Tarnobrzeg: Na terenie po gimnazjum przy ul. Dekutowskiego wybudują bloki?

Władze Tarnobrzega chcą aby na terenie po Gimnazjum nr 3 na ul. Dekutowskiego wybudowane zostały bloki mieszkalne. Poinformował o tym podczas lipcowej sesji RM prezydent Dariusz Bożek.

– Dobiega końca procedura związana z wydaniem decyzji o warunkach zabudowy zagospodarowania terenu po gimnazjum przy ul. Dekutowskiego – powiedział prezydent Tarnobrzega.

–  Decyzja ta dotyczy budowy dwóch budynków wielorodzinnych o maksymalnej wysokości do 8 kondygnacji, w każdym byłoby 60 mieszkań plus 5 lokali usługowych – dodał.

Wydanie decyzji o warunkach zabudowy to dopiero pierwszy krok, w kierunku zagospodarowania terenu po dawnym gimnazjum. Zgodę na sprzedaż musi wyrazić Rada Miasta. Przygotowanie planu dla tego terenu i zmianę zapisu w kwestii jego przeznaczenia, pozwoli na skrócenie ewentualnych procedur, wystawiając bowiem działkę na sprzedaż wiadomo będzie, na co ma zostać przeznaczona.

Ostatni uczniowie opuścili budynek Gimnazjum nr 3 w czerwcu 2019 r. Od tego czasu obiekt położony w centrum miasta stoi pusty. Kiedy szkoła została zamknięta, mowa była o utworzeniu w tym budynku centrum dla seniorów, zainteresowane przejęciem tego obiektu były również organizacje pozarządowe. O zakup  tego budynku w celu stworzenia jednostki, miało wystąpić również Wojsko Obrony Terytorialnej.

Subskrybuj
Powiadom o
189 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Komuna paryska
1 rok temu

mieszkańcy wsi łączmy sie

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Komuna paryska

Żal dupę tobie ściska wsioku z ościennych gmin , co nie:)

Gosc
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Widać u pana impotencję intelektualną podszytą obawą porzucenia wykluczenia środowiskowego

Dziwne
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Musisz być strasznym chamem i niedorozwojem jak się wyrażasz na tym forum są leki lekarze wczasy w lesie pij melisse ogranicz jajka na twardo

Odyseusz
1 rok temu
Reply to  Dziwne

haha chamów można nawzwać wsioki , które na każdym kroku plują na Tarnobrzeg. Nie pasuje wam idźcie na forum Rzeszów albo stalowa i przestańcie w końcu srać jak wam żal dupe ściska!

Odyseusz
1 rok temu

Zły pomysł zamiast zagospodarować istniejącą infrastrukturę tj sala gimnastyczna , boisko choćby dla PWSZ to chcą to zniszczyć. W Tbg jest masę terenów więc po co upychać na siłę- dziwna logika władz miasta !

Helena
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Ooooo kandydat na kandydata miotasz się Pluto w gumiaku

Gość
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Co ich wyższa uczelnia interesuje?! 🙂 W łapę im nie da a od dewelopera może coś kapnie? Moim zdaniem też powinni przekazać to uczelni by rozwinąć np wydział pielęgniarstwa i jakieś pokrewne kierunki. Może farmacja albo fizjoterapia. Ukruciłoby by to zapędy Sandomierza i Stalowej Woli bo te miasta przebierają nogami aby pielęgniarstwo mieć u siebie. Chyba lepiej dla regionu mieć jedną szkołe wyższa z dobrym zapleczem i wykładowcami, kształcącą na dobrym poziomie niż trzy konkurencyjne i kiepskie.

Tarpeda
1 rok temu
Reply to  Gość

Otóż to, uczelnia pozyskała by środki z zewnątrz na remont z ministerstwa i pozwoliłoby to na spokojny rozwój, dzięki temu zyskałoby miasto. Na tereny te zapędy już za prezydenta M. miały elity biznesmenów powiązanych z jedną z partii widać nie odpuścili, sprawa ucichła i realizują swój plan. Ale ludzie to widzą.

Skarpa
1 rok temu
Reply to  Tarpeda

To samo było że Skarpa z Poprzednicy nie dali rady Ta ekipa może wszystko

Jan
1 rok temu
Reply to  Gość

Prościej sprzedać i kasę utopić np. w drużynę piłki kopanej. Po co ludzie wykształceni. Mogą być upierdliwi zadając niewygodne pytania.

Student
1 rok temu
Reply to  Gość

W uczelni pracuje doc Warchol kandydat na prezydenta Rzeszowa l to kasę znajdzie.
Hoho ho taki był ppmysl ale się zmył

obywatel
1 rok temu
Reply to  Odyseusz

Przecież oni nie mają żadnego pomysłu (burmistrz, urzędasy, radni) oni potrafią tylko sprzedać lub zastawić ( jak udziały w wodociągach) , są tak ograniczeni że tylko zalew, muzeum, kolekcja i jeszcze tylko rewitalizacja wszystkiego czego się da .
Ograniczenia intelektualne nie pozwalają im przekroczyć bariery zdrowego rozsądku ( miejsc parkingowych brak a miejsce gdzie można stworzyć parking bez większych nakładów sprzedać a póżniej pierd…..ć o konieczności wprowadzenie opłat za parkowanie w centrum w celu udrożnienia ruchu ).

Kowalski
1 rok temu
Reply to  obywatel

100% racja,ale cóż kasta urzednicza była,jest oderwana od rzeczywistosci.

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

I co dalej upierasz się ,że zakup kolekcji był złym interesem ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Wyrzucenie kasy w błoto, przeciętny mieszkaniec ma ch… z tego tylko kilku historyków, amatorów malowidełek ma zadowolenie- a z miasta spierda….zdolna młodzież, po studiach nie wracają do miasta – czyli w du… tą kolekcję, zamek tarnowskich, zalew, ściankę i inne pomysły pierd ..inteligencji tarnobrzeskiej bo po ch ..im to .
Oni chcą pracować, dobrze zarabiać a jak to mają to jadą gdzie chcą i pierdo..ą tą mieścinę co najwyżej wpadną do starych na święta, odwiedzić a na końcu na pogrzeb i cmentarz.

Kowalski
1 rok temu
Reply to  obywatel

w koncu ktos napisał prawde !!! brawo

Obywatel niezadowolony
1 rok temu

To normalka, że chcą bloki. Deweloperzy górą?
Tarnobrzeg to stan umysłu, zamiast wykorzystać już istniejący budynek to zachciewa się go wyburzyć i stawiać bloki. W tym miejscu bloki to koszmar. Zabudowa jest już i tak ciasna. WOT to dobry pomysł.

Bozo
1 rok temu

To co byś stworzył w tym miejscu? Słucham pomysłów?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

Parking dla mieszkańców i przyjezdnych ???

Idiotyzmy w wydaniu Tbg
1 rok temu

Decyzja ta dotyczy budowy dwóch budynków wielorodzinnych o maksymalnej wysokości do 8 kondygnacji, w każdym byłoby 60 mieszkań plus 5 lokali usługowych – dodał.

To chory pomysł. Centrum miasta nie jest do tego przystosowane. Bloki będą szpecić centrum brzydotą a i centrum nie jest od stawiania bloków, tylko sklepów, parkingów.

Neltah
1 rok temu

Okazuje się że jest ochota na sprzedaż szkoły, przedszkola i sąsiadującego baraku wraz z placem aż po ulicę Sienkiewicza. To jest wielki biznes. Tu wcale nie chodzi o to że nikt jej nie chce, tylko o to że lepiej opłaca się ją sprzedać. To jest grubsza afera i pora to wyciągnąć na wierzch i jak najszybciej oddać budynek instytucjom. W Tarnobrzegu jest taki schemat działań, że albo nie robi się nic, niech zgnije ,zawali sie, rozleci,a potem się to sprzedaje do jako działkę. Nie można sprzedać terenu, bo to jest teren szkoły, która musi dostać nowe życie na cele społeczne. Sprzedawać można tereny niezagospodarowane, nieużytki, lub ruiny, a nie szkoły. To mieszkańcy powinni zdecydować o dalszych losach tego miejsca, a nie sprzedawać sobie jak własne ranczo . Nie lubię ja i nikt chyba również być stawiany przed faktem dokonanym. Media nic nie pisały na ten temat przez 4 lata,może z wyjątkiem, teraz jest czas na debatę a nie sprzedawanie szkoły komukolwiek na wyburzenie. No bo elewacja nieładna, drzewa zarosły, nie miał kto poobcinać, a to najlepiej zburzyć. Tak się nie rządzi miastem. słuchajcie, ruszamy z akcją przywrócenia gimnazjum nr 3 do życia. Byćmoże jeszcze w tym roku będzie tam świetlica… Czytaj więcej »

obywatel
1 rok temu
Reply to  Neltah

Szczególnie stowarzyszenie by chciały zagospodarować – jak zwykle za darmo .
Dobrze że coś wybudują dla mieszkańców, bardzo dobry pomysł z tymi blokami ale jak zwykle ci co mają swoje mieszkania mają innych w dupie.
Śni się przejęcie za darmo co niektórym cwaniakom terenu z budynkami, po kiego ch .. jeszcze jakieś kluby dla seniorów – im ciągle mało .
Niech budują dla młodych mieszkania , chcą aby miasto się rozwijało bez budowy mieszkań ?????

