Trwa budowa obwodnicy Tarnobrzega (foto i video z drona 4K)

Trwa budowa obwodnicy Tarnobrzega. Droga połączy drogę wojewódzką nr 871 z drogą nr 723 w pobliżu Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Budowa obwodnicy będzie kosztowała blisko 50 mln zł. Główna część inwestycji ma zostać zrealizowana do grudnia 2021 r. Budowa będzie kontynuowana od marca do lipca 2022.

Budowana droga obwodowa będzie drogą klasy G (główna) o szerokości pasów ruchu 3,5 m. Przewidziana prędkość projektowa poza terenem zabudowy wynosić będzie 70, 60 km/h, a prędkość projektowa na terenie zabudowy 50 km/h. Jej początek znajduje się w rejonie istniejącej drogi wojewódzkiej Nr 871 (ul. Sikorskiego). Na włączeniu obwodnicy z ul. Sikorskiego zaplanowano budowę ronda/skrzyżowania. Następnie obwodnica przetnie ul. Gruntową oraz ul. Stanisława Orła, dalej pobiegnie wzdłuż ulicy 12 Października po terenach rolnych, leśnych i ogródkach działkowych, następnie wzdłuż linii kolejowej aż do ronda w ul. Bema. Ronda planowane są również na skrzyżowaniu z ul. Dworcową i łącznikiem do drogi Nr 871 oraz skrzyżowaniu z drogą boczną stanowiąca łącznik do ulicy M. C. Skłodowskiej. Od ronda w ul. Bema przebieg obwodnicy łukiem kierował się będzie do Al. Warszawskiej. Obwodnica dobiegać będzie do ronda w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 723 (al. Warszawska) na osiedlu Zakrzów. Całkowita długość odcinka, zgodnie z decyzją ZRID wydaną przez Wojewodę Podkarpackiego w dniu 29.01.2021 r., wyniesie 9 km.

Za wykonanie obwodnicy odpowiada firma Strabag. Zakres robót obejmuje oprócz głównego zadania, czyli budowy jednojezdniowej obwodnicy, także przebudowę dróg istniejących wraz z budową skrzyżowań, budowę dróg obsługujących przyległy teren, budowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę ciągów pieszo-rowerowych, chodników, zatok autobusowych itp.

W ramach inwestycji zrealizowana będzie także budowa systemu odwodnienia, budowa przejść dla zwierząt, budowa sieci kanalizacji deszczowej, zbiorników retencyjnych, budowa ekranów akustycznych i przeciwolśnieniowych.

 Zakres robót obejmuje też montaż barier ochronnych, oznakowanie poziome i pionowe drogi, budowę sieci elektroenergetycznej, przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej (linie elektroenergetyczne, sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna, gazowa, teletechniczna, odwodnienia), przebudowę sieci melioracji szczegółowej, budowa kanału technologicznego.

Po zrealizowaniu inwestycji zaplanowano nasadzenia nowej zieleni.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
As
2 miesięcy temu

I tak z szumnej początkowo drogi ekspresowej finalnie powstanie droga obwodowa z ograniczeniami do 50 km/h .

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  As

Miała być obwodnicą a będzie miejska droga obwodowa. Ciekawa Czy droga 723 będzie jak obecnie : Sikorskiego, Warszawska czy też będą to tylko ulice miejskie i czy droga wojewódzka 723 będzie przebiegała drogą obwodową ???

Bozo
2 miesięcy temu

Od kiedy zwykła droga jest nazywana obwodnicą? Obwodnice to ma np Mielec

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Ogłupiania ciąg dalszy – już wierzą że to obwodnicą będzie .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

W Tbg tak jest !!!

Borys
2 miesięcy temu

Więcej takich dróg potrzeba w mieście

wojto z sando
1 miesiąc temu
Reply to  Borys

po co ta obwodnica? liczba ludnosci tarnobrzegu za okolo 20 lat bedzie wynosci okolo 20 kilka tysciecy

henryk tarnobrzeski
1 miesiąc temu
Reply to  Borys

tarnobrzeg to miasteczko na uboczu zadna obwodnica nie jest tu porzebna

Ali
2 miesięcy temu

Jakie 50 km Od rondka do ronda to będzie prędkość 20 km na godzinę I jeszcze rondka będą blokowane przez tiry

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Ali

Będzie tak jak jest tylko ruch będzie w innym miejscu , wyprowadzi ruch z blokowisk na obrzeża , a korki jak były w pewnych godzinach tak będą ( tylko w innych miejscach.

rezultat
2 miesięcy temu

Większość głosujących wybrało tę drogę obok zabudowy jeziora jako zbawienie dla miasta, więc miasto idzie w kierunku tego zbawienia, a jest nim wyludnienie do poziomu miasteczka.

