Tarnobrzeg: Kolejne rozdanie rządowych pieniędzy. Z trzech projektów dofinansowany tylko jeden

Jeden z trzech projektów złożonych przez gminę Tarnobrzeg otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pieniądze przyznano na kontynuację przebudowy ulicy Orląt Lwowskich, z kolei na liście rezerwowej znalazły się projekty dotyczące przebudowy dróg Kwiatkowskiego – K.Wielkiego, Zwierzynieckiej i Moniuszki oraz dróg w strefie ekonomicznej.

Na kontynuację przebudowy drogi powiatowej Orląt Lwowskich miasto otrzymało 50% dofinansowania, czyli prawie 2 mln 224 tys. zł. Łączna wartość projektu wynosi 4 mln 447 tys.811 zł

Na liście rezerwowej zadań powiatowych zgłoszonych przez Tarnobrzeg, na czwartym miejscu znalazł się projekt pn. Przebudowa dróg powiatowych w Tarnobrzegu: nr P1105R (ul. Kwiatkowskiego – K. Wielkiego) w km 0+082 – km 0+744 oraz km 0+024 – km 0+530, nr P1106R (ul. Zwierzyniecka) w km 0+097 – 0+584 oraz nr P1107R (ul. Moniuszki) w km 0+006 – 0+360, o łącznej wartości 7 628 550,97)

Z kolei na 24 miejscu na liście rezerwowej zadań gminnych znalazł się projekt pn. Budowa dróg gminnych – ulicy Chemicznej (G122187), Siarkopolowej (G122186) oraz Mechanicznej (TB1T/00064058) na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnobrzegu, o łącznej wartości 10 720 423,00 zł.

W gminie Baranów Sandomierski 75% dofinansowania otrzymało zadanie pn. „Przebudowa i budowa dróg gminnych na Osiedlu Piastowskim w Skopaniu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i urządzeniami budowlanymi” o łącznej wartości 1 657 282,42 zł. Z kolei 70% dofinansowania przyznano zadaniu pn. Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej Nr 1127R ul. Szypowskiego w Nowej Dębie, o wartości 3 250 000,00 zł.

Łącznie województwo podkarpackie otrzymało w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 174 793 246,94 zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na na dofinansowanie 123 zadań drogowych w ramach których planowane jest do budowy, przebudowy i remontu łącznie ponad 216 km dróg gminnych i powiatowych województwa podkarpackiego. 28 mln z tej kwoty otrzymał powiat stalowowolski i jednostki terytorialne z jego obszaru.

Subskrybuj
Powiadom o
119 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ddd
26 dni temu

Niech nam żyje jaśnie panujący prezydenta Stalowej Woli i jego zwierzchnik, prezes jedynej słusznej partii PiS. Niech żyje, niech żyje, niech żyje!

Oburzony
26 dni temu

A na ostatniej sesji radni już podzielili dofinansowanie
Jedna droga Orlat
Brak słów Co robi ten Kalinka? Chodzi pod rękę, z Bozkiem i się fotografują razem Głupi lud to kupi jak mawiał klasyk

Alabama
26 dni temu
Reply to  Oburzony

Brutalna prawda jest taka, że gdyby to Kamil Kalinka był prezydentem miasta to może 28 milionów bysmy nie dostali. Ale około 12 propozycje pewnie by w pierwszej kolejności wpadło i może 3 propozycja by znalazła się duzo wyżej na liście rezerwowej.

Alabama
26 dni temu
Reply to  Alabama

*około 2 propozycje

Obywatel
26 dni temu
Reply to  Alabama

To teraz jako radny z tyloma swoimi ludźmi w radach, urzędzie, spółkach miasta jak działa na rzecz mieszkańców, wychodzi na to , że nic nie robi, chyba się nie cieszy, że Tarnobrzeg dostał tyle co nic – ochłapy na pocieszenie ???

emeryt
25 dni temu
Reply to  Obywatel

Ważne że jego ludzie maja stołki i RADY NADZORCZE . TO JEST ZASTAW U BOZKA ZA POMOC W DOFINASOWANIU.
.Na ostatniej sesji Bożek byl pewien że bedzie dofinansowanie dróg z Funduszu i w ciemno przygotował uchwałe o wkładzie własnym Miasta . Kalinka w swoich wypowiedziach na sesji czarowal i dalej czaruje, bo celem jest utrzymanie posad pisowców (patrz Kopalnia Machów.)
Tak wyglądają starania radnego Kalinki.

obywatel
25 dni temu
Reply to  emeryt

To jest układ zamknięty (spółdzielnia) – porozumienie ale jakby co to później burmistrza winny

kapral
25 dni temu
Reply to  Alabama

GÓWNO by dostali o kalince pis już dawno zapomniał 😉 do Stalowowolskiego Lucyferiusza nie ma podjazdu

