Już dzisiaj spotkanie z pisarzem Jackiem Komudą w Tarnobrzeskim Centrum Wolontariatu

Spotkanie z pisarzem Jackiem Komudą odbędzie się w piątek 30 lipca br., w siedzibie Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu. Podczas wydarzenia będzie można kupić książkę z autografem i zdobyć kod QR w Mobilnej Grze Miejskiej #TuTarnobrzeg.

W trakcie spotkania będzie można kupić najnowszą książkę J. Komudy „Zawisza’ w cenie 50 zł oraz książkę z autografem  i kartę USB z Julią, filmową Hubal jako cegiełka do kręcenia serialu „Diabeł łańcucki”, w cenie 100 zł.

Jacek Komuda urodził się w 1972 roku, z wykształcenia jest historykiem Rzeczypospolitej szlacheckiej i Kozaczyzny zaporoskiej. Pisze opowiadania i powieści historyczne, których akcja rozgrywa się w czasach Polski sarmackiej. Tworzy także literaturę fantasy.

Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w 1991 roku, debiutując opowiadaniem pt. „Czarna Cytadela”, które opublikowane zostało na łamach miesięcznika „Nowa Fantastyka”. Do tej pory napisał około dwudziestu książek, opublikowanych przez lubelskie wydawnictwo Fabryka Słów. W większości jego opowiadań występuje szlachcic-awanturnik Jacek Dydyński. Bohater ten występuje także w cyklu powieści „Orły na Kremlu”.

Jacek Komuda zajmował stanowisko redaktora w miesięczniku poświęconym grom komputerowym „Gamestar”. Pracował także w czasopismach „Komputer Świat Gry” oraz „Click!”. Komuda jest jednym z autorów gry fabularnej „Dzikie pola”. Jest także współautorem scenariuszy do gier komputerowych „Wiedźmin” oraz „Earth 2160”. Zajmował się także publikowaniem artykułów historycznych.

W roku 2009 za powieść pt. „Galeony wojny” o tematyce marinistycznej otrzymał nagrodę im. Leonida Teligi. Powieść „Diabeł Łańcucki” została nominowana do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content