Radna pyta o podwójne finansowanie. Wiceprezydent mówi o dbałości o promocję miasta i intensywnej pracy w czasie pandemii

Dbałością o promocję miasta i intensywną pracą w czasie lockdownu Biura Promocji i Współpracy z mediami, tłumaczy wiceprezydent Tarnobrzega konieczność zawarcia umów zleceń w obrębie zadań, ewentualnie wykonywanych przez to biuro.

To odpowiedź Mirosława Pluty na interpelację Anny Pekar, w której radna pyta o celowość zawarcia tych umów, wskazując równocześnie na fakt podwójnego finansowania.

Szanowny Panie Prezydencie! W związku z ukazaniem się w mediach artykułu dotyczącego wykazu umów zleceń zawartych przez Urząd Miasta z własnymi pracownikami i osobami indywidualnymi zwracam się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie celowości ich zawarcia w związku z zatrudnianiem specjalistów w Biurze Promocji Miasta i Współpracy z Mediami w Urzędzie Miasta Tarnobrzega i tym samym podwójnego finansowania następującego zadania: Świadczenie usług polegających na udzielaniu bieżącego wsparcia Prezydentowi Miasta w zakresie realizacji zadań własnych Miasta Tarnobrzega jako miasta na prawach powiatu w przedmiocie jego promocji.

Przypominam, że dodatkowe umowy zlecenia były zawierane w okresie kiedy cały świat, w tym również nasze miasto, przeżywało pandemię” – wyjaśnia radna w swojej interpelacji.

Jedną z umów o które pyta radna, to umowa zlecenie zawarta na okres od 0.1.01.2020 do 29.02.2020, na kwotę 3000,00 zł brutto miesięcznie, będąca przedłużeniem wcześniej zawartej umowy.

Z kolei druga to umowa zawarta na okres od 01.03.2020 do 31.12.2020 z wynagrodzeniem 4 tys. zł brutto miesięcznie i trzecia, zawarta od 01.01.2021 r do 31.12.2021 r, na kwotę 4.5 tys.zł brutto miesięcznie.

Jak wyjaśnia radnej wiceprezydent Mirosław Pluta, ww. umowy zawierane były z jednym specjalistą który cyt: posiada gruntowne wykształcenie, uprawniające do świadczenia usług z zakresu promocji i nowoczesnych mediów – koniec cytatu.

– Uważam bowiem, że Miasto Tarnobrzeg powinno należycie dbać o przemyślane i zaplanowane działania promocyjne. I tak się dzieje – dodaje wiceprezydent, w dalszej części pisząc m.in. o wzorcowo przygotowanej od strony medialnej i promocyjnej obsługi wizyty premiera Piotra Glińskiego, przez Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Mediami,

W dalszej części swojej odpowiedzi, wiceprezydent podkreśla intensywną pracę biura w czasie pandemii, wyliczając m.in. przeprowadzenie takich akcji jak „W samo południe”, „Telefon dla seniora”, druk i dystrybucja plakatów „Zostań w domu” oraz rozprowadzanie pakietów ochronnych dla mieszkańców.

 

 

Z kolei nasz portal wysłał do rzecznika UM Tarnobrzeg pytania dotyczące zawartej przez tarnobrzeski magistrat umowy o dzieło, której przedmiotem było wykonanie przeglądu rocznego dróg gminnych w Tarnobrzegu, przeglądu rocznego dróg powiatowych w Tarnobrzegu oraz przeglądu rocznego dróg wojewódzkich w Tarnobrzeg. Umowa ta zawarta została w dniu 12.11.2020 r, z terminem wykonania 11.12.2020 r, na kwotę 24.900 tys.zł brutto. Pytania wysłaliśmy 30 kwietnia br., na odpowiedź wciąż czekamy ( o czym przypomnieliśmy rzecznikowi 8 czerwca br.).

Subskrybuj
Powiadom o
78 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
1 miesiąc temu

Zastępca to chyba ma za idiotów mieszkańców Tarnobrzega, ale co się dziwić skoro chłop nawet tu nie mieszka.. napycha kieszenie kolesiom i bezczelnie ściemnia, jak tak można? gdzie moralność tego człowieka?

Kazek
1 miesiąc temu
Reply to  Anka

Absolutna racja, w mieście rządzą ludzie z okolicznych wsi, no to jak maja zrozumieć potrzeby mieszkańców, skoro nawet tu nie mieszkają, normalnie dramat

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kazek

W mieście do rządzą od lat ci sami ( tylko pod różnym szyldem dla ogłupiania) czyli komuniści z PZPR, ZSL, Milicji, ORMO, SB, UB i byli TW oraz ich potomstwo.

