Tarnobrzeg: Na co władze chcą przeznaczyć niespełna 1,9 mln zł tzw. „wolnych środków”?

Kolejny raz na sesję Rady Miasta  trafi uchwała o przeznaczeniu tzw. „wolnych środków”, pozostałych na rachunku bankowym miasta Tarnobrzega. Tym razem do rozdysponowania jest kwota niespełna 1,9 mln zł.

Największa część tych pieniędzy, bo 550 tys. zł stanowi pokrycie wydatków związanych z funkcjonowaniem Jeziora Tarnobrzeskiego.

Sesja RM Tarnobrzega odbędzie się w  środę 26 maja br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Początek godz.13.

9-uchwala-wolne-srodki_1242294

Subskrybuj
Powiadom o
60 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiedziałem, że tak będzie
1 rok temu

Ul. Długosza od pół roku już stoi rozwalona.
Miasto potrafi rozwalać (drogi, działki), ale o budowie można zapomnieć na lata (nawet pomimo „wolnych środków”).

Marek
1 rok temu

wisłostrada się sypie, Skłodowskiej tragedia jeszcze teraz jak ciężarówki dojedzona do budowy, koło grzyba nie da się juz przejechac itd

Juliusz Cezar
1 rok temu

Obiektywnie rzecz biorąc, proponowane wydatkowanie jest całkiem sensowne. Jezioro Tarnobrzeskie to wizytówka naszego miasta i jedna z wizytówek całej okolicy. Oczywiście całość środków nie zostanie przeznaczona na nasz akwen, większość środków zostanie przeznaczona na inne konieczne wydatki. Natomiast jeśli ktoś z mieszkańców ma uwagi, co do projektu uchwały oraz lepsze propozycje wydatkowania, zawsze może przyjść na środową sesję RM i osobiście wyrazić zdanie oraz zaproponować zmiany.

głos ludu
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

To niby jezioro i co się tam zrobiło to Tbg-bis, a nie teren wypoczynkowy, jeden wielki szajs. Przyjdzie czas na podsumowanie.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  głos ludu

Turyści z innych miejscowości w okolicy, a nawet z innych województw, w większości mają inne zdanie i bardzo sobie chwalą wypoczynek nad naszym akwenem, który jest bliską i atrakcyjną alternatywą dla wyjazdu nad morze. Dlatego również dla nich warto inwestować w nasz piękny zbiornik wodny i rozwijać tereny wokół niego, gdyż jest to świetna promocja naszego miasta, która przyniesie sporo korzyści wizerunkowych i finansowych. Natomiast nie ma żadnego przymusu – jeśli Panu się nie podoba, może Pan wypoczywać gdzie indziej.

As
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dobrze się czujesz człowieku? Jaka to atrakcja? Lokalny zbiornik i nic więcej. Żeby przyciągnąć tu turystów to trzeba najpierw coś im zaproponować. Tymczasem mamy zero bazy hotelowej , zero rozrywek typu nocne kluby, nawet dobrej restauracji tu nie ma. Można na jeden dzień wpaść i nogi pomoczyć. Ludzie z kasą oczekują innych atrakcji. I Ty śmiesz pisać o konkurencji dla Bałtyku? Może dla Ciebie

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  As

Jakoś w poprzednich latach w weekendy było nawet po 30-40 tysięcy plażowiczów i ciężko było znaleźć miejsce. Ludzie z kasą lecą do Dubaju, na Malediwy, a w ostateczności na Majorkę czy Wyspy Kanaryjskie. Jednak ci bez kasy też mają prawo do wypoczynku. Ten wypoczynek oferuje Jezioro Tarnobrzeskie. Pewna baza już jest (na pewno lepsza niż w latach poprzednich), a dzięki staraniom Pana Prezydenta rok po roku będzie coraz lepiej. Co do Bałtyku to wcale nie jest tak kolorowo w każdej miejscowości nadmorskiej. Proszę pamiętać, że Bałtyk jest daleko, a Jezioro Tarnobrzeskie blisko. Można przyjechać, wypocząć i ten sam dzień wrócić. To duży plus w naszym regionie.

głos ludu
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

„Jakoś w poprzednich latach w weekendy było nawet po 30-40 tysięcy plażowiczów i ciężko było znaleźć miejsce.”

Dlatego zastanawiam się jaka jest granica „pojemności” tego miejsca. Czy w nieskończoność można ludzi przyjmować?

