Zapytaliśmy magistrat o prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Jakie otrzymaliśmy odpowiedzi? Zobaczcie sami

W związku z kończącymi się pracami nad Jeziorem Tarnobrzeskim zadaliśmy rzecznikowi kilka pytań, zadanych przez naszych internautów w komentarzach pod artykułami. Jakiej treści odpowiedzi uzyskaliśmy? Zobaczcie sami

 

Portal NadWisłą24.pl: Czy UM sprawuje kontrolę nad przebiegiem prac w trakcie realizacji inwestycji? Jeżeli tak to na czym ona polega?
    
RZECZNIK UM Tarnobrzeg: Zgodnie z Prawem Budowlanym Inwestor sprawuje nadzór 
inwestorski nad realizowanymi zadaniami nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Portal NadWisłą24.pl: W jaki sposób UM rozlicza się z wykonawcą? Na koniec inwestycji czy etapami?
    
RZECZNIK UM Tarnobrzeg: Na etapie postępowania przetargowego załączony został projekt umowy, w którym określono warunki zapłaty. Po wyłonieniu Wykonawcy podpisano umowę na warunkach określonych w projekcie umowy. 

Portal NadWisłą24.pl: Proszę o komentarz UM w sprawie tworzących się rozlewisk na nowo wyremontowanej ulicy
     
RZECZNIK UM Tarnobrzeg: Jest to teren budowy. Roboty budowlane są w trakcie 
realizacji. Inwestycja nie została jeszcze zakończona.

Portal NadWisłą24.pl: Na kiedy zaplanowane są odbiory inwestycji?
    
RZECZNIK UM Tarnobrzeg: Po zgłoszeniu gotowości odbioru przez Wykonawcę, Zamawiający 
ma obowiązek dokonania odbioru w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia. 

Portal NadWisłą24.pl: Prezydent zapowiedział przed rozpoczęciem prac, że jezioro zostanie otwarte w dla wypoczywających w czerwcu 2021 roku. Czy zapowiadany termin otwarcia jeziora jest aktualny? Jeżeli nie to dlaczego?
     
Termin umowny zakończenia zadania "Budowa dróg dojazdowych..." to 31.05.2021 r. Termin umowny zakończenia zadania "Rewitalizacja terenów..." to 31.08.2021 r. Zgodnie jednak z zapowiedzią prezydenta, już w czerwcu tereny nad jeziorem zostaną udostępnione dla 
wypoczywających

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juliusz Cezar
18 dni temu

Pierwsze, drugie i czwarte pytanie wynikają z niewiedzy – jakby ktoś zadał sobie trud zapoznania się z przepisami ustawy i dokumentami miasta będącymi do wglądu to by nie pytał o rzeczy oczywiste. Pytanie trzecie również wynika z niewiedzy, miasto może odebrać inwestycję lub jej nie odebrać, a co się dzieje w trakcie budowy to pytanie do inwestora, a nie do Prezydenta. Jedynie sensowne zadane jest ostatnie pytanie, gdzie odpowiedź Pana Rzecznika pokazuje, że Pan Prezydent dotrzymuje danych mieszkańcom obietnic.
Zanim Państwo dacie minusa, to apeluję, aby się zastanowić, czy coś w mojej wypowiedzi jest nieprawdą (chyba, że ktoś „minusuje” dla zasady niektórych internautów, niezależnie od treści komentarza).

As
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

A ja sensownej odpowiedzi o nowe bezpłatne parkingi w związku ze strefą również się nie doczekałem. Makaronu nawijanego na uszy i ogólników nie liczę. Proszę o konkrety kiedy i gdzie? Innym łatwo jest wytykać błędy i niedociągnięcia

Juliusz Cezar
18 dni temu
Reply to  As

Niech Pan zapyta Redakcji, czemu o to nie zapytali, tylko o rzeczy oczywiste dla każdego samorządowca. A nawet może Pan sam napisać do Pana Prezydenta, a nie liczyć na kogoś. Ma Pan jakieś propozycje umiejscowienia takich parkingów? Wszyscy tworzymy społeczność lokalną i musimy razem pracować dla dobra miasta. Krytyka władzy może być słuszna, ale sami też od siebie wymagajmy i przedkładajmy jakieś inicjatywy oddolne. Ja często czytam same narzekania, inwektywy i brak pojęcia o przepisach czy finansach, a czy ktoś się wysilił i napisał jakąś listę rzeczy, które powinien zrobić Prezydent (ze wskazaniem w jaki sposób)? Proszę wskazać, gdzie chciałby Pan nowe, bezpłatne parkingi – wtedy można dyskutować, czy jest na to szansa.