Neltah
1 rok temu
Reply to  obywatel

Tam nie będzie żadnych bloków, ta szkoła powstała w 1971 roku razem z przedszkolem, jest ważnym elementem miasta, i ma prawo spełniać swoją funkcje nadal . Burzenie szkół to droga do nikąd ,równia pochyła. Ci co nie szanują historią, potem lądują na śmietniku historii. Czy w miescie jest za dużo szkół podstawowych? A co z kolejnymi pokoleniami, te bloki dla kogo mają służyć, dla kawalerów? Czy ktoś zadał sobie pytanie, co dalej z tym miastem, co z przyszłością, aby tak swawolnie rozporzadzać majątkiem?
A brakuje terenów na bloki ?Mam wymieniać nieużytki na mieście ,puste place ? Jest ich sporo i jest gdzie budowac bloki

obywatel
1 rok temu
Reply to  Neltah

Pełna zgoda ale rzecz w tym że państwo przekazało miastu i to wielki błąd ale burmistrz pierd …ł o budowie parkingów w kampanii , teren jest i można stworzyć miejsca parkingowe ( bez większych nakładów) ale wtedy urzędasy i burmistrz musieli by się przyznać że opłaty wprowadzone za miejsca parkingowe w mieście to tylko skok na kasę mieszkańców i ludzi robiących zakupy w mieście).
To taka bezczelna hipokryzja, cwaniactwo burmistrza, urzędasów , radnych – a pierdół…na wizja tych lokalnych miernot politycznych nie pozwala im wyjść poza pakowanie kasy w zalew, kolekcję, muzeum, galerie – czyli miasta rozrywki i wypoczynku – Las Vegas
Najlepiej sprzedać jak PEC, PKS, MKS, zakład komunalny, udziały w wodociągach i wszystko co się da, co się rusza

walker
1 rok temu

W sumie dzisiaj nauka zdalna – to tak jakby w ogóle nie chodzić do szkoły – więc po co szkoły. Lepiej wybudować bloki – w tym przypadku niech kolejne 120 rodzin żyje na kredyt w kontenerze zwanym mieszkaniem.

Alf
1 rok temu

Co chcecie , przy dzisiejszym bumie budowlanym , dla miasta to najlepszy jednorazowy zastrzyk gotówki. Pewnie dla większego zysku zgodzą się na 0,5 miejsca parkingowego na mieszkanie. Potem zdziwienie ,że tłok się zrobił nie ma gdzie zaparkować. Z drugiej strony miasto po porażkach ze sprzedażą gminnych nieruchomości może w tym roku zrealizuje to co zapisano o wpływach ze sprzedaży do budżetu.

Gość
1 rok temu

Darek dajesz zgody na budowy a nie możesz przywrócić do stanu pierwotnego ulicy Długosza na Miechocinie kiedy miasto zdarło asfalt po co !!!!!!!!!!!!!?????

ludek
1 rok temu
Reply to  Gość

coby utrudnić życie ludziom.

Kto wie
1 rok temu
Reply to  Gość

Darek Skarpa nad Wisłę sprzedana Tyle lat nie wolno było tego terenu ruszyć pod inwestycje Ty dałeś radę Bloki już stoją Mieszkańcy przerażeni za jaką marna kwotę miasto ten tern sprzedało I tak dalej to idzie ku upadkowi

Tedy
1 rok temu

Pozbyć się takich nieruchomości za jednorazowy zastrzyk pieniędzy, które zostaną pewnie przeznaczone na jeziorko, ściankę albo inną kreatywną inwestycję. Tyle opcji zagospodarowania, można było np. wystąpić z wnioskiem przy naborze do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych albo Nowego Ładu o dofinansowanie do adaptacji budynków po szkole wraz z przyległym terenem na cele mieszkalnictwa społecznego, w tym remont sali gimnastycznej w celu wynajmu na godziny. Słabo to wygląda.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Tedy

A kto im wniosek taki napiszę ???
To przekracza możliwości urzędasów.

Prawda
1 rok temu
Reply to  obywatel

Szczera prawda A druga prawda że jak jest klient to urząd wszystko robi pod interes klienta a nie miasta i mieszkańców
Przykłady są można znalesc
To nie są dobre decyzję
Następca będzie miał związane ręce

Mundi
1 rok temu

Jednostka wojskowa to byłaby dla miasta pewna nobilitacja (jak dotychczas wszystkie instytucje raczej się stąd zwijają to byłaby pierwsza która się tu wprowadzi) i nieduże ale jednak ożywienie gospodarcze (usługi i zakupy dla wojska). Za darmo pewnie też nie będą chcieli tego terenu przejąć, co jak co ale ta instytucja szasta kasą na prawo i lewo bez przetargów. A bloki i to wysokie to można za torami budować – takie jak na Kopernika. i nie trzeba będzie nic burzyć tylko przebudować to co jest.

Segda
1 rok temu
Reply to  Mundi

Jednostki wojskowe wynoszą się teraz z poza obręby miast. Pomyśl dlaczego…

żołnierzyk
1 rok temu
Reply to  Segda

Jeśli prowadza działania poligonowe. Jednostki wojskowe są również w miastach (Sandomierz, Rzeszów).

Segda
1 rok temu
Reply to  żołnierzyk

Stare jednostki tak, nowe są zlokalizowane na peryferiach. Wojsko nie ma pieniędzy na budowę nowych baz, stąd te, a nie inne lokalizacje w centrach miast.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Mundi

WOT szkoli się na obiektach e Nisku i na poligonie w Dębie więc pomysł przejęcia tego budynku na potrzeby wojska jest bezzasadny. Lepiej przeznaczyć go na jakieś tanie mieszkania socjalne bo burzyć szkoda.

Szwejk
1 rok temu
Reply to  Janusz

Pomysł jest bardzo dobry. WOT z narodem , naród z WOT !!!

Bozo
1 rok temu

Niech budują. Komu potrzebny ten relikt PRL jak 500+ nie działa

Segda
1 rok temu

Może w końcu centrum miasta wypięknieje. Bo póki co to słabo to wygląda.

Ewa
1 rok temu
Reply to  Segda

Bloki na pewno dodadzą uroku … masakra!

obywatel
1 rok temu
Reply to  Ewa

A co daje urok te ruiny na rynku , przejdź i sobie patrz na ruiny na rynku (jedna koło Orbity a druga przy izbie skarbowej – dawna restauracja) – urok rynku i miasta , po to niby turyści będą walić aby to zobaczyć – wizytówką miasta jak się patrzy.

Janusz
1 rok temu
Reply to  obywatel

Kamienica nr.44 niszczeje z dnia na dzień i kwestia czasu aż się zawali. Dziwne że miasto nic nie robi w tej sprawie bo po remoncie byłaby jedna z ładniejszych w rynku.

esteta
1 rok temu
Reply to  Segda

Poprzez zasadzenie drzew, żywopłotów, trawy (nie wąsów kocich), kwiatów to centrum wypięknieje. Jeśli wybudują bloki to będzie oszpecone. Bloki wysokie zasłonią słońce niektórym mieszkańcom a widoki z okien mieszkań będą mieć nieciekawe.

