Rozmawiali o funkcjonowaniu Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

Tematom związanym z zarządzaniem Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym oraz projektami realizowanymi przez TARR S.A. poświęcona była ubiegłotygodniowa konferencja prasowa. Udział w niej wzięli prezydent Tarnobrzega oraz przedstawiciele Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i Stowarzyszenia Wschodni Sojusz Motoryzacyjny.

Konferencję rozpoczął prezydent D. Bożek, przedstawiając historię powstania Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która rozpoczęła działalność trudnym czasie dla gospodarki.

O utworzeniu TARR S.A. zadecydowały władze województwa Tarnobrzeskiego. Była to inicjatywa służąca rozwojowi przedsiębiorczości po upadku przemysłu siarkowego. Prezydent Bożek zaznaczył również, że obecnie w Tarnobrzegu dąży się do tego, aby zapewnić przedsiębiorcom warunki do rozwoju. Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego realizuje w tym celu szereg projektów, jak również wspólnie ze Wschodnim Sojuszem Motoryzacyjnym stwarza warunki do lokowania nowych przedsięwzięć w TPPT.

– Misją parku jest przede wszystkim podwyższanie atrakcyjności inwestycyjnej miasta Tarnobrzeg, wspieranie przedsięwzięć innowacyjnych, a przede wszystkim wspieranie młodych, początkujących przedsiębiorców, którzy chcą zlokalizować swoją działalność w Tarnobrzegu – mówił z kolei Dyrektor Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Maciej Ślęzak dodając, iż powierzchnie w Parku są wykorzystane w 97%, a do wynajęcia pozostało ok. 244m2 powierzchni biurowej. D

Ryszard Jania wypowiedział się nt. roli Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego w TPPT.- Rola Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego w tym konsorcjum i w parku jest taka, że ma to być zalążek ciekawych pomysłów współpracy z firmami już istniejącymi na zasadzie nowych projektów bądź nowych start-upów. Takich przykładów firm, które są naszymi członkami mamy sporo – tłumaczył.

Następnie głos zabrał Prezes TARR S.A. Bogusław Kobyłecki. Jak poinformował, Agencja jest w trakcie realizacji pięciu projektów o łącznej wartości 12 mln zł. – Tylko w zeszłym roku utworzono 40 działalności gospodarczych. W roku bieżącym liczba ta ma wynieść 85. Nowe działalności gospodarcze mają być efektem projektów „Wsparcie Przedsiębiorczości na terenie MOW Tarnobrzeg” oraz „Młodzi aktywni, efektywni od dziś” – wyliczał prezes.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
118 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
29 dni temu

Kolejne spotkanie dla spotkania z którego nic nie winiła oprócz lansu lansera a by pokazać swoją formę. Z,amiast wsiąść się za robotę razem z urzedasami robi kolejne błazeńskie spotkanie. Teraz tylko patrzeć jak od jutra przybędzie miejsc pracy dla mieszkańców , którzy od jutra nie będą musieli zapiera…
Do pracy do ościennych miast , gmin i wsi. Spotkanie zorganizowane tylko po to aby był pretekst do dania sobie premii i podwyżek – żaden inny ch…
Z tego nie wynika.

seba
29 dni temu

a po co to ten Tarr – tarnobrzeska agencja rozjechanej rzeczywistosci jak i ten park Tppt – tarnobrzeski park przeszlych technologii 😉

Obywatel
29 dni temu
Reply to  seba

To taki park przemyslowo- technologiczny co ani jednego nie uświadczysz – ch… Nie park przemyslowo- technologiczny , który generuje tylko koszty i wygenerował także tylko koszty w budowie. Zwraca się tak samo jak zwrócą koszty wpakowane w bajoro- zwane jeziorem – czyli nigdy .

Mieszkaniec
27 dni temu
Reply to  Obywatel

Według tej rady miasta wszystkiemu winny Kielb Już się tego nie da słuchać
Wyborcy wystawia wam radni podziękowanie Zniszczyliście opozycję Bawcie się dobrze dalej

henryk tarnobrzeski
28 dni temu
Reply to  seba

ten caly park technologiczny to sa chore marzenia o wielkosci tarnobrzegu

obywatel
28 dni temu

Takie same urojone marzenia są w stosunku do jeziora – jeden deb…. z debilami z rady przytulili jezioro dla miasta i wmawiają od lat, że to interes dobry dla miasta i tym zakłamanym miernotom politycznym do pustych łbów nie przyszło , że mogło byc inaczej i kto inny musiałby się martwić o nie – równie dobrze mógłby je przejąc powiat ziemski lub województwo ale znaleźli debili z miasta w którym rządzi postkomuna i teraz wkłada kasę mieszkańców i zbywa udziały w spółce miasta aby zrealizować poje…… marzenia .

eff
28 dni temu
Reply to  seba

Tam już nawet poidełek dla krów nie robią. Firma się wycofała. To już „wysokich” technologii nie będzie. Przyszedł czas na palety i technologię wytwarzania kamieni do kiszenia kapusty

OTBG
27 dni temu
Reply to  eff

Nie jesteś zbytnio ogarnięty i zanim coś napiszesz to się dowiedz i zweryfikuj swoje informacje, firma MILKBAR nadal działa w TPPT.

As
27 dni temu
Reply to  OTBG

Co tam miało być ? Magazyny czy laboratoria nowych technologii ? Ile lat nie potrafiliście tego wynająć przy czynszu 6 za magazyn i 10 zł za metr za biuro ? Ile nowych miejsc pracy powstało w mieście?

odp
27 dni temu
Reply to  As

miejsc pracy jakieś są tylko w jakiej liczbie
coś powstaje tylko ile młodych po szkole znajdzie prace
w tym miescie które sie wyludnia

Beata
24 dni temu
Reply to  seba

Kilka lat temu TARR ogłaszał się że udziela pożyczek na start i zachęca do składania wniosków więc złożyłam wniosek bo chciałam skorzystać z dofinansowania na własną działalność ale wniosek został przez TARR odrzucony dopiero inna instytucja udzieliła mi dofinansowania do firmy i w dodatku umorzyli mi 50 % pożyczki którą już spłaciłam.