Odyseusz
2 miesięcy temu

Dla własnego dobra obejrzyj zanim padniesz ofiarą szczepionkowych LUDOBÓJCÓW ! https://odkrywamyzdrowie.pl/post/mocne-slowa-naukowca-ze-szwajcarii-ta-szczepionka-to-bron-biologiczna

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Węże szczepionkę bo może coś na nogi pomoże bo na twoją tępą mózgownicę to już za późno – chyba od urodzenia ??

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

tobie kretynie już nic nie pomoże , zamiast mózgu totalna jajecznica !

Odyseusz
2 miesięcy temu

Obwodnica czy też droga miejska jak zwał tak zwał , ale jedno jest pewne takie drogi przyczyniają się do rozwoju miasta ! A komu nie pasi,droga wolna ze wsi przszedł na wieś poszedł 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Właśnie dzięki takim jak twoje rady jest tak jak jest w tej mieścinie, dziadostwo jak się patrzy a ta droga to napewno się nie przyczyni do rozwoju miasta i przestań pierd ..ć takie wierutne brednie .
Bez inwestorów, miejsc pracy to sobie możesz tylko pomarzyć i przedstawiać te pierd….ne wizję.

orto
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

na pewno jeśli już

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  orto

I rację masz – zadowolony?

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jak się idioto nie przyczyni choćby żeby miał przy tej drodze powstać zajazd, stacja benzynowa to nowe miejsca pracy. Po za tym kwestie pro zdrowotne spaliny zostają wyrzucone poza centrum miasta a tym samym rozwój społeczeństwa pro zdrowotnego! zanim coś napiszesz pomyśl bo piszesz głupoty prostaku !

Odys
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Odniosę się tutaj, bo tu więcej „argumentów” podałeś.
Spaliny wyrzucone poza centrum – jak ktoś będzie chciał dojechać dajmy na to z Dzikowa do centrum, to będzie obwodową jechał? Ta droga przejmie tylko tranzyt i niewielką część ruchu po mieście (max 20%). Oczywiście pomijając okres zaraz po otwarciu, kiedy każdy będzie chciał się przejechać nową drogą.
Nowe obiekty przy obwodowej – w Zakrzowie w wybudowanej hali PPT jest jeszcze miejsce, dodatkowo po drugiej stronie ul. Warszawskiej jest tam teren z doprowadzonymi drogami pod budowę drugiej hali. Jest też miejsce w strefie machowskiej. Jest też sporo niezabudowanych działek przy ul. Warszawskiej. Nie kojarzę za to uzbrojonych działek przy trasie obwodowej. Pomijam już kwestie związane z zagospodarowaniem przestrzennym itp.
Podsumowując obwodowa przyczyni się co najwyżej do rozwoju kraju, poprawiając sieć dróg tranzytowych, na rozwój miasta będzie mieć nijaki wpływ.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odys

Sama racja ! Będzie tylko szybszy tranzyt z miast w których się coś produkuje (są zakłady produkcyjne) .
Ułatwienia to będą tylko dla tirów na trasie St. Wola, Mielec ( i dalej), St.Wola Sandomierz ( i dalej) Od Sandomierza i Gorzyce do Mielca, Rzeszowa (i dalej) zresztą i tak praktycznie wszystkie tiry i ciężarówki tylko przejeżdżają przez miasto (poza tymi co zaopatrują sklepy w TBG) bo tu zakładów o jakimś znaczeniu dla gospodarki kraju nie ma .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Przestań już pierdo….ć o czymś o czym nie masz pojęcia – tylko tiry i ciężarówki będą sobie skracały drogę na trasach Mielec- St.Wola itd baranie jeden. Czekamy na te twoje zajazdy, stacje benzynowe ??? Dla przypomnienia ćwoki stacje benzynowe są : koło tzw komina i to dwie , przed wiaduktem też jest.

