#MUREM_ZA_DYREKTOREM. Uczniowie tarnobrzeskiego „Kopernika” podpisują petycję w obronie dyrektora T. Stróża

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu przygotowali petycję w internecie w obronie dyrektora placówki, Tomasza Stróża. Jak wyjaśniają w e-mailu do naszej redakcji, zrobili to cyt: Ponieważ doszły nas słuchy że chcą zmienić naszego dyrektora. Uczniowie poprosili nas o wyjaśnienie i nagłośnienie tej sprawy.  

Tomasz Stróż jest dyrektorem „Kopernika” od 2011 r., kiedy to zastąpił na tym stanowisku Dariusza Bożka. Jak twierdzą autorzy petycji, D. Bożek obecny włodarz miasta, chce dokonać zmiany na stanowisku dyrektora placówki.

Niestety coraz częściej docierają do nas informacje dotyczące chęci zmiany dyrektora Liceum imienia Mikołaja Kopernika przez prezydenta miasta. Z odwagą można stwierdzić, że po odejściu szanownego Dyrektora Tomasza Stróża, placówka ta nie będzie już tym samym miejscem, które do tej pory przez 10 lat pod jego ręką, cieszyło się wspaniałą opinią.

Oprócz podpisu, pod petycją część osób zamieszcza komentarz dotyczący dyrektora Stróża. Oto niektóre z nich:

Zastał Jachowicza drewnianym, a uczynił murowanym!

Pan Dyrektor Tomasz to najlepszy Dyrektor jakiego posiadało to liceum. Absolwentka

Zwolnienie takiego dyrektora to jak celowe działanie na szkodę szkoły

Niesamowicie charyzmatyczny człowiek godny zaufania.

Uczęszczałam do tego liceum i uważam, że Pan Tomasz Stróż jest najlepszym dyrektorem, wspiera uczniów, pomaga i jest zaangażowany bardzo mocno w życie szkoły

Podpisuję, ponieważ tak samo jak większość uczniów i absolwentów liceum nie wyobrażam sobie, żeby dyrektorem szkoły była inna osoba niż Pan Tomasz Stróż. Cała miła i sympatyczna atmosfera w szkole panowała właśnie dzięki niemu. Zawsze chętnie pomógł, był zainteresowany czy dobrze czujemy się w szkole czy nam się w szkole podoba. Był zaangażowany w każde możliwe wydarzenie i koncert zorganizowany w szkole. Zawsze też był otwarty na propozycje uczniów jeżeli chodzi o organizowanie takich właśnie wydarzeń. Bardzo często również był skory do poświęceń. Dlatego też jako absolwent liceum ogólnokształcącego w Tarnobrzegu nie wyobrażam sobie lepszego dyrektora tej szkoły niż Pan Tomasz Stróż.

Ponieważ wierzę, że nie będzie lepszego dyrektora, niż obecny. Serce mi się łamie na myśl, że ktoś inny mógłby zająć to stanowisko

W bieżącym roku kończy się druga kadencja Tomasza Stróża na stanowisku dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. O ustosunkowanie się do obaw uczniów zawartych w petycji oraz w mediach społecznościowych na stronie #MUREM_ZA_DYREKTOREM, poprosiliśmy rzecznika UM Tarnobrzeg Wojciech Lisa. Po otrzymaniu odpowiedzi niezwłocznie ją opublikujemy.

Wirtualna petycja dostępna jest od 4 marca br. Do momentu publikacji tego artykułu podpisało ją 440 osób.

Link do petycji – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
86 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
1 miesiąc temu

Prezydencie jak ci tak szkoda to wróć do tej szkoły. Miasto na tym na pewno zyska, szkoła może nie koniecznie. Ale dla ogółu będzie lepiej jak podasz się do dymisji i wrócisz do szkoły

Bozo
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

A tak w ogóle ta cała petycja to są jakieś jaja…gdzie rodo? Przykład: 351
NazwaIzabela Dąbek
Miejscowośćhttps://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/flag-icon-css/2.9.0/flags/4×3/pl.svg Stale
Comment
Data2021-03-05

