Tarnobrzeg: Służby monitorują sytuację na Wiśle

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu od kilku dni monitoruje stan Wisły, w związku z topnieniem lodu i śniegu. Jak informuje rzecznik UM sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna.

– Zalegająca do niedawna pokrywa śnieżna w dzień topniała przy dodatnich temperaturach, natomiast w nocy przy ujemnych temperaturach topnienie pokrywy śnieżnej odbywało się w sposób ograniczony. Powodowało to, że system melioracyjny miasta Tarnobrzega odprowadzał wodę do rzeki Wisły i Trześniówki stopniowo i praktycznie bezproblemowo. Skutecznie zadziałała oddana niedawno do użytku przepompowania Koćmierzów, której pompy po wypełnieniu się koryta Atramentówki zostały uruchomione, powodując obniżenie lustra wody – informuje rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu, które pozostaje w stałym kontakcie z Wodami Polskimi oraz Państwową Strażą Pożarną. Na rzece Wiśle obserwowana jest tendencja spadkowa. Stan na godz. 9:00 w dniu 3 marca 2021 r. dla wodowskazu Sandomierz wynosi 330 cm (stan ostrzegawczy 420 cm, stan alarmowy 610 cm). Prognoza stanu wody rzeki Wisły z modelu hydrodynamicznego pokazuje spadek poziomu wody – dodaje.

foto: zdjęcie ze wspólnych objazdów terenu Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Tarnobrzega oraz Straży Miejskiej w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Serbinowski Majordon
1 miesiąc temu

Tak trzymać, jesteśmy bezpieczni.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x