Janusz
23 dni temu
Reply to  Beata

Nie dostałaś dotacji bo nie masz znajomości z kim trzeba – proste.

Obywatel
29 dni temu

Burmistrzu. – a ciasteczek i kawunie nie było??? Miasto takie biedne ( niby poważnych ludzi zaprosiłeś)?? A może były w sali obok ?? Czyżbyś się wstydził , że ciasteczka i kawunie była i aby ciemny lud tarnobrzeski nie mógł zobaczyć, że spotkanie zorganizowano aby się nasze… CiastecK i napić kawunie ?? Nadleśnictwo na spotkaniu z tobą położyło na stół ciasteczka a ty na takie ważne spotkanie, z takimi ważnymi gośćmi nie zabezpieczyłem przekąski i przepitki ??? No chyba, że to takie NIC przyjechało na spotkanie??? A jak takie nic brało udzial ??? – to po ch… Je było organizować???

Juliusz Cezar
26 dni temu
Reply to  Obywatel

Kiedyś była jajecznica, to było źle, teraz Prezydent dba o finanse miasta, też jest źle….

Mar
29 dni temu

Na wiosnę miało się coś dziać w kierunku referendum i co – dzieje się coś? Po kadencji zostanie kilka pomników sukcesu, np. droga obwodowa. Także, wbrew pozorom, gdyby tak przed następnymi wyborami Pan Prezydent obiecał wybudowanie II części obwodówki plus realizację kilku innych istotnych inwestycji (z przełomowymi po zastawieniu udziałów w wodociągach itd. będzie ciężko), to będzie miał spore szanse na wygraną. Ale trudno, widocznie Tarnobrzeg lubi takie klimaty. W dużym uproszczeniu i skrócie: miło i ładnie 🙂

Obywatel
29 dni temu
Reply to  Mar

A i obieca to pewne jak i każdy radny ” dwa razy obiecać to jak słowa dotrzymać” i co gorsza ciemny lud , lokatorzy pańszczyźniani to kupi i zagłosuje ” woda nie podrożeje” . Dopuki ciemny lud tarnobrzeski nie zacznie rozliczać za prawdę , doputy tak będzie jak jest – obzarte psy obżerać będą się dalej.

Lol
29 dni temu
Reply to  Obywatel

Polecam słownik ortograficzny

Obywatel
29 dni temu
Reply to  Lol

Nie stac mnie na zatrudnienie polonisty tak jak burmistrza co zatrudnił polonistę do redagowania teksów , których uczy się na pamięć . Które później czyta albo przekazuje lokalnym mediom . Przynajmniej jako tako pisze mimo błędów.burmistrz zadrudnil poloniste aby i on jak i urzedasy mogli przedstawiać się jako umiejący pisać .

Obywatel
29 dni temu
Reply to  Obywatel

Dopisek – pouzywaj sobie ” zatrudnił”

Tarnobrzeżanin88
27 dni temu
Reply to  Obywatel

Widzisz, wystarczyło uważać w podstawówce na lekcjach polskiego, albo przeczytać chociażby Janko Muzykanta to nie potrzebowałbyś asysty polonistki żeby napisać prosty tekst w internecie.

Obywatel
29 dni temu
Reply to  Lol

Wszystko robię aby dorównać prezydento RP – może dojdę tam gdzie Komorowski . Ha ha ha.

Sukces
29 dni temu
Reply to  Lol

Jolka się odezwała

obywatel
28 dni temu
Reply to  Sukces

OOOO! to nie wiedziałem, że polonistka w zakresie obowiązków ma również pilnować ortografii na forach ??????

Alf
29 dni temu

Ten Park to bardziej magazyn chyba. Z szumnych planów nic nie wyszło. Laboratoria nowych technologii nie powstały. Jeszcze niedawno można było tam wynająć m2 za 6-10 złotych plus Vat. Totalna porażka mlecznego

Obywatel
29 dni temu
Reply to  Alf

I tu Szanowny Panie racja – inwestycja po ch…. Podobnie będzie wyglądać inwestycja przy bajorze(jeziorze) korzyści ani ch…..

Gość
29 dni temu

W Tarnobrzegu gadają już kolejny rok a w Stalowej Woli cały czas budują, budują, buduja. Tym razem biurowiec w centrum miasta. I nawet miejskich spółek nie sprzedali. Tam chyba inna narodowość rządzi ?!

OsasunaPampeluna
29 dni temu
Reply to  Gość

A gdzie mają pisiory budować jak nie u swoich dupowłazów? Tam pieniądze idą na każdą fanaberię o czym Tarnobrzeg nawet nie śni, i proszę mi tu nie wjeżdżać z hasłem „to trzeba było sobie wybrać pisuara” bo ten problem dotyczy całego kraju – gdzie nie ma ludzi kaczki tam nie będzie niczego, komuna wróciła.