#352
NazwaWeronika Pietranis
Miejscowośćhttps://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/flag-icon-css/2.9.0/flags/4×3/pl.svg Tarnobrzeg
CommentUczęszczałam do tego liceum i uważam, że Pan Tomasz Stróż jest najlepszym dyrektorem, wspiera uczniów, pomaga i jest zaangażowany bardzo mocno w życie szkoły
Data2021-03-05

Tarnobrzeżanin88
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Chodziłem do „Jachowicza” właśnie w czasach gdy Dyrektotem był nasz obecny Prezydent i trzeba szczerze powiedzieć że doprowadził to liceum do dużego spadku poziomu nauczania. Tak naprawdę poza pseudo prestiżem Jachowicz niczym się nie różnił poziomem nauczania do szkół, które miały być w założeniu „najgorsze” w Tarnobrzegu. Nam, uczniom, dawał sobie wchodzić na głowe, szczególnie już w kwestiach studniówki. Jak mieliśmy po 18 lat to wtedy Dyrektor wydawał się „cool”, ale to chyba jednak nie o to chodzi w zarządzaniu (szkołą czy miastem) żeby każdemu na wszystko pozwalać.

obywatel
1 miesiąc temu

Tak to jest jak nauczyciel bierze się za politykę (dobry nauczyciel nie ma na to czasu) ale to ma też dobre strony , że DB poszedł do polityki – na dobre to wyszło i wyjdzie młodzieży.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Oby już nigdy tam nie wrócił – szkoda młodzieży. Do dymisji to może się podać ktoś kto ma odrobinę przyzwoitości, godności i honoru (tak więc nie ma co na to liczyć).

wdzięczny uczeń z raju Stróża
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

To najfajniejsza szkoła. Dyrektor- łagodny wujek, zależy mu na tej pracy, nie lubił nam podpadać. O wszystkim przecież decydowali państwo Jechowy chyba troche z własnym kompleksem może traumą osobistą na punkcie tolerancji. Dotąd było tu u na wspaniale. Stworzyli nam cudowną bezstresową szkołę. Można sobie chodzić na te lekcje , które mi pasowały. Na matme- trzeba, bo wiadomo matura. Na innych lekcjach pooglądaliśmy filmy, pogadaliśmy , bo o my uczniowie wybieramy metody nauczania, bo ma być bezstresowo. Przecież i tak chodzimy na korki. Nauczyciele jakby zarobieni- ci co chcą po 30 godzin, to muszą udawać, że nie widzą i nie słyszą. Podobno jest nakaz- szkoła przyjazna- mamy mieć atmosferę. A na przerwach widać było i słychać tom Jak człowieka coś wkurzyło poszedł powiedzieć do dyrektorki. Ocenę nawet mi zmienili i naprostowali wyrywnego nauczyciela. Najfajniejsza szkoła. na studiach już tak nie jest. Jestem za dyrektorem Stróżem.

zgred
1 miesiąc temu

To ostatnie zdanie to chyba sarkazm 🙂
Co do reszty, pełna zgoda. Pan Stróż jest tam tylko figurantem.

walezy
1 miesiąc temu

Panie cenzorze, to nie był dobry pomysł…

mieszkaniec_Tbg
1 miesiąc temu

Zemsta po latach. Norbert Mastalerz podczas obrad sesji RM często atakował przewodniczącego Rady Miasta a obecnego prezydenta miasta D. Bożka, mówiąc delikatnie, że był słabym dyrektorem LO. Wielu mieszkańców miasta ma podobne zdanie o obecnej jego prezydenturze. Mieszkańcy czują się oszukani bo w kampanii wyborczej pan Bożek zapewniał, że będzie inaczej.

urzędnik
1 miesiąc temu

Stróż zastąpił Bożka na stołku dyrektorskim więc coś jest na rzeczy.

As
1 miesiąc temu
Reply to  urzędnik

Znasz okoliczności tego wyboru ? Może to też była zemsta ?

obywatel
1 miesiąc temu

Miał rację NM – swój zawsze pozna swojego . Uwierzyli w cuda postkomunistycznego nauczyciela i jego zapewnienia – no cóż miejmy nadzieję , że nie popełnią mieszkańcy w następnych wyborach błędów i nie będą głosować na nauczycieli, politologów, socjologów i działaczy z postkomunistycznych tarnobrzeskich spółdzielni mieszkaniowych ( bo to ta sama postkomunistyczna ekipa z PRL-u – tylko teraz przykleili się do różnych partyjek w TBG).

