Budowa obwodnicy Tarnobrzega wsparta blisko 12 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej (fotoreportaż oraz video HD)

11 mln 800 zł z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa zasili budowę obwodnicy Tarnobrzega. Wręczenie symbolicznego czeku prezydentowi Tarnobrzega odbyło się podczas sobotniej konferencji prasowej.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. minister infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wiceminister infrastruktury Rafała Webera oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Rezerwa subwencji ogólnej to coroczny mechanizm rządowy wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Wśród miast na prawach powiatu ze wsparcia skorzysta też Tarnobrzeg, który otrzyma 11 milionów 800 tysięcy złotych dofinansowania.

– To wynik naszej ciężkiej, codziennej pracy, tej której nie widać, która nie dzieje się w blasku fleszy, nie mam bowiem w zwyczaju na wyrost chwalić się każdym wyjazdem do Warszawy, każdą rozmową przeprowadzoną w jakiejś istotnej dla miasta sprawie, każdym wnioskiem przygotowanym przez urzędników, a czekającym dopiero na ocenę – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Podczas sobotniej konferencji prasowej prezydent Dariusz Bożek podziękował ministrowi Adamczykowi, wiceministrowi Weberowi oraz marszałkowi Ortylowi, za ujęcie Tarnobrzega w planach tegorocznego podziału subwencji. Ważne dla Tarnobrzega decyzje zapadały bowiem jeszcze jesienią ubiegłego roku. Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Finansów, po analizie i weryfikacji wniosków w zakresie zgodności z zapisem ustawowym oraz dodatkowymi kryteriami uzgodnionymi z przedstawicielami samorządów, jeszcze w październiku 2020 r. przedstawiły wspólne stanowisko w sprawie podziału rezerwy subwencji ogólnej na 2021 r. Zaproponowany podział środków został pozytywnie zaopiniowany przez Zespół ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

– W tym roku na drogi samorządowe przeznaczamy cztery miliardy złotych, licząc rezerwę i rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, ale w różnych programach samorządy otrzymują łącznie sześć miliardów. Trzeba wskazać jeszcze na jedno – mówił dziś w Tarnobrzegu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Budujemy spójny ruszt drogowy, komunikacyjny w naszym kraju, aby można było do obwodnicy Tarnobrzega dotrzeć bezpiecznie z każdego zakątka Europy. Aby przekraczając polską granicę czuć się bezpiecznie na nowoczesnych, polskich drogach.

– Wiem, że głównym źródłem finansowym, które wspiera budowę obwodnicy Tarnobrzega są środki desygnowane przez marszałka województwa podkarpackiego, ale wiem też, że miasto szukało innego źródła, aby odciążyć swój budżet. Tym bardziej jest mi miło zakomunikować, że prawie 12 milionów do budowy obwodnicy dołoży polski rząd – mówił wiceminister infrastruktury Rafał Weber. – Chcemy wspierać te inwestycje drogowe, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju transportowego, rozwoju komunikacyjnego. Niewątpliwie obwodnica Tarnobrzega takie znaczenie ma, ponieważ będzie ułatwiać komunikację na relacji Tarnobrzeg – Sandomierz, na relacji Tarnobrzeg – Mielec, ale również na relacji Grębów czy Stalowa Wola, Mielec czy Stalowa Wola – Sandomierz.

– Warto spojrzeć na inwestycję budowa obwodnicy Tarnobrzega w pewnych skojarzeniach – stwierdził marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. – Wszyscy lubimy, my samorządowcy, kiedy mamy do czynienia z takim montażem finansowym. A ten montaż się tu pięknie jawi, bo są środki budżetu miasta, środki województwa, środki z budżetu państwa i wreszcie są środki Unii Europejskiej – zaznaczył w Tarnobrzegu marszałek Ortyl.

Łączny koszt budowy obwodnicy Tarnobrzega wynosi 49 mln zł. Do kwoty tej miasto dołoży 6 mln zł, przy czym kwota ta nie zawiera sumy odszkodowań, które otrzymają właściciele wywłaszczonych działek.

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
158 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Poszkodowani i Oszukani Tarnobrzeżanie
1 miesiąc temu

Chcemy ekranów dźwiękochłonnych
Mieszkańcy wnoszą by otrzymane przez Tarnobrzeżan 12 mln zł przeznaczyć na ekrany dźwiękochłonne przy obwodnicy. Miały być w projekcie, zgodnie z obietnicami ale ich nie ma. Zostaliśmy oszukani. Przypomnijmy, że na ekrany oczekują mieszkańcy os. Miechocin, Siarkowiec, ogrodów działkowych Związkowiec, Kamionka, Siarkowiec, ul. Sienkiewicza, ul. Kopernika, os. Zakrzów, Sobów i Mokrzyszów.

Janusz
1 miesiąc temu

Miasto dostało 12 baniek więc ekrany będą bo przecież to kupa kasy i muszą na coś wydać.

Obywatel
1 miesiąc temu

Ludzie poczytajcie wreszcie obowiązujące przepisy zamiast się wygłupiać takimi tekstami na forum. Po zakończeniu budowy można występować z wnioskami o zbadanie poziomu hałasu. Pomiar wykonuje się po roku i wtedy decyduje .

myśluncy
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

A jeśli okaże się, że hałas jest zbyt duży to wskazana zmiana przepisów dotyczących ekranów na niekorzyść żądających.

Tarnobrzeżanin88
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

No właśnie, czytajcie przepisy czyli musicie się drodzy Państwo wynieść z chałup na rok, dwa, może trzy. Tyle ile potrzeba czasu na podjęcie decyzji że samochody i ciężarówki jednak generują hałas. Znając życie i tempo działań raczej trzy. Szybko zleci, głowa do góry. W nocy nie ma teraz przymrozków więc ławka w parku pod kocykiem i jeszcze będzie Pan Prezydent chciał żebyście Państwo dopłacili za wdychanie świeżego powietrza.
Albo może namiot pod urzędem Prezydenta? Takie miasteczko namiotowe na Placu Surowieckiego (trawnik obok fontanny) zrobiłoby wrażenie i przyciągnęło uwage mediow ogólnopolskich.

Owen
1 miesiąc temu

Toś przecie nowowybudowani doskonale wiedzieli gdzie się budują, a teraz roszczenia, koncert życzeń?

Kamil
1 miesiąc temu

Na każdym zdjęciu Kalinka .Kto go zaprasza . Co on zrobil .No chyba z,e Bożek nie podpisał żadnego kwitu.
Towarzystwo wzajemnej adoracji . Nie po głosowalismy na Bożka aby Kalinka z każdej lodówki wyskakiwał.

Kacper
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

Wydaje mi się że to jednak Kalinka załatwił te środki a nie złotousty burmistrz.

Nor.
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

To się nazywa współpraca ośle,a nienawiść to sobie schowaj do kieszeni.

