Tarnobrzeg: Miasto rozda maseczki od rządu. Po cztery na głowę

Do Tarnobrzega dotarła  pierwsza partia maseczek jednorazowych pochodzących z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Zgodnie z wytycznymi, na każdego mieszkańca miasta który ukończył 4 rok życia, przypadać mają 4 maseczki.

Dystrybucja maseczek rozpocznie się w najbliższą sobotę. Pierwszy etap dystrybucji maseczek obejmował będzie następujące osiedla: Wielowieś, Sielec, Zakrzów, Sobów, Podłęże, Mokrzyszów, Nagnajów, Ocice, Miechocin, Dzików, Piastów, Stare Miasto, Przywiśle

 1. Dla mieszkańców osiedla Wielowieś, Sielec, Zakrzów, Sobów, Podłęże, Mokrzyszów, Nagnajów, Ocice, Miechocin dystrybucję maseczek prowadziły będą jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w dniu 10 kwietnia 2021 r. od godz. 12.00.

Na sygnał dźwiękowy samochodu pożarniczego podejdź do ogrodzenia swojej posesji i w bezpieczny sposób odbierz maseczki.

2. Dla mieszkańców osiedla Dzików dystrybucję maseczek prowadził będzie Zarząd Osiedla Dzików w dniu 11 kwietnia 2021 r. w godz. 9.30 – 13.00 przy kościele parafialnym na osiedlu Dzików po każdej mszy świętej.

3. Dla mieszkańców osiedla Piastów dystrybucję maseczek prowadził będzie Zarząd Osiedla Piastów wraz z Jednostką Strzelecką 2002 Tarnobrzeg im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Jędrusie” w dniu 17 kwietnia 2021 r. w godz. 9.00 – 15.00 w dwóch punktach:

 • przy piekarni Monika, ul. B. Śmiałego 39,
 • skrzyżowanie ul. Borów i ul. Strzeleckiej.

4. Dla mieszkańców osiedla Stare Miasto dystrybucję maseczek prowadziła będzie Miejska Biblioteka Publiczna oraz Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu w dwóch punktach:

 • przy siedzibie głównej MBP, ul. Szeroka 13, w dniach 12, 13, 14, 15, 16 kwietnia 2021 r. w godz. 10.00 – 15.30,
 • przy siedzibie Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu, pl. B. Głowackiego 34 w dniach 17, 18 kwietnia 2021 r. w godz. 11.00 – 16.00.

5. Dla mieszkańców osiedla Przywiśle dystrybucję maseczek prowadził będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tarnobrzeski Dom Kultury w dwóch punktach:

 • przy siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, al. Niepodległości 2 w dniach 12,13,14, 15, 16 kwietnia 2021 r. w godz. 10.00 – 17.00,
 • przy siedzibie Tarnobrzeskiego Domu Kultury, ul. Słowackiego 2 w dniach 12, 13, 14, 15, 16 kwietnia 2021 r. w godz. 12.00 – 16.00.

Drugi etap dystrybucji maseczek obejmował będzie następujące osiedla:

 • Wielopole,
 • Siarkowiec,
 • Serbinów.

Termin drugiego etapu dystrybucji maseczek podany zostanie po zrealizowaniu dostawy z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

PAMIĘTAJ!

Przy odbiorze maseczek przestrzegaj obowiązujących wymogów sanitarnych.
Zasłoń usta i nos przy pomocy maseczki, załóż jednorazowe rękawiczki jeśli to możliwe, zdezynfekuj ręce.

Jednocześnie unikaj nadmiernego nagromadzenia się osób, zachowaj bezpieczną odległość.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
6 dni temu

Można się poczuć zaopiekowanym? No można 😀

Lucyfer
6 dni temu

W Rzeszowie też będą po 4 czy więcej?

Alf
6 dni temu

W mediach trąbią o tym pomyśle od kilku miesięcy. W innych rejonach kraju już z miesiąc temu porozdawali. Dlaczego tu dopiero teraz?