Gość
28 dni temu

Przecież nie będą budować u głupoli gdzie wybrali zydo-komune. Która ma tak miasto w poważaniu jak Kopacz ofiary katastrofy samolotu (PIJE W KOSTNICY KAWĘ!!! Z UŚMIECHU NA JEJ TWARZY WIDAĆ ŻE ŚWIETNIE SIĘ BAWI?) Tak samo jak w Tarnobrzegu. Mieszkańcy „UBECY” wiedząc że w kraju i w województwie rządzi PiS to zamiast zostać w domu to oni pchają się na wubory i wybierają przeciwnie do zdrowego rozsądku!!!! A wybrani zamiast zrezygnować z zajmowanych stanowisk bo wiedzą że nic dobrego dla miasta nie zrobią i nawet ryży kasy z uni nie przywiezie to też tylko piją kawę w gabinetach i jeszcze biorą za to kasę. TAKI SAM TYP LUDZI(?) BO ŚWIETNIE SIĘ BAWIĄ NAD TARNOBRZESKĄ TRUMNĄ.

Mieszkaniec
28 dni temu
Reply to  Gość

A pis i ich guru Kalinka nie umie być opozycja PiS złapał stołki i nie oddają Patrz urząd Miasta Kopalnia Machow Agencj i rady nadzorcze
Taki my pis

obywatel
28 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

I o hienie adwokackiej zapomniałeś – wszędzie du…… wsadzi z polecenia Kalinki – nie odmówi , zrobi wszystko aby dorobić się na krzywdzie mieszkańców tego miasta , ba nawet bezczelnie posuwa się do kłamstwa i oszustwa – aż dziw, że miejscowa adwokatura toleruje kłamczuchę wśród siebie, ale cóż zrobić (jak jest odpowiednie pochodzenie).

Mieszkaniec
27 dni temu
Reply to  obywatel

Ta mecenas to material na odrębny temat polityki kadrowej Bożka

Obywatel
27 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Jaki odrębny + to kolejna osoba Promowana przez Kalinkę ( to taki PiS w Tbg) pełne mordy sloganów a tylko kasa za wszelką cenę, bez zachamowan moralnych i etycznych (kto ją wsadził do rady nadzorczej w ks Machów ?). Czy wy myślicie, że to przypadek urząd miasta i SM Siarkowiec ( z tego co wiem to okradła ludzi oszustwem i chyba to nie jedyny taki przypadek). To taka prawdziwa twarz tarnobrzeskiego PIS+u które dzieli kasę z miejscowymi PZpR, ZSL, milicjantami, UB, SB, Ormowcami i przybudówką PZPR z ZSMP oraz postkomunistycznych związkowców ze związków zawodowych (zarobić jak najwięcej, robiąc jak najmniej).

chlop
27 dni temu
Reply to  Obywatel

a co mo robic?

obywatel
27 dni temu
Reply to  chlop

Szanowny Chłopie a wie Pan co to jest: „hiena, która … porosła w piórka” ????Kto raz dopuścił się kłamstwa i oszustwa to kim jest ???
Skąd przypuszczenie że następnym razem będzie inaczej, czy tez w innych sprawach będzie inaczej ?????

obywatel
27 dni temu
Reply to  obywatel

Dopisek – wystarczy być porządnym człowiekiem !!!!!

odp
27 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

jaki prezydent tacy pracownicy
tylko skąd oni sie znalezli w tbg-u?

obywatel
28 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Najlepsze jest w radzie nadzorczej KS Machów – poseł komunista w Radzie ???

OTBG
27 dni temu
Reply to  Gość

Kogo nazywasz „głupolami”?

don simone
29 dni temu

Czekamy na spotkanie w Machowie z ARP Tarnobrzeg, może miasto coś w końcu zyska

stara wisla
29 dni temu
Reply to  don simone

miasteczko tarnobrzeg skonczylo sie w raz z upadkiem siarki i wojewodztwa

stara wisla
29 dni temu
Reply to  stara wisla

ale tak to jest jak pycha krazy przed upadkiem

5jeździec
29 dni temu
Reply to  stara wisla

Dlatego dni pława też są policzone.

henryk tarnobrzeski
28 dni temu
Reply to  5jeździec

ja nie z plawa jakby co

Mieszkaniec
28 dni temu
Reply to  stara wisla

Prawda i jeszcze raz prawda

Odyseusz
29 dni temu

Przecież te nieroby z TARR nic nie robią ! Jak miasto wystawiło z naszych podatków 2 hale , z tego połowa świeci pustakami tam nic nie przybyło. Tam już powinno być conajmniej 3 nowo wybudowane hale , a nie pitolenie jacy jesteśmy pracowici !!!

Juliusz Cezar
29 dni temu

Wreszcie miasto ma Prezydenta, który rzetelnie pracuje w tym temacie! Widać zmianę na lepsze gołym okiem. Miejmy nadzieję, że rozmowy przyniosą oczekiwane efekty i za jakiś czas będzie można uwiecznić na zdjęciach otwarcie kolejnych budynków, w których zaczną działać innowacyjni przedsiębiorcy. A malkontenci typu „Mar”, „Obywatel” i inni wiecznie krytykujący będą zawsze, ważne, szkoda, że nie potrafią swoich opinii przedstawić Panu Prezydentowi w jego gabinecie prosto w oczy. Dla Prezydenta Dariusza Bożka ważna jest każda opinia, byle byłaby merytoryczna, a nie oparta na atakach personalnych. Zresztą obecny Prezydent już niejednokrotnie pokazał, że zdanie mieszkańców jest dla niego priorytetem. Powodzenia Panie Dariuszu, myślę, że w końcu miasto zmierza we właściwym kierunku 🙂

Mar
29 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Szanowny Juliuszu, to tak po krótce.
1) Jeśli Prezydent spotyka się z interesantami, to tym bardziej może zwołać dłuższą konferencję prasową ze swoim udziałem, z możliwością zadawania pytań na dowolny temat związany z zarządzaniem miastem. A więc kiedy odbędzie się taka konferencja?
2) Prezydent może przedstawić radzie miejskiej do rozpatrzenia uchwałę wprowadzającą obowiązkowe konsultacje publiczne w sprawach modernizacji i budowy dróg publicznych w mieście, aby uniknąć w przyszłości np. takich sytuacji, jak ta związana z ekranami przy drodze obwodowe. A więc kiedy zostanie przedstawiona taka uchwała?
Mógłbym zadać więcej pytań, ale na razie porozmawiajmy o tym 🙂

Mar
28 dni temu
Reply to  Mar

O, był Juliusz ale nie odpowiedział na moje pytania. A mówi się, że warto rozmawiać.

