Tarnobrzeg: Uchwała o przeznaczeniu 7,5 mln zł do poprawki

Na wniosek formalny radnego Damiana Szwagierczaka uchwała o zmianach w budżecie, która miała być poddana pod głosowanie radnych podczas ostatniej sesji, została wycofana z obrad i odesłana do wnioskodawcy, czyli prezydenta Tarnobrzega. Uchwała ta dotyczyła przeznaczenia 7,5 mln zł na różne zadania i inwestycje.

To już druga uchwała przygotowana przez władze miasta, dotycząca przeznaczenia wolnych środków znajdujących się na koncie miasta. W marcu podczas nadzwyczajnej sesji rozdysponowano kwotę 12 mln zł. W minioną środę swoje przeznaczenie miało znaleźć 7,5 mln zł. Pieniądze te pochodzą ze sprzedaży udziałów w miejskiej spółce Tarnobrzeskie Wodociągi oraz z emisji obligacji.

Zanim jednak uchwała została zdjęta z obrad, radni dyskutowali o zadaniach i inwestycjach, jakie mają zostać sfinansowane z tych środków. Pojawiły się wątpliwości co do celowości przyjęcia tej uchwały, która spowoduje, że na koncie miasta nie będzie już oszczędności, które można byłoby przeznaczyć na wkłady własne.

– Dostaliśmy górkę pieniędzy i w ciągu dwóch miesięcy zostało to rozdysponowane – mówił radny Kamil Kalinka. – Co więcej mają zostać wydane na inwestycje i zadania w 100% finansowane ze środków własnych – kontynuował radny.

PALMY WISIENKĄ NA TORCIE ABSURDU

Jedną z zaplanowanych w uchwale inwestycji było przeznaczenie 40 tys. zł na remont trzech palm znajdujących się przy wjeździe nad Jezioro Tarnobrzeskie, oraz dostawienie czwartej. O pieniądze te wnioskowało Biuro Promocji Miasta i Współpracy z mediami. Łącznie na promocję ma zostać przeznaczone 130 tys. zł. O wydatkowaniu tych pieniędzy mówił podczas sesji Wojciech Lis, kierownik biura.

– Wykonanie palm nad jeziorem szacowana kwota to 40 tys. zł, wykonanie tablicy promującej nad jeziorem – 35 tys.zł, wykonanie nowej strony internetowej 30 tys. zł, i wykonanie napisu podświetlonego promującego nad jeziorem – 25 tys. zł – wyliczał W. Lis  dodając cyt: W tej chwili nad Jeziorem Tarnobrzeskim dokonują się zmiany epokowe, i jeżeli my w tej chwili myślimy o promocji jeziora, to musimy zadbać także o jego estetykę, o to, co tam się dzieje.

Przeciwny wydatkowaniu na ten cel pieniędzy pochodzących z emisji obligacji i sprzedaży udziałów w Tarnobrzeskich Wodociągach był m.in. radny Kalinka.

– Wielokrotnie była mowa o tym, że środki z Polskiego Funduszu Rozwoju są nam niezbędne i potrzebne na wkłady własne do inwestycji. Taka była narracja i takie były zapewnienia, że wszystkie środki co do złotówki zostaną przeznaczone na to co jest dla miasta najbardziej potrzebne (…) Polski Fundusz Rozwoju nie dał nam pieniędzy, to jest po prostu kredyt, którego miasto nie mogło wziąć (…) Za każdy 1 mln zł który otrzymaliśmy, będziemy musieli zwrócić ok.1,6 mln zł. nie my, ale Tarnobrzeskie Wodociągi. (…) Na spotkaniu z Tarnobrzeskimi Wodociągami pan prezydent przedstawił, że 14 mln z tych środków zostało przeznaczone na wkłady własne. Ale nie chciał przedstawić co z pozostałymi środkami, bo nie chce o tym mówić. Nie dziwię się, że nie chciał powiedzieć przedstawicielom Tarnobrzeskich Wodociągów, które będą musiały ten kredyt spłacać, że 40 tys. zł z tych środków zostanie przeznaczonych na palmy nad jeziorem. (…) To jest dzisiaj nasza pierwsza potrzeba? – mówił radny.

