Enea Siarkopol w finale Drużynowych Mistrzostw Polski

Tarnobrzeskie tenisistki są na najlepszej drodze do wywalczenia 30 tytułu Drużynowych Mistrzostw Polski. Awans do finału podopieczne trenera Nęcka przypieczętowały w minioną sobotę, wygrywając w rewanżowym spotkaniu w Częstochowie 3:2.

Niewiele brakowało, aby to częstochowianki cieszyły się z triumfu w drugim spotkaniu fazy półfinałowej. Po trzech pojedynkach sobotniego meczu zespół spod Jasnej Góry prowadził bowiem 2:1 i w czwartym spotkaniu dnia Roksana Załomska wygrywała już 2:0 w setach i 9:2 w trzeciej odsłonie w pojedynku przeciwko Viktorii Pavlovich. Ostatecznie podopieczna Piotra Strusia uległa Białorusince 2:3.

Mimo porażki z defensywnie grającą Pavlovich, Roksana Załomska zostawiła po sobie dobre wrażenie w ostatnim meczu sezonu Bebetto AZS UJD Częstochowa. Zawodniczka klubu ze Śląska pokonała bowiem w trzech setach Elizabetę Samarę. Jedno „oczko” dla częstochowianek zainkasowała także Tetyana Bilenko po zwycięstwie nad Agatą Zakrzewską.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2:3

Roksana Załomska – Elizabeta Samara 3:0 (11-9,11-7,11-8)
Sandra Wabik – Viktoria Pavlovich 1:3 (7-11,6-11,12-10,5-11)
Tetyana Bilenko – Agata Zakrzewska 3:0 (11-6,11-6,11-5)
Roksana Załomska – Viktoria Pavlovich 2:3 (11-7,11-4,9-11,9-11,4-11)
Sandra Wabik – Elizabeta Samara 0:3 (4-11,9-11,3-11)

W finale fazy play off Enea Siarkopol Tarnobrzeg zmierzy się z KU AZS UE Wrocław (1 mecz 3 maja we Wrocławiu, rewanż 5 maja w Tarnobrzegu). Bebetto AZS UJD Częstochowa i SKTS Sochaczew sezon 2020/2021 kończą z brązowymi medalami.