W Tarnobrzegu funkcjonują trzy PSZOK-i oraz kąciki napraw i używanych rzeczy

Od kwietnia br. na terenie Tarnobrzega działają trzy Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W PSZOK-u przy ul. Rusinowskiego utworzono też Kącik Używanych Rzeczy oraz Kącik Napraw, wyposażony w podstawowe narzędzia.

PSZOK-i zlokalizowane przy ul. Rusinowskiego 1, ul. Fabrycznej 8 oraz przy Sienkiewicza 171, funkcjonują od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, w soboty od 8.00 do 14.00.

– Nic nie usprawiedliwia dla wyrzucania odpadów gdzie popadnie. Pamiętajmy, w ramach ponoszonej opłaty śmieciowej możemy oddawać kłopotliwe odpady do PSZOK-ów. Bez kombinowania, podrzucania sąsiadowi, czy do lasu. Dbajmy o swoje otoczenie, dbajmy o czystość wokół nas – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Nowością jest też powstały w PSZOK-u przy ul. Rusinowskiego Kącik Napraw i Kącik Używanych Rzeczy.

– Kącik napraw spodoba się zapewne mieszkańcom bloków, którzy nie mając tej możliwości w swych „M”, tu będą mogli swobodnie pomajsterkować. Na miejscu są do dyspozycji podstawowe narzędzia. Z kolei Kącik Używanych Rzeczy ma być miejscem, gdzie można oddawać używane meble, drzwi, sprzęty które jeszcze mogą komuś posłużyć. Tu należy więc zwozić te sprzęty, tu zapraszamy też osoby, które czegoś poszukują – dodaje prezydent Bożek.

***

Przypominamy, do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych można bezpłatnie oddać następujące selektywnie zebrane odpady komunalne:

1. opakowania z papieru i tektury;

2. opakowania z tworzyw sztucznych;

3. opakowania z drewna;

4. opakowania z metalu;

5. opakowania ze szkła;

6. opakowania wielomateriałowe;

7. odpady zielone (liście, skoszona trawa, drobne gałęzie);

8. zużyte opony;

9. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;

10. zużyte baterie i akumulatory;

11. przeterminowane leki;

12. puszki po farbach i aerozolach;

13. odpady wielkogabarytowe;

14. odpady budowlane i rozbiórkowe (do PSZOK można oddać niewielkie ilości odpadów remontowych i budowlanych, tj. odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego oraz odpadowych materiałów ceramicznych).

PSZOK przyjmuje jedynie odpady komunalne. Jeśli jesteś przedsiębiorcą PSZOK nie przyjmie od Ciebie odpadów pochodzących z prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej.

W Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych odbierane są odpady wyłącznie od mieszkańców Miasta Tarnobrzega. Transport odpadów do punktu selektywnego zbierania odpadów organizujemy we własnym zakresie i na własny koszt.

Na stronie SANTA-EKO znajdą Państwo regulaminy wszystkich PSZOK-ów działających na terenie Tarnobrzega, a także regulamin Punktu Napraw wraz z Punktem Przyjmowania Rzeczy Używanych niestanowiących odpadów tzw. „Kącik Rzeczy Używanych” przy ul. Rusinowskiego 1: http://www.santa-eko.pl/pszok.html?fbclid=IwAR1BvI22kPxjUJduGv8bH76-oQbbAEGgh1NCRYUhfxSm-wwdH2pFzUQ8h9I

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucyfer
14 dni temu

Ciekawe jak długo ten kącik pofunkcje. To znaczy jak szybko Janusze „pożyczą” sobie do domu narzędzia. Taki Janusz będzie dumny, że młotek zakosił.

Stygmatyk
14 dni temu

Dymają nas permanentnie, ciekawe czy miastowa władza ma plan na politykę śmieciową tzn. spalarnię, bo stalowa ma, a my jak zwykle jesteśmy za kimś z tyłu. Tereny na spalarnię są jak nie w mieście to na teren nie powiatu na terenach zdegradowanych przez przemysł siarkowy tylko trzeba użyć głowy.

Stygmatyk
14 dni temu
Reply to  Stygmatyk

za spalarnię w stalowej zapłacą tarnobrzeżanie dlatego władza niech myśli o czymś dla ludzi a nie tylko dla siebie

odp
14 dni temu
Reply to  Stygmatyk

na terenie sfewowej miała być spalarnia ale nie zgodzili się ludzie tam mieszkajace
wiec zacznij pukac do karzdych drzwi i dziekuj za ich głupote
teraz masz efekt płaci się wczesniej stw a teraz płaca w s-rz

Alf
14 dni temu

Ludzie zejdźcie na ziemie .Koszt takiej spalarni to są kwoty rzędu 100-200 milionów. Skąd miasto miałoby zdobyć takie kwoty?

Bibelot
14 dni temu
Reply to  Alf

400-500 milionów zwrot takiej inwestycji przy obecnych kosztach w 10 lat, wliczam tu produkcję energii, dlatego się opłaca tylko skąd wziąć kasę? W Stalowej my spłacimy spalarnię, a później nas będą skubać, dlatego trzeba myśleć szybciej niż spekulanci zza Jamnicy.