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

Jakby nie Kalinka to Dariusz Z Krosna nic by nie załatwił , to nie ta opcja , on tylko cieszy pysie.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Brawo! Solidne wsparcie, które znacząco odciąży budżet miasta! Podziękowania dla Panów Ministrów oraz Pana Marszałka – oczywiście zapraszamy częściej do Tarnobrzega! Dla Pana Prezydenta również należą się słowa uznania – te prawie 12 mln zł samo się nie wynegocjowało, cieszę się, że Tarnobrzeg wreszcie ma Prezydenta, który potrafi coś załatwić dla naszego miasta, współpracując także z radnymi ponad podziałami politycznymi. Myślę też, że dobrym krokiem byłoby powołanie Pana radnego Kamila Kalinki na stanowisko Wiceprezydenta – jeśli oczywiści wyraziłby on zgodę. Mieszkańcy z pewnością poparliby taką decyzję, gdyż potwierdzałaby ona, że najważniejszy jest rozwój miasta i regionu, a nie opcja polityczna. Powodzenia w dalszej budowie obwodnicy oraz innych inwestycjach!

As
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Chyba Cię pogrzało. To musiało by oznaczać koalicję z PiSem i podział władzy z kapitulacją na ich warunkach. Naprawdę w mieście jest tak źle ,że chcecie za naostrzona brzytwę się chwytać?

oli
1 miesiąc temu
Reply to  As

idiota,patrz stalowa rzadzona przez pis głabie z kapusty!

Pandora
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Z tym KK to dobry pomysł. Może do mieszkańców, którzy głosowali na DB przeciw PiS w końcu, by dotarło, że zostali oszukani w wyborach.

radny
1 miesiąc temu
Reply to  Pandora

Mieszkańcy nie głosowali przeciw PIS tylko przeciwko Kalince Zrozum to wreszcie Bożek nie szanuje woli mieszkańców i brata się z Kalinką Taki układ Jak się jest nieudolny to paktuje się z diabłem

Pandora
1 miesiąc temu
Reply to  radny

Głosowali przeciw PiS, bo mieli inne prawicowe obce do wyboru. „Zrozum to wreszcie”.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Daj już sobie spokój z pisaniem tych pieśni pochwalnych . Ty to byś chwalił jakby Stalin lub Hitler rządził w mieście aby tylko mieć kadrę z tego oraz niektórzy twierdzą pracę w tym urzędzie.
Kalinka obecnie i tak jest tzw „szarą eminencją” w tym urzędzie .

Nor.
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Z tymi ziejącymi nienawiścią pełowskimi męndami to nie wyjdzie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Burmistrz to sobie mógł negocjować –
z żoną tylko.
Tacy super urząd i urzędnicy, fachowcy nie lada a okazuje się , że Kalinka teraz na WICE – czyżby Pluto był zbyteczny, nieprzydatny, bezużyteczny ???
Ty już nie wypowiadaj się na temat czy poparli by na wice Kalinkę – już się wypowiedzieli, że go nie chcą na „burmistrza” ale według ciebie na „wice”by chcieli – oj , oj, oj coś to znowu uroił w swojej łepetynie ???

Oktawian August
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A co by wtedy było z obecnym Wiceprezydentem?

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

W gminach do 20 000 mieszkańców może być jeden zastępca wójta (burmistrza, prezydenta miasta), zaś w gminach do 100 000 mieszkańców zastępców może być maksymalnie dwóch.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Typowe bezczelne i cyniczne myślenia urzędasa – miasto po uszy zadłużone,
a co tam MOŻE być DWÓCH , bo barany w mieście (mieszkańcy i tak zapłacą) bez względu czy potrzebny czy nie a co tam ustawa pozwala do dawaj powołajmy kolejnego darmozjada urzędnika jako II VICE.
A tam my prowincjonalna , tarnobrzeska kasta urzędnicza możemy pójść na całość : co drugiego urzędasa zróbmy NACZELNIKIEM – przecież ustawa nie zakazuje tego – niech tam jeszcze inni dostaną KORYTO.

Przestań już urzędniczy patafianie pier…… głupawe farmazony – włącz rozum i rozsądek (o ile to jest możliwe) – tu w urzędzie to są konieczne czystki i należy postępować jak z PIELUCHAMI – wymieniać jak często się da z wiadomego powodu.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jakoś za poprzednich kadencji, gdy również często było dwóch zastępców (np. za prezydenta Dziubińskiego czy prezydenta Kiełba), a poziom zadłużenia miasta był na wyższym poziomie, to wtedy „obywatel” nie protestował. Akurat Pan Prezydent Bożek jest prekursorem procesu mającego na celu redukcję zatrudnienia w UM oraz oddłużanie miasta, co konsekwentnie realizuje. Proszę się douczyć. Pomijam już ton Pańskich wypowiedzi, ciągłe wulgaryzmy, zniewagi, przekłamania i pomówienia. Przekracza Pan wszelkie granice kultury, dobrego smaku i szacunku dla innych uczestników dyskusji, a odpowiadanie na Pana komentarze mija się z celem, gdyż jest pożywką do kolejnych ataków pełnych buty i arogancji. Proszę pamiętać, że nie jest Pan bezkarny i Pana kłamliwe wypowiedzi na temat Pana Prezydenta, Pana Rzecznika oraz urzędników UM mogą w końcu znaleźć swój finał w sądzie, jeśli któraś z obrażanych osób uzna, że Pana zachowanie narusza jej dobro prawne. Proszę mieć to na uwadze i zmienić ton wypowiedzi, krytykować Pan może każdego i wszystko, ale pewne standardy obowiązują wszystkich obywateli.

toto
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar
Joe
1 miesiąc temu
Reply to  toto

Wygrywa ten, kto jest miły – w sumie coś w tym jest.

Kłamczuszek
1 miesiąc temu
Reply to  toto

„Wygram wybory bo jestem miły” 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Daj już spokój z tymi pochwalny mi pieśniami burmistrza.
Redukcja zatrudnienia ? – a nowych naczelników przybyło, to co niby zaoszczędził na niby redukcji zatrudnienia to rozdysponował z nadwyżká na wzrost wynagrodzeń, premie, umowy zlecenia i o dzieło
( Jakoś nie chwali się zmniejszeniem funduszu wynagrodzeń w urzędzie).
Zadłużenie miasta – nie wiesz nawet o czym piszesz, ciekawe w jaki sposób – wręcz zwiększył przez sprzedaż udziałów Wodociągów (12mln samych odsetek o ile je ktoś odkupi plus te 25 mln pożyczki, bo tak o tym się wypowiadają).
Odnosząc się do poprzedników to wyjątkowo jesteś w błędzie, dwaj poprzedni to tylko szkodniki.
Co do reszty – prawda kole w oczy
I nie strasz już bo to nikogo nie rusza.

