Tarnobrzeg znów bez rządowych pieniędzy. Farma fotowoltaiczna odpadła po raz drugi

Rząd RP rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Podobnie jak w poprzednim naborze, tak i tym razem projekt złożony przez Tarnobrzeg nie został pozytywnie rozpatrzony.

Do drugiego konkursu RFIL władze Tarnobrzega złożyły projekt, przewidujący budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 3,5 MW i modernizację 4930 opraw oświetleniowych zlokalizowanych na terenie miasta. Projekt ten został złożony, mimo iż w pierwszym naborze do RFIL nie został pozytywnie rozpatrzony.

Decyzja o złożeniu ponownie wniosku na budowę farmy wynika z faktu, iż naszym zdaniem wniosek spełnia wszystkie kryteria wymienione w Uchwale Nr 102 Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. tj.: 1.realizację zrównoważonego rozwoju; 2. kompleksowość inwestycji; 3. ograniczenie emisyjności i poziom ingerencji planowanych inwestycji w środowisko; 4.koszt planowanych inwestycji w stosunku do planowanych dochodów jednostki w roku rozpoczęcia inwestycji; 5.liczbę osób, na które inwestycja będzie miała korzystny wpływ; 6.relację kosztu planowanych inwestycji do prognozowanego efektu; 7. wpływ planowanej inwestycji na ograniczenie skutków klęsk żywiołowych lub zapobieganie im w przyszłości, jeżeli planowana inwestycja może mieć taki wpływ; 8. zapewnienie dostępności w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami – tłumaczył w styczniu br. portalowi NadWisłą24.pl rzecznik UM Wojciech Lis.

Niestety i tym razem projekt ten nie zostanie sfinansowany z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Łącznie w ramach II naboru do podkarpackich jednostek samorządu terytorialnego trafi 1,65 mld zł.

LISTA WNIOSKÓW: Podkarpackie-1

Subskrybuj
Powiadom o
125 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
12 dni temu

I co? I nic. Pokrytykujemy, ponarzekamy, albo i nie, a potem zapomnimy. Titanic jeszcze płynie.

wojtek
11 dni temu
Reply to  Mar

poprostu wraca do poprzedniego miejsca czyli do kilkutysiecznego miasteczka

Mar
11 dni temu
Reply to  wojtek

Przecież można zlikwidować powiat grodzki w Tbg i odłączyć Wielowieś, Mokrzyszów itp. osiedla jako osobne miejscowości. Miasto byłoby stolicą powiatu, ale ziemskiego, jak Mielec czy Stalowa Wola. Spod jurysdykcji odpadłyby m.in. drogi powiatowe i wojewódzkie, więc gmina miałaby mniej wydatków.

z sando
10 dni temu
Reply to  Mar

slyszycie wielowsioki chca sie was pozbyc hehe

Mar
10 dni temu
Reply to  z sando

Wielowieś itp. osiedla nadal byłyby w gminie, ale jako osobne miejscowości, bo zmieniłaby się struktura gminy. Status miejscowości stoi chyba wyżej niż status osiedla 🙂

z sando
9 dni temu
Reply to  Mar

jak to? przeciez wielowies to tarnobrzeg

Mar
9 dni temu
Reply to  z sando

Jedno z osiedli Tarnobrzega, nie cała miejscowość, ale co w związku z tym?

z sando
9 dni temu
Reply to  Mar

ano to ze nie wolno jej traktowac jak niepotrzebny balast

z sando
9 dni temu
Reply to  Mar

wielowsioki przejdzcie pod sandomierz tam bedziecie zyc po krolewsku

Mar
9 dni temu
Reply to  Mar

Wyjaśniłem wyżej w czym rzecz. Na upartego gmina w przypadku likwidacji powiatu grodzkiego mogłaby być gminą miejską z Tarnobrzegiem w obecnych granicach. Jednak historycznie Wielowieś była odrębną osadą, podobnie jak Sobów, Borów, Dzików, Mokrzyszów czy Miechocin.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Tarnobrzega
Jeżeli to nie przekonuje, to trudno.

wsiok
9 dni temu
Reply to  Mar

Dajta juz spokój z tym zapyziałym Tarnobrzegiem.Z całego serca chciałbym aby Wielowieś,Sobów, Borów, Dzików, Morzyszów czy Miechocin tak jak było juz kiedyś były osobnymi miejscowościami.I jeśli kiedykolwiek byłaby propozycja referendum o odłączeniu sie od tego beznadziejnego Tarnobrzega na rzecz samodzielności to ja i moi sąsiedzi z Wielowsi podpiszemy sie oboma rekami pod tym.Byloby i taniej i ładniej i bezpieczniej.Tarnobrzeg to zakala tych okolic.

Gość
8 dni temu
Reply to  wsiok

Zakałą tego miasta są beznadziejni prezydenci, niedouczeni radni i urzędasy bez żadnych ambicji. Same kasty działające tylko dla swojej korzyści a nie dla dobra Tarnobrzega.

