poruszać główną ulicą miasta od dworca w stronę centrum? Może powinni przefruwać albo objazdami? To jest żenada co oni zrobili z tą ulicą!

Mar
1 miesiąc temu

Szpaler drzew w środku jezdni lub na chodniku niewątpliwie poprawiłby estetykę oraz przyczynił się do zwiększenia bioróżnorodności i przewietrzania miasta.

37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x