Projektant
26 dni temu

Co to Nowa Dęba nas wyprzedziła Ale szum w Tarnobrzegu był duży
1,5mlm Poszło się gonić z powodu prezydentury NM

instalator
26 dni temu
Reply to  Projektant

toż to jest kryminał

Prawnik
25 dni temu
Reply to  Projektant

Jeszcze zupełnie , podstawnie wmawiają ze to wina Kielba a szkodę wyrządził Mastalerz co jest oczywiste. Jeszcze dorzucają winę prawników
Wszystkim się pomyliło w głowach A niechęć Kalinki do Kielba zrodziła chwilową jego przyjaźń do Mastalerza po to aby dołożyć lezacemu.
Matko Dzikowska wstaw się za ludem Tarnobrzeski bo już nie wiedzą jak uprawiać polityke

słuchacz sesji
25 dni temu
Reply to  Prawnik

Radnym to powiem tak:
Sprawę szkody wyrządzonej mieszkańcowi przez władzę Mastalerza na kwotę 1.5 mln prowadzili :
1 prawnicy Mastalerza
2 prawnicy Kiełba
3 prawnicy Kalinki
4 prawnicy Bożka
To jakim cudem Mastalerz uznał winę Kiełba i jego prawników. Apelację od wyroku w grudniu 2018 pisali prawnicy Bożka i ją przegrali.Dodam że pierwszy wyrok za Kiełba byl korzystny dla Miasta-Oddalone roszczenie. Tego nikt nie chce pamiętać.
A Kalinka dalej swoje, że szkodę Rakowi wyrządził Kiełb.
Moim zdaniem prawnicy wszyscy razem powinni wystąpić przeciwko Mastalerzowi .Kalince ,Nowakowi i Mikrutowi o przekroczenie granic krytyki i pozbawienie kompetencji mecenasów do wykonywania zawodu :czyli naruszenie dóbr osobistych.. Może wyrok sądu nauczy radnych myśleć i kierowania się w zyciu publicznym prawdą.

W mieście mieszkańcy komentują te wypowiedzi nadel krytycznie . Daj Boże żeby pamietali o tym przy urnie wyborczej.

obywatel
25 dni temu

Czyli prawnicy ze spółdzielni mieszkaniowych głównie – to co tam musi się dziać jak takich zatrudniają.

obywatel
22 dni temu

Jedni i drudzy są tyle samo warci – tu nie ma co przerzucać winy
A ten Nowak to radny i ze spółdzielni pracownik ????? To też o nim mowa ????
Prawnicy jakby byli porządni to by odradzili (chyba nie myśleli, że wszystko się załatwi w tarnobrzeskim sądzie i będzie finał).

odp
25 dni temu
Reply to  Projektant

nowa deba nie dostawała do finasowania to tbg-u dostawało a teraz piłeczka się odbiła wiec nie ma mądrej głowy tego miasta dlatego sa takie efekty jak widać
zbierac kartki i podpisy na odwołanie pdb?

Prawnik
25 dni temu
Reply to  Projektant

Jeszcze sprawca szkody NM podpuszcza radnych e winien jest Kielb Radni to lykneli.
Jest szkoda trzeba płacić Nie ma szkody nie ma wyroku zasadzają ego 1,5mln Sady nie orzekają po myśli radnych i komisarzy
To dlaczego nikt z radnych nie chciał rozliczyć NM
Ciekawe albo brak wiedzy albo no właśnie co.
Poczucie bezkarności
To i rozgrzeszenie dla sprawcy.

Obywatel
23 dni temu
Reply to  Prawnik

Wszyscy są winni oprócz prawników (adwokatów, radców prawnych) biorących kasę – takie brednie to wciskaj ciemnocie. Kasę wzięli, poprzegrywali , doradzali, podpowiadali – oni to takie same hieny i tyle warci ci co wymieniasz (burmistrzów) – ci prawnicy to hieny i jak tu słuchać : nieuki.

Mikołaj
26 dni temu

Stalowa Wola 24 mln zł na same drogi

instalator
26 dni temu
Reply to  Mikołaj

jeszcze będą skomleć

Obywatel
26 dni temu

Pytanie brzmi , czy te drugie 50 procent miasto ma ???

Alabama
26 dni temu
Reply to  Obywatel

Skoro zgłaszali to maja coś w zanadrzu.

Obywatel
26 dni temu
Reply to  Alabama

Jeszcze trochę udziałów w Wodociągach , coś ponad 50 procent.

odp
25 dni temu
Reply to  Obywatel

ale jak sprzeda reszte to i tak woda bedzie drosza a nikt nie chce za ochłapy pracowac i jeszcze seniorów utrzymywac wiec troche zastanowienia co została zrobione za kadencji 2 lat pdb i co ludzie od niego dostali co oddali na jego dłos?

odp
25 dni temu
Reply to  odp

poprawka głos

HansGruber
26 dni temu

Stalowa to bastion PiS do tego ten kudłaty jest na równi z kotem prezesa w hierarchii to mają strumień hajsu jak na zawołanie. Cóż zrobić należy dojną zmianę przeczekać.

zulus
25 dni temu
Reply to  HansGruber

Przypomnij sobie jak było za Gierka i jak Tarnobrzeg traktował inne miasta Karma powraca.

z sando
25 dni temu
Reply to  zulus

karma wraca nigdy wiecej tarnobrzeskiej okupacji ziemi sandomierskiej

Ojojoj
25 dni temu
Reply to  zulus

Przypomnij, tylko konkrety

z sando
25 dni temu
Reply to  Ojojoj

konkrety?a za czyje piniadze byly budowane jakies urzedy wojewodzkie w tarnobrzegu czy sady?

