Tarnobrzeg: 900 tys. zł na rewitalizację osiedla Przywiśle. Co zostanie zrobione?

Decyzją władz i radnych 900 tys. zł z pieniędzy przyznanych Tarnobrzegowi w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przeznaczone zostało na rewitalizację osiedla Przywiśle.  Powstanie m.in. boisko do piłki plażowej, ogród różany czy sprawnościowy tor przeszkód.

– Planowane kolejne prace rewitalizacyjne na Przywiślu to inicjatywa Zarządu Osiedla, który opracował też ich koncepcję – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis. – Zarząd Przywiśla na początku grudnia przeprowadził, poprzedzoną rozmowami z mieszkańcami osiedla, ankietę z zaproponowanym zakresem zadań – dodaje.

W ankiecie udział wzięło 233 mieszkańców osiedla. W wyniku głosowania zaproponowano do realizacji:

1. Zagospodarowanie kręgu kamiennego z elementami infrastruktury wodnej;

2. Przebudowę chodnika spacerowego – kontynuacja do kręgu kamiennego aż do Wisłostrady;

3. Przebudowę boiska do piłki nożnej z piłkochwytami;

4. Wykonanie sprawnościowego toru przeszkód np. typu street workout oraz przebudowę schodów terenowych w sąsiedztwie;

5. Wykonanie boiska do piłki plażowej, założenie ogrodu różanego;

– Oprócz głównych zaproponowanych zadań przewidziano też montaż kilku elementów sprawnościowych sensorycznego placu zabaw, stołu do tenisa stołowego, stanowiska do obsługi rowerów, zainstalowanie toalety parkowej, uzupełnienie ławek i koszy, uzupełnienie i nowe nasadzenia zieleni – wyjaśnia NW24.pl W.Lis.

– Aktualnie prowadzone są działania zmierzające do wyceny, jak również opracowania dokumentacji wykonawczej zgodnie z obowiązującymi przepisami – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OTbg
14 dni temu

No to trzeba od razu dołożyć do tego monitoring, bo jeżeli go nie będzie, to ta infrastruktura nie wytrzyma nawet roku. Smutna prawda.

obiektywny
13 dni temu
Reply to  OTbg

Jasne bo lumpy i huligany zniszczą. Będzie jeszcze jedno miejsce do spożywania alkoholu. Nad Wisłą już pomalowali farbą tablięe z informacja o projekcie, pomalowali tablice mające służyć za info dla spacerowiczów. Jeszcze nic na nich nie powieszono. Przy jednej z ławek (w krzakach) bywa już pełno butelek po alkoholu. Taki szacunek Polaczki mają do terenów rekreacyjnych.

Lucyfer
14 dni temu

Podobno miasto chce zrobić tam zamiast trawy jakąś sztuczną nawierzchnię. Czy redakcja może to potwierdzić u źródła?

Alabama
13 dni temu
Reply to  Lucyfer

Chyba by kogoś zdrowo pokręciło gdyby proponował kolejnego „Orlika” lub coś innego z plastiku. Nie wierzę w to, mam nadzieję że redakcja to sprawdzi.

Gość
14 dni temu

Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Stalowa Wola wybuduje 1250 tanich mieszkań, Rzeszów 800. Do rządowego programu przygotowuję się Sanok i Przemyśl. KIEDY PRZYSTĄPI TARNOBRZEG I ILE WYBUDUJE MIESZKAŃ? SKĄD WEŹMIE PIENIĄDZE NA WKŁAD WŁASNY JAK CAŁY CZAS BOŻEK I BEZRADNI WYDAJĄ KASĘ NA GŁUPOTY?!

Swój
14 dni temu
Reply to  Gość

Będą apartamenty. Możesz sobie jakiś kupić!

Gość
14 dni temu
Reply to  Swój

Sam sobie kup pociotku jak się w urzędzie nachapałeś.

Lucyfer
14 dni temu
Reply to  Gość

Po co tanie mieszkania? Te za 4500 za metr schodzą. Jakby były tańsze to jabłkarze by je wykupili pod wynajem i w sumie nic by się nie zmieniło.