Juliusz Cezar
28 dni temu
Reply to  Mar

1) Proszę napisać do Pana Prezydenta wniosek z listą pytań, na pewno otrzyma Pan odpowiedź.
2) Grupa mieszkańców również ma inicjatywę uchwałodawczą, proszę zebrać podpisy i wnieść projekt uchwały pod obrady na sesji, to będzie rozpatrywany. Najlepiej iść na łatwiznę, a sam Pan nic nie robi, poza krytykowaniem rzecz jasna.

Mar
28 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Szanowny Juliuszu, moje pytania kierowałem do Ciebie w odpowiedzi na Twoje kolejne pochwały dla Prezydenta, a nie do niego. Nie wnikam czy masz kontakt z Prezydentem, ale nie wierzę w to, że mógłbyś go tak chwalić nie mając z nim kontaktu. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, gdybym był na Twoim miejscu, to odpowiadałbym na komentarze takie jak moje podając konkrety, aby pogłębiać pozytywny przejazd dotyczący Prezydenta. Jednak autorem tych odpowiedzi jesteś Ty, więc wybór należy do Ciebie 🙂

Jeśli chodzi o moje „nic nie robienie”, to tłumaczyłem już nie raz: nie jestem członkiem żadnej partii czy stowarzyszenia, nie mam kontaktów w lokalnych mediach itd. Natomiast co do działania w pojedynkę wyłącznie własnymi siłami nie wierzę, abym był w stanie w ten sposób zdziałać coś znaczącego.

Wreszcie odnośnie tego, że tylko krytykuję, to np. ostatnio pochwaliłem zabezpieczenie wkładów własnych na modernizacje dróg zgłoszonych do dofinansowania. Nie pochwaliłem?

Mar
28 dni temu
Reply to  Mar

Poprawka: nie „pozytywny przejazd”, tylko „pozytywny przekaz” miało być.

obywatel
28 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

A co ty mu napiszesz, zatrudniony polonista zredaguje a on podpisze – wątpliwe to wszystko !!

Alf
29 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Z tymi innowacyjnymi przedsiębiorcami to Cię jednak grubo poniosło.

Mieszkaniec
28 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Powodzenia ale szans brak

Juliusz ale nie Cezar
28 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czy my mówimy o tym samym Tarnobrzegu? Czy w Polsce są dwa takie miasta? A już wiem. Ty opisujesz swoje sny. Pobutka kochaniutki my tu opisujemy ponurą rzeczywistość naszego miasta 🙁

Obywatel
28 dni temu

Jak widać można się sprzedać – ty to widzisz rarytasy tam gdzie jest zwykle gowno – czego bydlęta nie zrobią dla paru groszy.????

Juliusz ale nie Cezar
28 dni temu
Reply to  Obywatel

Dla dobra mojego miasta mogę się sprzedać nawet pisiorom (biorąc przykład z Rzeszowa) Ba a nawet diabłu. Moja mała ojczyzna jest najważniejsza!

obywatel
28 dni temu

Ty to sprzedajesz się tylko dla paru groszy jak Judasz – nie wycieraj sobie mor… dobrem miasta lepiej powiedz ile kasy załatwiłeś dla siebie, swoich i twojego pier…… stowarzyszenia ?????? Ty to takie coś jak wiele stowarzyszenie w tym mieście ; pozakładacie stowarzyszenia jedynie po to aby doić kasę z miasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość
28 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

To dlaczego prezydent Bożek nie posłuchał mądrzejszego od siebie czyli Pana Zycha (nie mylić z tym obibokiem z muzeum) w kwestii utworzenia domu pielgrzyma w byłym Kaprysie. Wiem że to trudny temat bo sukienkowym nie wsmak jakaś robota w celu rozsławiania Cudownego Obrazu i zajmowania się pielgrzymami. Ale moglibśmy mieć ładnie wystylizowany budynek za kasę z wodociągów który by przynosił zyski. A najważniejsza sprawa to taka że w końcu plac Bartosza by ożył bo gdzie pielgrzymi i turyści tam i kasa. Sklepiki z pamiątkami, kawiarenki i restauracje. Bożek nie posłuchał i mamy nadal straszący pustkami paskudny klocek w zabytkowej części miasta z nowoczesnym napisem „Społem” bo się przepracowołem 🙂 Gdzie był Bożek i konserwator zabytków? (ZA WYSTYLIZOWANIE ZEWNĘTRZNEJ ELEWACJI ZWOLNIENIE Z PODATKÓW) Tak na marginesie to nawet Biedronka stanęła na wysokości zadania i zrezygnowała z bilbordu na rzecz wystylizowanej nazwy. Chyle za to czoła. Ci od Społem dalej śpią tak samo jak urzędnicy.

Juliusz Cezar
28 dni temu
Reply to  Gość

Pan dr Zych to niech sobie da spokój, był radnym to pisał tyle pism, interpelacji, że ciężko było nadążać urzędnikom z odpowiedziami. Wtedy była dieta radnego, potem chciał być prezydentem, rozumiem, że trzeba było się pokazać. Ale teraz, tak za darmo? Nic z tego nie ma, a jak wystartuje w kolejnych wyborach to efekt będzie ten sam jak ostatnio, bo jakoś jego wizja Tarnobrzega mieszkańców nie przekonała. Pan Prezydent Bożek dużo nie mówi, ale za to wiele robi, a jak ktoś nie pomaga, to niech przynajmniej nie przeszkadza.

