Tarnobrzeg: Autobus linii „B” będzie kursował na Przywiśle?

Jest pomysł, aby na tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle funkcjonował przystanek autobusu miejskiego linii B. Interpelację w tej sprawie do władz miasta złożyła radna Teresa Gołębiowska – Piś.

„W imieniu mieszkańców Osiedla Przywiśle zwracam się z prośbą o wydłużenie kursu autobusu miejskiego linii „B”, na trasie: ul.1 Maja – Al. Niepodległości – Pl. Tysiąclecia – Al. Niepodległości” – czytamy w interpelacji radnej.

Zasadność wydłużenia kursu autobusu linii „B”, radna opiera na wynikach ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców osiedla. Przystanek mieszczący się na placu Tysiąclecia (obok pomnika Jędrusiów) miałby zostać uruchomiony na okres próbny, trwający 2 miesiące, w wybrane dni tygodnia oraz w wyznaczonych godzinach.

„Dwa dni w tygodniu – najchętniej w środę i sobotę, w liczbie 2 kursów w godzinach dopołudniowych (między 8.00 – 9.00 i 10.00 – 11.00) oraz jednego kursu popołudniowego – pomiędzy godz. 14.00 a 15.00” – proponuje w swoim wniosku radna Gołębiowska – Piś.

Treść interpelacji: 21.61

WYNIKI ANKIETY NA OSIEDLU PRZYWIŚLE W SPRAWIE WYDŁUŻENIA KURSU AUTOBUSU MIEJSKIEGO LINII B

Ankieta została przeprowadzona na osiedlu Przywiśle w drugiej połowie kwietnia 2021 r. W badaniu uczestniczyło 94 osoby — 53 osoby wypełniało ankiety internetowo, 41 osób papierowo (ankieta dostępna była w trzech miejscach tj.w sklepiku chemii gospodarczej obok żabki w pawilonie ul. Waryńskiego IA, w biurze Ubezpieczenia ul. Moniuszki 20 oraz w dniach 27 — 29 kwietnia w godz. 9 — 11 oraz 15 — 17 w biurze Zarządu Osiedla Przywiśle ul. Kochanowskiego 12/56).

1. Za wprowadzeniem autobusu wypowiedziało się 68 osób tj. 72,3% ankietowanych, negatywnie odniosło się 26 osób spośród ankietowanych tj. 27.7%.

2. W kwestii dni kursowania autobusu wyniki przedstawiają się następująco:

– 70,6 % zainteresowanych oczekuje kursów 2 dni w tygodniu
– 17,6 % – 3 i więcej dni w tygodniu
– 11.8 % – codziennie

3. Jako dni kursowania autobusu najczęściej sugerowano w różnych konfiguracjach dni: poniedziałek, środę, piątek i sobotę.

4. Jak chodzi o liczbę kursów autobusu dziennie ankietowani oczekują najczęściej dwóch kursów w godzinach dopołudniowych i jednego po południu. Najczęściej wskazywano godziny: 8.00 — 9.00, 10.00 – 11.00, 14.00-15.00.

Pozostałe informacje zawarte w ankietach:

a) dwukrotnie zapisano w ankietach oczekiwanie, aby co najmniej raz w tygodniu umożliwić dojazd i powrót z cmentarza w Sobowie.

b) sygnalizowano umożliwienie dojazdu do ZUS-u.

c) 4 spośród 26 osób niezainteresowanych wjazdem autobusu miejskiego na teren Osiedla Przywiśle motywowały swoje stanowisko pojedynczymi opiniami:

– komplikacja ruchu na ciasnym osiedlu

– zakłócenie spokoju i zatrucie środowiska

– zagrożenie bezpieczeństwa pieszych

Subskrybuj
Powiadom o
99 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fuks
1 miesiąc temu

Brawo. Linie powinny być dostosowane do potrzeb mieszkańców.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Fuks

A czy ta komunikacja jest dostosowana do potrzeb mieszkańców? Tabor jeden z najstarszych i najgorszych w Polsce , wiaty autobusowe tragedia, brak własnego MPK i płacenie prywatnej firmie. Dużo by można pisać, zresztą – proszę trochę pojeździć i popytać kierowców autobusów, jakiego mają Szefa i jakie warunki pracy (np. kwestię możliwości skorzystania z toalety między kursami, kwestię sprzątania autobusów i inne). Ta firma powinna mieć przeprowadzoną jakąś kontrolę, przynajmniej jeśli chodzi o stan techniczny pojazdów. A Miasto powinno mieć własne MPK.