As
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Człowieku nawet normalnego pola kampingowego nie mamy. Czy po tych inwestycjach czy kamper zadokuje się do prądu , wody ewentualnie kanalizacji i gazu o Wi Fi nie wspomnę. Kiedy zrozumiecie ,że to dziś elementarny standard. Stwórzcie warunki to na pewno pojawią się tu ludzie chcący przyjechać na kilka kilkanaście dni i zostawić tu trochę grosza. Miejscowy wiadomo przeważnie jadąc nad wodę zrobi zakupy w Biedrze i oprócz biletu za wjazd nie zostawi tu kasy. Mówiąc szumnie o rozwoju jeziora trzeba dziś naprawdę dużo tam inwestować . Trochę dróg parkingów i WC to skrajne minimum cywilizowanego świata.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  As

Proszę zaufać profesjonalistom, jestem przekonany, że ludzie będą zadowoleni.

As
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Miejscowi może o tak. Zawsze to jakiś postęp do Toi toi .

betoniarz zbrojarz
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

O jakich profesjonalistach mowa? Zatwierdzających ten projekt z betonu?

konsument
1 rok temu
Reply to  As

nawet dobrej restauracji tu nie ma

Prawda li to. Bary też nieciekawe. Nie wiem jak to nazwać miejsce gdzie można zjeść obiad, to nazywam barami.Restauracja to brzmi dumnie. W jednym barze to nie mają tacy a bufetowe przynoszą w rękach talerze i zdarza im się umoczyć palce w zupie.Ciekawe czy wcześniej umyte, zwłaszcza po wyjściu z WC? W innym barze to serwowali w sałatach jaja glisty ludzkiej (rok około 2000). Aż zgrzytało w zębach od piachu, wskazując, że warzywa nie zostały umyte. Po innym barze ludzie skarżyli się, że mają jakieś problemy żołądkowe.Jak myślicie, dlaczego? W innej tłuką młotkiem schab tak, że ten niby kotlet jest wielkości jak połowa talerza (dosłownie) a mięsa w nim „0” słownie: zero, bo jest tak utłuczony na grubość 1 mm i na to panierka z bułki tartej. Dno!! Ceny czasem kosmiczne a jadło byle jakie. Najwyraźniej,jadło nie dla zasycenia żołądka klienta.
Biznismeni lokalni są zadowoleni a klienci nie za bardzo.

zdziwiony
11 miesięcy temu
Reply to  konsument

Ten -1 (kciuk w dół) to kto postawił? Ktoś kto akceptuje brud barach, szachrajstwo klienta? A może zarażenie pasożytem? Smacznego.

głos ludu
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Chwalili wypoczynek, kiedy było bardziej dziko, przed remontem. Czy będą chwalić dalej, to się okaże, kiedy wrócą nad zalew. O zalewie zabetonowanym, w aktualnym wydaniu, słyszę wiele krytycznych komentarzy.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  głos ludu

A ja słyszę same pozytywne, ciekawe dlaczego. Jest infrastruktura, wszystko zmienia się na lepsze, generalnie jest progres, a w planach są kolejne atrakcje dla wypoczywających. No cóż, dla pewnych malkontentów zawsze będzie źle.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Bo jak się słucha tylko burmistrza to nie dziwota ,że widzisz same pozytywy . Wy tam macie tylko sny , że zmienia się na lepsze, fantazjujecie w stanach o kolejnych atrakcjach, rozrywkach – szkoda tylko że to wszystko kosztem mieszkańców i ich portfeli.

Obsługa betoniarki
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wszystko się zmienia, ale czy na lepsze to czas pokaże.
Na dzisiaj apeluję:
więcej betonu, więcej betonu, więcej betonu!!! nad zalewem.
Będzie piękniej.

jan
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

tarnobrzezanie sponsorują,parasole sie kapia,nie dokładając nic!!!