Juliusz Cezar
18 dni temu
Reply to  NW24

Wiem 🙂 Tylko, że tym narzekającym chodzi ogólnie o bezpłatne parkingi na terenie miasta, natomiast pytanie (i odpowiedź) związane były z rewitalizacją terenów nad Jeziorem. Pozdrawiam serdecznie! 🙂

obywatel
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

A co tam rewitalizować? Te zasiane trawy, posadzone drzewa ? Najpierw odwiedź się co to rewitalizacja ( patrz chociaż – Wikipedia). według was ( i urzędników) rewitalizacja to betonowanie wszystkiego co się da, stawianie ogrodzeń, stawianie pomostów dla wędkarzy , budowa boisk , obiektów gastronomicznych czy też robienie miejsc na grilla. Puk, puk, puk ????

obywatel
18 dni temu
Reply to  NW24

No cóż od polonisty czy też mgr politologii trudno wymagać umiętności liczenia – to nie to co mgr matematyki. Był okres, że na maturze matematyki nie trzeba było zdawać i stąd tyłu jest mgr.

Brutus
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cytat z programu wyborczego DB:
1.  Tarnobrzeg rozwijający się
-budowa i remonty parkingów miejskich – w tym wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie.
Zresztą to wydzielenie części rynku pod bezpłatny parking to nie jego pomysł, ale WZ ( może, dlatego nie chce go zrealizować). Jak widać z tym dotrzymywaniem obietnic przez DB nie jest najlepiej, zrobił coś wręcz przeciwnego każe płacić mieszkańcom za parkingi.

Owen
15 dni temu
Reply to  Brutus

Proponuję prześliedzić program wyborczy DB. Mowa w nim m.in. o zatrzymywaniu młodych ludzi poprzez tworzenie nowych miejsc pracy żeby nie uciekali z miasta i zdecydowane „NIE” dla takiej trasy przebiegu obwodnicy, który własnie jest realizowany. To tylko przykłady ale jest tego duzo więcej.

obywatel
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

A to on nie wie tego, urzędnicy nie wiedzą też tego – ale gdzie parkomaty postawić to jakimś cudem wiedzą. To po co startował na burmistrza, co to jest – burmistrz kasę bierze , miał wizję a teraz tacy jak ty chcą podpowiedzi – propagandę to tylko miał tzw: program wyborczy – na papierze i w gębie.

obywatel
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Już byli tacy frajerzy i nawet wygrali w BO – ul. Łokietka, odwiert – i wieki Pan burmistrz miał to w du…
A ty tu bredzidz o incjatywach.

FLO
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

„a czy ktoś się wysilił i napisał jakąś listę rzeczy, które powinien zrobić Prezydent (ze wskazaniem w jaki sposób)?”:
1. Prezydent powinien ustąpić. W jaki sposób? Otworzyć drzwi magistratu wyjść przez nie i już nie wracać.

obywatel
18 dni temu
Reply to  FLO

Jeszcze zabrać ze sobą rzecznika, wydział promocji, nowych naczelników, wice- kitkę a najlepiej większość urzedników których zatrudnił On, Kalinka , poprzednik i jeszcze poprzednik tego poprzedniego. W Tbg mieszkańcy powinni ogłosić ” wolne miasto Tarnobrzeg od urzędników”.

Urzednik
17 dni temu
Reply to  obywatel

Obecny prezydent cholubi tylko tych których zatrudnił Kalinka i jego zastępca. Reszta nic nie znaczy dla obecnej ekipy

obywatel
17 dni temu
Reply to  Urzednik

Proponuję sprawdzić gdzie ci wszyscy mają rodowód ??? Komunizm upadł ponoć w Polsce ale na pewno nie w Tbg. Już pisałem o tym, że począwszy od Mastalerza to jedynie skok na kasę Swoich. Ten beton jest tak mocno zakorzeniony , że betonują wszystko i wszędzie gdzie się da.

filozof
10 dni temu
Reply to  Urzednik

Życie ludzi dorosłych zależne jest od tego kto komu w d… włazi i jak głęboko.

podatnik
17 dni temu
Reply to  obywatel

Obywatelu gdyby nie było darmo-zjado-magistratu na który składaja sie wszyscy mieszkańcy w mieście było by kilkanaście milionów rocznie na inwestycje

obywatel
17 dni temu
Reply to  obywatel

To był punkt nr2 , a teraz punkt nr3 – zabrać ze sobą te wszystkie nasadzenia wraz z rachunkiem za to, – w jaki sposób : zabrać ze sobą z urzędui, przekazać nasadzenia i rachunki żonie – niech plewi i oplaca?

obywatel
18 dni temu
Reply to  As

Szanowny bo odpowiedzi w tym temacie nie będzie ! Co innego jak by się ktoś zapytał: gdzie jeszcze można parkometry postawić.

