Tarnobrzeg: Koniec wolnych środków? Będą zmiany w przeznaczeniu rządowych pieniędzy

Podczas poniedziałkowej sesji RM Tarnobrzega podjęta zostanie uchwała o przesunięciu środków z dwóch zadań, które miały zostać sfinansowane z pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zadania te zakładały wykonanie oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego przy u. Wisłostrada oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem, wzdłuż ul. Litewskiej.

Tarnobrzeg otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ponad 1,8 mln zł na realizację zadania pn. „Zabezpieczenie skarpy osuwiska wraz z przebudową drogi gminnej ul. Skrajnej w Tarnobrzegu w km 0+000-0+205 wraz z remontem drogi powiatowej ul. Nadole w miejscach włączenia do ul. Skrajnej w km 0+142 – 0+239,10 oraz 0+318-0+366,6”. Dokumentacja projektowa do tej inwestycji wykonana została w 2019 roku, za kwotę 58 tys. zł (dofinansowanie z MSWiA w wysokości 46 tys.zł).

Do realizacji ww. zadania potrzeba jednak wkładu własnego. Pieniądze na ten cel mają zostać uzyskane w następstwie przesunięć środków z dwóch zadań, tj. „Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego ul. Wisłostrada”, którego zakładany koszt wynosi 1.200.000 zł, oraz inwestycji pn. Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Litewskiej wraz z oświetleniem (1.700.000 zł). Zadania te miały zostać zrealizowane z pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, o których przeznaczeniu zdecydowali radni we wrześniu ubiegłego roku.

W przypadku wykonania oświetlenia chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż Wisłostrady, przesunięcie dotyczy niemal całej kwoty – 1.167.760,00 zł , z kolei wartość zadania dotyczącego budowy chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Litewskiej, ma zostać „uszczuplona” o kwotę 634.652,16 zł.

Nadzwyczajna sesja w trakcie której radni zdecydują o ww. przesunięciu środków odbędzie się w poniedziałek 2 sierpnia br.

Treść uchwały – zmiany-w-budzecie_1329364

Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Odyseusz
1 miesiąc temu

UWAGA !

kłamcy szcz4pionkowi.jpg
Kowid
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

ten czubek jest wszędzie,boi się igły,buhahahaha

Odyseusz
1 miesiąc temu
Reply to  Kowid

Pogadamy za jakiś czas , króliczku doświadczalny;)

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

Debilu wszędzie próbujesz na siłę wszystkich zainteresować swoimi zboczonymi poglądami. Lidzie mają cię już serdecznie dość bo piszesz nie na temat i powielasz po kilkadziesiąt razy te same szkodliwe dla społeczeństwa głupoty. Taki kozak jesteś to zrób zadymę jak twoi koledzy i koleżanki w Grodzisku Mazowieckim

Zorientowany
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

To nie poglądy ale fakty. Dodam od siebie, że 3\4 rady medycznej przy premierze dostaje lub dostawało pieniążki od koncernów farmaceutycznych a sam główny doradca profesor Horban i jego fundacja jest sponsorowana przez producenta nieskutecznego leku remdesivir. Leku, który nasz rząd kupił za 120mln zł a jedna dawka kosztuje 10 tys zł. Oglądałem wywiad w Radiu ZET z Horbanem i był poruszony ten temat. Horban nie zaprzeczył, powiedział, że dostaje nie restrykcyjne granty od firm farmaceutycznych czyli czysta kasa… Taki człowiek doradza premierowi w sprawach medycznych dot. pandemii…. Otwórzcie ludzie oczy i zacznijcie wyciągać logiczne wnioski bo ta pandemia nigdy się nie skończy. Aby nie być gołosłowny wrzucam linka do wywiadu: https://www.youtube.com/watch?v=hhYY7TTnVW4

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Po czym poznaje debil,- debila = bo sam nim jest.!!!