Jacek
1 rok temu

No i fajnie, chcę kupić dla siebie moje pierwsze mieszkanie i lepszej lokalizacji być nie mogło. Do pracy 3 minuty. Może się uda hihi. Mi ta inwestycja pasuje. Działajcie

obywatel
1 rok temu
Reply to  Jacek

Sąd i prokuraturę też mają wyprowadzić z Tbg jak wszystko po kolei ( rejon energetyczny, gazowy, kolej, karetki pogotowia ratunkowego) to kwestia czasu .
Tak czy siak wcześniej czy póżniej będziesz miał dalej do pracy

Neltah
1 rok temu
Reply to  Jacek

To sobie znajdź ogłoszenie, jest mnóstwo na sprzedaż, również na Dekutowskiego można kupić. Nowe bloki nie są żadnym argumentem dla burzenia szkół i to jeszcze po modernizacji, niedawno używanych

obywatel
1 rok temu
Reply to  Neltah

Ina targowej też są ( obok szpitala i cmentarza wojennego) , mieszkania gotowe a tobie leniu 3 minuty więcej do pracy to tylko dobrze na zdrowie wpłynie jak się przejdziesz .

ZnaFca
1 rok temu
Reply to  Jacek

Jeszcze będziesz narzekał na hałas samochodów, smród spalin samochodowych. Tak się żyje w centrach miast. W centrum nie ma miejsca na zieleń a ta jest potrzebna do czyszczenia powietrza i normalnego oddychania. Będziesz z czasem szukał ciszy, spokoju. Im będziesz starszy tym bardziej będziesz szukał. Tak poza tym to krócej będziesz żył. Zycie w spalinach samochodów niesie niebezpieczeństwo podtrucia organizmu.

obywatel
1 rok temu
Reply to  ZnaFca

Właśnie dlatego w Tbg w centrum budują galerię aby ludzie żyli w spalinach a dla zieleni miejsca nie ma i nie będzie przy tej inteligencji tarnobrzeskiej.
Chcą jak najszybciej ich się pozbyć .

Krysia
1 rok temu

Do sprzedania już od dawna są tereny za Liceum Kopernika na Jachowicza . Czy ktoś wie dla kogo oni to trzymają? Chodzą ploty ze jakiś dygnitarz lewacki chce wybudować tam pałac- prawda to?

Bozo
1 rok temu
Reply to  Krysia

Tak. Leszek Miller ten stary komuch ma się tam budować

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bozo

Może chodzi o byłego postkomunistycznego posła – teraz zbiera kasę , siedzi w radzie w spółce z nadania mieszkańca z Krosna ( te same korzenie) – bo tu innego dygnitarza nie było i nie ma

Józek zza Wisły
1 rok temu
Reply to  obywatel

Dom to się buduje w kwiecie wieku a nie po 70tce.

Dosc
1 rok temu

Dosc pomysłów nie związanych z interesem mieszkańców
Wiele decyzji ta władza podejmuje wbrew mieszkańcom.
DOŚĆ

neutralny
1 rok temu
Reply to  Dosc

Podobnie jak PO za czasów ich rządów.

obywatel
1 rok temu
Reply to  neutralny

Przecież w Tbg rządzą ludzie z PO ???

neutralny
1 rok temu
Reply to  obywatel

Dlatego jest jak jest.

obywatel
1 rok temu
Reply to  neutralny

A wszystkie korzenie miejscowych politykierów czy to z PO, PIS czy innych stowarzyszeń prowadzą do PZPR, UB, SB, Milicji( nawet jeden jest w radzie miasta wieczny działacz miejski, osiedlowy i spółdzielczy), ORMO i TW – to tylko ukryte potomstwo.

Elf
1 rok temu
Reply to  obywatel

nie z samoobrony

oliwa
1 rok temu

No to ile zarabia to wspaniałe jezioro, skoro takie tereny mają być sprzedawane? Nadal brak informacji o aktualnym bilansie zysków i strat.

obywatel
1 rok temu
Reply to  oliwa

Ha, ha, ha – pytanie powinno brzmieć :
– to za ile zostaną odrobione koszty tam wpakowane ??
-Za jaki czas zyski z zalewu pozwolą na odkupienie udziałów w wodociągach .

Ten zalew to jeszcze przez lata nie będzie zarabiało o ile kiedyś będzie zarabiało ( wcześniej czy później trzeba będzie remontować to co jest).

Elf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Woda po 14,20 od września,tak mieszkańcy wszystko odrobią,a rada wszystko przyklepie,KOMUCHY Z TBG KOGO WY WYBRALIŚCE!!!

obywatel
1 rok temu
Reply to  Elf

Przecież ktoś musi płacić za pojeb…inwestycje nad zalewem i ktoś musi to utrzymywać a poza tym Wodociągi nie są w całości własnością miasta a obcy chce zarabiać – proste, szkoda tylko że oszuści i kłamcy tego nie mówili i nie powiedzą jak to oszuści i kłamcy.

Prawda
1 rok temu
Reply to  oliwa

Hajs z prosperity skończył się już dawno. Przypomnę: prywatyzacja spółek miejskich, kredyty (ponad 100 mln zadłużenia). A w obecnej kadencji pożyczka pod zastaw niespełna połowy udziałów w wodociągach, głównie na obwodnicę i jezioro. Szacuję, że dochody z jeziora pojawią się najwcześniej za 10 lat, kiedy przychody spłacą wydatki na wykonane tam inwestycje (przy dobrym gospodarowaniu), parkomaty itd., natomiast dochody z obwodnicy pojawią się najwcześniej za 20 lat, poprzez wydłużenie czasu między potrzebnymi kolejnymi remontami dróg w mieście, o ile te niewyremontowane zostaną wyremontowane (na razie kiepsko to idzie). Tak czy inaczej na razie dodatkowych pieniędzy nie ma i nie będzie, więc aby je pozyskać trzeba wyprzedawać majątek.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Prawda

Aby była kasa na podwyżki i premie zwyczajowe a grudzień niebawem.
Jak zwykle i tak przezżrą urzędasy.

Alf
1 rok temu
Reply to  Prawda

Nie wiem skąd taka symulacja ,ze jezioro za 10 lat zwracać się zacznie . Najpierw muszą pojawić się tam pierwsze prawdziwe inwestycje w hotele centra rozrywkowe . Dopiero potem przyjdą dochody. Dame drogi i parkingi wystarczą może częściowo na pierzące utrzymanie

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Jakie będą dochody ??? Miejsce dobre tylko dla mieszkańców miasta, okolicznych miejscowości aby wpaść w okresie letnim, du…e i jaja pomoczyć i tyle chyba że burmistrz i miejska inteligencja w swojej wizji ma budowę kasyna i burdelu – to i może jakaś byłaby atrakcją ściągająca turystów, wczasowiczów poza przypadkowymi.

Zuzu
1 rok temu
Reply to  obywatel

Miejska niby inteligencja już się zabezpieczyła, więc wszystko co budują, remontują bardziej wygląda na realizację własnych zachcianek w imieniu i na rzecz mieszkańców( trochę marne bo i kasa miasta marna). Ważne aby głos był, bo zrobione , ale kto wie…… może takich atrakcji właśnie im potrzeba, oczywiście wszystko z myślą o społeczności lokalnej i dobru miasta.
Plebs przecież nie ma czasu i siły na takie przyjemności po pracy, a i zastanawiać się nie będzie jak ta niby inteligencja spędza wolny, czy „nienormowany” czas. Kto inteligencji zabroni? Chłop? Przecież chłop ma znać swoje miejsce, gdzież on na salony, jeszcze dywany swą stopą zbruka, oj przepraszam chłop nie ma stopy tylko łapsko.niemyte i czapkę przy jajach.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Zuzu

Jaka miejska inteligencja – z tego co piszesz to raczej cwaniacy, oszuści i złodzieje co na koszt mieszkańców i miasta , z ich środków zaspakajają swoje hobby i zachcianki – zwykli oszuści, złodzieje i nic więcej

Prawda
1 rok temu
Reply to  Alf

Napisane, że najwcześniej za 10 lat. I przy dobrym gospodarowaniu, tzn. wyraźnie dodatnim saldzie zysków i kosztów (utrzymanie też będzie trochę kosztować). Władze miasta mają tutaj pole do popisu, w końcu jezioro, obwodnica i kolekcja dzikowska są przedstawiane przez obecne władze jako przedsięwzięcia kluczowe dla miasta. Ze swojej strony odradzam zabudowywanie dalszej części nabrzeży jeziora, bo już obecnie plaże i zlokalizowane przy nich atrakcje są znacząco rozciągnięte od wjazdu w obu kierunkach, zresztą betonu i asfaltu nad jeziorem też dość.

parkingowy
1 rok temu
Reply to  Prawda

Z wyraźnie dodatniego salda raczej nici. Przy 830 stanowiskach postojowych nad jeziorem bywa tam ponad 2000 aut dziennie (ponad 5100 opłat wjazdowych w jeden z weekendów). Mimo to urząd nie chwali się, ile zarobiło jezioro w ten czy inny weekend, a urząd raczej lubi się chwalić osiągnięciami. Wnioskuję z tego, że saldo nie jest dodatnie. Jeśli więc saldo nie jest dodatnie przy przepełnieniu autami, to tym bardziej nie będzie dodatnie przy normalnej liczbie aut.

