„Protest przeciwko likwidacji wolnych mediów” w sobotę w Tarnobrzegu

„Protest przeciwko likwidacji wolnych mediów” odbędzie się w sobotę 31 lipca br., na Placu A. Surowieckiego w Tarnobrzegu. Początek godz.18.

W miniony wtorek w trakcie posiedzenia sejmowej komisji kultury i przekazu odbyło się pierwsze czytanie projektu zmian w ustawie medialnej. Prawo i Sprawiedliwość chce tak zmienić zapisy, by amerykańscy właściciele TVN musieli swoje udziały sprzedać. Inaczej TVN24 nie dostanie zgody KRRiT na przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat, która wygasa za niespełna dwa miesiące.

W obronie stacji TVN powstał list otwarty. Jak informuje portal OKO.press do tej pory podpisało go już 302 dziennikarzy i redaktorów naczelnych. Podpisy są nadal zbierane https://oko.press/apel-w-obronie-tvn-podpisalo-juz-258-dziennikarzy-i-redaktorow-naczelnych-nazwiska/

List otwarty dziennikarzy w obronie telewizji TVN

„My, dziennikarze polskich mediów, protestujemy przeciwko działaniom rządu Zjednoczonej Prawicy uderzającym w niezależność stacji TVN. Deklarujemy, że nie pozwolimy na niszczenie wolności mediów w naszym kraju, i wzywamy światową opinię publiczną do interwencji.

TVN jest największą w Polsce niezależną od władzy telewizją o charakterze ogólnokrajowym. Rządząca od 2015 r. partia Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami wielokrotnie atakowała TVN za materiały pokazujące nadużycia władzy i broniące demokracji w Polsce. Publiczne i prorządowe media piętnowały dziennikarzy TVN i prowadziły przeciwko stacji kampanię propagandową.

W ostatnich miesiącach rząd PiS przeszedł od słów do czynów. Nie przedłuża TVN koncesji na nadawanie, a w Sejmie forsuje ustawę, która ma zmusić właściciela stacji do sprzedania swoich udziałów podmiotowi przychylnemu władzy. Dzieje się tak mimo licznych ostrzeżeń i apeli, także zagranicznych, o zaniechanie ataku na stację.

W szóstym roku rządów łamiąca demokratyczne standardy władza skutecznie przejęła już media publiczne, przekupiła lub po prostu kupiła część mediów prywatnych i zastrasza procesami dziennikarzy. Atakuje również wciąż niezawisły wymiar sprawiedliwości.

Rząd Zjednoczonej Prawicy lekceważy prawa i podstawowe wartości demokratyczne obowiązujące w Unii Europejskiej. Wszędzie tam, gdzie ma taką możliwość, depcze przejawy niezależności. Zneutralizowanie TVN i podporządkowanie jej państwu ma być jednym z ostatnich etapów przejęcia kontroli nad ostatnimi instytucjami, które patrzą władzy na ręce i bronią demokratycznych wartości takich jak jawność, tolerancja oraz równość wobec prawa. 32 lata po obaleniu w Polsce komunizmu historia zatacza koło. Rządząca partia podnosi rękę na media, których wolność jest warunkiem funkcjonowania demokracji. Nie możemy się na to zgodzić.

Nie zgadzamy się na życie w świecie, gdzie prawda nie ma głosu. Naruszałoby to samą podstawę etyki naszego zawodu i dziennikarskiego powołania.

Jeśli rząd uciszy niewygodną stację, to samo spotka pozostałe wolne media. Tej walki nie można przegrać. Byłaby to klęska demokratycznej Polski”.

Subskrybuj
Powiadom o
160 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tylko pis
1 miesiąc temu

Brawo pis,tvn to narzedzie do siania nienawisci i promocja platformy,mieliśmy przykład jak gówniarze chodzili po ulicach miast,Tarnobrzega też skandujac hasła typu;cytuje;jeb.. pis,tylko gówniarze zapomnieli ,że dzięki PIS mają 500+ i inne dodatki,za po nic nie było oprócz BIEDY!

Blad
1 miesiąc temu
Reply to  tylko pis

PISOWSKI PACHOŁEK.!!

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Blad

lepsze PO nie?co PIS zabrał sb-cka emeryture czy ub-cka stary komuchu

Zbyszek
1 miesiąc temu
Reply to  Dorota

Wszyscy „pokrzywdzen”i na ulice?Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę dezubekizacyjną obniżającą emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL oraz ich rodzin.

partia... przyjaciół piwa
1 miesiąc temu
Reply to  Zbyszek

Części z nich należało się obniżenie emerytur. Byli zwykłymi skur… wobec narodu polskiego, dobrze opłacani z dostępem do dóbr materialnych, których innym brakowało.
Towarzyszom z PZPR z KC (Komitetu Centralnego) i KW (Komitetów Wojewódzkich) lub z niższych szczebli też powinni się dobrać do kasy, ale jakoś tego nie poczyniono bo PiS-owców członkowie rodzin w takich partyjnych organizacjach byli aktywni.

Zbyszek
1 miesiąc temu

Towarzysze to towarzysze. Olek prezydent RP,, Leszek, Włodek premierzy i POstkomuna dobrze sie trzyma.No ale SB, UB to by było całkowite przegrzanie pały .

Telewizor
1 miesiąc temu
Reply to  Zbyszek

„Długopis” za to nie podpisał ustawy, która Hermaszewskiemu obniżyłaby emeryturę. Dlaczego? Ano dlatego, że Czarnecki z PiSu jest zięciem Hermaszewskiego.Tym samym lotczik-kosmonauta Miruś jest teściem Czarneckiego. Swój swojemu krzywdy nie zrobi. Rąsia rąsię myje.
PiS to partia działająca wybiórczo, choćby z Hermaszewskim, Piotrowiczem.
PiS i PO to zło, ale nie ma na kogo glosować. Inne partie to pajacyki.