Odyseusz
1 miesiąc temu

Czyli pan Bożek i jego świta przejedli już rzekomą nadwyżkę w budżecie po sprzedaży udziałów w wodociągach ?! Przy takich nieudolnych władzach, byle „robótka” to wielkie wyzwanie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Odyseusz

I tu nie sposób z tobą się nie zgodzić co rzadko bywa ale racja to racja.

Alicja
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze, niech się w mieście dzieje a takie oświetlenie jest ważne

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Alicja

W jakim mieście to jakieś wiejskie peryferyjne ulicę do remontu są

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alicja

A co to burmistrz , mieszkaniec z Krosna w LATARNIKA się bawi . Są ważniejsze sprawy w mieście niż pierdo…nr oświetlenie Wisłostrady , niech leń za remont dróg w mieście się weźmie bo po ch … latarnie wzdłuż Wisłostrady ???

Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Alicja

Umiesz czytać ze zrozumieniem?? Nie będzie oświetlenia kasa pójdzie na skarpe

Henio
1 miesiąc temu

A ścieżka pieszo rowerowa nad jezioro jest w ruinie A pieniedza wycofali !!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Henio

Masz pojazdem samochodowym jechać nad zalew i kasę wpłacić, po co ścieżka jak miasto potrzebuje kasy bo burmistrz Chojne podwyżki dał w urzędzie to i teraz brakuje

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Relaks , relaks obywatelu , nie tylko dpa w samochód i jechać . Rower to samo zdrowie , więc ścieżka rowerowa powinna mieć oświetlenie .

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Dorzucam dobre wino i sex.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kolorowa

Proponujesz to podaj namiary na Siebie , może ktoś się skusi dla relaksu a chętni jak widać są aby się relaksować.

Kolorowa
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Z czym do kobiet.???

sexista
1 miesiąc temu
Reply to  Kolorowa

Z kasa kochanie, z kasą. Wy nic innego nie widzicie.

Bozo
1 miesiąc temu

Jak się światła świeci całymi nocami nie wiadomo po co to nic dziwnego że kasy brakuje. Trzeba mieć nieźle zryty czerep żeby świecić tam te lampy wszystkie całą noc

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Wystarczy pomyśleć i postawić lampy tak aby świeciły oszczędnie . Wiele miast tak ma ustawione lampy oświetleniowe.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Tak ma ustawione w miejscach gdzie ludzie mieszkają a nie na zalewem poza miastem ???

Księgowy
1 miesiąc temu
Reply to  Bozo

Kasy brakuje bo już wszystko przejedli na ściankę i inne głupoty.. Co to za planowanie budżetu takie nieudolnie wiryualne
Bożek po sobie zostawi ruinę.
On przyszedł tylko na jedną kadencję To już pewne

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Księgowy

Na jedną kadencję jako FIGURANT, układ go wystawił aby koryta im nikt nie zapieprzył.

rowerowy
1 miesiąc temu

Czyli rozwój infrastruktury dróg rowerowych z programu wyborczego tylko nad jeziorem. Chyba, że coś się zmieni na koniec kadencji, w co wątpię. A co do oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Wisłostrada, najpierw niech go naprawią, natomiast samo oświetlenie wystarczy zrobić tak, żeby lampy świeciły się tylko od zmierzchu do północy, ewentualnie po północy małe punkty świetlne (jedna-dwie diody) zaznaczające trasę. Jak ktoś ma potrzebę korzystania z ciągu po północy, to niech zaopatrzy się we własne źródło światła, zresztą przy rowerze jest to obowiązkowe niezależnie od oświetlenia drogi.

ten z rowerem
1 miesiąc temu

„Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Litewskiej …”

NIE, NIE, NIE, NIE, NIE, NIE budujcie tego ciągu. Znowu spieprzycie budując go z kostki !!!
Mam już dość tych waszych niby dróg rowerowych (!) a tak naprawdę torów przeszkód. To jest ostatnia droga rowerowa, którą możecie spieprzyć budując ją z kostki. Nie macie pojęcia w tym zakichanym Tarnobrzegu jak ma wyglądać taki ciąg rowerowy.

Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego uparcie w Tarnobrzegu buduje się drogi rowerowe z kostki? Kto w tym ma i jaki interes? Dlaczego stale są na nich poprzeczne krawężniki powodujące wstrząsy roweru? Dlaczego te krawężniki nigdy nie są zrównane z powierzchnią ścieżki rowerowej? Jest tutaj taki mądry co to wyjaśni?
Asfaltowe drogi rowerowe są droższe? Nie stać miasta na asfaltowe to w ogóle nie budujcie.
Jeśli wybudujecie z kostki powiadamiam odpowiednie służby, aby przyjrzały się tym waszym kostkowym konstrukcjom.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ten z rowerem

Kto ma interes – to poszukaj po rodzinie , to tak jak z nasedzeniami ” program rodzina na swoim „.

Lokalny patriota
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Poszuka Policja, CBŚ, CBA. Są jeszcze inni chętni do takich poszukiwań?

Alf
1 miesiąc temu

Nie bądź śmieszny. Takie lokalne układy są nie do ruszenia.

Księgowy
1 miesiąc temu
Reply to  ten z rowerem

Interes władzy

Nie dla chodnika
1 miesiąc temu

Nawet nie chodzi o sam materiał kostkę, ale to co oni zrobili na Litewskiej, to praktycznie nie nadaje się do jazdy, co 10 metrów jest obniżenie/podwyższenie, jedzie się jak po pamptraku. Rozumiem że wjazd na posesje, ale lepiej było namalować białą linię i ciąg poprowadzić po jezdni. W całej Polsce robi się pasy wydzielone na jezni, jednak nie u nas, tutaj są „wyboje”

obserwator
1 miesiąc temu

Na Litewskiej to na razie jest tylko chodnik a nie droga rowerowa. Chyba, że już postawili znak drogowy, że to jednak droga rowerowa (?)

Białe linie na jezdni oddzielające część dla samochodów od części rowerowej nie wchodzą w rachubę. Kierowcy jeżdżą jak szaleni, pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Musi być umieszczone droga rowerowa i chodnik wyżej niż jezdnia dla samochodów. Nie powinny też być tuż obok jezdni. Ciągi piesze, rowerowe powinny być rowem odizolowane od jezdni. Zwłaszcza w takim miejscu jak ul. Litewska. Zawsze jest jakaś gwarancja, że samochód prędko nie wjedzie na ciąg pieszo- rowerowy z przeszkodą w postaci rowu.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  obserwator

Nie popadajmy w paranoję, inaczej na każdej drodze ze ścieżką rowerową trzeba postawić bariery oddzielające jezdnię od ścieżki lub chodnika. Są różne rozwiązania wygrodzeń, przykłady:
http://zm.org.pl/?a=wygrodzenia-16c
Mnie najbardziej podobają się dwa złączone krawężniki, z tym że przerwy powinny być co najmniej takiej długości, żeby mieścił się na szerokość mały walec, aby dobrze ugnieść asfalt. Przerwy na spływ wody i na skrzyżowaniach lub zjazdach uzupełnić odpowiednio liniami krawędziowymi i po problemie. Ale to nie w Tarnobrzegu, podejrzewam że, o ile ciąg na Litewskiej powstanie w tej kadencji, to będzie podniesiona kostka z rampami na zjazdach i uskokami na krawężnikach.

Nie dla chodnika
1 miesiąc temu
Reply to  obserwator

Ty chyba się nie znasz na przepisach, to jest szlak pieszo rowerowy, ale BEZ ZNAKU. Zwróć uwagę że na Warszawskiej koło osiedla dzików tak samo nie ma znaków, ani linii ,a jednak każdy dobrze wie że jest to szlak pieszo-rowerowy. Faktycznie jest bałagan w przepisach, różne interpretacje, jednak jedyna właściwe rozwiązanie to namalowanie białej linii i postawienie znaku. Trudno będzie to zaskarżyć że niewłaściwe, a w razie co, to sprawa w sądzie i wygrana miasta, bo przepisy są zagmatwane. Brak jakichkolwiek znaków tworzy niepotrzebny zamęt, łącznie z mozliwością wtargnięcia rowerzysty na szosę, gdzie z pewnością nie są mile widziani

