Wmurowano kamień węgielny pod budowę hali w TSSE

W połowie przyszłego roku na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podtarnobrzeskim Machowie działalność rozpocznie nowy inwestor, producent płyt styropianowych, firma Yetico.

Pod tę właśnie budowana jest kolejna na terenie tarnobrzeskiej strefy hala produkcyjna, inwestycja realizowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie Oddział w Tarnobrzegu. W piątek, 2 lipca, podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod tę budowę. W uroczystości uczestniczyli wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wicemarszałek podkarpacki Ewa Draus, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli inwestora, firmy Yetico S.A. i wykonawcy projektu, Grupy Kapitałowej P.A. NOVA.

O tym, jak idealnym przykładem współpracy agencji rządowej, czyli Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. i biznesu jest powstająca hala, mówił wiceminister infrastruktury. – Już teraz, przed oddaniem do użytkowania, hala staje się własnością firmy Yetico, która ma nie tylko plan, ale i środki finansowe, by w tej hali rozwijać swoją produkcję – zaznaczył Rafał Weber, wiceminister infrastruktury. Wicemarszałek Ewa Draus podkreśliła znaczenie funkcjonowania Agencji Rozwoju Przemysłu, zwłaszcza na obszarach dotkniętych przemianami ustrojowymi wprowadzonymi po roku 1989, ale też zwróciła uwagę na „dobry klimat” stwarzany inwestorom przez samorząd Tarnobrzega. Zdaniem prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, to dopiero początek. – Liczę na to, że ciąg dalszy musi nastąpić. Tarnobrzeg to jest naprawdę idealne miejsce do inwestowania – mówił prezydent Tarnobrzega. Zwrócił jednak uwagę na konieczność remontowania kolejnych dróg leżących w obrębie strefy ekonomicznej, które są, obok atrakcyjnej oferty inwestycyjnej, ważną kartą przetargową w rozmowach z potencjami inwestorami. Samorząd Tarnobrzega w ostatnim czasie zainwestował już w remonty dróg leżących w obrębie strefy. – Bez potężnego wsparcia finansowego strony rządowej i Urzędu Marszałkowskiego wiele inwestycji nie mogłoby zaistnieć – podziękował prezydent Bożek.

Kolejne inwestycje w Tarnobrzegu, na terenie specjalne strefy ekonomicznej, już teraz zapowiedział wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński. – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się nam rozpocząć prace nad kolejnym tego typu obiektem, liczę też na jak najszybsze pozyskanie kolejnego świetnego inwestora, który będzie bardzo mocno wpływał na rozwój Tarnobrzega i całego Podkarpacia – zadeklarował wiceprezes Kolczyński.

Powstająca obecnie hala będzie miała powierzchnię 11 tysięcy metrów kwadratowych. Ma posiadać zaplecze administracyjne i biurowe, powstaną też parkingi i system dróg wewnętrznych. Wartość inwestycji to 60 milionów złotych. Jak zaznaczył inwestujący w halę przedstawiciel firmy Yetico, na wybór miejsca pod inwestycję wpływ miało kilka czynników, w tym znakomita lokalizacja, atrakcyjna oferta inwestycyjna, a także dostępność kadry.

Info: UM Tarnobrzeg

Zdjęcia: Facebook Ewa Draus

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
6 miesięcy temu

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Agencja przespała 30 lat to dlaczego teraz ma być tak wspaniale? Pożyjemy, zobaczymy…

Bozo
6 miesięcy temu
Reply to  Gość

Było by 10 nowych to i tak będą płacić najniższą krajową. Więc nie narzekaj. 1 firma czy 20 to bez różnicy. Jest widoczna zmowa firm w strefie że najniższa krajową ma być. Dlatego tam się budują

cubi6
6 miesięcy temu

Księdza nie było!!!!!!! To Skandal!!!!!!!! Ta inwestycja to szatańskie dzieło. Nie poświęcone!!!!!!!

Bozo
6 miesięcy temu
Reply to  cubi6

Co tam ksiądz. Dziwne jest to że naszego prezydento tam nie było. Chyba zabrakło miejsca na karcie pamięci w aparacie. Urząd miasta powinien zrobić przetarg na nowe pojemniejsze karty pamięci. Pisałem z tym zapytaniem do rzecznika UM ale jak do tej pory nie raczy odpowiedzieć czy będą te pojemniejsze karty czy nie

Tarnobrzeżanin
6 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Ależ oczywiście że był! Jest przecież na zdjęciach

