Tarnobrzeg: Ponad 3 razy więcej miasto zapłaciło za przegląd dróg

Ponad 3 razy więcej w stosunku do 2019 r, zapłaciło miasto Tarnobrzeg za roczny przegląd gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Przeglądów tych nie wykonują pracownicy Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa lecz prywatne podmioty.

W 2020 r., za roczny przegląd dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich miasto zapłaciło 24 900 zł brutto. Z kolei w 2019 r prace te kosztowały 8 241 zł brutto, w 2018 roku zaś 2 829 zł brutto, czyli niemal 9 razy mniej, w stosunku do ubiegłego roku.

O to, kto przeprowadza ww. kontrole, zapytaliśmy rzecznika UM Tarnobrzeg.

– Kontrole stanu technicznego obiektu przeprowadza osoba posiadająca uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności (zgodnie z Prawem Budowlanym) – wyjaśnia W. Lis dodając, iż przeglądu dokonują podmioty zewnętrzne w ramach zamówienia publicznego, ponieważ zakres obowiązków wydziału TID nie uwzględnia przeprowadzenia przeglądów dróg.

– Poza tym, z uwagi na obszerny zakres obowiązków, a także braki kadrowe, nie jest możliwe, aby takie przeglądy dodatkowo wykonywali pracownicy wydziału – tłumaczy rzecznik.

NIEPEŁNE INFORMACJE Z POWODU WAKATÓW

W. Lisa poprosiliśmy o podanie kwot poniesionych w związku z wykonaniem przeglądów rocznych w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Otrzymaliśmy jednak tylko informacje dotyczące trzech ostatnich zamówień (wykaz na końcu artykułu), z powodu cyt: 

O wyszukanie starszych danych proszę przypominać się, gdy skład osobowy wydziału merytorycznego będzie kompletny. Obecnie, gdy w wydziale są wakaty, z uwagi na obłożenie zadaniami wynikającymi z zakresu obowiązków, mając na uwadze dochowanie terminowości tych zadań, nie jest to możliwe” .

Oczywiście rozumiemy, że pracownicy wydziału TID mają dużo obowiązków, chcemy jednak tutaj dodać, pytania w tej sprawie wysłaliśmy 30 kwietnia br., odpowiedzi zaś otrzymaliśmy 23 czerwca br.

Dodatkowo odnosząc się do słów rzecznika o tym, że skład osobowy wydziału merytorycznego nie jest kompletny, zwracamy uwagę na to, iż w dniu opublikowania tego artykułu, na stronie BIP w zakładce „Stanowiska urzędnicze – ogłoszenia o naborach”, nie ma zamieszczonej żadnej oferty pracy. Z kolei w zakładce „Wyniki naborów”, znajdują się informacje o nierozstrzygniętych naborach na stanowiska:  ds. nadzoru inwestycyjnego w branży budowlanej oraz ds. nadzoru inwestycyjnego w branży elektrycznej, oba z 17 maja br.

***************************************************************************************************************

a) Zamówienie publiczne w 2020 r. Wybór oferty P. Marek Gosztyła, ul. Borek 39-400 Tarnobrzeg. Kwota zamówienia 24 900 zł brutto.

b) Zamówienie publiczne w 2019 r. Wybór oferty Scanlaser Pracownia Badań i Technik Pomiarowych Sp. z o.o., ul. Lwowska 199A/113, 33-100 Tarnów. Kwota zamówienia 8 241 zł brutto.

c) Zamówienie publiczne w 2018 r. Wybór oferty Scanlaser Pracownia Badań i Technik Pomiarowych Sp. z o.o., ul. Lwowska 199A/113, 33-100 Tarnów. Kwota zamówienia 2 829 zł brutto.

