Za kradzież skarbonki z kościoła grozi im 5 lat więzienia

Sandomierscy policjanci zatrzymali wczoraj 53-latka z gminy Koprzywnica i jego 42-letnią znajomą z powiatu tarnobrzeskiego. Ta dwójka podejrzana jest o kradzież kościelnej skarbony z datkami wiernych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godziny 16. Wówczas do sanktuarium w Sulisławicach weszła para, która jak się okazało nie miała w planach modlitwy. Za cel obrali stojącą na stoliku szklaną skarbonę z datkami wiernych.

Jak zarejestrowały kamery w świątyni, nie zastanawiając się zbytnio, chwycili za skarbonę i uciekli w kierunku pobliskich zarośli. Tam w niezbyt delikatny sposób, pozbawili jej zawartości szacowanej na kwotę około 3000 złotych.

Gdy o zajściu poinformowani zostali sandomierscy policjanci, natychmiast przystąpili do ustalania sprawców kradzieży. Skrupulatnie zbierając dowody i informacje, wpadli na trop 53-latka z gminy Koprzywnica i jego 42-letniej partnerki. Już następnego dnia zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

foto&info: Policja Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x