Funkcjonalne i efektowne projekty małych domów

Projekty małych domów cieszą się sporą popularnością. Dom o niewielkim metrażu jest zdecydowanie tańszy w budowie oraz oszczędniejszy w późniejszym utrzymaniu. To właśnie dlatego tego rodzaju projekty poszukiwane są przez klientów coraz częściej. W generowaniu oszczędności pomagają również domy pasywne. Warto więc poznać zalety takiego rozwiązania. Na jakie elementy należy wziąć pod uwagę decydując się na konkretny projekt domu?

Projekty małych domów – na co zwrócić uwagę?

Projekty małych domów pozwalają dopasować dla siebie budynek, który spełni wszystkie oczekiwania przyszłych mieszkańców. Gotowe projekty domów powinny zawierać wszystkie najważniejsze parametry budynku oraz rozplanowanie poszczególnych pomieszczeń. Kluczowa jest przede wszystkim wielkość domu. Mały metraż zalecany jest w szczególności dla par lub niewielkich rodzin. Większa powierzchnia oznacza więcej przestrzeni, jednak również generuje koszty związane z utrzymaniem posesji. Kolejną kwestią jest liczba kondygnacji. Na rynku znajdują się projekty domów parterowych, z poddaszem użytkowym lub z większą liczbą kondygnacji. Każde z rozwiązań charakteryzuje się zaletami i pewnymi wadami. Domy parterowe są ciekawym rozwiązaniem dla osób starszych. W budynku pozbawionym schodów łatwiej się poruszać.

Uwagę należy zwrócić także na wielkość oraz umieszczenie kotłowni lub też zdecydować się na rodzaj garażu, który może zostać umieszczony zarówno w bryle budynku, jak i stanowić osobne pomieszczenie. Dla zapewnienia optymalnego komfortu, duże znaczenie ma również umiejscowienie poszczególnych pomieszczeń względem stron świata. Projekty domów zawierają także wszelkie informacje na temat poprowadzonych instalacji.

Domy pasywne – ciekawa alternatywa dla oszczędnych

Przeglądaj projekty domów, natknąć można się również na domy pasywne. Dom pasywny ma tak zaprojektowany układ pomieszczeń, że pozwala na ogrzanie dziennych pomieszczeń za pomocą światła słonecznego. W tym celu stosowana jest duża powierzchnia przeszkleń. Własny dom wybudowany w technologii pasywnej, pozwala na uzyskanie szeregu korzyści. Głównym atutem jest zmniejszenie opłat, które należy ponieść w celu ogrzania pomieszczeń. Zwiększa się także komfort życia oraz czystość powietrza. Domy pasywne są bardzo szczelne oraz posiadają dużą zdolność do akumulacji ciepła. Takie budynki z uwagi na innowacyjność oraz nowoczesność, mogą utrzymywać wyższą cenę rynkową.

Projekty domów z extradom.pl

Gotowe projekty małych domów, znaleźć można między innymi za pośrednictwem serwisu extradom.pl. Dla klientów dostępne są budynki w różnych wariantach. Nabyć można projekt domu parterowego, z poddaszem użytkowym, z poddaszem do adaptacji lub piętrowego. Projekty zostały bardzo starannie wykonane oraz dostępne są w wyjątkowo konkurencyjnych cenach. Znaleźć można propozycje idealne na wąską działkę i o zróżnicowanej powierzchni użytkowej. Gotowy projekt jest zdecydowanie korzystniejszy cenowo niż indywidualny. To także gwarancja rzetelnej i sprawdzonej dokumentacji, ponieważ są one oparte na wiedzy i doświadczeniu wielu projektantów oraz budowlańców. Zakup gotowego projektu pozwala również oszczędzić znaczną ilość czasu. Szczegółowy projekt jest elementem niezbędnym na każdym etapie budowy. To właśnie dzięki niemu można liczyć na to, że nie dojdzie do żadnych opóźnień i komplikacji. Warto zatem zdecydować się na sprawdzone rozwiązania, które zostały docenione przez dużą grupę zadowolonych odbiorców. Takie właśnie usługi świadczy extradom.pl.

materiał zewnętrzny
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content