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

O ile wiesz transport jest też wielką gałęzie gospodarki. Kto będzie tobie bronił założyć przy tej drodze zakład wulkanizacyjny? Po za tym nikt nie widzi istotnego aspektu- co najbardziej niszczy drogi – wielkie samochody typu tir – . Czy nie łatwiej jest remontować jedną ulicą zamiast kilku w centrum miasta? Co do obywatela myślę że jesteś trollem , który neguje wszystko co dzieje się w TBG za to pieje z zachwytu jak to samo robi się w Stalowej czy Mielcu. To właśnie przez takich niedouczonych pseudo ekonomistów nic w tym mieście według was się nie opłaca.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Właśnie przez takich pierd…cwaniaków jest jak jest – zakłady wulkanizacyjne , to wymień poważniejsze firmy transportowe z tego miasta – jesteś oderwany od rzeczywistości i piszesz jak ostatni komunistyczny ekonomista a zielonego pojęcia ćwoki nie masz .
Faktem jest że pierd…nie tarnobrzeskie lokalne miernoty traciły czas na wojenki pomiędzy sobą aby dorwać się do koryta a w tym samym czasie w ościennych miastach o których piszesz byli ludzie z wizją i ściągali inwestorów chcących inwestować w duże poważne zakłady produkcyjne dające ludziom pracę i dzięki temu miasta te się rozwijają a tutaj niedouczenia miejscowi wizjonerzy analfabeci ekonomiczni myśleli jak ty i nadal myślą że zalew, muzeum, ścianka wspinaczkowa i droga obwodowa spowoduje rozwój miasta ??? Przestań już pierd …lić swoje brednie i banialuki – bez przemysłu, powstawania zakładów pracy – produkcyjnych o rozwoju można zapomnieć – dlatego młodzi stąd spierd…bo nie widzá przyszłości tu w tym mieście i widzą ilu tu takich głąbów takich jak ty, ograniczonych intelektualnie , mających urojone wizję jak u opętańców którym czas na rozwój już dawno spierd…ił a oni nawet w swojej tępiciel tego nie zauważyli.
Jakoś nikt w lesie przy autostradzie nie stawia zakładu produkcyjnego .

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Omg człowieku najadłeś się jakiegoś szaleju ? W krótkim czasie awansowałaś nowo budowaną drogę z rangi miejskiej do autostrady – gratuluje rozmachy, ku*wa chińczycy mogliby się od ciebie uczyć:):):)

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Idąc tokiem twojego absurdalnego myślenie to przy tej drodze powinny powstawać inwestycje dające miejsca pracy .Ale masz rację bo jak sam piszesz , to tylko DROGA MIEJSKA ???? A ci się inwestycje śnią . Coś się zakombinowałś komunistyczny ekonomisto z PZPR .

Odys
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Wyjaśnij w jaki sposób takie drogi przyczyniają się do rozwoju miasta?

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Odys

Choćby lemingu poprzez otwarcie nowych terenów pod inwestycje ! Było pole będzie zajazd, stacja benzynowa i wiele innych inwestycji

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

A inwestorzy to są ?? Chyba nie masz na myśli jakiejś knajpy (bo tych dostatek w mieście) albo stacji benzynowych ( bo tych także dostatek koło komina i pod wiaduktem.
Same brednie i wytwory wyobraźni nie poparte żadną logiką .

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Co za ekonomiczny tłumok z ciebie , ręce opadają !!! Droga to przysłowiowa „wędka” a teraz wszystko w gestii urzędników i od tego czy są w stanie sprowadzić inwestorów. Wytłumacz lemingu jak maja powstawać inwestycje bez inwestowania w drogi dojazdowe do działek ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Tłumiki dlatego kolei i ważniejsze (projektowane) drogi krajowe omijają TBG ponieważ tu żaden znaczący przemysł dla gospodarki nie istnieje i nawet nie jest przewidywany
Zapamiętaj inbecylu Tbg miał swoje pięć minut który bezpowrotnie minął a ostatnia szansa została zaprzepaszczona na powstanie tu jako takiego przemysłu przez pierd…miejscowych burmistrzów, urzędników i miernot politycznych skupionych tylko na sobie i prowadzeniu lokalnych wojenek przez byłych burmistrzów pomiędzy sobą aby dorwać się do koryta .

