Niedziela nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Chętnych do wypoczynku nie brakowało (foto & video z drona)

Za nami długi, czerwcowy weekend. Słoneczna i ciepła aura sprawiła, że nad Jeziorem Tarnobrzeskim pojawiło się w tym czasie sporo osób, które mimo, iż zbiornik nie został oficjalnie udostępniony, wypoczywało nad wodą.

Prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim mają zakończyć się w połowie czerwca br., jak zapowiedział prezydent miasta. D. Bożek dodał również, że wypoczynek odbywać się będzie w reżimie sanitarnym, zgodnie z rządowymi wytycznymi.

foto i video z drona: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
108 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juliusz Cezar
16 dni temu

Jest MOC! W jeden rok zrobiono więcej niż przez ostatnie 10 lat łącznie! A to dopiero I etap rewitalizacji, która niezaprzeczalnie zmierza w dobrym kierunku. 🙂 Miejmy nadzieję, że wypoczywający będą zadowoleni i docenią zmiany. Nasza Riwiera Tarnobrzeska z każdym sezonem musi stawać się bardziej atrakcyjna, więc liczę na dalsze inwestycje ze strony władz miasta! 😀

Janusz / Grażynka
16 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tuba propagandowa znowu działa. Nie podniecaj się tym wytworem.

Juliusz Cezar
15 dni temu

Czy napisałem nieprawdę? Jest gorzej niż było? Nie wydaje mi się. Każdy ma prawo do swojej opinii.

fach
16 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Riwiera Tarnobrzeska – w sumie dobre określenie na to niesamowite bogactwo, które tam mamy 😀 A co do dalszych inwestycji, to część można zrobić jeszcze w tym roku po sezonie, wystarczy nie dawać podwyżek ani nagród / premii urzędnikom, tylko zasilić ich równowartością naszą riwierę 😉 Centrum miasta musi czekać na potrzebne inwestycje drogowe i inne, ale kadencja trwa 5 lat, więc spokojnie, na upartego można zacząć tam kilka inwestycji naraz w ostatnim półroczu kadencji.

Juliusz Cezar
15 dni temu
Reply to  fach

Urzędnikom Pan żałuje? A dzięki komu niby miasto otrzymuje dofinansowanie na wszystkie inwestycje? To jest mrówcza praca, w dodatku niewdzięczna, gdyż często najlepiej przygotowane projekty przepadają, a otrzymują dofinansowanie projekty bezsensowne. No ale tak, najlepiej zabrać urzędnikom, może niech pracują za darmo jeszcze. Proszę się nie ośmieszać, Pan Prezydent i tak znacząco ograniczył gratyfikowanie pracy pracowników UM, w stosunku do tego co było w poprzednich latach. I było to związane właśnie z troską o finanse miasta. Jednak jakiś system premii i nagród musi funkcjonować, gdyż najlepsi pracownicy zasługują na docenienie, każdy pracodawca to rozumie. Na szczęście na tego typu wydatki jest wydzielona odrębna część budżetu, natomiast kolejne etapy rewitalizacji będą wykonywane w ramach innego działu budżetu – zgodnie z planem, tak jak dotychczas.

Pytajnik
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

A skąd wiesz, jak wygląda praca urzędników, jeśli nie pracujesz w urzędzie ani dla urzędu? Od kiedy to osoba spoza urzędu może sobie chodzić po pokojach urzędników i obserwować ich pracę?

Juliusz Cezar
14 dni temu
Reply to  Pytajnik

Czy trzeba być górnikiem, żeby wiedzieć, że praca w kopalni jest ciężka?

Pytajnik
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie zrozumieliśmy się, więc posłużę się konkretnym przykładem. Gdzie w mediach byli wymienieni z imienia i nazwiska lub z funkcji urzędnicy, dzięki którym miasto uzyskało dofinansowanie do inwestycji nad jeziorem? Ja nigdzie się nie spotkałem z takimi informacjami. Jednak według ciebie to urzędnikom zawdzięczamy dofinansowania. Skąd możesz to wiedzieć, jeśli jesteś spoza urzędu, tzn. wiesz tyle co ja z mediów?

Juliusz Cezar
14 dni temu
Reply to  Pytajnik

Przecież to jest oczywiste, chyba, że ktoś uważa, że wnioski o dofinansowanie, które składa miasto, piszą krasnoludki. Urzędnicy nie muszą być wymieniani w mediach z imienia i nazwiska. Miasto reprezentuje prezydent i on odpowiada całościowo za pracę UM. Wie też, która komórka tego aparatu pomocniczego jest odpowiedzialna za konkretne zadania i kto pracuje na danym stanowisku. Efekty tej pracy są też okresowo oceniane, tak jest wszędzie, to nie jest żadna tajemna wiedza.