Zdziwiony
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar nie strasz sądem Sam będziesz się przed sądem klumaczyl za to co robisz

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Zdziwiony

Czyli za co? I w której wypowiedzi kogokolwiek straszyłem? To Pan mnie w tym momencie straszy. Ja tylko informowałem, że Pan Prezydent czy Pan Rzecznik mają podstawy do dbania o swoje dobre imię także na drodze sądowej, gdyż „obywatel” wielokrotnie ich znieważał i pomawiał w komentarzach.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A ty to ich rzecznik, adwokat ??? Wchodząc do polityki trzeba być przygotowanym na krytykę , nawet w formie krytyki obraźliwej. Na dobę imię to trzeba sobie zasłużyć i zapracować a tego narazie moim zdaniem u nich nie ma a wręcz zdecydowanie przeciwnie. Tacy jak ty to wszystko i wszystkich , zwłaszcza swoich idoli tylko byście głaskali i wmawiali wszystkim ” Mieszkańcy nic się nie stało, miasto zadłużone po „uszy”, sprzedane czy zastawione udziały w Wodociągów, podwyżki i premie mimo zadłużenia rozdaję, umowy ze swoimi podpisuję o dzieło i zlecenie, drogi dziurawe,dwie transzę z NFIL poszły się jeb….bo śniło mi się z Tbg zrobienie Las Vegas, miasto rozrywki, inwestorów nie ma ani widoku na nich, pracy dla młodych w mieścinie nie ma, betonuje co się da i gdzie się da, sądzę roślinki wzdłuż najbardziej ruchliwej drogi w mieście ( bo mi się tak podoba), robię film o nasadzeniach – a co tam, że teraz chwasty , roślinki pousychały a i tak teraz tarnobrzeski motłoch zapłaci za ich plewienie .itd….” Z takimi to to miasta daleko nie zajedzie , chyba że znowu po pożyczkę, kredyt i dalszą wyprzedaż majątku. Twierdzili, że woda nie zdrożeje a tu patrzcie bez mojej wiedzy wzrosły… Czytaj więcej »

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ja już nie wiem co mam Panu odpowiedzieć, mnie również Pan obraża, w swoich wypowiedziach, mimo, to ciągle odpowiadam Panu kulturalnie, zachowując formę grzecznościową. Krytykować jak najbardziej można, ale merytorycznie! Czy ta władza jest idealna? Nie, nie jest! Ale żadna władza nie jest idealna. Czy ma Pan lepsze rozwiązanie, niż wypisywanie swoich żali na forum (które do niczego nie doprowadzi)? No właśnie. Prezydent Bożek, jaki jest, taki jest, ale sporo dla miasta załatwił, który z pozostałych kandydatów załatwiłby więcej? Może Pan sobie dalej pisać i obrażać Pana Bożka, Pana Rzecznika czy urzędników (którzy jednak coś robią dla miasta w przeciwieństwie do Pana) – pytanie, czy od Pana komentarzy w mieście będzie lepiej? Nie, nie będzie. Będzie lepiej, gdy urzędnicy będą jeszcze ciężej pracować, mimo ograniczonych możliwości kadrowych, ale w takiej atmosferze ciągłej nagonki to nikomu by się nie chciało. Może niech Pan przemyśli swoje zachowanie, kiedyś urzędników państwowych się szanowało, bo petent znał swoje miejsce! A teraz urzędnik ma być traktowany gorzej niż niewolnik! A jeśli chodzi o Pana Prezydenta, to skoro jest taki zły, to dlaczego wygrał w I turze? Bo jednak większość mieszkańców go popiera, nawet jeśli tych przeciwnych byłoby niewiele mniej. Może nie wiem, niech Pan zorganizuje… Czytaj więcej »

Oktawian August
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Warto sobie przypomnieć przy tej okazji programy kontrkandydatów, chociażby Pani Elżbiety Miernik – Krukurki.
https://www.facebook.com/ela.miernikkrukurka.7/posts/191712388392033
Przykładowo w punkcie 2 otwarcie i konkretnie o strefach płatnego parkowania.

tura
1 miesiąc temu

Duży nacisk na sprawy społeczne, ale trzeba przyznać, że dość konkretnie przedstawione, nie tylko hasła.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Konkrety co burmistrz Wielki Pan Bożek załatwił – tylko konkretne przykłady – czekam !!!!

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Środki na budowę prawdziwej obwodnicy, zarówno wojewódzkie, jak i teraz krajowe (samo się nie wynegocjowało, takie wyjazdy i negocjacje to jest harówka), poza tym w Tarnobrzegu będą dwie galerie z prawdziwego zdarzenia, z czego jedna (Karuzela) już się właściwie buduje. Tak samo udało się uzyskać dofinansowania na remonty dróg (np. Mickiewicza, Orląt Lwowskich itp.), zakup kolekcji dzikowskiej, dzięki czemu dzieła na skalę światową już zawsze będą w naszym Muzeum, dofinansowanie do rewitalizacji terenów zielonych, inwestycje w Strefie Ekonomicznej – uzbrajanie kolejnych terenów, napływ nowych inwestorów (np. Schollglass), kompleksowa rewitalizacja terenów nad Jeziorem (a to dopiero I etap), systematyczne oddłużanie miasta i redukcja zatrudnienia w UM. Do 2023 myślę, że będzie jeszcze więcej pozytywnych działań i pod koniec kadencji będziemy mieć wiele powodów do dumy. Teraz ja zapytam – jeśli nie Pan Prezydent Dariusz Bożek, to kto? Proszę wskazać mi kandydata, który w obecnej rzeczywistości byłby lepszy.

000
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Kalinka z pewnością więcej by załatwił dla miasta.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu Cezarze piszesz że to wszystko zasługa burmistrza Bożka – a więc po kolei uwagi: 1. Schollglass – gdzie to zasługa Bożka ??????? (od kiedy jest burmistrzem ????) – cytaty z prasy : „Po Domdeco i Schollglass, kolejna firma otworzy swoją produkcję w naszym mieście. W halach o powierzchniach 5700 m kw. i 2000 m kw. prowadzona będzie działalność wytopu i obróbki innowacyjnych stopów metali kolorowych dla przemysłu lotniczego, kosmicznego i metalowego, które nie są obecnie wytwarzane przez polskich producentów. Działka położona jest w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EuroPark Wisłosan, zatem inwestor będzie starał się o zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie i zwolnienia z podatku dochodowego. – Inwestor zgłosił także zamiar korzystania z pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości – poinformował Prezydent Miasta Tarnobrzega Grzegorz Kiełb. Planowane rozpoczęcie realizacji inwestycji to luty 2016 r. Przed startem z pracami budowlanymi, inwestor musi uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia oraz pozwolenie na budowę. Inwestor planuje zakończyć prace budowlane i rozpocząć produkcję do końca 2018 r” 2.” Droga obwodowa ” a cóż to za osiągnięcie wypełnić wniosek poprawnie i wysłać . Dla przypomnienia o ile się nie mylę to każda inwestycja w drogi wojewódzkie, powiatowe dostają dofinansowanie z z województwa i… Czytaj więcej »

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ma Pan rację, Pan Bożek nic nie robi i jest słabym prezydentem 🙂 W następnych wyborach sam Pan wystartuje i może Pan wygra 🙂 Łatwo się mówi jako obserwator, jakby Pan popracował trochę w samorządzie to by Pan wiedział, że nie tak łatwo jest uzyskać dofinansowanie czy ściągnąć inwestora do miasta, tym bardziej że miasto było przez wiele lat zaniedbane. Pan Bożek odwraca ten trend, no ale przecież nie od razu Kraków zbudowano, potrzeba cierpliwości, małymi kroczkami będziemy wychodzić z tego marazmu. W 2023 oceni Pan sam jaki był Tarnobrzeg w 2018 a jaki w 2023 – i wtedy sam Pan uzna, czy jednak nie warto pozwolić obecnemu Prezydentowi kontynuować to dzieło które obecnie jest tworzone. A póki co te nasze dyskusje wiele nie zmienią, ja się cieszę, że miasto wychodzi z kryzysu, jest oddłużane, a Pan Prezydent razem z innymi włodarzami gmin ościennych dba o wzrost siły naszego regionu Północnego Podkarpacia. Jeśli nie ma Pan na chwilę lepszego kandydata, t proszę zaakceptować to co mamy i przygotowywać się do kolejnych wyborów, o ile pojawi się lepszy kandydat. P.S. Pana Zycha rozumiem też by Pan już nie wybrał? Napisał Pan, że żaden z byłych i obecnych radnych, a Pan dr… Czytaj więcej »