obywatel
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

A to ty jesteś rzeczniki czy Może Lis. Burmistrz to może udostępnić jak Morawiecki na pozwoli.Na razie burmistrz to sobie może tylko chcieć.

obserwator
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pytania wynikają nie z nie wiedzy ale z doświadczenia jakie przyniosła WCZEŚNIEJSZA UMOWA Z ENERGOPOLEM>
A swoja drogą ile kosztów poniosło Miasto z powodu odstąpienia od umowy z Energoploem. Czy Miasto odzyskało Gwarancję udzielona Energopolowi. Jeżeli tak to w jakiej wysokości ?. Jężeli nie to kto za to zapłacil tzn.winny tego stanu. Kto wydał decyzje o wypłacie kwoty gwarancji.?
Proszę nie zaciemniać tematu Juliuszu ( czyżbyś był na tym słynnym zleceniu w urzędzie miasta)

plażowicz
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Inwestycja miejska to mamy prawo wiedzieć czy ktoś tego pilnuje i nadzoruje z aktualnej władzy. W razie porażki to wszystkiemu winni inni a nie obecny prezydent.

obywatel
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Od tego są usta burmistrz tzw rzecznik aby odpowiadać i udzielać informacji – jak d… Od sr…

obywatel
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie każdy to półtora magistra jak chociaź może zwracać się powinno dwa magistra abyś się nie obrażał – tak dla zasady : lepiej powiedzieć więcej niż mniej.

Owen
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pan Rzecznik, Pan Prezydent? Zastanówcie się, przecież nikt normalny tak nie pisze. Ot rzołnierzyk Dariusza z Krosna! Żenuące!

Owen
15 dni temu
Reply to  Owen

żenu-j-ące oczywiście.

Alf
18 dni temu

Jakie pytania takie odpowiedzi

Juliusz Cezar
18 dni temu
Reply to  Alf

Część mieszkańców tego nie rozumie i widzi winę w Panu Prezydencie, Panu Rzeczniku i urzędnikach. Pewnie Pan również będzie teraz ofiarą ataków ze strony „obywatela”, „Mara” i innych. A jak ktoś ma chociaż podstawową wiedzę o funkcjonowaniu samorządu terytorialnego, to widzi bezsensowność tych pytań.

obywatel
18 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tylko tacy jak ty i urzędnicy to widzą – reszta jest ślepa i głupia.

Mieszkaniec Tbg
18 dni temu

Urząd jaja sobie robi z niezależnego dziennikarstwa. Dla swojego tygodnika n. prezydent powiedział, „że nie zamawiał basenów” a NW24 mówi, że budowa jeszcze trwa 😀 Arogancja władzy do zenitu

rozdwojenie
18 dni temu

Taka jest prawda .Tygodnik Nadwiślański ogłosil hasło prezydenta „.Nie zamawialismy basenów tylko drogi.” . Na zapytanie redakcji nadwisłą24 rzeznik juz tak nie mówi tylko według niego redakcja się czepia i nie odpowiada na Pytanie. Tak wiec pytania są sensowne tylko odpowiedzi sensownych brak.

odp
18 dni temu
Reply to  rozdwojenie

ale ze zalało droge to nie problem ale tereny mokre to juz jest problem bo ciekawy jestem kto koszty zwróci proszku i wody a tamtedych jada ludzie rowerem na strefe
a pytan to jest za mało bo powino być takie kto po obserwujw?

Swój
18 dni temu

Przyznać trzeba, że rzecznik UM w Tarnobrzegu wykonuje swoją pracę perfekcyjnie.

NadWisłą24.pl: Gdzie jest mój płaszcz?
Rzecznik UM w Tarnobrzegu: Nie ma i co nam Pan zrobi?

Rzecznik prawdy
18 dni temu
Reply to  Swój

Takie to są właśnie odpowiedzi rzecznika Zagmatwane i nieprawdziwe Kompletny brak rzetelnej informacji

obywatel
18 dni temu
Reply to  Swój

Urban – bis.

odp
18 dni temu
Reply to  Swój

skoro sie wybiera nie kąpetnych do wykonywanego zawodu takie sa efekty
a jak dobrze kojarze pracuje tam koło 200 osob a 75% nie nadaja sie na to stanowisko co wykonuja nie będe wymieniał nazwisk bo ja ich nie wybierałęm a tych co się trzymaja ciepłej posadki to nawet ich nie wykopiesz……

Kuba
18 dni temu

„Gratuluję” redaktorowi dociekliwości , a rzecznikowi rzeczowej odpowiedzi. Cytuję : „Po zgłoszeniu gotowości odbioru przez Wykonawcę, zamawiający
ma obowiązek dokonania odbioru w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia.” Nooooo gratulacje , naprawdę wszyscy się dowiedzieli kiedy otwarcie. Mają ludzi za debili. Jak zwykle. Czyli jak wykonawca zgłosi odbiór 30 września to 7 października otworzymy jezioro. No urwa ł , po prostu super,