Wiem i powiem
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

UB-cja już się w grobach przewraca, a SB po 1990 roku zakotwiczyło się w policji. Za czasów PRL-u byli szeregowymi robolami komunistycznymi, a po 90 roku zajęli w policji stanowiska kierownicze. Decydowali o tym co policjant przyjęty już za czasów policji, ma dostać a czego nie. Niektórzy byli alkoholikami i zwykłymi draniami wobec policjantów.
SB-cja też zakładała firmy ochroniarskie w całej Polsce i dobrze na tym wychodziła.

Jan III
1 miesiąc temu
Reply to  Wiem i powiem

SB to nie tylko firmy ochroniarskie które działają do dziś, ale też developerka, handel autami są nawet w urzędach celnych

miastowy
1 miesiąc temu
Reply to  Kazek

Tam gdzie wieśniak na stołku, tam sztuczne problemy, dbałość wyłącznie o własny interes i własną d… Wieśniak nie ma żadnych zasad a prawo własności dla niego nie istnieje. jesli ma problem z alkoholem, a często mają to już jest z nimi sodomia i gomoria.
Miałem z nimi do czynienia to coś wiem na ten temat.

Wiedziałem, że tak będzie
1 miesiąc temu
Reply to  Anka

„Zastępca to chyba ma za idiotów mieszkańców Tarnobrzega”
Nie chcę nic mówić, ale większość głosujących wybrała właśnie te władze, które dzisiaj mamy, więc chyba coś jest na rzeczy.

obywatel
1 miesiąc temu

To samo robił w Baranowie, podobnie jako poseł od imprezy do imprezy a to gospodynie wiejskie, a to strażacy, a to zespoły ludowe, a to dni miasta i wszystkich okolicznych gmin- wszędzie był, bo zawsze za darmo można było się nażreć i nachlać.
Burmistrz za poparcie miał zatrudnić kitkę bez gadania chociaż ludzie z tego komitetu wmawiali, że takiej opcji nie ma bezczelnie kłamiąc.

wybór
1 miesiąc temu

Można zmienić prezydenta i radę miasta w wyborach, ale co z tego, skoro wyborcy co wybory wybierają podobnie? Niestety przy wyborach dominują sympatie, emocje i nadzieje, a nie merytoryka, rozsądek i realizm. Dla przykładu nie wierzę w to, że remont dworca kolejowego tchnąłby życie w to miasto, tak jak nie wierzę, że uczyni to obudowanie jeziora, ale obiektywnie patrząc Witold Zych miał znacznie więcej interpelacji, wniosków i zapytań jako radny niż Dariusz Bożek. Wyborcy wybrali jednak wbrew temu. A teraz jest jak jest.

Zosia
1 miesiąc temu
Reply to  wybór

51:3

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Anka

I ma rację – przecież figurant wygrał w pierwszej turze , historyk co był słabiutkim radnym (bezradnym) a ogłupili ludzi że to będzie dobrym burmistrzem.
Mają teraz to na co zasłużyli idioci.

Alek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Teraz w urzędzie to zastępca wzywa prezydenta Na cały urząd rozlega się zawolanie
Ubaw i tyle.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alek

Przecież od początku tak było – burmistrz to tylko figurant – reprezentacyjny.

Nepotyzm
1 miesiąc temu
Reply to  Anka

Radna to niech zapyta o nazwiska Jak się dowie to spadnie z krzesła radnego.
W czasie pandemii najważniejsza promocja miasta jak wszyscy siedzieli w domu
Co za idiota podał wyjaśnienie obsługi pobytu Glinskieho. Kiedy umowy zawarte znacznie wcześniej niż te wixyty
Tak. Mają nas za idiotow
Myślę że to kiedyś zostanie rozliczone Fikcyjne zatrudnienie i opłaty za wjazd
Jeden plażowicz otworzył folie na oplatomatach
Cena 60zl po 30minutach która kosztuje 10zl
Tyle to się nie placu w Paryżu pod wieża
Co niektórzy urzędnicy to niech się pakują Brak wiedzy i takie o to decyzję No cóż jak się jest człowiekiem Pluty?

Prawnik
1 miesiąc temu
Reply to  Nepotyzm

A ile kosztował prawnik za skargę kasacyjną na uchwałę RIO
Dalej nie wiemy
Kiedyś się dowiemy

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Prawnik

Ha Ha Ha – aż dziw że jeszcze są prawnikami ale to tylko Polska gdzie są KASTY.