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Blad

Raz sierpem,raz młotem komuszą chołote!

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Dorota

widać po czerwonych ,że ubecja ,sbecja i reszta starych komuchów w Tarnobrzegu ma sie dobrze!

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Blad

KOMUSZY PACHOŁEK ZABRAŁ GŁOS,BUHAHAHAHAHAHAHA

Zyga
1 miesiąc temu
Reply to  Blad

Blad określ się czyim TY jesteś pachołkiem. Chyba szkopsko-pełowskim.

Zbyszek
1 miesiąc temu
Reply to  tylko pis

Donald powrócił, ale to kontynuacja dotychczasowego programu PO „Mącić , moncić i jeszcze …..raz mącić ” To stanowczo za mało, a programu brak, brak/ Murem za Radiem Leliwa, Tygodnikiem Nadwiślańskim i Echem Dnia. A TVN nie dalej realizuje program PO , wiadomo moncenia c.d.

Nie jestem z PiS
1 miesiąc temu
Reply to  Zbyszek

Zapomniałes dopisać, że PO ma na celu kontynuację niszczenia Polski i Polaków. Widać to po zacietrzewionej z nienawiści do Polaków gębie Donaldusia.

Gosia
1 miesiąc temu
Reply to  Zbyszek

***** ***

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Gosia

ale 500 plus bierzesz ? niewdzieczny człowiek zostanie ukarany za fałszywość

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  tylko pis

Uwaga czerwone łapki daje KOMUNA ,A w TBG jest jej pod dostatkiem!Nawet potrafią kłamać pod sadem ,że tusk nie podniósł wieku emerytalnego!nie słuchać tych komuchów!

Gosia
1 miesiąc temu
Reply to  tylko pis

***** ***

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Gosia

samica psa

tylko pis
1 miesiąc temu

Polscy europosłowie z po plują na Polske i głosuja przeciw Polsce w parlamencie europejskim!precz z komuna niech zyje wolna POLSKA!

Gosia
1 miesiąc temu
Reply to  tylko pis

Oglądasz TVP to widać, słychać i czuć. TVP to tuba propagandowa PISDlatego wolne media są potrzebne.

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Gosia

za dużo tvn gosia ,dziadzia był w UB czy SB?

Gosia
1 miesiąc temu
Reply to  jan

a twój pod budką z piwem czy na zasiłku?

Prawak
1 miesiąc temu

Tarnobrzeg kopalnia lewactwa i czarna plama na mapie Podkarpacia

Prawnik
1 miesiąc temu
Reply to  Prawak

Czy dalej Bożek pod rękę z Kalinka

Oczytany / zorientowany
1 miesiąc temu
Reply to  Prawak

Taka prawda. Po wojnie utworzona była w Tarnobrzegu „filia szatana” w postaci Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, zwana popularnie UB-cją. Jak traktowali ludzi w więzieniu można poczytać w materiałach IPN.Później, kiedy utworzono Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych (wcześniej Milicja) utworzono Służbę Bezpieczeństwa. Filia następnego szatana. Ta grasowała do około roku 1990. Sb-cję przeniesiono do Policji (od roku 1990). Tu niektórzy zajęli stanowiska kierownicze.Siali ferment wokół policjantów przyjętych po 1990 roku. Niejednemu zaszli za skórę i przyczynili się do uszczerbku na zdrowiu. Powinni dostawać policjanci dodatek za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia z SB-kiem na stanowisku kierowniczym i za skomuszenie Policji. Antyludzkość u Sb-ków była nieźle zakorzeniona, czasem zwyczajnie byli ludźmi fałszywymi, wrednymi.Mieli parcie na stanowiska kierownicze bo nic albo niewiele się pracowało a kasę i to niezłą dostawało. Życzę niektórym , aby nie zwrócono im emerytur, aby zdechli, bo wredne psy takie jak oni zdychać powinni, nie umierać a ich zwłoki powinni rozrzucić następnym psom na czterech łapach, na pożarcie.

Odyseusz
1 miesiąc temu

W Polsce tak naprawdę nie ma wolnych mediów , są za to media partyjne ogłupiające czy to z lewej czy to z prawej społeczeństwo !

smile
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

To są środki ,,Musowego Przykazu,,……

obywatel
1 miesiąc temu

TVN taki niezależny jak TVP – tylko w drugą stronę, śmiechu warte telewizja założona przez byłych komuchów a pierd… ą o niezależności .

Bozo
1 miesiąc temu

Kodziarze znów atakują?

Alf
1 miesiąc temu

Pewnie ,że tak Niech podobnie jak na Białorusi i na Węgrzech jedyny przekaz będzie pochodził z partii rządzącej. Tak właśnie wyglądają kraje totalitarne za który niestety wszędzie i nas już za taki mają

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Sądzisz że Korea Pólnocna też nasz uważa za kraj totalitarny skoro – jak twierdzisz – niestety wszędzie i nas już za taki mają ?

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Czepiasz się słówek. Miałem na myśli Europę. Dzięki polityce PIS u wstawania z kolan skłóciliśmy się z sąsiadami jak jeszcze nigdy w historii

Patriota
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Nie po drodze mi z PiS, ale zauważ, że dookoła sami wrogowie. Nie wolno im się dać zniszczyć.

