LIVE: Konferencja prasowa Klubu Konfederacji i Ruchu Narodowego. Zapraszamy na transmisję (video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję konferencji prasowej Klubu Konfederacji i Ruchu Narodowego, która odbędzie się w czwartek 22 lipca br., w parku w Dzikowie.

– Poruszymy kilka tematów miejskich: nowe fakty w sprawie stref płatnego parkowania oraz pobierania opłat nad Jeziorem Tarnobrzeskim, problem zagospodarowania terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Poinformujemy także o naszych nowych inicjatywach. Podsumujemy również publiczną zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą w sprawie ustanowienia Zespołu Krajobrazowo-Przyrodniczego: Lasy Zwierzyniec i Jasień – informuje Małgorzata Zych, lider Klubu Konfederacji
pełnomocnik RN w Tarnobrzegu.

Konferencja rozpocznie się o godz.12

LIVE:

Subskrybuj
Powiadom o
108 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orzeł
2 lat temu

Pan Andrzej będzie?

orzeł
2 lat temu
Reply to  orzeł

dlaczego łapka w dół przy zwykłym, kulturalnym pytaniu?

Bozo
2 lat temu
Reply to  orzeł

Lewaki minusują

walt
2 lat temu
Reply to  Bozo

przyjdzie dzień,że się całego tego lewactwa,zdrajców,tęczowych i europejskich łajdaków pozbędziecie.
niech tylko idący na bosaka wezmą przykład i przybędzie im odwagi jaką mieli ich idole 80 lat temu 😉

PESYMISTA CZY REALISTA?
2 lat temu
Reply to  walt

Nie przyjdzie. Przy okrągłym stole komuniści ze zdrajcami z solidarności przywłaszczyli sobie nasz kraj. Uwłaszczyli się na jego majątku. Kościół też przymknął na to oczy dla własnych przywilejów. Dziś już chyba każdy zdał sobie sprawę że pokojowa zmiana ustroju była bardzo zła dla zwykłych ludzi. Gwoździem do tej polskiej trumny był Balcerowicz i te wszystkie traktaty akcesyjne do uni europejskiej. Wykończyło to całą naszą gospodarkę zamiast ją przekształcać!!! Dziś nawet nie możemy z tej uni wyjść bo jesteśmy GOLI i tylko różnego rodzaju kasty wesołe. Zwykłym ludziom coraz ciężej utrzymywać te kasty i jeszcze im się wmawia że mają wolność i demokrację. A jakie to kasty? Kasta urzędnicza(ogromnie przerośnięta i w dobie komputeryzacji potrzebna tylko sama sobie) lekarska (kto choruje to wie bez prywatnych wizyt długo nie pociąpiesz chyba że teleporady cię cudownie uzdrowią) sądownicza (kto ma kasę i znajomości to prawo jest po jego stronie) dziennikarska (nie liczy się kraj ni mała lokalna ojczyzna ważne tylko kto płaci i co każe mówić, pisać i pokazywać. Ot taka wilcza ekonomiczna cenzura. Ta komunistyczna to była pikusiem) Zwykły uczciwy polak jest już w takiej mniejszości i taki skołowany ze nie ma szans na żadne zmiany!!! TO MOJE SKROMNE ZDANIE NA TO… Czytaj więcej »

walt
2 lat temu

historię zawsze piszą zwycięzcy.

ja mam inną perspektywę.
mnie się zdaje,że jak na naród który nie umiał się ani sam obronić ani sam wyzwolić to i tak się nam słodko udało.

a już mojemu pokoleniu to zupełnie.
widzę wielu ludzi,którzy opływają we względny dostatek i mają gadżety i możliwości o jakich moi rodzice nie mogli nawet pomarzyć w moim wieku.

a co dopiero dziadkowie zmagający się z gehenną biedy w 2 RP (jeśli nie byli paniczami od hrabiego) czy gehenną wojny czy biedą i odbudową kraju bezpośrednio po niej.

patrząc jak władzy nie chce oddać Łukaszenko to ja mam wielki szacunek do Jaruzelskiego 🙂

Gość
2 lat temu
Reply to  walt

DLATEGO ŻE OPOZYCJA NA BIAŁORUSI NIE CHCE SIĘ PODZIELIĆ SCHEDĄ PO PAŃSTWIE Z KOMUNISTAMI. W POLSCE TAK ZROBIONO.

walt
2 lat temu
Reply to  Gość

dlatego jeszcze długo będą żyli w kraju Łukaszenki.ich wybór.
podobna perspektywa zresztą.to on ma w ręku aparat represji.
nie każdy jak widać satrapa potrafi usunąć się w cień jak Jaruzelski.

Gość
2 lat temu
Reply to  walt

Jaruzelski i wszyscy komuniści wcale się w cień nie usunęli. Oni na tym wszystkim wyszli najlepiej. I bardzo dobrze o tym wiedzieli że tak będzie Uwłaszczyli się na państwowym majątku. Duża część z nich się przefarbowała i siedzą w Kościołach w pierwszych ławkach i rządzą do dziś. Szkoda ze takim satrapą (namiestnikiem PO-wskiej prowincji) nie jest twój Bożek. Przeciąż jakieś wykształcenie ma więc musi sobie zdawać sprawę że nic dobrego dla miasta nie zrobi a nie usunie się w cień.