Emmach
1 miesiąc temu

Wodociągi fachowiec z krwi i kości prezes ktory byl tam x lat. Tez pamiętamy. Czy w mieście w końcu pojawi sie porządna opozycja?

Umowa
1 miesiąc temu
Reply to  Emmach

Tylko nie Kalinką Na otwarcie obwodnicy zaprosił tylko Kalinke i Pekar Wstyd Panie prezydencie
A w urzędzie i radach nadzorczych sami Kalinkowi Wstyd Panie Prezydencie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Umowa

Jedną maścią smarowani w tej mieścinie – czy to z PO, czy z PIS
i innych partyjek wszyscy mają te same korzenie z PZPR.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Umowa

Myślę ,że brakiem taktu było nie zaproszenie na otwarcie Pana Kiełba. Zdaje się ,że to człowiek , który załatwił pieniądze .

Nauczyciel z LO - anonimowo
1 miesiąc temu

Ładnie to tak młodzież wykorzystywać i robić takie akcje? ? Tak powinien postępować dyrektor placówki ?

Uczeń
1 miesiąc temu

Faktycznie anonimowo jak każdy uczeń zna Pana tożsamość 🙂

kek
1 miesiąc temu
Reply to  Uczeń

czyli kim jest ten człowiek

Uczeń
1 miesiąc temu
Reply to  kek

Podpisał się, nauczycielem z LO. Każdy uczeń po samej składni wypowiedzi wie którym.

Nauczyciel
1 miesiąc temu

Tal ładnie bo uczniowie mają prawo zabrać głos jak jest zagrożenie dla ich dobra. Obserwują scenę polityczną i mają sluszne Obawy co do intencji każdej władzy.

obywatel
1 miesiąc temu

Ty to z epoki komunizmu chyba (wyszkolony przez PZPR- ów) – młodzież też ma prawo głosu – ale dla takich jak ty postkomunistów ” młodzież i ich rodzice ” są tylko do słuchania i wypełniania poleceń .
Szkoda że wśród was nie zrobiono lustracji !!!!!

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ty człowieku z tym PZPR to naprawdę jakiś problem duży masz. Komuna skończyła się ponad 30 lat temu. wszędzie tylko pogrobowców widzisz. Każdego lustrować byś chciał. Jest normalne ,że dzieci nie będą odpowiadały za winy rodziców. A co do komuny to według mnie miała jak każdy system swoje dobre i złe strony. Myślę ,że zostałeś przez tamten system może skrzywdzony może upokorzony i teraz żyjesz ciągle tą obsesją. To tyle.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

W Tbg komuna ma się dobrze- gdzie się popatrzy (o ile się zna i znało ludzi ) tam oni albo ich potomkowie.Popatrz tylko kto jest w radach nadzorczych (spółek miasta, spółdzielni), na dobrze płatnych stołeczkach – tu czas się zatrzymał co najwyżej wielu zmieniła tylko partyjki w miasteczku (tak dla zmyłki). Tatuś, mamusia, dziadziu, babcia w PZPR a potomstwo udaje co inne – tacy nowi -przefarbowani demokraci ze starymi poglądami – ale tylko na pokaz bo reszta pozostała w genach.
Młodzi, zdolni bez znajomości i układów to stąd spi…….. czemu trudno zaprzeczyć .
Stary system ma się dobrze w TBG – ba wręcz znakomicie.

obywatel
1 miesiąc temu

Zacznij uczyć młodzież – aby młodzież (ich rodzice) nie musieli płacić za korki zamiast męczyć klawiaturę !!! Jakoś nie przeszkadza tobie, że burmistrz zaczyna na całego swoje polityczne rozgrywki i pakuje swoich (tylko swoich) na stołeczki w ramach zobowiązań politycznych.

