LIVE: Konferencja prasowa dot. przyznania dla Tarnobrzega blisko 12 milionów złotych, z udziałem ministrów R. Webera i A. Adamczyka

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję konferencji prasowej z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz wiceministra infrastruktury Rafała Webera.

Tematem konferencji będzie przyznanie dla Tarnobrzega blisko 12 milionów złotych dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej, na budowę obwodnicy. 

Konferencja odbędzie się w sobotę 15 maja, początek godz.11.

LIVE:

Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Józiek
1 miesiąc temu

Wystarczy na ekrany dla poszkodowanych mieszkańców z okolic Kamionki?

Ddd
1 miesiąc temu
Reply to  Józiek

Jakich poszkodowanych ? Plany budowy były znane od lat, więc byli świadomi co ich czeka.

optymista
1 miesiąc temu
Reply to  Józiek

„gwiazda” protestująca ostatnio na pasach właśnie wystawiła swój domek na sprzedaż, a w opisie oferty obwodnica stała się zaletą

qwq
1 miesiąc temu

Gdzie odbędzie się ta konferencja ? czy zwykli mieszkańcy tez mogą na niej się pojawić ? czy będzie możliwość zadawania pytań ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  qwq

A czy burmistrz zaproszony ???
Kalinka się już chwali w mediach lokalnych tymi 12 mln, w takim razie żadnej zasługi burmistrza i urzędasów miejskich w ty nie ma poza chyba tylko wysłaniem podania i to po podpowiedzi osób trzecich.
Co do ekranów to sprawa wątpliwa raczej będzie kolejna uchwała zmieniająca uchwałę która zmieniła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie budżetu i wykorzystania kolejnych wolnych środków finansowych – wykorzystają niby wolne środki, lans będzie niesamowity i propaganda burmistrza i urzędu chociaż żadnej zasługi ich w tym nie ma a i na odkupienie udziałów w Wodociągach nie należy się spodziewać ani na spłatę jakiegoś kredytu czy pożyczki ale bez wątpienia znając pazerność kasty urzędniczej będzie pretekst do podniesienia wynagrodzeń ( oczywiście swoich) i dania sobie premii zgodnie ze zwyczajem i tradycją.

radny
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Widzicie Tylko radny Kalinka coś robi dla miasta Bożek nic nie musi robic bo rzecxywdtego zastępcę
A swoją drogą dlaczego mistrz WORD Kalinka nie pracuje w tej firmie tylko pobiera wynagrodzenie Niech się przeniesie do urzędu na zastępcę prezydenta

kisiel
1 miesiąc temu

Stalowa Wola w osobie Webera dołożyła do tej drogi bo nie chce wjeżdżać do tej wiochy jak stalowo-wolanie będą wyruszać gdzieś na wojaże w Polskie .Jak ten Tarnobrzeg nisko upadł.Jak nisko.

Krzyś
1 miesiąc temu
Reply to  kisiel

Ty śmoku z pława, wiocha to ta wasza „nie wola”, wiocha to mentalność taka jak wasza. Za garść srebrników pławo sprzedało się pisiorstwu pod przywództwem kędzierzawego i jest pośmiewiskiem na cały kraj. Takie piękne to wasze pławo a co rusz samobójca, czyżby z tego szczęścia ?

pozdrawiam
1 miesiąc temu
Reply to  Krzyś

krzysiu pelowcu a gdzie ty zyjesz jak nie na wsi?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  kisiel

Obejdzie się bez Was , tylko nie przyjeżdżajcie już nad zalew .

NDeba
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Dobrze powiedziane.Nad zalew. najlepiej nad sadzawkę..W tej sadzawce to co najwyzej mocz można oddać.
A Stalowa Wola pośmiewiskiem???? Oj głąbie głąbie wielowiejski.

Fuks
1 miesiąc temu
Reply to  NDeba

Spieprzaj dziadu

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  NDeba

Odezwał się mieszczuch z dziura z 2 blokami na krzyż 😀

Krzyś
1 miesiąc temu
Reply to  NDeba

Ćwoku z Poręby Dębskiej, Rozalina lub Alfredówki, jeśli tak kochasz pisiorską nie wolę – pławo z kędzierzawym na czele to zrezygnuj ze swojej wiochy i jedz tam i żyj w tym dziadostwie pisiorskim. Twój umiłowany Jarosłąw Kacz ucieszy się z jeszcze jednego pisiora w pławie 😀

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  kisiel

Nisko to Ty upadłeś.!!

waldemar z osieka
1 miesiąc temu
Reply to  kisiel

mieszkancy tarnobrzegu to w 95 procentach obywatele sasiednich wiosek

i. e.
1 miesiąc temu

Dokładnie, większość zza Wisły

waldemar z osieka
1 miesiąc temu
Reply to  i. e.