Jan
2 lat temu
Reply to  walt

Przeraża mnie twoje myślenie. Względny dostatek na kredyt? Swoją matkę też byś sprzedał za gadżety? I poczytaj trochę o historii naszego kraju. Nasi przodkowie ratowali dupy wszystkim na całym świecie a że oni potem te dupy na nas wypinali to tylko o nich źle świadczy a nie o nas!

walt
2 lat temu
Reply to  Jan

no widzisz nasi przodkowie wszystkim ratowali dupy 😀 a sobie pomóc nie umieli. poczytaj co zrobił naczelny wódz Polaków we wrześniu 1939. poczytaj kto oddał władzę Piłsudskiemu w listopadzie 1918 i kto Go wcześniej wysłał pociągiem. a dlaczego wojna na wschodzie wtedy się skończyła ? kto po stronie rosyjskiej unieważnił rozbiory ? albo przed kim uciekał Wehrmacht w 1944/45 🙂 żyjesz wspomnieniem świetności Jagiellonów a może czas zerknąć,że od 18 wieku generalnie poza epizodami Rzeczpospolita jest tylko przedmiotem polityki a nie jej podmiotem ? no chyba,że uwierzyłeś w opowieści o wstawaniu z kolan czy Międzymorzu.wówczas przepraszam-żyj w bańce 🙂 o tym ile znaczymy doskonale pokazuje umowa z wczoraj między Gazpromem i Niemcami. fikał do Niemców trump,zakazywał im gazociągu i opowiadał jakim to jesteśmy sojusznikiem numer jeden.ktoś w te bzdury uwierzył nawet. człowiek z oposem na głowie i donald już dawno za Białym Domem a yankee ugięło się przed niemieckimi oczekiwaniami bo akurat jakbyś ty był rezydentem w Waszyngtonie to na swojego głównego sojusznika na starym kontynencie wybrałbyś Merkelową i potężną gospodarkę niemiecką. no chyba,że serio uwierzyłeś w doniesienia holeckiej i ziemców w narodowym ścieku u kurskiego,że dosłownie wszyscy nam wszystkiego zazdroszczą – wtedy przepraszam – tego się już nie da… Czytaj więcej »

Jan
2 lat temu
Reply to  walt

A gdzie ja napisałem że Polska jest pępkiem świata? Mamusia pisać nauczyła ale czytać już nie? Polska powinna dbać tylko o swoje interesy tak jak robią to Niemcy i Rosja. Tusk tyle lat Merkel, Putinowi i lewakom dupska lizał i co nasz kraj z tego miał? To znaczy zwykli ludzie nie szumowiny i kasty! Tarnobrzeg trzyma w łapach zydo-komuna i co z tego mamy? Twoi idole powinni z naszego miasta zrobić zieloną wyspę na pisowskim Podkarpaciu. No ale jak skoro piniędzy nima i nie będzie. Za same marsze prostytutek(?) z błyskawicami po ulicach naszego miasta powinni nam lewacy dworzec PKP wyremontować 🙂 Jeśli te marsze byłyby organizowane z myślą o dobru naszego miasta a nie jego ośmieszaniu. Gdzie są te kobiety i chłopy (?) teraz gdy PiS odcina Tarnobrzeg od połączeń kolejowych? Dlaczego nie wymaluja sobie torów na policzkach i nie protestują? Szanujmy siebie i nasz kraj i miasto to i nas będą szanować.

Alf
2 lat temu
Reply to  Jan

Polityka PIS doprowadziła do sytuacji gdzie naszym chyba jeszcze jedynym sojusznikiem w Europie i na Świecie pozostały Węgry ze sprzedajnym Orbanem na czele. Nord Strim 2 pokazał gdzie mają nas Amerykanie z prawie 80 letnim Bidenem na czele. Nigdy w historii nie byliśmy tak osamotnieni jak teraz dzięki pomysłom prawie 80 letniego Kaczyńskiego. Nikt nie chce z nami rozmawiać i nikt do nas nie przyjeżdza ani nie zaprasza naszych przywódców do siebie. Za chwilę Unia która dostała już zielone światło od USA pokaże nam nasze miejsce dosłownie w ostatnim szeregu. Rząd w ubiegłym roku zadłużył nas o 350 miliardów oficjalnie o 85 . W tym ma być to ok 250 . Żeby podlizać dupsko Ameryce chcemy kupiź 250 Abramsów po prawie 24 miliony USD za sztukę gdzie normalnie to ok. 6 milionów ale bez szkoleń amunicji i wozów technicznych . To i tak wychodzi ponad 2 razy drożej niż normalnie.

walt
2 lat temu
Reply to  Alf

jedno ale Alfie ! USA nie jest taka silna by ingerować w umowy między innymi państwami. gdyby trump na ołtarzu wojny handlowej z UE i Chinami nie położył relacji z Niemcami to kto wie. teraz frajerzy narzekają,że to wina Bidena a czy to nie za trumpa Rosja stała się drugim eksporterem ropy do usa właśnie ? przypadek ? zostawiając z boku,że pisowi i Polakom wcale nie przeszkadza gdy ta sama Rosja buduje gazociągi i elektrownie atomowe przyjacielowi orbanowi na Węgrzech 🙂 ale kto zrozumie mocarstwową politykę wstawania z kolan i tworzenia Międzymorza skoro nawet Czesi,kolejny filar tego gremium wcale nie dogaduje się bilateralnie z Polską tylko bije w niego wyrokiem TSUE ? 🙂 ale są tacy co w to międzymorze naprawdę uwierzyli. błogosławieni,którzy nie widzieli a uwierzyli 😉 a abramsy super a potem antek policmajster je umieści w Białymstoku i już w 2 minucie ewentualnych zmagań wojennych z Rosją zostaną zniszczone po uderzeniu strategicznej rakiety 🙂 jeśli nasza siła militarna jest taka,że i tak zależymy od łaski odbierającego telefon w Waszyngtonie to po co przepłacać ? zresztą ten rząd już helikoptery obiecał i mieli je w Mielcu na potęgę budować,ktoś je widział ? 😀 A remontowane co dwa lata temu… Czytaj więcej »

Gość
2 lat temu
Reply to  Alf

Wszystko fajnie tylko zapomniałeś dodać kto co i za ile chciał kupić od Francji 🙂

obywatel
2 lat temu
Reply to  Gość

I nawet we Francji okazało się że to nie lata a jak lata to koszty są zajeb…..te

walt
2 lat temu
Reply to  Jan

przyganiał kocioł garnkowi 🙂
widać ty opanowałeś czytanie ze zrozumieniem w stopniu zaawansowanym jak na poziom przedszkola.
ale merytorycznie i logicznie i tak nic z tego nie rozumiesz.

i jeszcze komuś idoli wmawiasz,pokrętnie liczysz,że będziemy się szanować a sam innych wyzywasz od szumowin i kast 🙂

źdźbło w oku innego dojrzysz i dopiszesz do tego swoją głupią ideologię a belka we własnym oku cię nie uwiera.

paradne.
trzymaj się ciepło bo żal klawiatury na takiego parobka.

