Tarnobrzeg: 21-latek wjechał seatem w pieszych. Troje nastolatków trafiło do szpitala

Kierujący seatem na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił troje przechodzących przez ulicę nastolatków. Mężczyzna zignorował przepisy i nie ustąpił im pierwszeństwa. Poszkodowani trafili do szpitala. Policjanci zatrzymali 21-letniemu kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do tego zdarzenia doszło w środę, przed godz. 18, na dwujezdniowej drodze, przy ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mężczyzna, kierujący osobowym seatem, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Mielca, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącym przez przejście pieszym.

Funkcjonariusze ustalili, że przed oznakowanym przejściem dla pieszych, samochody jadące prawym pasem zaczęły się zatrzymywać, by umożliwić bezpieczne przejście przez jezdnię trójce nastolatków w wieku 17, 18 lat.

Mieszkaniec Tarnobrzega, który kierował seatem nie zachował szczególnych środków ostrożności, nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i wjechał w trójkę młodych ludzi. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego. 21-letni kierowca seata i troje pieszych trafiło do szpitala na badania. Ich obrażenia nie są groźne, wszyscy zostali zwolnieni do domu.

Policjanci ustalili, że zarówno poszkodowani jak i kierowca byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonali olgędziny miejsca zdarzenia, dokumentację fotograficzną oraz ustalili naocznych świadków zdarzenia. Od kierowcy seata pobrano krew do badań w celu ustalenia zawartości środków zabronionych.

Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policja przypomina:

1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
realia
13 dni temu

Jak widać nowelizacja przepisów nie pomogła. Jedyne skuteczne rozwiązanie to zakończenie lewego pasa tuż przed przejściem i wznowienie go tuż za przejściem dla obu kierunków ruchu, wraz z poszerzeniem wysepek przy przejściu. Z tego co pamiętam to już nie pierwszy wypadek na tym przejściu w ostatnich latach.

pieszy
13 dni temu

Dzieciom nie należy zezwolić na otrzymanie prawa jazdy. Dzieci na hulajnogi, byle nie elektryczne.

stefan
13 dni temu

kierowca winny bez dwóch zdań, ale jak tak dalej pójdzie to moze lepiej zeby piesi chodzili po drodze a samochody po chodnikach – to pieszy wkracza na drogę i musi sie upewnic czy moze, za niedługo kierowcy beda sie zatrzymywac przed przejsciem i rozgladac w prawo,lewo czy mogą przejechac….

pieszy
11 dni temu
Reply to  stefan

Racja. Piesi czasem nie maja mózgów. Nie rozejrzą się , nie myślą, że kierowca pojazdu może być pod wpływem alkoholu czy narkotyków i włażą na pasy jak święte krowy

kierowca i pieszy
11 dni temu

kolejny buc, dla którego coś takiego jak przejście dla pieszych nie istnieje, a jak istnieje to raczej dla ozdoby niż dla pieszych, a zwolnić przed tym? po co! to dla lamusów, on jest „miszcz”

Piotrek
11 dni temu

Bredzisz. Jeżeli nowe przepisy zwalniają jedną stronę (pieszego) z uwagi. Ofiar zawsze będzie więcej.

realia
10 dni temu
Reply to  Piotrek

Akurat w tym przypadku problemem są 2 pasy do jazdy w danym kierunku na przejściu dla pieszych.
„Funkcjonariusze ustalili, że przed oznakowanym przejściem dla pieszych, samochody jadące prawym pasem zaczęły się zatrzymywać, by umożliwić bezpieczne przejście przez jezdnię trójce nastolatków w wieku 17, 18 lat.”.
W Polsce wyprzedzanie lub omijanie pojazdu bezpośrednio przed przejściem lub na nim to zjawisko powszechne i nie ma tu znaczenia, czy pieszy ma pierwszeństwo na przejściu dopiero od momentu wejścia na przejście czy od początku wchodzenia na nie. Jedyne skuteczne zabezpieczenie przed tym to po jednym pasie do jazdy w każdym kierunku i rozdzielenie obu pasów wysepkami przy przejściu.

Bozo
11 dni temu

Ok, ale brak najważniejszej informacji. Był zaszczepiony czy nie? Jak tak to czym? Fajzerkiem? Astrą? Jonsonem? Czy może Dupsonem?

Piotrek
11 dni temu

Nowe idiotyczne przepisy. Nowe ofiary.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content