PIPa
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Państwowa Inspekcja Pracy powinna się tym zająć?

szczyścioch
1 miesiąc temu
Reply to  PIPa

Może i Sanepid. Jak się skorzysta z WC albo zrobi siusiu za krzaczkiem to wskazane mycie rąk :-))

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  PIPa

Jeśli chodzi o warunki pracy to jak najbardziej PIP jest odpowiednim organem, ale to już bardziej leży w interesie osób tam zatrudnionych. Z perspektywy pasażera najważniejszy jest stan techniczny pojazdów i bezpieczeństwo podróży, więc powiedziałbym, że bardziej Inspekcja Transportu Drogowego.

Fachowiec
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie jest i nie będzie. Nawet gdyby zmieniono ten kurs to nie zmienią rozkładu jazdy! Linia B będzie miała coraz większe opóźnienia by wszystkim żyło się lepiej. W Tarnobrzegu!

Bozo
1 miesiąc temu

MKS Tarnobrzeg to relikt przeszłości, komuny. Kto z tego korzysta – korzystają emeryci żeby na bazar dojechać. Strata pieniędzy przez miasto. Jedyna sensowna linia to 11, z resztą przejęta przez Sandomierz

W Tarnobrzegu nie ma MKSów są MPKi
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Co ty bredzisz, komunikacja miejska powinna być, skomunikowane powinny być z Tarnobrzegiem wszystkie miejscowości powiatu tarnobrzeskiego. Budowa centrum komunikacyjnego na ulicy Dworcowej powinna pomóc odbudować komunikację miejską.

pasażer
1 miesiąc temu

Centrum komunikacyjne to będzie tylko po to, aby autobusy miały gdzie postać do czasu odjazdu i w nim będą początki linii autobusowych. Nikt nie będzie chodził na kraniec miasta aby wsiąść do autobusu.

obywatel
1 miesiąc temu

To, że powinna być to zupełnie inna sprawa ale nie ma komunikacji miejskiej i tyle.
Kiedyś była ale urzędasy nawet z tym sobie nie poradzili bo to ich przerastało – sprzedali, sprywatyzowli
I po MKS-ach.
Co było a nie jest nie pisze się w rejestr ( to taki przykład upadku miasta).

sandomierzak
1 miesiąc temu

w tarnobrzegu to jest kupa a nie mpki

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

” Wydłużenie autobusu miejskiego”
– HM ??? a czy w tej mieścinie są autobusy miejskie ???
Może lepiej zorganizować tam jakiś placyk targowy (zamiast pojeb… pomysłów typu oczko wodne), autobusy zbędne , ludzie by nie tracili czasu na dojazd na plac targowy a i mieszkańcy nie ponosili by zbędnych kosztów na utrzymanie linii autobusowej prowadzonej przez prywatny podmiot z poza Tbg.

kaman
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Komunikacja miejska to jest w Stalowej Woli czy Mielcu a nie w tej wielowsi Tarnobrzeg.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  kaman

Przecież w tej mieścinie nie ma nic ani MKS, ani PKS, Zakładu Gospodarki Komunalnego, Przedsiębiorstwa Energetyki Ciepłej, ani Wodociągów Miejskich (gminnego – tylko udziały w takiej spółce), słowem niczego co jest w ościennych miastach i gminach .
Jest tylko pierd….by urząd niewiadomo po co ??? i dla kogo ???,
Bo na pewno nie dla mieszkańców i miasta !

Kkk
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Wypad do Gorzyc! Won!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kkk

Oho geny się odezwały !

Bibelot
1 miesiąc temu
Reply to  kaman

Gon się dziadu

wsiok z Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  kaman

We wielowsi Tarnobrzeg jest Komunikacja Wiejska 🙂

Kkk
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Panie mieścina, won do siebie do lasu!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kkk

A co Tbg to metropolia ???
Nawet parku z prawdziwego zdarzenia tu nie ma.
Kiedyś to po Tbg jeździły MKS ale skąd tacy mają o tym wiedzieć.
Panie KKK a skąd ty i twoi starzy pochodzą jak nie ze wsi albo lasu,
Przecież tu większość mieszkańców ma pochodzenie wiejskie.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A nie przyszło ci do głowy, ze starsi ludzie pod 8-tkę mają również do załatwienia sprawy w urzędach albo Spółdzielni Mieszkaniowej. Skad ta pogarda dla „emerytów”? jak dozyjesz to może i ty bedziesz emerytem, moze kulawym, może z wieloma innymi utrudnieniami. Kto wie, wszystko przed tobą.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Owen

Oczywiście pod 80-tkę miało być.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Owen