 

Subskrybuj
Powiadom o
91 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
prawnik
1 miesiąc temu

To nalezy do kategorii niegospodarności. Do pełnej kwalifikacji prawnej potrzebne tylko nazwisko ,kto robił te przeglądy.?
Wieść gminna niesie że to znana postać zatrudniona w podległej jednostce na wysokim stanowisku.
Sprawa do komisji rewizyjnej przed absolutorium i wotum zaufania.
Trochę mieszkańcy powinni poznać prawdy.

Kazek
1 miesiąc temu
Reply to  prawnik

A podobno jest paragraf o odpowiedzialności urzędniczej za popełnione błędy… I skoro tak jest, to z klucza Dariusz sam powinien to zgłosić jako wzorowy gospodarz.

Anka
1 miesiąc temu
Reply to  prawnik

Przecież napisane jest na końcu artykułu ze to jakis gosztyła robił przeglądy. Ladnie sobie policzył. Pytanie jakim trybem szło to zamówienie publiczne, dlaczego nie startowała ta firma z Tarnowa która wykonała przeglądy w poprzednich latach. A wiem, bo trzeba dac swojemu 3 razy więcej. Rozumiem wspieranie lokalnych przedsiębiorców, ale w granicach rozsądku.

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Anka

Pani Aniu firma z Tarnowa też by sobie pewnie policzyła 3 razy więcej niż w roku 2019.Prosze zwrócić uwagę,że tarnowska firma policzyła sobie w roku 2019 3 razy więcej niż w roku 2018.Prawda jest taka że ludzi z uprawnieniami w tym temacie jest niewielu i się po prostu cenią.Od całą tajemnica i piramidala jak się niektórym wydaje sensacja czy afera.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

A skąd ty to wiesz, że 3 razy tyle by sobie policzyła ???
Ty to jasnowidz, wróżbita ???

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

jasnowidz nie,ale zatrudniony w urzedzie to juz tak

zainteresowany
1 miesiąc temu
Reply to  Anka

Mam pytanie skąd wzrost wynagrodzenia w latach 2019 2020 i 2021 skoro nie wzrosły zadania do przeglądu. Kwota w 2018 niska ,a następne lata Bożkowe -to lata tłuste.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  prawnik

To PO- więc.

prawnik
1 miesiąc temu
Reply to  prawnik

te wzrosty ewidentnie za bożka w 2018 mała kwota. Skąd ten wzrost. rzecznik ma mieszkańców za idiotów.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Nagonka na Pana Prezydenta trwa w najlepsze, co by nie było, to będzie krytyka, hejt, niezadowolenie. A odpowiedź jest prosta, tak jak wyjaśnił Pan Rzecznik. Nie szukajmy dziury w całym, dajmy spokojnie pracować urzędnikom.

Kazek
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Właśnie widać efekty ich spokojnej pracy……

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie wchodząc w to, że urzędnicy w ramach swoich obowiązków nie robią przeglądów, wzrost kosztów zamówienia za rok 2020 w stosunku do roku 2019 o ponad 16.000 zł to rzecz zupełnie normalna i oczywista 😀 Poza tym nie rozumiem, jak my tutaj przeszkadzamy niby urzędnikom? Przecież forum to skrzynka podawcza urzędu – sam pisałeś, że jak ktoś ma sprawę, to niech pisze do urzędu 😉 Więc o co złości?

Do Cezara
1 miesiąc temu
Reply to  Do Cezara

Miało być: „to nie skrzynka podawcza urzędu”.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nagonka mówisz ? A to czasem nie podchodzi pod niegospodarność ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Ten twój BOŻEK którego tak wielbisz to zielonego pojęcia o niczym nie ma a pracownicy tego wydziału to pierdołami się zajmowali – tylko burmistrzowski nasadzenia im we łbach było .
Tam prokuratura powinna się temu przyjrzeć – powiązaniem.
Jak ci urzędnicy chcą spokojnie pracować to nikt ich w urzędzie nie trzyma.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Na ciebie chyba też – ale to tylko hejterzy nagonkę robią .