Mar
10 dni temu
Reply to  wojtek

Dla przykładu w Wałbrzychu w 2003 r. zrezygnowano ze statusu miasta na prawach powiatu. Także jest to możliwe do przeprowadzenia. Co prawda od 2013 r. Wałbrzych znowu stał się miastem na prawach powiatu, jednak w tutejszym regionie realia są inne, wystarczy porównać rozwój Tarnobrzega z rozwojem Mielca.

Lucyfer
12 dni temu

Do trzech razy sztuka

STbg
12 dni temu

Niech juz nie zgłaszają tych durnych projektów bo działają na szkodę miasta, jak można być tak leniwym i próżnym by zgłaszać projekt, który był już odrzucony. Hańba.

Krzyś
12 dni temu

Lucyferiusz Nadzbereźny I kędzierzawy, zapewne otrzyma kasę na wszystkie zachcianki w stalowym pławie, Tarnobrzeg figa z makiem, ech pisiorskie rządy … 🙁

maas
12 dni temu
Reply to  Krzyś

Bo Tarnobrzeg jest jak studnia bez dna. Żeby nie wiadomo ile w to włożyć i tak tego nie widać albo efekty są mikre a kasa i tak się rozejdzie. Zarabiają na tym znajomi znajomych albo rodzinka

obywatel
12 dni temu
Reply to  Krzyś

A wiesz przynajmniej jakie złożył projekty – na pewno nie głupawe życzenia dla rozrywki ?????
Zgłasza np; przedszkole miejskie, hospicjum itp.

grebow
8 dni temu
Reply to  Krzyś

tarnobrzeg to wiocha cudem uczyniona wojewodztwem kiedys

Mieszkaniec
12 dni temu

Nie pomógł Kalinka Nie pomógł poseł Warzecha Nie mogli bo projekt nieprofesjonalny Znajomości go nie obroniły
A w styczniu euforia Mamy super projekt a w tyle głowy PiS zaprzyjaźniony.
Nic z tego drodzy tarnobrzezanie
Mamy takie władze na jakie zasłużyliśmy.

Kolumb
12 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Poprawka, jakie wybraliśmy.

Gość
8 dni temu
Reply to  Kolumb

Jakie zydo-komuna wybrała ją nie głosowałem bo nie było na kogo

Mar
8 dni temu
Reply to  Gość

Jak się nie jest przekonanym do żadnego z topowych kandydatów, to można zagłosować na jakiegoś z niskim poparciem. Jeśli nie głosowałeś, to powinno być Ci obojętne jaka jest administracja.

Gość
8 dni temu
Reply to  Mar

Odpowiedzialność za moją absencję w wyborach i to jakie mamy władze zrzucam na barki tarnobrzeskich dziennikarzy. Mamy telewizję, radio, gazety oraz portale internetowe. Przed wyborami zamiast pisać o głupotach powinni prześwietlić każdego kandydata i jego pomysł na miasto. A jaka jest praktyka? Redakcja bierze ochłap od komitetu wyborczego za reklamę albo ustawiony wywiad z kandydatem. Nic z tego konkretnego nie wynika tylko mieszkańcy jeszcze bardziej skołowani wybierają osoby które nie nadają się na takie stanowiska. Przykładowo: Gdyby kandydatka Kapuściak została odpyta a w radiu przez profesjonalną dziennikarke o pomysłach na miasto. Nigdy by do tej rady nie weszła. I to nie tylko ona. Gdyby kandydat Kalinka zapytany w telewizji dlaczego przez pół roku (gdy rządziło PiS w mieście) nie poradził sobie z krwiodastwem i nie załatwił remontu dla tarnobrzeskiego dworca PKP też by miał problemy z dostaniem się na radnego. PANIE I PANOWIE DZIENNIKARZE OTWIERAJCIE TROCHĘ OCZY TARNOBRZESKIEJ GADZIEWI. Zdjęcie wyborcze choć ładnie wykonane z chwytliwym hasłem nigdy prawdy o kandydacie nie powie.

Gość
8 dni temu
Reply to  Gość

Najlepiej gdyby wybory były obowiązkowe. W tedy poszczególne kasty miały by mniejszy wpływ na przepchanie własnego kandydata.

Mar
8 dni temu
Reply to  Gość

Zgadzam się, że w mediach powinno być więcej informacji o kandydatach, ich programach itd. Ale choćby nic takiego nie było, to osobiście i tak zagłosowałbym na kogoś. Na przyszłość polecam zapoznać się z tym co dostępne, np. wnioskami, zapytaniami i interpelacjami radnych.
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/zapytania_VIII.htm
Widać kto ile i jakich wystąpień złożył, można sprawdzić tematy itd.