Argumenty powalające – jakby ci emeryci mieli do załatwiania sprawy w spółdzielniach czy urzędzie co drugi dzień. Dla przypomnienia siedziba SM Siarkowiec znajduje się na osiedlu Przywiśle , nieopodal jest siedziba TSM i urzędu – to jakieś 1000 m ze Skalnej i Wianku. Od razu im stworzyć nowy przystanek i podstawić autobus ????? A ich dzieci to gdzie są ????? A czy zajmuje się opieka społeczna w tym mieście ???? Jak tu ktoś pisał ” to oni budowali to miasto” tak jak zbudowali tak mają” i niech nie żądają więcej niż im się należy – a luksusów im się zachciewa. Co do „pogardy” – to jest opis zachowania wielu tzw emerytów , którzy uważają, że im się należy wszystko . Ciągle tylko emeryci i emeryci i wcale się nie dziwię że młodzi z stąd spier……ą, jakoś o młodych ani słówka, o młodych rodzicach z dziećmi też ani słówka , o pracy z dobrą płacą dla młodych też ani słówka ???? Jeszcze tylko czekacie na Nowy Ład , podatku płacić nie będziecie ale to nieważne, że młodzi będą na was zapier….. bo to oni w większości pokryją te koszty , ba nawet pracującym zwiększą podatek (nie będzie już można odpisać składki… Czytaj więcej »

pasażer
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Za komuny to w Tbg jeżdziły czerwone autobusy komunikacji miejskiej, miały wyraźne, widoczne z daleka tabliczki z przodu i z tyłu autobusu z numerem linii.Z boku autobusu był herb Tarnobrzega. MKS miał swoją zajezdnię i wszystko było jakoś lepiej zorganizowane. Z czasem z biegiem lat zaczęło się dziać inaczej.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  pasażer

Ale później do urzędów doszli tylko tacy co sobie z niczym poradzić nie potrafili a jedyną ich umiejętnością było ” sprywatyzować, sprzedać , zbyć” – takich orłów wybierali mieszkańcy .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

NIK określił sprzedaż udziałów w PEC przez Dziubińskiego jako ” niekorzystne dla samorządu' prywatyzację dokończył Mastalerz zbywając resztę udziałów w PEC.
O ile się nie mylę to chyba MKS też sprywatyzował ostatecznie Mastalerz
a teraz kończy prywatyzować ostatnią spółkę miasta burmistrz Bożek przy udziale Kalinki
– ot cała historia prywatyzacji majątku miasta a później to będzie tylko historia ( zostanie jeszcze prywatyzacja zalewu i terenów wokół zalewu ale dopiero jak będzie tam pełne zaplecze; drogi, parkingi, obiekty gastronomiczne oto).

odp
1 miesiąc temu
Reply to  pasażer

wiem o czym mówisz o czewonych jelczach ale teraz sa jak maluchy i nie wiem gdzie lina 4 konczy trase czy koło sandomierza czy gdzieś blizej?

pasażer
1 miesiąc temu
Reply to  odp

i o biało-czerwonych AUTOSANACH.

pasażer
1 miesiąc temu
Reply to  pasażer

Aktualnie autobusy komunikacji miejskiej poruszające się po Tarnobrzegu są takie… nijakie. Pomalowane w kolorach białym i granatowym. Powinny być pomalowane na kolor żółto-granatowy. Kolor żółty to kolor siarki z którego Tarnobrzeg przecież słynął. W miejscu koloru białego powinien być właśnie kolor żółty.
Barwy żółta i niebieska/ granatowa to barwy dopełniające się nawzajem, a nie „gryzące” się (np. zielony i pomarańczowy). Autobus MPK musi być z daleka widoczny dla pasażera. Przód autobusu, prawy bok i tył nie powinien zawierać żadnych reklam. Z prawej strony, na żółtym pasie, powinien być herb miasta, ale nie maciupeńki tylko nieco większy, coby nikt nie miał wątpliwości, że to komunikacja tarnobrzeska.
Przedstawiłem swoją wizję tarnobrzeskiego autobusu komunikacji miejskiej. Za to też trzeba się zabrać. Drobiazgi składają się na całość. No, ale pomarzyć sobie można.
Biorąc pod uwagę okoliczne miasta, Tarnobrzeg wypada najgorzej w kwestii komunikacji miejskiej.
Tekst powyższy sporządził:
pasażer marzyciel.

Mr Prezes
1 miesiąc temu
Reply to  pasażer

Daj mi kasę na lakier cwaniaczku.

cfaniaczek
1 miesiąc temu
Reply to  Mr Prezes

Trzeba sobie zarobić a nie tyko rączkę wyciągać po datki.