Alf
6 dni temu

Ludzie mamy XXI wiek nie róbcie bydła proszę , bo znowu będą o nas pisać.
„Na sygnał dźwiękowy samochodu pożarniczego podejdź do ogrodzenia swojej posesji i w bezpieczny sposób odbierz maseczki”
Kro wpadł na taki pomysł ? Może jeszcze dyskotekę włączą. Cywilizowany sposób to taki ,że strażak podchodzi do furtki i dzwoni domofonem. Gdy nikt nie odpowiada to trudno , wrzuca do skrzynki pocztowej lub w woreczku hermetycznym wiesza na klamce.
Przypominam ,że w obszarze zabudowanym jest zakaz używania sygnałów dźwiękowych bez powodu. Ta sytuacja na pewno do takich właśnie należy. Pamiętam jak z 10 lat remu podjechał do mnie radiowóz o 21.00 i włączył dyskotekę. Dzwonka się nie chciało wcisnąć Dzielnicowy chciał o sąsiada wypytać . Złożyłem skargę. Przeprosili i obiecali ,że to się już nie powtórzy.

do bani
6 dni temu
Reply to  Alf

ale pytanie czy ktos chce te maski ja bym chciał aby cały um został zwolniony
mam dośc tego miasta co na smieciach stoji i samych nie udaczników co za darmo kase do swoich kieszeni wkładaj
wiernych rydzyka i kocioła czyli sami stazy………

Odyseusz
5 dni temu
Reply to  Alf
Zuzia
6 dni temu

EPOKA. KAMIENIA ŁUPANEGO, dotarła do Tarnobrzega.

oli
5 dni temu
Reply to  Zuzia

narazie to na wsie typu sobów sielec,zakrzów mokrzyszów,a centrum to drugi sort

Bolo
5 dni temu
Reply to  oli

TO SA OSIEDLA, TARNOBRZEGA, nieuku.

Pumba
6 dni temu

Maseczka kosztuje 0,08 się szarpneli

sobowiak
5 dni temu
Reply to  Pumba

Takiej to ja nawet nie założę ,bo obciach nosić maseczki urzędowe.

obywatel
3 dni temu
Reply to  sobowiak

Jak będą takie jak poprzednio – to tylko do śmietnika się nadają.

Mar
6 dni temu

Tak mi się przypomniało: a co z pomocą miasta dla marketów, podobną do tej, jaka była dla parafii przed Wielkanocą? Większość ludzi chodzi do kościołów, większość ludzi chodzi do marketów.

odp
5 dni temu
Reply to  Mar

zobacz dla wielu mieszkanców to jest drugi dom……

Mar
5 dni temu
Reply to  odp

Widzisz, a tu nikt nie podał żadnej informacji. To i tak, że jeszcze milczących minusów nie ma 😀

Bozo
5 dni temu

A po wuj te kagańce? Testowania społeczeństwa ciąg dalszy…

Odyseusz
5 dni temu

Zanim niewolniku założysz szmatę na twarz darmową maseczkę obejrzyj , jak rząd i cała mafia farmaceutyczna dba o wasze zdrowie ! https://www.youtube.com/watch?v=5HlXRCimB-M

Odyseusz
5 dni temu

Zanim założysz tą szmatę na twarz obejrzyj dla własnego zdrowia !https://www.youtube.com/watch?v=5HlXRCimB-M

Paweł
5 dni temu

Wsadźcie sobie jevw dupę

kapral
5 dni temu

huj z maseczkami 😉 skoro wczoraj pod kebsem na placu spęd bydła niesamowity bo promocja 50% 🙂

TWD
5 dni temu
Reply to  kapral

Jakiś nowy kebs otworzyli?

odp
5 dni temu
Reply to  TWD

tak przy pomiku

odp
5 dni temu
Reply to  kapral

prawie za darmo co sie dziwisz
a potem zyganie bo nie wiadmomo czy swieze

mieszkaniec
5 dni temu

Ja już dziękuje . W tamtym roku dostałam maseczki i płyn .Prokurator nie dopatrzył się nieprawidłowości. No cóż są jeszcze tacy co maja te maseczki .Teraz do kolekcji następne. Tak władza racjonalnie gospodaruje naszymi finansami .Brak słów.