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu Cezarze- żeby było jasne – Zycha też absolutnie NIE , był już radnym, – miasto nie jest oddłużaniea wręcz przeciwnie zadłużanie i jeszcze do tego majątek wyprzedawany ( udziały w Wodociągach – te ewent. 12 mlnodsetek), – marazm w tym mieście był i jest kontynuowany a wszystko opiera się wyłącznie na pożyczkach, kredytach i wyprzedaży majątku miasta , – już jego działania można ocenić obecnie, sprzedaż udziałów Wodociągów na realizację wątpliwych inwestycji : nad jeziorem i zakup kolekcji a tak naprawdę przeżucenie kosztów na mieszkańców i które to inwestycje się nie zwrócą nigdy ( sam piasek na niby plażę w tym roku to około 100 tys. Zł.- i tak praktycznie co roku lub dwa lata), – Burmistrz idzie tą samą drogą co poprzednicy , wyprzedaż majątku, pożyczki i kredyty a nie tędy droga ( gierek też za pożyczone budował dobrobyt a skończyło się jak każdy wie), – burmistrz to dba tylko o swoje i dla siebie, kolesi (parking dla radnego) – oddłużanie zaczyna się od cięcia kosztów a nie na braniu pożyczek, kredytów oraz wyprzedaży majątku, – cierpliwość to się skończyła z chwilą podwyżek, premii, umów zleceń , tworzenie nowych naczelników w sytuacji kiedy miasto jest zadłużone po uszy… Czytaj więcej »

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ma Pan oczywiście sporo racji, nie będę bronił Prezydenta, wiele rzeczy mógłby zrobić lepiej. Proszę też jednak pamiętać, że Prezydent każdego dnia uczy się swojej roli, wcześniej był tylko jedną kadencję w Radzie Miasta, więc nie ma długiego stażu samorządowego. A dynamika zmian w różnych obszarach jest bardzo duża. Ja jestem pewien, że nawet jeśli są popełniane błędy przez Pana Prezydenta, to nie popełnia ich on celowo i świadomie, wydaje mi się, że zależy mu na mieście i ma dobre intencje. Dajmy mu szanse do tego 2023 roku, a wtedy ocenimy plusy i minusy tej prezydentury. Innego wyjścia nie ma – mógłby Pan zrobić referendum w sprawie odwołania, ale po pierwsze nie zbierze Pan podpisów, po drugie nie ma Pan kandydata na miejsce obecnego Prezydenta, a po trzecie koszty takiego referendum również ponosi miasto, a jakby nie było odpowiedniej frekwencji to wyniki byłyby niewiążące. Ja staram się dostrzegać mimo wszystko plusy i kibicować Panu Bożkowi, gdyż wiem, że wsparcie mieszkańców motywuje do dalszej pracy, a ciągła nagonka tylko deprymuje i zniechęca, a na tym nam chyba nie zależy.

to jak
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Prezydent każdego dnia uczy się swojej roli? To ciekawe, bo jako kandydat mówił tak:
https://www.youtube.com/watch?v=nD8jJlK394o

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jak masz taki dobry kontakt z Panem Prezydentem to podziękuj mu za podwyżki cen wody. Rozumiem ,że z tych środków spłacamy ten zastaw z PFR ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

W samo sedno sprawy.zasługi tylko burmistrza, radnych, urzędników a koszty przerzucimy na mieszkańców i tak niewielu się połapie (Ciemny lud to kupi), jakby co to powiemy, że taryfy zatwierdziły Wody Polskie , to ich wina , że wzrosły ceny wody dostarczanej przez Wodociągi.

obywatel
1 miesiąc temu

Czy jest on , czy go nie ma to i tak bez różnicy – ani słychu ani widu o nim
czyli bezproduktywny i bezużyteczny – zlikwidować i będzie spokój ,
zresztą jego miejsce jest w Dymitrowie.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

I tu się mylisz. Lanser nie poradziłby sobie bez niego jednego dnia. To on odwala całą czarna robotę , żeby jego szef organizował sobie sesje zdjęciowe przy byle okazji.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

To po co on jest , ten burmistrz ???
Jeden i drugi tyle samo warci, trafił swój na swojego.
Odwala ” czarną robotę ” – dobre !
Jaki wódz taka i reszta .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Pamiętam jak paniusia z komitetu wyborczego na zarzuty że ” za plecami Bożka stoi PO i Pluto , to on ma być wice ” twierdziła ” nie ma takiej opcji”
– a tu jest ,…..

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

No jednak nie zaspałeś, jak zwykle na posterunku, piej, piej, piej sobie hymny pochwalne na cześć swojego pana i władcy a…..bsolutnie nie absolutnego.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Owen

Mnie najbardziej podobają się strierdzenia ” patent znał swoje miejsce” – oraz ” urzędników się szanowało”, ” sporo dla miasta załatwił”, ” czy ta władza jest idealna”
– brakuje mi tylko jeszcze „Lenin wiecznie żywy.
Zatem niemożliwe jest aby tarnobrzescy urzędnicy zrozumieli w końcu, że ” Mieszkańcy są dla nich pracodawcami” a nie patentami,
W łbach pozostało komunistyczne nastawienie dlatego trzeba to wszystko wymienić , co do jednego.

Alf
1 miesiąc temu

Szkoda ,że wcześniej nie przyznali na etapie projektowania. Wtedy można by było pobudować obwodnice z prawdziwego zdarzenia o standardzie drogi ekspresowej. A tak po kolejnych odchudzeniach została zwykła kolejna droga dwupasmowa w mieście z rondami i prędkością w terenie zabudowanym do 50 km/h.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Jakby przyznali wcześniej to by teraz nie było tej propagandy, pijaru, lansu i okazji do promowania w sumie sobie samych.
Nie byłoby konferencji, zdjęć w mediach.
Jedna rzecz jest jasna – miasto TBG nie dołoży do tej drogi obwodowej , to z kasy województwa i państwa zostanie zrobione a więc po jakiego ciuła tam Burmistrz Bożek i bezradny Kalinka
( chyba tylko jako tło lub dekoracyjny eksponat).

działkowicz
1 miesiąc temu

Precz z obwodnicą!!!

wowwow
1 miesiąc temu
Reply to  działkowicz
Kolorowa
1 miesiąc temu

RYDZYK DOSTAJE PONAD – 100ml, w ciągu roku. A tutaj dają,, ochlapy” i z czego to się cieszyć.??

pozdrawiam
1 miesiąc temu
Reply to  Kolorowa

i dobrze ze dostaje a jak juz to pan rydzyk

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  pozdrawiam

Na Pana to trzeba mieć, WYGLĄD. I POCHODZENIE, a nie' 150 w kapeluszu i 250 cm, w pasie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  pozdrawiam

A to ten co kreuje się na anioła a jest upadłym, a kysz , a kysz, a kysz z takim panem.

