Pruszków – kto znajdzie tutaj zatrudnienie?

Pruszków to miasto, które leży w województwie mazowieckim. Jest częścią aglomeracji warszawskiej, a z Pruszkowa do centrum Warszawy mamy zaledwie pół godziny. Dojazd pociągiem nie stanowi problemu, a samochodem jedzie się dość szybko. Jak kształtuje się tutaj rynek pracy? Czy fakt, że Pruszków leży zaledwie 17 kilometrów od Warszawy mocno wpływa na rynek pracy? Jak możecie się domyśleć – owszem. Wyjaśnimy wam jak, przedstawimy kilka zawodów, które nieustannie są pożądane w Pruszkowie, ale także w samej Warszawie. Przygotujemy was na wejście na rynek pracy.

 

Czasy mamy dosyć trudne. Pandemia zmusiła wiele osób do zmiany branży, a wiele pracowników pozostało bezrobotnych. To mocno wpływa na rynek pracy w Pruszkowie. Warto, abyście zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy, abyście wiedzieli, jak aktywnie i efektywnie szukać pracy.

Praca w Pruszkowie – co musicie wiedzieć?

Przede wszystkim – pandemia sprawiła, że około 500 osób więcej niż w 2020 roku zarejestrowało się, jako osoby bezrobotne w Urzędzie Pracy. W 2021 roku wynosiło to prawie 3 tysiące osób. Widać więc, że pandemia nie ominęła nikogo. Nie oznacza to jednak, że nie ma w Pruszkowie pracy. Wręcz przeciwnie. Jest spore zapotrzebowanie na konkretne zawody. Jakie?

Rynek pracy w Pruszkowie

Okazuje się, że największe zapotrzebowanie jest na… kierowców. Najlepiej takich, którzy mogą pochwalić się nie tylko kategorią B (tutaj często poszukiwani są do pracy np. w lokalach gastronomicznych), ale również kategorią C+E. Oznacza to, że w Pruszkowie sporo jest firm, które sprzedają swoje produkty za granicę, bo właśnie ta kategoria oznacza, że możemy liczyć na międzynarodowe wyjazdy. Wiążę się z tym, oczywiście, odpowiednio wysokie wynagrodzenie. Sporo osób podczas pandemii przekwalifikowało się do innych prac np. ze strachu o zdrowie swoje i swoich bliskich. Wiele wakatów widać na stanowisku kasjerów i sprzedawców. Również pracownicy posiadający uprawnienia na wózek widłowy, handlowcy, spedytorzy czy pracownicy fizyczni mogą liczyć, że znajdą wymarzoną pracę w Pruszkowie. W tej miejscowości nieustannie poszukuje się również ślusarzy, elektryków, brukarzy i innych specjalistów z wyuczonym zawodem.

Co jeszcze widać na rynku pracy? Spójrzcie sami. Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę „praca Pruszków„, a następnie wyświetlcie sobie kilka ofert pracy. Większość z nich to oferty, które gwarantują pracę zdalną – to spore wyjście naprzeciw pracownikom i dostosowanie się do sytuacji na świecie, kiedy pandemia niejako wymusiła to rozwiązanie. Co ważne – nawet, jeśli nie jesteście z Pruszkowa, to fakt, że można pracować w wielu zawodach zdalnie, sprawia, że możecie podjąć tę pracę.

Jeśli jednak jesteście z Pruszkowa, a nie możecie znaleźć sobie odpowiedniego stanowiska – mieszkacie niedaleko stolicy! A Warszawa jest długa i szeroka, i zawsze znajdzie się jakaś oferta pracy, która może was zadowolić. Przypominamy – to zaledwie 30 minut jazdy pociągiem lub samochodem! Nie wszyscy mogą liczyć na taki przywilej.

To co? Wiecie już jak wygląda sytuacja na rynku w Pruszkowie, a także kogo aktywnie poszukują potencjalni pracodawcy. Nic, tylko szukać sobie swojej ciepłej posadki!

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content