Hahaha
25 dni temu
Reply to  z sando

To się zdecyduj tumanie bo podobno stalowa broniła się rękami i nogami żeby nie być stolicą województwa. Jedziesz dalej drogi, budownictwo etc. czyli zapotrzebowanie w każdych czasach ile trafiło do tbg ile do ościennych i czy im ktoś odjął żeby tu dać

z sando
25 dni temu
Reply to  Hahaha

podobno to kopernik nie zyje synu wiatru i kurzu

z 1 reki jnfo
24 dni temu
Reply to  Hahaha

w 1975 roku nawet pieczatki byly juz gotowe z napisem wojewodztwo sandomierskie a decyzja o przeniesieniu stolicy wojewodztwa do nic nieznaczacego tarnobrzegu podjeto pod naciskiem jakiegos jednostkowego sekretarza pzpr widac musial miec duze wplywy

Mar
24 dni temu
Reply to  z 1 reki jnfo

Powtarzam: rezygnacja ze statusu powiatu grodzkiego, wraz z referendum lokalnym, czy odłączyć od Tarnobrzega osiedla takie jak Wielowieś czy Mokrzyszów i przekształcić je na odrębne miejscowości w obrębie gminy Tarnobrzeg. Odpadłoby utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich oraz kilku innych rzeczy. Miasto nadal byłoby stolicą gminy i powiatu ziemskiego. Analogiczne przykłady w województwie: Mielec, Stalowa Wola.

wizjoner
24 dni temu
Reply to  Mar

Pomysły…

Mar
24 dni temu
Reply to  wizjoner

Pomysły, propozycje – jak zwał tak zwał. Moim zdaniem lepsze to, niż dać milczącego minusa. Ale dostaję mało plusów, więc widocznie „stara bida” lepsza od spróbowania czegoś nowego.

Gość
24 dni temu
Reply to  Mar

A od kiedy od Stalowej odłączono wieś Pławo?

Mar
24 dni temu
Reply to  Gość

Od nigdy. Z analogią chodziło mi o stolicę gminy i powiatu ziemskiego. Idąc po najmniejszej linii oporu mogło by być bez referendum. Zostałaby gmina w tych samych granicach tylko bez statusu powiatu grodzkiego. Mielec i Stalowa Wola nie mają takiego statusu, a się rozwijają.

Dekumis
24 dni temu
Reply to  Mar

Koń trojański? Czy ki chooj

Mar
24 dni temu
Reply to  Dekumis

Yyy, o co chodzi?

Owen
25 dni temu
Reply to  HansGruber

Kudłaty ma ksywkę Aborygen

Gość
24 dni temu
Reply to  HansGruber

Oszalałeś jakie czekać?! Na Podkarpaciu PiS nigdy władzy nie odda! A i w kraju kiepsko to widzę bo sami idioci na tej opozycji i powstające partyjki dla partyjek. Albo tylko po to aby więcej jedynek na listach było a ludzie ci sami od lat. Po tym twoim czekaniu to już nie będzie czego zbierać po Tarnobrzegu.

Mar
26 dni temu

Nie ma wszystkich wnioskowanych dofinansowań – trudno. Ale moim zdaniem pieniądze na wkłady własne powinny być trzymane. Lepiej żeby czekały na koncie zarezerwowane na zgłoszone drogi, niż żeby był za nie robiony np. parking przy szaletach.

Obywatel
26 dni temu
Reply to  Mar

Ale przecież nie ma środków na wkłady własne – wszystkie wolne środki już rozdzielono .

Mar
26 dni temu
Reply to  Obywatel

Tu jest projekt uchwały w tej sprawie, który był głosowany na ostatniej sesji rady miejskiej.
http://www.tarnobrzeg.esesja.pl/zalaczniki/127025/zmiany-w-budzecie-2021_1182516.pdf
Są zapisane kwoty na drogi, np. 1.080.504 zł na ul. Moniuszki. Nie powinno to być ruszane, np. przeniesione na zrobienie parkingu przy szaletach, aż będzie dofinansowanie.

nie radny
25 dni temu
Reply to  Mar

Skoro miały te pieniądze być na dofinasowanie wkladu własnego to chyba przeznaczenie upadło jak nie ma dofinasowania . Rroste jak drut.

Mar
25 dni temu
Reply to  nie radny

1) Zadania, które nie otrzymały dofinansowania, są na listach rezerwowych. Jakby tak awansowały z list rezerwowych, a środki na wkłady własne wydanoby w międzyczasie na co innego, to skąd wtedy wziąć na wkłady własne?
2) Środki na wkłady własne mogą czekać na koncie nawet i do końca kadencji jako wolne środki. Po co były robione projekty na zgłoszone drogi, żeby nie modernizować tych dróg?
3) Miasto jest zadłużone, więc należy zacisnąć pasa i szukać dofinansowań do czego się da, a do tego potrzebne są środki na wkłady własne. Lepiej żeby te środki czekały na koncie, niż żeby np. jakiś plac zabaw nad Jeziorem za to robić.

odp
24 dni temu
Reply to  Obywatel

ale nie tylko prezydent tbg-u jest nie kompetentny?
teraz doszedł prezydent rp wiec skad ma załatwic jak i jeden i drugi niszczy a nie naprawia
teraz popieram prezydenta w-wa ze chciał zakmnac tvp same głupoty pokazuja…
a co z tego naród ma bide jak piszczy a oni ładują w swoją kieszeń……

Osadnik Ocice
26 dni temu

Znowu będziemy marudzić, ze mamy nieudaczników, ale czy to nie jest prawda?