Zorro
1 miesiąc temu
Reply to  Kolorowa

Dla głupich, naiwnych, emerytów i rencistów to może jest ich Panem.

Maria
1 miesiąc temu

Dziękujemy Panie Kalinka za pomoc. To wyłącznie dzięki Panu są te pieniądze, to Pan dla Tarnobrzega potrafi wznieść się ponad podziały i dla dobra miasta pomóc nieudacznemu historykowi w pozyskaniu pieniędzy. Panie Kamilu, mam nadzieję, że ten niesłowny człowiek nie ogra Pana i zachowa się uczciwe względem Pana za pomoc, która za Pana sprawą spłynęła do miasta. A w 2023 wybory prezydenta, które wierzę, że wygra Pan Kamil Klinka

Pandora
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

Zabawne. Przecież koalicja POPiS od początku kwitnie w Tarnobrzegu. Głosowaliście przeciw PiS , a macie POPiS. Tarnobrzegiem rządzi bezkręgowy prezydent.

Do Bozka
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

Jak Pan się czuję czytając Marię
Oddał Pan miasto Kalince bez walki.
Może rzeczywiście niech powoła Pan go na zastępcę Prezydenta albo poda się do dymisji

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Do Bozka

Ha ha ha – co on mógł oddać , od początku był i jest tylko figurantem i marionetką.
Tańczy jak mu zagrają : PZPR-cy, UB-cy, SB-cy, Zsl-cy, Milicjanci, Ormowcy, PO-cy, PIS-cy ( a wszystko to rodowód postkomuny) oraz ich potomkowie.
Takimi najlepiej się steruje i robi co mu każą.
Przypadkowo został Burmistrzem, bo ludzie głosowali przeciwko Kalinkę
I żadnego innego uczciwego kandydata nie było

Owen
1 miesiąc temu
Reply to  Do Bozka

W sedno!

Larysa
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

Dokładnie. Adamczyk, Weber, Ortyl to są koledzy Kalinki. A jakich możnych kolegów ma Bożek…?

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Larysa

RYDZYKA i Kaczyńskiego.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Larysa

Ci trzej pierwsi to na pewno koledzy a czy Kalinka to ich kolega – wątpliwe.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

Ha, Ha,Ha – Kalinka robi wszystko tylko dla siebie i swoich , pewnie doszedł do wniosku, że coś na tym ugra dla siebie, swoich (obsadzonych w urzędzie na stołkach i w radach spółek) – nic więcej.
To tylko dla swojej kariery robi a że koledzy mu pomagają to inna sprawa.
Co do Burmistrza- on tylko siebie ogrywa
( taki z niego specjalista, fachowiec )
– bez charakteru, jaj, kwalifikacji, itd ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

Oby nigdy do tego nie doszło , jeszcze tego brakuje a jakby miał odrobinę honoru i poczucia godności to po tylu startach w wyborach (burmistrza, posła) dałby sobie spokój już na zawsze.
A co do pomocy Kalinki to przecenia się jego rolę w tym temacie – jest to tylko efekt litości , u góry zrobiło się żal mieszkańców iż miernoty wybierają na urzędy w mieście i zatrudniają w urzędzie
kogo popadnie aby był tylko swój.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

A ja mam nadzieje że całe to towarzystwo zwiedziło Tarnobrzeski dworzec kolejowy. A raczej to co po nim zostało. Kalinki bym tak nie przeceniał bo o jego mozliwosciach a raczej nieudolności świadczy fakt że stacjonarny punkt krwiodawstwa przywraca już kilka. Te pieniądze Tarnobrzeg dostał tylko dlatego bo się zrobił wielki szum że PiS daje tylko swoim. Będzie doskonały przykład ze PiS daje także tam gdzie rządzą platformiarze.

Zorro
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

NA CZYM POLEGAŁA POMOC, nijakiego Kalinki???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zorro

Pozował jako eksponat na zdjęciach ! Tło na zdjęciach zapełnione.
Pomoc jego polegała na przekazaniu jako pierwszy informacji.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

A niech wygra ten Pan KLINKA , byleby nie Kalinka.

Smietnik38
1 miesiąc temu
Reply to  wowwow

Niezły syf

Zosia
1 miesiąc temu

Powoła mnie ten uśmiech Kalinki Belmondo to on nie jest ale gra świetnie
Tego uśmiechu nauczył się od Warchoła z Niska

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zosia

Z tą grą to w samo sedno – najlepiej się promować za cudze i z cudzego .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zosia

Mnie powala bezradność i bezużyteczność burmistrza Bożka
A najciekawsze w tym wszystkim, że zwykły radny miejski Kalinka z PIS-u jest zawsze i wszędzie tam gdzie coś daje pisowski wojewoda, marszałek czy minister. – reszta darmozjadów w radzie jest zbędna . Tam gdzie kasy nie ma lub nic nie dostaje miasto tam Kalinki nigdy nie ma – to taka obłudna , fałszywa osobowość.

Paweł
1 miesiąc temu

Jebać PiS

Zorro
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

ALE CZYM, I. JAK.???

tomek
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

to mowie ja ormo

Oktawian August
1 miesiąc temu

Pieniądze przyznane, co z uzyskanymi oszczędnościami? Odkupienie pakietu udziałów w wodociągach? Spłata części zobowiązań miasta? Potrzebne remonty dróg?

obywatel
1 miesiąc temu

Jedno jest pewne – bez wątpienia wydadzą i nie byłbym zdziwiony jak pójdzie nad zalew .

Owen
1 miesiąc temu

Może na podwyżki dla urzędników będzie więcej?

Odyseusz
1 miesiąc temu

Oby tylko tych pieniędzy nie przeżarli miejscy urzędnicy na głupoty albo podwyżki dla siebie. Trzeba inwestować w rozwój miasta, inaczej stanie się enklawą emerytów i rencistów !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Przecież już tak jest .

uśmieszek
1 miesiąc temu

Ale majo przyklejone sztuczne uśmieszki do swoich gęb.

podkarpacki
1 miesiąc temu

Mateusz Morawiecki rusza w Polskę, by promować Polski Ład.W czasie objazdu odwiedzi jedną z firm w miejscowości Stężyca, a także miejsce budowy szlaku Via Carpatia. Premier w Stalowej Woli spotka się inwestorami z Korei którzy zamierzają zainwestować w Stalowej Woli ogromne pieniądze.. Będzie też promował program mieszkaniowy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.W Stalowej Woli ma powstać olbrzymie osiedle mieszkaniowe za pieniądze rządowe pod nazwa Osiedle Parkowe.Odwiedzi także we wtorek Rzeszów..

sandomierzak
1 miesiąc temu
Reply to  podkarpacki

brawo stalowa wola stolica polnocnego podkarpacia

Bibelot
1 miesiąc temu
Reply to  sandomierzak

Stolec a nie stolica,

dziedzic grabarz
1 miesiąc temu

ilu „ojców sukcesu ' 😉 same darmozjady

stat
1 miesiąc temu

a w Stalowej Woli koreańczycy bedą budować fabrykę samochodów Hyundai

Pysznica
1 miesiąc temu
Reply to  stat

Maseczki jak tam?