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  pasażer

Człowieku ,ja NIE CHCE żeby autobusy były w barwach UKRAIŃSKICH jak ta nieszczęsna flaga. Tym bardziej że barwy miejskie są niebieskie z żółtym ZNAKIEM leliwy a nie ŻADNYM PASEM! To jest czyjś głupi wymysł.

???
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Masz złe skojarzenia. Kolor żółty to kolor siarki. Siarka była obecna w okolicy Tarnobrzega przez wiele lat.

???
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

A kolor granatowy to nie niebieski, jak na flagach Ukrainy.

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  ???

A więc pasy można było ułożyć na odwrót albo w jeszcze inny sposób ,tak aby nie było takich problemów. Dziś flaga Tarnobrzega wzbudza oczywiste skojarzenie i to nie mój wymysł. I mam nadzieję że flaga zostanie zmieniona. Szczególnie ciekawie wygląda flaga Polski i flaga miasta w zestawieniu na jednym maszcie

sandomierzak
1 miesiąc temu
Reply to  pasażer

czerwone autobusy z napisem mks sandomierz

Dariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Pierdolenie parasola…
Więcej by ludzi korzystało jak by linie były dobrze poukładane i był nowoczesny tabor. Nikt w UM nie ma jaj żeby to wszystko na nowo ułożyć tak rzeby miało sens. Boją się, że jak coś zmienią to te stare nastawione pretensjonalnie dziady ich zjedzą i nie zagłosują na ich ciepłe posadki

klasyk
1 miesiąc temu
Reply to  Dariusz

Niektórzy cytowali bądź parafrazowali tekst piosenki „Jest super”, ale jak dla mnie bardziej pasują słowa innej znanej piosenki:
„Bo tutaj jest jak jest po prostu.
I Ty dobrze o tym wiesz.”

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Dariusz

Wątpliwe czy więcej ludzi by korzystało , ciekawe z jakiej przyczyny ???

pasażer
1 miesiąc temu
Reply to  Dariusz

1) Linie dobrze poukładane. 2) Przyzwoity tabor, a nie jakieś „kuciopki” zamiast autobusów z prawdziwego zdarzenia. Pomalowane na taki charakterystyczny dla miejscowości kolor, odróżniający autobusy od innych miejscowości. 3) Przystanki chroniące przed wiatrem i deszczem a nie tylko stawiane, dla samego postawienia, lilipucie przystanki co to przed niczym nie chronią. 4) Punktualne przyjazdy autobusów na przystanki. Pasażer musi mieć zaufanie do firmy, coby mu np.pociąg nie umknął w przypadku opóźnienia dojazdu autobusu komunikacji miejskiej do dworca kolejowego, bo dalej mogą być komplikacje z dojazdem pociągami do celu podróży. 5) Strona internetowa przewoźnika dobrze opracowana. 6) Tablice na przystankach, jasne, przejrzyste, uzupełniane/wymieniane natychmiast w przypadku zniszczenia przez wandali. 7) Kierowcy, zainteresowani pracą i… kierownicą, a nie np. sms-owaniem (taki przypadek w przeszłości był, aż kierującemu pasażer zwrócił uwagę), czy słuchaniem zbyt głośnej muzyki (czułem się jakbym był na dyskotece w jednym z autobusów, w tym małym „kuciopku”) 8) Stanowisko kierującego pojazdem powinno być odizolowane grubą pleksą od części pasażera, coby jakiś oszołom nie zaatakował kierowcy w trakcie prowadzenia pojazdu i nie naraził pasażerów na wypadek i uszczerbek na zdrowiu. 9) Przyzwoita zajezdnia, gdzie myje się autobusy w środku i wewnątrz, odkaża (!), wraz z warsztatem. To wszystko składa się na poprawne… Czytaj więcej »

Dziady tarnobrzeskie
1 miesiąc temu
Reply to  Dariusz

Autobusy mają jeździć punktualnie i stawać blisko krawężnika! Na każdym przystanku postój min. 2 min., aby ludzie mogli wejść i usiąść!

pasażer
1 miesiąc temu

10) Przystawać autobusem blisko krawężników.
Kierowcom się spieszy i nie zawsze podjeżdżają pod krawężniki.
To jest 10 punkt do mojej powyższej wyliczanki. Dziękuję za przypomnienie :-))).