Łopcyk
26 dni temu

Może trzeba samemu zacząć budować te drogi, sam wkład wystarczyłby na te drogi gdyby RDM robił te drogi, oczywiście pod kontrolą z UM

Obywatel
26 dni temu
Reply to  Łopcyk

Z odśnieżaniem nie nadążali a drogi będą budować, no i czym : łopatami?

Milutka
26 dni temu

ZA komuny linie kolejowa – L-H-S, budowano społecznie. Można, można. To co jakąś drogę by nie można było.

Alabama
26 dni temu
Reply to  Milutka

Za komuny PZPR rządził wszędzie i wszędzie było rozsądnie. Teraz rozsądek dotyczy tylko tych miast/gmin/powiatów gdzie u koryta jest PiS.

Maria
26 dni temu

Super, kolejne tysiące ton piachu w rowy w Ocicach, kolejne miliony na drogę do chlewów. Gospodarności rozwój.

Ginter
25 dni temu
Reply to  Maria

A co ty osiedle Tarnobrzega chlewem nazywasz ? skąd jesteś?? z betonowej wiochy rodem z Machowa Jeźórka czy Kajmowa a może tatuś rodem z Obrazowa za jabka kupił mieszkanie w Tarnobrzegu . Wszystkie wjazdowe drogi do Tarnobrzega są wyremontowane i mają ścieżki rowerowe tylko na Orląt nie było czas najwyższy na ten remont

jablko obrazow
25 dni temu
Reply to  Ginter

niedlygo wykupiwy caly tarnobrzeg zaorzemy i posadzimy japka

Ginter
25 dni temu
Reply to  jablko obrazow

I bardzo dobrze chociaż pożytek będzie wybaczcie ale wkurwia mnie zachowanie ludzi którzy nie mają pojęcia gdzi mieszkają i co myślą o osiedlach Tarnobrzega ludzie na tych osiedlach dawno by się przeprowadziły do gmin , bo mają dość ,podatki z kosmosu a jak ojcowizna została stodoła a hektara nie masz to od razu łeb do wiadra

Kuzwam
25 dni temu
Reply to  jablko obrazow

ANALFABETA – WSIOK.

z 1 reki info
23 dni temu
Reply to  Kuzwam

japka japka japka sa bardzo dobre tarnobrzeg bedzie z nich slynal na cala Polske

Mar
25 dni temu
Reply to  Ginter

Wszystkie? To oprócz wjazdu od strony Mokrzyszowa na którym wjeździe do Tarnobrzega są ścieżki rowerowe od granicy miasta lub prawie od granicy (max 100 m za nią)?

Ginter
25 dni temu
Reply to  Mar

Wybacz co nie masz??? ścieżki rowerowej z Tarnobrzega do Mokszyszowa a nawet do Stalów jest a ul Warszawska to nie ma a Wisłostrad też nie ma ???

Mar
25 dni temu
Reply to  Ginter

O ścieżkach od strony Mokrzyszowa napisałem. Od strony Sandomierza „ścieżka” zaczyna się dopiero kawałek za cmentarzem w Wielowsi, do tego potem jest przerwa od Kameleona do ul. Sandomierskiej. Od strony krajowej 9-tki ścieżka przy Wisłostradzie zaczyna się od zjazdu do Jeziora. Od promu ścieżki nie ma. Coś pomyliłem?

Maria
25 dni temu
Reply to  Ginter

Jestem z Sandomierza, nie z Obrazowa i takiej wsi jak Ocice to u nas nie ma.

Ginter
25 dni temu
Reply to  Maria

To po co zabierasz głos w sprawie Tarnobrzega???

Maria
25 dni temu
Reply to  Ginter

Bo mieszkam w tym mieście, chociaż się wstydzę. Wybudowałam dom w dzielnicy Borów i zupełnie nie rozumiem w jakim celu robi się drogi do chlewów we wsi Ocice. Tam nie ma domów, nie ma osiedla, kilka starych chałup, stodoły, stajnie i chlewy. Więc pytam się grzecznie -po co te chodniki i dla kogo ?

zuzia
25 dni temu
Reply to  Maria

Odpowiem dla jednego osobnika który zarabia na budowaniu domów i będzie tam budowł.

Odyseusz
26 dni temu

Trzeba było głosować na prezydenta TBG pislamiste jak w stalowej i na wszystko byłyby pieniądze z dotacji Państwa !

HansGruber
25 dni temu
Reply to  Odyseusz

Czyli na kogo? O Kalince nawet PiS zapomniał.

zulus
25 dni temu
Reply to  HansGruber

Jak bys go wybral to by sobie o nim przypomnieli.Tak to juz jest.le tempy lud tarnobrzeski jest za głupi aby to zrozumieć.

Tomasz
24 dni temu
Reply to  zulus

Na pisiaków nie ma co głosować, ich czas powoli się kończy.

