W ramach protestu zablokują drogę. W związku z budową obwodnicy Tarnobrzega

W piątek 16 kwietnia, o godz.16, odbędzie się protest mieszkańców osiedla Miechocin, w związku z budową obwodnicy Tarnobrzega. Uczestnicy będą blokować drogę wojewódzką 871, domagając się w ten sposób postawienia ekranów dźwiękochłonnych na odcinku od nowo projektowanego ronda przy ulicy Sikorskiego, do wysokości nowo wybudowanych domów przy ulicach Przyjaźni, Stanisława Orła i porucznika Sarny.

Protest odbędzie się na przejściu dla pieszych przy stacji Orlen/Eurobenz na ulicy Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Czerwonego Krzyża.

Jak informuje organizator: Obowiązują maseczki i dystans społeczny 2 m, manifestacja jest pokojowa i legalna. W dniu 6.04.2021 zgłoszona do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Tarnobrzega.

– Jeżeli Państwu nie jest obojętne to o co walczymy, a walczymy o ekrany, żeby poprawić jakość życia przy tak poprowadzonej „obwodnicy” to proszę o pojawienie się w wyznaczonym terminie i miejscu. Im więcej nas będzie tym większą mamy szanse na efekt, którym będzie zwrócenie uwagi władz Miasta na problem hałasu i jego zapobieganiu, co może w przyszłości przełożyć się na działania mające na celu wybudowanie ekranów akustycznych – apeluje organizator, Grzegorz Toś.

foto: facebook

Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 miesiąc temu

Tego się nie spodziewałem. A dlaczego tam protest? Nie uzyskano zgody na protest pod urzędem?

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

bo sie peniaja blisko domu lepiej ucicec
a czego zadaja nie dostana chyba ze ze swojej kieszeni wyłoza…..

Wim
1 miesiąc temu
Reply to  odp

Pisz po Polsku, bo trudno Cię zrozumieć po jakiemu ty piszesz ?

Milka
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

A dlaczego nie ma ekranów na ulicy Sikorskiego i warszawskiej
Ruch jest duży od wielu lat i hałas tez
I nikt im nie stawiał ekranów

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Milka

Pytaj urzędu, ja urzędnikiem nie jestem. O hałasie było wiadomo już dawno. Dla przypomnienia:
https://www.youtube.com/watch?v=eNO2FJICq8s&ab_channel=TelewizjaLokalnaTVL
Można było budować ekrany, z tym że przy blokach powinno być zrobione coś takiego jak przy bloku Grand Parc w Bordeaux, kto chce niech sobie wyszuka o co chodzi. Tarnobrzeg chciał jednak drogi obwodowej, no to będzie ją miał, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Tarnobrzeg, to znacz kto.??

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Kolorowa

Tzw. ogół. Z programu wyborczego Pana Prezydenta: wybudowanie drogi obwodowej miasta; zaplanowanie realizacji II części drogi obwodowej i dowiązanie jej do planowanych inwestycji drogowych Sandomierza.

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

JAKI OGÓŁ.?? CZYJ OGÓŁ.??

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Kolorowa

A na czym polegają wybory demokratyczne?

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Jak nazwa wskazuje- na demokracji.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Milka

Czy te ulice mają parametry drogi ekspresowej lub autostrady ? Raczej nie

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

I co z tego? Posłuchaj i obejrzyj ten materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=eNO2FJICq8s&ab_channel=TelewizjaLokalnaTVL

Mikolaj
1 miesiąc temu

Głupoty gadają! Domy sa nowe i jak je budowali to wiedzieli ze będzie tam droga !pol roku temu na tej ulicy zamieszkali znajomi Myśleli ze budowa drogi długo nie dojdzie do skutky

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Mikolaj

Tylko okazało się ,że ta obwodnica idzie V wariantem trasy . Chyba to powinno być w gestii UM, bo ktoś wydawał pozwolenia pod budowę domów .Co nie wiedzieli o obwodnicy – nastąpiła pomroka na oczy i rozum ? To samo dotyczy ekranów dla działkowców od spalin, bo nikogo to nie obchodzi ,UM nie myśli i ma w dpie działkowców – tych co głosowali na stanowiska burmistrza i radnych . Chore podejście do zwykłych ludzi , typowe olewajstwo .