Obywatel
28 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Słuchaj no gościu – Bożek to nic nie robi poza bezsensownymi spotkaniami, lansem i nic więcej – efektów za ch… nie zobaczysz które przekładały by się na standardy życia przeciętnego mieszkańca ale za to mówi dużo tylko niewiadomo czy prawdę czy kłamstwa i trudno się połamać kiedy mówi prawdę a kiedy kłamie, czy mówi prawdę jak kłamie, czy kłamie jak mówi prawdę ( woda nie podrożeje ???). Dopowlazie pamiętaj , że gówno przez jakiś czas opływa w luksusie (w ciepelku i jest dokarmiane) ale wcześniej czy później i tak trzeba je wysrać, czy się tego chce czy nie – i tak będzie z tami dopowlazami jak ty.

Juliusz Cezar
28 dni temu
Reply to  Obywatel

Robi wiele, a na pewno więcej niż poprzedni prezydenci. Tylko trzeba mieć trochę dobrej woli żeby dostrzec te działania. Piękna rewitalizacja terenów nad Jeziorem, bulwary nad Wisłą, skwer przy Kopernika, modernizacja dróg tak by było więcej parkingów, ruszyła budowa obwodnicy, za jakiś czas będą nowe galerie, w miejscu Dzikowiaka również powstanie nowy budynek handlowo-usługowy, strefa ekonomiczna się rozwija, niedługo będzie przyciągać inwestorów, teraz trwają rozmowy o TPPT. W kilka lat nie nadrobi się tego co zostało zaprzepaszczone przez ostatnie kadencje, ale widać że idziemy do przodu. Więcej z Panem nie dyskutuję, używa Pan języka wulgarnego i stosuje obelgi.

Brutus
28 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dr Zych pisał i wiele z jego inicjatyw zostało zrealizowanych. Teraz sobie przypominam np. jego walkę o zaprojektowanie asfaltowych ścieżek rowerowych nad jeziorem, bo miasto planowało wykonać je z kostki. Nie udało się z betonowymi drogami, ale ścieżki asfaltowe są. Tak pisał, można znaleźć na tym portalu statystyki. WZ 53, a DB 3.

Gajusz
28 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Mówił na jednej z sesji na co przeznaczał diety radnego, które tak mu teraz wypominasz. Poszukaj to znajdziesz na jednym z nagrań.

Obywatel
28 dni temu
Reply to  Gość

Przestań już, Licheń już jest, Częstochowa już jest – i nie pier…. głupot. Tak samo zrobienie samego odwiertu dla odwiertu to ch…. By dało.

obywatel
28 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Słuchaj ty to taka HYBRYDA – mieszaniec : lizus, wazeliniasz, dupowłaz ale uważaj bo jak już w dupsko wejdziesz cały to ten twój burmistrz może cię wysrać do nocnika który zakupił od hrabiego za kasę mieszkańców i ze sprzedaży udziałów w spółce miasta. Ty to takie coś co ma w sobie wszystkie atrybuty bolszewickiego propagandzisty , dobrego ucznia Gebellsa (kłamcie a zawsze coś pozostanie) oraz komunistycznego aparatczyka z PZPR zatrudnionego w wydziale propagandy. Nie opowiadaj , że Tarnobrzeg w końcu ma rzetelnego burmistrza – efektów na razie żadnych, praca jego polega tylko na organizowaniu spotkań (od spotkania do spotkania) nieprzynoszących żadnych efektów dla mieszkańców oprócz lansowania siebie i robienia szumu , fotek , lansu w mediach (w większości w lokalnych mediach które otrzymały dotacje z urzędu( – czyli kasę mieszkańców). Jednego burmistrzowi zarzucić nie można a mianowicie , że nie opuścił zajęć na studiach z historii w zakresie bolszewickiej propagandy i nauk z propagandy Gebellsa – wibitny specjalista w tym temacie bez wątpienia jest. Co do sprawy malkontentów : w żywe oczy potrafi bezczelnie kłamać , perfidnie i cynicznie, że o niczym nie wie lub że takiego pisma urząd nie wysyłał do ????????(a wysyłał), bez mrugnięcia oka a że dowodom… Czytaj więcej »

Gajusz Kasjusz
28 dni temu
Reply to  obywatel

Dodam kłamstwa w sprawie dworca PKP.

Mieszkaniec
27 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zamiast powodzenia życzymy Pa Pa

Kaczatko
24 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

WAZELINKA W AKCJI.!!

Sukces
29 dni temu

Po co te spotkania Komu i czemu one służą

Kolumb
28 dni temu
Reply to  Sukces

Spotkania są przede wszystkim po to, aby porobić kilka fotek, wypić kawę, porozmawiać, oraz wziąść pieniądze za delegacje. A że nic z tego nie wynika, to już inna sprawa. Najważniejsza jest,, dietka”.

Maria
28 dni temu

No to kolejną sprawę Papa Smerf załatwił. Jak dobrze, że u steru jest taki człowiek, który czego się dotknie natychmiast zamienia w gówno.

obywatel
28 dni temu
Reply to  Maria

Zamienia w gówno i zwykłych ludzi też traktuje jak gówno i ma ich za idiotów ” woda nie podrożeje a ??????”