Polak
2 lat temu
Reply to  Jan

Teraz ratują d… Ukraińcom. Ci się śmieją z Polaków, że Polacy to muszą za siebie płacić, a oni to mają za darmo. To te młode uczniaki. Mają pracę lżejszą od Polaków i lepiej płatną.Np. Ukrainka 20 zł/godz, Polka 15 złotych/godz i Polka cięższą ma pracę. Polska komu się da to włazi w d… . Teraz Niemcom, mimo iż po linii unijnej Niemcy wojują z Polską. Polska gotowa nieść pomoc po powodzi. Tylko czy Niemcy pomogły Polsce kiedy powodzie były u nas?

obywatel
2 lat temu

Państwo KASTOWE , my z kasty a reszta to motłoch wedle kasty .

Lewo
2 lat temu

JAK TOBIE TAK ŹLE W TYM KRAJU, TO PO CH.J W NI MPRZEBYWASZ. WY……. AJ NA KSIĘŻYC.

ziemianin
2 lat temu
Reply to  Lewo

Teraz jest moda na Marsa. Ponoć są zapisy.Na Ziemi nie mogą porządku poczynić, a już myślą jak Mars zniszczyć, jak to z Ziemią poczyniono .

Kat
2 lat temu

Światem rządzą mafie. Potrzebne jest stanowisko kata w każdym mieście. Sprawiedliwość powinna być wymierzana przez lud. Pod gilotyna powinni znaleźć się wszyscy łapówkarze, krętacze, zdziercy, złodzieje …

obywatel
2 lat temu
Reply to  orzeł

Najlepiej przy żonie – tam jego miejsce.
Kolejny cudotwórca chętny do koryta .

walt
2 lat temu

no ciekawe czy ubije piany tyle co powrót omnibusa Mastalerza o którym wciąż piszą w sąsiednich newsach ? 🙂

z perspektywy pana prezydenta Bożka cieszyłbym się na zestaw rywali – zdolne dziecko pisu,powracający na białym koniu kibic w krótkich spodenkach i małżeństwo skonfederowanych !

miłego dnia i weekendu zwłaszcza dla aktywnych partyjnych siepaczy,którzy gromadnie się nad Wisłą wpisują 🙂

Gość
2 lat temu
Reply to  walt

Oni powracają ale chyba na białych baranach. A że w Tarnobrzegu baranów nie brakuje to ten harcerzyk ma szansę… niestety 🙁

walt
2 lat temu
Reply to  Gość

jeśli mleczny jan i zdolne dzieci pisu mimo tego co narobili przez lata w mieście (wyprzedaż) mają wciąż tylu wybo.. znaczy baranów to i sekciarze z platformy niech mają swoje chwile triumfu 🙂
oni tylko delikatnie mniej zafiksowani na swoim punkcie niż smoleńska sekta.

dlatego nie odbierałbym szans.

Gość
2 lat temu
Reply to  walt

Jak tak narzekacie na Jana to dlaczego jego następcy nie ponaprawiali wszystkiego co popsuł w Tarnobrzegu. Mogli dostać od rządzącej w kraju Lewicy PSL czy PO? Był na to czas. Sama PO rządziła 8 lat a wy cały czas wracacie do Dziubińskiego. Że teraz w sejmiku wojewodzkim siedzi i olewa swoje miasto to już inna bajka. To teraz mu wypominajcie.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Gość

I chyba dorabia jeszcze w TSM – czyli załapał się tam gdzie nie trzeba pracować a kasiora wpada – taki sposób na życie jak wielu radnych.

walt
2 lat temu
Reply to  Gość

każdy ma inną perspektywę.
ja pamiętam za czyich rządów wyprzedawano PGKiM,MKS,PEC,za czyich rządów inwestujący w Gorzycach,Nisku i Stalowej Woli rozbijali się o zapijaczony magistrat i w jakiej formie występowali reprezentujący Tarnobrzeg.
pamiętam też kiedy właśnie inne miasta coś tworzyły i znajdowały formułę na siebie.
tak,właśnie wtedy kiedy u nas się piło i balowało.
fatalne rządy Mastalerza to inna sprawa,podobnie Kiełba.
kamień węgielny naszych niepowodzeń dzisiejszych to właśnie tamte fatalne czasy i fatalne rządy Lubasów,Dziubińśkich,Wójtowiczów i tak dalej i dalej.

a kto zabetonował centralny plac w mieście ? kto był jego zastępcą ?

nie mam w zwyczaju bronić platformy ale oni rządzili z ludowcami a nie tak niepodzielnie jak dziś pis.
i kto wie gdyby nie właśnie Dziubek,Kalinka senior i to jak wszystko spieprzyli to dziś administrowałby miastem dyrektor z urodzenia,pisowski delfin.

ale jego nazwisko kojarzy się fatalnie nawet w rodzinnym Meksyku 😉
przypadek ?

Baśka
2 lat temu
Reply to  walt

Akurat to że wyremontowano plac Bartosza Głowackiego to bardzo dobrze bo do dziś by tam kury chodziły. Dziś by tetnił życiem gdyby Bożek nie zaj… ł sprawy i utworzył w byłym Kaprysie dom pielgrzyma. No ale kto mu miał na to załatwić kasę? Tarnobrzeski 🙂 poseł Poncyljusz?

obywatel
2 lat temu
Reply to  Baśka

Tak – betonowa na całego . Było pełno drzew i zieleni a teraz tylko czerwony beton i kilka usychających drzew .