Alf
14 dni temu
Reply to  Bibelot

Za 500 milionów budują raczej duże miasta . Ale ok czy 100 czy 500 milionów brzmi tak samo abstrakcyjnie w naszych realiach .Bez porównań do Stalowej proszę. Tam rządzi pupil obecnej władzy. Puki co spełniają prawie wszystkie jego zachcianki.

oli
13 dni temu
Reply to  Alf

to głosuj na peło anty europejskich dziadów,a w zamian bedziesz płacił 26 zł,a stalowa 13,głupota ludzi ciemnych nie zna granic!

obywatel
14 dni temu
Reply to  Alf

To zapytaj się Dziubińskiego i Mastalerza czy nie było chętnej firmy prywatnej do budowy takiej spalarni ???

Alf
13 dni temu
Reply to  obywatel

Myślę ,że wtedy nikt o takich rzeczach nawet nie śnił. Wszystko stanęło na głowie kilka lat temu a ceny wystrzeliły w kosmos. Stało się to jak PIS doszedł do władzy

ebaćzks
13 dni temu
Reply to  Alf

Myśleli chociażby o spalarni zwłok i gdzie powstała? Gdzie wystraszyli się starszego rangą klechy a gdzie go olali?

Alf
14 dni temu

Mądrze napisał zdaje się Bolek .Od petycji do realizacji droga wyboista. Moim zdaniem też nie spełniamy wymogów dla tego zespołu parkowo-krajobrazowego. Pewnie to uwalą. Za dużo sobie nie obiecujcie. Ktoś zaistnieć próbuje. Ale spróbować trzeba.

Mar
14 dni temu

W temacie odpadów:
https://www.youtube.com/watch?v=GTfNMB1PmNY&ab_channel=TelewizjaLokalnaTVL
Z tego co zrozumiałem obecnie jest etap działań w kierunku budowy wiat, planowane są zmiany dotyczące naliczania opłat w celu uszczelnienia systemu oraz są prowadzone rozmowy z inwestorem prywatnym zainteresowanego budową zakładu wytwarzania energii z odpadów. Czyli raczej perspektywa co najmniej kilku lat.

Neltah
14 dni temu
Reply to  Mar

skoro planują budowę wiat, znaczy że mój pomysł z konferencji prasowej ma szanse realizacji

Mar
13 dni temu
Reply to  Neltah

Po pierwsze tworzenie wiat będzie kosztować. Po drugie trzebaby zbudować dużo nowych wiat, żeby móc zmniejszyć częstotliwość odbioru odpadów, czyli realne koszty dla mieszkańców. Po trzecie bez zakładu w mieście, ewentualnie w którejś z gmin sąsiednich, nadal będą wysokie koszty transportu odpadów, co uniemożliwi dalsze obniżenie kosztów. Także perspektywa co najmniej kilku lat, czyli następnej kadencji. Będzie co głosić w programie wyborczym.

Neltah
13 dni temu
Reply to  Mar

@Mar ,wiaty są po to aby poszukiwacze i zbieracze odbierali sprawne meble i sprzęty, a nie po to żeby zmniejszać częstość wywożenia odpadów. Wręcz na odwrót, wiata ZMNIESZA ilość odpadów ,gdyż sprawne meble NIE SĄ ODPADEM ,tylko są wartościowym przedmiotem który można tam zostawić a ktoś inny może zabrać i sprzedać lub sobie wziąć do domu. Wiata ZWIĘKSZA poziom ekologii powodując obrót dobrami. To samo zadanie pełni kącik rzeczy używanych. Ale przecież nie każdy ma samochód z przyczepą i nie będzie woził do PSZOKU sprzęty,bo mu się nie mieści w domu, tylko zostawi we wiacie, a zbieracz sobie weźmie. A pewnie nie wiesz że w mieście jest ich bardzo dużo, niektórzy mają własne busy i dobrze na tym zarabiają i tak ma to wyglądać

Mar
13 dni temu
Reply to  Neltah

Jak zbieracze będą zbierać więcej gabarytów spod wiat, to siłą rzeczy będzie ich mniej zalegać przy wiatach i częstotliwość ich odbioru będzie mogła być mniejsza. Nie widzę sprzeczności. Zostaje kwestia kosztów i czasu utworzenia zadowalającej liczby nowych wiat oraz braku lokalnego zakładu przyjmującego odpady inne niż gabarytowe. Także docelowo perspektywa co najmniej kilku lat, czyli następnej kadencji. Będzie co głosić w programie wyborczym.

Zeszokowany
13 dni temu

To dla mnie szok, że w Tarnobrzegu jest PSZOK.

oli
13 dni temu
Reply to  Zeszokowany

tak ,ale sandomierski

Ana
10 dni temu

Ale pierdoły, a na placu targowym wszyscy wyrzucają śmieci gdzie popadnie, a potem wiatr nie śmieciową falę przez osiedla. Ani włodazy miasta, ani straży miejskiej to nie obchodzi.
Te wszystkie „świetlane projekty” to jak dopinanie kwiatka do kufajki.
Zacznijcie od wszechobecnego brudu, dziurawych dóg, i chodnikòw.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content