Swój sprzeciw zgłosił również radny Łukasz Nowak, stwierdzając iż cyt: Palmy to wisienka na torcie absurdu który widzimy

REMONT CHODNIKA I PARKINGU PRZY SZALETACH, DOKAPITALIZOWANIE RDM-u

Nie tylko pieniądze na remont palm wzbudziły kontrowersje wśród radnych. Anna Pekar mówiła m.in. o przeznaczeniu kwoty 450 tys. zł na remont chodnika i parkingu przy szaletach miejskich. – Zadziwia ogromna kwota na remont (…) Skąd taka kwota? Chyba, że szalety traktować jako pomnik byłego prezydenta pana Grzegorza Kiełba, no to wtedy cokół też musi być obok niego okazały – mówiła radna.

Wątpliwości wzbudziła też kwota 700tys. zł na dokapitalizowanie spółki Rejon Dróg Miejskich.

– Często słyszymy, że RDM jest za drogi, dlatego nie zlecamy RDMowi działań. Ja dziś wystąpiłem do spółki o udostępnienie informacji, jakie zlecenia do miasta RDM miał przekazane od początku tego roku i czy te zlecenia pozwalają się tej spółce utrzymywać.(…) Na dzień dzisiejszy jest tylko jedno konkretne zlecenie z 11 marca (…) Zamiast dokapitalizowywać, władze miasta powinny zlecać im takie prace, które pozwolą im się utrzymać – tłumaczył radny Nowak.

Ostatecznie uchwała została wycofana z obrad i odesłana do wnioskodawcy, na wniosek formalny złożony przez radnego Damiana Szwagierczaka. – Mając na uwadze dyskusje w przedmiotowej uchwale, z racji tego że nieobecny jest dzisiaj pan prezydent chciałem złożyć wniosek o wycofanie tej uchwały w celu ponownego jej przeanalizowania – mówił radny Szwagierczak.

Powodem złożenia wniosku przez radnego było również zaplanowanie w jednym z punktów uchwały kwoty 14 tys. zł na zakup systemu teleinformatycznego do zarządzania budżetem obywatelskim, o czym mówiła radna Monika Łagowska – Cebula. Wcześniejsza uchwała o zmianach w BO, spowodowałaby konieczność zakupu tego systemu. Uchwała ta została jednak wcześniej wycofana z obrad, na wniosek prezydenta Dariusza Bożka. 

 

Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
5 miesięcy temu

Poprzednią uchwałę określającą przeznaczenie milionów też można było wycofać, choćby w celu podzielenia zadań w niej ujętych przynajmniej na kilka grup ujętych w odrębnych uchwałach.

opinia
5 miesięcy temu
Reply to  Mar

ale prezydent chce dostać dofinasowanie na farmy a wydaje kase na głupoty po co jak zalew jest zamkniety remont chodnika i parkingu zgoda ludzie co oni wyprawia z nie swoimi pieniedzmi to jest masakra

Mikolaj
5 miesięcy temu

To Szwagierczak który jest przewodniczącym osiedla PIASTOW i nic na nim nie robi jest przeciwko remontowi ul LOKIETKA NA tym osiedlu?!!! Czekamy na remont 3 lata po zniszczeniu ulicy przez PEC

Mieszkaniec
5 miesięcy temu
Reply to  Mikolaj

Dobrze że mamy chociaż jednego myślącego radnego,kóry czasami nie da się ogłupić.

Olo
5 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Taaa, dobrze że usłyszał co mówi inna radna, to złożył wniosek, bo wcześniej bezzasadności 14 tyś. nie widzieli po ściągnięciu uchwały o BO.
Sesje trzeba oglądać, słuchać.