Mar
12 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Dlatego trzeba obserwować, zapamiętywać i wyciągać wnioski w perspektywie następnych wyborów.

Nd.
9 dni temu
Reply to  Mar

Debilki niczego nie zapamiętają dlatego że są debilkami i będą wybierać tak jak wybierali.

kapral
12 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

kalinka to gówno może , nawet w pisie już o nim zapomnieli

Szczęście
12 dni temu
Reply to  kapral

To dobrze za zapomnieli Daje to nadzieję dla Tarnobrzega Zorientowali się że jest niewybieralny

odp
12 dni temu
Reply to  Szczęście

to się inwestuje ze swoich pieniedzy jak nawet to miało troche potwać ale pdb nie ma do tego głowy i na same głupoty tylko wydawał a ile wtop zaliczył to moe jakoś połowe by miał dzi na ten projekt

obywatel
12 dni temu
Reply to  kapral

Kalinka to może tylko swoich poobsadzać na stołkach w spółkach i urzędzie .
Tyle potrafi , no i czasami przypiąć się razem z nieudacznikami z Tarnobrzeskiego PIS jak coś z łaski dadzą w województwie ( a i tak pomóc muszą tym naszym nieukom).
Czego wy wymagacie od Kalinki i im podobnym z PIS tarnobrzeskiego (Nowak itd)
– przecież oni to tylko po znajomościach w TBG coś mogą załatwić (jak partyka)

Tutu
11 dni temu
Reply to  obywatel

Ale Kalinka jest skuteczny w obsadzaniu stołków W urzędzie do tej pory jego ludzie siedza i znieraja haki na papa smerfe. A ten któregoś dnia się zdziwi. To już jego problem

Alf
12 dni temu

Widać rząd uznał ,że są jeszcze biedniejsze rejony kraju niż nasze miasto. W Warszawie wiedzą lepiej Tak wygląda sprawiedliwość i wyrównywanie szans w wydaniu PIS u. To tak jako refleksja dla głosujących na tą partię. Chyba ,że to prima aprilis.

Alf
12 dni temu
Reply to  Alf

Właśnie TVPIS podała ,że Działdowo dostało 4 miliony na ratowanie budynku po niemieckim obozie KL Soldau z tego samego funduszu . Tam też rządzi nauczyciel historii , ale …

Mieszkaniec
12 dni temu
Reply to  Alf

Ale rządzi mądrze W Sandomierzu też nauczyciel a słucha mądrzejszych

heniek
11 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

przepraszam czy dobrze zrozumialem ze sandomierz jest dobrze rzadzony?

Bozo
12 dni temu

Farmy, ścianki. Bez komentarza. Skretyniałe pomysły. Ten urząd miasta zalicza następne granice absurdu. Globus też już był. To może teraz Wielki Falus na placu czerwonym?

Astoja
12 dni temu
Reply to  Bozo

Jestem za wielkim falusem będziemy mieli nowy symbol miasta. Ile razy będziemy w teleekpresie ten tylko się dowie, kto go zgłosi do 3 edycji, a szanse ma większe niż te dna zgłaszane do tej pory.

Mieszkaniec II
12 dni temu
Reply to  Bozo

Dadaj uschnięte rośliny w pasie drogowym

obywatel
12 dni temu
Reply to  Bozo

To jest poziom intelektualny burmistrza i urzędasów oraz radnych – tą sama maścią smarowani , (po układach to sobie w mieścinie mogą).

Kolumb
12 dni temu

NIECH ŻYJE – PAPA SMERF I JEGO SMERFY.

Nie poinformowany
12 dni temu

Gdyby nie nadwisla14to nikt by się nie dowiedział że projekt przepadł

Bozo
10 dni temu

Pały nieduacze z urzędu minusują

okolice
12 dni temu

Za kilka tygodni rozpoczną się prace modernizacyjne płyty Rynku w Stalowej Woli- Rozwadowie. Płyta Rynku ma być pokryta kostką w naturalnych kolorach. Zamontowane zostaną oddające klimat miejsca słupki drogowe, ławki, w tym ławka z podpórką dla osób niepełnosprawnych, stojak informacyjny, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, kraty ochronne pod drzewa, pompy wodne, w tym jedna z zadaszeniem, toalety z elektronicznym wrzutnikiem monet, plac zabaw o wymiarach 447,3 metry kwadratowe, siłownia, fontanna posadzkowa,altana koncertowa, trampolina gruntowa, betonowy stół do gry w szachy i piłkarzyki. A wszystko dzięki dofinansowaniu z UE w 80 procentach

Rambo
12 dni temu
Reply to  okolice

Wal się zta st. Wola

maas
12 dni temu
Reply to  RTarn

To bardzo przykre. A właśnie KiZPS utrzymywał na swoich barkach to całe zapyziałe województwo tarnobrzeskie a później powiat. Utrzymywał całe złodziejskie klany, które do dziś doją to miasto ile się da.