Pytajnik
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jeżeli nie było podane do publicznej wiadomości, że to dani urzędnicy napisali wnioski lub wykonali inne czynności, dzięki którym miasto uzyskało dofinansowanie do inwestycji nad jeziorem, to opierasz się na domniemaniu przypisując te zasługi urzędnikom, a nie na fakcie. Może to być domniemanie prawdopodobne, ale to wciąż domniemanie a nie fakt. Skoro utrzymujesz, że jesteś spoza urzędu i prezentujesz jedynie swoje subiektywne opinie jako osoba niezwiązana z obecnymi władzami miasta, to tak sprawa wygląda, nie możesz tego wiedzieć na pewno. Na marginesie dziwne, żeby urzędnicy mający takie zasługi dla miasta nie byli wymieniani w jakichś oficjalnych wystąpieniach prezydenta lub naczelników wydziałów, przecież to powód do dumy a nie wstydu.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Pytajnik

Przecież burmistrz – mieszkaniec z Krosno prawdopodobnie podpisał dwa pierwsze wnioski do RFIL ( ferma, park linowy, oczko wodne, ulica osiedlowa itp. pierdoły) bo jakoś żadeń urzędas (naczelnik) tego nie podpisywał , przynajmniej o takowych ani słuchu ani widu – wiecznie jest tylko burmistrz ( ewen. jego usta czyli rzecznik). Winnych nie ma (urzędników) jest tylko ten co za całość odpowiada – czyli burmistrz. Według jedynej słusznej opcji (i jego popleczników) w Tbg wszystkie zasługi to Tylko sukcesy obecnego burmistrza . Pierwszym sukcesem było : spłacenie zadłużenia do ZUS-u przedstawiane jako wielkie osiągnięcie Bożka ( a co robił w radzie miasta ??? że do tego doszło?). Drugim sukcesem był wyjazd do Krynicy na forum , tam chwalił się wielkim sukcesem jakim było : no właśnie nasadzenia słynne.. a reszta czasu ekspozycja jako eksponat i uzupełnienie wystroju. Najważniejszym sukcesem jest sprzedaż udziałów w spółce miasta Wodociągów aby zrealizować swoje wizje Tbg jako miasta rozrywki i wypoczynku i chęć zrobienia z miasta Las Vegas ale już o tym że to mieszkańcy będą spłacać tzw czasowe zbycie udziałów ( 12 mln odsetek) w kosztach wody to już ani słówka. Nie zapominajmy również o Bożkowych podatkach : parkometrowy, wjazdowy nad jezioro, jeziorowy ( spłata… Czytaj więcej »

obywatel
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co ty z tym aparatem – komuna już ponoć minęła no chyba że tam sami komuniści pracują z byłego aparatu PZPR z tarnobrzeskiej egzekutywy .
To jak zostały ocenione efekty pracy dotyczące wniosków do RFIL ( dwóch pierwszych) które poszły się jebać ???

obywatel
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Co ty możesz powiedzieć o pracy górników i kopalni.
Może trzeba ich wysłać na dzień do kopalni aby popracowali jako górnicy ci twoi urzędach – może by dowiedzieli się co to praca ???
Wątpię czy się nadają ale może czas ich wysłać do pracy na obwodnicy ??
Może by się w końcu dowiedzieli co to jest praca.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu Cezarze- – to ile ci urzędnicy załatwili dofinansowań z pierwszych dwóch transz z RFIL ???? I na co ???- konkretnie .

fach
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

„– Nasze miasto składa się z trzech części, jest to miasto razem z osiedlami, jest to Jezioro Tarnobrzeskie i Strefa Ekonomiczna. I to jest priorytet mojej strategii, jeżeli chodzi o miasto, równomierny rozwój tych trzech obszarów – tłumaczył prezydent.”.
Jezioro zostało rozwinięte, i to sporo. Strefa trochę. Miasto i osiedla słabo, z wyjątkiem Miechocina (droga do krajowej 9-tki). Więc skoro ma być równomierny rozwój w/w trzech części, to najwyższy czas na znaczące zintensyfikowanie rozwoju miasta i osiedli. Dlatego jeśli ma coś być robione w najbliższych latach nad jeziorem, to tylko z dodatkowych oszczędności, np. rezygnacji z podwyżek i nagród / premii dla urzędników. Proste i logiczne. Tak chwalisz prezydenta, a nie podzielasz jego strategii? 😉

Dawid
14 dni temu
Reply to  fach

Julek sam się wkręcił tak, że się zakleszczył, aż zamilkł 😀

obywatel
16 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jaka MOC – co ty tu bredzidz ???
Co za Riwiera ???