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Patriota

Wierzysz ,ze ta banda pasibrzuchów zza biurek nas obroni ? Mamy może ze 40 000 liniowych. Reszta to tłuste koty na ciepłych posadkach. Weekendowa partyzantka ucieknie pierwsza i po ptokach

Patriota
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Myślę o polityce i politykach, a nie o wojsku czy WOT. Na razie jest wojna polityczna. Politycy musza odpierać ataki bo z prawa i z lewa nas atakują. Niemcy chyba bardziej. Jak świat światem Niemiec i Rosjanin nie był Polaka bratem.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Patriota

jest taka rozprawa o tym.napisał ją Roman Dmowski.
dość klarowna a autora ciężko żydem,liberałem czy socjalistą nazwać 🙂

każdy rozmyślający o sprawach międzynarodowych i polskiej pozycji powinien ją poznać i przeanalizować.

i dodać do tego,że sojusz z Rosją to od 1945 do 1989 mieliśmy i wciąż żyje wielu ludzi,którzy pamiętają tamte korzyści jakie z tego mieliśmy.

i zrozumieć,że jesteśmy krajem i narodem o średnim potencjale w europie a co dopiero globalnie na świecie.

ani militarnie ani gospodarczo ani politycznie nie mamy polotu ani do Rosji ani Niemiec.

bo to nie czasy 16 wiecznych Jagiellonów.

nieprzypadkowo z małymi przerwami na ziemiach polskich od ponad 300 lat stacjonują obce wojska.
nieprzypadkowo nie potrafiliśmy się sami swoim orężem wyzwolić w 1918 i 1945 ani obronić w 1939.
skoro tego nie potrafiliśmy to niestety musimy zależeć od łaski lub niełaski innych.
i od telefonu do Waszyngtonu.
w tym sensie żadna armia nie jest nam potrzebna bo musielibyśmy mieć z milion żołnierzy i wydawać nie 2,5% PKB na zbrojenia a 25% by liczyć na to,że w czasie ewentualnego ataku poradzimy sobie sami.

no i mieć broń atomową a na to się nie zanosi.

pozostaje też opcja mistyczna-modlitwa 😉

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Patriota

Po to jak świat światem zawiera się sojusze dalsze i bliższe. My na krajowym podwórku uprawiamy w TVP propagandę rodem z epoki Gierka. Na arenie międzynarodowej nie nie znaczymy i nikt nie chce mieć z nami nic do czynienia. Decyzje jak ostatnio Nort Stream 2 zapadają za naszymi plecami a dowiadujemy się o nich z mediów bo nawet nikt nie widzi potrzeby aby zadzwonić i nasz o takiej decyzji powiadomić. Nasi przywódcy są izolowani jak jakiś covid. Nikt nas nie zaprasza i nikt nie przyjmuje zaproszeń do nas. Tak osamotnieni dzięki polityce Kaczyńskiego nie byliśmy chyba nigdy w historii.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

po co mieliby dzwonić skoro yankee dają zielone światło dla Nord Stream a błajszczak i mon zapowiadają,że i tak zakupią za super kasę zza oceanu nowe czołgi ?

dalej robimy laskę z połykiem na kolanach mimo,że mówimy iż tak nie jest.

a będzie z tych czołgów tyle co z szumnie zapowiadanych helikopterów w Mielcu czy maseczek w Stalowej.

a pelikany będą łykać dalej bo przecież w ścieku narodowym o tym nie powiedzą.

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

głosuj na rudego tuska to ci zrobi moment niewolnictwo ,pojedziesz na szparagi ,by bracia niemcy mieli co zreć

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Dorota

pech chce,że Polacy nadal do Niemiec wyjeżdżają 🙂 wystarczy zerknąć na dane publikowane przez GUS

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Dorota

Jak wolisz sposób rządzenia PIS u gdzie wojewoda dzwoni wieczorem do Owsiaka i mówi mu ,że nie życzy sobie bluzgów na PIS to twoja sprawa. Takie zwyczaje tylko w państwach totalitarnych , którym stajemy się na naszych oczach. Bierne społeczeństwo za miskę ryżu a raczej już pół miski bo drugą zjadła inflacja i benzyna po prawie 6 zł. godzi się na to. Miał rację Sikorski mówiąc ,że mamy w sobie taką murzyńskość ,że godzimy się na wszystko

Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Jeżeli na festiwalu miłości I tolerancji -jak twierdzi kapelmistrz -rzuca się bluzgami w swoich bliźnich to co to.ma wspólnego z miłością i tolerncją.Zwrócenie uwagi na niestosowność tego typu zachowań jest cechą człowieka kulturalnego wieć szanowny Alfie zacznij używać rozumu a nie pisz popierdułek o państwie totalitarnym bo najwyraźniej nie masz zielonego pojęcia o totalitaryzmie

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

szkoda,że takim pisowskim notablom nie przeszkadzają gwałcący dzieci pedofile w sukienkach.
szczęść boże :*

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Najgorsze jest to że w Tarnobrzegu zbierają do puszek pod kościołami a tam owsik zaprasza komunistę Lempart , tą co każe wypierd…ać tym co mają inne zdanie.
Czy tym młodym ludziom z Tbg co zbierają do puszek nie jest wstyd, kasę zbierają , Owsiak ma czas aby tępić ludzi mających inne zdanie, wita pierd …ją komunistę Lempart ( aborcja na życzenie a reszta wypierd ..ć) i to wszystko pod bolszewicko- gebellsowską propagandą i kłamstwem w najgorszym wydaniu komunisty ” miłość i tolerancja” a niby chrześcijanie idący do kościoła dokładają cegiełkę na Owsika i im podobnym .

Zyga
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Alf to typowy pełowski manipulant.

Edek
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Taki jesteś odważny jak owsiak za komuny bo tatuś ubek.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

Nie miałem ubeka ani komunisty w przeciwieństwie do obecnych na tym forum, urzędasów, lokalnych miernot , tych z TVN oraz otoczenia Owsika
– w genach ta czerwona cho….ta ma nienawiść do innych , kłamstwa , oszustwa, krętactwa aby być przy korycie, najgorsze ścier…jakie chodzi po tej planecie to hipokryci, oszuści, kłamcy .