z sando
11 dni temu
Reply to  maas

popieram wojewodztwo tarnobrzeskie to byla calkowita pomylka

Tytus
11 dni temu
Reply to  z sando

Pomyłka to jest, że się urodziłeś, zadecydował przypadek głupszy plemnik był szybszy. I jesteś jako zwykla pomyłka.

z sando
11 dni temu
Reply to  Tytus

tarnobrzeg co najwyzej moze byc stolica powiatu

walt
12 dni temu

kolejny pokaz pisuaru,że ten kraj nieszczęsny jest tylko ich zdolnych dzieci czyli obajtków.
tym lepiej bo te półgłówki głosujące na pisuar i tak niczego nie zrozumieją bo nie potrafią dodać do 10ciu 🙂

z jednej strony dostaną jałmużnę ochłap w postaci 13 i 14tek a z drugiej strony są dymani inflacją i szeregiem innych takich podatków i danin 🙂

ale to działa.błogosławieństwem jest rządzić takimi głupcami w dodatku pozbawionymi elementarnej przyzwoitości niczym kurski wyrzekający się własnych dzieci jako obrońca rodziny i wartości chrześcijańskich 🙂

mocno zakrapianych świąt przy okazji życzę gawiedzi.bawcie się w najlepsze hehe bo co nam pozostało ? 😀

PZPR
12 dni temu
Reply to  walt

Największe mendy dorwali się w 89′ żeby rozgrabić cały majątek Polski bolek kwach Tusk( nocna zmiana) Balcerowicz Lewandowski i dziś takie efekty mamy.Teraz w Tarnobrzegu nadal ich duch krąży.Dlatego tak jest jak jest.Czyli nie ma nic..

walt
12 dni temu
Reply to  PZPR

a u nas te janki mleczarze ze świtą najbardziej między siebie podzielili 🙂

te młode menadżery teraz też gardłują za go-winem obślizgłą kanalią bo słynny vie za 10 tyś plus vat już nie świadczy swoich usług,służy na górze jak na katechetę przystało.

Limas
12 dni temu
Reply to  PZPR

TYŻ PROWDA.

As
12 dni temu
Reply to  PZPR

Ale to miasto rozwalił właśnie pis z mlecznym janem na czele . Co może zaprzeczysz?

obywatel
12 dni temu
Reply to  As

Tu nie ma PIS-u w tym TBG – tylko przypieli się potomkowie postkomunistów a oni tylko kasa dla siebie – miasto mają w du…. , Wystarczy dowiedzieć się kto jest tatusiem, dziadusiem – kim oni byli.

podkarpacki
12 dni temu

Do Rzeszowa w pół godziny, do Warszawy w niecałe dwie.Ze Stalowej Woli.
https://4miasta.pl/stalowa-wola/do-rzeszowa-w-pol-godziny-do-warszawy-w-niecale-dwie/

walt
12 dni temu
Reply to  podkarpacki

już na euro 2012 w 2 godziny do stolicy jeździliśmy i nadal jeździmy 🙂

kiedy to powstanie ? za sto lat?

hehe
12 dni temu
Reply to  podkarpacki

Nie zapomnij założyć tej słynnej pławskiej maseczki jak już będziesz do tej Warszawy popierniczał ^^

waldi
11 dni temu
Reply to  hehe

dzikowka gora

podkarpacki
12 dni temu

Stalowa Wola oraz Miejski Dom Kultury w okresie 2021 – 2023 realizują projekt „Przebudowa i wykonane prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego”, dofinansowany ze środków europejskich.W ramach projektu zostanie całkowicie przebudowana sala koncertowa ze wszystkimi jej detalami .Nowoczesny obiekt juz w 2023 roku doczeka się teatru.

Rambo
12 dni temu
Reply to  podkarpacki

Wal się z tą st. wola

fakt
12 dni temu
Reply to  podkarpacki

Kaczor dzieli kaczor radzi aborygen kaczora nigdy nie zdradzi 😀

podkarpacki
12 dni temu

Karuzela wybuduje centrum handlowe a nie Galerie Handlowa w Tarnobrzegu. Przygotowania do inwestycji ruszyły
https://echodnia.eu/karuzela-wybuduje-centrum-handlowe-w-tarnobrzegu-przygotowania-do-inwestycji-ruszyly-wizualizacja-foto/ar/c1-15518615

podkarpacki
12 dni temu
Reply to  podkarpacki

Koniecznie będę wpadał tam, jak będę wracał znad jeziora.

zenek
11 dni temu
Reply to  podkarpacki

Gdzie?Do parku handlowego jakich pełno po wioskach?

podkarpacki
11 dni temu
Reply to  zenek

Tak. U nas na wsi nie ma leroy Merlin.

fakty
10 dni temu
Reply to  podkarpacki

I w Tarnobrzegu tez nie będzie naiwniaku.Tez nie mieliby gdzie inwestować tylko w zadupiu tarnobrzeskim.Gościu może teraz bajki opowiadać a ja wiem ze ściemnia i marzy.