Obserwator
1 miesiąc temu

Nie ma znaku o drodze rowerowej to nie ma drogi dla rowerów.Ze rowerzyści gdzieś tam jeżdżą po chodniku to na własne ryzyko. Kiedy można jechać chodnikiem to jest w przepisach napisane: prędkość dopuszczalna na jezdni powyżej 50 km/godz, szerokość chodnika minimum 2 metry i złe warunki atmosferyczne.
Poczytaj:
https://www.centrumrowerowe.pl/blog/jazda-rowerem-po-chodniku/

Nie dla chodnika
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Nie masz racji gościu, po prostu piszesz bzdury. Nie jesteś rowerzystą, więc się nie znasz. Na Warszawskiej obok białego muru stoi NIEOZNAKOWANA ścieżka pieszo-rowerowa i jest to po prostu fakt, nie teoria.
To co napisane w tym artykule nie jest spójne z rzeczywistością. Jak coś niejasne, to kontaktuj się z prawnikiem, on ci wyjaśni jak jest. A jest tak jak napisałem powyżej. W razie czego sprawe może wyjaśnić sąd, bo w takich sytuacjach to on rozstrzyga, a nie centrum rowerowe z linka

rowerowy
1 miesiąc temu

Zgodnie z kodeksem drogowym (ustawa Prawo o ruchu drogowym) kierujący rowerem może korzystać z chodnika wyjątkowo w trzech przypadkach (art. 33 ust. 5). Jeżeli nie zachodzi żaden z tych trzech przypadków, a ciąg nie jest oznaczony znakiem drogi rowerowej lub ciągu pieszo-rowerowego, to nie wolno po nim jeździć rowerem, bo jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych, w tym rowerem, jest co do zasady zabroniona (art. 26 ust. 3 pkt 3). A że w Tarnobrzegu jest problem z ustawieniem odpowiednich znaków przy ciągach, które nadają się do wspólnego ruchu pieszych i rowerów, to ciąg przy murze jest legalnie dostępny dla rowerzystów tylko we wspomnianych trzech przypadkach. Jeśli kłamię, to udowodnij.

Obserwator
1 miesiąc temu

W centrum rowerowym z podanego wyżej linka nie czerpią wiedzy z … powietrza tylko z przepisów o ruchu drogowym.

Czy droga wzdłuż muru jest na terenie zabudowanym? Bo jeśli tak, to prędkość za dnia dopuszczalna jest 50 km/godz.W tym przypadku zjechać na chodnik nie można.
Tak poza tym, to chodnik wzdłuż muru, parku w Dzikowie, jak dla mnie jest zbyt wąski aby poruszali się nim piesi i rowerzyści. Są na nim słupy oświetlenia ulicznego. Można o nie zawadzić. Nie ma komfortu jazdy po czymś takim.
Gdyby UM uznał, że ten chodnik będzie ciągiem pieszo-rowerowym to postawiłby w tym miejscu znaki drogowe.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Niekoniecznie. W 2019 roku został opracowany dla gminy projekt organizacji ruchu, w którym zaprojektowano wyznaczenie drogi pieszo-rowerowej na Sikorskiego wzdłuż muru, jednak znaków nie ustawiono.

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Jesli nie ustawiono znaków to znaczy, że rowerem tam jeździć nie wolno. Widać uznano, że nie nadaje się ten wąski chodnik dla pieszych i dla rowerów.
Jesli faktycznie byłby ciąg pieszo-rowerowy w tym miejscu, bez znaków , bo gdzieś tam był projekt, to skąd rowerzysta miałby wiedzieć , że mógłby po tym chodniku jechać?
Dla mnie, jeśli nie ma znaku drogi dla rowerów,to nie ma jazdy w takim miejscu.Amen

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Zgoda z tym, że dopóki nie ma znaku, to nie ma jazdy w takim miejscu. Ale zaprojektowanie w 2019 r. drogi pieszo-rowerowej na Sikorskiego wzdłuż muru świadczy o tym, że UM uznał, że ten chodnik będzie ciągiem pieszo-rowerowym. Dlatego dziwne jest nieustawienie znaków zgodnie z projektem.