Turysta
1 miesiąc temu

Jak mają być punktualne te dryndy jak się ciągle sypią i co rusz widać jak ten złom holują za wiadukt żeby coś podreperować i wypchać spowrotem z pieczary na miasto. Już chyba w epoce kamienia mieli lepszą komunikację na osiołkach….
Na 9ce pracowniczej już pół roku kasownik nie działa i za każdym razem kierowca mówi że zgłasza do naprawy albo różnie głupa że się przed chwilą musiał zepsuć. Najszczerszy był jeden co powiedział w prost że przecież za swoje nie kupi nowego kasowniks a wszyscy zgłaszają i firma ma w dupie. Trochę im współczuję ale normalni ludzie już by dawno uciekli z takiego dziadostwa.
Pozdrawiam tego szpakowatego Pana co mu się kiedyś koło urwało na rondzie rok temu. Trzeba mieć mocną psychikę albo nóź na gardle, żeby nie wyjść i już więcej nie wrócić.

Tubylec
1 miesiąc temu
Reply to  Turysta

Wprowadzić furmanki!

:-)
1 miesiąc temu
Reply to  Tubylec

Albo riksze,dyliżansy (byłoby jak na westernie) lub bryczki. Ekologicznie by było. Przy okazji materiał na nawóz by się znalazł :-))

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

to sie pomyliłes 11 jest z mks ale jest prywatna ani miasto tbg ani s-rz nie dokłada się do tej lini dla tego bilet koszyje 4 pl lub ciecej a był po 2.40

sandomierzak
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

tak tak sandomierz wam wszystko zabral bidoki tarnobrzeskie wszystko przez sandomierz

Alf
1 miesiąc temu

Zobaczymy jaka firma zostanie wybrana następnym razem do obsługi komunikacyjnej miasta. Czy znowu zadecyduje cena , czy jednak rządzący pokażą zmianę jakościową i nie uraczą nas prawie 20 letnimi gruchotami , częściowo nawet bez klimy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Przecież wiadomo że jedynym kryterium będzie cena – tak jest ze wszystkim w tej mieścinie.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ale podobno jak twierdzi Juliusz Cezar jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. Może więc magistrat wysupła jakieś dodatkowe kwoty i przestanie uwłaczać godności mieszkańców karząc jeździć czymś co nawet trudno nazwać. Myślę ,że byłby problem znaleźć drugie takie miasto w kraju obsługiwane przez tak leciwy tabor.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ten gość o którym mowa bez względu na wszystko i tak będzie za tym co robi, mówi (lub nie robi ani mówi) Wielki Pan Burmistrz i urząd,
Zawsze będą pieśni pochwalne !

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

tylko dwie firmy wystartuja chyba ze muciek jeszcze sie dołaczy

Ono33
1 miesiąc temu
Reply to  odp

Zamienił stryjek siekierkę na kijek ha ha ha

pasażer z biletem
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Wolę autobusy bez klimatyzacji, a z otwieranymi oknami. Okienka to najlepsza klimatyzacja. Niestety klimatyzacja wymaga okresowego czyszczenia i wątpię aby ktoś to robił. W autobusach, sklepach z klimatyzacją brak jest świeżego powietrza. Załoganci (w sklepie, autobusach) powinni wietrzyć pomieszczenia, autobusy przed włączeniem klimatyzacji, a tego niestety nie czynią. Uznają, że jak włączą klimatyzację to problem jest załatwiony. Niestety nie jest i jest to ze szkodą dla nich samych. Dla ich zdrowia.
W Polsce nie nauczono się pracować. Do standardów cywilizowanej Europy nam niestety jeszcze daleko.

OTBG
1 miesiąc temu

Może najpierw drogi na osiedlu by zrobili, a nie przystanek i rozjeżdżanie tego co zostało przez autobusy. Jaki ma sens nowy przystanek100 metrów od tego na 1 Maja i w ogóle czy ktoś się zastanawia jak reprezentatywna jest taka ankieta? Może by Pani radna Teresa Gołębiowska – Piś zajęła się bardziej „palącymi” problemami na tym osiedlu – nawierzchnia dróg i chodników, miejsca parkingowe, połączenie drogą Skalnej Góry z Wiankiem.

pasażer nie na gapę
1 miesiąc temu
Reply to  OTBG

Też o tym pomyślałem, że niedaleko jest przystanek vis a vis dawnej TAPIMY i basenu. Tak poza tym to czy ten przystanek planowany miałby być jak na załączonej wyżej fotografii , na rondzie? Czy to zgodne z przepisami?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  OTBG

Nie ma najmniejszego sensu budowa przystanku 100 m od istniejącago obecnie ale tu tak naprawdę chce błysnąć Radna , chce mieć jakieś osiągnięcie bo na razie nie ma żadnego
( Poza podnieść łapkę ZA w głosowaniach) a najlepiej zabłysnąć za kasę miejską (mieszkańców).

