Majówka w domu. Rząd tylko trochę luzuje obostrzenia

– 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola, ale przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 25 kwietnia – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. – W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie dodał. Rząd wznowił również możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Hotele, żłobki i przedszkola, sport

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa przedłużone zostały do 25 kwietnia z wyjątkiem hoteli, które będą zamknięte do 3 maja włącznie.

  • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
  • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
  • Sport – od 19 kwietnia możliwe będzie uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Możliwe będzie również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych). Natomiast działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

Dotychczasowe obostrzenia przedłużamy do niedzieli, 25 kwietnia 2021 r.

  • Handel – ograniczenia

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:

1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

  • Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
  • Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte.
  • Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.
  • Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

info: gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smile
1 miesiąc temu

Dobro i zło zawsze wraca,
bo to co dajesz innym…
wraca do Ciebie ze zdwojoną siłą,
może nie jutro, ani za rok,
ale wróci na pewno, wtedy kiedy
najmniej będziesz się tego spodziewać….

Paweł
1 miesiąc temu

Niech żyje PiS

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

szczepionkowi LUDOBÓJCY na usługach mafii farmaceutycznych eksperymentujący na ludziach ! Tak jak i cała opozycja może za wyjątkiem Konfederacji która przeciwna jest wyszczepianiu !

łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

***** ***

Odyseusz
1 miesiąc temu

szczepionkowi LUDOBÓJCY na usługach mafii farmaceutycznych eksperymentujący na ludziach !

walt
1 miesiąc temu

niby lockdown ale jak się ruszyć w Polskę to i niektóe restauracje i hotele działają a już wynająć domek w dowolnym regionie kraju to przysłowiowa „bułka z masłem”

fryzjerzy i tego typu usługi też niby w remoncie ale umówić się to żaden problem.

kraj zinstytucjonalizowanego bezprawia ale w sumie kto by się połapał w logice działań tych pisowskich partaczy albo egzekwował pełne nieścisłości i luk pisowskie bezprawie jak te wszystkie ustawy i rozporządzenia pisane przez kolejnych nijakich i piotrowiczów ?

a i w ciepłe kraje można,jak ktoś ma środki wyciągnięte z tarczy niczym rydzyk,można śmiało polecieć.

to są zakazy jak z tą aborcją nieszczęsną-jednych obowiązują bo i tak nie mają pieniędzy a ci co mają z łatwością go obejdą.

„taki mamy klimat,sorry”

petycja
1 miesiąc temu

pora składać apelacje o odwołanie ministra zdrowia a po premiera
ludzie żyja wolnym kraju a czujemy sie jak byśmy byli za kratkami
ja nie chce nic od pisu czy innych platform
chce normalnego zycia wolnego słowa i odawanie głosu co mi psauje a co nie w rp
a jak petycja pujdzie to się pod nia podpisze

smile
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Dzięki….każdy powinien ten film obejrzeć…

smile
1 miesiąc temu
Reply to  smile
Janusz
1 miesiąc temu

U Rydzyka na uczelni nie ma żadnych obostrzeń.

Jaki ma to cel?
1 miesiąc temu

Kompletnie mnie nie interesuje co ten polityk ma do powiedzenia, ani co nowego wymyślili. Po prostu mnie to pier..li ich kolejne omamy umysłowe,ich idee ich urojenia. Według oszołomów pisowskich, to to co oni tam wprowadzają ma jakikolwiek związek z tym że niektórzy chorują. Ale tego nic nie zmieni, kto ma chorować ,będzie chorować ,bo gdzieśtam indziej złapie prędzej czy później,a kto jest odporny ten nie zachoruje,czyli zdecydowana większość. Kompletny absurd. Nadal nie wiem co powoduje że rząd NIE CHCE leczyć tych którzy ciężko zachorowali, jest ich niewielu i należy im się leczenie amantadyną. Po co trwa lockdown ,skoro są i szczepionki i lek, nie wiemy. Motyw oczywiście jest polityczny, utrzymanie narodu w sidłach, trenowanie i experymentowanie. Ma to jakiś cel i w tym roku się dowiemy jaki jest on jest

Odyseusz
1 miesiąc temu

Obejrzyj dla własnego dobra i podaj dalej WAŻNE !!! https://www.youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8

Odyseusz
1 miesiąc temu

Obejrzyj dla własnego dobra i podaj dalej WAŻNE !!! https://www.youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content