Wybierzmy Europejskie Drzewo Roku z naszego regionu

Polska lipa św. Jana Nepomucena ma szansę zostać Drzewem Europy 2021. I każdy z nas może się do tego przyczynić. Wystarczy w lutym oddać głos, udostępnić informację i namówić innych do głosowania.

Lipa na którą warto zagłosować liczy od 150 do 170 lat. Rośnie w Dulczy Wielkiej, w gminie Radomyśl Wielki na Podkarpaciu. Drzewo usytuowane jest na skraju wsi, w sąsiedztwie pól. Szerokość konarów wynosi aż 25 metrów. Lipa stała się dobrodziejką, dając pracującym w polu cień, wędrującym wypoczynek, a pszczołom pożytek. Stojąca obok kapliczka św. Jana Nepomucena nadała miejscu magii. Nietypowa dla lipy uroda zaskakuje, jej piękno wyzwala podziw dla potęgi natury.

– Zachęcam wszystkich tarnobrzeżan do głosowania na lipę drobnolistną z Dulczy Wielkiej. Dzięki Państwa głosom lipa św. Jana Nepomucena może zostać Europejskim Drzewem Roku. Dostrzegajmy piękno podkarpackiej natury, które nas otacza – podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Od 1 lutego 2021 r. trwa głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Spośród drzew z europejskich krajów plebiscyt wygra to, które otrzyma największą liczbę głosów internautów. Zapraszamy na stronę: http://www.treeoftheyear.org/

Organizatorem konkursu jest Environmental Partnership Association i Liga Ochrony Przyrody. Patronat honorowy nad konkursem sprawują m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Kurator Oświaty.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Hubert Sobiczewski/ https://www.treeoftheyear.org/Stromy/Saint-Jan-Nepomucen%E2%80%99s-Linden

Zakup OC a prawo jazdy. Czy trzeba mieć uprawnienia by kupić polisę?

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dorian
2 miesięcy temu

Spieszmy się głosować na „Europejskie Drzewa Roku” za pisu tak szybko znikają

Wr.
2 miesięcy temu
Reply to  Dorian

Na temat ,,pisu” masz obsesję.Lecz się człowieku puki czas.

Hp.
2 miesięcy temu
Reply to  Dorian

Chyba ci w portkach szybko znika.

ewa
2 miesięcy temu

Ponad 120-letnią olbrzymią lipę wycięła była właścicielka restauracji w Chmielowie (obecnie tam jest Biedronka) i nie poniosła żadnych konsekwencji

Stach
2 miesięcy temu

To jest dyskryminacja, ze względu na rozmiar! Proponuję głosowanie na europejski KRZEW roku!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x