Nie ustawiony
1 miesiąc temu
Reply to  Nepotyzm

A przetargi oferty na te roboty były?
A sekretarz to musi dorabiać w wodociagach?
Ale jest wesoło.
A sprawiedliwe traktowanie mieszkańców jest A poczekalnia pełna wirusa to był świetny pomysł aby kilka petentów czekało na złożenie dokumentu
Promocja jest jest. Jest. Czas pandemii to czas bezkarności i rozpasania urzędników i władzy

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Nie ustawiony

Przecież tu w urzędzie nic nie robi a tam w wodociągach to już zupełnie .
Może mieć nawet profesora w swojej dziedzinie ale i tak zielonego pojęcia nie ma o specyfice Wodociągów, to jedna z tych co na wszystkim się zna ale praktycznie o niczym zielonego pojęcia nie ma.

Zosia
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ale udawc że wie lepiej to umie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zosia

No cóż – tacy to są zatrudniani przez burmistrza po nakazie kitki.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Nie ustawiony

Widocznie ma dużo wolnego czasu skóra ma czas na Wodociągi – wystarczy jej eter dopasować do czasu pracy np: 1/4 etatu.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Nie ustawiony

Hieny, cwaniaczki, nieroby mają raj , istne żniwa dla nich nastały.

Obłuda
1 miesiąc temu
Reply to  Nepotyzm

Piękne kłamstwa prezydenta naprawdę Niestetyy dużo miałam wspólnego z urzędem w czasie pandemii, sromotna większość siedziała na zdalnej pracy w domu. Od biura promocji nie otrzymałyśmy pratycznie żadnej pomocy. Jedyny wydział gdzie faktycznie ktoś pracował do tzw kryzysowy. Były pytania jakie mamy potrzeby i w większości je realizowali. Wiele razy dostarczali nam środki i widać było że pracy mają w opór. Ciekawe że promocja jest ważniejsza od realnych działań dla mieszkańców i instytucji. Tak samo jak akcje w południe czy dystrybucja pakietów i tak były realizowane przez kryzysowy i organizacyjny. Obłuda i kłamstwa !

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Obłuda

Sprawa maseczek dalej nie rozwiązana Kiedyś wróci Nic nie trwa wiecznie

Bart
1 miesiąc temu

To prawda, że prowadzenie fan page muzeum, jeziora itp. ma zlecone wydawnictwo samorządowe? To co robi specjalista promocji…

Specjalną strefa
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

Specjalista robi specjalne rzeczy i bierze specjalną kasę

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

Kasę bierze i na tym koniec.

Gość
1 miesiąc temu

Mirek wyniki waszej promocji dla miasta i ludzi tu mieszkających są żadne. Weź do ręki dziennik statystyczny to się przerazisz i podasz się z Darkiem do dymisji .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Tak ceni stanowiska, kasę , pozycję ,że resztę ma w du…..pie w szczególności miasto, mieszkańców a że jeden i drugi to mały nauczyciel to i ten sam poziom, cele i wizję – kasa, kasa, kasa .

Ela
1 miesiąc temu

Ekipę do samopromocji macie mocną ale ile można się samopromować

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Ela

Ekipa wiecznych lanserów, leni , darmozjadów co tylko potrafi żyć z podatków i na koszt społeczeństwa .

Firma
1 miesiąc temu

Miasto chyba dla ludzi nie jest takie złe były nauczyciel jest prezydentem były poseł z pobliskiej miejscowości jest w-ce prezydentem były dyrektor szpitala w Rzeszowie jest prezesem wodociągów dzięki pewnie promocji

Ahoy
1 miesiąc temu
Reply to  Firma

Zapomniałeś nasz obecny dyrektor szpitala z Trzesni. A rady nadzorcze zapełnione po linii i bazie pisu. AHOY

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Ahoy

Ale nie skrócił czasu pracy pracownikom a mógłby ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Firma

Dla nauczycieli , jeden i drugi to specjaliści-nauczyciele.

Plebejusz
1 miesiąc temu

Jak mówi znane powiedzenie „za coś trzeba żyć”. Mnie ciekawi dlaczego na interpelację odpisał wiceprezydent a nie prezydent? Czy w odniesieniu do wystąpień radnych również istnieje instancyjność, o którejś kiedyś pisał Cezar, tzn. że prezydent rozpatruje dopiero skargi na stanowiska zajęte przez urzędników podległych prezydentowi?