Juliusz Cezar
15 dni temu
Reply to  obywatel

W okolicy i regionie nie ma bardziej atrakcyjnego miejsca do wypoczynku z plażą, zapleczem, infrastrukturą (ciągle jeszcze rozwijającą się), atrakcjami i tak dużym akwenem.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

To , że nie ma to rzecz bezsporną ale kwestia estetyki i wykonania ma wiele do życzenia – w chwili obecnej to można powiedzieć tylko tyle : za burmistrza obecnego wszechobecny jest beton i zgodnie z tą wizją betonują też wszystko nad zalewem.
Tak dla przypomnienia pod tym piaskiem jest też beton i jak widać plażę można zrobić gdzie się chce, czyli za pieniądze można zrobić wszystko .

kuba
14 dni temu
Reply to  obywatel

Panie obywatel – nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz bladego pojecia. ” pod piaskiem beton ” Idioto , aby powstało jezioro musi być strefa ochronna (abrazyjna) dla Wisłostrady i wału nad Wisłą. To tyle panie niedouczony.

znad jeziora
14 dni temu
Reply to  kuba

Trochę więcej kultury. Nie wszyscy się na tym znają a jeśli wyjaśniasz to mędrcu uczony, nieco delikatniej.

obywatel
13 dni temu
Reply to  znad jeziora

Nie wszyscy wiedzą że pod piaskiem na plaży wzdłuż Wisłostrady jest beton i kamienie ale idiotą co nie wie a wypisuje to musi być idiotą z urodzenia – ostatecznie wykopać dołek z pół metra i sprawdzić.

obywatel
13 dni temu
Reply to  kuba

Jesteś zakłamany po uszy , bo trudno przyjąć iż jesteż debilem idioto- popytaj tych co tam pracowali a jak nie wierzysz idioto to sprawdź co jest pod piaskiem na tej plaży – powtarzam BETON i KAMIENIE – od kanału wlotowego z Wisły wzdłuż całej długości Wisły . Od początku na ten beton był kupowany piasek przez miasto , nawet debile z urzędu pierwszy raz to chcieli kupić jakieś pomyje a nie piasek tylko ich powstrzymali z Kopalni ( wtedy jeszcze firma państwowa – tacy fachowcy w urzędzie miasta pracowali co nawet piasku na plażę nie potrafili kupić).
DE…LU jak nie wiesz to nie wypowiadaj się.

TaFo
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

prawda, tarnobrzeskie jezioro będzie hitem tego sezonu

Do Cezara
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Czy Cezar nie czyje zażenowania, że w tak infantylny sposób kreuje sukcesy swojego pracodawcy.
Na miesjcu prezydenta Bożka zabrałbym Ci premie za te wpisy.

Juliusz Cezar
15 dni temu
Reply to  Do Cezara

Czyli każda subiektywna opinia, która nie obraża i nie krytykuje Pana Prezydenta, oznacza, że osoba ją wyrażająca działa ze zlecenia władzy? Ciekawa teza, mam nadzieję, że ma Pan dowody na te ohydne pomówienia, ponieważ sugerując jakieś premie za wpisy naraża się Pan na odpowiedzialność karną. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) jest funkcjonariuszem publicznym, a takie wpisy jak Pana są zamachem na dobre imię Pana Prezydenta i narażają na utratę zaufania publicznego. Mam nadzieję, że przeprosi Pan za swoje słowa w komentarzu.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Znowu straszysz jak towarzysze z PZPR, SB, UB, Milicji, ORMO – przestań już zastraszać ludzi .
Czyżbyś miał w genach zastraszanie- i nie wycieraj sobie gęby powołując niby obrażonego burmistrza a jak burmistrz chce się wypowiedzieć na ten temat to na tym forum także może .
Na szacunek zawsze trzeba sobie zapracować a jak widać po wpisach u wielu burmistrz szacunku nie ma a wniosek jest prosty NIE ZAPRACOWAL u wielu – tak więc przestań zastraszać jak NKWD.
A jak burmistrzowi nie pasuje to niech zrezygnuje z funkcji publicznej i tyle cwaniaczku

Juliusz Cezar
14 dni temu
Reply to  obywatel

Czyli teraz wiadomo czemu służą te wszystkie inwektywy – aby Pan Prezydent zrezygnował z urzędu pod presją kilkunastu forumowych krzykaczy. W takim razie życzę powodzenia w osiągnięciu celu. Na szczęście zdecydowana większość tarnobrzeżan ma inne zdanie na temat działań władzy i nawet jeśli wszystkiego się nie uda zrobić do 2023 roku, to jestem przekonany, że w trakcie drugiej kadencji (do 2028 roku) najważniejsze sprawy dla miasta zostaną uporządkowane.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Narazie to tylko sprzedał udziały w Wodociągach i to pozwala na pewne prowadzenie tzw. inwestycji a zwłaszcza na lans .
Po drugie – dla jednych sukcesy dla innych kontynuacja przez obecnego zadłużenia miasta -każdy ma prawo do swojej oceny a twierdzenie że to krzykacze itp. teksty to nic innego jak bolszewicką, komunistyczna propaganda.
Po trzecie oby nie doszło do drugiej kadencji bo to tylko strata dla miasta i korzyści nie będzie oprócz wydawania kasy mieszkańców na głupawe urojenia typu ścianka wspinaczkowa, nasadzenia itp pierdoły zbędne dla życia mieszkańców
Po czwarte – jakby miał odrobinę honoru i godności to już po dwóch transzach z RFIL sam by zrezygnował bo kasa poszła się jeb ..