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Wiesz czemu idioto wszystko omija Tarnobrzeg? A dlatego ze każde liczące się miasto ma swojego reprezentanta w sejmie w senacie który walczy o los swoich wyborców. Ale w TBg mieszkają zawistne ku*wy jak ty które swojemu wydarliby oczy za to innym ciągnęli bez gumki:)

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Był Stępień , był obecny wice Pluta – to gdzie byli i co robili ???
Odpowiem – napychali sobie kieszenie a miasto to było tylko po to aby dorwać się do koryta i nic w tej materii się nie zmieniło w podejściu lokalnych miernot politycznych.
Słowem czyli same ku…y aspirują z Tbg do sejmu i Senatu – mieszkańcy majá na takie polityczne ku..y głosować.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Właśnie ” każde liczące się miasto ”
– idioto piszesz a nie rozumiesz tego co piszesz ??? Przemyśl głąbie to co napisałeś , może za którymś razem zrozumiesz baranie ?????
A z Tbg walczą tylko aby dorwać się do koryta – za wszelką cenę traktując mieszkańców jak barany
Zapytaj się byłego posła Stępnia – gdzie te zakłady co obiecywał ludziom z Siarkopolu, gdzie ta fabryka w Jeziórku ??? A teraz jeszcze burmistrz wsadził w nagrodę za zasługi do rady nadzorczej w spółce miejskiej – oj ku…a kasa, kasa tylko dla swoich.

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Masz kompleksy głąbie mniejszości i naśmiewasz się z TBG. Kto ci każe tutaj mieszkać droga wolna, nie pasi tobołek w rękę Świat czeka. To że dzięki nieudolnym rządom to miasto coraz bardziej odstaje ale to nie wina mieszkańców, a władz które wybierają. Uważam że wszystko co wiąże się z rozwojem miasta jest pozytywne począwszy od dróg na zakładach pracy kończąc. Fajnie byłoby gdyby to miasto zaczęło się rozwijać ale jak skoro na szczytach władzy siedzą ludzie z Baranowa, stalowej , mielca to dlatego jesteśmy oszukiwani na każdym kroku. Reasumując polemika z tobą to jak rzucanie w studnie kamieniami bez dna – odbija się same puste echo dekla pod kopułka:)

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Ja mam kompleksy ?? Przestań pierd ..ć. Dla przypomnienie tych ćwoków z poza miasta zatrudniają burmistrzowie a prym wiedzie Bożek, ale tak to jest jak poszło się na układy z pierd .. klakierami typu Pluta

wojto z dwikoz
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

wszystko omija bo to nic nieznaczace miasteczko sztucznie wypromowane za komuny

Odys
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Nie dotarło, więc jeszcze raz. W Zakrzowie w wybudowanych halach PPT jest jeszcze miejsce na zakłady i biura. Oprócz tego są tam uzbrojone tereny pod budowę kolejnych hal. Z drugiej strony miasta w strefie machowskiej też są jeszcze tereny nadające się pod zakłady. Do wszystkich tych terenów są doprowadzone drogi dojazdowe. Skoro więc dostępne tereny inwestycyjne z drogami dojazdowymi nie są zapełnione, to po co robić drogi dojazdowe do innych terenów, które na dodatek trzebaby dopiero uzbroić itd.? Na marginesie do obu tych obszarów dojedzie drogą obwodową, więc tym bardziej nic nie powstanie przy niej.

Podsumowując masz rację odnośnie wyprowadzenia ruchu tirów z centrum, co do reszty nie. Nasuwa się więc pytanie, czy wyprowadzenie ruchu tirów z centrum jest warte wydania kilkudziesięciu milionów i odsunięcia przez to potrzebnych remontów dróg w centrum o kolejne lata?

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Odys

Powiedz mi lemingu co mają puste hale do drogi obwodowej. Może to że są zarządzane przez klany nieudaczników !!!

Odys
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Pisałeś o terenach inwestycyjnych, to ci wskazałem takowe z drogami dojazdowymi. Odsyłam do mojej poprzedniej wypowiedzi, jeśli jej nie rozumiesz lub chcesz odwracać kota ogonem, to trudno.

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Odys

Ale są tereny inwestycyjne sam to potwierdzasz : czyli jest uzbrojenie i drogi dojazdowe. Więc jak myślisz kto jest winien takiego stanu rzeczy. Powiem jest w UM dział promocji i inwestycji ale co z tego jak wyniki marne a wszyscy zatrudnieni to miernoty ciotów , pociotów z UM !

Odys
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Kto jest czemu winien to inny temat. Tematem polemiki była droga obwodowa jako droga, przy której będą powstawać tereny inwestycyjne. Budowanie jej w tym celu jest bez sensu, bo miasto ma wolne tereny inwestycyjne z doprowadzonymi drogami dojazdowymi, zlokalizowane przy drogach wojewódzkich.