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  stat

Skąd ta informacja ?

stat
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

TVP INFO i przemówienie premiera i prezydenta Stalowej Woli . Odbyli oni 1,5 godzinną rozmowę z delegacją bardzo poważnej delegacji koreańskiej firmy , która chce zainwestować w Stalowej Woli chodzi o Hyundaia albo LG

Ines
1 miesiąc temu

Normalnie cyrk…
Te zdjęcia i ich ilość….żenada…
Tarnobrzeski zaścianek.
5 minut dla fotoreporterów…. haha…
Ogrzani w blasku fleszy…wow…

smile
1 miesiąc temu
Reply to  Ines

Gwiazdy powinny być na czerwonym dywanie….:)

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  smile

Raczej na furmance z gnojem. To tak moim zdaniem. Od lat rozwijają tylko Rzeszów kosztem całego województwa. Takie miasto jak Tarnobrzeg zostało zgnojone przez nieudolnych samorządowców i różne kliki dbający tylko o swoje interesy. Co to za województwo? Podkarpackie? Już sama nazwa to jakiś poroniony pomysł. Mam nadzieje że kiedyś powstaną duże województwa dbające o wszystkich mieszkańców jednakowo. Dziś premier Morawiecki ponownie w Stalowej Woli ! Po co ? Na co ? Kto za te wojaże zapłaci ? Czy Stalową Wola zastąpi Rzeszów w drenowaniu województwa?

Bibelot
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Oj tak zgnilizna w ludzkiej postaci za Tarnobrzeg, piekło na nich czeka, będą się smażyć, tylko najpierw ich diabeł przepracowanym olejem wysmaruje, żeby lepiej się smażyli. Zgnilizna niech płonie.

podkarpacki
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Tarnobrzeg jest na etapie likwidacji.Jeśli to zrozumiesz będziesz zdrowszy 🙂

zdf
1 miesiąc temu
Reply to  podkarpacki

ciężko zrozumieć coś co się kocha. Gdyby rządzili mądrzy ludzie lub tylko mniej zachłanni bylibyśmy dalej niż Stalowa Wola i Mielec, bylibyśmy po Rzeszowie drudzy, a tak wszystko rozgrabione, opłaty najdroższe, wszystko ucieka do ościennych gmin.

Zorro
1 miesiąc temu
Reply to  zdf

DOPOKI,, KOŃ. TROJANSKI” Z. KROSNA BĘDZIE U WŁADZY. TO NIC SIĘ NIE ZMIENI!!

podkarpacki
1 miesiąc temu
Reply to  zdf

Naprawde???? hahhahahhahaha :):):)

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  zdf

Może i tak , ale mieliśmy to nieszczęście ,że trafiliśmy na mlecznego janka a potem jeszcze na dokładkę na helikoptera i wszystko poszło w p.zdu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ha, ha, ha – później przyszedł kibel i łapówka a teraz to już zupełnie Historia – ten co zbył udziały w ostatniej spółce miasta.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  zdf

Za to mamy najlepszych obecnie : burmistrza, rzecznika , urzędników i radnych w historii – w lansie, pijarze i propagandzie, za co się wezmą to z tego ??????

Jorge
1 miesiąc temu
Reply to  zdf

To co z referendum? Bo my tu gadu-gadu a czas leci.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Jorge

Referendum nic nie da bo znów pujdą głosować sami zydzi i komuniści i obronią swojego. Zwykły motłoch zostanie w domu bo ma gdzieś swoje miasto. Moim zdaniem tu jest „pies pogrzebany” 🙁

uffff
1 miesiąc temu
Reply to  zdf

Naprawde???? hahhahahhahaha :):):)

oli
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

debil

takjest
1 miesiąc temu
Reply to  stat

Tak się barany z wielowsi tarnobrzeskiej rzadzi.I chociaz jestem z Tarnobrzega całkowicie zasłużyliśmy sobie na takie miano.Dzieki naszej ciemnocie przy wyborach.Tarnobrzeg to najwieksza wiocha na północnym Podkarpaciu.Byle latanie dziury w asfalcie urasta do rangi wielkiej inwestycji.

Poręby100%zaSiarką
1 miesiąc temu
Reply to  takjest

Ty jesteś gej z pławo, nie wstydź się tak wsi która kochasz i tu zaciekle reklamujesz idź dalej lizać jaja kaczyńskiego i ciesz się z tego syfu jaki tam masz za także nasze podatki 🙂

Droga powiatowa w Sobowie
1 miesiąc temu

Zablokowana, bo dla radnych Tarnobrzega taki Sobów nic nie znaczy, nie szanuja ludzi, nie obchodzi ich osiedle które sami przyłączyli do miasta. Budowa obwodnicy trwa, ale jak można NIE USZANOWAĆ DROGI POWIATOWEJ ,która jest zatłoczona, jest ważnym szlakiem komunikacyjnym ,drogą dojazdową do Gorzyc. Więc należało wprowadzić RUCH WAHADŁOWY ,gdyż tak sie postępuje podczas budowy dróg które przecinają inne drogi. TAK JEST W CAŁEJ POLSCE
. To jak radni potraktowali Sobów jest pokazem arogancji i nieudolności .
Jak najszybciej należy naprawić ten błąd i ODBLOKOWAĆ DROGĘ POWIATOWĄ!

Obserwator
1 miesiąc temu

Żeby nie było tak pięknie to z wypowiedzi Marszałeka Ortyla (który moim zdaniem bardzo nienawidzi Tarnobrzega) można wywnioskować że Tarnobrzeg nie ma szans znaleść się na trasie szybkiej koleii do CPK tak jak to widział a raczej marzył Bożek w ramach swojego urojonego czwórmiasta. Będziemy w jakiejś koleii agromelacyjnej? Czyli tak jak jest?! W zasięgu szynobusów ze zrujnowany dworcem?! Szkoda tylko że stojący tam „baranki” zwane tarnobrzeskim dziennikarzami o to nie dopytywali !!! Myślałem że chociaż jeden nie siedzi u Bożka w kieszeni. Chyba się bardzo myliłem 🙁

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Oczywiście lepiej by było żeby szprycha przechodziła przez Tarnobrzeg ale patrząc na zapatrzenie władz na STW będzie o to ciężko. 25 minut do szprychy tez tragedią nie jest.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

No jest!!! Bo to juz z przesiadką a nie bezpośrednio. No i marne szanse na remont dworca i jakikolwiek na nim ruch. Największą tragedią tego miasta jest to że najgorsi nieudacznicy pchają się na urzędy. Kolejna tragedia to zachowanie tarnobrzeskich dziennikarzy. Dwóch ważnych ministrów i marszałek a tu zero pytań!!! Sory jedno do Bożka ktorego mają na codzień 🙂 🙁 🙁 Mi się to w głowie nie mieści. Zero poważnych tematów. Dziś te media obszernie się rozpisują o dwukrotnej interwencji policji do pary pijaczków. DNO PANIE I PANOWIE dziennikarze 🙁

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Nie muszá się pchać – oni już tam byli i są.Hm.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