Petent
1 miesiąc temu

Cezar pisze o nagonce na jaśnie prezydenta, który miał dbać o finanse miasta a jak widać tego nie robi. Przypomnę Cezarowi, że media są od patrzenia władzy na ręce i gdyby nie ten portal mieszkańcy o wielu sprawach by nie wiedzieli. Taka jest prawda a czekanie na odpowiedź ponad 50 dni to pierd…y skandal i plucie w twarz.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Petent

A co tam przecież to są niewielkie kwoty, groszowe i tam Wielki pan burmistrz czy jakiś urzędnik by sobie groszami łepetynę zawracał .
Cezarze- Juliuszu to już któryś raz tę grosze to ile tysiączków z tych groszy się uzbierało ????

Inżynier budownictwa lądowego
1 miesiąc temu

Ludzie ponad 200 km dróg jest w mieście, a nikt przeglądów okresowych nie będzie robił za darmo, bo bierze za to odpowiedzialność. Uprawnienia i wiedza kosztują. Tanio to już było. Pracowników nie ma bo jak w UM chcą dać 2500 -3000 zł na rękę to nikt z uprawnieniami budowlanymi za tyle nie będzie robił. Proszę tylko bez skowytu do mnie, bo nie jestem do gryzienia.

obywatel
1 miesiąc temu

Jakie 2 , 3 koła – na specjalistę kasy nie ma a na jakiegoś rzecznika są, na jakieś zlecenia dla pijaru, propagandy, reklamy są ???

Inżynier budownictwa lądowego
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

mało płacą dla tego nie ma chętnych, redaktor pisał o unieważnieniu konkursów, bo UM nie spełniał wymagań finansowych kandydatów

obywatel
1 miesiąc temu

Tyle dają aby specjalisty nie zatrudnić , bo by brakło na nauczyciela Kitkę , właśnie po co on jest jak żadnym specjalistą nie jest a kasę bierze jak wybitny specjalista.
Szanowny Panie jakby naprawdę chcieli to by kasę znaleźli dla specjalisty (i to potrzebnego a powiedziałbym niezbędnego).
Oni wolą wpychać kasę takim jak rzecznik, wiceburmistrz, polonistce od redagowanie tekstów i pierd….wydziałowi propagandy zwanemu wydziałem promocji.
Każdy dobry gospodarz Wie jakich ludzi ma zatrudnić aby firma działała i jakich fachowcy są niezbędni aby wszystko grało i hulało.
Ale skąd historyk ma wiedzieć czy taż ten drugi nauczyciel – poseł.

obywatel
1 miesiąc temu

Szanowny Panie, przecież burmistrz co chwalą odbiera inwestycje budowlane – jako wybitny specjalista i to inwestycje za miliony to przeglądu dróg nie potrafi zrobić za drobne grosze (jakby Juliuszem Cezarek napisał).

obywatel
1 miesiąc temu

Wie Pan co – oni nie szukali fachowca specjalisty – oni szukali idioty za takie pieniądze.
Podobnie w szpitalu Stasiak szuka elektronika i elektryka – za taką kasę to może emeryt aby dorobić się zgodzić, albo uczeń , albo idiotą.
Te miejscowe tzw elity tak mają, że myślą iż specjalistę lub fachowca znajdą za 2800 – 3000 złotych brutto..

Ulka
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Stasiak już nikogo nie szuka Dyrektorem szpitala będzie Kalinka Kamil
Wysokiej klasy specjalista od zarządzania lecznictwem
Podobno zabierze wszystkich swoich do szpitala z urzędu.
To dopiero będzie Ubaw.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Ulka

Spokojnie kalineczka ma taką rodzinkę, znajomych, kolesi że i szpital będzie za mały a i ta adwokacina sobie poradzi, będzie w siarkowcu, urzędzie jak i w szpitalu a jakby coś nie wyszło to i tak podatnicy zapłacą i frajerzy z siarkowca.