Zatem po raz ostatni: masz rację odnośnie wyprowadzenia ruchu tirów z centrum, co do reszty nie. Nasuwa się więc pytanie, czy wyprowadzenie ruchu tirów z centrum jest warte wydania kilkudziesięciu milionów i odsunięcia przez to potrzebnych remontów dróg w centrum o kolejne lata?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

A jak myślisz – wpadł ponoć tylko grosik a tysiącznik mają się dobrze -Dlaczego???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Lemingu to ty twierdzisz , że powstaną nowe miejsca pracy a tereny te które są a miejsca pracy nie powstają to niby dlaczego ???
Może wyjaśnisz dlaczego w parku przemysłowo technologicznym nie ma ani przemysłu a technologii ???
Przecieź hale gotowe ??

wojto z dwikoz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

ten park to jest wam potrzebny jak k majtki pieniadze wyrzucone w bloto kpw?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wojto z dwikoz

Tak jak kur .a w zalew, kolekcją do muzeum , nasadzenia a mieście ulice nie remontowane od lat , dziura na dziurze ale pierd .ni urzędnicy, burmistrz mają ekstra poczucie że miasto się rozwija no cóż historyk to historyk .

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Pisz skargi do UM dział promocji i inwestycji . Zatrudnionych jest tam około 5 pracowników za nasze pieniądze. Więc za co oni pobierają pensje, nieudolni zwolnić zatrudnić kumatych !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Szkoda czasu i tak burmistrza z urzędami nie interesują problemy mieszkańców – oni majá swojá pierd ..ją pojeb…ją wizję – polskie LAS VEGAS , miasto rozrywki i wypoczynku a ty zaliczasz się do nich .

z Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Pisanie do nich raczej nic nie zmieni. Czeka się długo na odpowiedzi, odpowiedzi są nic nie znaczące lub jej wcale nie ma.
Urząd jest dla nich a nie dla obatela !!! A cała otoczka to pozory.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odys

Zatrudnię pytanie a jego uczyli tylko propagandy , nie jest w stanie przytoczyć nic prócz bredni jak to były towarzysz z PZPR – tylko bolszewicka propaganda.

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Sam jesteś stary wyleniały komuch z czerwonym nosem od jabola 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Ty podmiocie nauk Stalina i Lenina – zamilcz bo bredzidz jak ciuła

Wyliczanka:
1 miesiąc temu

Tylko nie ma się kto zająć:
1) Drogą do promu (łata na łacie), od wielu lat nie remontowana, może nawet w ogóle.
2) Ul. Rusinowskiego, przy wieży ciśnień i stacji paliw (łata na łacie). Ulica krótka, ale nawet na nią nie ma kasy?
3) Terenem przy garażach w pobliżu lasu Kamionka. Nic nie poczyniono, aby dojazd do każdego garażu był… normalny.
4) Ul. Długosza, na Miechocinie (zdarty asfalt po jednej stronie ulicy).

Remonty w trakcie:
ul. Orląt Lwowskich (ślamazarne tempo prac).
ul. Mickiewicza , obok Urzędu Miejskiego (jak wyżej, nic się nie dzieje na placu budowy od wielu tygodni)

Za to same zachwyty słychać jaki to Tarnobrzeg „piękny”.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Wyliczanka:

Bo wizja najważniejsza : kolekcja, zalew , obwodnicą, nasadzenia bożkowe, podatki bożkowe ( jeziorowy w kosztach wody i parkingowy) – kasa, kasa, kasa a później urzędasy z nauczycielami na czele : premie i podwyżki .

Sprawa
1 miesiąc temu
Reply to  Wyliczanka:

Podobno nadzór budowlany nakazał wykonać na ul. Wiślnej frezowanie warstw nawierzchni, ułożenie warstwy wyrównawczej oraz przełożenie płyt chodnikowych z wyrównaniem i uzupełnieniem podłoża, w terminie do 31 grudnia 2021 r. Także w końcu powinny tam ruszyć jakieś roboty.