Gość
2 lat temu
Reply to  obywatel

Bo to jest rynek a nie park! Zapraszam do Zamościa. Kostka nigdy nie była czerwona tylko jakiś niedouczony dziennikarzyna(?) chciał błysnąć albo z tęsknoty do Stalina tak ją określił a reszta ubeckiego pomiotu podłapała. Bożek zamiast główkować jak pomóc właścicielom kamienic w ich upiększaniu i pozbycia się tego pudła gdzie jest biedronka i kaprys to będzie dla żuli i emerytów krzaki sadził. CHORZY LUDZIE, CHORY KRAJ. Tam powina być cukiernia koł cukierni kawiarnie piccerie z całego miasta w jednym MIEJSCU. Oczywiście zwolnione z danin na rzecz miasta! A cień powinny dawać parasole w uroczych kawiarnianych ogródkach. Zamiast nagród dla urzędników i policji pieniądze powinny iść na nagrody dla najbardziej ładny wystrój tych ogródków. Nagrody dla policji i urzędników raz na 5 lat bo moim zdaniem niczym szczególnym się nie wyróżniają.

Rynek
2 lat temu
Reply to  Gość

Dopóki na rynku nie będzie przywrócony parking, jak to kiedyś było to nigdy ta cześć miasta nie odżyje. DB wręcz przeciwnie tworząc płatne parkingi jeszcze bardziej przyczynia się do jego wyludnienia.

Deptający
2 lat temu
Reply to  Rynek

To jest tzw deptak, a nie miejsce parkingowe i niechaj tak pozostanie.

obatel
2 lat temu
Reply to  obywatel

Lumpenproletaryat pił piwo w tych krzaczorach w centrum naszy wsi. Dobrze poczynili, że wycieli krzaczory. Tera trza posadzić drzewa.

obywatel
2 lat temu
Reply to  walt

A dzisiaj mamy kontynuację w wydaniu burmistrza mieszkańca z Krosna i tylko szyld się zmienił a całe otoczenie i ludzie u steru pozostali ci sami , może tylko niektórych zastąpili potomkowie a reszta to jest taka sama : wizję i priorytety .
Bożek to kontynuator wyprzedaży : udziały w Wodociągach .

prosty chłop
2 lat temu
Reply to  walt

„fatalne rządy Lubasów,Dziubińśkich,Wójtowiczów i tak dalej i dalej.”

Czy to były magistry, inziniery, doktory, docenty habilitowane?

obywatel
2 lat temu
Reply to  Gość

Już jedna zapowiedział powrót , Mastalerz – ciekawe ilu Baranów zagłosuje bo śni mu się burmistrzostwo tym samym powrót byłych hien do koryta z PO, SLD .

Kawa
2 lat temu
Reply to  walt

A wolę każdego od obecnego
Każdy ma wybór Twoje zadufanie podobne do zadufania kandydatów

walt
2 lat temu
Reply to  Kawa

taka cena pluralizmu i wolności,że każdy ma prawo wybrać źle 🙂
i po swojemu,pod dyktando własnych preferencji.

ja akurat wyborcą pana Bożka nie byłem ale jeśli opisany zestaw kandydatów będzie dostępny przed następnymi wyborami to naprawdę na jego miejscu nie miałbym obaw.

ale skoro wolisz byku to agituj ile wlezie.może nawet mnie przekonasz.

czy mnie się nie marzy kurort i uzdrowisko siarczkowe ? most na Wiśle i Tarnobrzeg na drugim brzegu oraz pendolino na stacji kolejowej ? 🙂

nawet lotnisko z kudłatym ze Stalowej zrobić w Turbii i to najlepiej jako centralny port komunikacyjny.AMEN

obywatel
2 lat temu
Reply to  Kawa

Hm – nawet łapówkę i jajacznicę ???
Ciekawe teorie – każdy inny nieudacznik tylko nie ten???

Do obywatela
2 lat temu
Reply to  obywatel

Narzekasz i czepiasz się, a nie podajesz rozwiązania. Napisz lepiej na kogo głosować w następnych wyborach, bo na razie sugerujesz tylko na kogo nie głosować. Podaj wreszcie receptę, a nie tylko swoją diagnozę.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Do obywatela

A kto to wie kto wystartuje i czy warto iść i zagłosować . Dla mnie na razie nie ma kandydata ani na burmistrza ani na radnego przy założeniu że obecne koryta nie zostawią. pożyjemy zobaczymy ale na pewno na nikogo z obecnych i byłych bo szkoda czasu na takich, mieli okazję którą stracili aby się wykazać.
Tylko nowe twarze i bez zaplecza za plecami z rodowodem PZPR .

obywatel
2 lat temu
Reply to  Do obywatela

Już wielokrotnie pisałem na kogo nie należy – bo tacy ludzie to tylko idą aby brać a praktycznie nic z ciebie nie dawać.

Walter
2 lat temu
Reply to  walt

To nie zagłosowałbyś na żadnego z topowych, czy zagłosowałbyś na Bożka, jak to rozumieć?

walt
2 lat temu
Reply to  Walter

że mnie to generalnie wszystko jedno.
zazdroszczę tym,którzy rozróżniają kto lepszy poczynając od Żwiruka przez Dziubińskiego,Mastalerza na Kiełbie kończąc.

zdaje się mnie,że się w tym towarzystwie Bożek kompletnie nie ma czego wstydzić.
ba,wydaje się mimo uchybień,że dużo spokojniej sprawuje urząd i może liczyć na reelekcję.
może co nie znaczy,że musi…
żyjemy w dynamicznej rzeczywistości.

ale prognozowani kandydaci to raczej zgrane karty bo i za panią Małgosią ciągnie się cień witoldowy i jego populistyczne obietnice oraz don kiszoteria by być samemu przeciw dosłownie wszystkim.

