Zużyto 1070 ton soli i 1578 ton piasku – Rejon Dróg Miejskich podsumował „Akcję Zima” w Tarnobrzegu

Spółka Rejon Dróg Miejskich podsumowała „Akcję Zima” w Tarnobrzegu. W działaniach, które trwały od 27 listopada 2020 r do 22 marca 2021 r zużyto 1070 ton soli i 1578 ton piasku. Dla porównania w sezonie 2019/20 użyto 45 ton soli i 280 ton piasku.

Spółka Rejon Dróg Miejskich w ramach „Akcji Zima” ma do utrzymania około 200 km dróg oraz około 100 km chodników w Tarnobrzegu. Zakres prac jest uzależniony od znaczenia i funkcji drogi oraz od natężenia ruchu kołowego.

W minionym sezonie zimowym, ze śniegiem i oblodzeniem walczyło 30 pracowników, którzy w okresach występowania intensywnych wielogodzinnych opadów śniegu, pracowali w systemie czterrozmianowym.

Do dyspozycji mieli:

1. Posypywarki ciężkie na samochodach ciężarowych 18 ton wraz z pługami odśnieżnymi szer. .3,5 m – 3 szt.(w tym 1 szt. Najem – 13000 zł(netto)/m-c

2. Ciągniki średnie z posypywarkami zaczepianymi oraz z pługami odśnieżnymi – 3 szt.( w tym 2szt. posypywarki zaczepiane- najem- 1800zł(netto)/m-c

3. Ciągniki lekkie do utrzymania chodników z pługami oraz z posypywarkami – 4 szt.(w tym 3 szt.- najem – 20 596,68 zł (brutto)

4. Samochody dostawcze 3,5 tony – 3 szt.

5. Równiarko-spycharka – 1 szt

TONY SOLI I PIASKU

Jak informuje spółka, podczas „Akcji Zima” 2020/21 zużyto następujące ilości materiału do posypywania dróg:

  • Sól drogowa – 1070 ton x 216 zł/t (netto)- 231120 zł(netto)
  • Piasek przesiewany – 1578 ton.x 17 zł(netto)- 26826 zł(netto)
  • Zużyto do napędu sprzętu i maszyn około 11000 litrów oleju napędowego na kwotę 45 886,89 zł.(netto)

W sezonie zimowym 2019/2020 zużyto soli drogowej w ilości około 45 ton ( koszt zakupu 8929,44 zł (brutto), natomiast piasku około 280 ton (koszt zakupu 4460 zł (brutto). Paliwa na kwotę 2 057,45 zł (netto)

– Działania związane z zimowym utrzymanie były prowadzone wg przyjętego harmonogramu uwzględniającego standardy zimowego utrzymania dróg oraz na podstawie telefonicznych zgłoszeń funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, Przewodniczących Osiedli oraz bezpośrednich zgłoszeń od mieszkańców Gminy Tarnobrzeg – wyjaśnia w sprawozdaniu Kazimierz Idzik, dyrektor ds.technicznych w RDM.

– Spółka w okresie Akcji Zima korzystała również z pomocy pracowników Wodociągi Tarnobrzeskie(odśnieżanie ręczne przejść oraz wiat przystankowych) oraz strażaków OSP Sobów, którzy przy pomocy pojazdu kład odśnieżali chodniki oraz ścieżki rowerowe – dodaje.

SPRAWOZDANIE: akcja-zima-2020-2021_sprawozdanie_1213619

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna rowerowa
18 dni temu

PIASEK NIECH USUNAL Z SCIEZEK ROWEROWYCH !!!!!
brudne są o niebezpieczne!!!