Aleks
1 rok temu

Sprzedawać i burzyć!!!! Ile jeszcze te ruiny będą stać!!! Powstaną nowe bloki na pewno będą ładniejsze od tych z lat 60tych

Neltah
1 rok temu
Reply to  Aleks

To nie ruina, w środku jest normalnie, tylko elewacji nie miał kto pomalowac no i tak wygląda. Specjalnie tak zostawili ,żeby zarosło, ale ludzie nie są głupi, żeby się nabrać

Moje miasto umiera
1 rok temu
Reply to  Neltah

Patodeweloperka wejdzie do Tarnobrzega, kto za tym stoi? Czy stoją słupy?

Tarpeda
1 rok temu

Wyburzą i za sprzedaż wybudują sale sportową na Miechocinie – kpina, co by tu jeszcze kurwa sprzedać? Żałosne.

Neltah
1 rok temu
Reply to  Tarpeda

szczególnie że ta sala na piątce stoi nieużywana od 2 lat, chociaz wcześniej działała normalnie . Są nawet filmy z obecnie zarośniętej sali(bo nie miał kto krzaczorów wyciąć)
https://www.youtube.com/watch?v=hUOUQUFd28Y

obywatel
1 rok temu
Reply to  Neltah

Taki gospodarz, kropka i koniec

obywatel
1 rok temu
Reply to  Tarpeda

Tak napewno – jakby chcieli naprawdę wybudować salę do by zgłosili wnioski np: RFiL czy teraz do planu odbudowy a tu nic a nic bo w urzędzie nie ma kto wniosku napisać a historyk czy też w-fista, polonista, socjolog , po marketingu i zarządzaniu taki ktoś nie napiszę bo nie potrafi

NIE DLA BURZENIA SZOŁY!
1 rok temu

Nie zgadzamy się!
comment image

Daro
1 rok temu

To jest ruina do remontu!
Wymiana kanalizacji ,elektryki (lampy w salach z lat 70 ubiegłego wieku ,) podłogi ,ubikacje lata 70 Zamiast zarobić na sprzedaży ładować forse w ruinę chcesz ?!
GLUPOTA
Taniej zburzyc i nowe wybudowac

NIE DLA BURZENIA SZOŁY!
1 rok temu
Reply to  Daro

Sam jesteś ruina. A bloki w których mieszkamy to skąd pochodzą? te same lata co szkoła. Instalacje działają, tak jak działały. Jeśli nowy najemca sobie zażyczy remontu, to proszę bardzo. Ale przykładowo wojsko było zadowolone z obecnego stanu, podobnie jak niektóre instytucje. Nie każdy ma wydumane standardy i potrzebuje jakieś lampy. Przypominam, przedszkole nr.5 stoi obok i jest takie samo, a jednak funkcjonuje. Da się?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Daro

To może sprzedaj budynki urzędu , zwłaszcza ten w którym urzęduje burmistrz a też elewacja popękana ( a nakłady były na remonty) albo ten dom PZPR jako relikt komunizmu też powinien zniknąć .

Bolek
1 rok temu

Sprzedaż deweloperom i wybudowanie bloków mieszkalnych na osiedlu gdzie jest pełno bloków wydaje się optymalnym pomysłem by zagospodarować chylący się do ruiny teren.Miasto zyska finansowo bo kto jak kto ale developerzy kasę mają i jak kilku stanie do przetargu to cena może osiągnąć niebotyczną kwotę.Mozna za do doinwestować np istniejace szkoły.Powstanie bloków spowoduje też że do kasy miasta zaczną wpływać pieniążki z tytułu różnych podatków Ci co lamentują przypominam prostą zasadę- żeby miasto mogło wydawać trzeba mieć źródło wpływów a ta inwestycja będzie małym źródełkiem bo potrzeby i zadłużenie miasta jest ogromne.Popieram pomysł i nie kieruję się sentymentem bo z tego rachunków nie opłacimy

Bolo
1 rok temu
Reply to  Bolek

To na ile szacujesz tę niebotyczną kwotę, konkretnie? 5, 10, 15 mln? To po pierwsze. A po drugie zapewnisz przyjęcie uchwały rady miasta, w której będzie jednoznacznie zapisane, że kasa z tej sprzedaży będzie mogła zostać spożytkowana wyłącznie na remonty istniejących szkół, dróg w centrum miasta itp., a nie na kreatywne inwestycje w stylu jezioro lub ścianka, albo bonusy do wynagrodzeń w urzędzie lub w jednostkach? Bo wiadomo, że „na gębę” to można sobie zamówić do sprowadzenia jakiś towar w sklepie (a i to nie zawsze się uda).

Alf
1 rok temu
Reply to  Bolek

A nie pomyślałeś przypadkiem ,że sprzedać można tylko raz. Wyprzedajemy majątek w ścisłym centrum. Ile podobnych miejsc jeszcze mamy. A za parę lat nie zostanie nic. Podobnie było z przedsiębiorstwami PKS PEC teraz Wodociągi. Sprzedajemy nie po to żeby mądrze inwestować. Sprzedajemy ,żeby zasypać dziurę w budżecie. Może wreszcie Pan Prezydent i Rada Miasta poszukają oszczędności np. w oświacie i wreszcie realnie bez zbywania majątku zrównoważą budżet. Jeszcze niedawno do szkoły w której uczy się setka dzieci rodzice chcieli budowy sali gimnastycznej . Miasto absurdów

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Sprzedają co się da , miasto zadłużone i jeszcze kłamią co rusz że dzielą wolne środki (cud nad cudy )- bezczelni kłamcy .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Obudź się chłopie – sprzedać wszystko Apo nich tylko ch…pozostanie bo majątku żadnego miasto już mieć nie będzie – kur….co za menele w tym mieście mieszkają byleby sprzedać, zastawić .

Zuzu
1 rok temu
Reply to  obywatel

Jak nie będzie? Od tylu lat się się cofamy względem innych gmin, więc może czas na sprzedaż mieszkańców? Obecnie są oni jedynie zadłużeni, ale jak kasy brak to dlaczego ich nie sprzedać? Przecież na wszystko się godzą,, klaszczą z radości na pomysły władzy, to i może status rzeczy im przeszkadzać nie będzie? Będą wdzięczni za oddanie ich w ręce innych panów? Czy władze miasta tak bardzo już uwierzyły, że lud jest głupi?, że jedyną słuszność i mądrość płynie z ich ust i działań? , oni jedyni nieomylni, a reszta przepraszam barany, przy aplauzie urzędowych karierowiczów?
Chcą sprzedać, bo w kasie pusto?, a kto do tej pustki dopuścił wydając pieniądze na śmieszne projekciki, które życia nie poprawią?
To miasto już upadło, finansowo jeszcze zipie, ale etycznie, czy moralnie to już wszystkie dna przebiło.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Zuzu

A ciągle ci sami ludzie w urzędzie , w radzie miasta tylko czasami zastępuje się potomstwem dziadków.
Ale tak to jest jak burmistrzami jak i radnymi byli miernoty z mleczarni, spółdzielni, politolodzy, najgorsi z Siarkopolu ( zwłaszcza z Jeziórka ), nauczyciele , urzędnicy i działacze z fundacji i spółek utrzymywanych i dotowanych z kasy miasta – czyli ludzie nauczeni tylko brać i czerpać korzyści dla siebie i swoich , ludzie których umiejętnością jest tylko wyciąganie łap po kasę publiczną dla swojej korzyści i swoich znajomych i rodziny – aż dziw że ciągle mieszkańcy wybierają zwykłe miernoty, sprzedawczyków majątku, dorobkiewiczów i karierowiczów którzy nie mają żadnych osiągnięć poza lokalnym , partyjną przynależnością i układami

Kasta
1 rok temu
Reply to  obywatel

W mieście rządzi kasta Kaliniakow
Rady nadzorcze ich prezesi ch szpital ich uczelnia wyzsza ich i brak umiejętności też ich.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Kasta

No popatrz – patologia wszędzie się wciśnie , czym większy nieudacznik tym wyżej zajdzie w tym mieście.
A wszystkie korzenie prowadzą do PZPR a ich potomstwo wszędzie się wciśnie i wszędzie się panoszy .
To miasto lubi wybierać nauczycieli, politologów , pracusii spółdzielczym
a jaki efekt – oj „zupa RATATUJ”.

rezultat
1 rok temu
Reply to  Zuzu

Nie wiem co przekonało wyborców Bożka spoza kręgu jego znajomych, ale jego wybrali, więc on jest prezydentem. Parafrazując słynną złotą myśl Josepha de Maistre, w demokracji dana społeczność ma takie władze, jakie sobie wybierze.

nie wyborca
1 rok temu
Reply to  rezultat

Nie było dobrych kandydatów to jego wybrali i tyle w temacie.

