Bartłomiej Skwara i Igor Majewski medalistami Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat

Świetnie zaprezentowali się pływacy tarnobrzeskiego Delfina podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat, które odbyły się w miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bartłomiej Skwara i Igor Majewski wywalczyli na tych zawodach łącznie pięć medali.

W zawodach brało udział około 160 zawodników zawodniczek z 15 klubów pływackich województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 14 osobowa ekipa w składzie: Bartłomiej Skwara, Igor Majewski, Jakub Dąbrowski, Jan Pyka, Hubert Kubik, Nikodem Bajer, Zuzanna Jajko, Konrad Szymański, Ksawier Szklarz, Nikodem Błasiak, Kaja Augustyniak, Oliwia Dołowy, Tymoteusz Leżoń, Martyna Stopa. Podopieczni trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo wywalczyli 5 medali (2 srebrne i 3 brązowe).

Znakomicie zaprezentował się Bartłomiej Skwara zdobywając cztery medale w czterech startach – srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym, brązowy medal na 400 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym.

Świetny występ zaliczył również jego młodszy kolega Igor Majewski, zdobywając brązowy medal na dystansie 400 m stylem dowolnym. Igorowi niewiele zabrakło do medalu w wyścigu na 200 m stylem zmiennym, w którym ostatecznie zajął 4 miejsce.

Tuż za podium znalazł się Jakub Dąbrowski, zajmując 4 miejsce na 200 i 100 m stylem grzbietowym.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnych rezultatów oraz godnej postawy!

foto&info: UKS Delfin Tarnobrzeg