Tarnobrzeska Konfederacja chce dymisji wiceprezydenta Mirosława Pluty (video HD)

O dymisję wiceprezydenta Tarnobrzega Mirosława Pluty zaapelowała podczas dzisiejszej konferencji prasowej Małgorzata Zych, liderka Klubu Konfederacji Tarnobrzeg. W ten sposób wiceprezydent miałby ponieść konsekwencje za niezabezpieczenie interesów działkowców których ogrody zostaną zlikwidowane, w związku z budową drogi obwodowej.

– Apelujemy o dymisję pana wiceprezydenta Mirosława Pluty, ponieważ to on moim zdaniem odpowiada za te ogromne zaniedbania, za te kilka lat bezczynności, unikania i braku konfrontacji z działkowcami, braku spotkań, braku jakiegokolwiek dialogu w tej sprawie – powiedziała dziś M. Zych.

Według Małgorzaty Zych: jeszcze niedawno, przed kilkoma tygodniami, do działkowców osoby z otoczenia pana prezydenta mówiły, że jeszcze cały ten sezon działki nie będą likwidowane, że nie będą prowadzone prace. Stąd było takie zaskoczenie działkowców, że nagle muszą otwierać bramki, że będą wycinane drzewa i za chwilę będą burzone ich domki i likwidowane działki

– Czujemy się w obowiązku wystąpić tutaj w interesie publicznym, ponieważ tak jak są traktowani działkowcy, czyli Ci, którym zamierza się zlikwidować działki, tak samo przez władze potraktowani możemy być my – wyjaśniła M. Zych. – Przede wszystkim to o co mają działkowcy pretensje, o to, że nie został im dany żaden czas na to, żeby w odpowiedni sposób przygotowali się do tego, że ich działki zostaną zlikwidowane. Przez pięć lat nie odbyło się żadne spotkanie w tej sprawie, choć działkowcy mieli to obiecywane, obiecywano im także, że zostanie przedłożony ostateczny przebieg obwodnicy, że będą mogli do tego złożyć swoje zastrzeżenia. Wszystkie wnioski natomiast które były kierowane przez działkowców w ubiegłym roku nie zostały uwzględnione, z wyjątkiem jednego – kontynuowała liderka tarnobrzeskiej Konfederacji dodając, że: działkowcy przez pięć ostatnich lat składali wnioski o to, aby dać im jakieś tereny zastępcze, żeby jakoś ten problem został rozwiązany, w przypadku kiedy ich działki zostaną zlikwidowane. Przez pięć lat nie odpowiadano po prostu na te wnioski

– Można również mieć pretensje do radnych, którzy w żaden sposób nie interweniowali w tej sprawie – powiedziała M. Zych. – Został naruszony w istotny sposób interes dużej części tarnobrzeżan i nikt w ich obronie nie występuje – dodała.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
82 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kapral
1 miesiąc temu

niezły odlot obłąkanej

Siarkowiec
1 miesiąc temu
Reply to  kapral

To takie charakterystyczne dla was -obrażanie innych. Kto nie ma argumentów to używa epitetów.

kapral
1 miesiąc temu
Reply to  Siarkowiec

was czyli kogo ??

Kapitan
1 miesiąc temu
Reply to  kapral

OBLAKANY TO TY JESTES!!

kapral
1 miesiąc temu
Reply to  Kapitan

przetłumacz na Polski 😉 OBLAKANY ??

Emocje jeszcze się we mnie tlą
1 miesiąc temu

Jestem świeżo po oglądniąciu konferencji. Bez dwóch zdań stwierdzam że Pan Andrzej wygrał dzisiejsze tarnobrzeskie internety.
Piękny wiersz o działkowcach na koniec, proszę sie nie smiać ale gdyby był zorganizowany wieczór recytatorski chętnie bym posluchał np. wiersza o plażowiczach znad jeziora

walt
1 miesiąc temu

antykomuniści z konfy upominający się o spuściznę Siarkopolu no,no paradne 🙂

Działkowieć ROD
1 miesiąc temu

Pan Andrzej bezwzględnie powinien zostać zgłoszony do Koronacji Korny Polskiej
Kto jest za ?

Mar
1 miesiąc temu

A będzie skarga od działkowców do rady miejskiej, czy tylko wypowiedź na konferencji?

lipa
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

bedzie skarga ale na działkowców bo idzie wiosna,beda znów zadymiać pół miasta

lipa
1 miesiąc temu

takich radnych,bezradnych ciemnota wybrała!