Oktawian August
1 rok temu
Reply to  nie wyborca

A Pani Miernik-Krukurka?
https://www.facebook.com/ela.miernikkrukurka.7/posts/191712388392033
Miała konkretny program wyborczy, bez obietnic niemożliwych do spełnienia lub możliwych do spełnienia jedynie przy znacznym zwiększeniu zobowiązań finansowych miasta. Np. strefa płatnego parkowania w centrum to pomysł z jej programu, a nie z programu obecnego prezydenta. Nadal twierdzi Pan/Pani, że nie było dobrych kandydatów? Na marginesie, nawet jeżeli przyjąć założenie, że nie było dobrych kandydatów, to dlaczego akurat Pan Bożek? Bo według tego założenia on też nie był dobrym kandydatem.

nie wyborca
1 rok temu

Baby do garków i do dzieci. Do rządzenia się niestety nie nadają.

Oktawian August
1 rok temu
Reply to  nie wyborca

Do kobiet pełniących ważne funkcje w urzędzie miasta (sekretarz, skarbnik, naczelnik wydziału itd.) też stosuje Pan to podejście? Zresztą oprócz Pana Bożka na urząd prezydenta miasta kandydowali też inni mężczyźni, więc jeżeli przyjąć założenie, że nie było dobrych kandydatów, przy którym to założeniu Pan Bożek też nie był dobrym kandydatem, to dlaczego akurat Pan Bożek spośród kandydujących mężczyzn?

Urxednik
1 rok temu

Z kobietą na stanowisku sekretarza nie przesadzaj
To KOLEZEZANKA jednego polityka z Solidarnej Polski. TO ONA RZĄDZI URZĘDEM I BĘDZIE DALEJ.

Oktawian August
1 rok temu
Reply to  Urxednik

To „nie wyborca” napisał, że „Baby do garków i do dzieci. Do rządzenia się niestety nie nadają”. Według mnie jest inaczej, podobnie jak z tym, że nie było dobrych kandydatów. Tak czy inaczej jest faktem, że można było wybrać Panią Miernik-Krukurkę. Tak jak jest faktem, że służbowo sekretarz, skarbnik, naczelnik itd. bezpośrednio lub pośrednio podlegają prezydentowi, a zatem prezydent, jeśli będzie znał i nie zgadzał się z jakąkolwiek decyzją podejmowaną w urzędzie, może ją zmienić lub anulować.

obywatel
1 rok temu

Rzecz w tym że zawdzięcza to tylko układom politycznym a nie wybitnym : wiedzą, kwalifikacją.
Bez różnicy czy kobieta, czy mężczyzna ale fakt że stołek jest tylko dzięki znajomościom i układom to nie świadczy że mamy doczynienia z fachowcem a wręcz przeciwnie ,. Nieudacznikiem co wszystko ma dzięki mafijnym układom – zwykłe zbydlęcenie.

energiczny
1 rok temu

Może i kobiety wybrali na stanowiska, ale nie wiem jak się spisują. Widać chłopy to jakieś ciapy nie nadające się do stanowisk kierowniczych w UM.

łysy
1 rok temu
Reply to  nie wyborca

To fakt

Finansista
1 rok temu
Reply to  Bolek

Nie mierz wszystkiego przez pryzmat kasy. Czasem trzeba z niej zrezygnować i inne rozwiązania zastosować.

Elf
1 rok temu
Reply to  Finansista

NP.PODNIEŚC CENE WODY,TAK ABY W POLSCE NIKT NAS NIE POBIŁ,BRAWO!

Tak sobie tylko myślę, że...
1 rok temu
Reply to  Bolek

jeśli prezydent, nauczyciel, dopuściłby do wyburzenia tej szkoły to już byłby skandal.

obywatel
1 rok temu

Skandalem to jest że startował do wyborów i je wygrał a jak wygrał to pościągach gamoni z ościennych miejscowości (jak Pluto) – tacy ludzie mają w du…e miasto i mieszkańców a liczy się tylko kasa.
Zresztą w urzędzie mnóstwo jest pozatrudnianych ludzi dla których miasto to tylko koryto tak jak i dla ludzi w radzie miasta .

Urzędnik
1 rok temu
Reply to  obywatel

W urzędzie Pluta po zatrudniał swoich z Baranowa i tych co kleili plakatay wyborcze
To jedyne ich kompetencje.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Tak też Bożej i wcześniej kalineczka – norma tarnobrzeskiej mafii.

Lolek
1 rok temu
Reply to  Bolek

Bolek a gdzie byłeś jak miasto czytaj Bozek sprzedawał wodociągi Wtedy nie martwiłeś się skąd kasa na sate odesyek ogromnych dla jakiegoś funduszu który żyje z takich in jak nasza
To jest według ciebie w porządku pełnym.
Co tu mówić . Gospodarności brak i tyle.

Komar
1 rok temu

Tym miastem od dawna rządzą nieudacznicy.Po co nam zakład komunalny?Sprzedajmy-no to teraz dyma nas Stalowa na śmieciach.Po co nam MKS?Sprzedajmy-no to teraz wozi nas prywaciarz 20-letnimi poniemieckimi złomami.Po co nam budynek po gimnazjum?Trzeba by sie tym zająć,postarać o środki na remont-lepiej sprzedajmy deweloperowi.Chu…,du… i kamieni kupa.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Komar

Z dużej litery Nieudacznicy – będzie bardziej odpowiednie a najgorsze że szans w tym mieście na zmianę nie ma.

Roman
1 rok temu

Wiem z pierwszej reki że budynek jest do generalnego remontu za grube miliony bez tego nic tam nie powstanie. Miasto włoży nasze środki i co my z tego będziemy mieli. Klub seniora dla 4 osób? dom osiedlowy dla 5 osób? miasto będzie musiał ciągle do tego dokładać. Albo znaleźć sposób żeby budynek sam się utrzymywał albo trzeba sprzedać. WOT albo szkoła wyższa to jest jakieś rozwiązanie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Roman

A widzisz – przedszkola i żłobki prywatne powstają w mieście ale publiczne NIE, dlaczego w Stalowej, Rzeszowie ,Mielcu powstają publiczne a w miejscowościach w nieużywanych budynkach te budynki gminy adaptują na przedszkola, żłobki ???
Pewnie takie inwestycje zaszkodziłby tzw tarnobrzeskim przedsiębiorcom !!!

Roman
1 rok temu
Reply to  obywatel

Z tego co wiem to w Tarnobrzegu też powstał żłobek. A cena za niektóre przeczkola prywatne a państwowe są porównywalne.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Roman

Podaj adres , liczbę miejsc a o to ilu jest chętnych na miejsce w żłobku, przedszkolu publicznym może odpowiedzieć burmistrz ale zastrzegamy ” jeszcze tego może nie wiedzieć”.

Elf
1 rok temu
Reply to  Roman

PORA WRÓCIĆ DO PRZEDSZKOLA PRZECZKOLAKU

obywatel
1 rok temu
Reply to  Roman

Czekam na ten adres – co trudno znaleść coś takiego co by było publiczne ???

Roman
1 rok temu
Reply to  obywatel

Spokojnie, z tym ze żłobek jest potrzebny się zgadzam, sam mam małe dzieci. Ale nie uważam że to jest dobre miejsce na żłobek.

Tuptuś
1 rok temu
Reply to  Roman

WOT to dobry pomysł. Sale można przerobić na żołnierskie. Zbiórki można wykonywać na korytarzu,. Jest mnóstwo miejsca na szkolenia, w tym na hali sportowej. Jest plac przy szkole i można uczyć się tam musztry. Inaczej mówiąc można zostać tuptusiem. WOT jest przydatny i już to niejeden raz pokazali. Tutaj w Tbg też mogą się przydać.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Tuptuś

A Tarnobrzeg na poligon – będzie całość bo będą mieli gdzie prowadzić ćwiczenia. Oj, oj, oj .
W Tarnobrzegu to może powstać coś dla rozrywki, odpoczynku, zabawy przy takich możliwościach intelektualnych byłych i obecnych lokalnych miernot politycznych .
Ciekawe gdzie coś powstanie w tym mieście jak wszystko chcą sprzedać tzw władze.???