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Być może znaku nie postawili bo wykonano drogę rowerową wzdłuż ul. Sikorskiego (obok stacji paliw) a za stacją paliw też wybudowali drogę rowerową prowadzącą w kierunku parku w Dzikowie. Ot i problem został rozwiązany.

ROMUALD
1 miesiąc temu

Najlepszy numer jest na sikorskiego kolo muru w stronę sandomierza Jest znak koniec ścieżki rowerowej a na jezdni jest znak zakaz jazdy rowerem Kto mi wytlumaczy którędy mam jechać rowerem skoro po chodniku nie wolno???? Może trzeba zejść z rowera i go prowadzić??????
TO SIE NADAJE DO TELEWIZJI

Procedury
1 miesiąc temu
Reply to  ROMUALD

W projekcie jest kontynuacja.
https://drive.google.com/file/d/1zv01xDuTwE5wvGfq9xMsU72kSxBANvWv/view
W realu nie ma. Może jest problem z dostarczeniem znaków z powodu covidu? Tylko że jest napisane na rysunku, że projekt z 07.2019, to wtedy chyba jeszcze nie było covidu.

Szlag
1 miesiąc temu

Panie Bożek jak to się wszystko ma do propagandy sukcesu. Sprzedal Pan Wodociągi za co będziemy dłużnikami PRR i spłacimy ogromne odsetki Inwestycje nad Jeziorem w znacznej części dyskusyjna Zwłaszcza droga z oświetleniem wzdłuż Wisłostrady
Brak gospodarności widać gołym okiem Takie rzucanie od sciany do ściany
BRAK DOFINANSOWANIA do dróg nad jeziorem wynika z Pana wizjonerskiego a nie realnego. BUDŻETU RADNI POBUDKA OD ZARAZ BO. IDZIE KLĘSKA KTÓRA KROCZY PRZD UPADKIEM

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Szlag

Sprzedali udziały w wodociągach ( zastawili majątek miasta jak mawia kalineczka ” czasowe zbycie udziałów”) i opowiadają brednie o ” wolnych środkach” – ogłupianie mieszkańców przez lokalne miernoty polityczne .

Znowu bez środków zewnetrznych
1 miesiąc temu

Dalej nie umieny zdobywać środków Planujemy w zadufanie że wszystko możemy Wirtualnie
Jak do tej pory to rozwój daleko w…… Lepiej nam idzie z kulturą Patrz Kolekcja

obywatel
1 miesiąc temu

Czy to urząd napisał bo mieszkańcy z partactwem chyba nie mają nic wspólnego.

wieśniak z Tbg
1 miesiąc temu

Proszę Prezydenta naszy wsi o ogłoszenie upadłości. Może nas ktoś przejmie.

krolewicz sandomierski
1 miesiąc temu

przejdziecie pod panowanie krolewskiego miasta tam bedziecie naszymi parobkami

Igaa
1 miesiąc temu

Ja i sporo znajomych często jeździmy rowerem ulicą Litewską. Apelujemy do Prezydenta o to aby jednak powstała ścieżka rowerowa wzdłuż Litewskiej bo na razie jazda tam nie jest za bezpieczną . A jak by była jeszcze oświetlona to już pełnia szczęścia.

Ancfalt
1 miesiąc temu
Reply to  Igaa

Byle była z asfaltu, równiuśko ułożonego i bez poprzecznych, podniesionych krawężników. Amen

zyniaty z... zołzą
1 miesiąc temu
Reply to  Igaa

Największe szczęście to dla kobiet zamęście. Byle nie wyszła za pijaka bo będzie mieć koszmarne życie.

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content