Juliusz Cezar
18 dni temu
Reply to  Kuba

Zamawiający (Gmina Tarnobrzeg) nie jest wróżką i nie wie, kiedy faktycznie inwestor ukończy zadanie, często pojawiają się jakieś opóźnienia, których źródłem jest wina strony trzeciej lub siła wyższa. Pan Rzecznik odpowiedział zgodnie ze stanem prawnym – jak tylko inwestor zgłosi miastu ukończenie inwestycji, miasto w terminie 7 dni dokona odbioru. Czego Pan nie rozumie?

Mieszkanka
17 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Mamy prawo pytać a władza obowiązek odpowiedzi Ta akurat władza każdemu gmatwa odpowiedzi jak by miała coś do ukrycia

Kuba
18 dni temu

Tarnobrzeg nic się nie stało !!!!!! niiiic się nie stałooooo! Tarnobrzeg nic się nie staaałooo!!!

Tarnobrzeżanin
17 dni temu

Mnie to jezioro…odrzuca. Zwyczajnie nie podoba mi się ten projekt.

Zenob
15 dni temu

A co z tymi hałdami ziemi , z polna droga do mariny a co z posianiem trawy i zasadzeniem drzew ???? Zrobili asfalt i kostkę i na tym koniec Na razie to wygląda na mocnoooo nieskończone

trawka
14 dni temu
Reply to  Zenob

Kostki pełno, aby mniej mieć prac przy trawie. Kostka nie wymaga w zasadzie niczego prócz wyłożenia. Kostkowo- betonowe miasto się robi.

Neltah
14 dni temu

A ja już wczoraj pływałem kajakiem, woda lodowata ale fale były wysokie. Jezioro ma się dobrze, ładnie jest tylko wokół Mariny, potem jest tylko plaża, chodnik i jezdnia, nie ma już terenów zielonych po ktorych można było sobie boso przejść, albo poleżeć jak nie było miejsca na plaży. Jak mogli to zlikwidować???

Betoniarka
14 dni temu
Reply to  Neltah

Brawo. Też to zauważyłam. Beton, kostka, kostka, beton.

obserwatore
8 dni temu

Byłem wczoraj 9 maja (niedziela) nad tym zalewem zwanym jeziorem. Ludzisków pełno, pieszych, motorowych, rowerowych, najczęściej bez maseczek. Za nic mają jakieś zasady dotyczące bezpieczeństwa w związku z pandemią. Jak patrze na to co się tam dzieje to po mojej myśli do końca czerwca się nie wyrobio z oddaniem.

Bolek
8 dni temu
Reply to  obserwatore

Pomijam fakt,że przebywając na plaży nie ma obowiązku mieć kagańca na twarzy to prawdopodobieństwo zarażenia się na świeżym powietrzu jest znikome.Jeżeli masz obawy to kaganiec na twarz i masz złudne poczucie bezpieczeństwa

medyk
8 dni temu
Reply to  Bolek

Prawdopodobieństwo jest. Wystarczy, że idziesz za zakażoną osobą ,a ona jest bez maski, wchodzisz w „chmurę” po jego oddychaniu i jesteś załatwiony. Amen wtedy w pacirzu na Twoim pogrzebie.

Bolek
8 dni temu
Reply to  medyk

Czy po 15 maja gdy można będzie chodzić bez maseczki też będziesz tak uważał.

Mar
8 dni temu
Reply to  obserwatore

Zauważyłeś może, czy piesi trzymali się chodnika, czy chodzili też po drodze dla rowerów i jezdni? Bo ciekawi mnie, jak funkcjonuje tamtejsza strefa zamieszkania.

Bolek
8 dni temu
Reply to  Mar

Nie funkcjonuje bo jeszcze inwestor nie dokonał odbioru inwestycji.Póki co jest to plac budowy

Mar
8 dni temu
Reply to  Bolek

Hmmm, to biorąc pod uwagę co napisał obserwatore wychodzi, że sporo osób ma zezwolenie na wstęp 🙂

bakalarus
7 dni temu

Miasto Tarnobrzeg miastem durnych rond drogowych. Ulica Sienkiewicza rondo małej średnicy na skrzyżowaniu z ul Kwiatkowskiego, 200 m dalej takie samo rondo zjazd do ZUS i ul Kolejowej w odległości około 100 m budowa nowego ronda obwodnicy. Już te dwa ronda skutecznie korkują ulicę Sienkiewicza w niektórych godzinach a co się będzie działo gdy dojdzie trzecie rondo na „obwodnicy- trudno to nazwać obwodnicą” ale to Tarnobrzeg

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content