Tarnobrzeg zwolni gastronomię z opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Tarnobrzescy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę wprowadzającą częściowe zwolnienie przedsiębiorców z opłaty koncesyjnej, w związku z zamkniętymi lokalami w wyniku rządowych obostrzeń Z taką prośbą do władz miasta zwrócili się przedstawiciele stowarzyszenia Gastro Tarnobrzeg, interpelację w tej sprawie złożył również radny Łukasz Nowak.

Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych wnoszona może być w 3 ratach lub jednorazowo. Tarnobrzescy restauratorzy będą zwolnieni z dwóch rat opłaty koncesyjnej za sprzedaż alkoholu, Ci zaś którzy do 31 stycznia br. dokonali jednorazowej wpłaty, otrzymają zwrot w wysokości 2/3 całej sumy. Ulga ta dotyczy zwolnienia z opłaty pobieranej za sprzedaż alkoholu spożywanego „na miejscu” w lokalu.

– Z tytułu zwolnienia z opłaty II i III raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku przedsiębiorcy prowadzący działalność gastronomiczną zaoszczędzą kwotę około 60.000 zł – informuje NW24.pl Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Po uprawomocnieniu się ww. uchwały ze zwolnienia z opłaty II i III raty skorzysta łącznie 37 przedsiębiorców z branży gastronomicznej – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 miesiąc temu

Czyli z 60.000 zł da radę. Ciekawe więc, że od lat nie można wydać np. 10-20 tys. na dopuszczenie ruchu rowerów na chodnikach na ul. Wyspiańskiego, albo na ul. Sikorskiego od stacji paliw przy skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego w kierunku Sandomierza.

no cóż
1 miesiąc temu

Pozorne działania władz . Zwolnić jednych a drudzy niech się topią. Nierównośc i wybiórczość. Myślę że ta uchwała jako niekonstytucyjna zostanie uchylona przez organ nadzoru.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  no cóż

Zwolnić swoich: kolesi, znajomych a reszta gó…. – ot cała prawda.
Bezczelna propaganda podpierająca się covid-em.

myślenie nie boli
1 miesiąc temu

no to widać kto się nadaje do dymisji bo nie tylko prezydenta i jego zastępca ale też radni bo chcą w jakiś sposób pomoc ale nie chodzą po lokalach że w sporo okien lokali jest napisane do sprzedania lub do wynajęcia a jak są jakieś to drzwi do mich są zamknięte i nie dziwie się że potem są wywiad z właścicielami i proszą o pomoc finansową……
ale nikt nie pomaga tylko wydają kasę na pierdoły jak prezydent na obrazy aby zadowolić pana Zycha a radni nie interesują się aby remontować na ich podwórkach…..
największe osiedla jak siarkowiec jest parę dużych inwestycji potem bogdanówka jest też sporo do zrobienia nie wiem czy pan Nowak ma siły a kto jest radym drugiego osiedla to nie wiem ale też słabo to wygląda a wymieniłem tylko 4 osoby zatrudnionych 250 w urzędzie miasta…..

eleonora
1 miesiąc temu

Tymczasem w małych osiedlowych sklepikach, szczególnie na osiedlach rolniczych, trwa rozpijanie Tarnobrzeżan przez pseudobiznesmenów. Ćwiarteczki, piweczka, małpki za sklepem, na przystanku. A potem coraz więcej tragedii w mieście, bieda aż piszczy, dużo osób na świadczeniach socjalnych a biznesmeni tarnobrzescy bogacą się mocno na ludzkiej krzywdzie. A tu Dariusz się zlitował … A może zamiast zwalniać z danin wynająć tym biznesmenom Zamek Dzikowski i zrobić taką miejską melinę!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  eleonora

Przecież tak jest w całym TBG – piją gdzie popadnie.
A tu mamy do czynienia z cwaniactwem – obniżyli swoim , tam gdzie prowincjonalna elitka uczęszcza !!!!! Później plakaty wyborcze tam będą gwarantowane = i za darmo.

kapral
1 miesiąc temu
Reply to  eleonora

a to ci biznesmeni leją do gardła na siłę ?? wóda jest ogólnie dostępna i kto ma ochotę albo kto musi to pije …proste

Java
1 miesiąc temu

Klamstwa na każdym kroku . Obecnie zaraza w urzedzie a oni udaja ze jest ok. Kadrowa odpowie za to narazenie na niebezpieczenstwo.

smile
1 miesiąc temu
Reply to  Java

Sami swoi…nie ma mocnych….:)

Armagedon
1 miesiąc temu
Reply to  smile

Obowiazek zostal spelniony , dali przeciez rolke recznika papierowego na pokoj w marcu tamtego roku i przylbice- na osobe. Przylbice wycofali:) Teraz gumeczki reczniczek i jednorazowe maseczki sa:)

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x