Neltah
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

plan tworzono przez 10 lat, projekt też powstawał, środki zebrano teraz i wybudowano.

Parasol
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dziekujemy mieszkańcom tarnobrzega ,ze za wszystko bulą!brawo wy

Juliusz Cezar
14 dni temu
Reply to  Parasol

Może rzeczywiście należy się zastanowić nad zróżnicowaniem opłat za wjazd i wprowadzeniu ulg dla pojazdów RT.

TaFo
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

tak powinno być

TaFo
14 dni temu
Reply to  TaFo

dla RT 10 zł dla innych 15 zł

dziekujemy wam galony
14 dni temu
Reply to  TaFo

zalew ten powstal za pieniadze wszystkich podatnikow

obywatel
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ciekawa teoria – czy dyskryminacja ??? Tylko pytanko kto będzie pierwszym sortem a kto drugim ???

dziekujemy wam galony
14 dni temu
Reply to  Parasol

dziekujemy wam

obywatel
14 dni temu

Nie płacz – odbijanie już sobie na nowalijkach, owocach , warzywach
Burmistrz zbija kokosy a mieszkańcy za to bułą.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Parasol

Nie płacz – już sobie odbijanie na nowalijkach, owocach, warzywach
– no cóż zarobić na wjazd jak trza to trza – krzywda wam się nie dzieje w przeciwieństwie do mieszkańców Tbg ( emerytów, biednych) co muszą teraz płacić wyższe rachunki za wodę , bo burmistrz dla was wybetonował tereny nad zalewem, zakupił piasek na plażę i też postawi parkometry .

Anna
16 dni temu

Byłam kilka dni temu i co by nie mówić wygląda to naprawdę dobrze. Szacun za piękne poszerzone plaże – nareszcie. Kawał dobrej roboty wykonano. Miło bedzie tu teraz wypoczywać z dziećmi.

Katarzyna
16 dni temu
Reply to  Anna

Potwierdzam wyszło super tylko szkoda, że będąc tam wczoraj po południu na rowerze musiałam szybko wracać bo komary nie dały się nacieszyć widokiem. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja na osiedlu Borów. Tam odkomarzanie było chyba tylko z nazwy.

chłop polski
16 dni temu
Reply to  Katarzyna

Oczy wam babom włosami zarosły?

Będzie Milutko
16 dni temu
Reply to  Anna

Miło będzie w smrodzie spalin samochodowych, w hałasie silników i patefonów i czasem z milutkimi zapachami od strony Machowa.

C.Dalszy
15 dni temu

I w smrodzie i hałasie samochodów pokracznych biorących udział w Mistrzostwacg SORT H6. Artykuł obok.

z lotu ptaka...
16 dni temu

widok przerażający. Sznur samochodów, czarne budy. Miasto a nie teren wypoczynkowy. Niebawem podsumowanie.

jezioro jest otwarte
16 dni temu

Kolorystycznie nie popisali się. Pomalowali ci sami ,co malowali bloki na osiedlach ,szare,czarne,białe. A nikt nie pomyślał o kolorach lata,wody,zieleni. Niestety to spece od betonowania a nie od przyrody, znowu zabrakło konsultacji społecznych

jezioro jest otwarte
16 dni temu

Byłem tydzień wcześniej ,w ten weekend nie miałem czasu i mówiłem prawdę. Fajnie że ludzie wreszcie wyszli z domów i korzystają. Jest jak jest. Jedyne do czego można się przyczepić to jak wspomniałem wąska droga jednokierunkowa, szlak pieszo-rowerowy bardzo blisko linii brzegowej .A to jak wiadomo ze względu na sprzedaż działek tuż za drogą. Ktoś z magistratu był bardzo chytry i wyprzedał tereny ,nie patrząc na skutki. Droga jest zbyt blisko plaży ,co nieco zakłóci wypoczynek i spowoduje większy ścisk.