Ten dobry ten zły
1 miesiąc temu
Reply to  Plebejusz

Darek jest od dobrych min uśmiechów hihów Mirek robi za radę starszych Komanczów zamyślenie grymas zmarszczenie kitki

obywatel
1 miesiąc temu

Burmistrz to tylko figurant , zbyteczny koszt dla mieszkańców. Tu rządzi układ rodem z komuny: PZPR, ZSL, ,UB, SB, milicjanci ,Te oraz ich potomstwo tzw. obecnie SLD, PO, Ko .
Ma robić co każą , wystarczy że wytypowali go do wyborów.

Poinformowany
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A w radzie nadzorczej wodociągów osoba z dawnego układu.
Dokąd tak będzie

Tysie
1 miesiąc temu
Reply to  Poinformowany

Tak to potomstwo w wodociagach

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Poinformowany

Jakiego dawnego układu – układ jest ten sam tylko wsadzają nowe twarze dla zmyłki.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Poinformowany

A w ks Machów to co w radzie były poseł , komunista .

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

ŚWIĘTA RACJA 🙁 Czy ten spec od plakatów i broszurek opracował juz nekrolog i klepsydre dla Tarnobrzega? Jeśli nie to powinno być tam takie zdanie: „Po wieloletnim uciemięźeniu i dojeniu przez nieudolnych samorządowców i zydo-komunistyczne kliki w podłym systemie jakim jest tzw.demokracja dokonało żywota byłe miasto wojewodzkie – wielowiekowy Tarnobrzeg „

Amerykan
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Jak Detroid w USA. Staniemy się sławni.

Odpowiem.
1 miesiąc temu
Reply to  Plebejusz

Podpisał radnej Pluta bo Bożek nic nie wiedział o zatrudnianiu koleżków

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odpowiem.

Ciekawa teoria – czyli bezużyteczny figurant , ale tak to jest jak czuły czas pracy wypełniony jest lansem, pijarem i ogłaszaniem sukcesów to i na prawdziwą pracę czasu brak.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odpowiem.

Wie tyle co mu powiedzą i jeszcze ile kasy wpływa na konta – reszta jest dla niego zbyteczna , bo go przerasta.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Plebejusz

Ach Cezarze-, Och Juliuszu – wzywają a ty milczysz ??? Wróć rzeczniku burmistrza i urzędasów – czekamy co znowu tym razem wykombinujesz kombinatorze ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Plebejusz

Proste bo ta pani od redagowania tekstów zatrudniona przez burmistrza ma urlop a burmistrz samodzielnie nie jest w stanie napisać odpowiedzi ( i nie tylko napisać).

Lucyfer
1 miesiąc temu

Kuba bierze te 3 czy 4,5 tysia?

urzędnik
1 miesiąc temu
Reply to  Lucyfer

Zarabia 4,5tys. Pomagał w kampanii to obecnie karmi się samorządową kasą. Takich podwyżek życzę każdemu podatnikowi, z 3 tys i za 1,5 roku na 4,5 tys. Koledzy…

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  urzędnik

Przecież tam jest takich pełno , byłych P-owców, sld-owców, co byli są w ekstra komitywie jak za Mastalerza – dorwali się do koryta i powsadzali na dobre stołeczki kolesi z komitetów wyborczych pod przewodnictwem Partii Oszustów, aż dziw że mieszkańcy dali się nabrać na prawie tych samych ludzi co byli u Mastalerza , które było jego zapleczem a teraz obecnego burmistrza – odsunęli tylko kolesi skompromitowanych w oczach mieszkańców.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  urzędnik

Karmi się kasą mieszkańców , drenujące kasę publiczną i kieszenie podatników – tacy ludzie nie mają wstydu, honoru ani godności i jakim cudem taki pracuje w urzędzie – z czyjego polecenia ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  urzędnik

Wychodzi na to , że nie pomagał tylko pracował a kandydat nie mógł płacić za pracę , za to teraz może jako burmistrz i płaci za pracę bo może tylko z opóźnieniem.

Kubus
1 miesiąc temu
Reply to  Lucyfer

Bierze dwa razy po 4,5tys.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kubus

A pracuje teraz o 1,5 godzinki krócej . Bierze dwa razy ???? a podwójnie nie pracuje – dobre to.

Karp z rozlewiska
1 miesiąc temu

Matematyka statystyka logika chyba jest największym wrogiem tego prezydenta i jego samurajów

obywatel
1 miesiąc temu

Aż dziw, iż jeszcze w tym temacie milczy słynny promotor tzw rzecznik na tych forach niejaki Juliusz Cezar – chyba kombinuje , kombinuje co by tu bzdur na wypisywać – czyżby się zakombinował kombinator ???

obywatel
1 miesiąc temu

Największym wrogiem to jest on sam a ty wymieniasz czynniki które nie są w stanie objąć jego organy myślowe a i od historyka wymagać też tego nie można.