Bonna
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

PISZESZ CHYBA O SWOJEJ RODZINIE. ŻAL MI CIEBIE. MARNA ISTOTO LUDZKA.!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bonna

Raczej o twojej ” uderz w stół …..”,
ale musi boleć ????

Patriota
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Na arenie międzynarodowej, aby znaczyc cokolwiek to trzeba sobie na to zapracować. Postawienie veta Unii Europejskiej, w wielu sprawach to pozytywne zjawisko. Czynić to trzeba zanim nam wprowadza chaos, taki jak na zachodzie się tworzy (Niemcy, Francja, Belgia…).
Wreszcie aby się z nami ktoś liczył to trzeba mieć mocną armię. jak zapewne widać są dokonywane sukcesywnie zakupy sprzętu. Nie mnie oceniać czy dobre to zakupy czy złe. Im więcej i dobrej jakości sprzet, tym lepiej dla Polski.

Bogis
1 miesiąc temu

Chodzi o Tygodnik Nadwiślański , Leliwie, TVL? Czy ki Hook?

Bozo
1 miesiąc temu
Reply to  Bogis

Racja. Leliwa jest na równi z takimi szmatławcami jak echo dnia czy tygodnik nadwiślański

suchacz
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Leliwa to stacja amatorska. Tylko przeboje…

wojto sando
1 miesiąc temu
Reply to  suchacz

kiepski poziom reprezentuje to radio nic sie nie zmienilo przez lata amatorszczyzna zupelna

telewidz
1 miesiąc temu
Reply to  wojto sando

Taka sama amatorszczyzna jak ta TVL. Jak słyszę głos, taki przesłodzony, tej niby redachtorki to się zastanawiam czy jej miejsce jest przy mikrofonie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Tak to jest jak dotacja z urzędu jest i jak tu napisać coś na urząd albo burmistrza . Jak się sprzedało za dotacje to żadne media .

Prawnik
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Już nie da się patrzeć sluzalczosc leliwy i TN wobec Bozka

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Prawnik

Rodziny mają robotę jak nie w urzędzie to w lokalnych mediach a w rodzinie jak to w programie ” rodzina na swoim” .

Obojętny wobec polityki
1 miesiąc temu

Przypomnę, że za PO pracowano nad nieprzydzieleniem koncesji Radiu Maryja i TV Trwam. Tusk i spółka rozpier… Polskę i nawet nie chcieli takich mediów.

Bolek
1 miesiąc temu

Obecną opozycja z królem jewropy chce zlikwidować TVP Info ale do obrońcom tvn24 nie przeszkadza.Himalaje hipokryzji

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Słowa HIMALAJE HIPOKTYXKI to ulubione wyrażenia pisowskie go radnego Kalinki.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Pewne rzeczy pozostały w genach , czasami też i słownictwo .

Edek
1 miesiąc temu

A budka będzie?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

A co szukasz dla pieska ???

Edek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Dla rudego volksdojcza.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

Jeden czort – wszystko podobne.

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

bedzie łysy kwadratowy łeb i ma propozycje,zabrac 500 plus ,podniesć znowu vat tym razem na 25% i podnieść wiek emerytalny tak jak to zrobili wcześniej stare komuchy z parti oszustów!

Wuj
1 miesiąc temu

Niech głupszego znajdą. Jak powiedział Pawlak do Kargula.

TVN do likwidacji
1 miesiąc temu

Jak dla mnie TVN moga zlikwidować, jest tyle innych kanałów np polsat, zupełnie mi wystarcza. Stacja TVN24 niczego nie wprowadza do mojego życia tylko sieje zamęt i propagandę

Blad
1 miesiąc temu

A kto zmusza Cię do oglądania.

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Blad

kwadratowy łeb i ruda szwabska szuja

Bonna
1 miesiąc temu
Reply to  Dorota

TO. TAK WYGLĄDASZ??

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Dorota

na czerwono zaznaczają najwieksze kanalie z Tarnobrzega

Gosia
1 miesiąc temu
Reply to  Dorota

A na zielono miernoty i nieroby

Gosia
1 miesiąc temu

Największy zamęt wprowadza TVP info. Gwiazdy Ogórek i Jakimowicz. Gratuluję gustu

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Gosia

ZA DUŻO TFU-ENU,TUBY PROPAGANDOWEJ KASTY ,UBECJI I SBECJI

walt
1 miesiąc temu

nie lubię plastikowego tvn skupionego niczym tusk i peo na wielkich miastach.
ale jak ktoś pisze,że tefałeny to jest ta sama propaganda co kurski w narodowopartyjnej tv to sam sobie wystawia świadectwo.
nie najlepsze 😉

Pies Boogi
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Ta sama razem manipulują i płuca ludzi bo chodzi o kasę, a wojownicy się kłuca, i wyzywają. Niech likwidują jednych i drugich.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Pies Boogi

póki co mają jednych podporządkować drugim bo tvp to ministerstwo propagandy partii.
rozmachu Goebbelsa nie mają a i odważni jak Himmler na szczęście póki co nie są 🙂

Bies
1 miesiąc temu
Reply to  walt

To samo było za Poko

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Bies

jeśli już peo-psl byczku.
mógłbym uwierzy gdybym nie przeżył tamtych lat.
a tak swoje bajki opowiadaj innym.
jest szerokie grono matołków co łykną te prawdy jak pelikany.

