Tarnobrzeg: Radni przyjęli drugą wersję uchwały o Budżecie Obywatelskim

Rada Miasta Tarnobrzega jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego. To druga wersja zmian w BO przygotowanych przez magistrat, poprzednia opcja została wycofana z obrad na wniosek prezydenta.

W drugiej wersji zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego zabrakło m.in. proponowanych uprzednio dwóch dodatkowych kategorii, a więc projektów średniego i młodzieżowego.

W przyjętej dzisiaj uchwale najważniejszą zmianą jest wprowadzenie do regulaminu Budżetu Obywatelskiego systemu teleinformatycznego, który umożliwi zgłaszanie projektów i głosowanie również z użyciem Internetu.

Zgłaszać i głosować będzie można na dwie kategorie projektów:

1) projekt duże – którego koszt szacunkowy wynosi powyżej 20.000,00 zł do wyczerpania puli środków przewidzianych na realizację budżetu obywatelskiego w danym roku, pozostałych po wyodrębnieniu puli środków na projekty w kategorii projektów małych;

2) projekt mały – którego koszt szacunkowy wynosi do 20 000 zł (pula środków przeznaczonych na projekty w tej kategorii wynosi 320.000,00 zł);

W projekcie uchwały zmienia się także sposób głosowania. Proponuje się, aby mieszkańcy wybierali po jednym projekcie z każdej kategorii projektów. Zmiana ta dotyczy szczególnie kategorii „projektów małych”, z której mieszkańcy w poprzednich latach wybierali trzy projekty. Projekty z tej kategorii dotyczyły inwestycji na osiedlach miasta. Głosowanie na trzy projekty powodowało, że zwyciężały tylko projekty z dużych osiedli, a mniejsze osiedla nie miały szansy z nimi konkurować, pomimo zgłaszania niemniej wartościowych wniosków. Wybór jednego projektu, dla każdego z osiedli Tarnobrzega przeciwdziałać będzie zniechęcaniu się części mieszkańców do udziału w budżecie obywatelski. – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

PEŁNA TREŚĆ UCHWAŁY – budzet-obywatelski_1182515

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Do radnych
1 miesiąc temu

Dziękujemy radnym za rozsądek Tak powinno być od początku kadencji. Trochę późno ale zawsze to coś

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Do radnych

A jakby co to znowu uchwała uchwałę zmieniająca uchwałę, nawet za miesiąc jak tylko burmistrzowi coś do łba wpadnie, coś trzeba robić a najprościej uchwalać uchwały zmieniającej uchwały.

Maria
1 miesiąc temu

No to budujemy chodnik do Sobowa, tym razem może od właściwej strony a nie jak ostatnio od wsi w pola. Chociaż ostatnio miał być do cmentarza a jest w pola i do lasu.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

ja tego chodnika do tej pory nie widziałem a chodze w tych polach na grzyby

heno
1 miesiąc temu

le ale ten tarnobrzeg to wielkie miasto le

podkarpacki
1 miesiąc temu

A tym czasem…..www.tvkstella.pl/news/fullnews.php?fn_id=8655

świętokrzyski TBG
1 miesiąc temu
Reply to  podkarpacki

uwaga virus

cybuch
1 miesiąc temu

Wirus to ty jesteś baranie.Ćwoku.

świętokrzyski TBG
1 miesiąc temu
Reply to  cybuch

virus, który pali dysk, a cybuch to naganiacz

Dr Avast
1 miesiąc temu
Reply to  podkarpacki

Potwierdzam, zawirusowana strona.

cybuch
1 miesiąc temu
fakt
1 miesiąc temu
Reply to  cybuch

Znowu wirus, uwaga na tego typa.

Charzew
1 miesiąc temu
Reply to  fakt

śmierdzący pet

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content