Prawnik
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Zobaczysz jakie rządy prawa nastąpią w szpitalu
A swoją drogą Kaliniaki to wstydu nie mają. Biorą jak leci Nieważne czy się znają l. Liczą kasę. Kalinka wyrzucił kolegę Stasiaka
Bez mrugnięcia okiem.
Przecież Stasiak nic złego nie zrobił
Chyba kaska wyższa niż w WORD stąd ten ból.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Prawnik

Jeden i drugi to w sumie tyle samo warci, jeden zawiadowca drugi politolog czyli z gruntownym wykształceniem ( jakby kitka napisał)
ale tak naprawdę wzięli się za politykę bo wszystko wiedzą , nic więcej nie potrafią i na niczym się nie znają , zielonego pojęcia o niczym nie mają .Stasiakowi już wystarczy , stary to na emeryturę ale po trupach do władzy jak ten drugi nie szedł, pewnie ten młodszy doszedł do wniosku , że kariery w polityce dalej już nie zrobi, może i by chciał a rzecz w tym że inni nie chcą mimo jego i innych usilnych starań – a więc bierze co jeszcze może aby sobie kiedyś być może napisać to w CV bo być może to ostatnia szansa na zaistnienie oraz możliwość jeszcze jednej pozycji w CV a jak wiadomo dla karierowicza najważniejsze są papiery i co jest w nich wpisane bo jak wiadomo papier wszystko przyjmie bez sprawdzenia w przeciwieństwie do przedsiębiorcy – pracodawcy co zanim przyjemnie oprócz papierów sprawdzi czy coś jeszcze umiesz , potrafisz i czy masz pojęcie o pracy .

Prawda
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jeden i drugi nic nie potrafią to nastawili się na politykę z pisu

Sauron
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To jest jak złośliwy rak ,z przerzutami!

Koncita Chrust
1 miesiąc temu

Czyjaś rozrzutność niegospodarność jest dla innego tłustym łatwym zarobkiem chyba że to del to 50/50

Prawnik
1 miesiąc temu
Reply to  Koncita Chrust

Ot tak to działa

Zbigniew
1 miesiąc temu

JA ROBIE CODZIENNIE PRZEGLAD DROG W TARNOBRZEGU !!!! Jeżdżę rowerem i znam wszystkie dziury i laty w mieście!!!

Nadzór
1 miesiąc temu
Reply to  Zbigniew

Gdyby urzędnicy byli eko to by z bitą chodzili rowerami jeździli a nie latali suwami w obłokach. Wioski które są w strukturach miasta Sielec Sobów mają sroki super nawet w polach dla traktorów i krów z wypadu chyba że ktoś przezorny pomyślał za wczasy o przekształceniu z rolnej na działki budowlane z gotową drogową infrastrukturą z pieniędzy podatnika?

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Zbigniew

I co z tego wynika??

Mgr.inż Słoma z Buta
1 miesiąc temu

To jest tak jak władza się oderwała od rzeczywistości a jej alienacja odleciała w po….u jak gołębica

obywatel
1 miesiąc temu

To jest tak jak nauczyciele dorwią się do rządzenia – innych specjalistów nie ma dla nich, nie uznają innych poza nauczycielami, bo niby skąd ma ją wiedzieć , przecież w szkole specjaliści to tylko nauczyciele.

orzeł
1 miesiąc temu

to jak to jest w końcu? wakaty niby czekają, ofert pracy nima, urzednicy mają nadmiar pracy, jednocześnie pracują godzine krócej i to niby nie zaburza pracy urzędu. Czy tylko ja tu czegoś nie rozumiem?
Dodatkowo, jak rozumiem, urzędnicy dostają zlecenia od miasta to ciekawe jaka jest ich efektywność na etacie? czy nie wykonują fuchy w czasie pracy? Czy po tej ciężkiej pracy mają siły na zlecenia? Jeśli tak, to po co im skracać czas pracy?