W razie czego burmistrz z radnymi MKS podstawi .Ha ha ha.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Przecież chcieli obwodnicę – to i mają, mała zwaną drogą obwodową i dużą w postaci CPK i drogi 74 co mają budować
(Nisko z Kielcami przez Gorzyce ).
Po co tu w Tarnobrzegu CPK drogi np74
Jak tu przemysłu nie ma a z Machowa mają drogę krajową pod nosem.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Stalowa ma wszystko o czym zamarzy. Tarnobrzeg jakieś ochłapy. A miało być prawo i sprawiedliwość. Przynajmniej taką nazwą się szczycą.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Stalowa ma ludzi ( teraz ma z PIS-u) ,
Wcześniej komunistę Ślęzaka
i też się rozwijała, przychodzili inwestorzy , bo Ślęzak inwestował w infrastrukturę techniczną w lesie ( drogi, media) i co najważniejsze nie sprzedawał majątku miasta , a u nas w mieście betonowanie na czerwono plac na rynku za kasę ze sprzedaży PEC-u.
Tam są firmy – płacą podatki a u nas popaprancy wyprzedawali majątek aby ładnie rynek wyglądał , postawiono park technologiczny, marinę i bez przerwy pakuje kasę w zalew, muzeum , ścianka wspinaczkowa, park linowy ,, kupuje piasek nad zalew i w pierd…. nasadzenia kwiatków i krzewów .
Czyli ma to być miasto rozrywki
i wypoczynku ,muzeów
– miasto dla emerytów, rencistów , wczasowiczów .

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Nie przesadzaj.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

No to ilu inwestorów ściągnął burmistrz do Tarnobrzega (tylko bez pierd…. o galeriach), ile to nowych miejsc pracy powstało w TBG.
Co jeszcze z majątku miasta pozostało oprócz udziałów w Wodociągach ???

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Oczywiście się z tym zgadzam, ściągnięcie firm które zwiększą konkurencje na rynku pracy co za tym idzie zwiększy pensje jest najważniejsze. Wtedy wszystkie inne rzeczy do poprawy w mieście będzie łatwiej zrobić. Szczególnie bolało mnie to jak obchodzono rocznice powstania TSSE i był premier same osobistości prezydent stw ale prezydenta Tarnobrzega nie było trochę to przykre. Prezydent powinien się tam wpychać oknem jak go nie wpuszczą drzwiami. Ale zostawiając strefę ekonomiczną w Tarnobrzegu mieszka się dobrze. Jest czysto, bezpiecznie, zielono, do niedawna nie było jeszcze korków;).

tyle
1 miesiąc temu

„Każdy naród ma taki rząd, na jaki zasłużył.”

Joseph de Maistre (1753-1821)

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  tyle

Raczej samorząd. Ale za jaką karę?!

tak to
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Dlaczego za karę? Były wybory, można było wybrać inaczej. Skoro większość głosujących przekonał do siebie dany kandydat, a reszta uprawnionych nie zagłosowała, to ów kandydat został prezydentem. Pytanie czym przekonał do siebie? Programem? Swoim komitetem? Tym że był miły?

Bolek
1 miesiąc temu

Zasmuca mnie to że tak wielu tarnobrzeżan zabierających tu głos nie ma za grosz szacunku dla swojej małej ojczyzny bo przecież Tarnobrzeg to fajne spokojne miasto gdzie żyje się przyjemnie ,,bezpiecznie,czas jakby biegnie wolniej.Dla mnie choć nie jestem rodowitym tarnobrzeżaninem to najfajniejsze miejsce pod słońcem choć wiele podróżuje i widzę jak jest gdzie indziej to zawsze z radością i chęcią wracam.Wiecej optymizmu i pogody ducha życze a nie sączenia jadu który i tak niczego nie zmieni na lepsze bo na gorsze jak najbardziej może

Derektor Siarkopolu Piaseczno
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

fajnie i radośnie dla jednych dla innych to porażająca bida, a bida zawsze rodzi najgorsze skrajności, dlatego musicie ich zrozumieć, bogatemu to fajnie się żyje w Tarnobrzegu a biednemu już nie, nie dość że co chwilę mu coś podnoszą

Derektor Siarkopolu Piaseczno
1 miesiąc temu

to nic nie ma, poza Tarnobrzegiem. Bida nie pozwala na wyjazd wakacyjny

obywatel
1 miesiąc temu

Czysta prawda – fajnie się żyje w Tbg :burmistrzowi, urzędasom, radnym i ich rodzinom i znajomym ( prywatnie i partyjnie), prezesom spółdzielni, radnym , pracownikom spółdzielni mieszkaniowych , strażnikom miejskim
A RESZTA ZAPIER. – LA na tych wyżej.

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Popieram! na tym forum to są same marudy. Mógłbym napisać inaczej ale sobie daruje.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

Czyżby TW na to forum dołączyło
– TW Boluś i TW Roman , Zawsze zwarci, gotowi.
Wam się dobrze żyje jak widać , ale z takimi emeryturami to nie dziwią, że chwalicie- większość mieszkańców nie ma i nie będzie takich mieć i chwalić.

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Do emerytury to mam jeszcze 35 lat 😉 Po prostu dla większości nie jest tak tragicznie jak wy piszecie, tylko trzeba być pracowitym.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

PZPR – przysłało ,co ??? Do roboty ?? HM.
Teraz tylko wam spokoju trzeba na emeryturę.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Towarzyszu obywatelu ,życie krótkie jest a tyle ciekawych rzeczy można robić a Ty jakieś spiski widzisz i niczym zakuty rycerz myślisz,że drzwi prawdy nam otworzysz przy czym Twoje wywody jak mniemam większość obchodzą tyle co zeszłoroczny śnieg Zmień optykę patrzenia na szklankę w połowie napełnioną Zobacz że coś w niej jest a nie tylko że w połowie jest pusta.Dla wzmocnienia efektu stłucz termometr a gorączka minie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

A ty jak ten zakuty rycerz ” aby było tak jak było” – nam jest dobrze , zmienić nie ma co i nie ma po co – wszyscy którym się nie podoba to malkontenci, pieniacze, chorzy ludzie (skąd my to znamy – z przeszłości , tak komuniści z PZPR wmawiali wszystkim i tak siali propagandę).
Z tej szklanki w połowie napełnionej korzystają tylko nieliczni w tym mieście a większość nie widzi tej szklanki do połowy zapełnionej , ba musi ponosić koszty wody która jest przeznaczona tylko dla nielicznych.
Jeśli twierdzisz że coś w tej szklance jest to chyba tak jest, rzecz w tym że ta woda wystarcza tylko dla nielicznych ale jeśli ktoś jest przy tej szklance i ma do niej dostęp to do pustego łba takiemu nie przyjdzie na myśl, że inni też powinni mieć do niej dostęp i mają pewne oczekiwania .