Oczywistość
25 dni temu
Reply to  HansGruber

Kalinka sam się spalił Zemsta na Kiełbie nie pomogła. Dalej tego nie rozumie Na ostatniej sesji razem z Bozkiem obciążają Kielba szkoda która o wyrządził Mastalerz Idiotyczne tlumaczenie ze to prawnicy zawalilo. Jak powstała szkoda to żaden prawnik tego nie obroni
Radni zapomnieli że Apelacje i sprawę przegrał ich prawnik w postępowaniu apelacyjnym
Pewne sprawy należy rozumieć

odp
25 dni temu
Reply to  Oczywistość

ale kiełba wykonczył kołek a kalina sam siebie pograża do dnai dzisiejszego bo duzo obiecuje a nic nie dotrzymuje dobrze z e tylko pare miesiecy był…….

As
25 dni temu
Reply to  odp

I pewnie ludzie zrozumieli sens tej intrygi. Błyskawiczne uchwalenie planu w zamian za wystawienie wiadomo kogo. Ja do dzisiaj nie rozumiem jak można było w kilka dni plan uchwalić , bez prokuratorskiego śledztwa. Bo ta łapówka to zdaje się za ten plan była . Sygnalista stąpał podobno wtedy na rozgrzanych od czerwoności finansowych węglach .Wyborcy byli potem bezlitośni.

Obywatel
23 dni temu
Reply to  As

Kiełb to był debil – wszedł w układy ( można sprawdzić z kim , kto mu załatwiał poparcie u Stasiaka) , myślał , że jest z układu postkomunistów ( mafii spółdzielczej) to będzie robił co chce.zapomnial niuk rybka, że wchodząc w układy najpierw trzeba się dzielić (kasa też) a on caszol tylko mnożyć ( koperty). Teraz jest podobnie, Bożek wygrał, bo go wybrali aby mógł wygrać , musi słuchać i dzielić się kasa z banda z którą wszedł w układy – i tyle, jak podniesie głowę to skończy tak jak rybka ( a żeby podnieść głowę trzeba być czystym a nie bydlęciem sprzedawanym).

Trojan w32
25 dni temu
Reply to  podkarpacki

Uwaga wirus

kicia
25 dni temu
Reply to  Trojan w32

Wirusem to jesteś ty i twoje głupkowate komentarze.

Grzes
25 dni temu
Reply to  podkarpacki

Ulica dzialkowa to kwiatek bo po budowie obwodnicy to dojazd do kilku dzialek ogrodowych i oczyszczalni 🙂 a okulickiego to glownie dojazd do kolejnego tunelu pod torami ale 24 banki jest

Pucupucu
25 dni temu
Reply to  Grzes

„dzięki dobrej współpracy to widać” ten kudłaty knur wstydu nie ma 😀

Obywatel
23 dni temu
Reply to  Grzes

To kto tam ma dzialki

Obywatel
25 dni temu

Ja myślę że nic takiego sie nie stało i jak nie teraz to kolejnym razem sie uda. Musimy być pozytywnej myśli i wszystko dobrze sie potoczy.

Przepraszam za moje poprzednie zachowanie, troszkę mnie emocje poniosły

Juliusz Cezar
25 dni temu
Reply to  Obywatel

W końcu jakieś pozytywne nastawienie! Będą kolejne projekty, wnioski są praktycznie gotowe, wystarczy je złożyć. Nie musimy tak narzekać, przy kolejnych naborach na pewno się załapiemy na kolejne dofinansowania 🙂 Pozdrawiam i udanego wypoczynku w weekend!

Mar
25 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Supcio, że mamy to wyjaśnione 🙂
Napisz jeszcze proszę Juliuszu, kiedy i gdzie konkretnie będą te nowe parkingi w centrum? Bo napisałeś wczoraj: „nowe parkingi będą, cierpliwości”, więc jak rozumiem wiesz co i jak. Skoro potrzeba, aby mieszkańcy byli cierpliwi odnośnie powstania tych parkingów, to chociaż uraduj ich informacjami o terminie i miejscu ich powstania.

Juliusz Cezar
25 dni temu
Reply to  Mar

M.in. w miejscu obecnego Dzikowiaka, po modernizacji budynku, a także po wybudowaniu Galerii na skrzyżowaniu Sikorskiego i Sienkiewicza. Będzie też duży parking przy Karuzeli, chociaż to nie jest ścisłe centrum. Brane są pod uwagę też inne rozwiązania, np. były sugestie budowy parkingu przy ul. Targowej pomiędzy cmentarzem wojennym a Orlikiem przy SP4, jednak teren ten nie należy do miasta więc temat jest otwarty. Miasto robi parkingi gdzie tylko się da, jeśli ma Pan sugestie, w jakich miejscach parking mógłby powstać, proszę napisać pismo do Pana Prezydenta – w formie przewidzianej przepisami 🙂

Mar
25 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

No, to są jakieś konkrety, dziękuję za informacje którymi się podzieliłeś Juliuszu 🙂 Jako że nie podałeś terminów, domyślam się, że żaden z tych parkingów nie powstanie równolegle ze startem opłat za parkowanie, czyli przez jakiś czas nie będzie przystępnej alternatywy dla płacenia.