Ono33
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ale ten przystanek już tam jest i stoi, i straszy naszych dzielnych szoferów na samą myśl o tym że mieli by się tam zapuszczać

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Może dla ciebie 100 metrów to pestka ale zapewniam cię, że dla starszego człowieka o lasce to maraton! Wypada czasem o innych pomysleć. Albo wyobrazić sobie swoich rodziców, dziadków…

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  OTBG

To teraz sobie mądralo zmierz odległość np od bloku Wianek 3 do przystanku na 1 maja i sprawdź ile jest metrów kretynie! To nie jest 100 m tylko prawie kilometr! Na piechotę muszą seniorzy zapier..ać bo ty mówisz że bez sensu!

Tak tylko pytam
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Tylko bez wyzwisk! Zanim coś napiszesz to się dobrze zastanów. Starość do głowy uderza?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

A to może powiesz ile metrów jest ??? Nie zasłaniaj się tu seniorami, dla ich zdrowia jest niezbędny ruch, spacery.
Może jeszcze tym seniorom przystanki pod klatkami schodowymi porobić ???- takie głupawe argumentu co nawet w głowie się nie mieszczą . Ci twoi seniorzy którymi się zasłaniasz to tacy co im wszystko się należy- takie komunistyczne przyzwyczajenia, młodzi muszą zapierd….ć a im wszystko się należy!!

normalny
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Seniorzy to są często dokuczni, złośliwi.Nie należy nad wszystkimi się użalać.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  normalny

Im wszystko przeszkadza – nawet jak dzieci się bawią przed blokiem na trawniku , bo to obce a jak mieli małe to im nie przeszkadzało.
Myślę , że są zdegenerowani do szpiku kości – wychodzą z założenia że wszystko im się należy ale to pozostałość po komunie .

Ono33
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Seniorom się zawsze spieszy, nawet bardziej niż tym co muszą zaprowadzić dzieci i zdążyć do pracy. Ale jak już wysiądą z B po tym jak postawili kierowcę do pionu bo się 3 min spóźnił to już mają siłę i czas pierdolić ploty stojąc na przystanku kolejne pół godziny. A tak naprawdę przez nich są te opóźnienia…. bo łażą jak ślimaki we mgle z tymi wuzeczkami targowymi.

tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  Ono33

Sama prawda. bajami się zajmują, chrzanią pierdoły o sąsiadach, na zwróconą im uwagę w sklepie, że trzeba dystans trzymieć to jakby grochem o ściane rzucał, nie reagują albo są zwyczajnie opryskliwi.

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jesteś po prostu obrzydliwy! Kto cię biedkaku wychował? Z pogardy i arigancji, a wręcz chamstwa wynika, że ulica.

Ono33
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

A to może autobus na telefon?
Dzwonił by senior żeby mu pod drzwi klatki podjechać bo musi kupić pietruszkę do zupy na rynku.

telewidz
1 miesiąc temu
Reply to  Ono33

W jednej z miejscowości podkarpacia taki bus na telefon mają do dyspozycji osób z mniejszą sprawnością.Bardzo to wychwalali. Interesi mnie jak jest w rzeczywistości?

janwdupowkręt
1 miesiąc temu

To przerażające
w jakiej zapyziałej mieścinie przyszło nam żyć.
Komunikacji miejskiej także nie mamy.
I nie zanosi się, że kiedykolwiek mieć będziemy.
Krakowski Polkar //TFU!!!//
wysłał do nas by po mieścinie jeździło to,
co miał dać na złom..

Fachowiec
1 miesiąc temu
Reply to  janwdupowkręt

Włodek, to Ty?

janwdupowkręt
1 miesiąc temu
Reply to  Fachowiec

pudło! 😛

Neltah
1 miesiąc temu

Ja sie dziwie że dopiero teraz po 40 latach ktoś wpadł na ten pomysł, no bo całe większość osiedla Przywiśle jest pozbawiona autobusu, niektórzy mają kawał drogi by dojśc na piechotę na 1 maja. A po drugie na Przywiślu mieszka większosć seniorów(którzy 40 lat temu byli młodymi ludźmi i budowali to miasto) i dziś MAJĄ PRAWO do aubobusu. Plac Tysiąclecia i szerokie rondo bez problemu obsłuży autobus. Gdyby chciał to nawet na drugie rondo na Armi Krajowej dojedzie, szczególnie że te autobusy są mniejsze niż kiedyś.

