Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie

Zarząd Spółki Tarnobrzeskie Wodociągi, jako podmiot realizujący zadania własne gminy, podjął decyzję o przedłużeniu okresu obowiązywania aktualnych cen za odprowadzanie wód opadowych i deszczowych na dotychczasowym poziomie, tj. 7,27 zł za 1m³ na terenie miasta Tarnobrzega i 6,06 zł za 1m³ na terenie strefy przemysłowej w Machowie.

Zgodnie z opracowanymi cennikami, ceny miały wzrosnąć w 2020 roku o około 12% oraz w 2021 roku o około 19%.

– Utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie było możliwe dzięki podjętym działaniom mającym na celu zmniejszenie ponoszonych kosztów w zakresie prowadzonej działalności. Pomimo trudnego roku, związanego z odczuwalnymi przez wszystkich skutkami pandemii, Zarząd Spółki, prognozując kształtowanie się cen na kolejny okres, uwzględnił także trudną sytuację finansową tarnobrzeskich przedsiębiorców i podjął decyzję o utrzymaniu dotychczasowych cen – podkreśla Witold Wiśniewski, Prezes Zarządu Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o.o.

Woda opadowa, potocznie nazywana deszczówką, to woda która spada na utwardzoną powierzchnię ziemi w postaci opadów atmosferycznych (deszczu, śniegu czy gradu) i odprowadzana jest systemem kanalizacji deszczowej.

info: UM Tarnobrzeg

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Cenna informacja, która zamknie usta niektórym hejterom wypisującym głupoty, chociaż znając życie znajdą oni milion innych powodów, żeby oskarżać, pomawiać i obrażać nasze władze miasta. Najważniejsze, że znalazło się rozwiązanie, które sprawi, że mieszkańcy nie ucierpią.

Woda Jana
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

dzisiaj nie wzrośnie, a jutro w coś zostanie to wciągnięte

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Huraaaaa! 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Aj klakier – daj spokój już bo co do tego ma teraz miasto i jego urzędasy ?
Tą cenną informacje to sobie możesz w ….wsadzić . Większość firm to się już dawno wyprowadziła do ościennych gmin , bo podatki mniejsze a ty z tego wielkie zasługi przypisujesz miastu jakby burmistrz i urzędasy mieli z tym coś wspólnego. ” Woda nie zdrożeje ” tak kłamcą twierdził publicznie .
Przestań urzędzie już epopeję pochwalną na tym forum wypisywać.

wodniak
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zdrożeje dla odbiorców wody z sieci kanalizacyjnej. Ten news dotyczy ceny wody z dachów . Chociaż poczekajmy. Bozek zapewniał ,że nie . A jak władza mówi to znaczy ,że mówi.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wodniak

Bożek już kiedyś mówił ” ceny wody nie wzrosną” i co , wszyscy wiedzą że wzrosły . To taki okaz tzw ” paradoks kłamcy”.

Zona Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar Czy rozróżniasz cenę wody opadowej od wody z sieci kanalizacjyjnej. Za pierwszą płaca przedsiębiorcy i spółdzielnie mieszkaniowe a drugą mieszkańcy .
N a razie nie wzrosła cena dla przedsiębiorców -za wodę z dachów .
Czy nie wzrośnie cena za wodę do konsumpcji czyli dla nas mieszkańców poczekamy . Wróble ćwierkaja,że jednak tak.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Zona Cezara

Przedsiębiorcy i członkowie spółdzielni to też mieszkańcy miasta. Jakby mieli wyższą cenę to odbiłoby się to na klientach i lokatorach, którym wzrosłyby opłaty lub ceny usług. Dlatego informacja w artykule jest jak najbardziej pozytywna. Poza tym, doskonale wiem o czym Pani pisze, ale nie ma potrzeby siania paniki bez podstaw. Nie wszystko zależy od Miasta i jego jednostek, ale jestem pewien, że Pan Prezydent i urzędnicy zawsze robią co w ich mocy, by zminimalizować wszelkie niedogodności dla mieszkańców.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Kolejna teza: „Pan Prezydent i urzędnicy zawsze robią co w ich mocy, by zminimalizować wszelkie niedogodności dla mieszkańców”.

Czyli do końca dajmy na to czerwca zostaną wprowadzone zarządzeniem Prezydenta obowiązkowe konsultacje publiczne dla każdego zadania polegającego na modernizacji lub budowie dróg?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Nie teza, a prywatna opinia oparta o analizę dotychczasowych działań Prezydenta i UM. Co do pytania, to proszę skierować je do Pana Prezydenta na piśmie, to się Pan dowie. Ja ze swoje strony mogę tylko powiedzieć, że Pan nie jest od wyznaczania Panu Prezydentowi jakichkolwiek terminów. Każdy włodarz ma swoją wizję miasta i ją realizuje lepiej lub gorzej. Może Pan składać petycje, wnioski, pytania czy postulaty, jeśli są sensowne i dobrze uzasadnione, to czemu nie, z tego co widzę, Pan Prezydent jest bardzo elastycznym i ugodowym człowiekiem, otwartym na inicjatywy oddolne. Szkoda, że Pan i inni malkontenci marnują swój potencjał na forum, zamiast kontaktować się z UM i Prezydentem. Z takich bezpośrednich korespondencji zapewne wynikłoby więcej pożytku.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Stara śpiewka o pisaniu do Prezydenta. Krótka riposta: ostatnie konsultacje dotyczące alei na Serbinowie były przeprowadzone z urzędu czy na czyjeś podanie? Bo jak z urzędu, to równie dobrze można przeprowadzać z urzędu konsultacje dotyczące m.in. modernizacji dróg. Piłeczka odbita 🙂