Walter
2 lat temu
Reply to  walt

Czyli najprędzej na Bożka, bo „wydaje się mimo uchybień,że dużo spokojniej sprawuje urząd”. To w takim razie lepszy byłby kandydat, który zapowiedziałby, że będzie robił w mieście nic poza musowymi rzeczami jak rejestracja pojazdów itp. – jeszcze spokojniej by było 🙂

walt
2 lat temu
Reply to  Walter

ament 🙂

mimo szumnych zapowiedzi nikt specjalnie więcej nie robił.choć za Jana choć magistrat dobrze tańcował i pił,za NM podjadał 🙂

można oczywiście wierzyć w Zychów i w ich rozmach.
acz ja widziałem jak pan Witold promował dzieła miszcza Pityńskiego i jestem pełen obaw,że w razie czego poza wystawnymi mszami rocznicowymi w kościele i pomnikami czy raczej paszkwilami jak ten niby husarz w Stalowej to wiele więcej mimo szumnych zapowiedzi by nie zrealizował.

natomiast gawiedź będzie miała szansę wybrać i zobaczymy kogo tym razem uczyni swoim oblubieńcem.
nie odbieram nikomu szans,piszę tylko o swoim skromnym zdaniu,że na miejscu urzędującego bym się z takiego zestawu kontrkandydatów nawet cieszył.

może to mało ale większe oczekiwania miałem przed laty i wiem,że każdy z poprzedników srodze zawodził więc pod tym względem prezydenta Bożka jak najbardziej się nie obawiam.
owszem są głosy żalu ale tak po znajomych patrząc to nikt nie miał wielkich oczekiwań i nie ma też wielkich zawodów.

do prezydentury takie Mastalerza podchodziło się z większymi nadziejami i pewnie dlatego taki wielki to był zawód.

Walter
2 lat temu
Reply to  walt

Przeczytaj program wyborczy Bożka – jest czego oczekiwać, bo sporo punktów jeszcze niezrealizowanych. Chyba że niewielkie oczekiwania są podyktowane charakterystyką osoby, wtedy to już Twoje zdanie. Tak czy inaczej prezydent to urząd i należy mieć wobec niego pewne minimalne oczekiwania, dotyczące m.in. rozwoju miasta, niezależnie od tego kto go sprawuje. Jeśli nie masz takowych, to po co zabierać głos odnośnie tego kto był, jest, lub będzie prezydentem? Pisz że Tobie to obojętne i tyle w temacie 🙂

walt
2 lat temu
Reply to  Walter

ciekawa nadinterpretacja tego co napisałem 🙂
nie miałem wielkich oczekiwań bo widziałem jak pisowcy od dziubka wyprzedali niemal wszystko w mieście a potem dzieła dokończył w iście wodzowskim stylu następca,widziałem rozmach poprzednika Bożka i dlatego może nie miałem wielkich oczekiwań ?

i dlatego może nie jestem zawiedziony,ba dostrzegam i plusy i trudności tej prezydentury.
bo zdarza mi się nawet na tych łamach pewne działania krytykować.

a zabieram głos bo mam takie prawo i tak mi się zechciało.
nie dążyłem do tej dyskusji ja tylko Ty 🙂

Walter
2 lat temu
Reply to  walt

To prawda, że ja dążyłem do tej dyskusji, czy raczej ją nakręcałem. Prawdą jest też to, że masz prawo zabierać głos, ale ja tego prawa nie podważałem, ani tym bardziej Ci go nie odbierałem. Kończąc, skoro nie chcesz napisać wprost, czy nie zagłosowałbyś na żadnego z topowych, czy zagłosowałbyś na Bożka, to nie pisz, nie musisz 🙂

walt
2 lat temu
Reply to  Walter

nie muszę i nie chcę 🙂
jeszcze długo do wyborów więc nie zamykam drogi nikomu by mnie przekonać.

jak rada będzie dawać dalej tyle kasy na kolejne awanse kopaczy a prezydent będzie ją wysyłał to naprawdę mogę nie mieć motywacji by w ogóle na wybory iść-zwłaszcza gdyby zestaw kandydatów jaki prorokuję wyżej miał się potwierdzić 🙂

obywatel
2 lat temu
Reply to  Walter

Ha, ha obiecanki cacanki a głupim radość . Obiecywał w kampanii wiele i wiele razy powtarzał a jak złotousty mówił ” dwa razy obiecać to jak słowa dotrzymać ” .

obywatel
2 lat temu
Reply to  walt

Ha, ha, ha – Bożek ma takich rywali (potencjalnych bp. NM) na jakich zasługuje czyli podobnych do siebie.

walt
2 lat temu
Reply to  obywatel

w polityce są ludzie,którzy są tylko odwzorowaniem Nas samych.

obywatel
2 lat temu
Reply to  walt

Niekoniecznie – wielu ludzi stoi z boku , nie bierze udziału w tych hecach , najwyraźniej nie daje się ogłupiać i nie wierzy w cuda (wie że wszystko kosztuje i ktoś musi za to zapłacić lub aby komuś dać to komuś trzeba zabrać , podatki to byle głupek potrafi nałożyć).

żondzi xionc
2 lat temu

O DAWNO NIE BYŁO NAJLEPSZEJ STAND-UPERKI

Gość
2 lat temu

Ciekawe czy będzie coś o połączeniach kolejowych (szprychach) które będą omijać Tarnobrzeg na wieki wieków. Ciekawy jestem kto się odważy bublicznie uświadomić mieszkańców naszego miasta że wszyscy nieudolni tarnobrzescy politykierzy od prawa do lewa olali ten temat. W Rzeszowskich nowinach mylą Tarnobrzeg z Sandomierzem i piszą jak to szybko dojedziemy do Warszawy. Śmiechu i płaczu warte…

obywatel
2 lat temu
Reply to  Gość

100 procent racji w sprawie lokalnych .
miernot politycznych.
Chcieli obwodnicę w TBG to i mają lokalne miernoty polityczne – jedną wielką i na kolei i na drogach , wszystko będzie omijać wedle życzenia tylko nie wiem po co teraz CI WSZYSCY TNĄ GŁUPA ( chyba że nie tną tylko tak mają).?