Horyzont
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Ale w czym problem? Przecież w zeszłym roku przeznakowano rondo przy jednym z placów na zespół skrzyżowań z pierwszeństwem z prawej specjalnie po to, żeby można było zrobić przy nim przystanek. Także wystarczy poczekać aż zapadną odpowiednie decyzje i zacznie tam kursować autobus. Przecież kilka miesięcy oczekiwania to nie tak bardzo długo 🙂

Neltah
1 miesiąc temu

Prosze bardzo ,zmierzyłem odległość od najdalszego bloku na Przywiślu do przystanku na 1 maja i wychodzi prawie pół kilometra!
[IMGcomment image][/IMG]

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Ale pierd…. LENIE tam muszą mieszkać , że 500 m nie chce im się przejść na nogach ale nad zalew to potrafią zapiera..2 km ( z plecakiem wypchanym piwskiem) – wtedy nie narzekają.
Może tym leniom porobić przystanki pod klatkami schodowymi w blokach.
Wiek tu nie ma żadnego znaczenia – spacerki są zalecane i wskazane dla wszystkich bez względu na wiek.

pińcsetka
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Tarnobrzeg mimo, że to była stolyca…polskiej siarki to nie stolyca Polski. Jest duuuużo mniejsza a pińcset metrów to niewiele.

OTBG
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Ale mi analiza. Dobra przepraszam za te 100 m. Jest jakieś 200 m między przystankami. Czyli senior z ostatniego bloku nie będzie szedł 500 m, tylko 300 m. A co z tymi seniorami z Wianka czy z Waryńskiego, też to pomierzyłeś Neltah? Swoją drogą, ciekawe jak wyznaczyłeś ostatni blok na osiedlu?.

podkarpacki
1 miesiąc temu

Mateusz Morawiecki rusza w Polskę, by promować Polski Ład.W czasie objazdu odwiedzi jedną z firm w miejscowości Stężyca, a także miejsce budowy szlaku Via Carpatia. Premier w Stalowej Woli spotka się inwestorami z Korei którzy zamierzają zainwestować w Stalowej Woli ogromne pieniądze.. Będzie też promował program mieszkaniowy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.W Stalowej Woli ma powstać olbrzymie osiedle mieszkaniowe za pieniądze rządowe pod nazwa Osiedle Parkowe.Odwiedzi także we wtorek Rzeszów..

OTBG
1 miesiąc temu
Reply to  podkarpacki

Wow!!! A za czyje to pieniądze to wszystko?.
Po pierwsze primo – Tarnobrzeg to nie Rzeszów, nigdy nie było i nigdy nie będzie.
Po drugie primo – niestety Prezydent Miasta Tarnobrzeg nie jest z opcji jedynie słusznej i po trzecie primo ultimo – też niestety uważam że wszyscy poprzedni gospodarze Tarnobrzega, lekko mówiąc, nie bardzo wykazali się jako Prezydenci

Lolek
1 miesiąc temu
Reply to  OTBG

Dbali o własne d… i kasę. Jeśli ktoś myśli, że było inaczej jest w błędzie. Ciekawi mnie ilu by zostało na stanowisku prezydenta gdyby mu przyszło żyć za średnią krajową. . W Polsce obowiązywała długie lata zasada „nachapać się i spier… ć”.

Charzewicki
1 miesiąc temu
Reply to  podkarpacki

Vateusz złodziejecki odwiedzi swoje sanktuarium zupowłazów a to ci niespodzianka kudłaty się zaślini od wazeliny

sandomierzak
1 miesiąc temu
Reply to  podkarpacki

stalowa wola duma polnocnego podkarpacia brawo

Ja ty my
1 miesiąc temu

A łks nad jezioro bedzie jezdził? To przystanek moze zostac bede miala blisko. Ten pod Tapima juz za daleko byl,mimo ze od lat tam wsiadaja i wysiadaja?

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  Ja ty my

Biorąc pod uwagę że ludziom nie chce sie ruszyć tyłka nawet 50m a samochody muszą mieć zaparkowane tuż pod blokiem ,korkując centra miast. Tak postępują młodzi i sprawni. A wy każecie seniorom ,którzy NIE MAJĄ własnych aut zasuwać ponad pół kilometra(bo chodnik przecież nie idzie prosto ) na przystanek? Puknijcie się w czoło. Mapa mówi wszystko , PRZYSTANEK NA TYSIĄCLECIA JEST KONIECZNY, KONIEC KROPKA!