Opłat za parkowanie nie ma
1 miesiąc temu

Podobno prawnicy dali plamę przy uchwałę o płatnych parkongach
Organ nadzoru wybrzydza.
A te opłaty za wjazd to też do uchylenia
60zl to tylko cena dla urzędników

obywatel
1 miesiąc temu

Jacy prawnicy – takich w urzędzie nie ma i nie było od lat – to tylko tacy którym udało się oszukać system , przez błąd w systemie dopuszczającym dającym uprawnienia.
Tam pracuje tylko hiena adwokacka, co dopuszcza się kłamstw i oszustw

Odyseusz
1 miesiąc temu

Gdzie rządzi PeŁo tam panuje patologia i złodziejstwo !

Zdziwiony
1 miesiąc temu

Co oznacza gruntowne wykształcenie Czy przepisy o kwalifikacjach urzędników zawierają takie pojęcie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zdziwiony

W Tbg oznacza jedno SWOI , mierny ale wierny, ba nawet nieprzydatny i głupawy.

zenon
1 miesiąc temu

Warto przypomnieć, że te napisy, plakaty, reklamy itd. ( być może te umowy) w pandemii zostały zrealizowane z pieniędzy zabranych przez prezydenta i radnych niezgodnie z prawem z pieniędzy przeznaczonych na odwiert wód siarczkowych ( patrzy 2 wyroki WSA, jeden potwierdzony przez NSA, drugi wkrótce). Prezydent i radni nie mieli wtedy żadnych skrupułów.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  zenon

Przecież burmistrz i radni to ta sama grupa postkomunistyczna – figuranci sami.

Miastowy
1 miesiąc temu

Miasto się samo wypromuje, jeśli będzie rzeczywiście przyjazne dla ludzi.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Miastowy

Jak miasto będzie atrakcyjne to i promocja niepotrzebna – sami ludzie przyjadą – nic nie da głupawa promocja zalewu czy tzw zamku .

KSSiarkaOle
1 miesiąc temu

Jak patrzę na te pazerne chciwe naszych pieniędzy ryje to mnie mdli. Promotorzy się znaleźli, to już lepiej przelać tę kasę na „Teleexpress”, bo tam to dopiero nas promują.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  KSSiarkaOle

Tu nie chodzi o promocję miasta przez promotorów – błędne jest to założenia , bo tu chodzi o promocję przez promotorów tylko Swoich na koszt mieszkańców – to tak miało, ma i będzie miało , to co obecnie jest w urzędzie i radzie.

obywatel
1 miesiąc temu

Juliuszu Cezarze – objaw nam hejterom swoje widzenia w tym temacie !!!!
Bo zaczynam się już martwić, iż zaniemogłeś – dzień bez twojego wpisu na tym forum a zwłaszcza w tym temacie to dzień stracony.
Objaw coś tam wykombinował !!!!!!!!!

_urzędnik
1 miesiąc temu

Pani radna zapytała tylko o podwójne finansowanie zadań dot. promocji. Proponuję zapytać po co pan prezydent płaci dwóm fotografom? Kiedyś zdjęcia z wydarzeń UM robił pracownik wydziału i było ok. Obecny przyboczny fotograf zadarł z wieloma porządnymi urzędnikami, wydaje mu się, że wszystko mu wolno bo od lat koleguje z prezydentem.

aab
1 miesiąc temu
Reply to  _urzędnik

W sobotę na placu fotografował tylko burmistrza, z każdej strony

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  aab

A od du…y strony też ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  _urzędnik

Tzw – pasożyt – koniec i kropka.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  _urzędnik

Bo jeden nie wyrabia.

Może_glupi_ale_nie_naiwny
1 miesiąc temu

„gruntowne wykształcenie, uprawniające do świadczenia usług z zakresu promocji i nowoczesnych mediów”. Panie Pluta – wykształcenie nie uprawnia do świadczenia tego typu usług.

Skoro doświadczenie nie jest potrzebne to z czystej ciekawości jakież to uczelnie i kierunki studiów należy ukończyć i jakie kursy odbyć, aby być takiej klasy specjalistą?

obywatel
1 miesiąc temu

Ale się upasł na stołeczku wice , poprzednio tak wyglądał jak był posłem a pośrodku tych okresów biednie wyglądał czyli na podatnikach można się odkuć.

78
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content