Wkurzony
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Cezar o jakie wydatki poza inwestycja masz na mysli. To znaczy ,ze przetarg na roboty nad Jeziorem był kiepski.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Wkurzony

Na przykład szeroko pojęte koszty operacyjne związane z bieżącą administracją terenem i technicznymi aspektami jej funkcjonowania.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Techniczne aspekty to co Nie będzie Pani od biletów a biletomaty włączone do przetargu na parkomat
Ponadto biletomaty nie będą miasta tylko do zwrotu
Czy w urzędzie myślą po gospodarsku czy na poziomie Cezara który ma bronić prezydenta za wszelką cenę

Do Cezara
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Skąd u Ciebie taka wiedzą że ka, dy może przyjść na sesję i złożyć własny projekt uchwały
Twój poziom wiedzy na temat działania samorządu równy wiedzy prezydentów i wielkiego kierownictwa urzędu
Pomyśl jak coś palniesz Poczytaj w wolnej od pisania chwili statut miasta

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Do Cezara

Proszę swój apel skierować do siebie, gdyż najwyraźniej brakuje Panu znajomości Statutu Miasta Tarnobrzega. Zgodnie z § 25 ust. 8 Statutu, Przewodniczący może udzielić podczas sesji głosu także innej osobie (np. mieszkańcowi, który wyrazi wolę zabrania stanowiska w danej sprawie), jeśli zgodę wyrazi na to Rada Miasta. Nie pisałem, że taki mieszkaniec może złożyć projekt uchwały, tylko zaproponować zmiany (pod rozwagę radnych), po której to propozycji RM mogłaby z własnej inicjatywy przegłosować poprawkę. Natomiast mieszkańcom również przysługuje oczywiście inicjatywa uchwałodawcza – zgodnie z § 35 ust. 1 pkt 6 Statutu grupa 300 mieszkańców może wnieść własny projekt uchwały, który wówczas jest poddawany pod głosowanie Rady Miasta.
Zanim Pan następny raz coś napisze, proszę się dokształcić z zakresu Statutu Miasta, gdyż brakuje Panu elementarnej wiedzy.

Do Cezara
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Wyjaśniasz swoje wypowiedzi zgodnie z życzeniem
Wolne wnioski na sesji i uwagi mieszkańców na sesji nie mogą być uwazglenis po przyjęciu porządku obrad. Tylko Rada może za zgodą prezydenta zmienić porzadek Prezydent nie wniesie autopoprawki bo zawsze władza ma rację a Cezar zna to dobrze.
Szkolenie prawne by się przydało Tylko zewnętrzne a przez własnych prawników

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Do Cezara

Wystąpienie mieszkańca podczas sesji samo w sobie nie jest zmianą porządku obrad, jednak może być impulsem do zgłoszenia poprawki przez któregoś z radnych i poddania jej pod głosowanie przez RM. Proszę się nie wypowiadać, bo nie ma Pan pojęcia o czym Pan pisze. Jest wiele możliwości, tylko trzeba umieć z nich skorzystać.

do Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

To od kiedy są mieszkańcy na sesji ?.Może coś przeoczyłem .? Od dwóch lat radni obradują zdalnie ..Tylko Cezar tego nie wie i tłumaczy mieszkańcom , że każdy może przybyć na sesję i zgłaszać swoje żądania Prezydentowi. Taką to ciemnotę wciska nam nadworny pisarz urzędu.
Pandemia służy Bożkowi. Zrozum to wreszcie. I to by było na tyle Cezarze.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  do Cezar

Od zawsze, tylko po prostu rzadko kiedy korzystają z tego prawa. Sesje są zdalne częściowo (radni mogą uczestniczyć w nich zdalnie), ale zasadniczo odbywają się w konkretnym miejscu fizycznym (tym razem w hali MOSiR, tak jak jest napisane). Każdy może przybyć na sesję, oczywiście najlepiej uprzednio zgłosić taki zamiar w UM. Problem w tym, że takim jak Pan po prostu się nie chce, najłatwiej tylko pisać głupoty na forum, nie mając pojęcia jak dana kwestia wygląda w rzeczywistości.

głos ludu
1 rok temu

Kasiore proponuję przeznaczyć na poprawienie wszystkiego co zostało spieprzone w ostatnich latach w Tbg. Poprawę chodników, dróg rowerkowych, tych niby zasadzeń (wskazane żywopłoty i drzewa), i-te-pe

walt
1 rok temu

dajcie kopaczom może kiełabasa zrobi w końcu awans 🙂

zalew
1 rok temu

Jakie wydatki na funcjonowanie Jeziora. Toczą się prace inwestycyjne . Jakie wydatki powstały podczas procesu unwestycyjnego. O co chodzi . Czy Ci radni są w stanie o to zapytać.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  zalew

Prace inwestycyjne obejmują część terenów nad Jeziorem, wydatki nie muszą być związane przecież z tą konkretną inwestycją, która jest etapem I rewitalizacji terenów przy naszym akwenie.