Tuptuś
1 rok temu
Reply to  obywatel

Zanim się wyjdzie w teren, to najpierw są zajęcia w sali wykładowej. Tak było w wojsku i tak dalej powinno być.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Tuptuś

A wszystko się weryfikuje w terenie .

Ziutek
1 rok temu
Reply to  Roman

A czy akurat ty musisz z tego coś mieć? Może powinni mieć inni?

Roman
1 rok temu
Reply to  Ziutek

Ale nie muszę do tego dokładać.

łysy
1 rok temu
Reply to  Roman

WOT to ma sie szkolić po lasach a nie przesiadywać w budynkach. Po co im taki wielki budynek i co mieliby tam robić siedzieć i uczyć się w ławkach ?

Paweł
1 rok temu
Reply to  łysy

Dokładnie. Ja jak należałem do Strzelca w latach 90tych to spotkania mieliśmy raz w tygodniu w wynajętym pokoju w hotelu a większość czasu w terenie.

henryk tarnobrzeski
1 rok temu

kto chce mieszkacw blokach w tarnobrzegu niech podniesie reke i nacisnie przycisk

były oczeń
1 rok temu

Myślę ,że te decyzje będa sprawdzane przez odpowiednie organy i służby.

Zynuś z kabaretu w Kopydłowie
1 rok temu
Reply to  były oczeń

Jeśli im zgłosisz, bo prywatnie to mogą mieć chęć sprawdzenia, ale służbowo mogą nie mieć polecenia do sprawdzania.

Nauczyciel, historyk za zburzeniem szkoły?
1 rok temu

Przypominjmy że prezydent Tarnobrzeg to nie tylko nauczyciel ale także HISTORYK. A szkoła nr 5 to 48 lat pięknej historii miasta, 3 pokolenia które się tam wykształciło, szeroka kadra nauczycielska która tam uczyła, mnóstwo wspomnień, wiele osiągnięć. To nie są tylko JAKIEŚ TAM MURY, to jest element TOŻSAMOŚCI TARNOBRZEGA. Jedna z pierwszych szkół które tu wybudowano, bo zaledwie w 1971!
Jak to teraz odnieść do obecnej sytuacji : wygasiliśmy szkołę , bo była okazja, zlikwidowali gimnazja i pomału ją doprowadzamy do ruiny nic nie robiąc ,krzaki zarosły, ktoś wybił szybę, zaraz zgniją ściany. Deweloper już zaciera ręce.
Kto wyburzał polskie szkoły? Najeźdźcy, Niemcy podczas wojen światowych, szkoły ,instytucje kultury były na pierwszym miejscu do likwidacja, za nimi zlikwidowano polską inteligencję, aby dac wyraz upadku polskiego państwa. Burzenie szkół bardzo źle zapisało się w polskiej historii a człowiek który jest historykiem powinien doskonale o tym wiedzieć. Wyobraźmy sobie , za kilka lat wracają byli jej uczniowie ,a tu szkoły nie ma. Nic nie ma, są bloki. Nie ma do czego wracać, nie ma, znika tożsamośc , pozostają wspomnienia.
Ja sobie tego nie wyobrażam, aby to tak miało być.

Bolek
1 rok temu

Szkoła nr 5 jako element tożsamości Tarnobrzega zaiste ciekawa teza.Podziwiam fantazje bo ona jak widać nie ma granic.Nie podzielam poglądu ale niewątpliwie coś ciekawego i orginalnego w tym wątku.Gratulacjie

Obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Może byś się przymknął przydupasie Darka jak masz tu swoje głupoty opowiadać

Bolek
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Towarzysz obywatel niczym homo sovieticus – mnie można więcej inni niech się przymkną.

Obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Raczej tu czytam niż piszę , ale z początkowo przyzwoitego człowieka , stałeś się bezkrytycznym orędownikiem tej władzy. Zdajesz się w ogóle nie dostrzegać ,że resztki majątku wyprzedajemy. Co zostawimy do następnych pokoleń ?

Bolek
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Co się tyczy przyzwoitości to pragnę zauważyć ,że z nią jest jak z prawdą – każdy ma swoją Co zostawimy następnym pokoleniom pytasz .Choćby przepiękny odnowiony zamek dzikowski z zakupioną bezcenną kolekcją dzieł sztuki która niewątpliwie jest elementem tożsamości Tarnobrzega a nie jak przez kogoś przywołana szkoła nr 5.W przeciwieństwie do rozczarowanych tą władzą ja na nią nie głosowałem i głosował nie będę
może dlatego nie czuję rozczarowania w przeciwieństwie jak mniemam do głosujących. Szanuję decyzję większości wyborców i nie jadę bo bandzie krytykując za wszystko używając języka niegodnego ludzi kulturalnych.Wiele rzeczy mi się nie podoba ale też wiele decyzji popieram jak choćby wspomniany zakup kolekcji dzikowskiej która to decyzja będzie największą zasługą obecnej władzy

Obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Z tym zamkiem jak go zwał tak go zwał to jednak byłbym bardziej ostrożny. W sądzie w Warszawie trwa zdaje się cały czas spór o jego zwrot. Jak potomkowie hrabiego go wygrają to rząd pewnie się wypnie bo nie jest stroną a my z ręką w nocniku może hrabiego zostaniemy. Może za wyjątkiem Kiełba wszyscy mają parcie na sprzedaż majątku jak tylko ktoś się pojawi. Ostatnio to był z tym chętnymi coraz większy kłopot podobno

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Poszukaj takich sobie w rodzinie a jeśli chodzi o towarzyszy to twoje wpisy potwierdzają że masz poglądy im bardzo bliskie i nie odwracaj kota ogonem.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Obywatel

W samo sedno , tu jest kilku takich klakierów – zawsze gotowi, zwarci.

sentyment
1 rok temu
Reply to  Bolek

Lepiej odpisz Bolowi wyżej, bo nie rozwinąłeś swoich fantazji o niebotycznej kwocie za teren i przeznaczeniu pieniędzy ze sprzedaży.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Skąd ty tu się zjawiłeś to twoja sprawa ale było kiedyś kino „Wisła” budynek wybudowany ze składek mieszkańców miasta ,który był elementem tożsamości mieszkańców a popaprancy i tak go sprzedali , zatem nie wyjeźdżaj tutaj z komunistycznymi tekstami o tożsamości w rozumieniu bolszewickim .

Bolek
1 rok temu
Reply to  obywatel

Popaprańcy czyli kto go sprzedał.Bo jako rodowity tarnobrzeźanin -jak mniemam – masz wiedze ,że własnością gminy Tarnobrzeg nigdy ten budynek nie był

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

To się doucz -( dotyczy dawnego budynku kina Wisła) budynek został wybudowany ze składek mieszkańców na działce podarowanej przez Tarnowskiego .
Użytkownikiem było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” a w budynku tym oprócz sal gimnastycznych mieściło się kino ( sala kinowa) a skąd ty nieuki możesz o tym wiedzieć , ty to taki rodowity tarnobrzeżanie co jedynie się urodził w Tarnobrzegu ( w szpitalu) bo twoi starzy dostali mieszkanie i pracę w Siarkopolu).
Właśnie tacy laicy niedouczenia zabierają tu głos a gów..no wiedzą.

Bolek
1 rok temu
Reply to  obywatel

Tym wpisem przecież potwierdzasz to co napisałem.Budynek ani działka na której stoi nigdy własnością gminy Tarnobrzeg nie był.Kto zatem powinien się douczać historii towarzyszu obywatelu

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Komu Tarnowski przekazał działkę pod tej budynek ??? Najwidoczniej nic nie zrozumiałeś ??? Przekazał królowej Anglii ??? a może miastu , mieszkańcom ???
Czy naprawdę jesteś ograniczony czy tylko na takiego się podajesz ???