Juliusz Cezar
2 lat temu

Trzeba przyznać, że ma Pani Zych sporo racji we wszystkich kwestiach. Najbardziej szkoda tej szprychy, gdyż oznacza ona brak bezpośredniego szybkiego połączenia do Warszawy (trzeba będzie dojeżdżać do Sandomierza lub Stalowej Woli). Aczkolwiek to nie tylko wina Prezydenta, na szczeblu krajowym za mało osób ujęło się za Tarnobrzegiem, nie mamy tak silnej reprezentacji jak Stalowa Wola czy Sandomierz. Co do stref i opłat nad Jeziorem to jest to temat do oceny dla prawników, ale UM powinien przeanalizować stanowisko Pani Zych. Natomiast co do Chmielowa to ja nie wierzę, że Nowa Dęba odpuści, musieliby sami mieszkańcy Chmielowa chcieć się przyłączyć do Tarnobrzega, więc to ich należałoby najpierw zapytać, czego oczekiwaliby od władz Tarnobrzega, aby stać się dzielnicą miasta. Jeśli mieszkańcy Chmielowa chcieliby być częścią naszego miasta, to wtedy Nowa Dęba nic by nie zrobiła, natomiast samo zdanie Tarnobrzega wiele nie znaczy.

walt
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

w Sopocie też marzą o dołączeniu do Tarnobrzega.
podobno już zbierają podpisy 🙂

Lewo
2 lat temu
Reply to  walt

TARNOBRZEG ZADA DOSTĘPU DO MORZA.!!!

obywatel
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Z Chmielowej to nie dadzą sobie spokój , tak jak że Stalami bo tam nikt nie chce, nie marzy o przyłączenie do TBG bo niby po co aby podatki większe płacić, płacić więcej za śmieci, czy też o te firmy co wyprowadziły się z tej mieściny ???
Co rusz te głupawe pomysły wracają głupawych urzędasów o przyłączeniu kolejny WSI a nie radzą sobie z tym co mają teraz .Tam drogi w pola są w lepszym stanie niż tu w mieście.

ten z rowerem
2 lat temu
Reply to  obywatel

I lepiej po tych drogach polnych jedzie się rowerem, niźli w Tbg po tych pseudo drogach rowerowych.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

A popatrz ??? Jeszcze niedawno co innego pisałeś na jej temat???
Teraz czyżby już nie chciała tylko zabłysnąć ???
A co na to twój BOŻEK burmistrz ???

Juliusz Cezar
2 lat temu
Reply to  obywatel

Ja wierzę w działania Prezydenta i jego wizję. Jednak ciężko polemizować z argumentami z dzisiejszej konferencji Pani Zych, zwłaszcza boli ominięcie naszego miasta przez szybką kolej. A Prezydent musi przemyśleć pewne sprawy, bo jeśli będzie tak traktował ludzi, to nawet Ci, którzy mu dobrze życzą, staną się jego przeciwnikami i będą krytykować, wytykać błędy i cieszyć z porażek. Choć tak naprawdę to smutne, bo gramy wszyscy w jednej drużynie i powinniśmy sobie pomagać.

Rowerzysta
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Jeden z punktów programu wyborczego obecnego prezydenta: rozwój infrastruktury dróg rowerowych. Tymczasem powstają w większości drogi pieszo-rowerowe, a na wyremontowanym odcinku ul. Mickiewicza od ul. Szpitalnej do ul. Kochanowskiego nie stworzono jakiejkolwiek infrastruktury rowerowej. Kto ma realizować jego własny program, jeśli nie on?

rowerowy
2 lat temu
Reply to  Rowerzysta

Na Mickiewicza nie ma infrastruktury rowerowej w kierunku centrum od Wisłostrady, nie od ul. Szpitalnej. Do tego od lat brak ścieżek w centrum (ulice Piłsudskiego, Mickiewicza, Sokola, Moniuszki, Wyspiańskiego) oraz przerwa w ścieżce na Sikorskiego od ul. Sandomierskiej do ul. Borów. W kwestie nawierzchni ścieżek, ich przebiegu i organizacji ruchu nie będę już wchodził, bo szkoda nerwów. Czyli ten rozwój infrastruktury dróg rowerowych dotyczy tylko jeziora?

tyż z rowerem
2 lat temu
Reply to  rowerowy

W Tbg w ogóle nie ma infrastruktury rowerowej. To co wybudowali trudno nazwać ścieżkami rowerowymi. To są tory przeszkód.
W Tbg nie mają pojęcia jak się ścieżki rowerowe buduje. Podejrzewam, ze nikt budowniczym nie powiedział do czego służą, że mają zapewnić ciągłość jazdy rowerzysty, bez przeszkód, bez wstrząsów.
Urzędasy Z Bożkiem na czele niech se sam po nich jeździ.

rowerowy
2 lat temu
Reply to  tyż z rowerem

Jest kilka ciągów w Tbg, które można nazwać infrastrukturą rowerową, np. na Kopernika czy nad jeziorem (przymykając oczy na niektóre wady). Reszta to pseudo drogi rowerowe (np. od ul. Litewskiej w stronę Sandomierza) oraz drogi pieszo-rowerowe, a raczej chodniki rowerowe. Dwa ostatnie typy powinny być nieobowiązkowe dla rowerzystów, oznakowane jak w linku.comment image
(STANDARDY I WYTYCZNE KSZTAŁTOWANIA INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ, GÓRNOŚLĄSKO–ZAGŁĘBIOWSKA METROPOLIA).