Wyborca Bożka
1 miesiąc temu

Bożek to mistrz w pozorowaniu roboty i działania Na potrzeby wyborów wykreować pozytywny wizerunek wykorzystajac uczniów obecnych i byłych.
Był beznadziejnym dyrektorem a prezydentem wybranym na fali przeciwko komisarzowi z pis. Już wtedy na wypadek przegranej obstawiał powrót na dyrektora
Typowa zemsta
Tylko najpierw niech zrobi porządek w urzędzie w swoim otoczeniu najbliższym które każdego dnia szkodzi miastu.
Jestem osobą która w wyborach dokonała fatalnej pomyłki.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca Bożka

Mistrz w propagandzie sukcesu (nawet tam gdzie go nie ma) lansu, pijaru.
Był takim wielkim dyrektorem, że dzieciaki aby zdać maturę musiały brać korepetycje (z czego się tylko dało).
.

Uczen
1 miesiąc temu

Tylko nagłośnienie medialne może uratować dyrektora
Ta ekipa prezydencka boi się tylko medialnej krytyki i prawdy o faktach. Dlatego wszystko jest zatajone lub mijające się z prawdą
Walczymy o dyrektora Może to być pierwszy sukces oszukanych wyborców

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Uczen

Nic dodać nic ująć – chyba , że tylko to że tak kończy się jak wybiera się na burmistrza (nauczyciela co sobie nawet w liceum nie radził jak był dyrektorem)- może w końcu młodzież przejrzy na kogo oddawałam głosy w wyborach na burmistrza ???? Oby nigdy już tego błędu nie popełniła .

Irena
1 miesiąc temu

Proszę się nie ekscytować, prawdopodobnie już jedna z osób z Budowlanki ogłosiła się dyrektorem Jachowicza, wiec chyba już po sprawie.

Do Ireny
1 miesiąc temu
Reply to  Irena

Kto tu się ekscytuje i podgrzewa atmosferę Jakaś Irenka z urzędu?

Tatuś
1 miesiąc temu
Reply to  Irena

To podobno koleżanka Tatusia osoby bardzo wpływowej bo z rządzącej partii

vincent z platformy ubywatelskiej
1 miesiąc temu
Reply to  Tatuś

z ub?

kek
1 miesiąc temu

Widzę że wszyscy to wiedzą, a ja nie – kto niby miałby zostać nowym dyrektorem?
I kto uważa że obecny dyrektor napuszcza uczniów na jego obronę?

Krysia
1 miesiąc temu

Pewnie Pluta potrzebuje swojaka zatrudnić aby mieć zaplecze pewne pod ręką?

Hit
1 miesiąc temu
Reply to  Krysia

To więcej niż pewne, przykład wodociągów choćby. Uważam że Bożek nie zrobi nic i nic nie może bez vice. Kompletnie nic i taka jest prawda.

Woda
1 miesiąc temu
Reply to  Hit

To teraz niech Bożek zobaczy co się dzieje w wodociagach. Strach się bać

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Woda

A co on może w Wodociągach – udziały w spółce zbyte – zbyte to teraz może tak jak w nadleśnictwie w sprawie lasu zwierzynieckiego – pójść, poczekać aż go łaskawie przejmą

  • i tyle !!!!, może pojeść ciasteczek, popić wodą o ile mu dadzą.
obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Hit

Burmistrz TBG jak widać nie spłacił jeszcze wszystkich zobowiązań politycznych po wyborach prezydenckich – ciągle jeszcze musi spłacać zobowiązania (a rzekomo to był kandydat nie polityczny) ale rzeczywistość jest zupełnie inna – wybrany przez układ PO, KO, Lewicy, ZSL, byłych PZPR, Milicjantów, UB-ów, SB-ów (i ich potomków) ciągle musi spłacać zobowiązania i jak zwykle kosztem mieszkańców miasta (i nie tylko) – taki TKM
(teraz K….. MY ) za wszelką cenę (a miasto i dobro mieszkańców to tylko taka bolszewicka propaganda – genów się nie da zmienić – najlepiej po cichu i rozgłosu.

