Leasing maszyn – dlaczego warto inwestować w swoją firmę?

Biorąc pod uwagę różne opcje finansowania zakupu maszyn, z punktu widzenia przedsiębiorców zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest leasing. Co sprawia, że cieszy się takim zainteresowaniem i dlaczego warto go wybrać? Sprawdź już teraz i przekonaj się, że leasingowanie specjalistycznego sprzętu do firmy nie będzie dla Ciebie dużym obciążeniem finansowym!

Na czym polega leasing maszyn?

Co do zasady leasing maszyn w pewnym stopniu przypomina usługę wynajmu długoterminowego. Jeśli chcesz sfinansować w ten sposób maszynę, za jej kupno będzie odpowiedzialny leasingodawca. Zakupi on wybrany przez Ciebie sprzęt, a następnie użyczy Ci go, pobierając za taką usługę comiesięczną ratę. W całym okresie obowiązywania umowy masz pełne prawo do korzystania z niej. Gdy kontrakt się kończy, możesz zdecydować się na wykup lub oddać maszynę leasingodawcy. Proste, prawda?
Jednak najważniejsze jest to, że przed podpisaniem umowy leasingowej masz duże możliwości negocjowania warunków finansowania. Dzięki temu bez problemu dopasujesz do własnych potrzeb zarówno wysokość rat, jak i okres obowiązywania kontraktu.

Dlaczego leasing maszyn jest opłacalny?

Przejdźmy teraz do kwestii najważniejszych, a więc tego, co sprawia, że wybór leasingu, jako formy finansowania maszyn, jest opłacalny dla przedsiębiorcy.

Przyczynia się do tego kilka kwestii, spośród których najważniejsze to:

– liczne korzyści podatkowe – do kosztów prowadzenia biznesu zaliczysz zarówno raty, jaki i nawet cały podatek VAT,
– podpisanie umowy zazwyczaj wiąże się z minimum formalności, tzw. uproszczona procedura wnioskowania,
– leasing dostępny jest nawet dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność,
– leasingodawcy zwykle mają niewielkie wymagania wobec leasingobiorców,
– leasingując maszyny, nie obniżasz swojej zdolności kredytowej, a więc nie pogarszasz swoich szans na skorzystanie z kredytu bankowego,
– leasingowany majątek jest wolny od zajęć komorniczych,
– nie musisz mieć dużego kapitału na start – możesz zdecydować się na dłuższą umowę i niższą wpłatę wstępną, przy wysokim wykupie,
– masz możliwość wykupienie maszyn na własność.

Tak wiele korzyści sprawia, że leasingowanie maszyn w wielu przypadkach jest bardzo opłacalne. Z pewnością jest to rozwiązanie atrakcyjniejsze, niż zakup za gotówkę. Z kolei w porównaniu do kredytu możesz szybko sfinansować zakup ważnego sprzętu do firmy, nawet przy nieco gorszej sytuacji finansowej.

Na jakich warunkach można leasingować maszyny?

Jeśli chcesz dokładnie dowiedzieć się, jakie będą warunki leasingu maszyn, najlepiej już teraz skorzystaj z naszej porównywarki leasingowej. Nie da się bowiem jednoznacznie określić, na jakich zasadach podpisywane są umowy. W przypadku wpłaty wstępnej może ona wynosić od 0% do nawet 45%. Okres finansowania to zazwyczaj maksymalnie 7 lat, a leasingowana maszyna może być zarówno nowa, jak i używana – zwykle sprzęt nie może mieć więcej, jak 20 lat w momencie zakończenia umowy.

Co ważne, firmy leasingowe chętnie finansują zarówno maszyny pochodzące z naszego rynku, jak i zagranicznego. Do tego często trafisz na oferty, w których leasingobiorca nie jest weryfikowany w bazie BIK i KRD – wystarczy oświadczenie o dochodach.

Chcesz znaleźć najlepszą ofertę leasingu maszyn? W takim razie już teraz skorzystaj z pomocy specjalistów na stronie https://vleasing.pl. Kalkulator leasingowy do proste narzędzie, dzięki któremu poznasz koszty finansowania i przede wszystkim otrzymasz przejrzyste zestawienie najlepszych ofert. Przekonaj się już dziś, że leasing to doskonały wybór.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content