Dojna zmiana. Rodzina na swoim.
5 miesięcy temu

„Żona posła PiS na trzech stanowiskach w Orlenie po objęciu prezesury przez Daniela Obajtka.Odkąd Daniel Obajtek został prezesem PKN Orlen Sylwia Sobolewska – prywatnie żona posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego – otrzymała w spółkach koncernu trzy posady: dyrektora i w dwóch radach nadzorczych. Jej kariera w państwowych spółkach rozpoczyna się w maju 2017 roku, kiedy to została członkinią rady nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, gdzie zasiada do dzisiaj. W latach 2018-2020 zasiadała również w radach nadzorczych PKO TFI i Centrum Badań Jakości. W tamtym okresie porzuciła też inspekcję handlową na korzyść PFR Nieruchomości, gdzie została kontrolerką zgodności. Zajmowała się m.in. zarządzaniem ryzykiem i ryzykiem operacyjnym. W lutym 2018 roku stery w PKN Orlen przejmuje Daniel Obajtek, a to otworzyło drogę Sylwii Sobolewskiej do intratnych stanowisk w paliwowym koncernie, o czym pisaliśmy w WP już przed rokiem. Sobolewska jest w Orlenie dyrektorką działu systemów zarządzania i ryzyka korporacyjnego. Stanowisko to łączy z zasiadaniem w radach nadzorczych dwóch podległych Orlenowi spółek: Anwilu (od 10 grudnia 2019 roku) i Orlen Paliwa (od 3 stycznia 2020 roku).”

Tukli
5 miesięcy temu

BARANIE, – KOGO TO OBCHODZI.?

As
5 miesięcy temu
Reply to  Tukli

Mnie

poinformowany
5 miesięcy temu

Ty to zobacz co się dzieje na podwórku Bożka. Sprawadź kogo zatrudnia w radach nadzorczych. Jest tez kuriozum >Pracownik urzedu miasta ktory nalezy do ścisłego kierownictwa jest tez przewodniczacą rady nadzorczej wodociągów. Po co szukać dalej. I jeszcze jedno w Nowej Dębie radni obniżają diety a nasi śpią na sesjach. Rozdali 12 milinów na głupoty.

Obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  poinformowany

Tak to jest jak wybiera się cwaniaczków idących tylko po kasę i stołeczki , po to aby posłuchać swoich z komunistycznym rodowodem – tu się nic nie zmieniło, w dalszym ciągu postkomuniści rządzą i dzieła między sobą.

Pytanie
5 miesięcy temu

Mam pytanie dlaczego nie bylo dyskusji jak Rada Miasta rozdysponowała wcześniej 12 mln. Tam tez były absurdy nie tylko jako wisienki do tortu tylko cięzkie działa wytoczone przez tę ekipę. Kasa ze sprzedaży Wodociągów przejedzona i brak na udział własny przy inwestycjach . Teraz nie dziwi mieszkańców , że projekty są odrzucane i są bez dofinansowania. Są po prostu tak przygotowane ,aby nie wygrać,bo brak kasy na wkład własny. Tyle w temacie.
Pytanie do radnych .Czy nadal śpicie ? Czy też po tej sesji niektórzy się obudzili. ?.

Obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Pytanie

Sprzedawczyki sprywatyzowli w sumie Wodociągi, ostatnia spółkę miasta która cos jeszcze znaczyła i po co aby pojeb…. Urzedasy z burmistrzem przy współudziale pojeb…. Z rady mogli realizować swoje prywatne zachcianki urojone w pojeb…… Umysłach – bydło sprzedaje udziały spółki aby wydac kasę na reklamę, Promocje na chu.. potrzebna, palmy i głupawe jezioro ( studnia bez dna nawet piasek trzeba kupić na plażę).

Drogowiec
5 miesięcy temu

Dofinasowanie do RDM się należy, bo prezes to znajomy tej władzy i musi mieć sukcesy.

Rowerzysta
5 miesięcy temu
Reply to  Drogowiec

Zlecić RDM-owi przebudowę wydzielonych ścieżek rowerowych na ul Sienkiewicza, tych między jezdnią a trawnikami, żeby te ścieżki byly położone bezpośrednio przy chodnikach. Oczywiście na ile rosnące tam drzewa pozwolą, latarnię czy jakiś słup można przestawić. Będzie łatwiej odśnieżać jak ścieżka będzie przy chodniku, jeździć też będzie łatwiej po prostej niż zawijasami przy przejazdach.

chuck
5 miesięcy temu
Reply to  Drogowiec

O jakie zlecenie z 11 marca chodzi w artykule?

Kokos
5 miesięcy temu

Palmy kokosowe powiny być sfinansowane z diet radnych zwłaszcza tych, którzy za Mastalerza głosowali za ich sfinansowaniem i w ogółe za ich postawieniem w pasie drogowym. Jak juz chcieli mieć drzewa to najlepsze są wierzby.