Ala
16 dni temu

O estetyce pisać nie będę, bo to kwestia gustu, ale kilku rzeczy nie rozumiem. Dlaczego trakt pieszo-rowerowy jest poprowadzony za Mariną a nie przed i co to za jasnoszara droga przed nią? Czy stanowiska postojowe wyznaczone bezpośrednio na jezdni drogi opaskowej będą zastrzeżone dla określonych osób lub pojazdów? Dlaczego część parkingów ma nawierzchnię gruntową a część bitumiczną?

obywatel
16 dni temu
Reply to  Ala

Marina ma być ogrodzona ( takie mają planu urzędasy) – ciekawe czy ogrodzą aż do brzegu zalewu???

wiesio plyne na wisle
16 dni temu
Reply to  obywatel

marina?hehe dobre zarty

Neltah
16 dni temu
Reply to  Ala

bitumiczne to są boiska do koszyków. A tutaj jest nawierzchnia asfaltowa. To i tak dobrze, bo myślałem że znowu wykostkują. Moim zdaniem parkingi powinny być wykonane z wielkich płyt betonowych, są tanie ,a parkingów brakuje. Jezdnia powinna być 2-kierunkowa, a nie stanowić parkingu. Marina przecież jest ogrodzona, czyżby chcieli powiększyć jej teren?

obywatel
14 dni temu
Reply to  Neltah

No właśnie – ogrodzona ???
Cicha prywatyzacja terenów nad zalewem ???

Wyborca
16 dni temu

Ludzi na plaży malutko a miejsca parkingowe zawalone…

walt
15 dni temu

ma to swój wymiar,że po dekadzie cieszymy się i owszem,że sobie murowany kibel nad zalewem zafundowaliśmy 🙂

gdyby jeszcze gmina Tarnobrzeg owe grunty ogarnęła i wolnym przetargu sprzedała a nie tak jak za jajecznicy,że tylko znajomi królika 😉

w potrzebie do WC
15 dni temu
Reply to  walt

A który to kibelek? Tak tylko pytam, bo nie ma oznakowania WC.

w potrzebie do WC
15 dni temu

czemu minusujesz zamiast wskazać, gdzie WC?

walt
15 dni temu

chciałby pomóc ale jeszcze na „placu budowy” nie byłem 🙂
i generalnie wzorem lat poprzednich raczej będę tam gdy nie będzie tłumów – wszak nie każdy chce stać w ogniu rozpalonych grilli,piwska,rozwrzeszczanych dzieciaków i wchodzić do wody zmąconej olejkiem do opalania na której unosi się charakterystyczny szlaczek 🙂

miejmy nadzieję,że wychodek zostanie oznaczony.amen.

Tiger
14 dni temu
Reply to  walt

gryle też

walt
14 dni temu
Reply to  Tiger

ano gryle też 🙂 i ten czarujący zapach podpałki unoszący się nad plażą i mieszający z zapachem olejku do opalania 🙂 mniam :))

z Tbg
14 dni temu
Reply to  walt

Tez tak mam. jeśli będzie niewiele ludków to przybędę, jeśli będzie stonka to szybko stamtąd będę spier…

w potrzebie do WC
14 dni temu
Reply to  walt

Ile kibelków będzie nad jeziorem? Dwa, po jednym na każda ulicę (Plażową i Żeglarską) czy tylko jeden na ul. Żeglarskiej? To ważne bo w razie braku trzeba będzie za krzaczek chodzić :-)))

walt
14 dni temu

pewnie jak wszystkiego będzie za mało 🙂
krzaczki albo w zdrój,w samo jezioro 🙂

WIWAT!
15 dni temu

Jest sukces! Udało się zbudować asfaltowe ścieżki rowerowe! Biorąc pod uwagę, że poprzednio udało się to w 2017 roku na ulicy Kopernika, to porządnej infrastruktury rowerowej przybywa w mieście raz na kilka lat.

Byłem
15 dni temu
Reply to  WIWAT!

Tylko trochę wąskie te ścieżki nad jeziorem i chcąc się rozminąć z jadącymi z przeciwka trzeba zjeżdżać na chodnik 🙁 Oj będzie się działo w szczycie sezonu. Brak stojaków na rowery. I parkingów zdecydowanie za mało.

Fiets
15 dni temu
Reply to  Byłem

Standardy holenderskie to to nie są. Ale może prezydent pójdzie za ciosem i wprowadzi zarządzeniem standardy dla infrastruktury rowerowej w mieście, żeby chociaż nawierzchnia ścieżek rowerowych była zadowalająca.

rowerzysta
14 dni temu
Reply to  Byłem

Parkingów na samochody powinno być jak najmniej. Stojaków na rowery jak najwięcej.

obywatel
14 dni temu
Reply to  rowerzysta

Parkingów wcale nie powinno być nad zalewem – tylko METRO.

Marta
15 dni temu

Jest naprawdę przepięknie teraz nad Naszym jeziorem
W końcu mamy piękną plażę.

Panie Prezydencie dziękuję za takie podejście do inwestycji w Tarnobrzegu. Od lat trzeba było nam takiego gospodarza.

Bartek
15 dni temu
Reply to  Marta

Bożek wie corobi zlecając hymny na swoja cześć w zakresie jeziora. Pani Marto ! Prezydent Bożek jest jedynie konsumentem cieżkiej pracy poprzedników. Ale Pani i ta wladza sukces zagarnia bez szacuku dla tych ,którzy włożyli w powstanie jeziora olbrzymia prace.
Podaj chociaż jeden autorski pomysl prezydenta Bożka ,bez kontynuacji pomysłu poprzedników. Tylko nie ścianka wspinaczkowa , bo to był niewypał i tyle.