Mar
28 dni temu

W programie wyborczym Pana Prezydenta są m.in. punkty: wybudowanie drogi obwodowej miasta; zaplanowanie realizacji II części drogi obwodowej i dowiązanie jej do planowanych inwestycji drogowych Sandomierza; wykorzystanie potencjału Jeziora Tarnobrzeskiego, zbudowanie infrastruktury. Wychodzi więc na to, że Tarnobrzeg tego chciał. Mnie ciekawi, czy jakby przed następnymi wyborami jakiś kandydat obiecał np. budowę ścianki wspinaczkowej numer dwa, to ludziom by się to spodobało, czy jednak uznaliby, że to przesada.

mateusz
28 dni temu
Reply to  Mar

jest jedno rozwiazanie zlikwidowac powiat tarnobrzeski i pzrejsc pod sandomierz tam przynajmniej bedziecie zyc po krolewsku

obywatel
28 dni temu
Reply to  mateusz

Racja – nie potrzeby utrzymywać sztucznie powiatu grodzkiego (w wielu byłych miastach wojewódzkich tego nie ma ) – po ch…… utrzymywać dwie grupy darmozjadów żyjących na koszt podatników – wystarczy gmina miasta Tarnobrzeg a reszta to zbędny i kosztowny splendor .

obywatel
28 dni temu
Reply to  Mar

Szanowny Panie – miasto Tarnobrzeg to ewenement na skale światową a szczególnie burmistrzowie i radni. Jest to jedyne miejsce na ziemi w którym urzędasy decyzją administracyjną powołali do istnienia „jezioro” zaprzeczając wszelkim regułom nauki, logicznego myślenia, naturze , przyrodzie – słowem głupawi urzędnicy (w tym państwowi) i radni tarnobrzescy zastąpili BOGA – tworząc decyzją administracyjną powstanie jeziora .
Nie wiem który głupszy : wnioskodawca (Mastalerz ???), radni co uchwalani uchwałę czy urzędnik co się pod tym podpisał w Warszawie ?????? Co prawda im to trochę dłużej zeszło niż 7 dni , ale głupota to głupota.

obywatel
28 dni temu
Reply to  obywatel

Dopisek :::::
Jest jak jest bo być może BÓG poczuł się w tym czerwonym mieście zbyteczny i słusznie doszedł do wniosku że skoro stworzyli JEZIORO to pozostałe sprawy dla tych ludzi będzie pestką.

Mar
28 dni temu
Reply to  obywatel

Bóg jest wszędzie (Dz 17: 28), tyle że aby mieć z Nim wspólnotę, trzeba otworzyć drzwi swojego serca Jezusowi (Ap 3: 20).

Jezioro Tarnobrzeskie to właściwie zalew, ale np. Morze Kaspijskie to jezioro. Także nazwa jest dla mnie mało ważna. To co jest istotne moim zdaniem, to budowana tam infrastruktura, która raczej nie przyniesie zysku, a na którą pójdą miliony. Ale pisałem już o tym, np. o szczelnych parkingach.

O tym czego potrzebuje Tarnobrzeg też już pisałem. Ogólnie mocne zaciśnięcie pasa, szukanie dofinansowań gdzie się da, rezygnacja z inwestycji kreatywnych (np. nasadzenia) na rzecz inwestycji w infrastrukturę komunalną. Równolegle do tego likwidacja powiatu grodzkiego – Mielec i Stalowa Wola nie mają, a się rozwijają. Przy tym ewentualnie zmniejszenie miasta i utworzenie nowych miejscowości w gminie takich jak np. Wielowieś, zgodnie z wynikami referendum lokalnego. Po tym wszystkim możnaby zastanowić się nad przejściem Gminy Tarnobrzeg lub całego powiatu tarnobrzeskiego do województwa świętokrzyskiego. Tak to widzę.

obywatel
28 dni temu
Reply to  Mar

To z Morzem kaspijskich to jest niewłaściwe porównanie – bo ma zarówno cechy morza jak i jeziora a co najważniejsze powstało naturalnie i za ch….. do zalewu nie pasuje a jedynie co z tego porównania wynika że burmistrz NM był trochę ograniczony intelektualnie – bo nie zdawał sprawy jak ogromnie byłoby podniesienie rangi nazywając to coś np. „Morzem Tarnobrzeskim”. Przeniesienie Tarnobrzega jako powiatu czy też gminy gdzie indziej też nic nie wniesie , bo mentalności, nawyków, przyzwyczajeń , powiązań mafijnych a zwłaszcza ograniczenia intelektualne tarnobrzeskiej miernoty politycznej jest tak głęboko zakorzeniona iż kandyduje tylko po kasę aby zaspokoić tylko swoje ryjki i swoich rodzin, kolesi – a miasto służy im tylko dojna krowa. To tak jak z preziem w Siarkowcu – w Jeziórku się nie dorobił , nigdzie indziej się nie nadawał to teraz nadrabia drenując kieszenie biednych emerytów , biednych mieszkańców bo przecież aparatczyk musi teraz zarabiać po kilkanaście patolui i jeszcze dostawać premie kwartalną (poczytaj Pan regulamin na stronie : smsiarkowiec.pl) , bo tak mu uchwalili koledzy z Jeziórka , z byłego KiZPS, milicjanci – SB-cy, członek tarnobrzeskiej egzekutywy, kolega z postkomunistycznego ZZG oraz TW (tajny ). Bierze kasę za to że najmuje hieny adwokackie z Tbg –… Czytaj więcej »

Gargamel
26 dni temu
Reply to  obywatel

1 Jezioro tarnobrzeskie to nazwa własna, 2 jest to zbiornik antropogeniczny zwany także jeziorem antropogenicznym, nie szukaj ch do d.

obywatel
26 dni temu
Reply to  Gargamel

To jest tylko nazwa nadana decyzją administracyjną – nic więcej. Wszędzie sztuczne zbiorniki to są :zalewy albo zbiornik wodny a tylko tu wpadło do łbów dawać nazwę czemuś co tym nie jest.
No to tylko czekać aż drogę obwodową nazwą „autostradą tarnobrzeską”!!!

