Strefa wypoczynku w Zespole Szkół w Gorzycach

W Zespole Szkół w Gorzycach od 17 maja 2021r. uczniowie będą mogli skorzystać ze „Strefy wypoczynku”.

– Chcemy aby każdy nasz uczeń mógł w godnych warunkach zjeść drugie śniadanie, wypić kawę czy w wolnej chwili porozmawiać z rówieśnikami – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

Strefa wypoczynku – oczekująca na pierwszych uczniów

W Zespole Szkół w Gorzycach jest również wielu uczniów dojeżdżających, którzy muszą przyjechać przed rozpoczęciem zajęć, a po zakończeniu oczekiwać na przyjazd autokaru – to również z myślą o nich powstała strefa wypoczynku.

Uczniowie podczas przerwy lekcyjnej

To nie pierwsze udogodnienie dla uczniów gorzyckiej szkoły. Samorząd Uczniowski ma do dyspozycji własny gabinet, każdy uczeń może mieć legitymację szkolną również w telefonie komórkowym, a dla chętnych organizowane są dodatkowe zajęcia z programowania robotów, pilotażu dronów czy Akademia Cisco. Podczas pracy zdalnej utworzono nową pracownię dla uczniów kształcących się w zawodach: technik programista, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Aby obniżyć poziom stresu uczniów powracających do szkoły po bardzo długiej przerwie oraz zadbać o ich stan psychiczny Zespół Szkół w Gorzycach przystąpił do kampanii organizowanej prze Uniwersytet Jagieloński o nazwie „Tydzień ulgi”. Polega ona na tym, iż w pierwszym tygodniu nauki stacjonarnej w murach szkoły, nie będą robione sprawdziany oraz nie będą wstawiane oceny niedostateczne.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content