Tarnobrzeg: W kwestii realizacji projektów BO2020 zdecydują prezydent i radni

O tym, czy projekty Budżetu Obywatelskiego 2020, wskazane do realizacji przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie będą wykonane, zdecyduje prezydent Tarnobrzega oraz Rada Miasta. Taką informację przekazał nam rzecznik magistratu.

PORTAL NADWISŁĄ24: Zgodnie z treścią ww. uchwały RIO, po wyeliminowaniu wydatków na projekt „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto” Kolegium RIO ustaliło wydatki na projekty, które w głosowaniu uzyskały kolejno największą liczbę ważnie oddanych głosów, tj.:

– Bliżej zwierząt bezdomnych – Aleja Edukacyjna dla Dzieci i Młodzieży w Schronisku – 90.036,00 zł
– Kompleks boisk do sportów plażowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim – 215.562,00 zł
– Rekreacyjno-edukacyjny plac zabaw przy Przedszkolu nr 5 w Tarnobrzegu – zmodernizowanie istniejącego placu zabaw oraz uatrakcyjnienie otoczenia Przedszkola nr 5 – 153.00,00 zł
– Renowacja kamiennego krzyża, montaż kamery monitoringu, budowa miejsc parkingowych przed bramą Zamku Dzikowskiego – Plac Górnika – 100.00, 00 zł
– Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim – 551.717,00 zł

Czy władze miasta będą realizować ww. projekty?

RZECZNIK UM TARNOBRZEG: Realizacja wymienionych projektów dotyczyła budżetu planowanego na 2020 rok. Ze względu na odłożone w czasie rozstrzygnięcie NSA zadania te nie mogły znaleźć się w budżecie Miasta Tarnobrzega na 2021 rok. Kwestia realizacji zadań pozostaje obecnie do decyzji Prezydenta Miasta i Rady Miasta Tarnobrzega.

PORTAL NADWISŁĄ24: Z jakich środków zostaną zrealizowane ww. projekty i kiedy to nastąpi?

RZECZNIK UM TARNOBRZEG: Realizacja ww. projektów nastąpić może tylko i wyłącznie ze środków budżetu Miasta Tarnobrzega, które pozostają do dyspozycji Prezydenta Miasta i Rady Miasta Tarnobrzega.

PORTAL NADWISŁĄ24: Jeśli ww. projekty nie zostaną zrealizowane, to proszę podać przyczynę takiej decyzji

RZECZNIK UM TARNOBRZEG: Kwestia realizacji ww. projektów zostanie objęta pracami Prezydenta Miasta i Rady Miasta Tarnobrzega.

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wiedza
1 miesiąc temu

Wiedza nie boli . Na podstawie decyzji RIO wprowadza się zmianyw Budżecie i tyle w temacie. Co ma jeszcze rozstrzygać Przezydent i Rada . Chyba tylko podjąc uchwałę przygotowana przez Przezydenta. Rzecznika może powinien się udać na szkolenie z budżetu i prawa budżetowego i finasów publicznych skoro urzędnicy od finansów nie potrafią tego wyjaśnić tak aby rzecznik podał komunikat z godny z wyrokami i prawem.
Skoro jest problem to zasięgnąć opinii mecenasów (3) zatrudnionych w urzędzie .

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  wiedza

Jeśli opinia prawna będzie negatywna, to Prezydent będzie uprawniony to odmowy wykonania tych projektów. Wyrok NSA mówi o niezgodności projektu „Widno i bezpiecznie” z prawem, w takim kształcie jak to zostało ujęte w uchwale dot. BO 2020. Prościej byłoby więc unieważnić BO za tamten rok i nie wykonywać żadnego z projektu. „Widno i bezpiecznie” i tak ma być wykonane w ramach inicjatywy własnej Pana Prezydenta, zresztą jest warunkiem zrealizowania kolejnego etapu, który wygrał w BO 2021 („Jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej”). Zresztą, mamy 2021 rok, a BO dotyczył zadań w 2020 roku, więc tamte projekty straciły rację bytu, z pewnych błędów proceduralnych. Kwestia tylko prawidłowego uzasadnienia prawnego. Na razie nie ma co wybiegać do przodu, jak będzie decyzja w tej sprawie, to na pewno się o niej dowiemy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A w budżecie to burmistrz zaplanował własną inicjatywę pod nazwą ” jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej ” ??????????????????????????????????????????????
Oj Cezar, Oj Juliusz – jak ma takich doradców no to tylko mu pogratulować !!!!!!!!(burmistrzowi). Kombinatorzy będą teraz kombinować aby coś wykombinować na poczekaniu ?????????????????

Prawnik
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Bezprawne wywody tzw ściema Cezara.

pamięć
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

„Zgodnie z treścią ww. uchwały w ramach BO 2020 miasta Tarnobrzega zostaną zrealizowane następujące projekty (po przegłosowaniu uchwały przez radnych):

Bliżej zwierząt bezdomnych – Aleja Edukacyjna dla Dzieci i Młodzieży w Schronisku – 90.036,00 zł

Kompleks boisk do sportów plażowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim – 215.562,00 zł

Rekreacyjno-edukacyjny plac zabaw przy Przedszkolu nr 5 w Tarnobrzegu – zmodernizowanie istniejącego placu zabaw oraz uatrakcyjnienie otoczenia Przedszkola nr 5 – 153.00,00 zł

Renowacja kamiennego krzyża, montaż kamery monitoringu, budowa miejsc parkingowych przed bramą Zamku Dzikowskiego – Plac Górnika – 100.00, 00 zł

Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim – 551.717,00 zł”.

W/w krzyż był robiony, czy nie?

Sens
1 miesiąc temu
Reply to  pamięć

No właśnie, z tego co widziałem, to przy placu Górnika zostały wykonane miejsca parkingowe i odnowiono krzyż. Zatem jeśli wykonano prace z jednego wyznaczonego przez izbę obrachunkową projektu, to tym samym uznano de facto orzeczenie izby. A jeżeli tak, to po co były skargi do sądów?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wiedza

Ha, Ha, Ha – mecenasów zatrudnionych w urzędzie – podpowiedzą – ha, ha, ha ?????

Prawnik pytanie do redakcji nadwisla24
1 miesiąc temu

Pytanie dotyczy Dlaczego Prezydent zatrudnił kancelarię prawną z Rzeszowa przy zatrudnieniu 3″mecenasow.
Chyba że ta kancelaria to mecenas Warchoł z Rzeszowa pracujący również w urzędzie od początku kadencji.
Ile miasto zapłaciło za napisanie skargi kasacyjnej którą oddalono.

obywatel
1 miesiąc temu

Jakich mecenasów – nie nadużywaj słów , tożto tylko prawnicy z uprawnieniami a na nazwy typu: mecenas, adwokat” to trzeba sobie zapracować, a że żaden szanujący się mecenas czy adwokat nie będzie świadczył usług i pracował w urzędzie miejskim czy spółdzielni to inna sprawa(tam tylko hieny prawnicze).

obywatel
1 miesiąc temu

Bo kasa jest do wydania, przecież sprzedał udziały w Wodociągach, a swoi mają też potrzeby, wakacje a na to jest niezbędna.

Napoleon Bonaparte
1 miesiąc temu

Wszystkich chętnych do zapoznania się z uwagami dotyczącymi zalewu zwanego jeziorem tarnobrzeskim zapraszam do zakładki „Drogi nad jeziorem Tarnobrzeskim po odbiorze technicznym”.
Ciąg dalszy nastąpi.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content