Socjolog z Wyspiańskiego
14 dni temu
Reply to  Lucyfer

Trzeba pamiętać, że dla typowego gumofilca z Koprzywnicy, Łoniowa czy Dwikozów mieszkanie w Tarnobrzegu to nobilitacja i skok cywilizacyjny. Nie blokujmy ewolucji tych prostaków.

Paweł
14 dni temu

Chyba Ci się w głowie pojebało

Seerbb
14 dni temu
Reply to  Paweł

To socjopata, a nie socjolog.

Mirek
13 dni temu

Kupują mieszkania w tbg bo to dla nich jest tanio !!!! Nie to co w sandomierzu

heniek
7 dni temu

a kto u was chce mieszkac? mieszkanie w tarnobrzegu to nobilitacja? hahahaah dobre zarty rozumie rzeszow wawa a nie tarnobrzeg tumany

heniek
7 dni temu

galonie czasy rozrostu tarnobrzegu juz sie skonczyly teraz to robi sie z niego zapyziala wiocha

jurek
7 dni temu

ciesz sie wiochmenie ze wogole ktos chce kupowac tu mieszkania

odp
14 dni temu
Reply to  Lucyfer

moje zdanie to jest strata kasy jak zawsze nie przemyslane decyzje nikt nie przebywa na tym betonie nawet pies nie ma gdzie sie wybiegadc a jak mu sie coś stanie to do kogo po oszkodowanie?

Gość
13 dni temu
Reply to  Lucyfer

Zapoznaj się z tym programem a potem pisz jeśli nie jesteś przydupasem tarnobrzeskiej władzy. Oni nic dobrego dla miasta nie potrafią załatwić to będą ludziom mieszać w głowach i mówić że te mieszkania to be.

Alabama
13 dni temu
Reply to  Gość

Jeśli już coś budować to komunalne i socjalne. Niedługo coraz więcej ich będzie potrzebnych. Pamiętaj, że TBS niedługo stawia drugi blok przy św. Barbary po tym jak ponoć wyszedł z kryzysu.

Wim
13 dni temu
Reply to  Lucyfer

To prawda, bardzo dużo ludzi za Wisły kupuje mieszkania w Tarnobrzegu. Na mojej ulicy na parkingu co drugi samochód to tsa

japko
7 dni temu
Reply to  Wim

juz niedlugo was opanujemy calkowicie i zmienimy nazwe na wielowies

SonGo
13 dni temu
Reply to  Gość

Tarnobrzeg nie wybuduje bo te durnie z Warszawy mszczą się na mieście, że wybrano papę smerfa na prezydenta to nic, że wybory samorządowe wygrali liczy się tylko ten jeden jedyny.

pozdro
7 dni temu
Reply to  Gość

w tarnobrzegu nikt nie chce mieszkac a jak ktos ma pieniadze to buduje sobie domek na wsi czasy rozrostu tarnobrzegu juz sie skonczyly

"Rodzina na swoim. Rodzina "
13 dni temu

„Andrzej Konieczny, dyrektor Lasów Państwowych kupił od firmy dom za 5 proc. wartości. Zamiast 188,4 tys. zł zapłacił za niego 9,4 tys. – informuje Onet
Jak wynika z dokumentów, do których dotarli dziennikarze, Andrzej Konieczny, dyrektor Lasów Państwowych kupił za bezcen należący do zarządzanej przez siebie firmy dom, a następnie przekazał go synowi.