Zuzia
5 miesięcy temu
Reply to  Kokos

Ale wierzby śmiecą liśćmi, a widziałeś żeby z palmy spadł chociaż jeden liść.?

Obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Zuzia

Jak wierzby byłyby z plastiku też by nie pospadaly. Debile plastikowe drzewa stawiają .

adam
5 miesięcy temu

A który z prominentów mieszka przy ul. Garażowej, ze konieczna jest jej przebudowa i po co skoro tylko dwa razy w tygodniu / dni targowe/ jest ona wykorzystywana. Zamiast tej ulicy konieczny jest na gwałt remont ul. Rusinowskiego, ale tam jest Spółdzielnia, a Lenard ma chyba na pieńku z Bożkiem.

Obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  adam

Leonard niech sobie od ryja trochę odejmie – wystarczy że od niego był łapówkarz, to normalne w postkomunistycznych spółdzielniach mieszkaniowych. To dzięki takim pracusiem z mafii spółdzielczej jest także tak w tbg jak jest – to z tamtad te prymitywne zwyczaje zawitały także w urzędzie.

myśliciel
5 miesięcy temu
Reply to  adam

TSM- przytułek dla niewybranych prezydencikow albo wypier…ch ze stołka prezydencików.

Pikuś
5 miesięcy temu

Zabawa w marnowanie nie swoich pieniędzy trwa. Ludzie przecież my to będziemy musieli spłacić! Dość!!! Żałosne to. Bawta się dalej, oby los was tylko nie pokarał za takie marnotrawstwo.

Obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Pikuś

Tylko patrzeć jak cena wody wzrośnie , przecież mieszkańcy zapłacą a bydło urzędnicze z burmistrzem i poj….. Radnymi miejskimi dalej się będzie bawić w dobrodziei i wydawać kasę na poje…. Pomysły i pakować w jezioro. W pierwszej kolejności wypiera…. Wydział promocji z naczelnikiem na czele, bo większych darmozjadów w mieście nie ma i obejdzie się bez reklam i załatwiania przychylności w mediach dodawanych przez burmistrza z kasy miasta.

Alf
5 miesięcy temu
Reply to  Pikuś

Zmartwię Cię. Już to spłacamy w wyższych rachunkach za wodę . Taka idea była od początku. Szkoda tylko ,że ktoś zapewniał mieszkańców ,że po sprzedaży udziałów ceny nie wzrosną.

mieszkaniec
5 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nie wiesz kto to mówił .Ja wiem bo słyszałem. Sam prezydent Bożek.

Obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Alf

Na razie tylko część – jeszcze barany tarnobrzeskie będą płacić więcej w tym za pomysły pojeb…ncow, historyków za kolekcje kupiona na potrzeby poj…. Tarnobrzeskich historyków.

Obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Pikuś

Tak po namyśle – to jest zwykle. Bezczelne, cyniczne okradanie miasta i mieszkańców z kasy.ale cóż tak wybrali więc mają (a będą mieć) to co jest.tu są takie barany że pozwalają się okradać, oszukiwać i jeszcze co tylko się głupawo uśmiechają.

Gosia
5 miesięcy temu

Panie Bożek i Radni nie Kompromitujcie się swoją niegospodarnością i głupotą ! Jakie 40 tys. za palmy ? Stronè internetową bardzo dobrą można zrobić za połowę ceny 15 tys. zł ? To okradanie mieszkańców w biały dzień.

Obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Gosia

A po cosyrona internetowa ? To po ch… Zatrudnia się informatyków w urzędzie ?? No chyba, że to tylko informatycy z umowy o pracę a tak naprawdę to tylko zwykłe nieuki. I jeszcze system trzeba kupić dla BO – to po ch…, Ten BO jak trzeba wydawać kasę na zakup systemu ??? No chyba, że kolejny bezczelny cwaniaczk że znajomościami w urzędzie ma zarobić (czyli swój). Banda oszustów i złodziei.

Głos z Wodociągu
5 miesięcy temu

Pan Damian i jego szwagier to najlepsi przyjaciele Papy Smerfa, nagrodzeni ostatnio etatem, wiec cała ta akcja to USTAWKA i INTRYGA historyka.