PławoSrawo:)
9 dni temu
Reply to  fakty

Zapraszamy w przyszłym roku jak Cie tatusiowie będą wieźli znad jeziora 😉

OkoProroka
9 dni temu
Reply to  fakty

Wyjmij drzazgę z tęczowej zupy bo Będzie będzie misiu kolorowy, to w tęczowym pławo co najwyżej kolejny kościół przybędzie niedługo zrobią na toi toi arenie jak tylko duda tupnie nogą a sługus lucjan wykona.

podkarpacki
12 dni temu
zenek
12 dni temu

Fajne te porównania inwestycji w Tarnobrzegu i Stalowej Woli.Od razu widać w którym miejscu są te miasta.

walt
12 dni temu
Reply to  zenek

nic nie bój nie każdy Tarnobrzeżanin ma kompleks Stalowej Woli czy życzy jej mieszkańcom tylko źle.
ba wielu z nas od lat ubolewało,że pół takiego gospodarza jak Szlęzak nie mieliśmy w Tbgu.
zadłużający miasto do granic możliwości zdolny,kudłaty dzieciak pisuaru wcale obiektem westchnień z naszej strony nie jest.
to już bardziej promotorka dzieci katechetów sagatowska lepsza byłaby niż nasz mleczny spadochroniarz śpiący w sejmiku wojewódzkim.
ale sami Tarnobrzeżanie dali mu mandat.tyle z tego rozumieją wszystkiego.

Limas
12 dni temu
Reply to  walt

HISTORIA NAS ROZLICZY – jak mawiał samozwańczy prezydent Jaruzelski.

Sprawiedliwa
12 dni temu
Reply to  walt

Śpiący rycerz Janeczek tylko czarował bo nic nie umiał Obecny prezydent to też tylko czaruś bez merytoryki i pomysłu Tylko flesz i minka

z sando
11 dni temu
Reply to  walt

wroc komuno i utworz znowu wojewodztwo w grajdole

zenek
11 dni temu
Reply to  z sando

Grajdoł Tarnobrzeg. To trafiona nazwa Tez tak myślę.

podkarpacki
11 dni temu
Reply to  zenek

Bo smierdzisz pławem zakompleksieńcu.

Anna
12 dni temu

Zrozumcie jedno. Cokolwiek by zgłosił Tarnobrzeg, farma, ścianka, budowa fallusa, nigdy nie dostanie pieniędzy z tego funduszu bo to jest rozdanie polityczne. Nie jesteśmy dobrą zmianą, nie wielbimy prezesa ani ojca z Torunia. Zobaczcie na liste projektów, w niektórych przypadkach to jakies totalnie niepotrzebne inwestycje, ale przecież swoim dadzą. A nie swoim dadzą nauczkę jak głosować przy nastepnych wyborach. Witamy w pisolandii. Chwała rządzącym za sprawiedliwość (!) w naszym kraju.

walt
12 dni temu
Reply to  Anna

część to rozumie 🙂

ale przypomnijmy sobie wyniki wyborów na prezydenta czy parlamentarnych 🙂

to i tak szacun dla tych ludzi bo mogli kalinkę prezydentem luźno zrobić już dwa razy ale za każdym razem nawet pisoludkom taki mały partyjny aparatczyk przeszkadzał pomimo umizgów i promocji samego ortyla pisowskiego barona podkarpackiego.

Kamila
12 dni temu
Reply to  walt

Czas Kaliniakow mija. Jeszcze odbierzemy im rady nadzorcze stoleczki prezesikow i dyrektorów i toby było na tyle.

walt
12 dni temu
Reply to  Kamila

patrząc na stan emocjonalny,moralny i intelektualny zbiorowości szczerze wątpię 🙂

ale oby 🙂

Gość
8 dni temu
Reply to  Kamila

Odbiorą i dadzą pociotkom UBeckim? Co za różnica? A młodzi normalni i wykształceni muszą uciekać za chlebem z tego miasta.

godo
8 dni temu
Reply to  Gość

……do Stalowej Woli i Mielca

obywatel
12 dni temu
Reply to  Anna

A co to ma być wesołe miasteczko, cyrk, Las Vegas – głupawe projekty to i nie dostali !!!!
A na co maja dawać aby mafia tarnobrzeska sprzedała, sprywatyzowała (jak za publiczne coś zrobi) – patrz wodociągi, Zakład Komunalny (był) , PEC (był bo za darmo dostali od KIZPS) – wszystko tylko sprzedać , tyle tylko nieudacznicy potrafią . Tak to jest jak się nauczycieli wybiera na urząd i do rady (albi z mafii spółdzielczej).

Limas
12 dni temu

KOŃ. TROJAŃSKI Z KROSNA – znowu stał się pośmiewiskiem.