Klient pobliskiego sklepu
1 miesiąc temu
Reply to  Sprawa

W grudniu ubiegłego roku w TVL słyszałem, jak to remont w pobliżu Urzędu Miejskiego miał być zakończony w połowie lipca. No to już połowa minęła. Interesi mnie czy do kończą grudnia 2021 skończą przy tym zerowym tempie pracy.

radek
1 miesiąc temu

https://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/sejm-zdecydowal-w-stalowej-woli-powstanie-strategiczny-park-inwestycyjny,299935.html Sejm wydał zgodę na nową strefę przemysłową w Stalowej Woli liczącą 1000 ha pod wycięcie gruntów leśnych

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  radek

A widzisz a tu wizjonerzy żyją drogą obwodową, zalewem, kolekcją w muzeum i pierd …o rozwoju miasta bo kilka sklepów ,jakiejś galerii , stacji, knajp ponoć ma powstać i dawać ludziom pracę i godną płacę ( czyli minimum albo na staż).

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  radek

W St.Woli prezydento znowu startuje po kasę z programu zielony transport publiczny i pewnie dostanie bo ma miejski zakład komunalny , przedtem chyba 13 mln na zakup autobusów miejskich ( ma już takich 10 o napędzie elektrycznym) a tu nawet MKS miejskich nie ma nie mówiąc o miejskim zakładzie transportu. Publicznego – wyprzedali Mleczarz i Helikopter bo parafialny nie potrafiły sobie z tym poradzić .
Za tu pierd….urzędasy wyprowadzać chcą spaliny z centrum na drogę obwodową tylko ciekawe czy też wiatrowi zakażą wiać w centrum spalinami – pierdol…i urzędasy, wizjonerzy (niejaki Odyseusz) a po mieście zapierd …smoluchy dymiące z prywatnej firmy na zlecenie tarnobrzeskich geniuszy z magistratu z przyzwoleniem ograniczników z rady miasta i będą w ramach ochrony środowiska zakładać park w lesie w którym drzew prawie nie ma poza miłośnikiem i którego praktycznie prawie już nie ma .

ten z rowerem
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Niesamowity smród jest też w Machowie. W dniu wczorajszym (niedziela) udałem się na przejażdżkę rowerem. Wyczuwalny był smród podobny do smrodu superfosfatu. Nie wiem czy takie cóś tam robią czy nie, ale wyczuwalne toto było w powietrzu.
Nie na darmo śpiewano za czasów PRL-u „jesteśmy na wczasach, na machowskich kwasach…”

Ewaryst
1 miesiąc temu

Taka „obwodnica” to jak kwiatek do kożucha. Ruchu Mielec-Stalowa Wola nie ułatwi. I tak TIRy będą jeździły przez niemal centrum, tj. główne skrzyżowanie. No i ze St. Woli do Mielca również przez wiadukt.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Ewaryst

Pewnie że tak tylko zostanie skierowany częściowo przez drogę obwodową – już widzę te korki przy wiadukcie – były, są i będą ?

Sabina
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Tak, i lepiej to już było. Jak nie było wiaduktu. Wybudowano wiadukt za grube miliony nad torami, którymi jeździ teraz z 10 razy mniej pociągów niż jeździło przed budową i korki przed szlabanami jakoś ogromne nie były.

Sokół Tarnobrzeg
1 miesiąc temu
Reply to  Sabina

Sabina idź już na prokreację, pożytek będzie dla kraju.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Sabina

Ale bez wątpienie trafna decyzją z wiaduktem niezależnie od tego ile pociągów kursuje obecnie , bez wątpienia to jakby nie patrzeć przyszłościowa decyzją ( korków z powodu przejazdu pociągu nie będzie) ale rzecz w tym że chętnych inwestorów brakuje i jakbyś nie wiedziała dlaczego to przypomnę , chodzá słuchy że ” wpadł grosik” a tysiączkom włos z głowy nie spadł ( dotyczy to poprzedników). Ponoć był chętny do inwestowania w Machowie ale wybudował firmę w St. Woli a dlaczego ” bo tam nie brali??? I dzisiaj zatrudnia ponad 300 osób).

obserwator
1 miesiąc temu

Niech będzie przeklęta ta droga!!!

anonim
1 miesiąc temu

to zadna obwodnica tylko zwykła droga po co ludzie sie zgodziły aby koło ich domów była droga , zadnej tej drogi nie potrzeba było robic i tak tędyk nie będa jeżdzic tiry te nie będ a nadrabiac , zniszczyli tereny zielone

Roman
1 miesiąc temu
Reply to  anonim

Bardzo dobrze że ta droga powstanie. Tiry jucz nie będą wjeżdżały do centrum.

68
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content