Andrzej Konieczny jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości od 2012 roku. To wtedy jego kariera gwałtownie przyspieszyła. W 2015 roku został wiceministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło, później przejął zarządzanie Lasami Państwowymi. Wcześniej był zastępcą dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie i inspektorem Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

W ramach pełnionych obowiązków wynajmował 110-metrową posiadłość w miejscowości Pomorze na Podlasiu, za co miesięcznie płacił 387 zł. Jak informuje Onet, dyrektor Konieczny postanowił jednak skorzystać z bonifikaty w wysokości 95 proc. i odkupić dom od Lasów Państwowych. Zamiast 188,4 tys. złotych zapłacił 9 tysięcy 420 zł. Tak duża zniżka przysługuje leśnikom, którzy podczas swojej służby zamieszkują konkretne leśniczówki. Dyrektor był w tym miejscu zameldowany, ale, jak wynika z informacji Onetu, w opisywanym domu nie mieszkał.
Do transakcji doszło w listopadzie 2019, a już w sierpniu 2020 roku dom został przepisany na syna dyrektora LP.”

Wim
13 dni temu

pis to złodzieje !!!

nie jestem z PiS
12 dni temu
Reply to  Wim

PO to same świętoszki?

walt
12 dni temu

a skąd ale przy pisie wyglądają jak totalni amatorzy jeśli chodzi o zatrudnianie swoich kolesi czy dzieci 🙂

Mtbg
13 dni temu

kolejny Kibel??

toi toi
13 dni temu
Reply to  Mtbg

miejmy nadzieję że chodzi o zwykły toi toi

czyścioszek
13 dni temu
Reply to  toi toi

No to pięknie się w teren wkomponuje 🙂 Nie zapomnijcie o kraniku z wodą bo trza rynce umyć po skorzystaniu z WC.

Neltah
13 dni temu

1. jeśli miałby tam stanąć park wodny, to fajny pomysł
2.tak, ta ścieżka jest za wąska, asfalt powinien być poszerzony i oddzielony linią odcinek dla rowerów. Niekoniecznie z kostki, najtańszy materiał wystarczy
3.Brakuje tylko siatek na bramkach. Ogradzanie zabardzo nie ma sensu, jedynie od strony południowej, tam gdzie te krzaki, bo piłka czasem wpada. Prędzej niech ogrodzą boiska na osiedlach, bo piłki wpadają pod samochody i na jezdnie- tam jest to sensowne.
4. dobry pomysł
5. obawiam się że takie boisko w niedługim czasie zmieni się w śmietnik i utonie w psich odchodach, tak samo jak sie dzieje z piaskownicami, na początku czyste, potem wiadomo. Trzeba to dobrze przemyśleć

A gdzie zabezpieczenie stoku narciarskiego na okres śniegu? Na samym dole powinny być specjalne siatki żeby ktoś nie wpadł w błoto podczas zjazdu

Tarnobrzeżanin
13 dni temu

Co z odwiertem wód siarczkowych? Już nawet Bojanów będzie je miał (z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – Tarnobrzeg oczywiście nic nie dostał, jak zwykle)! Gdyby Prezydentem był Pan dr Witold Zych, to już dawno byśmy się kąpali w wodach siarczkowych! W Stalowej Woli będzie remont dworca PKP w Rozwadowie za kilkanaście mln złotych, będą nowe elektryczne autobusy w Sandomierzu i Stalowej Woli, a u nas Pan Bożek co robi? Poza tym, że na każdym zdjęciu zadowolony i śmieje się jak głupi do sera….ja bym się wstydził pobierać pensję i zachowywać się tak beznadziejnie….

Gość
13 dni temu

Witaj śpiący rycerzu. Dawno Cię nie było. Niezła autoreklama.

Tbg
13 dni temu
Reply to  Gość

Widać lobby klubu wzajemnej adoracji działa – to co zglosiliscie do funduszu to hańba, jak można zgłaszać projekty odrzucone, szczyt lenistwa i nieróbstwa. Popieram Pana Witka ma chłop rację, wasze projekty to albo kopie albo niewypały. Umiecie tylko zadłużyć mieszkańców. Przestańcie działać na szkodę miasta i mieszkańcow.