Do Cezara
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co za mętna odpowiedź.
Domagam się precyzji Na co Maj być te wydatki Na czyje wynagrodzenie i dlaczego te wydatki jako niezbędne nie zostały ujęte w budżecie tylko są finansowane z nadwyżki budżetowej
Ktoś kiedyś powiedział Lud wszystko kupi.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Do Cezara

Proszę wystąpić z oficjalnym pismem do Pana Prezydenta, jestem przekonany, że otrzyma Pan precyzyjną odpowiedź. Na forum może się Pan jedynie domagać.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Oj Cezar daj już spokój z tymi twoimi teoriami – jak wiesz to napisz na co konkretnie pójdzie ta kasa – dla kogo i za co ???? Jakie wolne środki – miasto zadłużone po uszy (nawet sprzedali udziały w Wodociągach) a tu dalej bolszewicka propaganda – pompowanie kasy nad zalew nieustanny, ciągły a zwłaszcza przerzucanie na mieszkańców tych wątpliwych kosztów (w tym w cenach wody) w tzw. podatku :jeziorowym” – to jest studnia bez dna (a ustawiają się w kolejce następni co chcą pomostów dla wędkarzy)/ te wpakowane nad zalew pieniądze nigdy się nie zwrócą , nie mówiąc o tych co się niedawno urodzili, oni nie doczekają się zwrotu tych wpakowanych kosztów w zalew a będą jeszcze musieli to zwracać w postaci „podatku Bożkowego – jeziorowego” i „podatku parkometrowego”. Jak widać propaganda w stylu słynnego Doktora przynosi efekt ” kłamcie, kłamcie, kłamcie a zawsze coś z tego pozostanie”.. Miejsc pracy dla mieszkańców, młodych brakuje (nie ma i nie będzie), inwestorów nie ma i nie będzie , koszty życia w tej mieścinie wusokie (odpady, woda, centralne ogrzewanie, płatne parkingi, płatny wjazd nad zalew) – i jak zawsze Wielki Pan Burmistrz, urzędasy, Radni w myśl zasady ” to zróbmy IGRZYSKA, dajmy im… Czytaj więcej »

Pytanie
11 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Skoro Prezydent przewidywał inne konieczne wydatki na jezioro to dlaczego ich nie ujął w Budżecie.
Co to za zwyczaj finansowania niezbędnych wydatków z oszczędności.? co to za polityka tego Miasta. ?
Pytanie? czy wydatki objęte sesją na jezioro w maju 2021 były znane przy uchwalaniu budżetu na 2021 rok.
Odpowiedź jest niezbędna do wykazania że ta władza to???: Nie nazwę co , bo Cezar straszy Sądem.

Juliusz Cezar
11 miesięcy temu
Reply to  Pytanie

Być może nie przewidywał i pojawiły się w toku bieżącego zarządzania terenem. Proszę zwrócić się z oficjalnym zapytaniem do Pana Prezydenta, to otrzyma Pan odpowiedź na pismo.
Normalna polityka miejska, włodarz ma prawo przeznaczyć oszczędności wedle swojego uznania, jeśli zgodę na to wyrazi Rada Miasta.
Niczym nie straszę, czasami po prostu dbam o odpowiedni poziom dyskusji i szacunek dla każdego z jej uczestników.

Polityka
1 rok temu

Mieszkańcy . To nie dla was te inwestycje. To dla każdego radnego tej rady z terenu jego wyborczego, Po co ,aby siedział cicho , nie wychylał się i był zadowolony z prezydenta Bożka. Widać tak ,że w oczy wali. Tylko radni są zadowoleni i się cieszą jaka ta włada sprytna.

Juliusz Cezar
1 rok temu
Reply to  Polityka

Nie, w każdym okręgu danego radnego żyją mieszkańcy, to dla nich są te inwestycje. Radni powinni sygnalizować po prostu, które inwestycje są najpilniejsze na ich obszarze działania. Wszystko jest w porządku, proszę nie dramatyzować.

