Tajemnica innych skuteczniejszych leków od amantadyny w leczeniu COVID-19?

Lekiem medialnym nie zaś odkryciem naukowym nazywa amantadynę prof. Krzysztof Pyrć, mikrobiolog, członek Rady Medycznej przy premierze.

-“Spośród kandydatów na lek przeciw SARS-CoV-2, amantadyna to jeden z gorszych pomysłów, ponieważ są preparaty, które są dużo bardziej skuteczne, wykazują skuteczność w badaniach klinicznych. Jest to głównie lek medialny niż realne odkrycie naukowe” – powiedział 12 kwietnia br. prof. Pyrć.

– Panie Profesorze, proszę wymienić te lepsze leki. Nie można robić wielkiej tajemnicy w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. Jest potrzeba chwili, przecież umierają pacjenci! Może Pan pierwszy powie o tych lepszych lekach działających bezpośrednio na hamowanie repliki wirusa – odpowiada profesorowi Pyrciowi doktor Włodzimierz Bodnar, pulmunolog z Przemyśla, który leczy amantadyną chorych na COViD-19.

– Proszę przedstawić te skuteczne leki i zacząć leczyć ludzi, jednocześnie nie straszyć nieudowodnionymi działaniami ubocznymi amantadyny. Proszę przedstawić badania naukowe co do toksyczności amantadyny, ile ludzi zmarło i w jakich okolicznościach po podaniu amantadyny. Proszę dać odpowiednią alternatywę dla setek osób, które dziennie umierają – kontynuuje doktor Bodnar, dodając:Jak się nie mylę, dostał Pan dofinansowanie na to badanie w celu poszukiwania m.in. nowych leków na SARS-CoV-2 na kwotę 25 mln z budżetu państwa? Jeśli jest inaczej, to proszę o sprostowanie. Minął rok, a nie mamy żadnych konkretów? Oczywiście oprócz tego, że amantadyna to “głupi pomysł”. Nadmieniam, że to Pan jest członkiem Rady Medycznej przy Premierze RP, która wydała negatywną rekomendację co do stosowania amantadyny. Zapewne miał Pan bardzo mocne argumenty co do tych nowych i lepszych leków. Jednocześnie musi to być ogromna tajemnica, skoro nie ma zalecenia żadnych leków w leczeniu ambulatoryjnym po roku badań?”

 

Wśród zaciekłych przeciwników stosowania #amantadyna, a nawet podważających sens przeprowadzenia badań jest ostatnio…

Opublikowany przez Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl Wtorek, 13 kwietnia 2021

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tadek
1 miesiąc temu

Cała ta rada medyczna przy premierze jest g. warta. Po pierwsze wielu jej członków jest w konflikcie interesów. Płacą im koncerny produkujące szczepionki oraz bardzo drogi „lek” remisivir a ci doradzają premierowi ciągle to samo: podawać nieskuteczny na covidi(jest wiele badań naukowych)remisivir(koszt 10 tys zł na jednego chorego) lub szczepić zdrowych ludzi + zamknięcie ludzi w domach oraz lockdown praktycznie wszystkiego. Geniusze.

pacjent
1 miesiąc temu

Doktor Pyrć pewnie poleci , tak jak wszyscy lekarze „PARACETAMOL” , SYROP NA KASZEL, ewentualnie Antybiotyk…. oraz samoleczenie w domu , do momentu aż się rozwinie ZAPALENIE PŁUC ! Biedni ludzie później się dziwią oglądając tv dlaczego szpitale sa przepełnione ludźmi z zapaleniem płuc…

Marzena
1 miesiąc temu

Prof.Pyrć NAJLEPIEJ BĘDZIE JAK ZAPYTA PAN Wice Ministra Spr Warchoła czym się wyleczył. Oświadczył publicznie, że wyleczył się amantadyną więc nie wykręci się bo są nagrania!!!!!!!!!!!

AMANTADYNA
1 miesiąc temu

Po raz kolejny podziękowania i wyrazy szacunku dla dr-a Bodnara. Prawda broni się sama, wystarczy ją wygłosić.

tbg
1 miesiąc temu

A wczoraj w telewizji na literę P…. były piłkarz z Mielca czyli Grzegorz Lato pochwalił pana doktora Bodnara z Przemyśla, że potrafił go szybko wyleczyć.

Odyseusz
1 miesiąc temu

szczepionkowi LUDOBÓJCY na usługach mafii farmaceutycznych eksperymentujący na ludziach !

Odyseusz
1 miesiąc temu

Obejrzyj dla własnego dobra i podaj dalej WAŻNE !!! https://www.youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content