Młody z Przywiśla
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Zakup sobie samochód, albo chociaż elektryczną hulajnogę.
Żal Ci dupę ściska?
Kupować, albo zapier….., tzn. zasuwać oszczędnie, czyli na nogach.

Stary
1 miesiąc temu

Zdecyduj się co czy kogo krytykujesz błaźnie.

:-/
1 miesiąc temu
Reply to  Stary

Bez wyzwisk :-/ !

seba
1 miesiąc temu
Reply to  :-/

ty pi…pko wsadz se….

Młody z Przywiśla
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

PS. Niepełnosprawni seniorzy (z całym szacunkiem), o kulach czy na wózkach też nie wsiądą do tych „nowoczesnych” autobusów!
Tam nie ma wysuwanych platform!
Chamstwo!

Mister mgr Prezydent
1 miesiąc temu

Komunikacja w naszym mieście działa zg. z wymogami ost. przetargu.
Urząd Miasta jest otwarty na wszelkie uwagi mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30, a we wtorki do 16:30.
Zapraszamy też do Parku Dzikowskiego i nad Jezioro Tarnobrzeskie.

z Tbg
1 miesiąc temu

Jasne. Przedstawię co trza poprawić i od razu wprowadzą zmiany.
W parku dzikowskim jest jeden odstraszający, wręcz szpecący budynek. Był w nim pożar w przeszłości. Chce go widzieć odremontowanego. Jezioro to sam beton i kostka. Zamieńcie na zieleń. Autobusy komunikacji miejskiej to graty. Niech je ktoś wymieni na nowocześniejsze.
No to teraz Urząd Miasta niech uwzględni moje postulaty.

z Tbg
1 miesiąc temu

I jeszcze takie pomysły mi wpadły do głowy:
1) budowy napowietrznej linii tramwajowej objeżdżającej dookoła metroplię Tarnobrzeg ( tzw. „0” ). Coby można było za jej pomocą dostać się od stacji kolejowej na wszystkie osiedla (też Wymysłów,Sobów, Sielec, Wielowieś), tereny rekreacyjne (park w Dzikowie, teren nad Wisłą, zalew), ogrody działkowe, centrum miasta, przystanek autobusowy.
2) uruchomienie statku na Wiśle na trasie Tarnobrzeg- Sandomierz w sezonie letnim. Byłaby niezła atrakcja dotarcia do Sandomierza inaczej niż za pomocą za bardzo ruchliwej drogi, ze spalinami samochodowymi.
Kto „za” łapka w górę. Ja sobie pierwszy kliknę „za”.
Pracownika Urzędu Miasta piszącego na tym forum proszę o przekazanie moich pomysłów do kompetentnych osób.

z Tbg
1 miesiąc temu

I jeszcze jedną mam propozycję wybudowania mostu na Wiśle. Może być drewniany, byle mocny. 🙂

Ggienka
1 miesiąc temu

Wszystkie linie powiny jeździć i o każdej porze na nowy przystanek. Ludzie chcą odwiedzać znajomych, kwiaty na cmentarz zawieść, zrobić zakupy. Tak to siedzą w domu bo pod Tapimę jest za daleko. Z Kopernika na Ogrody Działkowe to też wyprawa. Dla czego tam nie jeżdzą autobusy?? Jesteśmy gorszym sortem?

Neltah
1 miesiąc temu
Reply to  Ggienka

Bo dla niektórych osób Przywiśle to jest jakiś trzeci świat i tam autobusów nie trzeba ich zdaniem. Niech sobie kupią hulajnoge ,jak to napisał powyżej. I niestety niektórzy co tak twierdzą zajmują wysokie stanowiska urzędowe i jest to bardzo przykre w tym mieście. Ta mapa powinna i postulaty ludzi z przywiśla powinny ujrzeć światło dzienne jako protest o równe traktowanie. Pół kilometra do przystanku to jest HAŃBA!

Mariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Neltah

Ja proponuję przystanki co 50m i żeby ba każdym autobus musiał się zatrzymać i otworzyć drzwi.
Miasto też powinno pomydkec o wybudowaniu nitki metra łączącego przywiśle z Kauflandem, działkami i cmentarzem w sobowie. Zejdźcie rozmarzone ludki na ziemię. Miasto nie ma kasy żeby załatać Moniuszki a tu wymagania. Poprzednie ekipy zrobiły wsztsko żeby Tarnobrzeg był dnem bez perspektyw.

motorniczy tramwaju
1 miesiąc temu
Reply to  Mariusz

Ale linia metra to dobry pomysł :-))

99
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content