Tarnobrzeżanin
13 dni temu
Reply to  Gość

Tylko tyle potraficie – wyśmiewać i obrażać ludzi, którym zależy na tym mieście i chcą jego rozwoju a nie upadku! Ważne, że pensja wpływa co miesiąc, na zdjęciach uśmiech i jakoś to będzie. Tarnobrzeg jest pomijany na każdym kroku, ale to wynika z zaradności i kompetencji aparatu UM, moglibyśmy mieć to samo co sąsiednie miasta, tylko trzeba się starać i pracować! A po takich komentarzach to widzę, że nie ma z kim dyskutować, jak nie ma argumentów merytorycznych, to najwygodniej zrobić z drugiego człowieka wariata. Mam nadzieję, że wyborcy wyciągną wnioski w kolejnych wyborach z tej kpiny z mieszkańców. Nie mamy ani prawdziwego dworca, ani obwodnicy (ta obecnie budowana to jest pseudo-droga opaskowa), jak również rozwiniętej strefy ekonomicznej i prawdziwych inwestycji nad Jeziorem. I jako jedyne w Polsce byłe miasto wojewódzkie nie mamy mostu łączącego miasto na wysokości centrum z województwem świętokrzyskim. Normalnej galerii też nie udało się jakoś wybudować, szalet miejski to kpina wyrzucone w błoto pieniądze, a gorszej komunikacji miejskiej nie ma w całej Polsce! Róbcie dalej ściankę wspinaczkową, świetna inwestycja!

Sebi
13 dni temu

Jeszcze schody nad jeziorem są bardzo potrzebne do sukcesu, o ile się pozniej nie okaże, żeby do nich dojść trzeba będzie przejść przez teren prywatny za opłatą.

As
12 dni temu

Z całym szacunkiem , ale w ostatnich wyborach zajął Pan ostatnie miejsce. Prócz jakiś obligacji przychodowych nie pokazał Pan źródeł finansowania mostu przez Wisłę , centrum komunikacyjnego i ujęcia wód siarczkowych. Te ostatnie przestały zresztą interesować mieszkańców.
Pokazuje to ostatnia edycja budżetu obywatelskiego. Miastu potrzebni są u władzy ludzie twardo stąpajacy po ziemi. Ludzie , którzy coś osiągnęli w biznesie. Może ktoś taki się pojawi. Dla mnie Pan z pewnością nie jest mężem opatrzności dla tego miasta. Z całym szacunkiem jaki mam dla Pana.

Iza
12 dni temu
Reply to  As

Wody siarczkowe przestały interesować mieszkańców Tarnobrzega ( co nie jest prawdą), ale interesują jak się okazuje mieszkańców sąsiedniego Bojanowa, a to dzięki takim jak ty prowokatorom.Dalej wmawiajcie mieszkańcom Tarnobrzega swoje kłamstwa i to , że nie ma wód siarczkowych w mieście. Na głupocie tarnobrzeskiej władzy i ich klakierów skorzystają inni i już to zrobili.

Obserwator
12 dni temu
Reply to  Gość

To nie on. Ma alibi. Widziałem go przed 13 jak ciął róże przed domem.

Tom
12 dni temu
Reply to  Gość

Śpiącymi rycerzami to chyba są DB i MP. Do tego maja łby zakute w przyłbice i nic nie widzą. Za to w sąsiednim Bojanowie dostrzegli wody siarczkowe. Jak zwykle najciemniej jest pod latarnią.

Mar
13 dni temu

Trochę kwestii do dopytania / wyjaśnienia. Ale nie chce mi się tego robić, bo i tak nikt tego nie doceni, więc ograniczę się do jednego pytania. Remont dworca kolejowego w Rozwadowie będzie finansowany ze środków samorządowych czy rządowych?

Tarnobrzeżanin
7 dni temu

O przepraszam .W Stalowej Woli juz od kilku lat sa elektryczne autobusy,elektronicze tablice rozkladow jazdy i estetyczne wiaty przystankowe.Jest tez kilkadziesiąt nowych autobusów oraz 21 linii

gosc
13 dni temu

kasyna ujeżdżalnie mustangów tor F-1

Gertruda
13 dni temu

największą na podkarpaciu pijalnie piwa w stylu bawarskim

43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x