Disney
1 miesiąc temu
Reply to  walt

przeżyłeś, chwalisz bo żyłeś jak pączuś, reszta klepała słodką biedę

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Disney

a tam chwalę.
akurat przeciw peo byłem zawsze i konsekwentnie.to tylko mniejsze zło niż pisuar.

dobrze było mi za peo z psl i teraz mi dobrze bo nie zależę od rządu i partii byku 😉

a kaczka mimo,że obiecał to takich jak ja nie rozliczył 😀

gość
1 miesiąc temu

tvn i tvp info to jeden kuj

Disney
1 miesiąc temu
Reply to  gość

jedni i drudzy manipulują słowem i faktami

Honda civic
1 miesiąc temu

Darek kiedy zwrócisz nam wolność na drodze Długosz dół na dole kamienie podbijające o podwozie od ubiegłego wstyd jesteś tu jesteś tam dajesz tym dajesz tam my na Miechocinie mamy dość twojej el padre don patrone .Kupujesz automaty do wody święconej zbędne ciągle jesteś w kakmpani wyborczej ala dobry wujek ala papa smerf dobra rada

Dariusz nic nie potrafię
1 miesiąc temu

Na ulicy Sienkiewicza na środku skrzyżowania wywalony dół i zasypany żwirem – nic nie robione od miesiąca, Dąbrówki, czyli koło chaty papy smerfa, wywalona dziura w chodniku i zapadnięta ziemia, drogi w Tarnobrzegu tragedia – tymczasem jest nowy prezes RDM a stary dostał z kasy miasta odprawę na około 100.000 zł. Czy historyk nic nie ogarnia czy ma nas wszystkich daleko w d….

obywatel
1 miesiąc temu

I o to chodziło – dostał odprawę a teraz niebawem kolejna zmiana prezesa w RDM i znowu będzie odprawa , robić nie ma co – tu rok, tam rok na stołku spółki miasta i odprawy na dwa lata wystarczy aby żyć . Tak się doi miasto i mieszkańców .

Odyseusz
1 miesiąc temu

UWAGA

prawda o kowidowych kłamcach.jpg
admin
1 miesiąc temu

TVN to szczujnia SB-cka. Wystarczy sprawdzić kto to założył i kto tam pracuje. Porządni dziennikarze już dawno stamtąd odeszli, a zostali same wypierdki z SB-eckimi, milicyjnymi, pzpr-owskimi życiorysami. Stacja powinna już dawno być zlikwidowana jako sprzyjająca zdrajcom Ojczyzny.

Bonna
1 miesiąc temu
Reply to  admin

Dla takich jak ty, to najlepsze jest – radio, ma-ryja, i telewizja, trwam.

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Bonna

lewackie scierwa milczeć!wara od KOŚCIOŁA!

As
1 miesiąc temu
Reply to  Dorota

A co święta inkwizycja , tortury i palenie na stosie ci się znowu marzą ?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  As

nie 🙂
jej nie wzruszyłoby nawet gdyby ksiądz zgwałcił jej dziecko swoim kropidłem.
zresztą sama je do nich wysyła hrhrhr

jan
1 miesiąc temu
Reply to  walt

PUJDZIESZ DO KSIĘDZA,PO ŚMIERCI ALE PUJDZIESZ,WSTYD I HAŃBA BYDŁO ZWALCZA KOSCIÓŁ,ALE KARA NADEJDZIE SZYBKO

Zyga
1 miesiąc temu
Reply to  Bonna

Pełowskie ścierwo chce decydować kto co ma oglądać i słuchać.To jest ta wasza tolerancja, wolność, równość? Czy ci ludzie co korzystają z tych mediów to niższa rasa i trzeba nimi pogardzać? bo wy się uważacie za elitę?-zasraną, która wyżej sra jak dupę ma.

Miotla
1 miesiąc temu
Reply to  Zyga

Z twojego tekstu wynika, że jesteś mniej niż.,, 0″.

Zyga
1 miesiąc temu
Reply to  Miotla

Prawda zabolała? lewackie ścierwo.

Stach
1 miesiąc temu
Reply to  admin

Dobre!
Ale przeciwko temu że podnieśli sobie pensje o 100% i temu że „Nowy Wał” rozłoży polskie firmy i zrobi z Polski kolonię korporacji – nikt nie protestuje. Dziwne?

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Stach

IDZ DO TUSKA TO CI DA „NOWY WAŁ” W POSTACI PODNIESIENIA WIEKU EMERYTALNEGO,KRADZIERZY MILIARDÓW Z OFE,I POWIE CI ,ŻE TO NIE SA PIENIADZE POLAKÓW!A CZYJE SZUJE PEOWSKIE?PYTAM SIE CZYJE? NIEMCÓW ?

Konrad
1 miesiąc temu

Wszyscy poperający PIS i atakujący przeciwników Kaczyńskiego powinni zapoznać się z tym tekstem. Zebralem i uporzadkowałem materiał o Kaczyńskim i wychodzą mi dość przerażające wnioski. Po prostu zmierzamy pod jego wpływem do komunizmu klerykalnego tym razem. NAJWIĘKSZY PRZEKRĘT KACZYŃSKIEGO WOBEC POLAKÓW W wyniku umowy mocarstw w Jałcie Polska oddana została w strefę wpływu Rosji Sowieckiej, czyli w strefę wpływu ustroju komunistycznego. Polacy tych decyzji nie akceptowali i bardzo długo sprzeciwiali się, nawet zbrojnie. Musieli jednak ulec przewadze siły, jednak nigdy nie zrezygnowali z walki o wyrzucenie z Polski znienawidzonego ustroju. Wielu Polakow oddało życie w tej walce, wielu spędziło wiele lat w więzieniach. Polacy pozbyli się znienawidzonego ustroju dopiero w 1989 roku, a propagowanie tego ustroju zostało prawnie zakazane, na równi z ustrojem faszystowskim. Od pięciu lat rządy sprawuje PIS sterowana żelazną ręką przez Jaroslawa Kaczyńskiego. Dominującym hasłem partii PIS jest walka z komunizmem i pozostałościami komunizmu. To jest właśnie ten PRZEKRĘT Jarosława Kaczyńskiego. Pod hasłem walki z komunizmem wprowadzać najbardziej obrzydliwą wersję komunizmu tzw komunizmu wojennego, czyli takiego jaki znamy w czasach dyktatury Stalina i obecnie znamy w Korei Płn. Miałem okazję poznać jakim ustrojem jest komunizm, mialem okazję poznać go teoretycznie, więc to co Polakom wprowadza partia PIS… Czytaj więcej »

Edek
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

Poważna choroba,piszesz z Jaroslawia,Tworek, czy z Morawicy?