Oczywistość
1 miesiąc temu
Reply to  Krysia

Ten Pan po przegranyvh wyborach musi gdzieś znalesc zatrudnienie Napewno nie znajdzie w Baranowie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Krysia

Znowu chyba gdzieś swojego zwolnili – potrzebuje pracy i wysokiej płacy
(cały postkomunistyczny układ z Magdalenki ciągle żywy – a w TBG nie do ruszenia).

Mati
1 miesiąc temu

Liczba podpisów pod petycją szybko rośnie

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Mati

Nie znam istoty problemu ale wydaje się że dwie kadencję to optymalny czas by ktoś inny pokierował liceum.Nowe pomysły inne spojrzenie na problemy szkolnictwa i edukacji.Dwie kadencje to też koniec np Bońka w PZPN, Tajnera w PZN, i pewnie w wielu innych instytucjach.Zbyt długie kierowanie rodzi też innej natury problemy.Dyrektorem LO się bywa nauczycielem się jest..Jak dla mnie sztuczny problem.

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

zmienić trzeba jak się ma swojego do wsadzenia. byle nie był lepszy od Pana Darka bo będzie wstyd (choć z tym trudno ale da się z pewnością). najlepszy/a SMAW słaby, mierny ale wierny

Zima
1 miesiąc temu

Brawa dla zdolnej młodzieży z LO. Prezydent chciał załatwić sprawę bez zbędnego rozgłosu ale kolejny raz mu nie wyszło.

Aneta
1 miesiąc temu

Szanowny Panie Prezy-Nadęcie.
Parenaścię lat temu byłam uczennicą LO, pamiętam te obdrapane mury; szarą, brudną elewację. Pamiętam klepisko zamiast boiska. Pamiętam do jakiej niedofinansowanej placówki uczęszczałam. Teraz, gdy do tej samej placówki uczęszcza moja córka, ciężko wyobrazić sobie że to ta sama szkoła. Skala remontów jest porażająca. Po wielu latach udało się dostosować szkołę do potrzeb osób niepełnosprawnych (czy w górniku mają windę dla dwóch pięter?). Jest podjazd, jest elewacja, w klasie w której byłam na wywiadówce jest tablica multimedialna. My rodzice, widzimy niesamowity nakład sił dyrektora Stróża, aby to nasze pociechy mogły wyrosnąć na wykształconych dorosłych.
ŻADNA, ale to żadna polityczna rozgrywka nie zmieni tego że był Pan miernym dyrektorem i jest Pan miernym prezydentem!

smile
1 miesiąc temu
Reply to  Aneta

Papa smerf….to już koniec bajki….:)

Tarnobrzeżanin88
1 miesiąc temu
Reply to  Aneta

I napis rodem z Oświęcimia „Arbeit mach frei” przez lata widniejący na froncie szkoły któremu nikomu się nie chciało zamalować

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  Aneta

W moich czasach w Jachowiczu wyglądało to kiepsko teraz nie do poznania.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Aneta

Czy budowa windy za ponad 100 000 dla zdaje się jednej osoby tyła dobrym wydatkiem ? Moim zdaniem nie. Co do inwestycji to podziękowania należą się zdaje się władzom miasta . To one finansują i odpowiadają za te inwestycje. Dyrektor może tylko prosić o remonty. Chyba ,że sam sponsorów znajdzie. Ale takiej sytuacji chyba nie było. Miasto generalnie stoi w miejscu .Dystans do choćby sąsiednich miast na wszystkich polach się powiększa. Mówienie o tym co było ze 20 lat temu nijak ma się do otaczającej nas zewsząd rzeczywistości.

Tbgmoimmiastem
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Podziękowania „władzom miasta”? Trzeba im dziękować? Przecież to ich za….y obowiązek, ze swoich nie dają, tylko mają dzielić, by służyło to także ich dzieciom.

zaniepokojony
1 miesiąc temu

3 fala w natarciu, szpitale w okolicy na pełnych obrotach, w większości placówek edukacyjnych po prostu przedłużenie kadencji dla dyrektorów. A tutaj proszę, pan prezydent kogoś nie lubi i PA PA !!!!! Nowy dyrektor nie będzie znał twarzy swoich uczniów ani ich problemów ale co tam !!!!!