Marta
15 dni temu
Reply to  Bartek

Proszę mnie nie mieszać w tą waszą politykę. Ja mówie to co widzę i obserwuję i to nie tylko moje zdanie ale i mojej rodziny również moich znajomych. Miasto zmienia się podczas tej kadencji jak nigdy, a tego mieszkańcy oczekiwali od lat. W końcu mamy Prezydenta który rozumie potrzeby i wie jak miasto powinno się rozwijać a to że Pan uprawia polityke to proszę bardzo ale mnie zwykłej szarej mieszkański proszę w to nie mieszać!. Rozumiem że jest Pan z opozycji i co by się dobrego w mieście nie wydarzyło to będzie Pan to negował i krytykował. Ale ja to rozumiem troche, to cecha ludzi małych zakompleksionych. Jedyne co zostaje to atak i krytyka. Przykrę to ale może jakaś porada u specjalisty z zakresu pomocy psychlogicznej ?

Bartek
15 dni temu
Reply to  Marta

Dalej nie odpowiadasz na pytanie: Czy tylko Bożek jest ojcem sukcesu czy ten pomysł zrodził sie u kogoś innego? Troche prawdy a nie propagandy w marnym stylu.

obserwujący
15 dni temu
Reply to  Marta

Kobito, co zażywałaś? Poprzedni prezio też coś tam robił (ino nie swoimi rękami),np. kibelek za 500 tyś złotych, ściankę wspinaczkową, ścieżynki rowerkowe. Taka ich rola, ale to nie powód, aby piać z zachwytu.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Marta

Czy Cezar Juliusz miał żonę o imieniu Marta – oto jest pytanie ? HM.

Stefan
15 dni temu
Reply to  Bartek

Nowy autorski, sprzeczny z programem wyborczym to płatne strefy parkowania.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Bartek

A tak jestem ciekawy – który to oprócz burmistrza Bożka ma wkład w powstanie zalewu ( dla niektórych jeziora) , czy Kiełb, cz Mastalerz, czy Dziubiński ??? A może Kalinka jako PO ???
Może mi to wyjaśni Pani Marta lub Juliusz Cezar – czekam.

Eryk
15 dni temu
Reply to  Marta

Plaża jest jaka była Tylko betonu asfaltu i kostki przybyło!!!!!

obywatel
15 dni temu
Reply to  Eryk

Pod piaskiem też jest beton jakby ktoś nie wiedział ! Taka plaża – ha ha .

chłop
15 dni temu
Reply to  Marta

A cóż tu na plaży takiego pięknego?Weźta się do roboty,zakupy trza poczynić, obiad trza ugotować, dziecko nakarmić,psa też, obrządzić wokół domu a ty o plażach myślisz. Bedzieta tyć i nic nie robić?

obywatel
15 dni temu
Reply to  Marta

Na tą plażę miasto wydało w tym roku chyba ponad 100 tys zł.
Jak niektórym niewiele potrzeba – trochę betonu, trochę asfaltu , trochę kupić piasku i wielki zachwyt a mieszkańcy będą to spłacać w kosztach wody z Wodociągów przez lata czy chcą czy nie, czy korzystają z zalewu czy nie .

Juliusz Cezar
15 dni temu
Reply to  Marta

Pani Marto, nie ma sensu dyskutować z hejterami, tylko Panią obrażą. Szkoda nerwów. Jest ich garstka i nic nie znaczą, przyjdą wybory i większość mieszkańców zagłosuje jak należy, czyli na najlepszego kandydata. Tarnobrzeżanie są inteligentni, a dla pewnych internetowych frustratów zawsze będzie źle, czego by Pan Prezydent nie zrobił dla miasta, to będą narzekać, obrażać i pomawiać. Pozdrawiam serdecznie!

obywatel
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie ma sensu – to drugi sort
Inteligentni to tylko my przy władzy (TKM) wiemy co najlepsze i kto najlepszy,
Reszta to hejterzy, przygłupy, pieniacze – my większość wiemy lepiej , co prawda na burmistrza nie zagłosowała większość mieszkańców miasta a tylko większość co udała się urn ale mówimy że większośç i TAK MA BYĆ.

Juliusz Cezar
14 dni temu
Reply to  obywatel

Ci, którzy nie udali się do urn, sami zrzekli się prawa głosu. Nie chodzi o brak krytyki, ale o zachowanie pewnego poziomu w dyskusji.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

To został wybrany większością ???
Jak tak bezczelnie, ochydnie , prymitywnie można zakłamywać , że reprezentuje większość mieszkańców ???

lustro
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jaki to poziom w dyskusji? Taki, że osoby, które mają inne zdanie niż ty nazywasz „hejterami” albo piszesz że „nic nie znaczą”? Taki, że unikasz odpowiedzi na niewygodne pytania? Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz.

obywatel
13 dni temu
Reply to  lustro

Właśnie w tym rzecz ,czego tzw Juliusz Cezar nie dostrzega u siebie a u wielu mających inne zdanie dyskretytuje jak byli towarzysze z wydziału propagandy – nawet metody podobne ale pozostaje pytanie czy to świadomie czy nie.