Ania
1 miesiąc temu
Reply to  orzeł

W punkt. Za co promocja bierze kase na etacie skoro mają dodatkowe umowy, radna miała rację, to jest podwójne finansowanie. Ale co do skracocenia czasu pracy, wczoraj byłam w UM w geodezji, to jest 2 piętro, zalatwialam sprawę ok. 10 minut i na prawdę nie dalo sie wytrzymać w tym pokoju, tak duszno i gorąco tam było ze musielismy wyjść na korytarz aby dokończyć rozmowę. Nie spotkałam się z czyms takim w zadnym innym biurze, urzędzie czy banku, nawet w sklepach jest klimatyzacja.

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  Ania

powinni oczywiście zamontować klime a nie skracać czas pracy. ile miasto wydało na wodę święconą? ile by klimatyzacji za to założyli? kościół ma swoje pieniądze,i to nieopodatkowane nawet, nie ma też żadnych długów

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Ania

No to kuźwa trafili się burmistrzowie w tym mieście zarówno poprzednicy jak i ten co jest ponad 2 lata.Ale skąd historyk może o tym wiedzieć przecież to tylko reprezentacyjny a nie od roboty, rządzenia decydowania.
ALE JESZCZE TEGO NIE WIE bo i skąd figurant ma wiedzieć.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Wzruszają mnie Pana komentarze. Naprawdę Pan uważa, że te zniewagi i pomówienia zrobią jakiekolwiek wrażenie na Panu Prezydencie? Tak jak powiedziałem, jak jest tak źle, to proszę zebrać podpisy i zrobić referendum. Jeśli to niemożliwe, to musi się Pan z tym pogodzić, że mieszkańcom odpowiada Pan Bożek. Zawsze można kandydować w kolejnych wyborach. Ale z tego co widzę, to Panu nie zależy na żadnych zmianach, tylko na ujadaniu – ważne żeby był wspólny wróg. Smutne takie życie, może pora na leczenie i zmiany na lepsze?

xionc
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

skończ pie#dolić

Siostro pana .. przestań
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

To jest tego typu diagnoza że ja się panu nie podoba demokracji w Korei północnej to niech pan kandyduje najpierw na pierwszego sekretarza komunistycznej partii Korei północnej a później walne zgromadzenie wybierze pana na prezydenta

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Dajcie w końcu sobie spokój , albo pandemia, albo za gorąco, albo w zakresie obowiązków tego nie ma albo i jest ale braki kadrowe
ALE TEGO JESZCZE NIE WIE
w tym wieku ten twój BOŻEK zwany burmistrzem którego tak wielbisz powinien dać sobie spokój z kandydowaniem na stołeczki bo przekracza to jego możliwości (i nie tylko intelektualne) – szkoda tylko iż mieszkańcy to dojrzeli ( oj znam wielu takich) i czym prędzej ustąpi tym będzie lepiej ( ale on jeszcze tego nie wie).
Tam koniecznie potrzeba wypierd…50 procent tego urzędniczego beztaleńcia.

Mieszkanka tbga
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Kulturalny, życzliwy, uprzejmy, grzeczny, taktowny, przyzwoity, ludzki jest nasz Pan Prezydent. Nie powinien absolutnie rezygnować z kandydowania, tym bardziej przejmować się tymi prostackimi wpisami.

obywatel
1 miesiąc temu

Akurat – dla kogo jest taki jak piszesz to wszyscy większą – dla klakierów, lizusów, urzędasów , komitetu wyborczego oraz tam gdzie tylko słuchają jego opowieści – tam gdzie pytania zadają trudne, kłopotliwe, niewygodne to wszystko zaczyna się od NIE. Prostak zawsze kombinuje jak prawdy nie powiedzieć.
Masz ten klub seniora to chodź tam przeczytaj przewodnik bo to nie za twoje.

obywatel
1 miesiąc temu

Jak śpi !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Żadnego wrażenia nie zrobią bo po nim to wszystko spływa jak woda po kaczce – liczy się tylko stołek, kasa, lans.