Juliusz Cezar
27 dni temu
Reply to  Mar

Vox populi, vox Dei!

Mar
26 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wolę powiedzenie: jakie władze ludzie sobie wybrali, takie mają. Ale co do istoty się zgadzam. W programie wyborczym Prezydenta było m.in. o drodze obwodowej, więc Tarnobrzeg ma co chciał. Co prawda np. o płatnych parkingach tam nie ma, tylko o budowie i remontach parkingów miejskich, ale te opłaty mają być podobno dla naszego dobra. Dziwi mnie jednak, że jak pytałem o nowy darmowy parking i infrastrukturę rowerową w centrum (w programie wyborczym jest też o drogach rowerowych), to żaden zwolennik Prezydenta nie uradował mieszkańców wieściami o tym.

Juliusz Cezar
26 dni temu
Reply to  Mar

Wszędzie już są płatne parkingi w centrach miast, tak to dla dobra mieszkańców, żeby miasto nie było zakorkowane. A na realizację pomysłów jest cała kadencja, która upływa w 2023 roku, nowe parkingi będą, cierpliwości. Drogi rowerowe już nad Jeziorem powstały, myślę, że uda się je poprowadzić w innych miejscach. Niech już Pan tak nie narzeka, bo oczy bolą od czytania. Jak ma Pan inne pomysły to może się Pan zwrócić na piśmie do Prezydenta, lepsze to niż wypisywanie na forum, gdzie Prezydent nie ma żadnego obowiązku Panu odpowiadać, a nawet czytać komentarzy.

były wyborca
26 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Może się stanie jakiś cud i nie będą sprawować dalej tych urzędów. Sami już chyba nie odejdą 🙁 choć doskonale wiedzą że ich bezczelne trwanie na tych stołkach tylko szkodzi naszemu miastu. Mam tylko nadzieję że w następnych wyborach ŻADEN z prezydentów i radnych nie dostanie się na tak ważne stanowiska. Startować będą czemu nie tym bardziej że moim zdaniem są to ludzie nie posiadający odrobiny honoru, przyzwoitości i wstydu!

tez wyborca
25 dni temu
Reply to  były wyborca

oby tak było to to wszystko prawda.

odp
23 dni temu
Reply to  były wyborca

ale sami zaufaliście, sami wybieraliście czy to prezydenta czy to radnych
a teraz się tego wypieracie……
jest kilka osob wsrod radnych mo goło by zastapic pdb ale nie będe wymieniał nazwisk…….

Mar
26 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czy ja mówię tutaj o ukończeniu budowy drogi obwodowej lub innym odległym zdarzeniu? Z tego co pamiętam płatne parkowanie ma wejść najpóźniej 1 czerwca. No to jak dajmy na to od 1 czerwca trzeba będzie płacić za parkowanie, to również od wtedy powinny być alternatywy, czyli bezpłatny parking na obrzeżach centrum, aby móc zostawić na nim auto i podejść do celu podróży w centrum, oraz infrastruktura rowerowa w centrum, aby móc dojechać do celu rowerem.

I na marginesie Juliuszu, skoro już piszesz, że będą nowe parkingi, o czym widocznie wiesz, to napisz konkretnie gdzie i kiedy. Wielu mieszkańców to zaciekawi, a część z nich uraduje 🙂

Mar
26 dni temu
Reply to  Mar

Dodam: dojechać do celu rowerem bezpiecznie i wygodnie.

obywatel
26 dni temu
Reply to  Mar

To co obiecywał to obiecywał ale najważniejszego to czego nie powiedział ”
z czego i za czyje – a na pewno nie powiedział, że dobierze się do portfeli mieszkańców .

gość
28 dni temu

4 łysych +1 babka owłosiona = 1 człowiek z rzadkim unikalnym owłosieniem

Hit
28 dni temu

Spotkali się, później poszli do gabinetu kierownika i poszli. Zero pomysłów, zero inwencji. Władza podzielona, ludzie PiS mają się dobrze, kasę biorą, ludzie PO też i nic z tego konkretnego dla regionu nie wychodzi.

Obywatel
28 dni temu
Reply to  Hit

Poszli podpisać delegację aby kasę zwrócili – ha, ha, ha + takie ku… rzeczy to tylko w Tbg. Hi, hi hi. Objechałem dzisiaj mieścinę a tu ani ch… Nowego zakładu pracy i miejsca pracy. Bożek jeszcze tylko zorganizuje spotkanie z PUP i juz pojawic mają się nowe miejsca pracy dla mieszkańców, bo inwestorów już załatwił na tym spotkaniu. Co za lansera czarodzieja tu wybrali ????

Pat i Mat
28 dni temu

rozmowa z której nic nie wynika to rozmowa?

o dupie Maryny?

obywatel
28 dni temu
Reply to  Pat i Mat

Przecież ci goście zaproszeni to byli sami zdziwieni tym spotkaniem , nawet wody nie ruszyli co widać – widocznie to były tylko eksponaty dla dekoracji jak Bożek w Krynicy . Kogoś trzeba było zaprosić aby zrobić lans o spotkaniu i narobienia sobie fotek, bo bez tego ani rusz więcej.

Gargamel
28 dni temu

Fajne te spotkania, takie bezobjawowe.

Obywatel
28 dni temu
Reply to  Gargamel

Mastalerz chociaż stworzył ” jezioro tarnobrzeskie ” – cudotwórca a Bożek powinien teraz zmienić nazwę drogi obwodowej na ” autostradę tarnobrzeska” i gotowy materiał dla tych zatrudnionych w wydziale propagandy (promocji) ” Jedyne miasto w Polsce z autostradą miejska”. No i oczywiście Zorganizować spotkanie, zaprosić media i ogłosić całemu ludowi miasta i juz okazja do fotek.