Przy okazji ciekawe skąd Juliusz wie, ze „Pan Prezydent jest bardzo elastycznym i ugodowym człowiekiem, otwartym na inicjatywy oddolne”. 🙂

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Konsultacje nie są obowiązkowe poza sytuacjami wskazanymi w ustawie. To że były przeprowadzone w jednej sprawie (choć nie musiało ich być), nie znaczy, że w innej również będą. Jeśli Panu zależy na konsultacjach w tej sprawie proszę o to wystąpić i uzasadnić swoje stanowisko. Może być tak, że niezależnie od tego one będą, ale nikt Panu gwarancji nie da. Co do drugiej kwestii, to każdy kto obserwuje działania Pana Prezydenta może zauważyć te cechy o których napisałem, ale są oczywiście pewne wyjątki do których Pan się zalicza. Te wyjątki widzą tylko to, co chcą widzieć.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Teza / opinia nie dotyczyła obowiązku, tylko dobrej woli, Juliusz napisał: „Pan Prezydent i urzędnicy zawsze robią co w ich mocy, by zminimalizować wszelkie niedogodności dla mieszkańców”. Rozumiem więc, że niebawem, np. do końca czerwca, zostaną wprowadzone z urzędu zarządzeniem Prezydenta obowiązkowe konsultacje publiczne dla każdego zadania polegającego na modernizacji lub budowie dróg. Także to mamy wyjaśnione 🙂

A odnośnie tego, że z tego co widzi Juliusz „Pan Prezydent jest bardzo elastycznym i ugodowym człowiekiem, otwartym na inicjatywy oddolne”, to napisano wyraźnie „człowiekiem”, a nie np. „włodarzem” czy „gospodarzem”. Ale nie będę rozwijał bardziej tego wątku, niech każdy sam oceni 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Ciekawy ten burmistrz w tym mieście i urzędasy ???
Kalinka się chwali , że miasto TBG dostało 12 mln z rezerwy od rządu , dodatkowo na budowę obwodnicy ( w mc. Maju 2021 )
a burmistrz i urzędasy jeszcze nie zdążyły się tym pochwalić.
Juliuszu Cezarze – to kto tu w końcu , w tym mieście rządzi i załatwia kasę :
1.
Burmistrz ,
2.
Kalinka ????

Kamil
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Oczywiście ,że Kalinka. Jeszcze trochę a Kalinka wszystkie decyzje Bożka będzie ogłaszał wcześniej niż urzędujący prezydent.
To tylko u nas w Tarnobrzegu jest dwuwładza . Jedna legalna a druga w ukryciu.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

Skoro Kalinka jako pierwszy ogłasza
taki hit ( w sprawie 12 mln od rządu ) no to chyba jego zasługa, przecież nie byłby taki bezczelny aby wyjść przed szereg tj. przed Wielkiego Pana Burmistrza a nie słyszałem też aby został ustami Burmistrza Bożka (czyli rzecznikiem).

Zastanawiające jest, że Wielki Pan Burmistrz mieszkaniec z Krosna nie przekazał takiej świetnej informacji mieszkańcom miasta osobiście na konferencji . Jego usta czyli rzecznik też milczy , ani słówka w tym temacie także żadeń urzędnik (z upoważnienia burmistrza ).
CZYŻBY. NIE WIEDZIELI CO SIĘ DZIEJE ????

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Konsultacje nie są obowiązkowe, nadal Pan nie rozumie. Poza tym minimalizowanie niedogodności dla mieszkańców może być przeprowadzane bez konieczności odbycia konsultacji. Pisze Pan tak jakby Prezydent celowo chciał robić komuś na złość, a wszyscy wiemy z jakimi problemami borykają się mieszkańcy. Większość urzędników to przecież również mieszkańcy, proszę pomyśleć zanim Pan coś napisze. I tak, Prezydent jest człowiekiem, tylko i aż człowiekiem – dlatego proszę skończyć z tymi podłymi atakami na człowieka, który też ma swoje życie prywatne, rodzinę, przyjaciół. Pomyślał Pan o tych osobach, pozwalając sobie na nieustanne ataki? O innych internautach typu „obywatel” nie będę pisał, bo to już są przypadki wręcz dla prokuratury.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

