Oświetlenie szynowe – co warto o nim wiedzieć?

Oświetlenie szynowe nazywane jest również szynoprzewodami. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie go we własnym domu czy lokalu. System szynowy to układ świetlny, który umożliwia zasilanie wielu lamp w jednej linii. To rozwiązanie ma wiele zalet i zyskuje wielu zwolenników. Więcej na ten temat poniżej.

  1. Rodzaje oświetleń szynowych
  2. Dobry wybór oświetlenia szynowego
  3. Zalety oświetleń szynowych

Rodzaje oświetleń szynowych

System szynowy pozwala nam na przesunięcie źródła światła do miejsca pomieszczenia, w którym aktualnie go potrzebujemy. W taki sposób możemy zapewnić sobie nie tylko komfortowe warunki pracy, ale również zadbać o estetykę. Systemy szynowe można podzielić na dwa typy: oświetlenie szynowe jednofazowe i trójfazowe. Podstawową różnicą jest liczba włączanych jednocześnie źródeł światła, które zostały umieszczone w szynach. Przy oświetleniu jednofazowym uruchamiane są wszystkie źródła światła. Nie można ich rozdzielić i używać tylko niektórych. Przy systemach trójfazowych zastosowane są trzy osobne odwody, które dają nam niezależność. System dostosowany jest do podwójnych włączników i każdy z nich pozwala n a włączenie wybranych żarówek na tej samej szynie.

Dobry wybór oświetlenia szynowego

Zanim kupimy oświetlenie szynowe, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Szyny dzielą się na: wpuszczane, natynkowe lub zwieszane. Najczęściej, wykorzystuje się szyny wpuszczane lub natynkowe, które doskonale sprawdzają się jako forma oświetlenia wewnętrznego, [ponieważ pozwalają na idealne dopasowanie lamp do różnych powierzchni. Można wybrać którąś z tych opcji lub zdecydować się na specjalistyczne linki. Inną ważną kwestią jest wybór umieszczenia szyn. Mogą one tworzyć kwadrat, prostokąt lub pojedynczą szynę. Ostatnim ważnym aspektem przy wyborze tego typu oświetlenia są reflektory. Na rynku można znaleźć ogromną ilość wariantów. Ich dobranie zależy od wielkości pomieszczenia i kolorystyki.

Zalety oświetleń szynowych

Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość ustawiania punktów świetlnych w sposób dowolny i dopasowany do naszych potrzeb i preferencji. Punkty mogą się przesuwać, dlatego zawsze można dopasować je do każdego pomieszczenia. Oświetlenie szynowe to możliwość wkomponowania lampy w różne style oraz niepowtarzalny design. Kolejną zaletą jest szybki montaż i atrakcyjna cena. Warto pamiętać, że oświetlenia szynowe można stosować nie tylko w pomieszczeniach domowych, ale także w galeriach sztuki, pracowniach fotograficznych, sklepach czy gabinetach fryzjerskich.

materiał zewnętrzny
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x