to zalezy bo dla mnie tarnobrzeg jest za wisla

Poszkodowani i Oszukani
1 miesiąc temu

Kiedy poszkodowani i oszukani mieszkańcy doczekają się na rozwiązanie problemów z obwodnicą? Barbarzyńcy zniszczyli, szkód nie naprawili a kłopoty nam zostawili. W związku z licznymi problemami wynikającymi z budowy obwodnicy Tarnobrzega, które mimo wielu wniosków nie zostały podjęte, prosimy o ich rozwiązanie: 1. Duże opóźnienia w wypłacie odszkodowań dla wywłaszczanych. Zgodnie ze specustawą drogową, decyzję ustalającą wysokość odszkodowania wydaje Wojewoda Podkarpacki. Ma na to 60 dni, od dnia wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), z nadanym rygorem natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że do 29 marca 2021 roku wywłaszczeni powinni poznać kwoty proponowanych odszkodowań i je otrzymać. Niestety tak się nie stało. Dlatego od tego terminu możemy mówić o opóźnieniu w ich wypłacaniu. Wynikającego z opieszałości organu państwowego. 2. „Resztówki”. Problem który również, mimo próśb, nie został rozwiązany to tzw. „resztówki”. Części działek które nie zostały wywłaszczone pod obwodnicę a nie nadają się do dalszego użytkowania. Mieszkańcy chcą by zostały również wykupione. 3. Odszkodowania za utratę wartości działek sąsiednich. Trzeci problem to kwestia rekompensaty dla właścicieli działek które nie były wywłaszczane ale znajdują się obok obwodnicy. Ze względu na jej uciążliwe sąsiedztwo (hałas, smród, pogorszenie bezpieczeństwa, znacznie dalszy dojazd) stają się one niemal bezwartościowe. Właściciele poniosą też koszty… Czytaj więcej »

Bolek
1 miesiąc temu

Podziwiam wiarę w skuteczność załatwianiu spraw publikując prośby na lokanym forum nie wspominając o adresacie tych mniej lub bardziej zasadnych próśb czy oczekiwań

Alf
1 miesiąc temu

Cóż nieznajomość prawa . Te 60 dni liczy się nie od wydania a od terminu kiedy decyzja staje się prawomocna. Nie słyszałem ,żeby wypłacano kiedykolwiek odszkodowanie z tytułu spadku wartości sąsiednich działek. Resztówki wykupuje się głównie tam , gdzie są miejscowe plany . Reszty nawet nie chciałem czytać.

radny
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Po co skoro i tak masz zapłacone

Tarnobrzeg
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

W kwestii resztówek to się Pan myli, ustawa nie wspomina nic o planie

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobrzeg

Tak wiem , wiele zależy od uznaniowości . W przypadku działek rolnych kluczowe są wymiary i kształt pozostałej działki. W przypadku planu jest o tyle łatwiej ,że jeżeli resztówka nie spełnia np. norm działki budowlanej co do metrażu lub fizycznej możliwości zlokalizowania obiektu powinna podlegać wykupowi po cenie ustalonej przez rzeczoznawcę ale nie naszego tylko wyznaczonego przez drugą stronę, w tym przypadku chyba miasto

Tarnobrzeg
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Wtedy w grę wchodzi operat zlecony już przez miasto a nie wojewodę i wykup następuje na drodze cywilnoprawnej czyli u notariusza

obywatel
1 miesiąc temu

I co wam jeszcze dać – co chcecie ????
Tam tylko szkoda tych z domków jednorodzinnych a reszta to niech spier…. – kasa wam się śni zwłaszcza tym dzierżawcom z ogródków działkowych (to nie było wasze).
Pieprzone hrabiostwo z tego Koperniki , ronda się zachciewa a na Kamionkę to sobie dojadę i nie rób głupawych problemów.

Tarnobrzeg
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Przecież za własność gruntów nie dostaną złotówki ale na tym gruncie ludzie za własne pieniądze budowali domki grille chodniki z kostki to dlaczego niby mieliby nie dostać za to odszkodowania?

stat
1 miesiąc temu

No mają po drodze bo potem do Stalowej na otwarcie obwodnicy

obserwacja
1 miesiąc temu

Jak ktoś myśli, że w Tarnobrzegu dominuje PO, to niech sobie obejrzy początek i koniec filmiku.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obserwacja

Ha Ha Ha – – Bożek to figurant (wybrany przez PZPR, Milicje, ZSL, UB , SB i ich potomstwo)
to nie ma najmniejszego znaczenia kto do czego tu należy (w Tbg) bo i tak wszyscy mają jeden rodowód , jeden cel (władza i kasa ).
PO to było za nim tylko dlatego bo samo z takimi działaczami jak Bochynski, Niedbałowski, Kołek i im podobni byli spaleni ….

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obserwacja

To i tak że go zaprosili (z grzeczności) i jeszcze pozwolili mu zabrać głos (o dziwo)
a faktem jest że ta droga obwodowa realizowana jest dzięki kasie od Województwa i teraz Rządu (łączna kwota dotacji to plus/minus koszt inwestycji po przetargu )
– Bożek z urzędnikami i miasto to gów…. dołożą do tej inwestycji z kasy miasta .

As
1 miesiąc temu

Zawsze to coś. Szkoda tylko ,że ta kwota pójdzie np. na doszacowanie oświaty w mieście , do której dokładamy kilkadziesiąt milionów rocznie.

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content