Dariusz mieszkaniec Krosna
12 dni temu
Reply to  Limas

O wypraszam sobie! Koń jest tylko jesden!

Gość
12 dni temu

TO DOBRZE ŻE DAJĄ SWOIM. PO TO NA NICH GŁOSOWALI . A że w Tarnobrzegu naród głupi i wybiera przekornie to niech się teraz przed dziećmi i wnukami tłumaczy że swoimi wyborami gnoi to miasto i od urodzenia skazuję ich na emigrację. No chyba że na przekór tu zostaną i aby przeżyć będą lizać dupy pajacom. A Owsiak w waszej telewizji powtarza „do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej” (będzie rządził PiS na Podkarpaciu) a wy go nie słuchacie. 🙂 Do Sejmu i Senatu głosujcie sobie na lewaków a podczas samorządowych zostańcie w domu. Niech będzie frekwencja 5 % i rządzi nie wybieralny (sam też twierdzę że się nie nadaje bo stacjonarny punk krwiodawstwa przywraca już od niepamiętnych czasów) byle tylko jakaś kasa płynęła do tego miasta. Znając życie ciocia S i wujek O będą go ciągnąć za uszy do pięt prezydenta Stalowej Woli. To spowoduję że będzie lepiej niż teraz. ZDROWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Alf
12 dni temu
Reply to  Gość

Zobacz do czego doprowadziła polityka zagraniczna PIS. Nasi przywódcy nie są nigdzie zapraszani i inni nie przyjeżdają do nas . Jedynym sojusznikiem został Orban na kilkumilionowych Węgrzech. Orban przyjaciel Putina. Baiden zdaje mi się ,że do dzisiaj nie chce nawet telefonicznie porozmawiać z Dudą czy z Jarkiem. Skłóciliśmy się z Europą , wystawiła nas Ameryka. Nie ma dziś chyba drugiego tak samotnego państwa w Europie jak nasza biedna Polska.

Gość
11 dni temu
Reply to  Alf

A co ma piernik do wiatraka?Brałeś nie siadaj do komentarzy i nie chodź na wybory.

Dam
9 dni temu
Reply to  Gość

HEH, wiatrak i piernik mają tyle samo liter, kończą się na k są rzeczownikami. 😉

obywatel
12 dni temu

Przecież z góry było wiadomo, że nie dostana ani grosza na te popier……….. pomysły wymyślone przez popaprańców z urzędu ponieważ nie spełniały warunków o których mowa w uchwale – na siłę nieudacznicy próbowali wmówić mieszkańcom że spełniają warunki gdzie tymczasem to było tylko zwykłe bezczelne KŁAMSTWO.
Jedynie co im się udaje to tylko premie i podwyżki dla siebie (i swoich) bo nikt ich nie kontroluje.
Cały ten urząd , wszyscy pracownicy z burmistrzem i niedouczonymi radnymi (z rady miasta) powinni jak postkomunistki ze strajku kobiet (postkomunistów) – WYPIER….. z tedo urzędu i miasta , bo to tylko szkodniki.
Burmistrz historyk ze swoim zastępcą (też nauczycielem ) WYP…….. i zabierzcie ze sobą tą tzw. radę miasta – raz na zawsze patałachy.

Limas
12 dni temu
Reply to  obywatel

BRAWO – TAKA JEST RZECZYWISTOŚĆ TEJ ZBIERANINY W URZĘDZIE.

nel
12 dni temu

No to może już czas zaśpiewać pod urzędem … Żeeegnaamy Was Alleluujaa …

mieszaniec
11 dni temu

W sumie to tak jakby uderzyć się młotkiem raz…mocno zabolało, ale j**nę się jeszcze raz może teraz będzie przyjemnie…

Swoją drogą jak widzę na co chce przeznaczyć Pan Prezydent i Panowie Radni pierwszą transzę z tego funduszu, którą otrzymało miasto i z kredytu pod zastaw wodociągów to w sumie może i lepiej, że dotacja wynosi 0.

Warto zapoznać się z zaakceptowanymi wnioskami, bo jednak jest różnica w większości przypadków w celowości wydatkowania. I nie jestem pisowcem, żeby nie było, że jestem stronniczy. ***** ***

PS. Tzw. wisienką na torcie i podsumowaniem jest jeden z punktów ostatniej sesji, gdzie Panowie Radni obradowali nad wnioskiem Pana Prezydenta o m.in. przeznaczenie pożyczki na nowe Palmy nad Jeziorem…To jest dramat!
Mój sąsiad alkoholik ładujący od rana do nocy % ma więcej pojęcia o ekonomii…

Obserwator z CityGo
11 dni temu
Reply to  mieszaniec

Jestem zdruzgotany tą niemocą Tarnobrzega. Jest bardzo źle, w kwestii przygotowania projektów przez miasto, może trzeba zlecić napisanie do 3 edycji komuś z zewnątrz. Wkurza mnie – też to, że lokalne media mydlą nam oczy i nie informują o klęsce miasta.

