Bajki animowane dla dorosłych i dzieci

Dobre produkcje animowane dla dzieci bawią, uczą, wzruszają i zaciekawiają od pierwszych minut seansu. Wbrew obiegowej opinii, bajki nie muszą dostarczać rozrywki jedynie najmłodszym widzom. Jakie filmy animowane pokochają nie tylko dzieci, lecz także rodzice? Oto wartościowe tytuły, które można oglądać razem z całą rodziną!

 

Coco – TOP 1

Coco (2017) to bardzo wzruszająca bajka w meksykańskim stylu, przesiąknięta tamtejszym folklorem. Przedstawia losy 12-letniego chłopca o imieniu Miguel. Jego największym, skrytym marzeniem jest zostanie muzykiem. W tajemnicy przed rodziną, która od pokoleń trudni się szewstwem i uważa muzykę za przeklętą, Miguel udaje się do Krainy Umarłych, gdzie odnajduje ducha swojego muzycznego idola – Ernesto de la Cruza. Ten animowany musical to prawdziwa perełka wśród tego rodzaju produkcji, opowiada o rodzinnych relacjach, walce o marzenia i śmierci – temacie tak rzadko poruszanym w bajkach. Gwarantujemy, że Coco przypadnie do gustu każdemu, poruszając w sercu najgłębsze struny. Nie bez przyczyny ta piękna bajka została nagrodzona Oscarem w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany.

Gdzie jest Nemo – TOP 2

Gdzie jest Nemo to pouczająca historia, która weszła do kin w 2003 roku. Ta ciekawa i zabawna bajka przybliża nam podwodny świat – nie brakuje tu barwnych bohaterów i wielu zwrotów akcji. Z zapartym tchem śledzimy losy uroczej, dzielnej rybki o imieniu Nemo, która przez przypadek trafia do akwarium dentysty w Sydney. Ojciec Nemo – Marlin – i zakręcona Dori rozpoczynają akcję poszukiwawczą, przeżywając po drodze mnóstwo przygód. Czy rybia familia znów będzie razem? Warto wspomnieć, że bajka została doceniona nie tylko przez widzów, lecz także środowisko filmowe. Ta produkcja również otrzymała Oscara w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany.

Zwierzogród – TOP 3

Zwierzogród (2016) to udany film animowany, w którym nie brakuje komediowych wątków. Główny bohater – przebiegły lis Nick Bajer – żyje z drobnych przekrętów. Los sprawia, że cwany Nick i Judy Hops – pierwsza w historii króliczyca zatrudniona w policji – muszą razem rozwikłać pewną zagadkę kryminalną. W przeciwnym razie życie mieszkańców Zwierzogrodu może być zagrożone. Czy ta niezwykła dwójka odkryje, co powoduje zdziczenie i napady agresji u wielu zwierząt? Ta produkcja także ma na swoim koncie Nagrodę Akademii Filmowej w kategorii najlepszy animowany film długometrażowy.

Iniemamocni – TOP 4

Iniemamocni (2004) to bajka doskonale znana wielu najmłodszym i nie tylko. Przedstawia sympatyczną rodzinę – parę byłych superbohaterów i trójkę ich dzieci. Na co dzień tytułowi Iniemamocni starają się wieść normalne życie na przedmieściach, jednak gdy nadarza się okazja, by znów spożytkować swoje supermoce w szczytnym celu głowa rodziny – Bob – przystępuje do akcji. Aby ocalić świat, będzie musiał poprosić o pomoc resztę swojej nietuzinkowej familii. Pierwsza część przygód zdobyła aż dwa Oscary (za najlepszy film animowany i najlepszy montaż dźwięku).

Mamy nadzieję, że nasze propozycje urozmaicą rodzinne seanse z pociechami, dostarczając świetnej rozrywki również rodzicom. Przedstawione powyżej bajki animowane adresowane do szerszej publiczności stanowią zaledwie ułamek wartościowych produkcji z przesłaniem, które możemy obejrzeć np. na platformie internetowej HBO GO. Swobodny dostęp do sieci zapewni nam stabilny internet domowy bez limitu w ofercie UPC Polska. Pakiety w dobrej cenie znajdziemy w ofercie UPC!

Może Cię zainteresować: Phishing – nie daj się złapać na haczyk

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content