Jonek
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

Z NOWEJ DĘBY. TAM TEŻ JEST ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

Większego steku bzdur jeszcze nie widziałem no może poza tym co pisali Marks, Engela, Lenin, Hitler, gebells
– kurw…ty nie jesteś chory – ty jesteś poj…ny, popierd…ny tylko.

Dorota
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

PACJENT CHORY? CZY Z PO?

Jonek
1 miesiąc temu
Reply to  Dorota

Szczepiony na covida.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jonek

Jak szczepiony jak to anty ???
Nawet jak każdą się zastrzelił to i tak żadnego wpływu na to co ma w głowie ( bo trzeba coś mieć) a tam wiatr hula.).

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

prawda w oczy kole.

kaczyński dziś uchodzi za dysydenta,wyzwoliciela 🙂

facet tak walczył,że robił doktorat na uniwerku warszawskim wtedy gdy robił to Safjan,Gersdorf i oni uchodzą za komunistycznych sędziów a kaczuszka za wyzwoliciela.

gwiazdor młodzieżowych filmów w PRLu 🙂

nawet z matki boskiej kaczyńskiej sanitariuszkę powstania zrobili.
a pelikany łyknęły.

na szczęście ten moralny karzeł i tchórz nigdy nie wcieli w życie swoich marzeń o rozstrzelaniu połowy narodu.
i to jest nasze szczęście bo hitler miał wielu zdolnych ludzi obok siebie a kaczka ma oportunistów i głupców rozmiaru błaszczaka,sasina,suskiego czy kalinki dlatego tak to wszystko żałośnie i groteskowo wygląda.

no i oczywiście ma za sobą sługów Jezusa,który chyba nie zasłużył by takie bydlaki jak jędraszewski,rydzyk czy inny hoser z oko Go promowali.

ciemny lud wszystko łyknie.

mamy dyktat prostaków i trzeba się do tego przyzwyczaić bo pisuar się skończy a te ciołki nadal będą balastem.
kto się kwadratowy urodził okrągłym nie umrze.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Niestety ale ogłupione społeczeństwo , kupione za 500+ trzynaste i czternaste emerytury kompletnie nie interesuje się tym w jakim kierunku ta biedna Polska zmierza. Płyniemy na kursie kolizyjnym coraz bardziej pozbawieni nawigacji. Toniemy w galopującym zadłużeniu , inflacji okradaniu nas przez banki za przyzwoleniem rządu i NBP. Co roku tracimy obecnie 5% swoich oszczędności zdeponowanych w bankach. Polskim Ładem dorzynamy klasę średnią. Prawie 80 letni Kaczyński ma prawie dyktatorską władzę w państwie Idzie to niestety wszystko w bardzo złym kierunku

Falussss
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

wcześniej ogłupione przez nowobogackich, którzy wyzyskiwali jak mogli, dlatego jest jak jest, ludzie mieli dość. Każdy niech się uderz w pierś i postawi się na miejscu biedoty. Gdyby Po dało 500+ 10 lat wcześniej, byłoby nas więcej, a tak roczniki z wyżu, uciekły bezpowrotnie.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Falussss

sprawdź ile przed pisem w 2014 za jedną wypłatę kupiłeś kg mięsa,litrów wódki i czego tam chcesz i sprawdź ile dziś tego samego dobra kupisz w tych cudownych pisowskich czasach.

tylko do tego trzeba umieć liczyć do więcej niż 20 😉

tak się właśnie zarządza szarą masą i ciemniakami.

Falussss
1 miesiąc temu
Reply to  walt

sprawdź ile miałeś wypłaty a ile masz teraz, inflacja koleś

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Falussss

byku ty nawet nie wiesz o czym do ciebie napisałem.
pisałem o sile nabywczej złotówki oraz twojej wypłaty.
a ty mi o inflacji.

swoją drogą nieprzypadkowo w Polsce najwyższej w stosunku do innych.

nie będę więc tracił czasu na tłumaczenie komuś mnożenia i dzielenia skoro nie zrozumiał jeszcze dodawania do pięciu.

teza,że takimi ciemniakami właśnie zarządza się przez takie pitolenie wciąż zostaje aktualna.

Falussss
1 miesiąc temu
Reply to  walt

w 2014 r. zarabiałem 1500 zł na rękę teraz mam 5000 zł

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Falussss

Dostałeś stołek w urzędzie czy spółce ???
W 2014 te twoje 1500 to tyle co teraz 3500- tyle za to kupisz .

Falussss
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

pudło, nie podaję nazwy swojego pracodawcy, bo nie wiem czy on wyraża na to zgodę, vacatów brak, jest to ciężka praca po 10 h, nie raz delegacja. Ale jakby było lekko to by było 2100 lub 2500.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Falussss

To chyba robotę inną znalazłeś albo ściemniasz bo tu zarobki ponad 3 razy to tu na pewno nie wzrosły

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Tylko zlecono , wiadomo gdzie ???