Juliusz Cezar
6 miesięcy temu

Brawo! Strefa w końcu zaczyna zmierzać w dobrym kierunku, oby to był początek kolejnych inwestycji! Jezioro, strefa i centrum miasta to trzy filary rozwoju Tarnobrzega, trzeba o tym pamiętać. Jezioro już teraz prezentuje się świetnie (a to dopiero początek rewitalizacji), strefa wchodzi na wyższy poziom. Jeszcze parę szczegółów w ramach tego trzeciego filaru (drogi, galerie, oświetlenie, obiekty rozrywki i rekreacji) i myślę, że mieszkańcy odczują zmiany na lepsze. Nie od razu Kraków zbudowano, jednak w tej kadencji zrobiono więcej niż w poprzednich. Kolejne inwestycje sprawiają, że można z nadzieją i optymizmem patrzeć w przyszłość 🙂

fach
6 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

Hoho, Juliusz dostrzegł trzecią część Tarnobrzega poza riwierą i strefą 🙂 Aczkolwiek nazywanie szczegółami m.in. dróg nie brzmi poważnie, bo w samym centrum trzeba włożyć w drogi co najmniej tyle, co na riwierze. Chyba że chodzi tylko o posprzątanie ulic i odmalowanie znaków, to ok, ale wtedy nie sposób nazwać tego rozwojem, bo to jedynie przywrócenie właściwego stanu dróg. Natomiast co do galerii, oświetlenia oraz obiektów rozrywki i rekreacji, to ciekawe jak one mają rozwinąć miasto 😀

fach
6 miesięcy temu
Reply to  fach

Nie „właściwego stanu dróg”, tylko „poprzedniego stanu dróg”, sorry. Właściwy to mógłby być dopiero po koniecznych remontach.

Kolorowa
6 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

W końcu na placu czerwonym mamy bramkę z wodą.!! Nie wiem ile masz w tym zasługi, ale to do Ciebie miałam najwięcej pretensji. Niemniej w imieniu osób, korzystających z tego MIEJSCA-DZIĘKUJĘ.!!!

Gość
6 miesięcy temu
Reply to  Kolorowa

Placu Bartosza Głowackiego. Polecam okuliste na cito.

Gość
6 miesięcy temu
Reply to  Juliusz Cezar

A co w centrum Bożek otwiera ? Burdel? Bo domem pielgrzyma nie był zainteresowany! Teraz kaprys świeci pustkami i i dalej szpeci nasz rynek. Tylko że tym razem „nowoczesnością” Sexshop się nie utrzymał to i burdel nie wypali. No chyba że poprowadzi go grzesiek z norbertem 😉 🙂

Bolo
6 miesięcy temu
Reply to  Gość

Takie tematy to nie dla ciebie, jesteś już,, wyekspletowana” osoba.!!

Kako
6 miesięcy temu

Pytanie i ile docelowo osób będzie tam zatrudnionych i za jaką stawkę?

Bozo
6 miesięcy temu
Reply to  Kako

Nie wiadomo jeszcze ilu ale mogę ci zagwarantować że za najniższą krajową

As
6 miesięcy temu

Czy to nie będzie przypadkiem jakiś śmierdziuch ,którego nikt inny nie chciał u siebie ?

Tarnobrzeżanin
6 miesięcy temu
Reply to  As

Tak, to będzie śmierdziuch, produkcja styropianu.

podtruwany
6 miesięcy temu
Reply to  As

Już jeden śmierdziuch w okolicy Tbg jest. Bywa, że w nocy go najbardziej czuć. Trzeba zamykać okna bo produkcja wtedy pełno paro idzie. To trwa od lat, ale nie ma mocnych na ten proceder.

Gość
6 miesięcy temu
Reply to  podtruwany

Gdzieś to oficjalnie zgłaszacie ? Jak nie to dalej to wdychajcie jak się boicie albo nie chce się wam.

Bolo
6 miesięcy temu
Reply to  Gość

Skoro taki skuns, jak ty żyje, to innym nic nie grozi.

z grodu
6 miesięcy temu
Reply to  Gość

Zgłaszanie nic nie da bo są cwańsi niż się komuś wydaje. Poza tym przed kontrolą trzeba uprzedzić i kółeczko się zamyka.
KiZPS Siarkopol w Machowie to też był niezły śmierdziel i nikt go dalej nie przesunął.Okłamywano ludzi, że nie ma zagrożenia dla zdrowia.

Bozo
6 miesięcy temu

Kpiny. 5 nowych hal by powstało. 5 różnych firm. A wszędzie najniższa krajowa. Czym się tu cieszyć? Wyzyskiem? Zadupie Europy

M.M.
6 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Urząd już zamknięty o tej porze a ty dalej na forum

M.M.
6 miesięcy temu

I co stękacze nasz el presidente działa na maksa a wy dalej niezadowoleni remontują drogi źle bo nie te zalew zrobili jak nikt też źle bo nie ten kolor budek powstają nowe miejsca pracy źle bo za najniższa a gdzie dają najwyższa beda galerie źle bo upadną sklepy na czerwonym a gdzie te sklepy były tyle latwczesniej nie głosowałem na bożka ale coś robi więcej jak inni i takiego stękania nie było nie jestem jakimś Juliuszem dupowlazem żeby nie było zwykły mieszkaniec tbg pozdrawiam

Bozo
6 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Ile Um płaci ci za takie wpisy? 30-50 groszy od sztuki?