Alf
11 dni temu

Czy jesteś głupi czy naiwny ? Ten program to porażka Treść wniosku nie ma dla PIS kompletnie żadnego znaczenia. Znaczenie mają barwy klubowe wnioskodawcy. Po tym gó.nie którego narobili będziemy się podnosić dekady.

Kawa
11 dni temu
Reply to  Alf

Załóżmy hipotetycznie, że masz rację. Czy w takiej sytuacji po odrzuceniu danego projektu złożyłbyś go drugi raz?

obywatel
11 dni temu
Reply to  Alf

Znaczenie to mają Szanowny Panie pomysły powiązane z celem (przeznaczeniem zgodnie z uchwała) a nie pojeb… pomysły pojeb….. ludzi urojonych w organach gdzie powinien znajdować się mózg – wystarczy przeczytać ze zrozumieniem uchwałę a nie pier…… o parkach linowych, ściankach, oczkach, fermach, latarniach i innych tego typu poje….. pomysłach urojonych w ograniczonych intelektualnie z własnego wyboru .
Kasyno jeszcze niech pojeb….. postawią i o kasę zawnioskują ????????

Tiger
11 dni temu
Reply to  Alf

To trzeba złożyć protest do ministerstwa mamy tam Rafała ze Stalowej on nam pomoże, bo takie deklaracje składał w Zakrzowie, zawsze można mu puścićić jego słowa z TVL.

Pumba
10 dni temu
Reply to  Alf

To niech składa kk jako wiceprezydent

obywatel
11 dni temu

Podwyżki były – były, premie były – były a reszta to jedno wielkie gó….. w tym mieście .

Gość
8 dni temu

Pod warunkiem że zwolni się połowę urzędasów z tego przybytku.

obywatel
11 dni temu
Reply to  mieszaniec

Jednemu pojeb…. wpadło do pustego łba postawienie palm (z kokosami) a teraz drugim pojeb….. we łbach uroiły się nowe palmy – nie ma gdzie kasy miejskiej wydawać tylko na pojeb… pomysły pojeb…. ludzi , przy aprobacie pojeb….. radnych
– prawdziwe oblicze ludzi których mieszkańcy wybrali , dalej głosujcie na nauczycieli, socjologów, politologów , pracusi z mafii spółdzielczej, wiecznych radnych (od lat) to będzie
mieć w tym TBG wszystko prywatne albo płatne a oni za wasze ( i z waszego wyboru) będą
w luksusie opływać nic nie robiąc poza pozorowaniem pracy i sprzedawaniem co tylko się da.
Miasto popier…….ów.

heniek
10 dni temu
Reply to  mieszaniec

precz z komuna precz z komuna

Ormo
9 dni temu
Reply to  heniek

NIECH ŻYJE – P. Z. P. R. – PRZEWODNIA SIŁA NARODU. WODZU PROWADŹ.

Timberlanda
11 dni temu

Klęska miasta po raz drugi nie odnotowana w żadnych loklanych mediach , czy my żyjemy dalej w komunie? Najlepiej opłacić lokalne media i wszystko jest pięknie jak w raju, tylko zli ludzie nie wiadomo czego chcą. Kompromitacja na całego zgłaszać ten sam projekt, który został już odrzucony i jeszcze ludziom głupoty wciskać. Może lepiej nie zgłaszać nic wtedy nie będzie rozczarowania i klęski po raz 3. Trzeba mieć odwagę przyznać się do porażki.

KKK
11 dni temu
Reply to  Timberlanda

TN leliwa ed to wszystko siedzi w kieszeni Bożka kto miałby na niego marudzić? Żalimy się ze PiS kradnie tylko dla swoich (choć oprócz wyboru nauczyciela wygrali w Tarnobrzegu wszystko) to w skali mikro przeżywamy to samo – my w urzędzie się nażremy a reszta mieszkańców niech spier…..

heniek
10 dni temu
Reply to  KKK

sam kradniesz

Tratata
11 dni temu

Popłynęła kasa z Funduszu Inwestycji Lokalnych Do ….Stalowej Woli i jej okolic.
https://sztafeta.pl/2021/04/01/poplynela-kasa-z-funduszu-inwestycji-lokalnych/

KKK
11 dni temu
Reply to  Tratata

Jak ten kudłaty wisi jako bombka na choince u dlugopisa to gdzie miało popłynąć? Przecież wiadomo jaki to reżim i idę o zakład, że jeśli rdzenny mieszkaniec Australii rodem z pława złożył by „nasz” projekt to ohów i ahów by nie było końca i strumień kasy już by płynął. Taki urok rodziny na swoim.