Alf
28 dni temu
Reply to  Obywatel

Tylko pamiętaj ,że jedna kadencja helikoptera podwoiła dług miasta. Mleczarz potrzebował na to trzech kadencji. Tak ,że porównanie jak dla mnie słabe

Obywatel
28 dni temu
Reply to  Alf

Oczywiście pamiętam , Mastalerz z udziałem swoim robił propagandę w telewizji miejskiej za kasę członków spółdzielni Siarkowiec (przekazane byłej telewizji miejskiej przez komunistów z zarządu i rady – około 10 tys jako działalność kulturalną , oświatowa) ale Bożek również wyprzedaje co się da a zadłużenie też nie zmniejszyło się a wręcz odwrotnie, a inwestycje nad Bajorem to za kasę mieszkańców co teraz mają wyzsze opłaty w sposób perfidny ukryte.

Obywatel
28 dni temu
Reply to  Obywatel

Dopisek : a Bożek w radzie to od kiedy zasiadal, podnosił łapki za uchwałami zadluzajacymi miasto???

Alf
28 dni temu
Reply to  Obywatel

Był przed Kiełbem bo nie pamiętam ? . Kiełb jako pierwszy musiał zmierzyć się ze zrównoważonym budżetem. Wtedy też miasto przestało się zadłużać w takim tempie jak wcześniej.

Obywatel
28 dni temu
Reply to  Alf

Aby było jasne – przestało się zadłużać bo już nikt nie chciał pożyczać to dlatego nawet sprzedano i zastawiono udziały w Wodociągach. Miasto tak jest zadłużone że tylko sprzedaż de facto majątku pozwala na realizację jakichkolwiek inwestycji. Trzeba mieć na uwagę że zastawienie udziałów na inwestycje w bajoro nie jest za darmo ! To wszystko obecnie spłacane jest przez mieszkańców w wodzie ( taki ukryty podatek dla mieszkańców wprowadził burmistrz z radnymi).

Alf
28 dni temu
Reply to  Obywatel

To co lepiej było nic nie robić ?

Obywatel
27 dni temu
Reply to  Alf

Pewnie tak – tylko to co w ustawie o obowiązkach gminy (nic więcej) ale bezapelacyjnie wyszło by taniej dla mieszkańców miasta (miasta) bez ścianki, nocnika hrabiego ,inwestycji betonowych w bajoro ( a tam ponoć wielkie naciski na gród słowiański do obecnego BO) – jak najdalej od pieniędzy tego gówna co było i jest burmistrzem i radnymi ( z tego nic nie będzie)

odp
27 dni temu
Reply to  Alf

czy bożek bedzie prezydentem czy go zastapi kalina jak było za kiełba to i tak nic nie da bo miasto musi spłacic tylko z czego a kasy wieczniej brakuje w tym miescie

odp
23 dni temu
Reply to  Obywatel

no w koncu który się obudziła ale takich to jest za mało
ale seniorzy po lekarzach za darmowa szczepionke czekaja a potem w kilka osob wiecej do statystyki i kasa do kieszeni lekarza i nie tylko
nikt sie nie postawi bo kazdy woli do ciuchladu poleciec lub do marketu bo promocje wiec nie ma oczym tu dyskutowac…..

odp
27 dni temu
Reply to  Obywatel

ja proponuje je nazwac upadłu bożek
bo nie wiem czy dokonczy 5 letni staz

waldus
27 dni temu

ludu galicyjski ciesz sie ze wam jeden gosciu przeniosl przemysl szklarski z sandomierza bo w innym razie nie bylo by o was nieczego jak mawial klasyk

Obywatel
27 dni temu
Reply to  waldus

Przeniósł do Chmielowa , gminy Nowa Dęba bo było taniej ( jeśli chodzi o szyby do samochodów) i nie wiem skąd przypuszczenie że do Tbg.

waldus
27 dni temu
Reply to  Obywatel

bo bylo taniej ? co niby bylo taniej?

obywatel
27 dni temu
Reply to  waldus

Podatki i ulgi – ciekawe dlaczego tyle firm z TBG pouciekali do ościennych gmin
(to chyba za Mastalerza). Pilkington to gdzie jest , w której gminie ?????

Tarnobrzeżanin88
25 dni temu
Reply to  obywatel

Pilkington jest na terenie SSE, więc i tak jest zwolniony z podatku dochodowego

Gość
26 dni temu

Zabrali ubekom emerytury to i powinni zabrać prawo do wyborów. Wybory nie dla ub milicji i nie dla zydo-komunistycznych aparatczyków PRL i ich następców czyli solidarnościowych obiboków. Bo jak widać po Tarnobrzegu trzymają całe miasto w łapach. Niszczą je i blokują jego rozwój. TARNOBRZEG DLA ZWYKŁYCH UCZCIWYCH LUDZI.

obywatel
26 dni temu
Reply to  Gość

A jak by zabrali jeszcze ich potomkom to okazało by się , że w Tarnobrzegu burmistrza, radnych , urzędasów (wielu) , zasiadających w spółkach miasta w radach w spółdzielniach pracusi by nie było – ZERO. Marzenia .

prawda
25 dni temu
Reply to  obywatel

to jest prawda. Nikt z wymienionych nie pełnił by funkcji publicznych.

odp
23 dni temu
Reply to  Gość

skad sie uwraliscie jak by nie prl to tego miasta nie było
kopalnia budowała bloki, satdiony i nie tylko
czasy się zmieniły ludzie
ugryz sie w dupe jak cos napiszesz bo w tym momecie to pomordzie powinienes dostac bo obraziłeś dume innych
ale frajer

118
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content