Dformat
15 dni temu

Prezydencie w Tarnobrzegu potrzeba nowych pełnowymiarowych dróg, rozbudowy obecnych, budowy wiaduktu nad torami łączącego Morzyszów z Serbinowem bo przepustowość w godzinach szczytu jest bardzo mała, a będzie coraz gorzej, korki, zanieczyszczenie środowiska i koleinowanie w nawierzchni poprzez stanie ciężarówek w wysokich temperaturach – to tylko mała część argumentów. Prosimy

Bankowiec
15 dni temu
Reply to  Dformat

Zapomniałeś o drukarce do pieniędzy ona też by się przydała

Tafo
14 dni temu
Reply to  Bankowiec

drukuj jak nie umiesz ich pozyskać z innych źródeł

obywatel
14 dni temu
Reply to  Tafo

Oni tylko potrafią sprzedawać – teraz część udziałów w wodociągach .
Jest jeszcze coś ponad 50 procent , zatem jest kasa. Resztę dorobią na parkometrach.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Dformat

W Tarnobrzegu potrzeba w końcu z prawdziwego zdarzenia PREZYDENTA
a nie kolejne cwaniaczka z nadania lokalnych kacyków politycznych.

Juliusz Cezar
14 dni temu
Reply to  obywatel

Tak tylko przypominam, że obecny Prezydent jest apolityczny i nie należy do żadnej partii. Jak zresztą kilka razy podkreślał, nie jest politykiem, tylko samorządowcem i jego zadaniem jest dbanie o rozwój miasta, co sukcesywnie realizuje. Nie jest też z niczyjego nadania – został wybrany w wolnych, równych, demokratycznych i bezpośrednich wyborach osiągając ponad 50% głosów już w I turze, zatem ma legitymację mieszkańców do działania. Pora się z tym w końcu pogodzić – takie są prawa demokracji. A w 2023 roku zawsze może Pan sam wystartować w wyborach.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przestań już takie brednie opowiadać że burmistrz apolityczny – co ty ludzi za debili masz ??? Taka bezczelna propaganda, że aż chyba sam w to nie wierzysz – sprawdź sobie kto był w komitecie , kto reprezentował i kogo??? Całe PO lokalne , ZSL, SLD, byli komuniści , milicjanci, ,PZPR.

Juliusz Cezar
14 dni temu
Reply to  Dformat

Zachęcam do zapoznania się z raportem o stanie miasta 2021: http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery/59/22/59220/raport_o_stanie_miasta_za_2020.pdf

Alf
15 dni temu

Kto wymyślił te ok. 600 miejsc parkingowych ? Bywało w ubiegłych sezonach po kilkadziesiąt tysięcy luda i po kilka tysięcy aut. Krawężniki są wysoki na osobówki żeby ewentualnie jak w poprzednich latach stawiać. Rozumiem ,że zrobiono to celowo. Ciekawe co urząd zaproponuje tym dla których permanentnie będzie brakowało miejsca do zaparkowania ? A zapewniam ,że będzie ich mnóstwo. Może rower lub komunikację miejską ?

obserwujący
15 dni temu
Reply to  Alf

Tak, UM powinien zaproponować dojazd rowerem, komunikacją miejską a jak nie to inne miejsce do wypoczynku (Gorzyce, Nowa Dęba, Golejów, w ostateczności Solina)
Nie może być zbyt duża ilość samochodów, a tym samym wypoczywających. Każde miejsce kino, teatr, mieszkanie,bar, kawiarnia , miejsce do wypoczynku ma pewną ograniczoną pojemność, której nie można przekroczyć. Jeśli będzie przekroczona to już nie spełni swojej roli i zaczyna być pobyt męczący.

Janusz
15 dni temu
Reply to  Alf

Taaa najlepiej jakby zjazdy do jeziora zrobili i dało się zjeżdżac samochodami prosto do wody !

obserwator
15 dni temu
Reply to  Janusz

Prawda. W ostatnich latach to już na trawniki w pobliżu plaży wjeżdżali swoimi samochodami. Niewiele brakowało a na plaży tez by je postawili.