WOW
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jesteś wielki. Twoje przekonanie że mieszkańcy nic nie trybia też jest wielkie

Gdzie
1 rok temu
Reply to  Juliusz Cezar

A gdzie projekty miastotwórcze a gdzie eogólnomiejskie Cezar tego nie potrzebuje Najważniejsze osiedla wiejskie Tam. Jest elektorat władzy.

i. e.
1 rok temu

Działki nad „dołkiem” machowskim były już rozparcelowane gdy kopalnia jeszcze działała. Miasto pompuje pieniądze swoich obywateli w jezioro w interesie kilku wybrańców, mieszkańcom pozostaną jedynie opłaty za możliwość przebywania nad wodą. Bo na poważny ruch turystyczny to raczej nie ma co liczyć

? ? ? ? ?
1 rok temu
Reply to  i. e.

Co do działek przy zalewie,to ktoś sprzedaje ponad 10. Są ogłoszenia, jedno nad zalewem w okolicy psiarni i na przyczepie . Kto to? Któś siedzący wcześniej przy korycie wykupił i teraz sprzedaje? Wie kto, co to to się dzieje?

grabarz
1 rok temu
Reply to  ? ? ? ? ?

kilku bonzów kupiło(mieli taką możliwość jako wybrańcy ) i teraz chcą zarobić proste 😉

do ??????
1 rok temu
Reply to  ? ? ? ? ?

Trzeba zapytać prezydenta Plute On wie, ma dane w ewidencji gruntów.

Felix
1 rok temu

Los Rozrywkos ciąg dalszy. Głosujmy dalej za takimi inwestycjami, będzie taniej za śmieci itd…

gość
1 rok temu

darek przejedź się do szwagra ul.długosza to będziesz wiedział na co wydać

gość
1 rok temu

rozsypałeś zdarty asfalt przy działkach nad wisłą i w polach na nadolu po co zrobił się bardzo niebezpiecznie rozsypany na drodze sprawia zagrożenie dla ,życia przez poślizg

Andrzej
1 rok temu

Wydaje mi się że były nauczyciel nie zna bolączek miasta jego zwykłych ludzi którzy żyją od 1 do 1 chce robić igrzyska ale chyba dla przyjezdnych a mieszkańcy są spychani na ostatnie miejsce .Zobaczcie jak wygląda Sielec przy Tarnobrzegu asfalty kosteczki i dobrze ale w polach Sielca gdzie tylko traktory i krowy chodzą po asfalcie to już przesada skandal

Jurek
1 rok temu
Reply to  Andrzej

wszyscy w mieście znają ukła . radni z osiedli wiejskich maja za zadanie chwalić władzę. Za siedzenie i nie gadanie na sesji maja te inwstycje na które będzie kasa z którą zagłosują jutro w środę 26 maja Wystarczy analiza na co kasa pójdzie. Pcim się kłania

Dom to Tarnobrzeg
11 miesięcy temu
Reply to  Jurek

A Serbinów dalej zaniedbany, zamiast rok rocznie coś tam robić. A tak rzucili ludziom jakieś mrzonki jakiegoś projekt u i cieszta się.

jan
11 miesięcy temu

Proponuje na dopłaty do wywozu smieci, bo ludzi nie bardzo stać opłacać rachunki,zarabiając 2030 zł!a cena śmieci jak w Brukseli i Paryzu

Dom to Tarnobrzeg
11 miesięcy temu
Reply to  jan

Cena śmieci w Tarnobrzegu jest taka, że taniej wywieźć je taksówka na wysypisko. I nikt z władnych nie widzi w tym problemu!!!! Bo ich stać!!!

Wulkan emocji
11 miesięcy temu
SralowaLola
11 miesięcy temu
Reply to  Wulkan emocji

Uuuii To zabłysnąłeś wieśniaku

Wulkan emocji
11 miesięcy temu
Reply to  SralowaLola

co ci dolega? z zakładu uciekłeś?

SralowaLola
11 miesięcy temu
Reply to  Wulkan emocji

To ty uciekłeś, inaczej byś nie tworzył takich bezsensownych grafik. Rozumiem konstruktywna krytykę ale to jest szukanie na siłę ch do d.

Nad rozlewiskiem
11 miesięcy temu

Bełkot intelektualny ekonomiczny to kolejna odsłona braku pomysłu na miasto

Alf
11 miesięcy temu

Czytam te komentarze i nigdzie Mara nie widzę. Jestem pełen obaw , wie ktoś może co się z Nim stało ?

Bebuch
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

zamknęli go w zakładzie

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
60
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content