Bolek
1 rok temu
Reply to  obywatel

To inaczej zapytam znawcó historii Tarnobrzega.Kto sprzedał nieruchomość na której znajduje się budynek dawnego kina Wisła.Tylko nie pisz o jakiś mitycznych popaprańcach tylko konkretnie.Kto ?Jeżeli wskażesz konkretnie biję brawo .Jeżeli unikasz odpowiedzi idziesz do Pana Bożka – historyka to Ci z polskiego na Twoje wytłumaczy

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Zapytaj się tego z mleczarni , komuniści tak zachamęncili, że najpierw zarząd kinomatografi a póżniej urząd Marszałkowski z Krakowa zbyli to co ich nigdy nie było ale to bolszewiccy komuniści tak czy siak okradli mieszkańców miasta przy pełnej zgodzie i aprobacie miejscowych komuchów, którzy teraz z potomkami podają się za kogoś innego bo zawsze miasto mieli w du…e.
A więc zapytaj się pracusia z mleczarni dlaczego chciał za darmo.

Bolek
1 rok temu
Reply to  obywatel

Czyli gmina nigdy nie była właścicielem co kończy mają dyskusje w tym wątku bo jest on o czym innym

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

Ta gmina nigdy nic nie miała do powiedzenia jak również w wielu innych dotyczących nieruchomości (np tereny kolumny dawnej) a wiesz dlaczego, bo tutaj towarzysze zostali przysłani ( tak jak np karkut z Kolbuszowej, z Krosna, Furman, Sandomierza itd, itg) , nigdy nie interesowałi się miastem, jego rozwojem itd, przyjechało ścierwo bo PZPR ich przysłało za dobrą kasę i tak im pozostało (patrzą tylko na koryto) i to jest właśnie różnica pomiędzy przybłędami z tzw tarnobrzeskiej elity politycznej a ludźmi co kierują St. Wolą, Mielcem, Rzeszowem, Jasłem itd , przyszli się nachłapać w Tbg, korzenie mają ch…j wie gdzie a ich dzieci też z Tbg nigdy nie wiązało przyszłości jak i ich starzy . Nawet większość takich to chowają tam z skąd przyszli a nie w Tbg

wojto
1 rok temu
Reply to  obywatel

nie zapominaj ze to wlasnie towarzysze uczynili to nic nieznaczace galicyjskie miasteczko stolica wojewodztwa

obywatel
1 rok temu
Reply to  wojto

To tylko siarka jakby jej nie było to Tarnobrzeg też byłby tylko że malutki . To przemysł i kopalnie siarki przyczyniły się do rozwoju miasta : tylko i wyłącznie a komuniści pełnymi garściami przy okazji z tego czerpali i tak jest ciągle.
Ten zamek, kolekcję, ściankę, park linowy, galerie , zalew to do dupy się przyczyni a nie do rozwoju s na to co pierd….miernoty polityczne w mieście proponują i czy się chwalą to jeden wielki ch…j a nie rozwój miasta.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Bolek

A przed wojną to kto był właścicielem ??? Wiesz to napisz !??

Roman
1 rok temu

Jakoś od dawna nie widziałem tam uczniów to już chyba nie jest szkoła. A do tego Gimnazjum nr 1 miało bogatszą historie. Nie możemy żyć przeszłością tylko iść do przodu i się rozwijać nowe mieszkania przyciągną ludzi do Tarnobrzega.

Neltah
1 rok temu
Reply to  Roman

uczniowie są codziennie, na orliku. Patrz dokładniej. Są ,bo tam kiedyś chodzili, wracają w stare miejsca. A że szkoła zamknięta, w środku nic nie ma, więc co mają zrobić. Wracamy do punktu wyjścia, powinny tam powstac świetlice, obiekt sportowy, miejsce zajęć dodatkowych, lub nawet uczelnia. To jest PRZYSZŁOŚĆ a nie przesżłość jak to ująłeś!

Roman
1 rok temu
Reply to  Neltah

Tam nie ma orlika, jest kiepskiej jakość boisko szkolne. A w mieście akurat nie brakuje orlików co jest plusem tego miasta. Jakie świetlice? dla kogo? kto za to zapłaci? Wiesz ile kosztuje miesięcznie ogrzewanie tego budynku?

Iris
9 miesięcy temu
Reply to  Roman

W lokalnej gazecie dwa lata temu pojawił się artykuł na temat sytuacji mieszkaniowej w Tarnobrzegu. Juz jest i będzie więcej pustych mieszkań.
Budynek po gimnazjum niszczeje, a powinien być przeznaczony na szkołę podstawową.

Ważne
1 rok temu

Który developer będzie inwestorem
To wszystko wyjaśni

Adim
1 rok temu

Niech wyburza te szpetne hangary przy skrzyżowaniu – Fraca iten drugi co od lat stoi pusty i wybuduja cos konkretnego, mogą być wiezowce.

Roman
1 rok temu
Reply to  Adim

Tez prawda.

artykuły na temat gimnazjum
1 rok temu

Mam garść artykułów na temat budynku gimnazjum nr 3, w tym dziwny wątek na temat pozbawienia funkcji użytkowej szkoły już w 2019 roku . Warto się temu przyjżeć i koniecznie należy nagłośnić temat w mediach, bo sprawa śmierdzi. Budynek stoi nieużywany 2 lata,zatem nie jest za późno na przywrócenie do życia

https://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PB1121
2015
http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/12851/likwidacji-ani-przenosin-nie-bedzie-gimnazjum-nr-3-nie-bedzie
https://supernowosci24.pl/szkola-pojdzie-pod-mlotek/

https://echodnia.eu/podkarpackie/beda-przenosiny-szkol-w-tarnobrzegu-rolnik-do-jedynki-katolik-do-trojki-internat-bedzie-nad-redakcja-echa-dnia/ar/13362008

https://echodnia.eu/podkarpackie/mnostwo-atrakcji-podczas-dni-otwartych-w-gimnazjum-numer-3-w-tarnobrzegu/ar/8605064
https://www.tarnobrzeg.info/forum/viewtopic.php?f=27&t=10848&p=196185&hilit=gimnazjum+nr+3#p196185

https://leliwa.pl/tarnobrzeg-budynku-gimnazjum-prezydent-na-razie-nie-ruszy/

https://www.youtube.com/watch?v=hUOUQUFd28Y

https://www.tarnobrzeg.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=4389&p=209465#p209465

https://www.tarnobrzeg.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=4389&p=198354&hilit=gimnazjum+nr+3#p198354
https://www.tarnobrzeg.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=13686&p=206308&hilit=gimnazjum+nr+3#p206308

a tymczasem ważą się losy dosłownie szkoły razem z budynkiem ,historią, terenem
https://tyna.info.pl/wyburza-potezny-budynek-w-centrum-tarnobrzega-w-najnowszym-numerze/#prettyPhoto

http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/zapytania_VIII/19.209.1.pdf

co mi tam
1 rok temu

Wojska Obrony Terytorialnej – to byłby ciekawy pomysł. Natomiast bloki 8 kondygnacyjne będą trochę za wysokie jak na okoliczną zabudowę.

Roman
1 rok temu
Reply to  co mi tam

Jak najbardziej powinny być wysokie.

heniek wielki tarnobrzeski
1 rok temu
Reply to  Roman

tylk wysokie bloki w naszy wsi

TaRusbeG
1 rok temu

Oko opatrzności obserwuje poczynania i niech w końcu podniesie swą mocną rękę na władze i jej finansiwych mocodawców, którzy chcą czerpać korzyści kosztem mieszkańców. Kto stoi za tym wszystkim wiadomo. Dość .

Tarnobrzeski talkszoł
1 rok temu

Chamstwo i prymitywne instynkty wyburzą historię miasta, by zaspokoić dla siebie kasę? Czy to uczciwe? Ludzie co to jest?

Neltah
1 rok temu

Bloki można budować na miejskich nieużytkach i w wykupionych pod ten cel terenach, a nie kosztem szkół i przedszkoli, a obok właśnie stoi czynne przedszkole. Poza tym spójrzmy na mapę , za szkołą jest wolny plac ,na którym zmieści się blok.obiekt nie jest ruiną, ma zaledwie 50 lat,ma styl jaki ma. Natomiast faktycznie przerobienie na dom opieki jest kosztowne, bo musi spełniać ścisłe standardy i mieć odpowiednią formę. Dlatego są INNE OPCJE NA STOLE, chociaż oczywiście popieram taki pomysł, bardzo pożyteczna .Faktycznie od tamtych lat ,spadła liczba mieszkańców, wzrosła ilość emerytów. No ale przecież mamy napływ Ukraińców, a w przyszłości pewnie też inne narody zaczną nas zasiedlać, bardzo możliwe . W tym kierunku idzie świat. I co, znów wzrośnie ilość dzieci. Dlatego jedyne mądre rozwiązanie to tymczasowo(na 20, 30 lat) przekazać szkołę innym instytucjom do podziału, lub jednej która zechce całość (w co wątpię). Trzeba myśleć przyszłościowo. A skoro powstają nowe bloki, znaczy że ROŚNIE liczba mieszkańców(logiczne) ,więc już teraz teoretycznie powinna rosnąć ilość dzieci. więc jest szansa że i w szkołach zacznie brakować miejsca w przyszłości, a piątka wróci do życia. Nikt nie zna przyszłości Tarnobrzega. Stare bloki stoją jak stały 50 lat temu.
warto przypomnieć
https://www.tarnobrzeg.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=13686&p=206308&hilit=gimnazjum+nr+3#p206308

Krysia
1 rok temu
Reply to  Neltah

Panie Bożek trzeba na już zebrać piasek na Wałowej po budowniczych na Skarpie . Dałeś pan pozwolenie teraz ponoś za nich koszty z naszych podatków!