Lolita
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

WAZELINIARZ!!!

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

WAZELINKA!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kolorowa

Mówią też ” dupowłaz” ale to chyba przez pomyłkę.

Wernychora
1 miesiąc temu

Co widzę :
1.G..sztyła to działacz PEŁO
2.Kupel Kity i Papy Smerfa
3.Przyszły prezes RDM.
I co jeszcze widzę : Cba całe zastępy w UM. Chytry dwa razy traci a pazerny wszystko. Jakie miasto taki nowak od dróg ….

Misiu
1 miesiąc temu
Reply to  Wernychora

Wszystko do czasu.

Prawda
1 miesiąc temu
Reply to  Wernychora

To wykonawca tych dróg nie był Pan G w tym wydziale jest też koordynator Pam M który bierze kasę za koordynację albo jeszcze coś innego aby nie odpowiedzieć wszystkiego radnej odpowiedź zagmatwana
I tak tej władzy nie rozliczymy bo nikomu się nie chce

Elizabeth Srajrrol
1 miesiąc temu
Reply to  Wernychora

No i 1 wodociągów

rzecznik........
1 miesiąc temu

„– Poza tym, z uwagi na obszerny zakres obowiązków, a także braki kadrowe, nie jest możliwe, aby takie przeglądy dodatkowo wykonywali pracownicy wydziału – tłumaczy rzecznik.” – jasne ale wcześniej z pracy urzędnicy mogą wychodzić, po co im jeszcze dokładać pracy……………….. Umowa na 25 tys jest za miesiąc niby pracy…………………

Fałsz
1 miesiąc temu

Nieprawda Zawsze robili to urzędnicy jako dodatkowe zadanie To jest pretekst do zawarcia umowy
A odpowiedź wyraźnie zmanipulowana
Trzeba jeszcze zapytać jaki, zakres obejmuje umowa z osobą z jednostki podległej zastępcy

Do Redakcji
1 miesiąc temu

Droga Redakcjo, proszę zapytać rzecznika ile spraw prowadzono na poszczególnych stanowiskach w wydziale TID dajmy na to od początku stycznia do końca maja bieżącego roku. Mam na myśli ile postępowań prowadzono na danym stanowisku, nie ile pism czy maili na nim napisano. Oczywiście mogą Państwo zapytać także o inne aspekty działalności tego wydziału. Bo ciekawe nad czym konkretnie jest on aż tak zapracowany, że nie może przeprowadzić przeglądu dróg.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Do Redakcji

Tak, pytajcie, a Rzecznik to ma po godzinach pracować? Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie powołać zastępców Rzecznika, albo płacić dodatkowe premie. Ewentualnie czas oczekiwania na odpowiedź będzie jeszcze dłuższy 🙂 Takie odpowiadanie też zajmuje czas i przez to brakuje go na inne, ważniejsze kwestie. Chyba niektórzy internauci tego nie rozumieją. Czas pracy to 8 h dziennie, w czasie upałów może to być 7 czy nawet 6,5 h. A niezależnie od tego pracownikowi przysługuje 15 minut przerwy na każdy dzień oraz 5 minut odpoczynku od komputera po każdej godzinie pracy przed monitorem.

TJNW
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Proszę uzbroić się w cierpliwość. Szacowany czas odpowiedzi… (tego jeszcze nie wiem).

Urzednik
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Zauje czas praca to oczywiste Tutaj zwłoka w odpowiedzi wynika z tego że długo MYŚLI się jak odpowiedzieć aby NIE ODPOWIEDZIEĆ

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jeszcze zastępców zastępców rzecznika – opamiętaj się .????