Borsuk
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Pozwolenie na budowę ktoś wydał z rażącym naruszeniem prawa – winny jest w UM.
Ekranów nie ma w ramach oszczędności – taniość by było na kokosy i plamy na Wisłostradzie ponadto na inne głupoty.

Tarnobrzezanka
1 miesiąc temu
Reply to  Borsuk

I w ramach diet radnych najwyższych na Podkarpaciu

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobrzezanka

Przecież wszyscy wiedzą, że ta banda do tarnobrzeskich rad startuje tylko po koryto i powssdzanie swoich do urzedow na dobre płatne stołeczki ( jak i do rady) a i tak barany tarnobrzeskie głosują na darmozjadow – to stan umysłów w tym mieście, wyjdzie oszust i kłamcą, naobiecuje cuda i tak na niego zagłosują kolejny raz.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Borsuk

Na kibel tez

anka
1 miesiąc temu

Ta pesudo obwodnica bedzie gwozdziem do trumny dla Bozka i jego książęcej świty.Ja to bym Bozkowi zyczyla aby po zakonczeniu swojej misji prezydenckiej nie dostal pracy nigdzie w Tarnobrzegu i okolicy .No moze w Krosnie mu bedzie lepiej.

Nie
1 miesiąc temu
Reply to  anka

Nie dla władzy Bozka l.

Alf
1 miesiąc temu

Takie protesty były dobre z 5 lat temu. Obecnie przyjeżdża Policja i zaczyna kierować ruchem. Piesi muszą grzecznie czekać aż policjant pozwoli im przejść na drugą stronę. Za nie stosowanie się do poleceń lecą mandaty. Co bardziej krewcy lądują na dołku.

Alf
1 miesiąc temu

Co do ekranów to ludzie poczytajcie chodź trochę obowiązujące w całym kraju przepisy a potem się wypowiadajcie. Po roku funkcjonowania drogi na wniosek zainteresowanych robi się badania poziomu hałasu. W miejscach gdzie liczba decybeli zostaje przekroczona ponad normę montuje się następnie ekrany.

Ciakawska
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Wedlug jakiej przeslanki prawnej beda budowane ekrany przy rondzie na ul. Sikorskiego skoro takie badania nie zostaly przeprowadzone bo fizycznie ronda jeszcze nie ma.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Najpierw trzeba było wybudować dom zgodnie z prawem. Z tego co mi wiadomo to w miejscu gdzie był dom zgodnie z planem winien być garaż a tu gdzie garaż powinien być dom. Dlatego stało się jak się stało a teraz się robi szum obok własnego błędu

Waldemar
1 miesiąc temu

Ci ludzie mają rację. Ich domy są tak blisko że ekrany akustyczne powinny tam być postawione a prezydent powinien coś działać w tej sprawie.

Dumas
1 miesiąc temu
Reply to  Waldemar

Palmy z kokosami za ekrany, fikcyjne oszczędności, a kasa rozchodzi się na tzw. pierdoły, przeciez to wkurwia ludzi, władza wydaje kasę jak swoją nie licząc się z niczym i nikim, ale przecież to kasa mieszkańców, obciążonych kredytem na lata.

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Dumas

Palmy były dawno temu za Masztalerza jak o obwodnicy nikt na poważnie nie myślał więc nie pier… głupot a ekrany powinni postawić i miasto powinno na ten cel znaleźć pieniądze tak jak znaleźli 3 miliony na obrazy i miliona na nagrody dla urzędasów.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Waldemar

oj lepiej niech sie do dymisji poda i niech swoich kolegów ze soba zabierze
co on robi miasto pełne smieci…..
po ulicach sie spacerowc nie da bo szambem smierdzi
na nic kasy nie ma ale na swoje duperele znajdzie wiec petycje o dofinansowanie niech składaj mieszkancy

Ddd
1 miesiąc temu

Niech sobie kibel w domu zablokują. O obwodnicy było wiadomo od kilku lat, jej przebieg też był znany. Poza tym przy projektowaniu były konsultacje społeczne i każdy mógł zgłosić wniosek, poprawkę itp. Wtedy siedzieli cicho, a jak budowa się zaczęła to zdziwiony.

pieszy
1 miesiąc temu

„Uczestnicy będą blokować drogę wojewódzką 871”
A komu chcą dokuczyć, kierowcom? Zatelefonują po policje a ta im mandaty da i po ptokach.