jola74
1 miesiąc temu

Bardzo przykra sprawa! Młodziez licealna szczegolnie teraz jest obciazona tyloma stresami i jeszcze musza sie martwic o kolejne zmiany… Dziecko ma byc dzieckiem a nie wkraczac w dorosle zycie z poczuciem ze dobrych ludzi sie w tym miescie niszczy!

umiar
1 miesiąc temu
Reply to  jola74

Młodzież to ma się uczyć a nie wybierać dyrektora .Szkoda że takich obrońców psychiki dzieci nie widziałem na SK

Maniek
1 miesiąc temu

Nasz zacny miejski samorządowiec niebawem wpadnie na szkolną dyskotekę, ogłosi DJ’owi że to jego miasto, i powie „puśćcie troszkę funku”
A potem to już tylko kandydować na prezydenta kraju z tektury 🙂

Mar
1 miesiąc temu

No i proszę, jest dowód, że można się zorganizować w tym mieście w sprawie, o słuszności której jest się przekonanym. I to bez „judzenia” czy „podpuszczania” przez Mara, bo odnośnie stanowiska dyrektora liceum chyba nigdy nie pisałem. Ciekawe czy i kiedy inne tematy do narzekania doczekają się podobnego zaangażowania.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Nie mam złudzen,że młodzież zostanie wykorzystana – podobnie jak w strajku kobiet.Wpis wyżej nauczyciela LO zdaje się to sugerować.

Znawca
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Jeden wpis, jednego nauczyciela? Być może nauczyciela, który jest w bardzo bliskich relacjach z obecnym prezydentem i w niezbyt przyjaznych stosunkach z dyrektorem? Myślę, że młodzież o wiele lepiej orientuje się w sytuacji, a twoje spekulacje są bezpodstawne.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Pożyjemy – zobaczymy. Ale mamy dowód, że można się zorganizować w tym mieście w sprawie, o słuszności której jest się przekonanym. Także jak następny raz będzie narzekanie grupy osób na to czy tamto, to nie widzę powodu, dla którego w ślad za takim narzekaniem nie miałoby pójść stosowne wystąpienie do odpowiedniej instytucji.

HELKA
1 miesiąc temu

JACHOWICZ ma taki sam niski poziom jak wszystkie szkoly w tbg
Bierze sie do klas pierwszych uczniow z ocenami dostatatecznymi i miernymi byle by tylko praca byla dla nauczycieli
Ale fakt ze za boazka ta szkola to byla ruina
Nowy dyrektor zrobil remonty i jaks to wyglada

walezy
1 miesiąc temu
Reply to  HELKA

Właściwie ma pani rację, ale proszę sobie teraz wyobrazić że ci ucniowie z miernymi i dostatecznymi nagle zdają matury i dostają się na uczelnie w calym kraju. Na tym własnie polega szkoła i prawdziwy jej sukces. 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  HELKA

A za burmistrza to rodzice z uczniami malowali ściany w klasach aby jako tako było.

Alf
1 miesiąc temu

Tak jak w większości przypadków nowa miotła w tym mieście nie zaszkodzi. Niegdyś najlepsze i prawie elitarne liceum w tym mieście ostatnio w rankingach delikatnie mówiąc nie radzi sobie najlepiej. Niech może ci absolwenci napiszą na jakie studia dostali się po ukończeniu tej szkoły bo tylko na tyle punktów starczyło ? Według mnie poziom nauczania w wielu przypadkach jest anachroniczny. Nauczyciele stosują te same metody od lat. Nie ma modyfikacji i kroku do przodu w tej dziedzinie. Nauczyciele nie chcą zmian a dyrektor nie chce albo nie potrafi ich do tego zmusić. Mam znajomą nauczycielkę w innym mieście. Tam co roku mają po 3 – 5 obowiązkowych szkoleń z różnych dziedzin i zagadnień. Tu w szkołach głupie dzienniki elektroniczne pojawiły się z chyba prawie 10 letnim opóźnieniem bo nauczyciele blokowali. W niektórych podstawówkach uczeń , który na sprawdzianie zdobędzie 100 % dostaje 5 zamiast 6. Trzeba wymusić zmiany w szkolnictwie. Mam nadzieję ,że ewentualny nowy dyrektor zostanie wybrany w drodze konkursu nie po znajomości a po wiedzy i kompetencjach. Powinien być to człowiek z zewnątrz nie po zaocznym zarządzaniu a mający mocne papiery na zarządzanie czymkolwiek. Jednym słowem manager.