Danuta
1 miesiąc temu
Reply to  lipa

Za to najjaskrawsze umysły tylko w Konfederacji

kapral
1 miesiąc temu
Reply to  Danuta

no biorąc pod uwagę „dokonania” tarnobrzeskiego dywizjonu konfederacji jestem spokojny, że pozostaną dalej „incydentalną grupą kabaretową „

ada
1 miesiąc temu

Ma Pani całkowitą rację arogancja władzy sięga zenitu.Najwazniejsze że mają zarezerwowane kolejne pieniążki na nagrody dla siebie jak pod koniec tamtego roku …..

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  ada

Wreszcie ,zostało przerwane milczenie. Po cichu mieszkańcy widzą co sie dzieje, Jak zastępca ignoruje preydenta, jak ignoruje mieszkańców w tym działkowców , jaką politykę kadrową stosuje. Pani M.Zych wie ,że mur milczenia oparty jest na braku wsparcia ze strony radnych. Bo to jest niema rada.
Mimo wszystko dobrze ,że się upublicznia styl i żałosne sposoby sprawowania władzy tej kadencji.

Danuta
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie mieszkańcy bo mieszkańcy chcą spokoju i dali kredyt zaufania Prezydentowi tylko Konfederacja ktora byle po trupach byle gadać byle konferencja robic cyrk jak w kabarecie, prosze mnie jako mieszkańca nie mieszczać w ten cyrk

Ja prosze Pani chce obwodnicy i niestety jak sie buduje takie sytuacje są że kogoś trzeba wysiedlić.

Najlepiej aby Pani jużprzestałą i może obrała inne miasto ? Może Rzeszów – Prosze zostawić to Miasto w spokoju !!!

Mieszkanka Tarnobrzega

Siarkowiec
1 miesiąc temu
Reply to  Danuta

Pani chce i pani będzie miała, ale nic a nic pani nie rozumie z przesłania tej konferencji. Najpierw proszę pomyśleć a nie lamentować.

kapral
1 miesiąc temu
Reply to  Siarkowiec

no tak „wy” nic nie rozumieta 🙂 „rozumią” to tylko podobni jej obłąkani rycerze chrystusa i inne „patryjoty” 🙂

Danuta
1 miesiąc temu
Reply to  kapral

Dokladnie tak, My i gorsi Wy, kategoryzacja społeczeństwa – Brawo

WOW
1 miesiąc temu
Reply to  Danuta

Myślę że czas przestać pracować zdalnie i podpisać się pod tym hymnem

Do Danuty
1 miesiąc temu
Reply to  Danuta

A skąd Danuta wie że mieszkaniec to kobieta? Ciekawe od dawna znane są zdolności informatyczne urzędników.

Do Do
1 miesiąc temu
Reply to  Do Danuty

Ale jesteś tępy (lub tępa – nie wiem). Ta „Pani” odnosiła się do tej z filmu.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Działkowcy mogą złożyć wspólną skargę do rady miejskiej z żądaniem dymisji Zastępcy Prezydenta. Sprawa zostałaby rozpatrzona przez odpowiednie gremium, radni określiliby się w głosowaniu. Także środki prawne są.

P.S. Ja takiej skargi nie napiszę, nie podpiszę, ani nie złożę, bo nie jestem działkowcem.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Chyba jednak co do Ciebie bardzo się pomyliłem. Co Twoim zdaniem ma być powodem tej dymisji?. Mam nadzieję ,że nie podasz populistycznych argumentów Konfederacki. Czy gdzieś zostało złamane prawo.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Że niby do tej pory widziałeś we mnie wartość? To ciekawe dlaczego milkłeś nie raz, kiedy dyskutując z Tobą podawałem merytoryczne argumenty.

Natomiast jeśli chodzi zarzuty wobec Zastępcy Prezydenta i oczekiwania co do jego dymisji, to pytaj działkowców i Państwa ze zdjęcia powyżej. Ja nie wiem jaka jest cała prawda, ale oni sprawiają wrażenie przekonanych o uchybieniach.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Ale konkretnie jakich uchybieniach? Nikt nie podał konkretnego przykładu. Tak właśnie na naszych oczach rodzi się kolejna legenda. Proponuję na przyszłość trzymać się faktów , a nie fermenciarzy i farmazoniarzy.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