Kwestie związane z pisaniem przeze mnie do Prezydenta wyjaśniłem wczoraj, nie będę się powtarzał.

O infrastrukturę rowerową w centrum nie pytam, bo nie wyraziłeś pewności powstania jej tam, więc rozumiem, że nie masz konkretnej wiedzy na ten temat.

O to, czy uważasz za dobry standard nieobniżone krawężniki przy przejściu dla pieszych oraz znak końca drogi rowerowej przy przystanku z nieobniżonym krawężnikiem już pytałem, więc rozumiem, że nie chcesz tego komentować.

Juliusz Cezar
25 dni temu
Reply to  Mar

O terminy trzeba pytać inwestorów, gdyż miasto nie będzie budowało parkingów na terenach prywatnych. Nawet jeśli będą później to chyba warto się trochę pomęczyć. Alternatywy dla płacenia są – można wybrać rower, komunikację miejską, przejść się pieszo, albo zainwestować w samochód elektryczny który jest wyłączony z opłat za parkowanie. Co do obniżania krawężników, uważam, że powinny być niskie i wszędzie takie są w mieście, jeśli tak nie jest, to proszę napisać gdzie. Znak też mógłby być przesunięty dalej, jednak postawił go tam wykonawca w związku z obszarem inwestycji, na którym działał. Na chwilę obecną trzeba się stosować do tego co jest, a jeśli komuś to wyjątkowo przeszkadza, może jechać inną drogą. Nadal nie rozumiem, jaki ma Pan Problem by napisać do Prezydenta, czego się Pan obawia? Pana dane będą chronione przez RODO, w dodatku otrzyma Pan odpowiedź. Na forum Prezydent czy w ogóle ktokolwiek inny nie ma obowiązku czytać Pana komentarzy ani odpisywać. Jest to luźna dyskusja i wszyscy jesteśmy internautami. Jeśli rzeczywiście zależy Panu na dobru miasta, powinien się Pan trochę bardziej postarać, gdyż widzę, że mimo że z Pana maruda, to jakieś zaangażowanie i pomysłowość Pan wykazuje. Prezydent na pewno z chęcią by Pana poznał i wymienił poglądy.

Mar
25 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Większość poruszonych kwestii wyjaśniłem już we wcześniejszych komentarzach, więc nie będę się powtarzał. Rozumiem, że nowe parkingi jako obiekty przy drogach na terenach gminy nie będą budowane w najbliższym czasie, liczymy na parkingi na gruntach prywatnych lub spółdzielni, gdzie mogą być ograniczenia parkowania. O przejściu i znaku już pisałem gdzie konkretnie są. Odnośnie wymiany poglądów, to od tego są m.in. portale takie jak ten, Prezydent i urząd są powołani przede wszystkim do prowadzenia określonych działań, np. zarządzania drogami publicznymi.

Juliusz Cezar
24 dni temu
Reply to  Mar

Źle Pan rozumie, parking nad Jeziorem jakoś został wybudowany, proszę wskazać miejsca, gdzie widziałby Pan nowe parkingi. Do tej pory widzę głównie narzekanie z Pana strony.

Mar
24 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Chodziło mi o parkingi w lub bezpośrednio przy centrum, fakt że nie doprecyzowałem. Na terenie dawnej szkoły przy ul. Dekutowskiego można zbudować potężny darmowy parking. Można było zbudować większy parking na terenach nad Wisłą przy skate parku, ale przyjęto inną koncepcję. Proszę bardzo – bez narzekania 🙂

Alf
24 dni temu
Reply to  Mar

Teren po szkole już chyba został wystawiony na sprzedaż i zapisany po stronie przychodów w budżecie na ten rok.
Ale ok miejsce wprost idealne na wielopoziomowy parking na nawet kilka tysięcy samochodów. Biorąc pod uwagę brak innych lokalizacji w tym rejonie. Niestety dla rządzących ważniejszy jest jednorazowy zastrzyk gotówki na załatanie dziury w finansach miasta.

Mar
24 dni temu
Reply to  Alf

Nie słyszałem / czytałem o tym nigdzie, ale jeśli to prawda, to cóż, będzie jeszcze trudniej w przyszłości. Ja mam inną koncepcję niż parking piętrowy, mianowicie przenieść muzeum z zamku do budynku po szkole. Wtedy byłby uzasadniony remont budynku i budowy dużego parkingu przy nim, zamiast wydawania pieniędzy na nieruchomości z roszczeniami. Ale to ja 🙂

Parkingowy
23 dni temu
Reply to  Mar

Oj Marcin Marcin ty i Twoje pomysły. Jesteś taki oblatany to załatw może remont parkingu pod „Twoim” oknem bo dziury w płytach na 1 metr 🙂

Mar
23 dni temu
Reply to  Parkingowy

Z danymi osobowymi bym uważał, bo nie jestem osobą publiczną.