Absolwent
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Rankingach? Większość absolwentów mojego rocznika dostało się po ukończeniu tego liceum na wymarzone kierunki na najlepsze polskie uczelnie. Wystarczy spojrzeć na stronę liceum i zobaczyć aktualne osiągnięcia uczniów. Doskonale wiadomo, że miejsce szkoły w rankingu zależy przede wszystkim właśnie od pracy i osiągnięć samych uczniów, wspieranych przez nauczycieli. I w Jachowiczu takie wsparcie otrzymują oni zawsze. Łatwo jest podawać abstrakcyjne dane bez pokrycia. Przypomnę tylko, że zmiana na tym stanowisku nie wpłynie również na zmianę całego systemu edukacji czy podstawy programowej, którymi i dyrektor i nauczyciele są związani. Dyrektor także nie może w sposób dowolny decydować o obsadzie kadry nauczycielskiej i o metodach nauczania. Prezentujesz podejście lekko oderwane od rzeczywistości.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Absolwent

Miejsce w 4 setce rankingu Perspektyw mówi chyba samo za siebie. Twoi znajomi mieli chyba skromne marzenia skoro się wszyscy dostali. Jeżeli najlepsi zdobywają z tego co wiem po 140-150 to na dobrą uczelnie na kierunek gdzie jest po kilkudziesięciu kandydatów szanse są znikome.Inna sprawa ,że bierze się każdego , kto chce w tej szkole się uczyć.Trzeba pracować na takim materiale jaki jest Kiedyś były wyższe kryteria. Obecnie każda szkoła w mieście walczy o jak najwyższą liczbę uczniów ,żeby etaty dla wszystkich były a najlepiej półtora. Mój poprzedni post nie dotyczył wszystkich nauczycieli. Ale o rodzynki w tym cieście trudno.

Absolwent
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Skromne to masz co najwyżej pojęcie na ten temat. Z pozostałych komentarzy wynika, że nie tylko na ten.

zgred
1 miesiąc temu
Reply to  Absolwent

Zarzucasz ‚abstrakcyjne dane bez pokrycia’…
Czy zdawalność matury na poziomie ok. 89% jest dla ciebie satysfakcjonująca?

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Absolwent

Fakty misiu a nie ogólniki.

zgred
1 miesiąc temu

Wszyscy tu komentujacy chyba nie mają pojęcia, że dyrektora szkoły weyłania się w konkursie. I nie decyduje o tym tylko Bożek, ale komisja.
Co szkodzi obecnemu dyrektorowi przystąpić do konkursu?
Czyżby się obawiał konfrontacji?

Mietek
1 miesiąc temu
Reply to  zgred

W tbg kazda panstwowa praca obsadzana jest po znajomości
Dyrektorzy szkol przyjmują do pracy tylko swoich ,,znajomków,, Pewnie wszędzie tak jest

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  zgred

Wiesz jaki jest skład komisji ? Poczytaj a dowiesz się jakie szanse ma ktoś z zewnątrz.

zgred
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Wiem 3 do 8, czyli organ prowadzący ma 3 przedstawicieli, reszta to nadzór, rodzice, grono, związki.
Czyżbyś sądził, że p. Stróż też był obsadzony po znajomości?
Jeśli tak to niekoniecznie dobrze to swiadczy i o p.Stróżu, i o Mastalerzu.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  zgred

A był ?

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Podobno ściwy narcyz nigdy nie wybaczył zniewagi temu co go upokorzył nie wpuszczając do szkoły.
Ale może to tylko plotki ?

zgred
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Nie wiem. To ty poddajesz w wątpliwość uczciwosć komisji i że „ktoś z zewnątrz” nie ma szans.
A tak przy okazji, funkcja dyrektora nie jest dożywotnia. Pan Stróż wygrał konkurs, był 5 lat dyrektorem, następną pieciolatkę przedłużono mu bez konkursu.
Na trzecią pięciolatkę niech stanie w szranki, a nie zasłania sie #murami z uczniów. Proste i uczciwe.