Darek
1 miesiąc temu

Chcieliscie platforme w Tarnobrzegu to macie o co wam chodzi sami glosowaliscie na PO wiec miejcie pretensje sami do siebie a nie teraz nalatujecie ze klamia was wszystkich PIS zadzi w stalowej woli. I calkiem inne miasto poprostu do ludzi a nie dla band zlodziei

oli
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

te 3 czerwone to rodziny ubeków!

zawistny balkoniarz
1 miesiąc temu

Super, skoro wiśniaki z Miechocina zablokują skrzyżowanie to bardzo proszę aby cały ruch skierował się w uliczki nowobogackich mieszkańców Miechocina – wjazd od strony małej stacji paliw lub od kościoła i rozjeżdżamy Miechocin – to taki anty protest !!! Czy cała głupota Tarnobrzega musi tyczyć Miechocina – tysiące ton piachu sypane w rowy pomiędzy Miechocinem a Ocicami żeby zrobić chodnik dla 3 chałup, sala gimnastyczna dla szkoły w której jest 100 uczniów i jeszcze blokada chociaż wszyscy co budowali domy wiedzieli, że obwodnica będzie.

lol
1 miesiąc temu

Dawno nie spotkałem się z tak nędznym komentarzem.

obywatel
1 miesiąc temu

Takie bydle jak ty co mieszka w spółdzielczym lokalu (bo cię nierobie nie stać na wyodrębnienie tegoż lokalu) czyli lokator tak jak wszyscy płaczliwi działkowcy (działki też nie ich własność) podnoszą swoje wypociny na tym forum. Wcale bym nie zdziwił się, że jesteś jednym z tych co używają lokale spółdzielcze w SM Siarkowiec co okradli ludzi na około 2,5 mln złotych abyś mógł teraz pisać na forum bo z tych ukradzionej kasy ludziom w Tarnobrzegu zapewne zrobili internet i TV kablową , zrobili instalacje takim co się godzą na to złodziejstwo
(za własne bydlęta by tego nie zrobili) i nie masz prawa pisać na tym forum – bo to za kradzione!!
A od własności prywatnej (domków jednorodzinnych z posesjami), dorobek ich życia (i pokoleń) to wara – takie bydlęta głosu nie mają, nie mają prawa się odzywać i pisać na ten temat – właściciele mają prawo zabierać głos i walczyć o swoje prawa.

Bi.
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Obywatelu masz prawo decydować do tego co sobie usrasz za swoją prywatną stodołą-takie bydle jak TY nie ma prawa decydować i nie będzie decydował kto ma prawo pisać na tym forum,a kto nie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bi.

Jak balkoniarzy sprawa nie dotyczy to niech zamkną mo….. i nie zawierają głosu

  • zapewne dotyczy to też ciebie ..

Właściciele domków mają rację.

Bi.
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Kup sobie ekran za swoje i zamontuj,to będziesz właścicielem ekranu i w ten sposób powiększysz swoją własność.

tenitamten
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

tradycjnie w wypociny wpleciony watek społdzielni ha ha ha to juz sa natrectwa

Gość
1 miesiąc temu

Już głupszej formy protestu nie mogli wymyśleć? Moim zdaniem powinni zablokować dwa budynki na Mickiewicza i to na kilka dni. Może po kilku dniach bezradni i ich wodzowie bez wody i jedzenia zrezygnują z zajmowanych stanowisk skoro nie umieją dbać o interesy swoich mieszkańców. 🙂 🙂 🙂