No skoro jest mowa o dymisji, to raczej nie z wdzięczności, tylko z powodu jakichś rzekomych uchybień. Ale, jak napisałem, ich pytaj o szczegóły. Ja jestem po prostu ciekaw, czy jak takie wypowiedzi padły, to zostaną użyte konkretne środki prawne, czy skończy się na mówieniu.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

sołtys, uspokój się,wracaj na wieś.

ada
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

To widać że Prezydentowi nie po drodze z zastępcą.Królestwo w królestwie a radni cichutko bo może coś dostaną od zastępcy na chodnik.Sprawdza się zwyczaj że miastem powinni rzadzić Tarnobrzeżanie a nie spadochroniarze z okolicznych wiosek.
Za takie zaniedbanie powinna być dymisja zastepcy tym bardziej że chyba dostał premię za nadzwyczajne wyniki z tamtego roku a ja się pytam za co….

Ola
1 miesiąc temu
Reply to  ada

Można dołożyć nie przygotowanie miasta do zimy.

ada
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Racja jest róznica miedzy Prezydentem Bożkiem a zastępcą który jest nie z Tarnobrzega. Spadachroniarze nigdy nic dobrego nie zrobili dla miasta ale potrafili inne sprawy pozałatwiać…przykład Kołka pozałatwiał swoje prywatne sprawy i znikł.
Za takie zaniedbanie powinna być dymisja tak robią ludzie honorowi ale w Polsce niestety mamy całe pokolenia chłopków roztropków w garniturach którzy pchają się do władzy. Smutne to i tragiczne dla Polski.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  ada

jaki mieszkaniec takie są efekty tego panstwa

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  ada

Za co ta dymisja ? Za to że gość nie jest mieszkańcem tego miasta? Dla mnie może to być nawet ktoś z kosmosu , byleby pomagał temu miasu. Obawiam się ,że dla obecnego włodarza zarządzanie szkołą to szczyt możliwości i bez pomocy ludzi od czarnej roboty nie dałby rady.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ada

W porządnym mieście nikt by nie dał stołka kolesiowi z Baranowa – z innej miejscowości (taki to tylko był jeszcze w Słupsku – ale korzyści z tego Słupsk nie miał).
Partyjniactwo – górę – koleś Pluta dzięki któremu wygrał burmistrz – a teraz burmistrz musi spłacać długi polityczne.

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

W słupsku ? A skąd ty wiesz ,że Słupsk nie miał korzyści z prezydentury spadochroniarza. Ktoś ci powiedział czy może wiesz bo wiesz ? Jak raz, zdecydowana większość słupczan była wysoce zadowolona z prezydentury Biedronia , tak że wyjdź z trybu pie_rdo_ lenia głupot pasujących do twojej tezy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ada

Daj już temu ciu…. spokój – niech sam zrobi ze sobą porządek, niech sam ze sobą pozałatwia obecnie sprawy .
Nie ma co go dobijać (zero będzie zawsze zero)..

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Jestem za: plutę odwołać natychmiast, zanim jeszcze większych szkód narobi, niech sobie rządzi na swoim podwórku jako sołtys w Woli Baranowskiej.

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  Owen

Co ma misce zamieszkania do sprawowanej roli?

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

Powiedzmy że ktoś zarządza mieszkaniem wynajmowanym innym ludziom. Ta osoba będzie dbała bardziej o to mieszkanie, czy o mieszkanie w którym mieszka?

kapral
1 miesiąc temu

ja się pytam 😉 gdzie jest Witold ??

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  kapral

Chyba woli żeby go nie łączyć z tymi opowieściami.

Roman
1 miesiąc temu

Jestem całkowicie za obwodnicą i uważam że jej przebieg dla miasta jest całkiem dobry. Całe centrum miasta jest omijane, droga idzie przez ogródki działkowe, pola, lasy a nie osiedla. Jedynie trzeba by zrobić dodatkowe pasy od ronda koło wieży ciśnień do skrzyżowania z Mickiewicza. Przy takich inwestycjach to normalne że coś musi zostać poświęcone i ogródki działkowe to akurat najmniejsza strata. Są miejsca gdzie burzone są osiedla nowych domów pod obwodnice miast. Rzeczywiste kontakt z działkowcami wygląda trochę słabo mogli dostać informacje jesienią.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

To będzie tylko kolejna droga miejska (nic więcej i z nazwy to tylko obwodnica),
a Pluta w sprawie ogródków działkowych to nie ma nic do powiedzenia – tak samo jak działkowicze, którzy używają tylko cudzej rzeczy – wstydu za grosz nie mają upominając się o cokolwiek ale cóż stare komunistyczne przyzwyczajenia i nawyki mają w genach – im się należy i basta.
Po co Burmistrz i Pluta ma się spotykać z działkowcami – chyba że dla jaj i straty czasu – nie ich to niech działkowicze nie wypłakują się jak ???????????????

Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A choćby po to żeby normalnie z działkowcami porozmawiać co miasto ma do zaoferowania w zamian za te działki bo są osoby które zamiast odszkodowań wołałyby działkę w innym ROD. Jak by rok temu to załatwili jak należy to ci wywłaszczeni na wiosnę mogliby już zacząć uprawiać swoje ogródki a tak to zostaną z niczym. Mam wrażenie że rządzący miastem boją się bezpośrednio rozmawiać z mieszkańcami.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Może jeszcze po hektarze im miasto powinno dać (działkowiczom) a co tam obwodnica (droga) – jak można wywłaszczyć kogoś kto nic nie ma ?????
Działkowicz to takie coś jak lokator – użytkuje cudze!!!
Spotykać to działkowicze się mogą ze sobą i oby za swoje!!!!!!!!!
Żadnych odszkodowań , żadnych działek ????
Ogródki nie były , nie są i nie będą WASZE – tylko użytkujecie cudzą własność!!!
(czyli miasta).

Tarnobrzeg city
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

Najlepiej, aby twoją łepetynę poświecili i ją ścięli za takie myślenie. Coś co jest wybudowane , nie powinno być burzone. Budowa trwa długo, zburzenie tylko chwilę.

Roman
1 miesiąc temu

Komuna się kłania:)

łysy
1 miesiąc temu

Widać żeś pisior bo bardzo nienawidzisz ludzi

orzeł
1 miesiąc temu

Myślę, że Pan Andrzej mógłby zastąpić w radzie miasta śp Kawalera Uśmiechu bo jakoś smutno teraz

derbi news
1 miesiąc temu
Reply to  orzeł

oj zdziwiłbyś się, byłby lepszym radnym niż nie jeden obecnej kadencji

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  derbi news

dlatego w razie wu ma mój głos

mieszkaniec Tbg
1 miesiąc temu

Działkowicze rozumieją, że droga jest potrzebna. Im chodzi o to w jak chamski sposób władze ich potraktowały, nie informując o terminach, nie dając czasu i nowego miejsca w zamian itp.

obywatel
1 miesiąc temu

Działkowicze niech przestaną wypisywać brednie – to nie było, nie jest i nie będzie ich
– tylko korzystają z cudzej rzeczy (użytkują cudzą własność) – za grosz przyzwoitości , szacunku dla własności cudzej !

polewka
1 miesiąc temu

Obwodnica powinna być dwupasowa połączona z Wisłostradą, bo miejsce nawet jest tylko mamony brak. Czy w lesie przy obwodnicy powstaną ekrany akustyczne czy zostaną zrobione za dodatkową kasę? Czy wstawimy znaki z jeleniem, by nie płacić odszkodowań kierowcom.

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  polewka

Ekrany w lesie to raczej nie ale płot by się przydał.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  polewka

Widziałeś gdzieś ekrany w lesie? Ekrany mają za zadanie izolować budynki od hałasu. Płoty są obowiązkowe.

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

mamy w magazynach jeszcze paliki i płandeki, można wykorzystać

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  orzeł

hahah

polewka
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Panie daleko nie będę szukał – jedz do Mielca.

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  polewka

Jeżdżę bardzo często i co? Wzdłuż obwodnicy w lesie jest płot a nie ekrany.

polewka
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

źle patrzysz, popatrz dobrze

daj see spokój
1 miesiąc temu

pani małgorzta jest mocna tylko w gębie jej mąż podał się do dymisji że nie wypaliło z odwiertem a jego żona chćo odwołać prezydenta teraz jego pomagiera ale tylko komentuje a gł……. w tym temacie robi i nie jest taka twarda jak się wydawało

koko
1 miesiąc temu

czy tylko ja mam wrażenie, że Pani Małgorzata, jakby to powiedzieć, trochę się wstydziła swojego kompana?

Iza
1 miesiąc temu
Reply to  koko

Aktywny kompan Kondederat. Brawo dla niego.

aka
1 miesiąc temu

Nie wiem nie jestem specjalistą-lekarzem, ale lepiej aby się nie wypowiadali bo przede wszystkim niszczą psychikę innych!,złapali temat i zrobili z tego wielki bum! faktem jest że trochę inaczej powinna wyglądać relacja działkowców ale nie z prezydentem !!! od tego maja swoje zarządy i prezesów którzy nic poza braniem kasy nie robią!