Juliusz Cezar
15 dni temu
Reply to  Alf

To jest pierwszy etap, w kolejnym jest planowane wybudowanie dużo większej liczby miejsc, także spokojnie. Teraz i tak mamy pandemię, więc wystarczą te miejsca, które są. Co do krawężników to są wysokie, aby właśnie samochody na nich nie stawały. Jakoś nie widzę, żeby komuś miejsca brakowało, proszę się nie martwić na zapas. Miejsca jest dużo, jak na obecną sytuację (warunki pandemiczne). A rower i komunikacja miejska są oczywiście lepsze – przede wszystkim dla zdrowia i ekologii! 🙂

parkingi z płyt
15 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pytam jeszcze raz, dlaczego nie budujecie prostych parkingów z płyt betonowych, macie ich setki na składzie, niedawno były wyciągane z ziemi w wielu miejscach? Na parking w sam raz sie nadają. Rowerem nie przyjadą turyści z daleka, można co najwyżej apelować do mieszkańców. Jaką srandemię? W czerwcu została odwołana, na jesieni jak co roku wróci .Ludzie wyznają ideologię taką jak wymyśli rząd w danymm momencie i nic ponad to. Reszta zgodnie z rozsądkiem

Brawo
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

I Cezar pisze że nie ma nic wspólnego z obecną władzą. Tłumaczy bardziej niż rzecznik.

Juliusz Cezar
14 dni temu
Reply to  Brawo

Tłumaczę to, co jest wiedzą powszechnie dostępną lub sprawami oczywistymi. A może po prostu zamiast ciągle narzekać, to bardziej interesuję się sprawami miasta. Takie teorie spiskowe tylko wzbudzają uśmiech na twarzy. A prawda jest taka, że wypowiadają się osoby, które nie mają pojęcia jak funkcjonuje samorząd terytorialny i kreują się na wielkich specjalistów.

Neltah
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

My nie musimy wiedzieć jak funkcjonuje samorząd w szczegółach. Problem jednak w tym że to samorządowcy nie wiedzą jak się odnaleźć w tym wszystkim i nie słuchają głosu mieszkańców, nie konsultują swoich projektów. Błędy z rozsprzedaniem działek nad jeziorem i z poprowadzoną drogą własnie wynikają z tej nieudolności władz i samouwielbienia urzędników i ich wiary we własną nieomylność. My narzekamy dlatego że postawiono nas przed faktem dokonanym, a projekt jeziora nie był prezentowany wcześniej. Wszystko jest zaklepywane po cichu wśród kilku znajomych z magistratu. Tak to u nas działa.

Juliusz Cezar
14 dni temu
Reply to  Neltah

Szanowny Panie, wszystkie informacje publiczne są jawne i można się z nimi zapoznać na stronie UM lub występując z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej. Każdy powinien sam dbać o swój prywatny interes, rolą samorządu jest dbanie o interes ogółu mieszkańców, co może czasem kolidować z interesami niektórych jednostek. Jednak te jednostki powinny się trochę interesować sprawami miasta, w którym żyją.

Neltah
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Informacje na stronie UM nie są prezentowane w sposób strawny dla większości , za dużo materiału .Więc nie dziwne że nie jest mieszkańcom znane. Byćmoże tam cos było, ale żaden dziennikarz nie udostępnił tego materiału wcześniej. Nie zamierzam wchodzić w role urzędnicze i formalności, interesują mnie konkretne fakty a nie stek aktów prawnych. To tak jakbym miał oglądać kod programu komputerowego,zamiast instrukcję do niego.

Alf
14 dni temu
Reply to  Juliusz Cezar

Tak z innej beczki. Dlaczego nie ma zatrudnionego nikogo na centrali kto mógłby łączyć połączenia . Nie znając numeru wewnętrznego trzeba łączyć się przez sekretariat prezydenta. Żenada w XXI wieku. Czy to takie pozorne oszczędności kierowały pomysłodawcami takiego rozwiązania? Takie rzeczy tylko w Tarnobrzegu.

obserwator
15 dni temu

„Prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim mają zakończyć się w połowie czerwca br., jak zapowiedział prezydent miasta. D. Bożek dodał również, że wypoczynek odbywać się będzie w reżimie sanitarnym,..” 

Wątpię w podany termin. Reżimu sanitarnego nikt nad zalewem już nie przestrzega.

Neltah
13 dni temu
Reply to  obserwator

reżim sanitarny to hasło propagandowe PiS. Nie chroni przed niczym i nie niesie niczego. To jest ideologia na sezon jesienno – zimowy oraz treść przepisu rozporządzenia, stąd jest cytowany

obywatel
13 dni temu
Reply to  obserwator

A tu ludziska sami zdecydowali kiedy remont się skończył, otworzyli sezon na całego- a burmistrz zapewne się zastanawia sezon otworzyli ludziska sami a miała być wielka gala, media, lans – jak tu teraz przekuć to w mediach a ludziska tylko korzystają z okazji – puki jeszcze parkometrów nie ma.
Tylko ludziska uważajcie przechodząc pod latarniami aby wam na łby niespadło coś, bo kto to wie ile latarni zostało tylko wyprostowanych a które to opadały pod własnym ciężarem nie dawno.

108
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content