1) Kwestie dotyczące konsultacji już wyjaśniłem. Jak Juliusz nie rozumie, to trudno.
2) To Juliusz twierdzi np., że „Pan Prezydent i urzędnicy zawsze robią co w ich mocy, by zminimalizować wszelkie niedogodności dla mieszkańców”. „Zawsze” i „wszelkie” no to zawsze i wszelkie – słowa się rzekły, a odwołania tych słów nie widziałem.
3) Wszyscy wiemy z jakimi problemami borykają się mieszkańcy? To np. gdzie nowy bezpłatny parking w centrum lub na jego obrzeżach? Ktoś miał problem z niepłaceniem za parkowanie, że płatne ma być?
4) Czy ja coś pisałem o rodzinie lub innych sprawach osobistych Prezydenta?
5) Mamy demokrację, a jedną z cech demokracji, taką jak mandat do zarządzania uzyskiwany w wyborach, jest krytyka działań władz. Dla Juliusza mandat cacy, krytyka beee?
6) Radzę Juliuszowi sprawdzić w słowniku, co znaczy np. „podły”.

end
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Szkoda twojego pisania. Kto miał zrozumieć zrozumiał. Teraz to juz tylko tłumaczenie oczywistości.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  end

Niektóre rzeczy ciężko zdzierżyć. Ale w sumie masz rację – mądrej głowie dość dwie słowie. Zresztą, nie widzę wielu plusów pod moimi odpowiedziami do Juliusza, więc widocznie nieliczni je doceniają. A jeśli kto da się zwieść propagandą, to trudno, w następnych wyborach zagłosuje na budowę dalszego odcinka drogi obwodowej i inne ciekawe inwestycje.

Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Poprawka: nie „i inne”, tylko „lub inne”.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

DAJ JUŻ SPOKÓJ Z TĄ SWOJĄ PROPAGANDĄ URZĘDNICZĄ !
WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW MOŻE TYLKO POMARZYĆ O TAKICH ZAROBKACH, PODWYŻKACH I PREMIACH JAK W URZĘDZIE A URZĘDNICY MAJĄ ICH PROBLEMY W NOSIE (POZA SWOIMI INTERESAMI).
JEŚLI BURMISTRZ NICZYM NIE MOŻE SIĘ POCHWALIĆ, ŻADNYMI OSIĄGNIĘCIAMI TO NIECH ZREZYGNUJE – BĘDZIE TO KORZYSTNE DLA MIASTA JAK I MIESZKAŃCÓW!
NIE STRASZ PROKURATURĄ – CO ZA PRAWDĘ BĘDĄ ŚCIGAĆ????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak czytam te twoje wypociny to stwierdzenie , że stare komunistyczne nawyki są w genach zakorzenione i to głęboko iż nie sposób ich wykorzenić ani się ich pozbyć.
Tekst „przypadki wręcz do prokuratury”
– typowe PZPR-kie zagrywki (stalinowski prokurator znajdzie paragraf tylko jakiegoś człowieka pokazać mu trzeba).
Aby rzecz była jasna – obecny burmistrz to najsłabszy jaki był , ani charakteru, ani umiejętności ani kwalifikacji do pełnienia tej roli – wszystko go przerasta (poza pijarem, lansem i propagandą).
Przesiedział w radzie poprzednią kadencję i co o niej można powiedzieć to tylko tyle , że ” dieta co miesiąc była”
a teraz jest podobnie i tylko tyle po nim pozostanie – ” co miesiąc dostawał wynagrodzenie”, ” nasadzenia wzdłuż ulic (chwastów)” . ” sprzedaż wodociągów” i film o nasadzeniach ???
Jak burmistrz i urzędnicy potrzebują spokoju – to niech poszukają innej roboty, bo najwyraźniej obecna ich przerasta.

Cizia
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

SLUCHO – RADIA. – MA-RYJA.

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

Aleja na Serbinowie to pomysł RADNEGO- K. Który chce mieć koło bloku spacerniak.

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Kolorowa

TRAFIONY – ZATOPIONY.!!

Były radny
1 miesiąc temu
Reply to  Kolorowa

Ten radny to wszystko załatwi u Bozka Nawet betonowanie Serbinowa Jeszcze tam brakuje parku wodnego Do dzieła

Żona Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak tak piszesz to znaczy że należy się spodziewać nowych cen za wodę i ścieki
Super

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Spółdzielnie płacą – ha, ha, ha , hi hi hi. Doucz się : w spółdzielni płacą (jak już) tylko członkowie posiadający lokale spółdzielcze , właściciele lokali oraz najemcy i użytkownicy lokali w najmie.
Kto takich bredni ci naopowiadał „że spółdzielnie płacą”??? To jeszcze napisz z czego płacą ???

Fuks
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pan ładnie kolorujesz świecącymi kredkami. Zrobilisvie to dla biznesmenów i sklepów a dla zwykłych ludzi powinniście obniżyć cenę wody, bo jest za drogo. To samo ze śmieciami płacilibyśmy taniej gdyby nasi biznesmeni nie skspkli. A miasto za nasze im parkingi robi i drogi.

Wodę obniżcie
1 miesiąc temu

Wodę obniżcie bo to jest danina przekraczająca niektórych mieszkańców.

Koszałek Opałek
1 miesiąc temu

CZYŻBY. PROPAGANDA WYBORCZA??

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content