Mar
5 miesięcy temu

I co? Będzie kilka dni narzekania i tyle. Ciekawe za czym Tarnobrzeg zagłosuje w następnych wyborach, bo po wybudowaniu drogi obwodowej i infrastruktury jeziornej ciężko będzie wymyślić jakąś przełomową inwestycję.

Obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Mar

Co racja to racja, znowu kłamcy i oszuści będą chodzić i opowiadać kłamstwa, bzdury i baje – a tarnobrzeski lud to kupi i odda głosy na oszustów i koców na burmistrza i do rady. Ten lud jest tak głupi że uwierzy i z tej wiary da się dalej okradać, oszukiwać – no cóż szkoda miasta rządzonego przez pasożytów z komunistycznym rodowodem i ich potomków co przypną się wszędzie aby tylko pozostać przy korycie lub do niego się dostać. W tym mieście raczej wątpliwe jest aby uczciwych, porządnych ludzi dopuszczono – komuniści, PZPR, ZSL, ub, SB, milicjanci i ormowcy , mafia Spółdzielcza wraz z potomkami na to nie pozwola. Takie to pojeb… Miasto, tu nic się nie zmieniło tak jak u złodziei w SM Siarkowiec ( co okradli ludzi na ponad 2,5 mln zł., A i tak wybrali jednego pracusia do rady, nie wspominając o słynnym lapuwkarzu, co i kibel za ponad 500 tys. Postawił jako swój pomnik.

Alf
5 miesięcy temu
Reply to  Mar

Myślę ,ze akurat tymi inwestycjami to można byłoby obdzielić kilka poprzednich kadencji. Tak więc moim zdaniem tu to szukanie na siłę dziury w całym

Mar
5 miesięcy temu
Reply to  Alf

Alfie, po pierwsze chodziło mi o to, jaką przełomową inwestycję można wymyślić na następną kadencję. Metro? Po drugie, skoro już poruszyłeś kwestię wartości drogi obwodowej i infrastruktury jeziornej, to pisałem już o nich podając różne argumenty, więc nie będę się powtarzał, zresztą i tak nikt by tego nie docenił. Ale zadam Ci pytanie: masz lub będziesz mieć dzięki tym dwóm inwestycjom niższe koszty jednostkowe odbioru śmieci, dostarczania wody i odprowadzania ścieków, nawet po uwzględnieniu inflacji?

Alf
5 miesięcy temu
Reply to  Mar

Chwila chwila. To pytanie jest dla mnie na wskroś tendencyjne. Patrząc krótkowzrocznie to oczywiście nie. Patrząc dalej to miasto po raz pierwszy od dziesięcioleci zrobiło pierwszy prawdziwy krok a może dwa do przodu w kwestii infrastruktury. Co prawda pobożnym życzeniem wydaje mi się nadzieja ,że te inwestycje przyciągną tu potencjalnych inwestorów. Z drugiej jednak strony tego wręcz żądali mieszkańcy. Myślę jednak ,że powoli próbujemy nadrabiać zaległości minionych dekad.

Mar
5 miesięcy temu
Reply to  Alf

Tendencyjne? Co jest ważniejsze, żeby ludzie mieli niższe opłaty tak żeby więcej zostawało im na życie, czy żeby mieli np. drugą drogę w danym kierunku na długości kilku osiedli? Jeśli dla Ciebie to drugie, to budujmy nowe drogi choćby i na estakadach, nawet gdyby coroczny wzrost opłat miał stanowić kilkukrotność inflacji. Bo nie muszę chyba przypominać, że miliony na inwestycje w mieście nie wzięły się z powietrza?

Alf
5 miesięcy temu
Reply to  Mar

Takie tiki stosują wszyscy naokoło. Zobacz co robi rząd. Jedną ręką daje 13 , 14 emerytury , 500+ itp. Z drugiej wprowadził ponad 35 nowych podatków. Gdyby ludzie nie zapłacili za te inwestycje w wyższych cenach za wodę to pewnie nic nigdy by nie powstało. To jeszcze pikuś poczekaj , za chwilę poznamy założenia Nowego Ładu. Tam to się dopiero zdziwisz jak usłyszysz ,że kraj trzeba podnieść po pandemii a zrobią to wszyscy obywatele dla wspólnej świetlanej przyszłości . Tak w mieście jak w państwie kasa pusta. Co może obligacje przychodowe byś zaproponował ?