Bolek
1 miesiąc temu

Protestować każdy może bo to urok demokracji.Czytam na ED ze domy protestujących znajdują się w odległości ponad 20 m od budowanej obwodnicy i należą się ekrany ochronne.Miejsce protestu zaiste idealne bo akurat w tym miejscu po obu stronach przejscia dla pieszych znajdują się domy dosłownie kilka metrów od krawędzi jezdni i mieszkańcy tych domostw będą mieli ruch pojazdów dużo większy niż protestujący i jeżeli już
budować ekrany ochronne to akurat
to miejsce idealnie pasuje a tam ……ekranów i protestów brak.Zaiste dziwny ten świat

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

ale jak wiadukt wybudowano to mie ma do tej pory ekranow a tez sa tam domy i nikt nie potestowała jak chcecie tego co chcecie zacznijcie po kolendzie chodzic aby na to kase miec bo pan prezyden db wam nie da bo sam jej nie ma a sami dokonaliscie takiego wyboru wiec musicie wypic to kawe co sami nawazyliscie

BalonWuj
1 miesiąc temu
Reply to  odp

Mieszkańcy spod wiaduktu mieli zaproponowane odszkodowania, nie chcieli to mają jak mają… I żyją.

mieszkaniec
1 miesiąc temu

a ilu tam jest zainteresowanych?

anonim
1 miesiąc temu

zadnej obwodnicy nie potrzeba my działek nie odamy miasto nie chce płacic wstszymamy budowe będzie my przeszkadzac protestowac kto n ato dał pozwolenie niszczyc wszystko niszczyc zieleni wycinac drzewa

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  anonim

Nie pij tyle

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

To nie picie, tylko szczepionka na covid 19, tak działa.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  anonim

akurat tu ma racje jak ma akt własnosci to on stawa warunki a nie miasto ale lepiej bierz co ci daja bo w sondzie mniej dostaniesz…..

Apel o przeniesienie placu zabaw
1 miesiąc temu

Apel o przeniesienie placu zabaw spod bramy Ogrodów Działkowych „Wielopole” ,który będzie wyburzany na Tereny Zielone nad Wisłą. Bardzo prosimy władze miasta aby ten plac zabaw ,składający się z kilku obiektów mógł nadal służyć dzieciom w zabawie, aby obiekty zostały odmalowane i przeniesione w dogodne miejsce. W Tarnorzegu jest wiele osiedli na których brakuje placów zabaw, ich utworzenie wymagałoby wiele pieniędzy, a ten plac zabaw wkrótce zniknie. Nie chcemy aby został zezłomowany, zniszczony, chcemy aby nadal spełniał swoją funkcję w nowym dogodnym miejscu. Takim miejscem są błonia nad Wisłą, tam jest mnóstwo miejsca ,wiele osób chodzi tam z dziećmi na spacery
[imgcomment image[/img]

Mar
1 miesiąc temu

Wysłano to do Pana Prezydenta?

bhp
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

A czy ktoś pomyślał, że te rupiecie nie mają certyfikatu CE. Taki zespawany złom należy oddać na złom a nie do zabawy dzieciom. Rozumu życzę tarnobrzeskim ignorantom.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  bhp

Pan Prezydent oceniłby sprawę przy pomocy specjalistów z urzędu, dzięki czemu zostałaby ona fachowo załatwiona. I żeby nie było, że „judzę” itp., to przypominam komentarz kogo innego:
Juliusz Cezar
 18 dni temu
„I to jest słuszny kierunek, widać że Prezydent chętnie porozmawiam z każdym, kto zwróci się do niego z jakimś problemem, taką właśnie funkcję spełnia uczciwa władza samorządowa. Wystarczy tylko do Prezydenta napisać i przedstawić daną sytuację oraz proponowane rozwiązanie. Niektórzy wolą jednak tylko hejtować w Internecie, nie uwzględniając ogromu pracy jaki wykonuje cały Urząd Miasta…”.

Kolumb
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

WAZELINIARZ.!!!

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Kolumb

Byłem już tym co „judzi”, teraz obrót o 180 stopni i jestem wazeliniarzem 😀

plac zabaw
1 miesiąc temu
Reply to  bhp

@bhp ,ten obiekt ma 50 lat, nie musi miec certyfikatów ,bo w tamtych latach nie były wydawane i nikt sie na nim nie zabił, to jest obiekt przyziemny ,a nie zadna wieża! Sluży od lat do zabawy. W mieście brakuje placów zabaw. Są potrzebne i jest miejsce na przeniesienie i tam powien trafić. Skad ty sie człowieku urwales ze swoimi twierdzeniami?