Adam
1 miesiąc temu

To się nazywa bicie ubitej piany! jest szansa żeby się pokazać to dawaj! oni przecież sami wiedzą że nic nie mogą więc po co ta farsa?

L.
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Ot pewnie wczesna kampania wyborcza.

MIESZCZANIN
1 miesiąc temu

W sumie to Konfederacja ma rację bo ten vice prezydent Pluta to niby jest tym zastępcą a nigdzie go nie widać, nic o nim nie słychać, tak jak by go w ogóle nie było w Tarnobrzegu. A pieniądze bierze (i nagrodę też dostał jak cały magistrat ) Jak był posłem to też go nigdy w biurze nie było. Po co w mieście potrzebny taki vice-leser.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  MIESZCZANIN

nigdzie go nie widać bo rządzi z za biurka, a do fleszy wystawia Dariusza z Krosna. Po co w miescie potrzebny?-pytasz, ano po to zeby kasę doić.

Alek
1 miesiąc temu

Zasada i taktyka prosta – Krytykować wszystko co sie da..
Pojęcia zielonego nie mają jak sie rządzi miastem, firmą mieniem itd.. Prosze powiedziec jakie jest doświadczenie zawodowe, poza wybujałą fantazją tych osób.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Alek

Moment – miastem się rządzi czy zarządza? Innymi słowy, miasto to własność urzędników czy dobro wspólne wszystkich jego mieszkańców? Bo jeśli to drugie, to gdzie np. konsultacje społeczne w sprawach modernizacji dróg? Było konsultowane z mieszkańcami np. czy na ul. Mickiewicza przy szpitalu robić parkingi czy ścieżkę rowerową?

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Ten minus to za jakiś błąd interpunkcyjny, czy za co? Bo kolejny milczący minus potwierdzi, że za nic 😉

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Czyli minusy za nic lecą 😀 Tak przy okazji link do materiału związanego z tematem.
https://www.youtube.com/watch?v=xIB_nIsT3H8&ab_channel=TelewizjaLokalnaTVL

Ola
1 miesiąc temu
Reply to  Alek

Oczywiście masz na myśli nauczycieli: historii i wychowania fizycznego?

Tarnobrzeg city
1 miesiąc temu

Tarnobrzeg to jeden wielki chaos.W każdej dziedzinie.

odp
1 miesiąc temu

dlatego wato tutaj mieszkać to jest wielki żart oczywiście bo miasto dobija do dna z tak władzą i nie tylko…..

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  odp

wyprowadź się:)

Krysia
1 miesiąc temu

A co zrobił Lis odpowiedzialny za działki w Tarnobrzegu z ramienia Ogrodów Działkowych? Wchodzi w tyłek panu Plucie? Ten człowiek już dawno powinien być odsunięty od działek. Czy on uprawia działkę? podobno swoją oddał w dzierżawę czy nawet sprzedał? Teraz Plucie liże tyłek bo czeka na dofinansowania do działek ?
Urząd powinien odstapić od tego procederu bo hieny tylko czekają na kasę. Co zrobiono na działkach ciekawego a co roku dostają niemałą kasę? Poszanują wtedy kasę działkowców….

Kapitan
1 miesiąc temu
Reply to  Krysia

I TO PANI NIE. WIE ,- ZE RUDE. TO FALSZYWE.!!?

gość
1 miesiąc temu

Fajna czapka w ognie ;D

mach
1 miesiąc temu

działkowcy nie są stroną, rozmawia sie ze związkiem działkowców a on bezpośrednio z działkowcami, te „konferencje” są takim marudzeniem, że kurz się zbiera na podłodze i kto za to odpowiada

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  mach

To nie jest żadne marudzenie ,tylko DOCIEKANIE SWOICH PRAW! PŁACĘ ZA DZIAŁKĘ I WYMAGAM ? Ale PZD nie został wcześniej poinformowany o całej akcji i NIE ZDĄŻYŁ dotrzeć do działkowców, aby ich zawiadomić. Lewackie środowiska próbują zdyskredytować ludzi którzy domagają się tego co im się należy hejtując ich, nazywajć oszołomami, maruderami, malkontentami ,psycholami ,poniżając ich w opini społeczeństwa. Ale to się wam nie uda

82
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x