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

To wy towarzysze i wasi czerwoni potomkowie nie macie szacunku do tego miasta. Przy wyborach samorządowych zamiast siedz w domu to wybieracie lewaków do rady i na Prezydentów. Nie jestem za pisiorami ale w tych warunkach gdzie województwem rządziło, rządzi i będzie rządził PiS to niech i w naszym mieście rządzi byle tylko miasto się rozwijało. Pewnie jak wiele osób zdaję sobie sprawę że Kalinka też nie nadaje się na prezydenta ale jest ich i będą go wspierać i ciągnąć za uszy z korzyścią dla miasta. Apeluje z tego miejsca do Bożka. Weś pan Plutę i Potańskiego za ręce i zrezygnujcie z zajmowanych stanowisk póki jeszcze nie jest za późno.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Dlaczego mam siedzieć w domu skoro urok, powab i czar demokracji jest taki piękny.Od zawsze głosuję na PIS a Kaczora uważam za najwybitniejszego polskiego polityka któremu tabuny politykierów nie są godni butów czyścić.Nie płacze że mój kandydat przegrał wybory w Tbg-u bo szanuję wolę większości

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Nie płaczesz bo masz w d… e Tarnobrzeg. Ja płaczę widząc jak z roku na rok sąsiednie miasta nam odjeżdżają ku lepszemu. Jeśli obecna tarnobrzeska władza odpuści tzw.szprychę kolejową do CPK to będzie degradacja tego miasta na wieki i ostatni gwóźdź do tarnobrzeskiej trumny! 🙁

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Czy płacz i zgrzytanie zębów zmieni sytuację.Nie bujaj w obłokach.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Bujasz to ty z Bożkiem i jego przydupasy skoro uważacie że w Tarnobrzegu wszystko zmierza w dobrym kierunku. Zgrzytać też będziecie ale w mogiłał gdy po wielu latach młody bezstronny historyk opiszę przyczyny upadku Tarnobrzega.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

A ciekawe co ten historyk napisze???
Był taki burmistrz co ostatnią miejską spółkę sprywatyzował, taki co nasadził kwiatki i krzewy a pozostały chwasty, taki co zrobił film fantasty o nasadzeniach krzewów i kwiatków bo po roku same uschnięte badyle i chwasty – i puszczał go przed urzędem na dużym ekranie zakupionym do wyświetlania tego filmu.
Taki co wprowadził podatek jeziorowy i podatek parkometrowy, itd.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Nie zmieni , masz rację ale jakby tacy jak ty siedzieli w domu podczas wyborów to mogłoby być inaczej, chociaż trochę normalnie .

Punkt widzenia
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Byt ludzi, którzy mają „z górki,” np. takich, na których zaraz po szkole czeka dochodowa praca w firmie prowadzonej przez kogoś z rodziny, to kiepska miara tego, co ma do zaoferowania dane miasto. Dobrą miarą w tym względzie jest byt młodych ludzi, którzy nie mają znajomości, większych oszczędności itd., a chcą pójść „na swoje” i godnie żyć. Co takim ludziom oferuje Tarnobrzeg?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Punkt widzenia

Wyjazd – to tylko może zaoferować .

Alf
1 miesiąc temu

To wasze gadanie już i tak niczego nie zmieni. Pretensje to głównie powinniście mieć do mlecznego janka i helikoptera o obecną degrengoladę niestety. To miasto wraca na miejsce jakim było i wkrótce będzie przed odkryciem siarki .Zobaczycie pewnie nie wszyscy, że za 30 może 40 lat zostanie tu kilkanaście tysięcy mieszkańców. Świat uciekł nam bezpowrotnie i już go nie dogonimy. Młodzi wyjeżdżali wyjeżdżają i będą wyjeżdżać , bo fakt faktem ,że na dobrze płatną pracę nie mają co tu liczyć.

Gustaw
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ale czarnowidztwo 🙂 A twoja Stalowa Wola za 30 lat będzie stolicą świata 🙂

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Gustaw

Ludzie czy Wy naprawdę macie kompleks tej Stalowej? Miasto jakich setki w Polsce. Nie lepiej patrzeć na swój ogródek a nie na sąsiada ? Z którymi moimi tezami się nie zgadzasz?

sandomierzak
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

popieram wypowiedz pana

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gustaw

Pomroczność na całego. Zapomniały dziadki, burmistrzowie, radni , urzędach po co i dlaczego ludzie ściągali do Tarnobrzega a bez wątpienia ściągali a młodzi wracali do miasta – bo były miejsca pracy , zakłady pracy które dawały pracę
I to przez pewien okres niezłą , dla tych ludzi pracujących w tych zakładach pracy budowano bloki.
Ci ludzie nie przyjeżdżali dla kwiatków, krzewów, zamku i eksponatów, dla zalewu
– a dziś nawiedzonym pojeb,….
wydaje że po to i dla tego ostatniego młodzi zostaną a miasto dzięki muzeum, kolekcji, kwiatkom, krzewom, kublowi, zalewowi będzie się rozwijać.
Tak tylko wyjątkowo posypania ludzie mogą myśleć i starzy których pomroczność dopadła.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Co najwyżej ci młodzi przyjadą raz na jakiś czas odwiedzić starych na święta lub na cmentarzu i może dup…ka wymoczyć w zalewie w lato.
Racja czas burmistrzom, radnym, urzédnikom spierd…. nawet tego nie zauważyli – bezpowrotnie.
Jak to miasto szybko się rozbudowało za czasów Siarkopolu tak teraz jeszcze szybciej niż niektórym się wydaje zwija.
Miejsc pracy dla młodych brak a niektórym nawiedzonym wydaje się , że kwiatuszki, krzaczki, kibel, zalew to zastąpią i młodzi będą dla tych rzeczy zostawać – takie rzeczy to dobre w sanatoriach.

Ines
1 miesiąc temu

Mam nadzieję że przy okazji tej „wspaniałej” partyjnej wizyty jak za Gomułki nie zapomniał Prezydent Bożek wraz najważniejszym z radnych Tbg panem Kalinka pokazać naszego „wspaniałego”dworca kolejowego z czystymi toaletami i poczekalnia dla podróżnych. Funkcjonalnymi peronami z przejściem dla niepełnosprawnych itd. I jeszcze wspaniałych nasadzen, kolorowych i pięknych na wislostradzie. I jeszcze wspaniałej i jedynej w swoim rodzaju ścianki wspinaczkowej-dumy Tarnobrzega. Aha i jeszcze wycinki lasu Zwierzyniec i śmietnika na Kamionce…i jeszcze na koniec skorzystania z publicznej toalety za milion złotych a może pół miliona…hmmm…
Dziękujemy my mieszkańcy za to wszystko. Jesteśmy szczęśliwi i dumni że ministrowie wojewoda chcieli zrobić sobie zdjęcie na placu budowy drogi…wow…Wielka sprawa.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Ines

Dworzec nie jest nasz tylko PKP więc to ta instytucja powinna się wstydzić.Las zwierzyniecki to Lasy Państwowe i prowadzią normalną gospodarkę leśną byśmy mogli sobie ekogiczne meble kupić.ogrzać się przy kominku czy kiełbaskę na ognisku przypieć Szalety na wypasie to fakt ale też nie nie wyrzucajmy z pamięci że powstały na skutek działań władz wybranych w demokratycznych wyborach o czym prawie zawsze zapominamy

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Ines

Pokazał i chwalił ” jaki to mamy wiadukt”.
Ciekawe czy zaprosił ich nad zalew ( niechby zapłacili za wjazd i trochę grosza zostawili , ich stać
oraz na parkingi płatne .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Mógł jeszcze pokazać kamień hiszpański na KOBLU miejskim,
Może by dołożyli co nie co na ten kamień.

takjest
1 miesiąc temu
Alf
1 miesiąc temu
Reply to  takjest

Człowieku piszesz tu to to żeby leczyć swoje kompleksy. Ten temat dotyczy Stalowej co nam do tego?

158
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content