Jechał ktos tamtędy rowerami ? to niech jutro się wybierze tylko uważajcie bo noga lub ręka na temblaku może wylądować. To są włodarze miasta????????????

gimnazjum-prezydent-nie-ruszy
1 rok temu

Pamiętacie co powiedział prezydent?
https://leliwa.pl/tarnobrzeg-budynku-gimnazjum-prezydent-na-razie-nie-ruszy/
Władze twierdzą że szkoła jest w ruinie, ale przecież nikt jej nie zdewastował, bo jest dokładnie zamknięta .A jeśli jest inaczej ,to niech miasto pokaże stan budynku dla chętnych,szczególnie mieszkańcom osiedla których dzieci chodziły do tej szkoły. Niech ocenią w jakim jest stanie. Ale wiadomo łatwiej jest ukryć fakty. A które media pisały o poszukiwaniu chętnych przez 2 lata i gdzie trwała dyskusja publiczna ? Nic takiego nie ma na temat gimnazjum nr 3, a za to są inne ciekawe wątki, takie jak próba sprzedaży terenu juz w 2015 roku!

obywatel
1 rok temu

To jest Szkoła podstawowa nr 5 a gimnazjum z tego zrobili Popaprańcy , szczególnie z Partii oszustów a tak naprawdę wprowadzono je po ch…j i w sumie tyle z niego wynosiły dzieci , pierwszy rok powtórka podstawówki, w drugim coś pouczyli a w trzecim tylko testy przygotowujące do egzaminu pod kontem liceum .

obywatel
1 rok temu

O tym już dawno zapomniał a mówił wiele , szczególnie w kampanii i co ??? – jeden wielki c….j z tego, szybko zapomniał co obiecywał ,zwłaszcza to co mu do wizji nie pasuje , zresztą on tylko figurant a rządzi ten co go na kandydata wymyślił.
Zostanie zapamięta y jako sprzedawczyk majątku miasta , zwłaszcza Wodociągów (udziałów) i wszystkiego co się da a mieszkańcy niech zapamiętają komu wzrost cen wody zawdzięczają (podatek zalewowy) i podatek parkingowy .
To przykład dlaczego nie powinno się wybierać nauczycieli na burmistrza, radnego zwłaszcza historyka czy od w-f .

Kasta
1 rok temu

Nie wybudują Mieszkańcy nie powinni po walić Mieszkańcy przegapili zgodę na budowę bloków mieszkalnych na skarpie wisłanej

Ciekawostka ten developer co buduję na skarpie to osoby młode zbyt młode aby miały odpowiednie zabezpieczenia wynikające z prawa o inwestycjach developerskich
Czy to ktoś z urzędu to sprawdził Może wszystko w porządku w tym zakresie jest.i może się czepiam.

Didus
1 rok temu
Reply to  Kasta

Na skarpie 29 z 30 mieszkań sprzedanych lub zarezerwowanych, dlatego poszły jak ciepłe bułeczki.

heniek wielki tarnobrzeski
1 rok temu
Reply to  Didus

kto chce mieszkacw blokach w tarnobrzegu niech podniesie reke i nacisnie przycisk

Didus
1 rok temu

Więcej ludzi niż w Stalowej

obywatel
1 rok temu
Reply to  Didus

Mówią że to potomstwo tarnobrzeskiej ” elity” tam kupiło lub zarezerwowało (bo piękne widoki a i miejsce spokojne na uboczu) czyli potomstwo PZPR i stowarzyszonych organizacji postkomunistycznych?
Tak więc żadna chlubą nie będzie dla tych kto tam zamieszka – ot będzie wstyd tylko.

Uratujmy gimnazjum !
1 rok temu

Nie dla wyburzenia!
comment image

Roman
1 rok temu

Tak dla rozwoju. Nie dla stagnacji.

Uratujmy gimnazjum !
1 rok temu
Reply to  Roman

Więc prosze bardzo, jak chcą budować ,to przy założeniu że likwidujemy tylko salę, jest mnóstwo miejsca na bloki! Nie ma żadnego konfliktu interesu. Ale dlaczego miasto chce zburzyć szkołę a potem przedszkole? Na czerwono to teren pusty z salą. Chociaż sama sala też wcale w ruinie nie jest ,bo przeciez jest film z komersu
youtube.com/watch?v=hUOUQUFd28Y
comment image

chłop śląski
1 rok temu

Żadnych bloków w tym miejscu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wincyj zieleni, wincyj zieleni, wincyj zieleni wincyj zieleni…..

Ozesz hulu
1 rok temu

Kto za tym stoi? Czy stoi układ kolezensko-biznesowy? Kto poniesie odpowiedzialność za straty miasta? Pytań jest dużo!

Mów mi diva
1 rok temu
Reply to  Roman

Miasto straci na tym biznesie przy szalejącej inflacji

Zyga
1 rok temu

Tam gdzie rządzi PO tam również rządzą deweloperzy.

Mów mi diva
1 rok temu
Reply to  Zyga

Za 50 mln niech sprzedają ten teren, natomiast oni chcą sprzedać za kilka mln, miasto będzie na tym stratne!!!

Kacper
1 rok temu

Zmieńcie ten interfejs z czarnego koloru na jakiś inny bo tego nie da sie czytać.

internauta
1 rok temu
Reply to  Kacper

Słusznawo prawisz.

Neltah
1 rok temu

Mieszkańcy Tarnobrzega w zdecydowanej większości NIE ZGADZAJĄ SIĘ NA WYBURZENIE GIMNAZJUM NR 3 i sprzedanie terenu deweloperom. Ten pomysł popiera mała grupka urzędników i kilku użytkowników lewackiego portalu tarnobrzeg.info oraz kilku lokalnych urzędników na facebooku, powiązanych z biznesem. Tymczasem czytamy

[cytat]
„OBWIESZCZENIE o wydaniu decyzji o warunkach zabudowy
Na podstawie art. 49 i 104 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego (tj. Dz. U. 2021r., poz. 735) zawiadamiam, że na wniosek z dnia 08.06.2021r.,

Miasta Tarnobrzeg
ul. Kościuszki 32
39-400 Tarnobrzeg

w dniu 09.08.2021r., została wydana przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega decyzja
o warunkach zabudowy dla inwestycji pod nazwą: „Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią handlowo-usługową (usługi nieuciążliwe) wraz
z infrastruktura techniczną, na działce nr ew. 3741/7 w Tarnobrzegu przy
ul. Dekutowskiego – obręb 12 Tarnobrzeg”.”
[/cytat]
Dlaczego prezydent nie słucha głosu mieszkańców?

Suseł
1 rok temu
Reply to  Neltah

Ktoś ma na tym zarobić, straci miasto.

Ewa
11 miesięcy temu

Same blokowiska coraz mniej zieleni w tarnobrzegu.moze jakiś mini park dla ludzi a nie betony

Dokonano włamania do Gimnazjum nr 3
10 miesięcy temu

Dzieńdobry, w ciągu ostatnich około 3 tygodni dokonano włamania do gimnazjum nr 3 na Dekutowskiego. Szkoła w środku jest w stanie wyremontowanym i absolutnie nie zasługuje na jakiekolwiek akty wandalizmu ani nie jest do wyburzenia co sugerowały niektóre media miesiąc temu. Chciałbym zaapelowac do policji oraz do władz miasta aby ZABEZPIECZYŁY ten obiekt i zajęli sie wandalami którzy w sposób bezprawny demolują wnętrze szkoły, bo jeśli nic nie zrobicie,to wandale zrobią to samo co z hotelem nadwiślańskim!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
189
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content