obywatel
3 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Dobrze, że bydlętom nie przyszło do łbów pomysłu z wiosny ubiegłego roku , wkładanie do skrzynek bo bydlęta z tarnobrzeskiej Spółdzielni (Siarkowiec) podorabiali klucze do skrzynek pocztowych ( za kasę baranów tam mieszkających , w tych budynkach).

tenitamten
1 dzień temu
Reply to  obywatel

tak, ku…chyhali na maseczki. Przeciez w kazdym poscie zarzucasz im kradziez milionów, to po co im maseczki za 1 zł. Obsesja obsesja i raz jeszcze obsesja.

Bolo
5 dni temu

A, BARTOSZ GLOWACKI- dalej bez maseczki.

Jaga
5 dni temu

Kolejny super genialny pomysł. Gromadzić się nie, spotykac nie, ale lecieć po maseczkę za 10 groszy i może stac w kolejce to tak. To jak miasto chce sie wykazac to niech do skrzynae na listy wrzuca a nie po odbiór osobisty zaprasza.

Kolorowa
4 dni temu

POPIERDOLENI URZĘDNICY TO I POMYSŁY POPIERDOLONE..

Obywatel
3 dni temu
Reply to  Kolorowa

Zatem tarnobrzescy nie odstają od innych. Ha, ha, ha – ciekawe ilu się zgłosi po podatek rzędu kilkudziesięciu groszy? Później popierdoleni wyborcy oddadzą głos w wyborach na tych popier,,,.. zwłaszcza w Tbg ale i tak dobrze , że nie będą zaśmiecać skrzynek pocztowych tymi śmieciami.

Kolorowa
3 dni temu
Reply to  Obywatel

No niestety, taka jest rzeczywistość.

obywatel
3 dni temu
Reply to  Kolorowa

Najlepsza jest bolszewicka propaganda typu: ” Tarnobrzeg rozda” albo ” od rządu”

 • ciekawe za co kupili jak nie za kasę podatników płacących podatki , czyli za kasę ludzi co pracują i płaca podatki – a więc nie mogą rozdawać nie swoich (nie za swoje).

Dostaną za darmo tylko menele, pijaczyny, nieroby, nie pracujący nigdy i nigdzie, nie płacący podatków.
Co najbardziej irytujące , że te bolszewicką propagandę i kłamstwa Gebellsowskie powlekają media – czego się nie zrobi dla kłamstwa i propagandy a później te kłamliwe bydlęta do kościoła i udają chrześcijan – a kysz, a kysz, a kysz!!!!!!

maseczki są szkodliwe
1 dzień temu

Po co mi 4 maseczki? Zakładam tylko do sklepu ,czy inne miejsce gdzie wymagają. Ale niszczyć sobie płuc ani ograniczać tlenu nie zamierzam ,bo PiS sobie tak wymyślił. Ideologia oszołomów pisowskich o tym że maski zatrzymują wirusy została dawno temu obalona. Ograniczają o połowę, jednak druga połowa przenika i jeśli ktoś jest objawowym nosicielem, to i tak roznosi wirusy przez maskę. Nie ma dowodu naukowego że osoba bez objawów może roznieść dostateczną dawkę wirusa, są symulacje i teorie, przy czym inne teorie zaprzeczają takiej możliwości zarażenia z zupełnie innych przyczyn. Maska ma sens w warunkach szpitalnych, sterylnych, gdzie lekarze są zdrowi i chcą ponadto ograniczyć kontakt z pacjentem . Na ulicy maska nie spełnia żadnej roli, z wyjątkiem tego że filtruje powietrze którym oddychamy ,ale przy tym ogranicza ilość tlenu ,co jest niekorzystne dla organizmu i może przyczynić się do wielu chorób w tym układu krążenia i wydolności sercowo naczyniowej w efekcie osłabienie organizmu. Paradoksalnie więc osoby chodzące ciągle w masce mogą szybciej zachorować niż te niechodzące

Odyseusz
3 godzin temu

szczepionkowi LUDOBÓJCY na usługach mafii farmaceutycznych eksperymentujący na ludziach !

34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x