Natomiast co do „oblatania”, to domyślam się, że zdaniem niektórych lepsza „stara bida” niż szukanie lepszych rozwiązań 🙂

Parkingowy
23 dni temu
Reply to  Mar

Imię Marcin – dane osobowe 🙂 teraz wszelkie Marciny w galaktyce pozwą parkingowego buhahahha

obywatel
22 dni temu
Reply to  Mar

Szanowny Panie – należy zadać sobie pytania:

  1. Dlaczego miasto nie ma gdzie budować np. parkingów?
  2. Dlaczego tereny które były w użytkowaniu wieczystym przez Spółdzielnie mieszkaniowe (niezabudowane budynkami mieszkalnymi ) zostały przekształcone w prawo własności na rzecz tylko spółdzielni ???? W jakim celu i na jakiej podstawie ?????
Mar
22 dni temu
Reply to  obywatel

Ad 1) Bo brakuje odpowiednich terenów.
Ad 2) Uznaję te pytania za retoryczne.

obywatel
22 dni temu
Reply to  Mar

A czy Pan wiesz , że burmistrz (za namową milicjanta co jest w radzie osiedla) chciał budować parking za kasę miasta na terenie prywatnym spółdzielni co przekształciła w pełna własność teren co był poprzednio w użytkowaniu wieczystym spółdzielni (kto na to zezwolił ????) ??????
Mieszkańców posiadających mieszkania obok w budynku za kasę których to także przekształcono (najbardziej zainteresowane osoby ) mieli w dupie – nawet burmistrz ich nie zapytał !
Dziubiński po protestach na to nie zezwolił (przynajmniej się zapytał właścicieli lokali wyodrębnionych co o tym myślą) , podobnie nawet Mastalerz postąpił a ten Wielki Pan Burmistrz nie pytał mieszkańców , on chciał tylko gadać z wielkimi panami (jak on sam) ze spółdzielni . Jeszce szlaban chcieli postawić przy wjeździe na parking (to tak w interesie mieszkańców) – pewnie aby płacili za utrzymanie ale ani słówka o tym aby oni też mogli z niego korzystać. Jeszcze pozwolił byłemu milicjantowi na rozwieszanie pism w gablotach – obrażając tych mieszkańców.

obywatel
22 dni temu
Reply to  Mar

Jak miałby być płatny to może i lepiej , że miasto ( urzędnicy o tym nie pomyśleli) bo to było by zapewne tak – żeby zrobić tam parking to znowu trzeba by było coś sprzedać ( jak wielkie głowy mówią – zbyć) a tylko coś znaczą udziały w wodociągach. Pewnie znowu jest chętny na budowę tzw. galerii???( Bo w sumie oprócz prywatnych inwestorów w innej dziedziny brak).

Kuzwam
24 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ty popierdolona istoto, zobacz jak wygląda parking, przy szaletach miejskich, dopiero zabieraj głos.

obywatel
22 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Panie polecam materiały źródłowe :(TU UCHWAŁA: http://www.tarnobrzeg.pl/uchwaly/VII/545.pdf ). Nad tzw: jeziorem parkingi są budowane ze sprzedaży udziałów w wodociągach (spółki miasta) – dla przypomnienia (Fundusz Inwestycji Samorządowych PFR (PFR FIS) oraz Gmina Tarnobrzeg podpisały umowę inwestycyjną na mocy której 45% udziałów w spółce Tarnobrzeskie Wodociągi sp. z o.o. w Tarnobrzegu zostanie zakupiona przez PFR. Dla PFR FIS inwestycja w spółkę o stabilnych przychodach to korzystna lokata kapitału, a dla miasta dodatkowy zastrzyk pieniędzy na realizację inwestycji……………….(https://nadwisla24.pl/2020/01/20/dostajemy-25-mln-oddajemy-43,5-mln-szczegoly-umowy-zbycia-udzialow-w-tarnobrzeskich-wodociagach/ )  Nominalny koszt transakcji obsługiwanej w latach 2022-2039 wynosi 43,5 mln zł i uwzględnia składnik inflacji. Realny koszt transakcji (bez inflacji) wynosi 32 mln zł. Pytanko Panie – to ile wyniesie rzeczywisty koszt tych inwestycji nad tzw: jeziorem ( budowa także parkingów/) ????? Ciekawostka : Rzecznik W. Lis: – Transakcja nie wpływa i nie wpłynie na wzrost taryf za wodę i ścieki. Taryfy reguluje rządowy regulator cen wody, jakim jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Nie bez znaczenia na wzrost taryf za wodę i ścieki mają wskaźniki makroekonomiczne i mikroekonomiczne, w tym wzrost cen energii elektrycznej, płacy minimalnej, amortyzacja. WYROK SN z dnia 11 października 2013 r – Sygn. akt I CSK 86/13 „Tymczasem pojęcia amortyzacji w znaczeniu księgowym i podatkowym nie są tożsame. Ta… Czytaj więcej »

obywatel
22 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

A dlaczego nie skoro potrafi finansowo pomagać podmiotom prywatnym jakim są spółdzielnie to dlaczego z innymi tego nie można (czytaj parking – radny Partyka – Vel rączka do góry.

urzędnik
25 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ale oblatany w działaniu Bożka!, Tyle że to są plany a nie real.

Alf
24 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czy parkingi o wymienionych lokalizacjach będą własnością miasta ,czy centrów handlowych ? Jeżeli to drugie to bardzo szybko firmy te widząc obce samochody parkujące cały dzień i zajmujące miejsca ich klientom wprowadzą własne parkomaty np. 1,5 ha bezpłatne dla swoich klientów . To miasto musi budować swoje bezpłatne parkingi na obrzeżach miasta jak robią to inni , którzy wprowadzili już taki system w centrum.