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Nie musi , niech odpowiada w godzinach pracy a jak nie daje rady w godzinach pracy to niech odpuści imprezy typu otwarcie jeziora itd., albo niech zrezygnuje skoro nie daje rady w godzinach pracy.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Do Redakcji

I jeszcze jedno pytanie
Czy na umowy cywilne był lub jest zatrudniony koleś z TBS
Bez ściemy. Jest czy nie i za ile
Tam jest największy nepotyzm

Urzednik
1 miesiąc temu
Reply to  Do Redakcji

I jeszcze pytanie o kwalifikacjach Pani naczelnik. To będzie ciekawe
Nie pytać o doświadczenie w inwestycjach bo praca na stanowisku zaopatrzeniowca z pewnością do takich nie należy

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Urzednik

Ha, ha , ha skoro burmistrz odbiera inwestycje budowlane to i ta paniusia też ma doświadczenie przecież nabyła je chyba w szpitalu ????

Nagi Król
1 miesiąc temu

Jak pan prezydent czuje się pokrzywdzony czyimiś pomówieniami to niech wystąpi na DROGĘ (też z kocimi łbami) i się oczyści jeżeli jest brudny. Pewien prezes spółdzielni odgrażał się w pewnej gazecie ogólnopolskiej i tyle pewnie skalkulował że mu wyszły większe straty może u pana będzie bardziej na +

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Nagi Król

A prezesa wyjeb… – taki z niego był gospodarz, bo wszystko tylko dla swoich załatwiał za cudze – jak tu.

kontrola
1 miesiąc temu

A przeglądy znaków drogowych, sygnalizacji świetlnych itp. to kto robi, urzędnicy czy prywatne podmioty?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  kontrola

Burmistrz – „tego jeszcze nie wiem”
– „to mówię ja Jarząbek” jak z Misia.

Pytanie
1 miesiąc temu

Dlaczego jeszcze nie wkroczyły instytucje kontrolne a także te do badania czy ewentualnie nie ma przekroczeń uprawnień na szkodę inyetdu mieszkańców.
W przypadki innej władzy już dawno by wkroczyły

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Pytanie

???????

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Kolorowa

Chyba trafiłeś e próżnię.!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Pytanie

A co swoich mają kontrolować ???

poszukiwacz
1 miesiąc temu

Oj naiwny tarnobrzeski wyborco jeżeli coś trzeba podzielić na trzech to trzeba trzy razy więcej kasy. Prpopnuję Redakcji żeby zapytała UM ile i jakie usługi tajemniczy Marek G realizował dla Urzędu. Ktoś już pisał że to kolega naszego burmistrza i baranowskiego sołtysa z klasy i działacz PO. Ale rzecz jest szersza jak opowadała mi osoba związana z RDM. Jest to ostatnia spółka miejska którą można sprywatyzować. Miała świetnego prezesa który dobrze nią zarządzał ale nie mógł doproscić się środków na inwestycje. Do czasu bo nagle przysłano mu wiceprezesa którego kompetencjami była legitymacja PO, znajomość z sołtysem baranowskim praca na zamku i rzewodniczenie radzie sołeckiej w baranowie.. Wsławił się zresztą wypowiedzią że w czasie zimy wysypano 1000 ton soli ( a może za tyle zapłacono ?) Teraz na miejsce prezesa szykuje się Marek G. Jak śądzicie co czworokącik Marek G, burmistrz , sołtys i przewodniczący sołeckie rady z baranowa zrobią z RDM ?

mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  poszukiwacz

To samo co zrobile ze Społka Wodociągi miejskie. Spółka była dobra ale sprzedali udziały i Spólka zadłużona. Za to trasy rowerowe są nad jeziorem .

mieszkaniec
1 miesiąc temu
  • W środę Wotum Zaufania dla Prezydenta na sesji Rady Miasta.
  • jaki wynik ?
  • Ja obstawiam 100% jednogłośnie
  • Psy szczekają karawana jedzie dalej i dalej zleca aby swoi zarobili
obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Wszystkie rączki do góry ZA przecież „cała rodzina na swoim ”
– a tylko niektórym wydaje się że na miejskim ale to tylko hejterzy, pieniacze ( jakby powiedział każdy bolszewik komunistyczny i milicjant)