Mar
5 miesięcy temu
Reply to  Alf

Przecież już pisałem co bym zaproponował. Przykładowo odnośnie drogi obwodowej, to nowy odcinek mógł kończyć się od południa na skrzyżowaniu z ul. Skłodowskiej-Curie, a dalej trasa do Sandomierza biegłaby tą ulicą, ul. Kwiatkowskiego, ul. K. Wielkiego i potem już jak obecnie. Wtedy mielibyśmy za cenę budowanej drogi obwodowej zrobione wymienione ulice i pewnie jeszcze by zostało. A mówiąc ogólnie, to wziąłbym się radykalnie za oszczędzanie, szukanie środków zewnętrznych i ustalanie priorytetów. Gdybym np. miał do wyboru budować sortownię odpadów lub nowy basen, to wybrałbym sortownię.

Blejtram
5 miesięcy temu
Reply to  Mar

A ja bym dokupił jeszcze z 10 obrazów 😀

Mar
5 miesięcy temu
Reply to  Blejtram

A przygotowałbyś wcześniej koncepcję / strategię rozwijania zasobu dzieł sztuki, czy kupiłbyś bez takiego opracowania? 😉

Blejtram
5 miesięcy temu
Reply to  Mar

Brałbym od ręki, bo drugi raz takiej okazji mogłoby nie być.

Obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Blejtram

To kupuj – ale bez sprzedawania udziałów w miejskiej spółce ( wodociągów). Tylko poje…..nie inteligencji tak robią. Trzeba być świadomym, że pomocy z różnego rodzaju funduszy ( rfil) już na prywatną spółkę „wodociągi” już nie będzie . Tylko ekonomiczne debile mogą cieszyć się z zakupu tej kolekcji za kasę ze sprzedaży udziałów spółki – tylko tacy pojeb…..nie jak w Tbg historycy i pojeb… Urzedasy,

myśliciel
5 miesięcy temu
Reply to  Mar

Inwestycje przełomowe mogą być takie:

  • remont ul.Rusinowskiego
  • zajęcie się terenem przy garażach przy lesie Kamionka
  • remont ulicy/zjazdu do promu
  • uruchomienie wodnego „tramwaju” miedzy Tarnobrzegiem a Sandomierzem . (Latem w sezonie).
  • poprawa wszystkich dróg rowerowych (bo te najczęściej są spieprzone: wybudowane z kostki, a powinny być z asfaltu, kostka nierówno ułożona, poprzeczne krawężniki powodujące wstrząsy roweru)
  • remont budynku przy Muzeum w Dzikowie (obok arboretum). Straszy swa brzydotą.
Mar
5 miesięcy temu
Reply to  myśliciel

Większość z nich potrzebna, ale w mojej opinii nie są to inwestycje przełomowe. Remonty dróg – rzecz normalna. Modernizacja dróg rowerowych – przede wszystkim starać się robić dwukierunkowe drogi rowerowe a nie pieszo-rowerowe, natomiast remonty nawierzchni to rzecz normalna. Wodny tramwaj – najpierw porozumienie gmin, a potem przebudowa przeprawy promowej wraz z budową nabrzeża do cumowania innych jednostek, poza tym nie wiem, czy nie trzebaby znieść obszaru Natura 2000 na Wiśle, generalnie odległa przyszłość. Remonty w / przy muzeum – bez zrzeczenia się wszelkich roszczeń do tych nieruchomości nie powinna być tam wydana ani złotówka publicznych pieniędzy.

Felix
5 miesięcy temu
Reply to  myśliciel

Oj tam, przecież ładnie jest, są kwiatki na rondach, nasadzenia…

pieszy
5 miesięcy temu

W tej chwili nad Jeziorem Tarnobrzeskim dokonują się zmiany epokowe, i jeżeli my w tej chwili myślimy o promocji jeziora, to musimy zadbać także o jego estetykę, o to, co tam się dzieje.

Źle się dzieje. Odstawili niezłą kaszanę.

46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content