Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych, czyli jak pomóc niepełnosprawnemu

Osoba z niepełnosprawnością koniecznie powinna zostać wyposażona w odpowiednie łóżko rehabilitacyjne, które potrafi znacząco poprawić nie tylko komfort, ale i jakość życia chorego. Na rynku znajduje się mnóstwo rozmaitych modeli specjalistycznych typów wyposażenia medycznego, a także spora ilość rekomendowanych placówek stanowiących coś na wzór wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Jedną z takich firm okazuje się być Elektrotechmed.

Dlaczego akurat łóżko?

Wybór łóżka rehabilitacyjnego jest niesamowicie istotny z wielu rozmaitych powodów. Po pierwsze, w grę wchodzi fakt, że osoba przewlekle chora często ma kłopot z samodzielnym wstawaniem, czy nawet podciąganiem się z pozycji leżącej do siedzącej, więc zwyczajny mebel nigdy nie będzie w takich momentach odpowiednio wygodny. Fachowe urządzenia medyczne takie jak chociażby właściwie dobrane łóżko rehabilitacyjne posiadają opcję regulacji oparcia, więc wystarczy przyciśnięcie guzika i chory sam może się usadowić tak jak jest to mu aktualnie potrzebne. Nie tylko jest to bardzo komfortowe, ale także praktyczne i na pewno zwiększające poczucie samodzielności nawet trwale przykutego do łóżka pacjenta.

Jakie rodzaje?

Podobnie jak wszystkie inne sprzęty medyczne, także łóżko rehabilitacyjne, wybiera się indywidualnie, w zależności od tego, jakiego typu niepełnosprawność czy uraz posiada jego przyszły właściciel. Oczywiście nie jest to koszt mały, ale po to są wspomniane już we wstępie wypożyczalnie typu Elektrotechmed. Sprzęt jest wysokiej jakości, nowoczesny i dobrany personalnie do chorego, ale sam jego wynajem nie tak horrendalnie drogi jak kupno. Co więcej, fachowy personel z pewnością skutecznie doradzi, jaki typ mebla będzie optymalny w danej sytuacji, a patrząc na to, jak szeroki jest obecnie wachlarz łóżek rehabilitacyjnych, jest w czym przebierać – od łóżek mechanicznych, przez elektryczne, drewniane, metalowe, aż po wielofunkcyjne, czy typowo szpitalne.

Dodatkowe elementy

Samo łóżko rehabilitacyjne to jedna sprawa, druga kwestia to odpowiedni materac. Nawet rekomendowanej marki wyrób nie będzie właściwie spełniał swoich funkcji, jeśli nie zostanie wyposażony w odpowiedni materac. Idealne są te zrobione z większej gęstości piani. Zapewniają one maksimum komfortu spania i leżenia, a nawet nie są „wyczuwane” przy próbach wiercenia się w celu przewrócenia się z boku na bok. Osoby z odleżynami powinny natomiast postawić na materace specjalistyczne, na przykład grzybkowe.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x