Muchomor
1 miesiąc temu
Reply to  plac zabaw

dzisiaj są takie czasy, ze musi. Stanie się komuś krzywda zaraz zacznie się wymuszanie odszkodowań itp itd.

plac zabaw
1 miesiąc temu
Reply to  Muchomor

Prawo nie działa w stecz. Po drugie,to jest bezpieczny plac zabaw. Po trzecie mieszkancy poprą pomysł i zostanie przeniesiony. A jesli czujesz zagrozenie, zapraszam na betonowy skatepark i oceń skale zagrozenia.

Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  bhp

Dlatego samolot jestem chętny odkupić bo na pewno skończy na złomie a mnie się przyda.

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

trafi na plac zabaw, dzieci lubią się wspinać po takim czymś,to jest fajna rzecz

Muchomorek
1 miesiąc temu

rupcie to na złom a nie dla dzieci

Paweł
1 miesiąc temu

Ja bym ten samolot odkupił jeżeli jest taka możliwość ?

Mar
1 miesiąc temu

Mail do włodarza. Jak napisał Juliusz:
Juliusz Cezar
 18 dni temu
„I to jest słuszny kierunek, widać że Prezydent chętnie porozmawiam z każdym, kto zwróci się do niego z jakimś problemem, taką właśnie funkcję spełnia uczciwa władza samorządowa. Wystarczy tylko do Prezydenta napisać i przedstawić daną sytuację oraz proponowane rozwiązanie. Niektórzy wolą jednak tylko hejtować w Internecie, nie uwzględniając ogromu pracy jaki wykonuje cały Urząd Miasta…”.

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Widziałem jak ktoś wywoził obiekty placu zabaw na ciężarówce w kierunku wisłostrady w calosci .Kto to zabrał i gdzie? Byl apel o przeniesienie na tereny zielone dla dzieci. Co z apelem i kto odpowiada? To byl sprawny plac zabaw i nalezal do związkowcow, zatem należą sie wyjaśnienia i zwrot. Jeśli byla kradzież-zgłosić na policje. Ciekawe gdybym sobie poszedl na miasto i wyrwal huśtawke skastam ,jaka kara jest przewidywana za takie przestepstwo?

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Jeżeli napisałeś w tej sprawie do Prezydenta, to po otrzymaniu odpowiedzi będziesz mógł ją zrecenzować na forum. Jeśli nie napisałeś, to czego oczekujesz? Gdyby wystarczyły komentarze na forum, to w zeszłym roku byłby jakiś sezon nad Jeziorem itd.

Stach
1 miesiąc temu

Czyli urzędnicy są wam winni, a ucierpią kierowcy. Zróbcie sobie lepiej „protest” między sobą – niech każdy każdego kopnie z całej pyty w dupsko. Może jeszcze lepiej w głowę? I tak bezużyteczna.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Stach

to nie pomoze juz jest za pozno a miasto wyglada jak wygldało tylko sami mondrale zostały co lataj po marketach za promocjami do koscioła aby rydzyka zasponsorowac a na necie pisac same głupoty
nikt juz nie został w tymmiescie o normalnym pogladzie

Do Redakcji
1 miesiąc temu

Szanowni Państwo, proszę o rozpoczęcie serii fotorelacji ze stanu tarnobrzeskich ulic, które nie były remontowane w ostatnich latach. Może się to komuś wydać niepotrzebne, ale wypełniłoby to dłuższe przerwy między artykułami oraz pozwoliłoby mniej mobilnym mieszkańcom zobaczyć jak wyglądają takie ulice.

smile
1 miesiąc temu

Dobro i zło zawsze wraca,
bo to co dajesz innym…
wraca do Ciebie ze zdwojoną siłą,
może nie jutro, ani za rok,
ale wróci na pewno, wtedy kiedy
najmniej będziesz się tego spodziewać….

68
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content