M.M.
6 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Debilu nikt mi nie płaci Janusz że swoich podatków dopłacać odezwał się pajac co dupe liże mastalezowi Good Łuck mongole

M.M.
6 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Zacznij oglądać plusy a nie minusy

Lucas
6 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Jak dla mnie w obecnej kadencji nie było jeszcze inwestycji, która polepszyłaby warunki mojego życia. W poprzednich były, np. ścieżki rowerowe na ul. Kopernika i na ul. Sienkiewicza (szkoda że potem oznaczone jako pieszo-rowerowe). Za to podwyżki np. stawek za wodę odczuwalne.

rowerzysta
6 miesięcy temu
Reply to  Lucas

Ulice takie jak Zwierzyniecka (bliżej centrum), Mickiewicza (bliżej centrum) i Wyspiańskiego nadal bez ścieżek. Zrobiony kawałek Sikorskiego przed i za skrzyżowaniem ze Zwierzyniecką z drogami pieszo-rowerowymi z kostki, ale od muru dalej trzeba jechać jezdnią aż do Borowia. Za to dla letników nad jeziorem ścieżki rowerowe, nie pieszo-rowerowe, i to asfaltowe. O co w tym chodzi?

Don
6 miesięcy temu
Reply to  rowerzysta

Tak było w projekcie 🙂

tyż z rowerem
6 miesięcy temu
Reply to  rowerzysta

Dobrze, że nie budujom bo się po tym ciężko albo zwyczajnie nie da jeździć. W tych miejscach jeżdże po asfalcie , który jest lepszy niż kostka. W innych miejscach, gdzie som te niby drogi rowerowe a nie da się jechać bo tyłkiem trzesie i rowerem, tyż jeżdżę po asfalcie. Szosowym rowerem nie da się jechać po kostce, zwłaszcza kiedy som poprzeczne wystające krawężniki.

Tylko na ul. Kopernika zrobili za Kiełba droge z asfaltu, a pozostałe z kostki z żółtymi płytkami przy drogach poprzecznych, powodujące wstrząsy roweru.

Tera budujom na ul. Orląt Lwowskich tyż z kostki. Jeszcze im pozostała do spieprzenia droga do cmentarza w Sobowie. To ponoć tez już zapowiadali. Budowe drogi ale nie mówili z czego. W domyśle trza przyjąć,że z kostki. Jest okazja coby spieprzyć następnom niby droge rowerową.

Pora wystosować do el.Presidento petycje o ZAPRZESTANIE BUDOWY DRÓG ROWEROWYCH w naszy wsi co to się Tarnobrzeg zwie, bo nijak się majom do potrzeb rowerzystów. Za wszystkich prezydentów drogi rowerowe som jednakowo spitolone.

Rowerzysta
6 miesięcy temu
Reply to  tyż z rowerem

Zaprzestać budowania ścieżek to nie, bo te nad jeziorem i na Kopernika pokazują, że da się. Ale jak mają być budowane z kostki albo pieszo-rowerowe, to już lepsze coś takiego.
comment image

Przynajmniej nie byłoby obowiązku jazdy po tym.

teoria-praktyka
6 miesięcy temu
Reply to  rowerzysta

Droga dla rowerów i pieszych dalej w kierunku Sandomierza była zaprojektowana już w 2019 r.

https://drive.google.com/file/d/1zv01xDuTwE5wvGfq9xMsU72kSxBANvWv/view

Problem polega na tym, że nie ma realizacji tego projektu.

Głowa nie od parady
6 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Jak czynić to z głowom a nie z d…om. W Tarnobrzegu brakuje myślenia w projektowaniu.

M.M.
6 miesięcy temu

Z czym? Nie głosowałem na historyka ale powoli swoimi działaniami zaczyna mnie przekonywać coś mi sie wydaje ze zostanie na następną kadencję jak tak dalej bedzie

czytelnik
6 miesięcy temu
Reply to  M.M.

…bo nie będzie innych kandydatów.

Tarnobrzeżanin
6 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Ale co on ma wspólnego z tą inwestycją?

Tarnobrzeżanin
6 miesięcy temu
Reply to  M.M.

Ale co Prezydent ma wspólnego z tą inwestycją?

Tarnobrzeg OK
6 miesięcy temu

Produkcja styropianu 500 m od jeziora, ekologia. Ktoś chce zbiornik wodny w Stalowej woli może czas aby tam zbudowali zbiornik retencyjny powodziowy.

walt
6 miesięcy temu

powstałaby rok temu to by już zyski liczyli po kwietniowych podwyżkach gdy styropian drożał dosłownie z dnia na dzień 🙂
dobre i to !

Odyseusz
6 miesięcy temu

Brawo oby jak najwięcej takich inwestycji w mieście, dość przejadania bezcelowo pieniędzy !

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content