Skunks
11 dni temu

Gmina Bojanów dostała pieniądze na wykonanie odwiertu wód siarczkowych.Nasz nauczyciel broni się przed tym rękami i nogami a konkurencja już działa. Jak my się zdecydujemy wykonać ten odwiert to już będzie zapózno bo no dwa ośrodki tak blisko siebie nie będzie miejsca ani inwestora.
Ale co to D. B obchodzi on jak trzeba to i do krosna pojedzie na baseny a TBG zaorać.

Gość
10 dni temu
Reply to  Skunks

A widziałeś jakiegoś inwestora

Skunks
10 dni temu
Reply to  Gość

Jeżeli nawet się znajdzie to wybierze Bojanów bo tam bedzie mial już gotowy odwiert.

Gość
10 dni temu
Reply to  Skunks

A nie wydaje ci się że ponad 600 000 to trochę dużo żeby czyjąś ciekawość zaspokoić?

BoloJang
10 dni temu
Reply to  Gość

Masz rację – premie dla darmozjadów z urzędów będą zasadniejsze.

Lucyna
10 dni temu

Kiedy wróci na swoje miejsce tablica o zakazie wprowadzania psów na teren PARKU DZIKOWSKIEGO, a szczególnie do ARBORETUM. Skoro to Urząd Miasta ma nad tym pieczę, to może ktoś odpowiedzialny uszanuje to, że takie miejsca maja służyć mieszkańcom do wypoczynku a nie jako „psi wychodek”. Pomijam to, że duże psy (bez kagańców) skaczą niszcząc krzewy, kwiaty a właściciele zajęci sobą nie zwracają uwagi na swoich podopiecznych. Przecież utrzymanie tego miejsca kosztuje a jest świedomie i bezkarnie niszczone, nie mówiąc już o bezpieczeństwie i higienie a tym samym zdrowiu np. małych dzieci.

Tarnobrzezanka
10 dni temu

Panie prezydencie do spowiedzi Za te puste obietnice i rąk pokory pokuta

Natura
9 dni temu
Reply to  Tarnobrzezanka

NAJLEPIEJ. DO RYDZYKA, ALE TYLKO. Z KOPERTA.

Rafał
9 dni temu
Reply to  fakty

Nie otwierać, wirus.

godo
8 dni temu
Reply to  Rafał

Jesteś debilem ,wiesz o tym?

Dojna zmiana. Rodzina na swoim.
8 dni temu

„Żona posła PiS na trzech stanowiskach w Orlenie po objęciu prezesury przez Daniela Obajtka.Odkąd Daniel Obajtek został prezesem PKN Orlen Sylwia Sobolewska – prywatnie żona posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego – otrzymała w spółkach koncernu trzy posady: dyrektora i w dwóch radach nadzorczych.
Jej kariera w państwowych spółkach rozpoczyna się w maju 2017 roku, kiedy to została członkinią rady nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, gdzie zasiada do dzisiaj. W latach 2018-2020 zasiadała również w radach nadzorczych PKO TFI i Centrum Badań Jakości.
W tamtym okresie porzuciła też inspekcję handlową na korzyść PFR Nieruchomości, gdzie została kontrolerką zgodności. Zajmowała się m.in. zarządzaniem ryzykiem i ryzykiem operacyjnym.
W lutym 2018 roku stery w PKN Orlen przejmuje Daniel Obajtek, a to otworzyło drogę Sylwii Sobolewskiej do intratnych stanowisk w paliwowym koncernie, o czym pisaliśmy w WP już przed rokiem.
Sobolewska jest w Orlenie dyrektorką działu systemów zarządzania i ryzyka korporacyjnego. Stanowisko to łączy z zasiadaniem w radach nadzorczych dwóch podległych Orlenowi spółek: Anwilu (od 10 grudnia 2019 roku) i Orlen Paliwa (od 3 stycznia 2020 roku).”

podkarpacki
8 dni temu

Miasto Stalowa Wola wybrało wykonawcę przebudowy rynku w Stalowej Woli- Rozwadowie.Inwestycja została powierzona Konsorcjum Firm: „ADMA”, które wyceniło swoje usługi na około 11,85 mln zł.Płyta rynku zmieni się nie do poznania, będzie ułożona z kamienia naturalnego, jak również z kostki granitowej. Nie zabraknie placu zabaw dla dzieci, na którym postawiona będzie rzeźba w kształcie ciuchci, która ma nawiązywać do tradycji kolejarskich dawnego miasteczka. W rynku nie będzie już zajezdni autobusowej. Zastąpi ją przystanek komunikacji miejskiej. Wiata przystankowa będzie podświetlana kasetonami świetlnymi w technologii LED. Ma pojawić się tam także zadaszona altana koncertowa, fontanna posadzkowa, toalety publiczne, nowe oświetlenie i monitoring. Finał wszystkich prac powinien nastąpić pod koniec sierpnia 2022 roku.

https://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=51045

125
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x