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Falussss

wiesz ile w Tbgu zarabia murarz ? malarz ? płytkarz ? dekarz ? meblarz ?
zwłaszcza gdy sam prowadzi swoją działalność ?

twój sufit to podłoga dla tych ludzi kochaneczku.

a nie wspomnę o innych bardziej dochodowych branżach i wcale nie trzeba być pisowskim nominatem dyrektorem szpitala czy innego wordu.

klient partaczy
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Większość majstrów to partacze i zdziercy.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Falussss

To chyba w tarnobrzeskim urzędzie dla Bożka pracujesz?

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  walt

No ile kupiłeś tego mięsa? Ja pamietam upodlonych ,bezrobotnych ludzi marzących o pracy w aluteku,za 900 zł na rękę,bądź w dojczszparagach. Mąka,olej rozdawana jako pomoc UE.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

sprawdź może u specjalistów a nawet w GUS 🙂

może się okazać,że za złej peo z psl za najniższą jednak więcej bochnów chleba i butelek mleka dało się kupić.

ale to dla kogoś kto umie i liczyć i posługiwać się internetem oraz wujkiem google.

zresztą rozsądni ludzie pamiętają ile za prąd płacili 5 lat temu i raczej zauważyli iż za wiele takich rachunków dziś płacą dużo,dużo więcej.

podobno myślenie nie boli… jak widać nie wszystkich 🙂

Miotla
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

CZYLI G.. NO PAMIĘTASZ!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Falussss

Przecież musieli okradać ludzi i państwo bo inaczej nie byliby tam gdzie są a jak wiadomo najszybciej dochodzi się do bogactwa okradając innych a w tym kraju z dnia na dzień pojawili się bogacze i co najdziwniejsze bez pracy.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Falussss

Najśmieszniejsze jest to ,że minimalny przyrost po ok. dwóch latach programu wyhamował. Tu program okazał się kompletną klapa. Trzeba przyznać ,że jedynym przy okazji niejako osiągniętym celem jest widoczny spadek ubóstwa w narodzie. Nie wydaje Ci się jednak ,że za pożyczone kilkadziesiąt miliardów rocznie , które będą spłacać przyszłe pokolenia to cena jest trochę za wysoka ?. A i chyba najważniejsza w tym wszystkim to korupcja wyborcza w wykonaniu rządzących

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

A OD KOGO POZYCZYLI ?OD NIEMCÓW? CZY OD IZRAELA?A MOZE NA BIAŁORUSI?CIEMNOTA KOMUSZO -PEOWSKA W TBG MA SIE DOBRZE

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  jan

PIS w ubiegłym roku zadłużył nas o 350 miliardów . Dług wzrósł z biliona do biliona trzystu pięćdziesięciu miliardów. Oficjalne tylko o 85 miliardów. To tak jak z naszym miastem. Był taki jeden helikopter co w jedną kadencje podwoił prawie zadłużenie miasta. Ale była wtedy zabawa i koncerty nad jeziorem teraz jest podobnie z krajem

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

CO TO ZA PORUWNANIE ,ZOBACZ JAK STALOWA WOLA SIĘ ROZWIJA POD RZADAMI PIS,A TARNOBRZEG DALEJ GŁOSUJE NA STARYCH KOMUCHÓW Z PEŁO

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  jan

Pisałem nie o Stalowej , ale o ile kraj zadłużył się w ubiegłym roku. Stalowa to pokazówka dla mediów jak cały kraj niby rozkwita . Takich miast znajdziesz może kilka.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ogłupianie trwa od 1945 roku i w tym temacie beZ zmian oprócz tego że za starych wchodzi potomstwo o tych samych genach i rodowodzie

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Bzdura generalizujesz. Znam mnóstwo ludzi bez korzeni z minionej epoki , którzy odnieśli sukces pomysłem i pracą

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ja tu nie mówię o wyjątkach s ci którym się powiodło to nieliczna tak naprawdę grupa, większość to ma właściwe korzenie ??????

klient biznismena
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ja znam takich co twierdzą: w biznesie nie ma kolegów. I tych kolegów utracili.

Konrad
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

PISuary…….. zamiast bluzgać błotem proszę zajrzeć do internetu i sprawdzić fakty, ktore podaję, ale was na to nie stać, tak jak każdego inteligentnego inaczej, gdyż jesteście komunistycznymi pachołami od oszukiwania ludzi i na myślenie was nie stać. Proszę sprawdzić także rodzinę waszego idola w ktorej jest dwóch stalinowskich oprawców. To dzięki nm ich ojciec AKowiec zamiast trafić do karceru był hołubiony przez Bieruta i dostał nawet willę zabraną rodzinie bohatera wojny o wyzwolenie Polski płk Lisa Kuli. Oszukujcie ludzi dalej.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

No i co z tego , w Tarnobrzegu jest podobnie – komuniści i ich potomstwo nadal u steru władzy miasta , tylko pod różnymi szyldami (PiS, po i różnej maści stowarzyszenia i fundacje) a w Magdalence dogadali się komuniści ze swoimi współpracownikami – jak dobrać się do władzy a zwłaszcza do kasy, podzielili wpływy, koryto .

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

Ten Kula to z KWP ?

Lolek
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

W NIE Urbanowym pisali, że Bolek obalił komunę, aby ją chronić.

Jan
1 miesiąc temu

Był ten protest? Ktoś widział?

Jonek
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

JASIU, POILES KONIA – TAK, – A KTO. WIDZIAŁ?, – DRUGI KOŃ.!!