Neltah
2 lat temu
Reply to  rowerowy

To wszystko jest pier..enie i bajzel prawny. Tworzenie komplikacji, wielość znaków i różne interpretacje tych samych przepisów. Logiki żadnej. U nas w Tarnobrzegu na szczęście nic podobnego nie postawili. W sytuacji jak na zdjęciu jedyne SENSOWNE rozwiązanie, to NAMALOWANIE poziomej białej linni na chodniku dzielącej szlak pieszy od szlaku rowerowego ,a pionowo znak szlak pieszo-rowerowy. I nawet jeśli któryś punkt mówi że chodnik ma byc z innego materiału niż ścieżka, to prawnie jest to poprawna konstrukcja, gdyż nie ma innej możliwości, nikt chodnika rozbierał nie będzie i stawiał na nowo ani nikt nie zabroni ruchu rowerowego, wobec tego linia powinna być i nawet jakby to poszło do sądu administracyjnego(w co wątpie) to miasto ma sprawę wygraną, a na ulicach byłby porządek. Ale co, jak takich mają prawników ,co nie umieją interpretować przepisów, zamalowują znaki poziome na chodnikach, bo cośtam źle przeczytali ,to jest to co jest. Najlepiej na Warszawskiej ,nie ma żadnego znaku i święty spokój

rowerowy
2 lat temu
Reply to  Neltah

W Polsce nie ma oznakowania pionowego pozwalającego wyznaczyć ciąg z rozdzielonym ruchem pieszych i rowerów, który byłby nieobowiązkowy dla rowerzystów. Przez to w sytuacji ze zdjęcia zarządca drogi, chcąc nie nakładać na rowerzystów obowiązku jazdy po chodniku wykonanym z trzęsącej kostki, zgodnie z przepisami mógł jedynie dopuścić ruch rowerów na całej szerokości chodnika. Poza tym w miejscach, w których szerokość chodnika jest mniejsza, np. ok. 2,0 m, dzielenie chodnika byłoby bez sensu, bo na części metrowej szerokości i tak by się nikt nie minął.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Przez ten czas , przez który jest burmistrzem to trochę już ze swoich zwolenników i tych co na niego głosowali zrobił sobie przeciwników a pierwszą decyzją była nominacja na wice Pluto, a drugą realizacja pomysłu nie swojego – sprzedaż udziałów w wodociągach, trzecią przeznaczenie ogromnych środków na remonty ulic nad zalewem zamiast przeznaczenia kasy na remonty ulic przy których mieszkają ludzie (zapomniał że przede wszystkim mieszkańcy są najważniejsi i miejsca w których żyją i mają potrzeby na codzień a nie miejsca na zalewem ).Pewnie wielu też z powodu wprowadzenia opłat za parkowanie w mieście (zwłaszcza tych biedniejszych) jego zwolennikami też już nie będzie, zwłaszcza kiedy w programie nic o tym nie wspominał ( tak to jest jak realizuje się pomysły innych działających tylko we własnym interesie – patrz straż miejska) a za to miał budowę parkingów których w mieście nie ma .

tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Sprawa opłat za wjazd nad jezioro to sprawa dla CBA

pasażer nie na gapę
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

W Tarnobrzegu nie ma gdzie kupić biletu na pociągi dalekobieżne. Kasy na dworcu nie ma. Kiedy planuje się wyjazd i jazdę z przesiadkami pociągami IC lub TLK to gdzie mogę zakupić bilet z wyprzedzeniem o kilka, kilkanaście dni?
Pomijam płatności online bo z tego nie korzystam. W necie siedzą hakerzy i tylko czekają na takie okazje.

obywatel
2 lat temu

A jeszcze pociągi jeżdżą ????

pasażer nie na gapę
2 lat temu
Reply to  obywatel

Tak, szynobusy do Rzeszowa i w drugim kierunku do Rozwadowa, Lublina.

obywatel
2 lat temu

Czyli do dzielnicy Stalowej Woli ?

pasażer nie na gapę
2 lat temu
Reply to  obywatel

Tak, do Rozwadowa, dzielnicy Stalowej Wólki. Szynobus jedzie też dalej do Lublina.

pasażer nie na gapę
2 lat temu

Ten co minus postawił. Może byś tak podpowiedział a nie minusował, co?

pasażer nie na gapę
2 lat temu

Brak podpowiedzi :-((.
Doszedłem do wniosku, że jedynym wyjściem z tej sytuacji, konieczności zakupu biletu
z wyprzedzeniem , będzie wyjazd do Rzeszowa i tam dokonanie zakupu biletu w kasie dworca kolejowego.

Stanowcze NIE dla Konfederacji
2 lat temu

Wszystko tylko nie Konferderacja która szuka dziury w całym !.
Odczepcie sie od Tarnobrzega i znajdzie sobie inne miasto może Nowa Dęba ?

Bozo
2 lat temu

To wyprowadź się lewaku gdzie indziej jak nie pasuje. Najlepiej na zachód do swoich kolorowych

Lewo
2 lat temu

Dobre miejsce, dla takich osób na tle psychiatryka.!

Tarnobrzeski głupek
2 lat temu

Jeśli informacja że Tarnobrzeg został odcięty od szybkich połączeń kolejowych się potwierdzi to ja jestem już głupi. Wiem że rządzi w mieście zydo-komuna. Ale czy PiS już odpuścił sobie Tarnobrzeg i chce aby tacy ludzie jak Bożek Pluta Potański w następnych wyborach mieli 99% poparcia a Kalinka 1%?. Rozumie że miasto nie dostało na jedną czy drugą drogę bo Bożek z PO ale zaoranie tarnobrzeskiej kolei?! Przecież to są decyzję które skutkują na pokolenia?! Nie rozumie tego. Pewnie przy uciesze tarnobrzeskich komunistów wyznam ze będę nieobecny w kolejnych wyborach. Dziękuję Panu Kalinka, Dziubiński, Weber Pani Pekar, Sagatowskiej, Leniart że zmuszacie mnie do takiej postawy. Jakoś na zachodzie i północy Polski gdzie nich was nie chce inwestujecie a w takich miastach jak Tarnobrzeg odpuszczacie. Moim zdaniem kandydat z PiS wcale nie byłby bez szans ale przy takich działaniach? Panie Kalinka samo rozwieszanie plakatów wyborczych nie wystarczy. Trzeba coś robić dla naszego miasta i przekonywać ludzi że to wasza zasługa ale wy uważacie chyba inaczej. To może ja jestem głupi?

walt
2 lat temu

naiwny tylko.
choć to może być tożsame w naszym kraju 🙂 bo był czas by się jednak z tych złudzeń wyleczyć.

natomiast myli się ten co myśli,że kalinka junior wydreptałby więcej.
tu u nas w odróżnieniu od Stalowej nie ma ministrów i viceministrów i nie przyjeżdża długopis a i klanu synów katechetek nie ma.