IRENA
18 dni temu

Ogrom wysypanej soli, nasadzenia za miliony nie zabezpieczone plandekami i mamy to co widzimy. Zieleń w koło, rośliny puszczają liście a na Wisłostradzie ogrom nasadzonych roślinek martwa 🙁 Kto za to odpowie? Po co kupowaliśmy plandeki? Miały zabezpieczać zieleń ale prezydent to olał w tym sezonie. Proszę redakcję NW24 o przyglądnięcie się tej sprawie.

obywatel
18 dni temu
Reply to  IRENA

Film burmistrz zrobił – zrobił, to teraz c…
Z tymi nasadzeniami a jak się będą dop….. To się dosadzi.

odp
18 dni temu
Reply to  obywatel

ale film jest wyswietlany koło urzedu miasta
ale ze jest osobo nie kopetetna to kazdu dobrze o tym wie

Tarnobrzezanin wkurzony
18 dni temu
Reply to  IRENA

Dlaczego odpowiednie służby nie reagują Czy tylko jedna jedyna redakcja na zadawać pytania na które zresztą nie dostaje prawdziwych odpowiedzi Gdzie się nasi radni Milczą jak sarkofagi egipski e

obywatel
18 dni temu

A kto to wszystko klepie uchwałami ja nie oni!

Brzoza
18 dni temu
Reply to  IRENA

Niegospodarność i nieudolnosc widoczna gołym okiem
Nie trzeba oglądać propagandowego filmu w sprawie nasadzeń obok urzędu miasta

obywatel
18 dni temu
Reply to  Brzoza

Ja bym to określił tak – brak kwalifikacji.

odp
18 dni temu
Reply to  obywatel

pytanie ile tych osob co tam pracuje nie nadaje sie na to stanowisko?

obywatel
18 dni temu
Reply to  odp

Ot pytanie??? Ale jak drużyna ch… O gra to zmienia się w pierwszej kolejności trenera , z reguły to przynosi jakiś efekt, przynajmniej krótkotrwały . Nikt nie trzyma trenera słabego bez wyników – a porażek to było w ch….- brak kasy z RFIL bo ch…
Projekty .

Agnieszka
18 dni temu
Reply to  IRENA

Nasadzenia juz zarosniete chwastami są Ale dziadostwo

Janusz
18 dni temu

Drodzy mędrcy z RDM w cywilizowanym świecie do posypywania dróg nie używa się soli. Jest specjalny preparat, który nie niszczy dróg i pojazdów. Więc może lepiej się douczyć i wyciągnąć wnioski. Samochody mieszkańców Tarnobrzega pordzewiały po zimie przez wasz brak podstawowej wiedzy.

obywatel
18 dni temu
Reply to  Janusz

Ale tu jest Tarnobrzeg – cywilizacja jeszcze do tej firmy nie dotarła – tu jest tak jak za komuny tylko trochę na zewnątrz upiększono.

Kierowca bus
17 dni temu

Kiedy miasto połata dziury na drogach ? Można się tutaj poczuć jak we wschodniej Ukrainie.

Dformat
17 dni temu

tyle ton? tośmy sypali chyba w całym górnym podkarpaciu

Bożżż
17 dni temu
Reply to  Dformat

Tyle to było podane w lutym, do kwietnia nasypali 2c tyle

wasyl
17 dni temu

Co to obchodzi mieszkańca ile czego piachu czy soli zostało zużyte , był i tak chaos drogowy , kupa śniegu – zaskoczeni drogowcy , nie ma się z czego cieszyć . Drogowcy zawsze przesypiają pierwsze opady śniegu , jechałem do Dębicy to wiem jak to wyglądało – obraz nędzy i rozpaczy i do tego jeszcze 20 km/h .

Kasia
17 dni temu
Reply to  wasyl

Ale, że autem? Czy jednośladem z nożnym napędem?

Jan
15 dni temu

Za odśnieżanie,trzeba nasze służby pochwalić,jedna wpadka na początek,później odśnieżanie wzorowe,drogi praktycznie czarne,mimo ostrej zimy i dużych opadów.Pamietam lata wcześniejsze ,jeszcze za Dziubinskiego(który zniszczył miejskie spółki na czele z PGM) w Sandomierzu czy Mielcu drogi były czarne ,w Tbg ślizgawica ,biało .W tym roku przecierałem oczy ze zdumienia .

obywatel
14 dni temu
Reply to  Jan

Faktycznie – zima była zajeb…. śnieg popadał ze dwa razy , leżał ze dwa tygodnie ,
ot, była to zima stulecia i należą się pochwały .. Strażacy z Grębowa lepiej sobie poradzili.

anna
14 dni temu

mozna by miec różne zastrzeżenia ale jest to raczej pozytywny obraz miejskiej spółki pracujacej dla miasta i mieszkańców

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content