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Jonek

Widziałem rudego volksdojcza,jechał na białym Jonku.

agent specjalny
1 miesiąc temu

Obserwuję na tej stronie wielu pisowskich propagandystów, posługujących się demagogia, chamstwem i fałszerstwami. Nie ważne czy działają na zlecenie obecnie rządzących, czy ideologicznie są przekonani do obrony rządzących. W każdym razie są kolaborantami działajacymi dla okupanta.
Obecnie rządzący są okupantami bezlitośnie wykorzystującymi nasz kraj. Obrona i współpraca z nimi jest kolaboracją taką samą jaką praktykowało wielu Polaków w czasach hitlerowskiej okupacji. Piszący powinni się głęboko zastanowić co piszą, gdyż przyjdze czas, kiedy kolaboranci będą rozliczani za to co robią teraz.
Jak przebiegały po wojnie rozliczenia można się zapoznać i u nas i we Francji i były one bolesne.
Jeżeli komuś wydaje się, że ukryje się za pseudonimem to jest w głębokim błędzie. W internecie nic nie ginie, a każdy wpis to jest tak jakby zostawiało się zdjęcie z podpisem, więc kolaboranci pomyślcie o tym co piszecie. Miłego dnia!

Edek
1 miesiąc temu

Wiedziałem,Konradzie,ze jesteś agentem specjalnym,a może jednak jesteś Napoleonem?

ok?
1 miesiąc temu

nie strasz bo sie zesrasz cwaniaku

heniek
1 miesiąc temu

uwazaj co piszesz cycu bo dotyczy to takze ciebie

jan
1 miesiąc temu

ZA PEŁO BYŁO FAJNIE,DOPUKI PIS NIE ZABRAŁ CZĘŚCI EMERYTURY UBECKIEJ?

Bierny Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  jan

To PO zaczęło zabierać emerytury. PiS był niezadowolony z ich mało upierdliwych działań i zabrał więcej. Tylko zapomnieli zabrać towarzyszom z Komitetu Centralnego, Komitetów Wojewódzkich bo tam ich członkowie rodzin zasiadali. Sterowali wszystkim komuniści a na SB-cji się odbiło.

Tomek
1 miesiąc temu

Kiedy będzie protest przeciwko likwidacji TVP Info

ok?
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

jak sie psu d pa zagoii

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

JAK TVN ZLIKWIDUJĄ,NO I JAK SIE TA DUPA ZAGOI,BUHAHAHAHA

Darek
1 miesiąc temu

Tylu tu mądralińskich ubeków, zydo- komuchow, farbowanych lisów i nawiedzonych pisiorów piszących komentarze. Mam dla was dwa pytania. Po jednym dla każdej ze stron. Dlaczego to towarzystwo które tak broni sądów, mediów i zabijania nienarodzonych nie broniło likwidowanych w Tarnobrzegu: krwiodawstwa, rejonu energetycznego, „wód polskich” gdy odcięto nasze miasto od szybkich pociągów do CPK, gdy sprzedawano wodociągi, komunikację miejską, gospodarkę komunalną? Gdzie w tedy byliście wielcy obrońcy?! Do drugiej strony. Dlaczego rząd PiS pcha się z dużymi inwestycjami na północ i zachod polski. Dlaczego na Podkarpaciu dostaje tylko Stalowa Wola a reszta to jakieś ochłapy. Czy nie obawiacie się ze nawet gdy będziecie ziomkom Tuska dupy miodem smarować to i tak na PiS nie zagłosują. Nie obawiacie sie ze takim lekceważeniem województwa podkarpackiego możecie utracić swój pisowski bastion.

DOmestoz
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

brawo i to jest merytoryczne, Tarnobrzeg okradany, a ci sobie bronią manipulatorów, media ogłupiają manipulują i wprowadzają nas w błąd

klasyka
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

Już starożytni Rzymianie rozgryźli jak funkcjonuje świat. Dziel i rządź, chleba i igrzysk, podział na kasty itd. Zwolennicy różnych partii spierają się lub nawet ścierają ze sobą, zamiast połączyć się aby obalić wspólnego wroga. Dla ludu sympatie, emocje, nadzieje, tęsknoty, a socjety żyją spokojnie i dostatnio.

jan
1 miesiąc temu
Reply to  klasyka

NASTĘPNY Z UBECKIMI KORZENIAMI,CZŁOWIEKU GŁOSUJ NA PIS BO INACZEJ Z GŁODU ZDECHNIESZ!

klasyka
1 miesiąc temu
Reply to  jan

A Ty czytaj ze zrozumieniem. Żadna z opcji, która była u władzy po 89-tym, bo żadna z nich nie uzdrowiła systemu. Przykłady: rozrost biurokracji, wzrost danin, skomplikowane i galopujące prawo.

jan
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

DLATEGO OSLE ,ŻE W STALOWEJ MIESZKAJĄ MĄDRZY LUDZIE I WIEDZA,ŻE GŁOSUJE SIE NA PIS,NIE NA PO,ALE I TAK NIE ZROZUMIESZ

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  jan

Kalinka jest z Mokrzyszowa .
W St. Woli widocznie głosują bo jest wart a w Tbg to pokazał jak się spółki miejskie i pracę w urzędzie załatwia dla rodziny, znajomych i to niekoniecznie mądrych .

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

Niektórzy naiwnie wierzą ,że jak PIS w mieście do władzy dojdzie , to staniemy się od razu rajem na ziemi jak Stalowa. Takich pokazowych miast jak Stalowa jest może kilka w kraju. Mogę wymienić sporo miast gdzie rządzi ta partia a nic specjalnego się nie dzieje Tymczasem proszę zobaczyć jakie miejsca na listach wyborczych dostaje miejscowy lider tej struktury. W czasie wizyty partyjnych tuzów w Stalowej też zdaje mi się dostał krzesło w siódmym rzędzie. Po za tym jak my nawet na wkład własny nie mamy to o czym tu marzyć. Chyba ,że chcecie kolejnej podwyżki cen za wodę i ścieki

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Miejsca na listach lokalnych politykierów jest adekwatne do tego co reprezentują sobą chociaż w przypadku lokalnych pisowców to i jak na wyrost .

160
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content