Tbgmoimmiastem
1 miesiąc temu
Reply to  zgred

„komisja” tak można najprościej nazwać tą komisję

Hp.
1 miesiąc temu

Gówniarstwo do nauki ,nie do polityki i brudnych rozgrywek.

Żenada
1 miesiąc temu
Reply to  Hp.

Ktoś tutaj sam powinien się cofnąć do szkoły, może nawet przedszkola. Tam chyba uczą podstaw dobrego wychowania. Ten komentarz i twoja postawa to doskonały przykład na to, że starszy nie znaczy mądrzejszy.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Żenada

Trafna ocena.Tylko jakie dobre wychowanie daje dziejsza szkoła wystarczyło posłuchać treści okrzyków młodzieży na strajku kobiet.Żenada to naprawdę delikatne określenie co do części młodzieży uczestniczącej w tym strajku

Hp.
1 miesiąc temu
Reply to  Żenada

To w przedszkolu przedszkolaki też wybierają sobie dyrektora przedszkola-żenada do kwadratu.Co do mojego wychowania to mnie nauczono szacunku do każdego dyrektora i urzędu który go na to stanowisko mianował.Za moich czasów szkolnych to szkoła uczyła,a nie zajmowała się podburzaniem niedojrzałych uczniów do polityki.

Tbgmoimmiastem
1 miesiąc temu
Reply to  Hp.

Cztero czy sześciolatków porównujesz do siedemnasto i osiemnastolatków.

MAG
1 miesiąc temu

A tak w ogóle to dzieje się coś w tym mieście? Jedna informacja dziennie, weekendy nic. A portal niby 24h

jupiter
1 miesiąc temu
Reply to  MAG

Na tzw. międzyczas przydałby się foto-przegląd dróg po zimie czy coś podobnego, żeby ludzie widzieli jaki jest dobrobyt i na co nie idą środki.

Alonzo
1 miesiąc temu

Kończyłem „Kopernika” kilkanaście już lat temu, za czasów kiedy dyrektorem był obecny prezydent rezydent miasta Tarnobrzeg. Obecne rządy (a raczej ich efekty) są identyczne jak zarządzanie LO. Równia pochyla w dół. Pamietam jak poziom edukacji spadał w spektakularnym tempie. Kiedyś trzeba było się postarać i coś sobą reprezentować żeby zasilić grono LO, z każdym rokiem tylko byle utrzymać posady (z przykrością to powiem) miernych nauczycieli ( zwłaszcza „młoda gwardia”- pomijam tu prof od fizyki kto się uczył wie o kogo chodzi 😉 oraz matematyki) wprowadzał miernoty które obniżały poziom placówki. Pan Bożek grzał się w ciepłe dawnego prestiżu szkoły, powodując powolny upadek o czym świadczą rankingi oraz zdawalność matur. Jedno trzeba przyznać, jest Pan mistrzem PR. Rządy wyglądają podobnie, brak ciekawych autorskich inicjatyw, „jechanie” na projektach poprzedników, stagnacja, upadek, brak pomysłu. Grzanie się w cudzym ciepełku to specjalność p. Bozka. A co do p. Stróża (vel. Herr Stróż) to jest to poniekąd kontynuacja polityki poprzednika. Mury odnowił, fakt, tablice interaktywne wstawił, ale poziom od tego nie wzrósł. Dopóki nie będzie prowadziło się drenażu umysłów, mobilizowało uczniów do rozwijania pasji oraz uczestnictwa w ogólnopolskich olimpiadach to będą kończyć szkole o której szybko zapomną. Ja kończyłem szkołę która już produkowała masówkę jednak… Czytaj więcej »

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Alonzo

Masz dużo racji,dodałbym jeszcze degeneracyjny wpływ tzw karty nauczyciela.

Absolwent
1 miesiąc temu

Bardzo dobry dyrektor, liczę na to ze taki stan rzeczy się utrzyma.

86
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x