żeglarz
1 miesiąc temu

No myślę że facet który goli miasto na kase 3 razy większą niż powinien prezesem spólki miejskiej zostać nie może.A pytanie o inne faktury tego pana trzeba skierować do radnej Moniki Łagowskiej to chyba najbardziej odważna i zainteresowana sprawami miasta osoba w tej bezradnej radzie. moim zdaniem najlepszy kandydat na prezydenta.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  żeglarz

Z komitetu BOŻKA ?????Hm???

siarkowiec
1 miesiąc temu

Myślę że Łagowska-Cebula pierwsza zorientowała się z kim ma do czynienia. A że z komitetu Bożka ?Bożek też startował z komitetu Gospodarczyka a jak został prezydentam szybko go skasował, fakt że takiego dziadostwa jak robi Gospodarczyk nie robi nikt w tym mieście

Plazowicz
1 miesiąc temu
Reply to  siarkowiec

Może i dobrze ze skasował Gospodarcxyka Pytanie czy tego spodziewaliśmy się tego po Bozku Wszak kreował Się na dobrego pasterza który komarowi krzywdy nie zrobi A pamiętacie kandydatkę Kukurke To było straszne No ale radny Partyka który dzięki niej został radnym nie widzi nic złego w niszczeniu kontrkandydatów
0

Oktawian August
1 miesiąc temu
Reply to  Plazowicz

Ja ją pamiętam i ubolewam, że nie została prezydentem. Ale większość już o niej zapomniała. Albo pamięta, ale nie powie ani nie napisze o niej, żeby nie przypomnieć, że wyborcy mogli wybrać inną przyszłość dla miasta.

akalarus
1 miesiąc temu

Wybór wykonawcy przeglądu ulic nastąpił w formir przetargu publicznego,dziennikarz piszący o sprawie nie zadał sobie trudu aby sprawdzić jakie były złożone oferty wykonawców. Żąden z piszących tutaj nie ma pojęcia o wyborze oferty przez komisję prztargową a wypisuje swoje mądrości. Wiadomo że miedzy innymi w TBG jest najwięcej „drogowców” Swoją drogą w wydziale Inwestycji i drownitwa zasiadają panienki z panią naczelnik o niskiej wiedzy technicznej , bo za marne wynagrodzenie dobry fachowiec nie przyjdze do UM

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  akalarus

One nawet nie wiedzą co to takiego : wiedzą techniczną .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Bo niby skąd jak nawet burmistrz tego nie wie jak również ten co rządzi a burmistrzem nie jest .

komandor
1 miesiąc temu

Ooooooooooooo !!!!!!!!!!!! Mowa o słynnym TG podpisującym się na innym portalu jako Jacek ? Ofiara represji politycznych ? a może opowie w Leliwie jak wyciągnął lepkie rączki po łódki zakupione za państwowe pieniądzę ? a może odpowiednie służby się tym zainteresują ?

dalmatynczyk
1 miesiąc temu

Przekręt nieczystej wody !!

człowiek z młyna
1 miesiąc temu

Lysy to Jacek ????? a to skur…… plune w ten tłusty ryj jak spotkam nad woda

agnieszka
1 miesiąc temu

Na koniec jednak tacy karierowicze jak Tadek, ludzie bez poglądów a z parciem na kasę i wladzę, depczący wszystkich dookoła dla wlasnego interesu trafiają na śmietnik historii. Nikt nie chce podać im ręki, nie mogą znależć pracy. Wystarczy popatrzeć na Norberta ile lat szukał w Tarnobrzegu zajęcia.Summa summarum jednak opłaca się być uczciwym człowiekiem

91
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content