Juliusz Cezar
24 dni temu
Reply to  Alf

To chyba oczywiste, że parkingi budowane w ramach inwestycji prywatnych na terenach prywatnych nie mogą stanowić własności miasta. Co do wprowadzenia własnych opłat to oczywiście właściciele takich terenów mają taką możliwość, ale nie jest to regułą (np. parking przed dworcem autobusowym czy Park Tarnobrzeg – a to też tereny prywatne). Miasto buduje parkingi np. nad Jeziorem i w tych miejscach gdzie ma prawne możliwości. Jeśli ma Pan jakieś sugestie, proszę zwrócić się do Prezydenta.

Alf
24 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie mam zamiaru zwracać się na razie z niczym do Prezydenta. Chcę zwrócić na pewne standardy obowiązujące wszędzie. Może widzę jak robią to inni , którzy pomyśleli o strefach płatnego parkowania. Otóż na 100% prywatny właściciel galerii nie pozwoli ,żeby jego parking był „okupowany” przez inne samochody , podczas gdy jego klienci nie mają gdzie zaparkować. Parking na jeziorem ok pod warunkiem ,że będzie stamtąd sprawna komunikacja miejska do centrum z częstotliwością co 5-10 minut. Inaczej jest to bez sensu . Strefę robi się na końcu. Wcześniej trzeba zapewnić mieszkańcom odpowiednią infrastrukturę parkingową. Same rowery są słabe. Ludzie uczcie się trochę i podpatrujcie innych. Ciekawi mnie ile średnio rocznie urzędnik w magistracie ma szkoleń ? Normą jest ok 5. To samo nauczyciele i inni. Jesteśmy zaściankiem , ale trzeba próbować to zmieniać. Poza tym koniecznie trzeba próbować zatrudniać i ściągać tu ludzi z większych miast. Tam obowiązują już od dawna standardy i rozwiązania o których tu nikt nie słyszał. Potrzeba świeżej i młodej krwi. Niestety ale bardzo mało osób w urzędzie potrafi kreatywnie myśleć a pracują i myślą standardami z minionej epoki czekając do emerytury. Ktoś musi im to pokazać i nauczyć. Najbardziej oporni powinni być zwalniani i zastępowani innymi… Czytaj więcej »

Cezarowa
25 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie pisz na tym forum Znajdź inne lepiej płatne zajęcie.

Obywatel
23 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Raz do roku i księdzu wolno i może się udać. Reszta to słowa dublera.

strachliwy
25 dni temu
Reply to  Obywatel

Nie bój sie tak bardzo. Toże straszą to jeszcze nie jest tragedia dla mężczyzny.

Obywatel
23 dni temu
Reply to  Obywatel

Uda się jak jakiś sensowny pomysł zgłoszą. Na razie można powiedzieć, że cośdostali , bo dotyczy to drogi powiatowej a czy będą dawać kasę na drogi osiedlowe ??? Bezspornie burmistrz z urzedasami mają problem z myśleniem – na remont drogi powiatowej w granicach miasta dostali .

kicia
24 dni temu

Tarnobrzeg to wiocha i wstyd dla Podkarpacia.To stan umyslu ..jak Rosja. 🙂

Tęczowy zks
24 dni temu
Reply to  kicia

Nie to co nowoczesna stalowa Wola, w tym roku stolica światowego lgbt 🙂 :***

Kuzwam
24 dni temu
Reply to  Tęczowy zks

MIASTO. ROWERÓW.!!!

tarnobrzeski
24 dni temu
Reply to  Kuzwam

Niech bedzie.Dolaczyla Stalowa Wola do Amsterdamu,Rotterdamu,Kopenhagi i innych europejskich miast .Brawo Stalowa Wola.

LucekKing
24 dni temu
Reply to  tarnobrzeski

Ty dołączyłeś do psychiatryka w Morawicy bo nie dość, że prujesz się na stronach tak znienawidzonego sobie miasta to jeszcze odpisujesz sam sobie. Lecz się na nogi bo na głowę za późno.

mazurek
24 dni temu
Reply to  kicia

Fakt

Gość
24 dni temu
Reply to  kicia

Święta racja. Widać to po tym jak głosują. Nikt z obecnych radnych i prezydentów nie powinien się tam dostać.

Kuzwam
24 dni temu
Reply to  kicia

Tarnobrzeg, został Moze i,, wiocha” ale to przez – Konia Trojanskiego- z Krosna, wsioka z Mokrzyszów, oraz lebiode z Baranowa Sandomierskiego.

ISKRA 48 TBG
24 dni temu

DLACZEGO DYSPONENCI ŚRODKÓW TAK BARDZO NIE LUBIĄ TARNOBRZEGA? DLACZEGO? NIECH BÓG IM WYBACZY

Kuzwam
24 dni temu
Reply to  ISKRA 48 TBG

AMEN!!

odp
23 dni temu
Reply to  ISKRA 48 TBG

po co inwestowac skoro miasto jest za dłuzone planem pdb duło odużenie miasta ale to mu nie wychodzi wiec po co dawac jak nie wiadomo kiedy zwrócą chyba ze z kieszeni mieszkanców

119
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content