Konkluzja
2 lat temu

Nie jesteś głupi, tak to już jest, że dba się o ośrodki, które się liczą, bo tam jest że tak powiem czym zarządzać. A dlaczego w innych nie ma czym zarządzać? Bo tam o wyborze większości decydują sympatie i nadzieje, a nie rozsądek i realizm. Zachęcam do codziennego oglądania aktualności na TVP Rzeszów przez powiedzmy miesiąc i porównania sobie, ile mówi się tam o inwestycjach w Tarnobrzegu (i w ogóle o Tarnobrzegu), a ile o inwestycjach w innych miastach, np. w Jaśle.

wizja
2 lat temu
Reply to  Konkluzja

Z życiorysu burmistrza Jasła:
„Studiował na Politechnice Rzeszowskiej, uzyskując tytuł magistra inżyniera budownictwa. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie.
Po studiach powrócił do Jasła i podjął pracę w przedsiębiorstwie budowlanym. W PRBI PRO-BUD pracował ponad 18 lat. W latach 2000-2003, pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Organizacyjnego. W latach 2007-2010 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Jasła. W pozostałym okresie prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie nadzorowania i projektowania budowlanego”.
Wyjaśniło się trochę?

Dodo
2 lat temu
Reply to  wizja

Nie jest to historyk, politolog itp., tylko inżynier.

Ewcia
2 lat temu

Nie gaś ducha, nie warto marnować głosu, zawsze możesz go oddać na Konfederację.

obywatel
2 lat temu

PIS to w Tbg pilnuje stołków, koryta w urzędzie i radach – lokalni pisowcy Chojnie sięgają do koryta z kasą a szczególnie kalineczka i jego ludzie. Z takimi pozornymi pisowcami to w Tbg nigdy nie wygra wyborów ( ich kandydat na burmistrza). To tarnobrzeskie pokolenie pisowców ma rodowód PZPR a kalineczka to nierozwieszał plakatów wyborczych , przynajmniej w SM Siarkowiec robili to pracownicy spółdzielni lub prywatna firma wynajęta do takich celów , kalineczka ponoć ani grosza nie zapłacił za wieszanie swoich plakatów w zamykanych gablotach na klatkach tak samo jak inny gwiazda pisowska – Nowaczek.

Kasia
2 lat temu
Reply to  obywatel

A tatuś Kalineczki w radach nadzorczych I jego ludzie też Myślę że ktoś to rozliczy i będą to ludzie pisu.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Kasia

To chyba właśnie o takich mówił ostatnio PREZES. Tu to jest coś na wzór mafii lokalnej

Lewo
2 lat temu
Reply to  obywatel

I. CO Z. TEGO.?? I KOGO TO.??

obywatel
2 lat temu
Reply to  Lewo

Lewactwo nic nie interesowało po za korytem – zamilcz .

Alf
2 lat temu

Ochłoń może wreszcie. Czasy gdy miasto było stolicą województwa minęły już bezpowrotnie. Powoli wracamy do czasów sprzed odkrycia złóż siarki. Wrócimy do 5-8 tysięcy mieszkańców za 20-30 lat.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Alf

Najgorsze jest to że w wielu głowach pozostały sny o metropolii tego miasta i co rusz śni się im powiększanie miasta o kolejne wsie – tylko po co jak inwestorów brak, chętnych do stworzenia miejsc pracy brak a czas w tym temacie zapiera..la i miernoty lokalne, polityczne nawet nie zauważyły że im dawno ten czas spierd ..ł i jest już niedoścignięcia .

Lewo
2 lat temu

Ta kobieta to be szczelny kłamczuch. Jako dowód przypomnę jej konferencje na wiosnę, gdzie chucznie i publicznie zapowiedziała referendum dotyczące odwołania prezydenta.!!

obywatel
2 lat temu
Reply to  Lewo

A Bożek to co – woda podrożała a miała nie podrożeć ???

Prawo
2 lat temu
Reply to  Lewo

„Be szczelny kłamczuch” to Ty. Ona mówiła jedynie o rozważeniu na wiosnę możliwości rozpoczęcia procedury referendum.

Juliusz Cezar
2 lat temu
Reply to  Lewo

No niestety, ale trzeba z nimi się liczyć i w miarę możliwości współpracować, bo mają argumenty i sporo racji, więc takie podejście nic nie da. Czas to zrozumieć. Pan Prezydent też chyba powinien przemyśleć niektóre sprawy i uderzyć się w pierś, bo jednak nie wszystko się udaje. A koniec kadencji bliżej jak dalej, więc nawet jeśli opozycja wytyka błędy, to można jednak wykorzystać to jako wskazówki dla skorygowania dalszej pracy.

Prawo
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Pora zacząć, bo jest sporo do tego skorygowania.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Prawo

Najpierw niech skoryguje swoje otoczenie i klakierów , bo bez tego to będzie tylko kolejny lans.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Juliusz Cezar

Juliuszu czy z tobą wszystko w porządku ??? bo to coś nowego w sprawie burmistrza.
Otoczył się ludźmi z którymi od dawno odgrodził się od mieszkańców wierząc jedynie w nieomylność urzedasów i klakierów ale ma to na co zasłużył ( Pluto jakby co to i tak wszystkiego się wyprze i zwali na wiadomo kogo – zresztą nie tylko on).

Odyseusz
2 lat temu

Dla własnego dobra obejrzyj zanim padniesz ofiarą szczepionkowych LUDOBÓJCÓW ! https://odkrywamyzdrowie.pl/post/mocne-slowa-naukowca-ze-szwajcarii-ta-szczepionka-to-bron-biologiczna

zombie covid
2 lat temu
Reply to  Odyseusz

jak jeszcze raz wrzucisz te bzdury to cie dopadnę 😉

luzak
2 lat temu
Reply to  zombie covid

Spoko, wyluzuj. Każdy ma prawo pisać, a czy mądrze to inni ocenią.

Blad
2 lat temu
Reply to  zombie covid

Nie musisz, nie czytaj. Pismo Święte, Paciorek i spać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
108
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content